Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Halle - Londyn


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

pre_1434202702__atp_gerry_weber_open.jpg


 


Gerry Weber Open


ATP World Tour 500


Halle, Niemcy


15.06.2015-21.06.2015


Grass


http://www.gerryweber-open.de/gwo_en?ref=atp


 


pre_1434202942__atp_aegon_championships.


 


Aegon Championships


ATP World Tour 500


London, Wielka Brytania


15.06.2015-21.06.2015


Grass


http://www.lta.org.uk/major-events/aegon-championships/


 


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz.


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis,  ATP London

Data i Godzina: 16.06.2015 ; 14:00

Spotkanie: Troicki V. - Mathieu P.

Typ:1( -1,5 setów )

Kurs: 2.25

Buk: Betsafe

Analiza:

 

 1-sza runda turnieju rangi ATP500 rozgrywanego w Queens. Zapowiada się mecz bez historii. Serb to 25 rakieta ATP, Mathieu 128. Serb zalicza wyraźną tendencję zwyżkową. W dobrym stylu doszedł w poprzednim turnieju w Stuttgarcie do finału ulegając dopiero Nadalowi. Oglądając go w meczu półfinałowym z Ciliciem bardzo podobała się jego pewność i regularność na nawierzchni trawiastej. Na returnie wyglądał o dziwo bardzo solidnie.


Mathieu to z kolei na chwilę obecną zawodnik o klasę gorszy. W ostatnim czasie zaliczał takie wpadki jak przegrana 07.06.15 vs. Jan Hernych 3-6, 6-3, 6-4 czy 13.06.15 strata seta z beznadziejnym ostatnio Chungiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,ATP Halle

Data i Godzina: 16.06.2015 ; 12:00

Spotkanie: Santiago Giraldo-Ivo Karlovic

Typ:1

Kurs: 3,50

Buk: Bet365

Analiza:

 

Dziś w 1 rundzie w Halle na kortach trawiastych wybrałem mecz 27 letniego Kolumbijczyka Santiago Giraldo i 9 lat starszego Chorwata Ivo Karlovica.Zdecydowanym faworytem bukmacherów i "ekspertów"  jest oczywiscie serwismen Ivo Karlovic.Moje zdanie jest nieco odmienne, oczywiscie tacy jak on na trawie maja ogromną przewage przy swoich gemach, ale Santiago nie należy do ułomków , serwowac także bardzo dobrze potrafi a poza tym umiejętnosci techniczne ma o wiele lepsze od swojego dzisiejszego rywala.Na returnie pewnie za wiele roboty miec nie będzie chyba , że u Chorwata będzie kulał 1 serwis. Raczej na pewno dojdzie do 2 lub 3 TB, a tam każdu punkt ma znaczenie, każdy głupi błąd, mało mądre pójście do siatki Karlovica i może być po secie/meczu.Dokładnie tak było w ćwiercfinale w Hertogenbosch z Robinem haase.Bez zbędnego pierdzielenia, kurs na Santiago bardzo zawyżony a pokrycie w tym typie jest, wystarczy wygrywac co swoje i w decydujących momentach spróbować przycisnąć na returnie. Przede wszystkim powinien returnować na linie, w nogi Ivo bo nie jest on zbyt zwinnym tenisistą :) Santiago Giraldo :wuwu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP Tour: Queen's Club

Thanasi Kokkinakis- Jeremy Chardy



Many of you might have seen one or pehaps even both of these two play at Roland Garros, both did well, Jeremy Chardy rode that tidal wave of French success at the championships to the last 16 where he took Andy Murray to four sets, if I tell you that he hit 4 aces, 10 double faults and 49 winners and 56 unforced errors, that will kind of tell you where we are with Monsieur Chardy, he is great fun to watch, hits the ball very hard, but it is all black and white with few grey areas in his game. Thanasi Kokkinakis is the identikit young Australian player so,  a massive serve, bags of confidence and fearful of no one. He has been working a bit with Lleyton Hewitt and was practicing with him yesterday morning, having only turned 19 in April, Kokkinakis already has a solid run at Roland Garros to his name and made the last 32 where he lost 4,4 &4 to Novak Djokovic, he hit 8 aces and won 73% of points on first serve and 56% on second, against one of the greatest returners of serve of all time. Those numbers were better than Murray and Rafa managed against Novak and on a par with whatFrench Open champion Stan Wawrinka managed in the final. Oo course, the Aussies return is not of the same level, nowhere near , at least not yet, but Hewitt will probably have given him a few tips in that regard and would make most top 5-10 lists of best returns ever in the mens' game.

Chardy is very comeptent on grass, but lost in three tie breaks to Sam Querrrey last year at Queens and the transition from clay to grass is never easy and I doubt he has done as much in build up as TK. Chardy played Djokovic at Roland Garros last year ( 3 aces,58%/32%) to give the Kokkinakis stats some context. Chardy is 5-7 against taller players ranked inside the top 100 this year and dropped a set in the last two of those that he won. The youngster is said to be really looking forward to this, to thrive on the big stage and he proved that at RG. Hard to see too many breaks here, I will suggest........

"over" 23.5 games 2.0 general quote.

 Thanasi Kokkinalis to beat Jeremy Chardy 2.75 general quote........2.969 Pinnacle


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,  ATP London

Data i Godzina: 16.06.2015 ; 13:30

Spotkanie: Kyrgios - Wawrinka

Typ: over 9.5g 1set

Kurs: 1.44

Buk: Bet365

Analiza:

Mały kurs, to mnie będzie bolało, jak typ nie wejdzie, ale według mnie taka linia powinna zostać pokryta bez większego problemu w pierwszym secie. Przejdźmy do konkretów, dobry serwis u obu panów, trawa. Kyrgios lubi grać z lepszymi od siebie, utrzymanie czterech gemów przy własnym podaniu nie powinno być żadnym problemem, z Murrayem na RG utrzymał w pierwszym secie 3 podania i raz go złamał dzisiejsza linia w tamtym spotkaniu zostałaby pokryta, a w dodatku to była mączka. Patrzymy na wyniki z tamtego roku na trawie i co widzimy? Kyrgios wygrał z Murrayem na Wimbledonie, w meczu dwa tie breaki i dwa wygrane dla Kyrgiosa, w tamtym meczu tylko raz został przełamany, a były to cztery sety. Jak widać dobrze czuje się na trawie. Wawrinki chyba nie trzeba przedstawiać, wygrał RG, forma jest, mam nadzieje, że pierwszy set będzie bardzo wyrównany i linia zostanie pokryta na spokojnie, jak nie utrzymają swoich pierwszych czterech podań to dla mnie trochę wstyd. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Anderson - Stanislas Wawrinka Typ: Anderson @ 3.51 Pinnacle

Należało się tego spodziewać, iż po zwycięstwie Wawrinki na Roland Garros kursy na niego będą przez pewien czas mocno przeszacowane. Jest tak chociażby w dzisiejszym starciu z Andersonem, zawodnikiem dysponującym doskonałym podaniem i całkiem nieźle grającym na trawie. Z kolei Wawrinka nigdy, w tym elemencie tenisowego rzemiosła, mistrzem nie był. Gdyby nie wliczać ostatniego sezonu (7/2) jego bilans na trawie to marne 15/17. Co więcej mam spore wątpliwości co do motywacji Szwajcara. OK pokonał groźnego Kyrgiosa, ale jak dla mnie to zwycięstwo to bardziej takie alibi, żeby nikt mu nie zarzucił, że po wygraniu French Open odpuścił Queens i poleciał w pierwszej rundzie. Dla Wawrinki bez wątpienia priorytetem są Wielkie Szlemy i po takiej dawce tenisa jaka zaznał we Francji raczej nie jest mu w głowie szarpanie się przed Wimbledonem. Oczywiście Stanislas jest bez wątpienia lepszym zawodnikiem od Andersona, jednakże na trawie przy bardzo krótkich wymianach nie będzie to mieć aż takiego znaczenia. Dlatego też upatruję tu szansy na niespodziankę i uważam, że kursy na Andersona reprezentują spore value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up do Tonny

Kyrgios nie wygrał z Murrayem na wimbledonie tylko z Nadalem w 4 rundzie. Murray przegrał z Dimitrovem w ćwierć finale.

 

Dyscyplina: Tenis,  ATP London

Data i Godzina: 17.06.2015 ; 15:00

Spotkanie: Berdych - Coric

Typ: ilość gemów poniżej 20,5 gemów

kurs 1,75

buk Betsafe.com

 

Jest do dopiero 3 mecz Corica w karierze na kortach trawiastych. W zeszłym tygodniu przegrał w 1 rundzie z Troickim 6:2 6:0.

Natomiast Berdych to finalista wimbledonu z 2010 roku, 6 rakieta świata. Wczoraj w 1 rundzie troszke męczył, dał się raz przelamać z Estrellą ale wygral 7:5 6:3

A Coric ograł Younga w 1 rundzie 6:4 3:6 6:3

 

Ja zagrałem na 2:0 w setach po kursie 1,35 dla pewności, ale na gemy też powinno wejść.

Edytowane przez Kipa666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, pisałem na szybko i się pomyliłem, oczywiście mowa była o Nadalu... :fp:

 

Analiza na dzisiaj:

 

Dyscyplina: Tenis,  ATP Halle
Data i Godzina: 17.06.2015 ; 16:15
Spotkanie: Berdych - Coric
Typ: Berdych HA -5g
Kurs: 1.92
Analiza:
Na wstępie przepraszam za wczoraj, oczywiście over w drugim secie był pokryty, ale w pierwszym nie mogli pokryć... Na dzisiaj gruby typ na Berdycha, handicap gemowy azjat, żeby w razie czego był zwrot. Coric może i zapowiadający się zawodnik, ale póki co to nie jest ten moment, żeby on na trawie coś próbował tutaj ugrać. Bukmacherzy stawiają go nawet lepiej od wczorajszego rywala Berdycha. Berdych wczoraj miał małe kłopoty w pierwszym secie, ale wskoczył na swój poziom i wyciągnął seta i w drugim secie skromnie 6-3. Dzisiaj powinno być już łatwiej, za rywala ma Corica, który nie porywa w grze na trawie, udało mu się wczoraj pokonać Younga, ale według mnie to nawet nie rywal, z Troickim dostał mocne lanie, dzisiaj powinno być tak samo. Kurs na 2:0 jest mało atrakcyjny, więc postanowiłem iść w stronę handicapu linia 4.5 według mnie za mały kurs, a tutaj idealnie jak będzie 6-3 6-4 to zwrot, ale według mnie dzisiaj 6-3 6-3. Berdych w tamtym roku dotarł w Londynie do ćwierćfinału, teraz zdecydował się na Halle i ma ochotę powalczyć o zwycięstwo, jedyny rywal jaki mu może zagrozić to Federer. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - :tenis: ATP Queen's (Londyn)

Godzina: 13:30

Spotkanie: Muller Gilles - Dimitrov Grigor

Typ: DW 0:2

Kurs: 2.02

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Biorę taki kurs z pocałowaniem ręki.

 

Muller to doprawdy dziwny zawodnik. W Hertogenbosch doszedł do półfinału - warto jednak odnotować, że drabinka mu zdecydowanie sprzyjała. W 1/16 trafił na Pospisila, który na trawie grać nie umie, a i tak urwał mu seta i niewiele brakowało, a mecz ten by wygrał. W ćwierćfinale przyszło mu grać z Copilem, który też doprowadził do tie-breaka w pierwszym secie. W półfinale przyszedł wreszcie mecz z Goffinenm, dla którego grass na pewno nie jest ulubioną nawierzchnią i tutaj Luksemburczyk przegrał dość gładko 2-0! Kompletnie nie umiem go rozgryźć, choć moim zdaniem szczęście mu trochę w tamtym turnieju sprzyjało.

 

Teraz jednak powinno być inaczej. Trafia na lubianego przez fanów tenisa Dimitrova, który w poprzednim życiu zaliczył najlepszy sezon na grassie, wygrywając dziewięć z dziesięciu meczów na tej powierzchni. To właśnie on jest ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju w Queen's, to on dotarł do półfinału Wimbledonu, gdzie przegrał po pamiętnym świetnym meczu z Djokovicem. W tym roku może osiągnąć równie dużo. W pierwszej rundzie 2:1 uporał się z Querrey'em, który na tej nawierzchni radzi sobie dość dobrze. Czemu dziś powinno być 0:2? Bo Grigor jest dużo lepszym graczem na trawie. Ma mocny serwis, dużo biega. Muller wprawdzie zalicza swój najlepszy rok w karierze(na początku marca highest rank w karierze), ale to i tak za mało dla Grigora. Spodziewam się dziś łatwego zwycięstwa młodszego Bułgara, który może zabiegać przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy Murray - Viktor Troicki Typ: Trocki +5.0 gema AH @ 1.61 Pinnacle

Jak dla mnie peffa. Zdecydowanie za wysokie handi na Serba. Troicki ostatnio naprawdę ładnie sobie radzi na nawierzchniach trawiastych. Finał w Stuttgarcie mógł się zdarzyć, ale jego występ w Queens zdecydowanie potwierdza dobry okres Viktora. Przede wszystkim imponuje mi jego dyspozycja serwisowa. W sytuacji gdy trafia pierwszym serwisem rywal naprawdę ma niewiele szans by zdobyć punkt. Oczywiście Murray umie bronić na trawie, jak mało kto, tym niemniej ciężko mi uwierzyć, iż Szkot wygra w każdym secie z przewagą co najmniej jednego przełamania. Warto również zaznaczyć, iż dla Brytyjczyka turniej w Queens to tylko przedsmak Wimbledonu. Z kolei Serb po tym, jak nie wygrał pięknego "Mesia" w Stuttgarcie na pewno zechce powalczyć w Londynie o kolejny finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...