Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Hertogenobosch - Stuttgart


Monf

Rekomendowane odpowiedzi


Dyscyplina: Tenis,ATP Stuttgart,kwalifikacje
Spotkanie: Alejandro Falla-Yuichi Sugita
Typ: 2
Kurs: 2,95
Godz: 14:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Dziś 2 runda kwalifikacji do turnieju ATP w Stuttgarcie, wybralem bardzo ciekawe spotkanie w którym 31 letni Kolumbijczyk Alejandro Falla zmierzy się z 5 lat młodszym Japończykiem Yuichi Sugitą. Kursy wskazują na pewne zwycięstwo Kolumbijczyka jednak ja mam odmienne zdanie na temat tego meczu. Falla zdecydowanie najlepiej lubi grać i najlepiej radzi sobie na nawierzchni ziemnej. Gra na mączce a gra na trawie to dwa zupełnie rózne światy.Japończyk najbardziej przyswoił się do nawierzchni twardej, tam rozgrywa najwięcej meczów i ma 60% zwycięstw na hardzie.W tym roku Falla rozegrał 3 mecze na trawie, najpierw w Manchesterze pokonał D.Smethursta , a wnastępnej rundzie wyeliminował go Luke Savile,w Stuttgarcie obaj rozegrali tylko po jednym meczu własnie w 1 rundzie kwalifikacji, Falla pokonał Basilashviliego ale męczył się prawie 2 godziny , natomiast Sugita szybko w godzinke odprawił Ante Pavica. SUgite pamiętam z bardzo dobrych występów na WImbledonie w poprzednim roku, świetnie przeszedł przez kwalifikacje a w 1 rundzie trwafił na znakomitego Feliciano Lopeza , uległ mu w 3 setach ale po 3 TB.Sugita bardzo dobrze , płasko serwuje, lubi akcje serv & volley. Jest zawodnikiem kompletnym by grać na trawie i wygrywac na takim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP - SINGIEL: S-Hertogenbosch (Holandia), trawiasta - 1/16-finału

Spotkanie: Hewitt - Mahut
Typ: 2
Kurs: 1.65
Godz: 14:30
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Można powiedzieć, że wybrałem starcie dwóch "dziadków", ponieważ Hewitt ma 34 lata, a Mahut 33 %-) Stawiam na młodszego. Hewitt nie grał dwa miesiące i ciężko coś powiedzieć o jego formie w tym sezonie(poprzedni sezon na trawie zakończył koncertowo, bo wygraną w Newport, ale nie patrzmy wstecz tylko to co teraz) , ale za to Mahut podoba mi się, że wpadamy na korty trawiaste i już na RG mu wychodziło, na tym turnieju kwalifikacje przebiegły mu w miarę sprawnie, jeden przegrany set z Francuzem i małe problemy w drugim secie z Marachem, ale szybko zażegnane. Widać, że forma na korty trawiaste przybyła, spodziewałem się trochę mniejszego kursu, ale takim nie ma co gardzić. Jak spojrzymy w H2H to 2-1 dla Hewitta, ale ta jedna wygrana Mahuta to akurat wygrana na trawie, 2 lata temu. GO MAHUT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Stuttgart

Godzina: wstępnie 14:00

Spotkanie: Sergiy Stakhovsky vs Samuel Groth

Typ: Samuel Groth +1.5 seta

Kurs: 1.50

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Pierwsze rundy niemieckiego turnieju w Stuttgarcie, odbywającego się na trawiastych kortach i spotkanie Sergieja Stakhovskiego z Samuelem Grothem. Faworyzowany jest tutaj Ukrainiec Stakhovsky, ale jak dla mnie to spotkanie nie powinno zakończyc sie jego jednostronną wygraną. Jeśli chodzi o ich ostatni bilans na hardzie, to delikatnie lepiej radził sobie Sergiy, który coś tam pourywał nawet kilka setów niezłym nazwiskom, tymczasem Grothowi udało się jedynie wygrać bardzo przeciętnie obstawiony Tajwański challenger. Jeśli chodzi o turnieje na trawie, to Groth wszedł wcześniej w sezon i zagrał w nie dawno odbywającym się Brytyjskim turnieju, który udało mu sie wygrać. Na pewno dobrze go to zmotywowało, i myślę że będzie się starac utrzymać dobry bilans. W zeszłym sezonie również nie źle sobie radził, przed Wimbledonem zaszedł do finału turnieju w Nottingham, w którym uległ młodemu Kyrgiosowi. W Wimbledonie odpadł w pierwszej rundzie, a sezon zakończył w New Port odpadając w półfinale. Jego przecinwik miał sezon delikatnie gorszy, w mniejszych zawodach odpadał w okolicach 2. rundy, a w szlemowym Wimbledonie zaszedł do 3. rundy i odpadł po zmaganiach z Jeremym Chardym.

Jeżeli chodzi o styl gry, to Samuel bardzo dużo robi swoim silnym serwisem. W 2012 roku ustanowił nieoficjalny rekord, serwując z prędkością ponad 262 km/h. Może teraz jego serwis trochę podupadł, ale z dalej trzyma wysoki poziom.

Podsumowując, myślę, że Sam ma realne szanse na wygraną w tym meczu, ale najbezpieczniejszą opcją wydaje się handicap w jego strone. Bardzo się zdziwię, jezeli ten mecz skończy się w dwóch setach i triumfował bedzie Ukrainiec. Oboje są dość podobnymi zawodnikami, dobrze radzącymi sobie z serwisem i ogólną grą. Groth jest na najwyższej pozycji w karierze i na pewno nie będzie chciał odpaść w pierwszej rundzie tego turnieju, po nie złym początku trawiastego sezonu,

 

Wynik:  :t:  :t:  :t: 

Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haas T. - Kukushkin M. godz. 15:00

typ:1

kurs: 1,76

Buk: ComeOn

 

Dziś w pierwszej rundzie turnieju na trawie w Stuttgarcie , wracający do gry po ponad rocznej przerwie ,grający z dziką karta Tommy Haas zagra z Mikhailem Kukushkinem . Postanowiłem postwić na 37 letniego Niemca, Który w przeszłości wygrał turnieje na trawie w Niemczech. W ostatnim swoim Wimbledonie Haas dotarł do 4 rundy gdzie przegrał z Djokovicem,było to w 2013 roku. W 2012 wygrał turniej na trawie w Halle pokonując w finale Federera. Najlepszy sezon Niemiec zanotował na kortach trawiastych w 2009 roku,kiedy to wygrał w Halle pokonując w finale Djokovica , następnie dotarł do półfinału Wimbledonu przegrywając z Federerem. Haas nie grał w oficjalnym spotkaniu ponad rok i jego forma tak naprawdę jest niespodzianką, jednak uważam,że skoro został zaproszony na ten turniej musi coć grać. Według bukmacherów też jest nie znacznym faworytem. Uważam,że wobec słabej formy zawodnika z Kazachstanu , górę weźmie doświadczenie i wygra doświadczony Niemiec.

Wracając do Kazacha , Kukushkin jest w beznadziejnej formie ,przegrywa ostatnio prawie wszystko,jego bilans w tym roku to 14-15 .Kazach pokazał się jedynie na poczatku roku w Sydney ,gdzie przegrał w finale, by za chwile odpaść w pierwszej rundzie w AO.  Później zaczęły się kontuzje i Mikhail trzy razy kreczował w róznych turniejach. Od połowy marca max na co było go stać to 2 runda, jak widać u Kazacha formy brak. 

Na trawie Kukushkin jest beznadziejny jego bilans przez całą karierę to 25 %  i tylko 12 rozegranych meczy przez 10 lat z czego zaledwie 4 wygrane.

Myślę,że Haas miał sporo czasu,żeby wyleczyć kontuzję i na pewno jest głodny gry,gra również przed własną publicznością i na pewno będzie chciał wygrać. Stawiam w tym spotkaniu na Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Stuttgart
Godzina: 16:30
Spotkanie: Janowicz Jerzy - Brown Dustin
Typ: Janowicz Jerzy  :plus:  :plus: 
Kurs: 2.16
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Wreszcie zaczynamy sezon na trawie - nasz rodak zapewne czekał na ten moment. Ten rok zdecydowanie trzeba zaliczyć do bardzo cienkich, aż się wierzyć nie chce, że Polak zamyka pierwszą 50 rankingu ATP. Teraz jednak - jak już wspomniałem - przychodzi czas na grę na trawie. Myślę, że tutaj Jerzyk może się "obudzić", szybka nawierzchnia na pewno mu pasuje. Jako że jego głównym atutem jest bardzo mocny serwis, to niejeden raz zaprezentuje nam as serwisowy. W tym moc Janowicza.

Sam nie wiem do końca dlaczego Brown to faworyt w tym spotkaniu. W ciągu ostatnich trzech dni zagrał trzy mecze w kwalifikacjach do turnieju. Wszystkie wygrał 2-0, ale w dwóch ostatnich musiał męczyć się w tie-breakach. Na pewno te mecze nieco go obciążyły. Myślę, że może dziś nie wytrzymać fizycznie tego meczu, Janowicz go po prostu zabiega. Grass to nie jest ulubiona nawierzchnia Browna. Stąd też trzeba brać kurs, w którym Janowicz startuje jako underdog.

Edytowane przez Rijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:  ATP - SINGIEL: S-Hertogenbosch (Holandia), trawiasta - 1/8-finału

Spotkanie: Pospisil - Muller
Typ: over 23.5g
Kurs: 1.93
Godz: 16:30
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Długo zastanawiałem się, czy proponować ten typ, bo to może być bardzo specyficzny mecz, wszyscy są pewnie nastawieni na długi, trzysetowy pojedynek, a może skończyć się to szybkim 6-2 6-2 dla któregoś z zawodników. Zainteresowałem się tym typem, ponieważ trawa to może być moment, żeby Pospisil odnalazł formę, jak pokazało pierwsze spotkanie to może być właśnie ten moment. Muller też bardzo pewnie wygrał swój pierwszy mecz. Vasek nie oddał swojego podania w pierwszym meczu, dzielnie bronił BP, które podarował rywalowi, Giles też kocur, pierwszy set do 0, potem pewne 7-5, mówię pewne, bo nie dał rywalowi żadnego BP, a sam wykorzystał drugą piłkę meczową. Niech serwis będzie z nimi i dwa TB to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel Groth - Feliciano Lopez Typ: Samuel Groth @ 3.10 Expekt

Stawianie przeciwko Lopezowi na trawie zwykle nie jest najlepszym pomysłem. Śmiem jednak twierdzić, że w tym przypadku nie jest to pozbawione szans powodzenia, zaś zaproponowane kursy przedstawiają spore value. Jak powszechnie wiadomo Australijczyk dysponuje fantastycznym serwisem, z którego potrafi zrobić użytek. W zeszłym tygodniu wygrał challenger w Manchesterze rozgrywane właśnie na trawie, dlatego też bez wątpienia jest bardziej obyty na tej nawierzchni od Hiszpana, dla którego będzie to pierwszy mecz w sezonie. Co więcej warto również zauważyć, iż poza dwoma ostatnimi sezonami na trawce, które Feliciano miał wybitne, jego pierwsze spotkania nie były aż tak różowe. Niewykluczone również, że Hiszpan do turnieju w Stuttagrcie, który debiutuje w cyklu może podejść mocno treningowo, koncentrując się na o wiele bardziej prestiżowym turnieju w Queens Clubie, który zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu. Oczywiście Sam Groth jest generalnie bez wątpienia słabszym zawodnikiem, jeśli jednak będzie w stanie przeciągnąć spotkania do tiebreaków, to o rozstrzygnięciu mogą decydować pojedyncze piłki, a wówczas wynik będzie prawie jak rzut monetą, przez co kursy na Grotha reprezentują spore value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bautista R. - Mahut N. godz.11:00

typ: 1

kurs:1,78

Buk: ComeOn

 

W meczu drugiej rundy na kortach trawiastych w 's-Hertogenbosch zagrają obrońca tytułu Hiszpan Bautista-Agut z doświadczonym Francuzem , Mahut -em.

Postanowiłem w tym spotkaniu postawić na Roberto,który dobrze czuję się na holenderskich kortach,jak już wspomniałem wygrał tam rok temu a wcześniej doszedł do ćwierćfinału. Hiszpan w zeszłym roku pokazał się z dobrej strony na kortach trawiastych ,przegrał tylko raz z Murray -em w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Bautista ma najlepszą skuteczność właśnie na trawie - 66% . W tym roku gra dość przeciętnie 18-15 , najwyżej dochodził do 3 rundy. Uważam, jednak że roberto będzie bronił tytułu oraz punktów zdobytych przed rokiem i to on wygra to spotkanie.

Mahut natomiast wygrywał ten turniej w 2013 roku , był to dla niego chyba najlepszy sezon na kortach trawiastych, po odpadnięciu w drugiej rundzie Wimbledonu wygrał jeszcze turniej w Newport. Jego bilans na trawie też jest najlepszy spośród wszystkich nawierzchni 66% . 

W zeszłym roku na tym turnieju przegrał w ćwierćfinale właśnie z Bautistą 2-1 ,później w pierwszej rundzie Wimbledonu. W tym roku w Holandii musiał zagrać już cztery mecze ,trzy w kwalifikacjach a w pierwszej rundzie pokonał Hewitt -a. 

Francuz w tym roku większość meczy rozgrał na hali ,choć już trochę się ograł na trawie sądze,że przegra to spotkanie. Obaj zawodnicy grali ze sobą pięć razy ,wynik to 3-2 dla Hiszpana. Myślę,że powtórzy się wynik z zeszłego roku i górą będzie Bautista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:   ATP - DEBEL: S-Hertogenbosch (Holandia), trawiasta - Ćwierćfinal

Spotkanie: Brown D. / Haider-Maurer A. - Matkowski M. / Zimonjic N.

Typ: Matkowski M. / Zimonjic N. 1 set
Kurs: 1.50
Godz: 13:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Długo się zastanawiałem, czy zagrać ten typ, bo można powiedzieć, że to jest loteria - lepszą parą zdecydowanie jest Matkowski i Zimonjic(grają ze sobą od tego roku, nie udało im się jeszcze wygrać turnieju, ale takich rywali jak mają dzisiaj to przechodzą bez problemu) i to oni będę zwycięsko schodzili z kortu dzisiaj, ale nie oszukujmy się, kurs strasznie mały. Brown zachowuje się momentami na korcie, jak dzieciak, rzuca rakietą, gra nonszalancko i nie spodziewam się, żeby dzisiaj jakoś poprawił swoją grę. Gra w turnieju tylko ze względu, że turniej jest w Niemczech, a on jest farbowanym lisem i ma obywatelstwo niemieckie. W pierwszej rundzie męczyli się z mało utalentowanymi zawodnikami - Coric i Pavic, według mnie to nie rywale, ale w sumie Brown i Haider nie są lepsi. Pobieram kurs na seta i zacieram rączki, a jak nie wejdzie to obiecuje, że nigdy więcej nie zagram takiego typu.

Edytowane przez Tonny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael Nadal - Bernard Tomic Typ: Tomic @ 2.50 Pinnacle

Sporo myślałem o tym typie po tym, jak zobaczyłem wczorajsze spotkanie obu graczy, gdyż zawsze ciężko się stawia przeci takim graczom, jak Nadal. Tym niemniej fakty dla Hiszpana są brutalne. Nie jest on w swojej optymalnej formie. Na French Open nie był w stanie urwać nawet jednego seta Djokovicowi na swoim ulubionej nawierzchni i turnieju. Wczoraj z Baghdatisem zagrał naprawdę słabe spotkanie i przy dobrych wiatrach Cypryjczyk powinien je skończyć w dwóch setach. Co więcej warto podkreślić, iż w ostatnich trzech latach bilans Nadal na trawie to 6 zwycięstw (wliczając w to wczorajszą wygraną) i 6 porażek. Z kolei Tomic to zawodnik, którego styl gry idealnie pasuje do zielonej nawierzchni. Płaski serwis i uderzenia sprawiają, że jest groźny dla światowej czołówki. Dlatego warto wymazać z pamięci jego ostatnie niepowadzenia na ceglanej mączce, gdyż jest to nawierzchnia, która mu ewidentnie nie leży. Zresztą we wczorajszym wywiadzie przyznał, iż bardzo basuje mu niski kozioł piłki i bardzo dobrze czuje się na trawiastej nawierzchni. Reasumując choć kursy nie sa już takie dobre, jak wczoraj to uważam, iż wciąż są warte gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:  ATP - SINGIEL: S-Hertogenbosch (Holandia), trawiasta - Ćwierćfinal

Spotkanie:  Mahut - Mannarino
Typ: 1
Kurs: 1.57
Godz: 12:30
Bukmacher: WilliamHill
Analiza:

Dzisiaj znowu uwziąłem się na typ tenisowy i kolejny raz gram Nicolasa Mahuta, wczoraj trochę się bałem stawiać na niego w spotkaniu z Bautista, ale jednak wygrał to spotkanie na spokojnie. W pierwszym secie totalna dominacja na początku już 4-0 i obronił jednego BP, drugiego BP obronił jeszcze na koniec, w drugim secie nie było już tak kolorowo, ponieważ przełamał na początku seta, ale potem dwa swoje podania oddał i przegrywał 4-2 z jednym przełamaniem, ale błyskawicznie nastąpiły dwa rebreaki i serving for match do zera. Jego dzisiejszy rywal Mannarino nie miał tutaj zbyt walczących rywali, gra na spokojnie, BP broni i BP wykorzystuje, a trochę tego było w tych dwóch spotkaniach. Mahut zagrał o trzy spotkania więcej od swojego dzisiejszego rywala na tym turnieju, ponieważ musiał przejść przez kwalifikacje, trochę mnie to niepokoi, ponieważ cztery spotkania grał cztery dni z rzędu, do tego debel. Ale skoro stać go jeszcze na grę w debla to ma ambicje i trawa to jego miejsce. Mam nadzieje, że dzisiaj wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji z kolegą z reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Stuttgart


Godzina: wstępnie 18:30


Spotkanie: Viktor Troicki vs Samuel Groth


Typ: Samuel Groth


Kurs: 2.13


Bukmacher: Pinnacle


Analiza:


Ćwierćfinały w Stuttgarcie i spotkanie Serba Viktora Troickiego z Australijczykiem Samem Grothem. O tym drugim pisałem już w ostatniej analizie, także teraz bardziej skrótowo. Od początku trawiastego sezonu w dobrej formie, ma juz na koncie wygrany challenger w Manchesterze. Tutaj do tej pory pokonał Stakhovskiego, który skreczował przy stanie 5-3 dla Sama oraz Feliciano Lopeza, klasę samą w sobie jesli chodzi o trawiaste nawierzchnie. Teraz trafia na Troickiego, który ma za sobą wygrane z Coricem i Zverevem, dwoma młodziakami z małym doświadczeniem na trawie. Borna zagrał dość słaby mecz, Alex już bardziej się przyłożył i urwał seta Serbowi. Ogólny bilans na trawie dość przeciętny, na twardych kortach jest delikatnie lepiej, na początku sezonu udany turniej w Sydney, potem już słabiej. 


Buki delikatnie faworyzują Viktora, ale ja nie widze tutaj jego wygranej. Fakt, że może byc to mecz zacięty, ale ostatecznie liczę na bardzo dobrą grę Grotha i jego triumf. Dla Troickiego będzie to pierwszy poważny przeciwnik, i to właśnie Sam jest tu dla mnie faworytem.


 


Wynik:  :n:  :n:  :n:  :klask: 


Edytowane przez ATPman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael Nadal - Gael Monfils Typ: Monfils @ 2.81 Pinnacle

Na deser powtórka z wczorajszego dnia. Ponownie gram przeciwko Nadalowi, gdyż nie akceptuje faktu stawiania Monfilsa na tej samej płaszczyźnie co Baghdatis, czy Tomic, a co zrobili właśnie bukmacherzy oferując takie a nie inny kursy na Monfilsa. Francuz jest zawodnikiem o wiele lepszym od wyżej dwóch wspomnianych graczy. Tak naprawdę od top 4 rankingu ATP dzieli go jedynie gorsza mentalność oraz liczne kontuzje. Tym niemniej jest to gracz nietuzinkowy o fantastycznym poruszaniu się po korcie, wspaniałym wachlarzu uderzeń oraz bardzo solidnym serwisie. Są to atuty nie do przecenienia na kortach trawiastych. Nadal tak jak to wspominałem wczoraj słabiutkie podanie, marny procentu 1 serwisu, duża jak na niego liczba niewymuszonych błędów. Jego top spiny niekoniecznie sprawdzają się na trawie. Na pewno kluczem do rozstrzygnięcia tego spotkania na korzyść Francuza będzie jego koncentracja. O motywację jestem raczej spokojny, gdyż pokonanie Kohlschreibera oraz informacja iż Francuz ma wkrótce zostać ojcem zdają się ją potwierdzać w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bardziej ubogo i to w sumie nie analizy, a spostrzeżenia o dzisiejszych meczach, jeśli mogę...

 

na dzisiaj ciekawi mnie tenis, bo widziałem wczoraj mecz Haase i to nie będzie łatwy mecz dla Mahuta dzisiaj, trzy sety tam mi się widzą, bo holender rozegrał świetne spotkanie z Ivo.

Muller - Goffin
nie widziałem spotkania Mullera, ale widziałem Goffina i to wczoraj bardziej jego rywal przegrał niż Goffin wygrał, Muller powinien dzisiaj wygrać, leworęczny jest i może mieć przewagę

Monflis - Nadal
tu nie wiem co myśleć, bo Nadal już miał odpaść dwa raazy, a gra trzeci mecz i niby do trzech razy sztuka? dla mnie no bet

Troicki - Cilic
tu nic nie mogę o tym powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael Nadal - Viktor Troicki Typ: Troicki +3.0 gema AH @ 2.69 Pinnacle

Do trzech razy sztuka. Gram konsekwentnie przeciw Nadalowi tym razem uzbrojony dodatkowo w 3 gemy zapasu, choć wcale nie wykluczam nawet zwycięstwa Serba, który potwierdza, iż po zawieszeniu z meczu na mecz, z miesiąca na miesiąc gra co raz lepiej i już wkrótce w rankingu ATP zamelduje się tam gdzie jego miejsce tj. w top 20. Oczywiście granie przeciwko Nadalowi to nie jest łatwy kawałek chleba tym niemniej raz jeszcze warto podkreślić, iż Hiszpan daleki jest od swojej optymalnej dyspozycji. Poprzednie mecze w Stuttgarcie Rafa wygrywał głównie dzięki swojej mentalności i waleczności, a czasami również z uwagi na nieumiejętność swoich rywali na pokonanie tak wielkiego nazwiska. Troicki na pewno już osiągnął tu spoty sukces także może podejść do tego starcia na luzie. Serb na pewno przy swoim dobrym podaniu jest w stanie przeciągać starcie do tiebreaków albo nawet spokojnie urwać seta, także pokrycie handicapu nie jest znowuż wcale takie nieprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...