Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

REGULAMIN KONKURSU
http://obstawianie.com/regulamin-i-zasady-vt7376.htm

Wzór podawania typów
Dyscyplina: (przydatne szczególnie w przypadku mniej znanych lig i dyscyplin)
Spotkanie:
Typ: (w postaci 1X2 lub nazwy drużyny czy zawodnika, ewentualnie z oznaczeniem handicapu i jego rodzaju - europejski/azjatycki)
Kurs:
Godz:
Bukmacher: (wybrany z listy podanej w regulaminie)
Analiza:

W przypadku nie podania konkretnego typu, kursu lub bukmachera analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny, brak linka odejmujemy 0.3 z kursu.
Typy wraz z analizami - obowiązuje zakaz rezerwowania typów.
Obowiązkowe jest wpisanie analizy do odpowiedniego działu tematycznego
W postach pod analizą należy wkleić link do analizy w dziale tematycznym.
Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami.
Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, jeśli uzna, że jej zawartość merytoryczna jest słaba.

WAŻNE!
Jeśli zauważyłeś błąd w swojej analizie - napisz o tym w temacie http://obstawianie.com/pytania-i-uwagi-vt120027.htm
Jeśli Twoim błędem jest brak linku do analizy w dziale tematycznym - napisz drugi post z analiza i podanym linkiem a opiekun działu usunie post bez podanego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL
Spotkanie: Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning
Typ: Chicago Blackhawks (ML)
Kurs: 1,657
Godz: 09.06.2015 2:05
Bukmacher: Pinnacle
Analiza: Po dwóch meczach jest remis 1:1. Zadowoleni z takiego obrotu sprawy mogą być hokeiści Chicago Blackhawks, ponieważ udało im się wygrać mecz na wyjeździe. Teraz teoretycznie wystarczy im wygrać wszystkie mecze u siebie i Puchar Stanleya jest ich. Blackhawks na pewno postarają się o to, by wygrać dwa najbliższe mecze na swoim lodzie. Jest to dość mocno prawdopodobne, bo od lat są mocni u siebie w meczach playoff. Nie inaczej jest w tym roku. Na 8 do tej pory rozegranych meczów u siebie Chicago Blackhawks wygrali 7, a wygrać w Chicago udało się tylko ekipie Anaheim Ducks i to tylko raz z dużym trudem. Dużą przewagą Chicago Blackhawks nad Tampa Bay Lightning jest ich doświadczenie na tym szczeblu rozgrywek. To jest bardzo ważny element, co zwiększa szanse Chicago. Po Blackhawks można spodziewać się gry na wysokim poziomie praktycznie w każdym spotkaniu, oni wiedzą jak grać takie mecze. Tampa Bay to dużo bardziej nieobliczalna drużyna, co pokazała ich rywalizacja z New York Rangers, gdzie bardzo dobre mecze przeplatali z bardzo złymi. Stawiam na solidność i doświadczenie Chicago Blackhawks i po tym trzecim meczu to Chicago Blackhawks powinni prowadzić 2:1.

 

 

http://obstawianie.com/topic/29932-nhl-20142015/page-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP - SINGIEL: S-Hertogenbosch (Holandia), trawiasta - 1/16-finału

Spotkanie: Hewitt - Mahut
Typ: 2
Kurs: 1.65
Godz: 14:30
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:

Można powiedzieć, że wybrałem starcie dwóch "dziadków", ponieważ Hewitt ma 34 lata, a Mahut 33 %-) Stawiam na młodszego. Hewitt nie grał dwa miesiące i ciężko coś powiedzieć o jego formie w tym sezonie(poprzedni sezon na trawie zakończył koncertowo, bo wygraną w Newport, ale nie patrzmy wstecz tylko to co teraz) , ale za to Mahut podoba mi się, że wpadamy na korty trawiaste i już na RG mu wychodziło, na tym turnieju kwalifikacje przebiegły mu w miarę sprawnie, jeden przegrany set z Francuzem i małe problemy w drugim secie z Marachem, ale szybko zażegnane. Widać, że forma na korty trawiaste przybyła, spodziewałem się trochę mniejszego kursu, ale takim nie ma co gardzić. Jak spojrzymy w H2H to 2-1 dla Hewitta, ale ta jedna wygrana Mahuta to akurat wygrana na trawie, 2 lata temu. GO MAHUT!

 

http://obstawianie.com/topic/31668-atp-hertogenobosch-atp-stuttgart/?p=899082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Szwecja
Spotkanie Jonkoping-Angelholmes
Typ: Gospodarze win
Kurs 1.47
Buk Unibet
Godz: 19:20
Analiza: Witam, na dzień jutrzejszy postanowiłem wybrać spotkanie z ligi szwedzkiej w którym ekipa Jonkopings podejmowała będzie na swoim stadionie drużynę Angelholmes, faworytem do zdobycia kompletu punktów w tej serii spotkan w moim jak i bukmacherow przekonaniu jest ekipa gospodarzy , która obecnie jest liderem w lidze szwedzkiej, goście znajdują się na pozycji 14 , jest to strefa spadkowa w chwili obecnej , do tej pory w 12 spotkaniach zdobyli zaledwie 9 bramek z czego 4 w meczach wyjazdowych, przegrali tam raz 3 razy dzielili się punktami i raz zdołali zdobyć komplet oczek, w tym spotkaniu jednak dobrego wyniku im nie wróże gospodarze bowiem obecnie znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji i w poprzednich 16 meczach na tym stadionie aż 12 razy wygrywali i 4 razy remisowali, nie ponieśli ani jednej porażki, często wygrywali właśnie różnicą jednej bramki, myślę że bardzo prawdopodobny jest taki wynik także w jutrzejszym spotkaniu, dlatego postawię na wynik 2:1.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Stuttgart

Godzina: wstępnie 14:00

Spotkanie: Sergiy Stakhovsky vs Samuel Groth

Typ: Samuel Groth +1.5 seta

Kurs: 1.50

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Pierwsze rundy niemieckiego turnieju w Stuttgarcie, odbywającego się na trawiastych kortach i spotkanie Sergieja Stakhovskiego z Samuelem Grothem. Faworyzowany jest tutaj Ukrainiec Stakhovsky, ale jak dla mnie to spotkanie nie powinno zakończyc sie jego jednostronną wygraną. Jeśli chodzi o ich ostatni bilans na hardzie, to delikatnie lepiej radził sobie Sergiy, który coś tam pourywał nawet kilka setów niezłym nazwiskom, tymczasem Grothowi udało się jedynie wygrać bardzo przeciętnie obstawiony Tajwański challenger. Jeśli chodzi o turnieje na trawie, to Groth wszedł wcześniej w sezon i zagrał w nie dawno odbywającym się Brytyjskim turnieju, który udało mu sie wygrać. Na pewno dobrze go to zmotywowało, i myślę że będzie się starac utrzymać dobry bilans. W zeszłym sezonie również nie źle sobie radził, przed Wimbledonem zaszedł do finału turnieju w Nottingham, w którym uległ młodemu Kyrgiosowi. W Wimbledonie odpadł w pierwszej rundzie, a sezon zakończył w New Port odpadając w półfinale. Jego przecinwik miał sezon delikatnie gorszy, w mniejszych zawodach odpadał w okolicach 2. rundy, a w szlemowym Wimbledonie zaszedł do 3. rundy i odpadł po zmaganiach z Jeremym Chardym.

Jeżeli chodzi o styl gry, to Samuel bardzo dużo robi swoim silnym serwisem. W 2012 roku ustanowił nieoficjalny rekord, serwując z prędkością ponad 262 km/h. Może teraz jego serwis trochę podupadł, ale z dalej trzyma wysoki poziom.

Podsumowując, myślę, że Sam ma realne szanse na wygraną w tym meczu, ale najbezpieczniejszą opcją wydaje się handicap w jego strone. Bardzo się zdziwię, jezeli ten mecz skończy się w dwóch setach i triumfował bedzie Ukrainiec. Oboje są dość podobnymi zawodnikami, dobrze radzącymi sobie z serwisem i ogólną grą. Groth jest na najwyższej pozycji w karierze i na pewno nie będzie chciał odpaść w pierwszej rundzie tego turnieju, po nie złym początku trawiastego sezonu.

 

http://obstawianie.com/topic/31668-atp-hertogenobosch-atp-stuttgart/?p=899097

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL
Godzina: 2:00
Spotkanie: Chicago - Tampa
Typ: Chicago + U5.5
Kurs: 3.50
Bukmacher: Marathonbet
Analiza:

 

Spotkanie numer trzy w finale play-off NHL w walce o Puchar Stanleya. Jest remis 1-1 po zwycięstwie Chicago u Tampy i Tampy u siebie. Oba mecze zostały rozstrzygnięte golem. Pierwszy 1-2, drugi 4-3, choć w drugim troche problemów miał bramkarz Lightning i było niepewne czy dziś zagra. Jednak jest wystawiony do gry, a że uważam go za klasowego bramkarza to sądze że nie będzie tak łatwo zdobyć mnóstwa bramek i mysle ze tym razem powtorzy sie scenariusz meczu numer jeden, gdzie zespoły oddały po ledwie 20 kilka strzałów, padły 3 bramki i under. Chicago jednak gra u siebie i choć są wolniejsi, to tafla u siebie im sprzyja, bo jest starta. Tampa gra na szybkość, ale w Chicago nie zawsze mogą to pokazać. Mecz jednak moze byc znowu wyrownany i nie zdziwie sie jak bedzie tym razem dogrywka, ale kurs jest za niski. Mimo wszystko gospodarz powinien minimum jeden mecz wygrać i mysle ze to będzie ten.

 

http://obstawianie.com/topic/29932-nhl-20142015/?do=findComment&comment=899107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haas T. - Kukushkin M. godz. 15:00
typ:1
kurs: 1,76
Buk: ComeOn

Dziś w pierwszej rundzie turnieju na trawie w Stuttgarcie , wracający do gry po ponad rocznej przerwie ,grający z dziką karta Tommy Haas zagra z Mikhailem Kukushkinem . Postanowiłem postwić na 37 letniego Niemca, Który w przeszłości wygrał turnieje na trawie w Niemczech. W ostatnim swoim Wimbledonie Haas dotarł do 4 rundy gdzie przegrał z Djokovicem,było to w 2013 roku. W 2012 wygrał turniej na trawie w Halle pokonując w finale Federera. Najlepszy sezon Niemiec zanotował na kortach trawiastych w 2009 roku,kiedy to wygrał w Halle pokonując w finale Djokovica , następnie dotarł do półfinału Wimbledonu przegrywając z Federerem. Haas nie grał w oficjalnym spotkaniu ponad rok i jego forma tak naprawdę jest niespodzianką, jednak uważam,że skoro został zaproszony na ten turniej musi coć grać. Według bukmacherów też jest nie znacznym faworytem. Uważam,że wobec słabej formy zawodnika z Kazachstanu , górę weźmie doświadczenie i wygra doświadczony Niemiec.
Wracając do Kazacha , Kukushkin jest w beznadziejnej formie ,przegrywa ostatnio prawie wszystko,jego bilans w tym roku to 14-15 .Kazach pokazał się jedynie na poczatku roku w Sydney ,gdzie przegrał w finale, by za chwile odpaść w pierwszej rundzie w AO.  Później zaczęły się kontuzje i Mikhail trzy razy kreczował w róznych turniejach. Od połowy marca max na co było go stać to 2 runda, jak widać u Kazacha formy brak.
Na trawie Kukushkin jest beznadziejny jego bilans przez całą karierę to 25 %  i tylko 12 rozegranych meczy przez 10 lat z czego zaledwie 4 wygrane.
Myślę,że Haas miał sporo czasu,żeby wyleczyć kontuzję i na pewno jest głodny gry,gra również przed własną publicznością i na pewno będzie chciał wygrać. Stawiam w tym spotkaniu na Niemca.

 

http://obstawianie.com/topic/31668-atp-hertogenobosch-atp-stuttgart/?p=899097

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,WTA Hertogenbosch
Spotkanie: Maria Sanchez-Anastasia Pavlyuchenkova
Typ: 1
Kurs: 4,89
Godz: 12;30
Bukmacher: Pinnacle Sports
Analiza:

Bardzo ciekawy mecz w 1 rundzie turnieju w Holandii na kortach trawiastych, mianowicie Amerykanka Maria Sanchez zmierzy się z Rosjanką Anastasia Pavlyuchenkovą. 25 letnia Maria bardzo dobrze czuje się na "zielonych kortach" tutaj musiała grać w kwalifikacjach i przeszła przez nie jak burza tracąc tylko 1 set, a wyeliminowała Tereze Martincova, Elizavete Kulichkova i Rachel Hogenkamp.Widac ze lubi szybką grę bo jej wyniki z 2013 roku (ostatnio wtedy grała na trawie) to potwierdzają. Anastasia na ostatnie 10 meczów przegrała , aż 6 a więc nie można powiedziec ze dobrze sie czuje na trawie. Jej wyniki na tej nawierzchni nigdy nie były dobre, nigdy w WTA nie wygrała więcej niż 2 meczów z rzędu. Ogólnie jej ostatnia forma nie powala, jak to Rosjanka popełnia bardzo dużo niewymuszonych błędów, serwis bardzo średni. Według mnie wygrać powinna zawodniczka , która na trawie jest w grze i dobrze sie tutaj czuje , a więc do 2 rundy zawita MARIA SANCHEZ!

 

http://obstawianie.com/topic/31674-wta-nottingham-wta-hertogenbosch/

Edytowane przez LaMonf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Mistrzostwa Świata Kobiet

Spotkanie: Kolumbia K – Meksyk K

Typ: over 2 azjan

Kurs: 1.82

Buk: Pinnacle

Godz. 22:00

Analiza:

Na wstępnie będąc szczerym muszę przyznać ze styl gry obu reprezentacji jest mi obcy, trochę piłki kobiecej widziałem ale na pewno nie było mi dane oglądać tych ekip. Mimo wszystko ten kurs na over wydaje mi się zbyt wysoki patrząc na inne aspekty niż to co mógłbym zobaczyć na boisku. Rozpoczniemy od tego a mianowicie grupa w której się znajdują a są tutaj dwie europejskie ekipy Francuzki oraz Angielki – właśnie te dwie reprezentacje są tutaj murowanym faworytem do pierwszych dwóch miejsca.  Tak więc sprawa wydaje się być prosta w tym starciu, będą znali wynik tego bezpośredniego starcia i bez względu tak naprawdę na wynik remis będzie szkodą dla obu ekip bo nic na tym nie zyskają w kontekście gier z faworytami.  Pozostaje oczywiście kwestia awansu z trzeciego miejsca i tutaj zwycięzca można powiedzieć sprawę sobie załatwi – krótko po raz kolejny remis to strata dla obu.  Przejdźmy do ostatnich starcia Meksykanki wyglądają na reprezentację lubiącą grać otwartą piłkę nie boją się atakować a co najważniejsze przynosi im to sporą liczbę bramek, dowodem takiej gry jest chociażby wygrana nad Włoszkami 2:3 w Marcowy turnieju na Cyprze, poniekąd porażka z USA 5:1 też jest tego dowodem bo z takim zespołem większość reprezentacji po prostu się zamyka a one nie bały się zaatakować nawet kosztem stracenia kilku bramek.  Kolumbia to może być duża zagadka ze względu na to że stosunkowo rzadko grają jakieś gry a już na pewno jest to mniejsza intensywność od wielu ekip. Nie oznacza to jednak że są słabi wydaje mi się że jest wręcz przeciwnie patrząc na wyniki potrafią tworzyć kolektyw. Przed tym turniejem rozegrali piec spotkań towarzyskich wszystko z zespołami z Ameryki czyli bardzo dobre przygotowanie do rywala ale co najważniejsze wszystko wygrali ze średnią trzech bramek zdobywanych tak więc wygląda to bardzo dobrze.  Taki dowodem solidności jest też na pewno remis z Brazylią w eliminacjach do MŚ. Ważny aspekt to na pewno bardzo dobre przygotowanie fizyczne obu ekip co w tej temperaturze może mieć znacznie a na pewno siła na atakowanie w końcowej fazie na pewno nie zabraknie, najlepsze rozwiązanie  to szybko strzelona bramka przez którekolwiek z reprezentacji  wobec czego wspomniana wyżej kwestia grupowa na pewno zrobi z tego otwarte widowisko. 

http://obstawianie.com/topic/28696-kwalifikacje-m%C5%9B-kobiet/?do=findComment&comment=899080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Stuttgart

Godzina: 16:30

Spotkanie: Janowicz Jerzy - Brown Dustin

Typ: Janowicz Jerzy

Kurs: 2.16

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Wreszcie zaczynamy sezon na trawie - nasz rodak zapewne czekał na ten moment. Ten rok zdecydowanie trzeba zaliczyć do bardzo cienkich, aż się wierzyć nie chce, że Polak zamyka pierwszą 50 rankingu ATP. Teraz jednak - jak już wspomniałem - przychodzi czas na grę na trawie. Myślę, że tutaj Jerzyk może się "obudzić", szybka nawierzchnia na pewno mu pasuje. Jako że jego głównym atutem jest bardzo mocny serwis, to niejeden raz zaprezentuje nam as serwisowy. W tym moc Janowicza.

 

Sam nie wiem do końca dlaczego Brown to faworyt w tym spotkaniu. W ciągu ostatnich trzech dni zagrał trzy mecze w kwalifikacjach do turnieju. Wszystkie wygrał 2-0, ale w dwóch ostatnich musiał męczyć się w tie-breakach. Na pewno te mecze nieco go obciążyły. Myślę, że może dziś nie wytrzymać fizycznie tego meczu, Janowicz go po prostu zabiega. Grass to nie jest ulubiona nawierzchnia Browna. Stąd też trzeba brać kurs, w którym Janowicz startuje jako underdog

 

http://obstawianie.com/topic/31668-atp-hertogenobosch-atp-stuttgart/?p=899138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Włochy
Data: 09.06.2015 20:30
Spotkanie: Bologna vs Pescara
Typ: Remis do przerwy
Kurs: 2.00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Mecz o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech czyli Serie A gdzie Bologna na własnym stadionie podejmie Pescare i jak dla mnie ciężko tutaj wyłonić zdecydowanego faworyta.W pierwszym meczu lepiej zaprezentowała się drużyna dziś gospodarzy ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem co byłoby dziś idealnym wynikiem dla mnie.Ja stawiam remis do przerwy bo w mojej opinii obie drużyny nie będą chciały się zbyt szybko odkryć by nie pozbawić się szansy na awans już na początku meczu.Obi drużyny do finał€ tych play-offów awansowały przemierzając na prawdę trudno droge.Pescara musiała zaczynać już od ćwierćfinałów tych play-offów gdzie pokonała Perguie 2:1.Potem w dwumeczu okazali się lepsi od Vicenzy na co główny wpływ miało zwycięstwo 1-0 na swoim stadionie.Bologna nie musiała grać w ćwierćfinale ale w półfinale przebyli ogromną katorgę w dwumeczu z Avellina gdzie awans do finału dał im tylko fakt że strzelili bramkę na wyjeździe.W pierwszym meczu zaprezentowali się jednak lekko lepiej od swoich dzisiejszych rywali z Pescary ale nie potrafili tego udokumentować bramką.Wydaje mi się że dziś Bologna mimo ostatniej dobrej gry nie będzie chciała się rzucić od razu do ataku mimo że to oni mogą być tu uznawani za lekkich faworytów.Rozważna gra gospodarzy byłaby wręcz idealna dla remisu do przerwy ponieważ trudno mi sobie wyobrazić by Pescara rzuciła się do ataków na stadionie rywali.Ci raczej będą czekać na kontry i skupią się w głównej mierze na defensywie.Warto popatrzeć jak ostatnio gra Pescara.W ostatnich 5 meczach zanotowała aż 4 razy remis do przerwy, w większości przypadków bezbramkowy więc widać że drużyna ta stawia na rzetelną defensywę na początku i pojedyncze ataki które jak widać doprowadziły ich do walki o Serie A.W meczach pomiędzy tymi drużynami w ostatnich 5 starciach remis do przerwy padał 3 razy i jest to dobry prognostyk na dziś.W moim odczuciu obie drużyny wiedząc jaki wynik padł w Pescarze nie będą chciały od razu atakować bo stracona bramka może ich pozbawić jakichkolwiek szans,Bologna tracąc bramkę musi strzelić ich aż 2 i nie mają już marginesu błędu natomiast Pescara tracąc szybko bramkę musi przeciwstawić się trudnemu rywalowi na ich terenie i w dodatku przegrywając.Dlatego każda z drużyn wie że stracona szybko bramka może przekreślić wszelkie marzenia.Dlatego też stawiam na remisik do przerwy bo moim zdaniem po takim kursie warto.Powodzenia!!!

http://obstawianie.com/topic/23816-serie-b-i-niższe-ligi-włoskie/?p=899154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna –MŚ Kobiet 2015
Godzina: 19:00
Spotkanie: Francja - Anglia
Typ: 1 (handicap europejski Francja -1)
Kurs: 2,45
Bukmacher: William Hill
Analiza:

 

 

W pierwszym meczu grupy F spotkają się drużyny aspirujące do awansu do kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Francja w poprzednich mistrzostwach zajęła 4 miejsce ulegając w meczu o brązowy medal Szwecji 2-1. Obecnie Francuzki plasują się na 3 miejscu w rankingu FIFA. Angielki w tym samym rankingu są na 6 miejscu. W ostatnich latach jednak w angielskiej piłce kobiecej brak sukcesów, choć ostatnie mecze napawają nieco optymizmem. Angielki bowiem co prawda w ostatnim meczu przygotowawczym przed mistrzostwami przegrały z Kanadą 1-0, ale wcześniej zanotowały 3 zwycięstwa i remis. Zdecydowanie lepiej w ostatnim czasie spisują się Francuzki, które z 13 ostatnich meczy wygrały 12 ulegając tylko USA 2-0. Francuzki są więc faworytkami tego pojedynku, tym bardzie, że w 4 ostatnich meczach z Angielkami Francuzki wygrywały 3 razy zdecydowanie i raz zanotowały remis. Francuzki kadrowo zdecydowanie lepiej prezentują się od ich dzisiejszych rywalek a także są w ostatnich latach bardziej ograne na arenach międzynarodowych. Stawiam więc wzorem lat ubiegłych na co najmniej dwubramkową wygraną Francuzek.  

 

http://obstawianie.com/topic/28696-kwalifikacje-m%C5%9B-kobiet/?do=findComment&comment=899080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...