Skocz do zawartości

Tennis Livebetting (Betfair)


handicap

Rekomendowane odpowiedzi


Małe podsumowanie. Na prawo od nazwiska zawodnika będę wpisywał zysk/stratę z poszczególnych zakładów w przypadku gdy zawodnik ten wygra i w ten sposób kolejne zakłady będą się układały w kolejnych kolumnach.

 

Anderson: -4,5 -2,5 -0,8 = -7,8 :t:

Llodra: +10 +10 +10 = +30 :n:

 

 

Massu: -8,5 +20 = +11,5 :n:

Gulbis: +10 -10 = 0 :t:

 

 

Murray: +7 :t:

Verdasco: -10 :n:

 

 

Ferrer: +5 -4 -1 = 0 :t:

Rochus: -10 +10 +10 = +20 :n:

 

 

Roddick: -1,5 :t:

Mathieu: +10 :n:

 

Murray: -6 +10 +10 = +14 :n:

Denko: +10 -4 -1,6 = +4,4 :t:

 

 

Lopez: -1 +5 = +4 :t:

Berdych: +10 -10 = 0 :n:

 

 

Razem: -7,8 +0 +7 +0 -1,5 +4,4 +4 = +6,1

 

Mało :) Szkoda, że Massu ani Murray nie wygrali, bo byłby duży plus :) Nie mniej jednak granie na live jest opłacalne. Temat będę kontynuował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że właśnie Korolev serwował na mecz a Gonzalez wyciągnął ze stanu bodajże 1-5* na 6-5*. Kursów back na Koroleva juz na bank nie było a możliwe, że kurs na Gonzaleza wynosił powyżej 300. Dlatego opłaca się layować kursy 1,01 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa mecz Davydenko - Lopez. Jest 4-3* dla Davydenki. Szkoda, że za póxno przyszedłem, bo przed momentem Denko prowadził jednym przełamaniem i można było zlayować go po kursie 1,28.

 

EDIT: To spóźnienie sporo mnie kosztowało, bo Lopez właśnie serwuje na seta, więc zagrać go po kursie powyżej 3,5 było naprawdę okazją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie rozumieją jeszcze zakładów lay: zobaczcie na powyższy bilans i ostatnią kolumnę przed znakiem równości: na górze (dla Denko) jest +10 a na dole (dla Lopeza) -0,9. To właśnie znaczy Lay na Lopeza po kursie 1,09 za stawkę 10. Jak się ktoś przyjrzy dokładnie to w końcu zaczai.

 

Innymi słowy: kiedy widzisz kurs 1,1 na jakiegoś zawodnika i dasz zakład lay za stawkę 10j, to wówczas Twoją potencjalną wygraną jeśli ten zawodnik przegra będzie owe 10j a ryzykiem, które odejmie Ci z konta i które przegrasz jeśli ten zawodnik wygra, będzie to, co jest na prawo od przecinka, czyli 1. Jeśli stawiasz lay za 10j po kursie 1,2 to ryzykiem są 2j, które przegrasz jeśli ten zawodnik wygra.

 

Powyższy przykład jest dla stawki 10j i kursów poniżej 2. Stawianie zakłądów lay oznacza stawianie, że ktoś nie wygra. Lay lopez = stawiam, że Lopez nie wygra. Ogólny schemat rozumowania przy wprowadzaniu zakładów lay jest taki:

 

1. Wybierz stawkę, którą chcesz wygrać w przypadku kiedy przegra zawodnik, którego chcesz zlayować. (tu jest pierwszy kruczek: stawką jest to, co chcesz wygrać a nie to, co chcesz postawić).

2. Odejmij 1 od kursu.

3. Pomnóż stawkę przez to, co Ci wyszło po odjęciu 1 od kursu. Tyle wynosi ryzyko, które zostanie Ci odjęte z konta i które przegrasz jeśli zawodnik, którego layujesz, wygra.

 

Chcę zlayować Lopeza po kursie 1,5. Wybieram sobie, że chcę wygrać 10 EURO. Odejmuję od kursu jeden: 1,5 - 1 = 0,5. Przemnażam stawkę przez to, co wyszło mi po odjęciu jedynki od kursu: 10 * 0,5 = 5 EURO. 5 EURO zostaje mi odjęte z konta i jest to kwota, którą zaryzykowałem i która przegram, jeśli Lopez wygra. Czyli tak naprawdę postawiłem 5EURO na przeciwnika Lopeza po kursie 3, bo jeśli wygram (Lopez przegra) to zwróci mi się 15 EURO (5, które postawiłem i 10, które wygrałem) a 15 EURO to jest 5EURo * 3, więc kurs wynosi 3.

 

Do tego napiszę jeszcze ważniejsze przeliczniki kursów:

 

Lay zawodnik 1 = Back zawodnik 2

L 2,0 = B 2,0

L 1,8 ~ B 2,2

L 1,6 ~ B 2,6

L 1,5 = B 3,0

L 1,4 = B 3,5

L 1,33 = B 4,0

L 1,3 = B 4,66

L 1,25 = B 5,0

L 1,2 = B 6,0

L 1,15 ~ B 7,6

L 1,12 ~ B 9,3

L 1,1 = B 10

L 1,05 = B 20

L 1,01 = B 100

 

I na odwrót, czyli Lay zawodnika 1 po kursie 3,0 = back zawodnika 2 po kursie 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś opcję "edytuj" to po pierwsze :)

Po drugie ten temat raczej przypomina pamiętnik zakupów i sprzedaży i nie za bardzo ktoś może skorzystać z typów więc może lepiej załóż sobie bloga :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty wygladaja tak np.

L Denko 1,51 10 k

******* (kurs) 10 k

itd. Mozna kilka takich osob napisac w jednym pocie. Jeden pod drugim, albo przy opcji edytuj.

 

Edit: w 4 dni napisales postow na 3 strony. Az tak chyba nikt nie bije postow :p

 

[ Komentarz dodany przez: Waciak: 2008-03-09, 15:27 ]

Ale autor tematu tego chyba nie rozumie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem edytować postów żeby nikt nie myślał, że zmieniam kursy albo coś w tym stylu, ale mogę zmienić ten zwyczaj.

 

Waciak: A tak przy okazji: ten temat nie jest po to żeby coś przypominał. Jak chcesz sobie coś poprzypominać to sobie obejrzyj zdjęcia z wakacji.

 

PS. I tak wszyscy wiedzą, że jestem fajny %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-0 w setach dla Andersona, po 1 w drugim secie, Querrey serwuje, jeśli anderson zdobędzie pierwszy punkt na 15-0 to zakład zostanie kupiony:

 

L Querrey 1,33 10 n

 

EDIT: niestety Querrey wygrywa swój serwis do 0. 2-1 dla niego i Anderson serwuje. Myślę, że Querrey mógł odpuścić pierwszego seta i możliwe, że dwa kolejne wygra jak się weźmie w garść, więc lay po kursie 1,4 mi wystarczy chyba.

 

EDIT2: tak jak mówiłem, zmieniam zakład na: L Querrey 1,4 10 n

 

EDIT3: tak jak myslałem, Querrey stawia wiekszy opór w drugim secie. kurs na Andersona wzrósł do 1,5. trzeba było layować jak był 1,38 :/

 

EDIT4: Deuce przy serwisie Querreya i już zakład kupiony :)

 

Tak więc: L Querrey 1,4 10 k

 

EDIT: kurcze pomerdało mi się :) Oczywiście Layujemy Andersona, bo on teraz wygrywał, a więc: L Anderson 1,4 10 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lay się opłacił, bo Querrey wygrał:

 

Anderson: -4 :n:

Querrey: +10 :t:

 

A teraz jest Haase - Monaco, Monaco przełamał w pierwszym gemie, serwuje na 2-0 i jest deuce. Obaj kiepsko serwują (poniżej 60%) i zapowiada się mecz z cyklu WTA (z wieloma przełamaniami), więc trzeba poobstawiać :)

 

3-0 dla Monaco, więc spróbujemy coś takiego:

 

L Monaco 1,25 10 n

 

Niestety trochę przesadziłem, bo aż tak kurs nie spadł :) Haase przełamał, serwuje na 2-3, więc zmieniam zakład na:

 

L Monaco 1,3 10 n

 

Monaco odłamał i serwuje na 5-1, więc za moment zakład zostanie kupiony. Szubko zmienię na:

 

L Monaco 1,28 10 n

 

Kupiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasquet - 0,7

 

 

Ginepri - Moya 3-0, Moya serwuje,

 

L Ginepri 1,3 10 k

 

L Young 1,15 10 k (Young - Lopez 6-4 2-0, Young serwuje)

 

EDIT:

Ginepri - Moya 6-2 1-4* 40-40

 

Young - Lopez 6-4 6-7 *2-1

 

EDIT2:

Powinienem był kontrować Lopeza po kursie lay 1,5 :/

Tymczasem Moya zyskał przewagę w meczu, myślę, że szczwany lis rozgryzł Ginepriego. Będziem zaraz kontrować.

 

EDIT3: Lopezo-pedałek nie ma jaj :/ dał się przełamać znów i Young ma *4-1. Ile razy nie skontruję przy dobrej okazji czekając na lepszą, owa lepsza nie nadchodzi a ja cytuję sobie tylko Wyspiańskiego: "Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur", ale jestem za głupi żeby wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski :/

 

L Young 1,04 10 k

 

EDIT4:

 

L Moya 1,6 10 n

 

EDIT5: Kupiony.

 

EDIT6:

 

L Moya 1,15 10 k

 

EDIT7:

 

Zaczął się mecz Kohlschreiber - Malisse. Jak Kohlschreiber przełamie na początku to daję laya a jak nie to idę spać.

 

EDIT8:

 

L Kohlschreiber 1,25 10 n

 

EDIT9:

 

Zmiana na:

L Kohlschreiber 1,3 10 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roddick - Haas. Nie zdążyłem dać tego typu do tematu z yieldem, bo nie przypatrzyłem się temu meczowi zbyt dobrze. Jednak kurs 1,22 na Roddicka to jest już przesada (powyżej 5 na Haasa). Owszem, Roddick jest ostatnio na gazie, ale może bardzo szybko obudzić się z ręką w nocniku, bo Haas to jeden z największych talentów niemieckiego tenisa a w dodatku prowadzi w H2H. Mimo problemów z kontuzjami, nie zasługuje na tak wysoki kurs, więc gram:

 

L Roddick 1,22 10 k

 

EDIT: Lay się opłacił, bo Haas wygrał pierwszego seta 6-4 i kurs lay na niego wynosi teraz ok 1,7 - 1,8.

 

L Haas 1,7 8 n

 

EDIT2: Zmieniam zakład na:

 

L Haas 1,75 13 n (edit: kupiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massu - Robredo, Massu przełamał w trzecim secie.

 

L Massu 1,18 10 k

 

EDIT: Robredo odłamał, więc kontrujemy. Nie wiem czy 1,6 na Robredo będzie dostępne, ale spróbuję.

 

L Robredo 1,6 6 n

 

EDIT2: Niestety coś Robredo nie może przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, więc damy takie coś:

 

L Robredo 1,9 8 n (edit3: kupiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim podliczeniu: +6,1

 

Denko - Lopez: +12,2

 

Djoko - Roddick: -4,6

 

Anderson - Querrey: +10

 

Monaco - Haase: -2,8

 

Gasquet - Soderling -0,7

 

Ginepri: -3 +10 +10 = +17 :n:

Moya: +10 -6 -1,5 = + 2,5 :t:

 

Young: -1,5 -0,4 = -1,9 :t:

Lopez: +10 +10 = +20 :n:

 

Kohlschreiber - Malisse: -3

 

-------------------------------------------------------

 

Razem: +17,8

 

 

 

 

PS. dwóch powyższych layów jeszcze nie uwzględniłem, bo jeszcze grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almagro - Mahut, Mahut wygrał tb w pierwszym secie, kursy spały do ok 1,4. Mahut nie jest najlepszym graczem na hardzie, Almagro ogólnie lepszy, tb pokazuje, że mecz jest wyrównany, więc kurs 3,5 i wyżej na Almagro do grania :)

 

L Mahut 1,38 10 k

 

EDIT:

 

Mahut przełamał znów, ale coś mi sie zdaje, że LAmagro ma jakąs kontuzję, bo są duże przerwy w grze (albo livescore się zawiesza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...