Skocz do zawartości

Wokół kortu tenisowego


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Paradorn Srichaphan i była Miss Universe pobrali się

 

Paradorn Srichaphan i była Miss Universe 2005 Natalie Glebova wzięli ślub. Prywatna ceremonia odbyła się w Bangkoku. Zapytani o plany na miesiąc miodowy oświadczyli iż zamierzają spędzić najbliższy czas z rodziną :D Co do dzieci to plany takie i owszem mają ;)

Źródło: http://www.paradornsrichaphan.com/contents/?showpage=news&contentID=253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Siostry Radwańskie wyleciały na Florydę

 

Cała rodzina Radwańskich wyleciała z Krakowa na Florydę. Starsza z sióstr zamierza potrenować natomiast młodsza ma przed sobą poważną juniorską imprezę. "Chcę zakończyć sezon jako najlepsza juniorka świata" - deklaruje Ula przed prestiżowym turniejem Orange Bowl. Zawody te są rozgrywane na tych samych obiektach co turniej WTA i uchodzą za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Na Florydzie Polka będzie rozstawiona z numerem pierwszym dzięki wysokiej pozycji w rankingu (przyczyniły się do tego wygrana w Wimbledonie i finał US Open). Ponadto w turnieju nie zagra kilka czołowych juniorek co znaczenie zwiększa szanse na Polki na końcowy triumf w rankingu juniorek jak i w samym turnieju. W turnieju nie wystąpią Rosjanka Anastazja Pawluczenko i Słowaczka Kristina Kucova. "To mój ostatni turniej młodzieżowy, dlatego zamierzam walczyć z całych sił"-deklaruje Polka

 

Źródło: Gazeta Wyborcza, Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula Radwańska odpadła z turnieju Orange Bowl

 

Polka nie zostanie nieoficjalną mistrzynią świata juniorek. Młodsza z sióstr Radwańskich, rozstawiona z numerem 1 odpadła w 1/4 turnieju przegrywając z reprezentantką gospodarzy Melanie Oudin 1:6, 7:6 (7-3), 0:6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze w Australian Open będą przerywane przy zbyt wysokiej temperaturze

 

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju Australian Open poinformowali, iż w przypadku zbyt wysokiej temperatury trwające spotkania nie będą musiały zakończyć się tego samego dnia. Oznacza to, iż już w najbliższym turnieju zaplanowanym na 14-27.01.2008 mecze będą przerywane z tego powodu. Dotychczas mecz mógł być przerwany tylko i wyłącznie z powodu zapadających ciemności. Teraz mecz może zostać przerwany po zakończeniu danego seta. Decyzja o tym fakcie będzie leżeć w gestii sędziego a nie organizatorów. Dyrektor turnieju Craig Tiley twierdzi, że wspomniana zmiana była konsultowana zarówno z tenisistami z Australii jak i z innych krajów i została pozytywnie przyjęta przez zawodników.

 

Źródło: www.tennis.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj od ojca jednej z polskich młodych tenisistek dowiedziałem się, że narzeczona Ferrero, na dwa tygodnie przed ślubem, przyłapała go w łóżku z...Domachowską :k: Podobno był zakochany po uszy, ale matka Marty za bardzo się w to mieszała i nie pozwoliła na ich związek %-) Zaręczyny zostały zerwane, a Marta była na ustach całej tenisowej Hiszpanii. Nie słyszałem o tym wcześniej, nie wiem jak Wy.

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2007-12-09, 17:52 ]

:lol::respekt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 największych awansów w rankingu ATP w 2007 roku

 

Największy awans w 2007 roku zaliczył Victor Hanescu, który stracił praktycznie cały sezon 2006 z powodu problemów z żołądkiem. Rumun awansował o 566 miejsc na 77. pozycję w rankingu. 26-letni tenisista z Bukaresztu w tym roku po raz pierwszy zagrał w finale turnieju ATP. We wrześniu w Bukareszcie Rumun przegrał w 3 setach w finale z Francuzem Simonem. Ponadto Victor może się pochwalić bardzo dobrym bilansem w turniejach chellenger'owych gdzie wygrał 35 spotkań przy 13 porażkach (3 wygrane turnieje).

Kolejni dwaj gracze podskoczyli o 386 miejsc i obaj wskoczyli do pierwszej 100. Pierwszy z nich to Belg Steve Darcis. 23-letni tenisista może się pochwalić nielada wyczynem. W tym sezonie wygrał turniej jako najniżej notowany gracz w rankingu. Belg przeszedł kwalifikacje a następnie w finale turnieju w Amersfoort w Holandii pokonał Wernera Eschauera i zrobił to jako 297. gracz. Amerykanin Donald Young w 2005 roku był najlepszy wśród juniorów. W tym sezonie jest najwyżej notowanym najmłodszym zawodnikiem. Uzyskał świetny bilans w challengerach 34-14 (jeden wygrany turniej i cztery finały) oraz triumfował w juniorskim Wimbledonie.

Całkiem pokaźny awans bo o 295 miejsc zaliczył również Hiszpan Santiago Ventura. 27-letni tenisista wygrał 42 mecze w challengerach przy 24 porażkach (2 wygrane turnieje) i dotarł do półfinału zawodowego turnieju w Valencii.

Oto pozostali zawodnicy z wartym odnotowania awansem w rankingu: Dudi Sela (174 miejsca), Jo-Wilfried Tsonga (169), Edouard Roger-Vasselin (157), Fabio Fognini (155), Guillermo Canas (128), Thierry Ascione i Marin Cilic (obaj 102)

 

Źródło: www.atptennis.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj od ojca jednej z polskich młodych tenisistek dowiedziałem się, że narzeczona Ferrero, na dwa tygodnie przed ślubem, przyłapała go w łóżku z...Domachowską :k:

 

O tym nie słyszałem :D......ale kto wie? W końcu Marta ponoć się uczy :k: w akademii tenisowej Komara. Pytanie tylko czego? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba należy używać formy przeszłej (uczyła) :D Bo on jej zaoferował, żeby tam została, ale po tym incydencie on pojechał grać turnieje, a ona koczowała tam 3 miechy aż wreszcie ktoś jej delikatnie powiedział że chyba nadużywa gościnności :k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monica Seles myśli o powrocie na kort!

 

34-letnia amerykańska tenisistka Monica Seles ujawniła, że rozważa powrót do wyczynowego tenisa. Myśl taka zaczęła chodzić po głowie dziewięciokrotnej zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych po wielkim powróci na korty innej Amerykanki - Linsday Davenport. Seles w wywiadzie dla LA Times powiedziała: "Ciągle kocham grać. To się nigdy nie skończy. To, co zrobiła Lindsey było naprawdę super". Numer jeden żeńskich kortów tenisowych w latach 1991 i 1992 dodaje, iż zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie w stanie grać we wszystkich turniejach, ale chętnie zagrałaby w Wielkim Szlemie i kilku innych imprezach. "Na pewno nie zdecyduje się do końca roku, więc występ na Australian Open jest niemożliwy. Ale Miami. Może."

 

źródło: http://eurosport.yahoo.com

 

 

Nowy romansik w tenisowym światku...

 

A więc nowy romans mamy pomiędzy Radkiem Stepankiem a Nicole Vaidisową. Ten pierwszy był całkiem niedawno partnerem życiowym Martiny Hingis, a Nicole za towarzysza miała Austriaka Juergena Melzera.

 

źródło: www.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davenport planuje zagrać w przynajmniej 3 turniejach wielkoszlemowych oraz w Fed Cup'ie

 

Lindsay Davenport zamierza na poważnie wrócić do tenisa w najbliższym sezonie. W planach są starty w co najmniej 3 turniejach Wielkiego Szlema (poza French Open), w Fed Cupie oraz być może w turnieju olimpijskim. 31-letnia już Amerykanka powróciła pod koniec tegorocznego sezonu po 11 miesiącach przerwy. W tym czasie przyszło na świat jej pierwsze dziecko.

"Nie myślałam, że fizycznie będę się tak dobrze czuć po powrocie"-powiedziała Lindsay na konferencji prasowej. "Czułam się bardzo dobrze przez ostatnie 6 miesięcy".

"Byłam naprawdę podekscytowana faktem powrotu na korty ale jednocześnie pełna obaw o to czy będę w stanie grać na wysokim poziomie".

Amerykanka powróciła na kort w sierpniu. Zagrała najpierw w turnieju deblowym w New Heaven. Ostatecznie rok zakończyła z imponującym bilansem 13:1 i dwoma tytułami. Nic dziwnego, że po tak świetnym powrocie Davenport myśli o kontynuowaniu gry w najbliższym sezonie. Zobaczymy ją więc z pewnością w nadchodzącym turnieju Australian Open.

 

Źródło: www.tennis.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin meczu Szwajcaria-Polska w Pucharze Davisa ustalony

 

Polacy zagrają ze Szwajcarami w meczu 1. rundy rozgrywek I Grupy Euro-Afrykańskiej w lutym a dokładnie 8-10.02. 2007. Gospodarzem są Szwajcarzy a mecz odbędzie się w miejscowości Kreuzlingen. Termin i miejsce oznaczają, że pojedynek zostanie rozegrany w hali na nawierzchni "dywanowej" (carpet). Hala Bodensee-Arena może pomieścić ok. 3 tyś widzów. Nie są jeszcze znane składy obu zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrbaty nie zagra w Australian Open

 

Dominiki Hrbaty nie wystąpi w zbliżającym się wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Powodem absencji 29-letniego tenisisty ze Słowacji jest operacja prawego ramienia. Słowak w najbliższych dniach będzie miał robioną artroskopię. Zabieg odbędzie się w Austrii. Jeśli wszystko zakończy się pozytywnie to Hrbaty wznowi treningi w połowie stycznia. Jeszcze nie tak dawno bo na początku września Dominik przeszedł operację prawego łokcia zatem problemy zdrowotne najwyraźniej doskwierają tenisiście w ostatnim czasie.

 

Źródło: www.tenis.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kary dla tenisistów za obstawianie meczów

 

ATP ukarała kolejnych tenisistów za obstawianie spotkań tenisowych u bukmacherów. Są to dwaj włoscy tenisiści: Potito Starace i Daniele Bracialli. Co ciekawe pierwszym ukaranym był również Włoch Alessio di Mauro. Włoska federacja natychmiast zareagowała na tę sytuację i wydała stosowne oświadczenie informując w nim między innymi o tym, iż gracze ci nie wiedzieli :D o regulacjach ATP w zakresie zakładów bukmacherskich i zaprzestali tej czynności natychmiast po tym jak się o tym dowiedzieli. Tłumaczenie federacji, trzeba to otwarcie przyznać jest dość naiwne ale z drugiej strony jak uwzględnić jeden fakt to może coś w tym jest. Otóż obaj zawodnicy zostali ukarani za zakłady zawarte w latach 2004-2005.

Potito Starace został ukarany 6-cio tygodniową dyskwalifikacją i grzywną ok. 21,5 tyś. euro. Starace miał dokonać 7 zakładów na łączną kwotę 90 euro. W przypadku Braciallego kara dyskwalifikacji wynosi 3 miesiące oraz dodatkowo grzywna 14,3 tyś. euro. Daniele zawarł ok. 50 zakładów na łączną sumę 250 euro.

 

Źródło: www.tenisklub.pl, www.tennis.com

 

 

Ma ktoś jakieś zdanie w tym temacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon przynosi nowe pomysły :) Przedstawiam nowe pary deblowe, które będą walczyć o najwyższe trofea w nadchodzącym roku:

 

Kevin Ullyett & Jonas Bjorkman :zaskoczony:

Max Mirnyi & Jamie Murray

Mahesh Bhupathi & Mark Knowles :zaskoczony:

Martin Damm and Pavel Vizner

Paul Hanley & Leander Paes :zaskoczony:

 

www.atptour.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myskina w ciąży

 

Anastazja Myskina spodziewa się dziecka. Rosjanka w wywiadzie dla rosyjskiej gazety przyznała, iż jest w 4. miesiącu ciąży. Nie wiadomo kto jest ojcem dziecka bowiem Rosjanka aktualnie nie spotyka się z żadnym mężczyzną. Z poprzednim partnerem, hokeistą CSKA Moskwa rozstała się kilka miesięcy temu. Rosjanka zawodową karierę zakończyła 4. lipca tego roku.

 

Źródło: www.tenisklub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosur nie zagra w Autralian Open

 

"Pierwsza rakieta" australijska Samatha Stosur nie zagra w tegorocznym Australian Open. Australijka większą część poprzedniego sezonu z powodu kontuzji spędziła poza kortem. Trzy tygodnie temu wznowiła treningi ale okazało się, że to nie wystarczy do tego, żeby dobrze przygotować się do turnieju. Z tego samego powodu tenisistka wycofała się z turnieju Gold Coast.

"Jestem bardzo zawiedziona, że nie będą mogła walczyć na kortach podczas tegorocznego australijskiego lata" powiedziała Stosur na konferencji prasowej. "Wznowiłam treningi 3 tygodnie temu ale zdałam sobie sprawę, że nie będą w stanie walczyć na 100% w najbliższym turnieju na Gold Coast. Wycofałam się również z Australian Open. Uwielbiam grać u siebie w Australii i właśnie tutaj osiągałem jedne z moich najlepszych wyników w karierze dlatego tym trudniej przyszło mi podjąć taką decyzję. Muszę się jednak skoncentrować na moim głównym celu jakim jest uzyskanie 100% sprawności fizycznej. Dlatego nie chcę ryzykować startów nie w pełni zdrowa."

 

Źródło: www.australianopen.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz ATP bez Orange Prokom Open??

 

Ze sponsorowanie imprezy wycofał się Ryszard Krauze. "Firma Prokom wycofuje się z działalności sportowej. Losy turnieju cały czas się jednak ważą. Nie można powiedzieć, że jest kaput" - powiedział dyrektor turnieju Ryszard Fijałkowski. Powstała koncepcja, by cały ciężar sponsoringu i organizacji przejęła sieć Orange i władze miasta, ale Orange ponoć nie jest w stanie wyłożyć takiej kasy (chodzi mniej więcej o sumę 8 mln złotych, z czego 2 mln zobowiązało się wyłożyć miasto) i wszystko wskazuje, że choć turniej nadal widnieje w oficjalnym kalendarzy ATP, to jednak się nie odbędzie.

źródło: http://www.sport.pl

 

Najpierw J&S Cup, teraz Prokom Open... :niesmak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera bukmacherska także w kobiecym tenisie?

 

Jeszcze władze męskiego tenisa nie zdołały jeszcze uporać się ze śledztwem w sprawie nielegalnych zakładów bukmacherskich, a we wtorek szef WTA Tour Larry Scott przyznał w Melbourne, że federacja podejrzewa pięć lub sześć tenisistek o udział w takim samym procederze.

- Docierają do nas pewne sygnały, że pięć lub sześć zawodniczek może być w to zamieszanych, ale na razie nie mogę zdradzać żadnych szczegółów sprawy, bo są ważne dla przebiegu śledztwa - powiedział Scott podczas wielkoszlemowego turnieju Australian Open, rozgrywanego na twardych kortach w Melbourne.

 

- Zamierzamy zwalczać wszelkie przejawy nieuczciwości w tenisie i nie pozwolimy, by takie zjawiska niszczyły wizerunek tej dyscypliny. Zawodniczki przyłapane na udziale w nielegalnych zakładach zamierzamy karać dożywotnią dyskwalifikacją - dodał Scott.

Od lipca władze męskiego tenisa zaczęły się gruntownie przyglądać zaskakującym wynikom meczów, ale i obstawianiu zakładów bukmacherskich przez zawodników oraz ich bliskich i sztab trenerski. Już kilku z nich zawieszono na dwa lata.

 

źródło www.sport.onet.pl

 

Sam nasuwa się wniosek,nie gramy pań na AO %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Myskina w ciąży

 

Anastazja Myskina spodziewa się dziecka. Rosjanka w wywiadzie dla rosyjskiej gazety przyznała, iż jest w 4. miesiącu ciąży. Nie wiadomo kto jest ojcem dziecka bowiem Rosjanka aktualnie nie spotyka się z żadnym mężczyzną. Z poprzednim partnerem, hokeistą CSKA Moskwa rozstała się kilka miesięcy temu. Rosjanka zawodową karierę zakończyła 4. lipca tego roku.

 

Źródło: www.tenisklub.pl

 

Jürgen Melzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myskina w ciąży

 

Anastazja Myskina spodziewa się dziecka. Rosjanka w wywiadzie dla rosyjskiej gazety przyznała, iż jest w 4. miesiącu ciąży. Nie wiadomo kto jest ojcem dziecka bowiem Rosjanka aktualnie nie spotyka się z żadnym mężczyzną. Z poprzednim partnerem, hokeistą CSKA Moskwa rozstała się kilka miesięcy temu. Rosjanka zawodową karierę zakończyła 4. lipca tego roku.

 

Źródło: www.tenisklub.pl

 

Jürgen Melzer

 

 

A można wiedzieć skąd to info? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joachim Johansson zakończył karierę :(

 

Szwedzki tenisista oficjalnie zakończył swoją tenisową karierę. Powodem jest przewlekła kontuzja ramienia. 25-letni tenisista ze Sztokholmu w 2004 roku grał w półfinale US Open. Najwyższą pozycją w rankingu jaką osiągnął był numer 5. Johansson znany był z mocnego serwisu i sporej liczby asów.

"Mogę trenować przez kilka tygodni i wystąpić w jakimś turnieju. Problem w tym, że po takim występie moje prawe ramię jest bardzo przeciążone. Żeby powrócić do pełni sił muszę pauzować kilka tygodni co utrudnia mi osiągnięcie celów jakie przed sobą stawiam"-powiedział szwedzki tenisista.

 

Źródło: www.tennis.com

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2008-02-01, 20:22 ]

szkoda :niesmak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może to niezbyt dobry na to temat ale widząc że nie jestem jedynym fanem stawiania na tenis może wymienimy się jakimiś doświadczeniami.

Czym kierujecie się wybierajac danego zawodnika? Oglądacie np. jego mecze w internecie itd?

Uwzględniacie typ kortu czy raczej pomijacie ten fakt.

Preferujecie granie na kurs od 1,2 do 1,5 na faworytów bo raczej wygrywają i jest się na tym do przodu czy raczej wyszukujecie kursy miedzy 2,2 a 2,6 co do których uważacie ze szanse na zwycięstow danego zawodnika ejst tak samo prawdopodobne jak porażka.

Z jakich serwisów korzystacie ?

 

Ja np. osobiście patrze tyklko na statystyki. Co do kortu ma to dla mnie średnie znaczenie gdy gra faworyt i outsider a a dopiero poważnie się zastanawiam nad tym czynikiem przy wyrównanych zawodnikach.

Często uwzględniam zmęczenie.

Osobiście się zastanawiam czy nie zacząć oglądać meczy co byłoby pomocne jednak to bardzo czasochłonne i często jakość w internecie słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądacie np. jego mecze w internecie itd?

 

Tak.

 

Uwzględniacie typ kortu czy raczej pomijacie ten fakt.

 

Bezwzględnie uwzględniamy.

 

Preferujecie granie na kurs od 1,2 do 1,5 na faworytów

 

Jeśli nie widzę przeciwwskazań do gry na tego faworyta to owszem bardzo często.

 

wyszukujecie kursy miedzy 2,2 a 2,6

 

Jasne, szukanie błędnie wystawionych kursów jest bardzo ważne.

 

Z jakich serwisów korzystacie ?

 

W zasadzie rzadko, jak już to strony ATP, WTA, czasami http://www.tennis.matchstat.com/

 

Co do kortu ma to dla mnie średnie znaczenie

 

Dla mnie ma znaczenie kolosalne.

 

Osobiście się zastanawiam czy nie zacząć oglądać meczy co byłoby pomocne

 

Nie wyobrażasz sobie nawet jak bardzo pomocne. Właściwie nie da się typować tenisa nie znają stylu gry i charakterystyki poszczególnych graczy.

 

często jakość w internecie słaba.

 

Ja nie narzekam raczej. A jeśli już jesteś bardzo wymagający to ES albo PSE zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...