Skocz do zawartości

[Zamknięty] WTA Bogota


Monf

Rekomendowane odpowiedzi


Data i godzina: 11.04.2015 ; 19:00

Dyscyplina,Tenis,WTA Bogota,kwalifikacje

Spotkanie: Nastja Kolar-Arina Rodionova

Typ:2

Kurs: 3,00

Buk: Bet365

Analiza:

 

Według mnie będzie to łatwe spotkanie dla Australijki, Rosyjskiego pochodzenia,25 letnia Arina Rodionova,bardziej doświadczona i ograna w meczach z dobrymi rywalkami.Ostatnimi czasy świetnie gra w deblu w parze z Anastasia Rodionova,wygrywały turnieje albo zachodzily bardzo wysoko.Arina jest bardzo niską tenisistką,ale serwis który prezentuje nie jest słaby,nadaje piłce dobrą rotacje co bardzo utrudnia dobry return.o Słowaczce Nastji Kolar za wiele powiedziec nie moge,20 letnia zawodniczka niczym nie zasłyneła w swiecie tenisa.Ostatnio wystąpiła w czelku w Medellin i odpadła juz w 2 rundzie z Mayr Achleitner.Myśle ze na mączce o wiele więcej do zaoferowania ma starsza i lepsza zawodniczka czyli Arina Rodionova!

Edytowane przez LaMonf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Data i godzina: 13.04.2015 ; 19:30


Dyscyplina,Tenis,WTA Bogota


Spotkanie: Elina Svitolina - Louisa Chirico


Typ: 2:0


Kurs: 2,00


Buk: Betsafe


Analiza:



 

Elina Svitolina jest rozstawiona w kolumbijskim turnieju z pulą nagród 250.000$ z numerem 1 i jest zarazem główną pretendentką do zgarnięcia tytułu. Ukrainka trenowała w Bogocie przez ostatnie dwa tygodnie, więc jak widać podchodzi do tego turniej bardzo poważnie. Wtenczas zdążyła się oswoić z nietypowymi warunkami panującymi w Bogocie gdzie zawodnikom przychodzi grać na kortach położonych na znacznej wysokości nad poziomem morza i co za tym idzie ważne jest przystosowanie się do gęstości powietrza.

 

Jej przeciwniczka - Chirico dysponuje słabym drugim serwisem który będzie wodą na młyn dla Svitoliny. Z linii końcowej Amerykanka też nie zdominuje. Elina jest po prostu dokładniejsza i solidniejsza i nie powinna mieć tutaj problemów z odniesieniem wygranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shvedova Y. - Puig M. godz.20:30

typ:2

kurs: 1,96

Buk: Pinnacle

 

Dziś w ostatnim meczu ćwierćfinałowym na kortach ceglanych w Bogocie zagrają reprezentantka Kazachstanu Yaroslava Shvedova oraz zawodniczka z Portoryko Monica Puig. Bukmacherzy po równo oceniają szanse obu zawodniczek, ja postanowiłem postawić na Portorykankę . Monica w zeszłym roku wygrała turniej w WTA w Starsburgu na kortach ceglanych. Ponadto wygrała sześć turniejów z cyklu ITF .W tym roku gra ze zmiennym szczęściem ,najlepszy jej wynik to półfinał w Pattaya City.

Mecze w Bogocie są jej pierwszymi w tym roku na cegle,jak na razie dwa gładkie zwycięstwa, dziś liczę na kolejne wygrane spotkanie młodej zawodniczki z Portoryko. 

W 2011 roku Puig zagrała w finale juniorskich turniejów Australian Open oraz French Open. Obecnie 51 w rankingu WTA Puig dosyć dobrze czuje się na kortach ceglanych jej bilans to 68% wygranych meczy czyli znacznie lepszy niż na kortach twardych gdzie ma 57% . 

Shvedova najlepszy wynik w tym roku uzyskała w Australian Open,gdzie dotarła do 3 rundy, warto zaznaczyć,że w 2 rundzie pokonała dzisiejszą rywalkę 6-2,7-6. Pozostałe turnieje to max 2 runda. W Bogocie Jarosława pokonała Zanevska 2-1 oraz gładko Vickery. Bilans 27 letniej tenisistki na kortach ceglanych to 59% . 

Szwiedowa większe sukcesy odnosi w grze podwójnej, w grze pojedynczej wygrała jeden turniej WTA i cztery ITF.  

W dzisiejszym meczu myślę,że wygra młodość , wydaję mi się że Portorykanka lepiej czuję się na tego rodzaju kortach, nawet w deblu gra dalej a odpadła Szwiedowa. Myślę,że Puig dobrze czuję się w Bogocie i zostanie tam dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...