Skocz do zawartości

[Zamknięty] WTA - Auckland - Shenzhen - Brisbane


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

post-8222-0-14303200-1419422445_thumb.jpg


ASB Classic


Auckland, New Zealand

04.01.2015 - 10.01.2015

Hard


 

post-8222-0-95120400-1419422468_thumb.jpg


Shenzhen Cup


Shenzhen, China


04.01.2015 - 10.01.2015


Hard


http://www.shenzhenopentennis.com/2015/chs/


 


 


post-8222-0-14687100-1419422482_thumb.jpg


Brisbane Interntional


Brisbane, Australia


04.01.2015 - 10.01.2015


Hard


http://www.brisbaneinternational.com.au/


 


 


 


 


 


 


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tenis WTA Auckland kwalifikacje
3.01 22:00
Lucie Hradecka - Van Uytvanck
typ: 2
1,42
Unibet
Analiza
Dziś w spotkaniu kwalifikacji WTA w Auckland Lucie Hradecka spotka sie z Belgijka, Van Uytvanck. Dla Czeszki ubiegloroczny sezon był fatalny, wypadła z pierwszej setki rankingu, a i w deblu, po zmianie partnerki nie wiodlo juz sie tak dobrze. Czuje ze wiek nie pozwoli juz jej na odpowiednio dobre start w rozgrywkach singlowych, powinna raczej skupić się na grze deblowej. Już nowozelandka, Westbury sprawila jej ogromne problemy, Lucie wygrala dopiero po 3 partiach. Belgijka natomiast systematycznie pnie sie w gore rankingu, jest juz tuz za czolowe 100 rankingu i zapewne w tym sezonie przekroczny magiczna barierę. W pierwszej rundzie ograła inna Czeszkę, Voracovą. Dziś powinna odprawić kolejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,WTA Auckland

Spotkanie: Daniela Hantuchova-Sara Errani

Typ: 1

Kurs: 2.62
Godzina: 03:00

Bukmacher: Bet365

 

Według mnie najpewniejszy bet tej nocy,Hantuchova zagra z Errani na hardzie i kursy wskazuja na faworytke młodszą Włoszke.Dlaczego stawiam ten typ? Na pewno 1 argumentem nieistotnym z reszta jest fakt ze nieznosze stylu gry Sary,no nie moge na nią patrzec,ale przejdzmy do konkretów,nie bede sie rozpisywał o statystykach bo to bezsensu,staty nie grają.Każdy wie ze Włoszka najlepiej czuje sie na mączce bo tam pilka jest wolniejsza i mozna przebijac w nieskończonośc i dochodzic do każdych piłek,serwis Sary przyprawia mnie o ból głowy,no ale cóz,cenie ja za to ze z tak zenujacym serwisem( w ostatnim zcasie poprawiła sie) jest na wysokiej 14 lokacie w rankingu WTA.Jej rywalką Daniela która jest dopiero 62 w rankingu,ale ma juz 31 lat swoje zrobila.Zawodniczka która ma bardzo niebezpieczny serwis,tylko czasem nie potrafi tego wykorzystać.Uderza mocno no i potrafi trafic w sam narożnik kortu co pokazała na ITPL.Hantuchova przekonała mnie do siebie na International Tennis Premier League w grudniu,na turnieju pokazowym,mimo ze wygrała tylko 3 mecze pokazała sie z bardzo dobrej strony ogrywajac 2 krotnie Caroline Wozniacki i raz Kirsten Flipkens,gdyby nie ten nieszczesny "power point" wygrałaby conajmniej 2 mecze więcej.Daniela jest cały czas w grze,na pewno nie wplynie to zle na jej kondycje,a wręcz pozytywnie jest w gazie,rozgrywała mecze wartościowe,bo mecze ze sparingpartnerami a chociazby taki turniej pokazowy to zupelnie co innego.Myśle ze jezeli dziś Daniela zachowa zimna głowe,czyli serwis bedzie siedział i nieprzekroczy ilosci 30 niewymuszonych błędów to powinna zwyciężyć  :) 

 

.

6-3/6-2

EASY :plus:  :plus:  :plus:

Edytowane przez JokerPila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,WTA Auckland

Spotkanie: Lucie Hradecka-Svetlana Kuznetsova

Typ: 1

Kurs: 4,00
Godzina: 01:30

Bukmacher: Bet365

 

Kolejny raz już w tym turnieju gram na zwycięstwo Czeszki,3 krotnie mnie nie zawiodła,choc we wczorajszym meczu troche juz wątpiłem,ale pokazała klase w tym horrorze z Misą Eguchi.Każdy zaczyna analizy od statystyk,ja podkreślam jeszcze raz , że o statystyki można się oprzec ale i tak niczego nie oświetlą.Może zaczną od przeciwniczki mojej faworytki,a więc Svetlana przyleciała Do Auckland po długiej przerwie od 17 października nie zagrała zadnego oficjalnego meczu,a ten ostatni mecz na hardzie to porażka w Moskwie z inną Czeszką Lucie Safarova 0-2.Ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć o Kuzni , bo 2 miesiące bez gry to bardzo dużo,oczywiście treningi i mecze ze sparingpartnerami,ale do tego dostępu nie mam.Wszyscy wiemy ze Sveta największe sukcesy święciła na nawierzchni ziemnej i tam sie czuje najlepiej,ale to już nie te lata,Rosjanka zbliża się do zakończenia kariery.Jej przeciwniczka czyli Hradecka jest w tym samym wieku (29lat) ,ale tu wygląda to nieco inaczej.Czeszka przyleciała do Auckland na Nowy rok,musiała zmierzyc sie juz w 3 meczach eliminacyjnych,najpierw pokonała Westbury 2-1,pózniej wywalczyła jak lwica i zwycięstwo 2-1 z Alison Van Uytvanck,w każdym z  tych meczów przegrywała 1 seta,co świadczy o jej wielkiej woli walki,ambicji i o tym ze potrzebuje troche czasu by się rozkręcić,jednak wczoraj zaczęło sie wszystko wyśmienicie,pewna wygrana 6-3 w 1 secie z Misa Eguchi ,wydawało sie ze zmierza po pewne zwycięstwo,ale nagle wszystko sie zmieniło wygrana 6-1 Eguchi w 2 secie,w ostatniej partii Eguchi prowadziła już 3-1,było blisko 4-1 i serwisu,ale sie nie udało,Hradecka złapała wiatr w żagle ,odlamała na 4-4 i znow stracony serwis,Japonka serwowala po zwyciestwo i straciła podanie,Czeszka wygrała dopiero w TB.Ogromna wola walki i ambicja,oraz zimna głowa,a za co najbardziej wielbie Hradecką? Za to ze w ostatnich 2 meczach z rzędu grała bez serwisu,tak,ktos spojrzy na statystyki i powie ze zaserwowała az 7 asów ,z czego jakies 5 to w 1 secie . W ostatniej parti 1 serwis na poziomie 25% co pokazuje klase zawodniczki,mimo ze nic nie wychodziło zdołała wygrać.Dziś niewierze ze Czeszka w trzecim meczu z rzędu nie będzie trafiać serwisem.Jeżeli Hradecka zagra w meczu jak w 1 secie z Eguchi to sveta nie ma po co wychodzic na kort bo wygra moze ze 3 gemy.Lucie rozkręca sie z meczu na mecz, no i te 3 wygrane mecze na pewno podbudowują ją mentalnie co takze ma ogromne znaczenie.jestem przekonany ze Hradecka jest zmobilizowana na powrót do 1 setki rankingu bo jest zawodniczka która na to zasługuje,myśle ze z taką grą to  za kilka miesięcy zawita w TOP50,droga jest otwarta. W ostatnich 2 latach Sveta gdy przyjeżdzała do Auckland od razu wracała do domu %-) , w 2013 roku została odprawiona przez Kiki Bertens , a w 2014 przez Varvare Lepchenko.Hradecka w swojej karierze dwukrotnie grała w Auckland w 2012 (ćwierćfinał) i 2014 ( 2 runda) ,mysle ze i tej nocy nie odpadnie w 1 rundzie,wszystkie argumenty wskazuja na Lucie Hradecką,dla mało odważnych ,handicap +1,5 seta na Czeszke po kursie 2,02 w Unibet jak najbardziej do grania.No i oczywiście jeżeli Hradecka nie przesadzi z niewymuszonymi błędami ,jesli nie popełni więcej jak 25-30(jak na jej standardy,uderza mocno i dlatego tych błędów sporo popełnia) to powinna zwyciężyć.

 

 

 

3-6,7-6,6-4 

:plus:  :plus:  :plus: 

Edytowane przez LaMonf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis,WTA Brisbane

Spotkanie: Mirijana Lucic Baroni-Carla Suarez Navarro

Typ: 1

Kurs: 3,00
Godzina: 04:00

Bukmacher: Bet365

 

Dziś przenosze sie do innej częsci Australi, a więc Brisbane.Według mnie bardzo ciekawe spotkanie odbedzie się tej nocy a w nim zmierzą swe siły 32 letnia Chorwatka Mirijana Lucic Baroni i 26 letnia Hiszpanka Carla Suarez Navarro.Bukmacher sugeruje nam , że murowaną faworytka w tym meczu jest młodsza i wyżej rozstawiona zawodniczka,ale głównie dlatego ze ma wyższy ranking (17) od urodzonej w Dortmundzie Chorwatki (60).Jednak jak juz mówiłem ani statystyki ani ranking nie graja bo gdyby tak było to ani Hradecka,ani Pavlasek,ani Lepchenko,ani Bouchard i jeszcze wielu innych tenisistów i tenisistek nie wygrałoby swoich meczów.Carla najlepiej czuje sie na mączce co jest oczywiste,podobnie jak Sara Errani jest niska i ma więcej czasu na reakcje i przebicie piłki,jednak Suarez Navarro jest zawodniczka grającą dość ofensywnie w wymianach stara sie atakować jeśli ma do tego szanse,jej jednoręczny backhand na prawde jak na kobiece standardy jest bardzo przyzwoity.Mirijana najlepiej radzi sobie na hardzie,a w szczególnosci w hali.Chorwatka zaliczyła w poprzednim roku awans w rankingu i jej gra na prawde była wspaniała,chocby turnieje na hardzie w Doha gdzie doszła od kwalifikkacji do 3 rundy,ale poddała mecz z powodu kontuzji z Agnieszka Radwańską,czy fenomenalny występ na US Open w Nowym Jorku,gdzie od 1 rundy kwalifikacji wygrała 6 meczów,odpadajac dopiero w 4 rundzie z Sarą Errani,po 3 setowym pojedynku.Pokonywała ona tam takie zawodniczki jak Gabrine Muguruza(bedaca w swietnej formie) czy Simone Halep!Obecnie obie zagrały po 1 meczu w tym roku na hardzie w Brisbane,w 1 rundzie Suarez Navarro odprawiłado domu po 3 setowym pojedynku Tsvetane Pironkova,a to bardziej bułgarka sama siebie odprawiła %-) , natomiast Mirijana pewnie ograła Christine McHale 6-3,6-0.Wstąpiła w nowy rok z przytupem,pokonała wyżej notowaną od siebie rywalke,wręcz ją zmiażdzyła.Chorwatka słynie z mocnego uderzenia, bardzo dobrego serwisu i regularności . Hiszpanka natomiast z gry jednorecznym i oburęcznym backhandem.Nie ma co sie wiecej rozpisywac według mnie tej nocy wygra Chorwatka,a dlaczego?dlatego ze o wiele lepiej serwuje,na returnie gra bardzo ostro co wczoraj potwierdziła zdobywając aż 30 na 55 punktów po returnie,to imponująca statystyka,a że Suarez serwuje gorzej jakościowo od McHale tymbardziej lepiej dla Lucic bo bedzie miała wiecej czasu na reakcje i mocny return.W wymianach obie sa regularne ,myśle ze Carla nie ma żadnych argumentów by pokonać Chorwatke , przynajmniej ja ich niedostrzegam.Jeżeli Lucic będzie częstwo trafiać swoim silnym returnem bądz forehandem czy backhandem, a nie popelni zbyt duzo niewymuszonych błędów,to powinna zwyciężyć,ma do tego solidne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chorwatka słynie z mocnego uderzenia, bardzo dobrego serwisu i regularności . Hiszpanka natomiast z gry jednorecznym i oburęcznym backhandem.na returnie gra bardzo ostro, Suarez serwuje gorzej jakościowo od McHale tymbardziej lepiej dla Lucic bo bedzie miała wiecej czasu na reakcje i mocny return.

 

 

      Analiza fajna,ciekawa, dluga, bardzo fajnie sie czyta ale po raz kolejny jest tutaj bardzo duzo nieścisłości, typu nie neguje bo dla mnie bet na Suarez nie ma zadnego value/sensu a kazdy bet w strone Baroni uwazam ze bedzie mozna dobrze skontrowac na live. I uwazam ze kazde rozsadne polowanie na doga w pierwszych tygodniach jest jak najbardziej wskazane.

    

     Wracajac do tych niescislosci:

1. Piszesz ze Chorwatka slynie z mocnego uderzenia, bardzo dobrego serwisu i regularnosci. W 2014 roku zagrala w 23 turniejach singlowych, tylko w 3 turniejach zrobila solidne wyniki w Doha oraz 2 turniejach z rzedu US-Open/Quebec. Zrobila mega wynik jak na siebie w US Open zagrala tam naprawde niezle ale caly sezon miala bardzo przecietny, wiecej o powodach tutaj*, byla MEGA MEGA nieregularna i potrafila przegrac spotkania z zawodniczkami takimi jak: Asia Muhammad, Raquel Kops-Jones(debliska ktora raz na ruski rok cos pogra i wygra w singlu,ba wygrana z Lucic byla jej jedyna wygrana w 2014 roku) czy Lesley Kerkhove. Jak sie spojrzy na wyniki Chorwatki w zyciu bym nie napisal ze to zawodniczka regularna i pisanie o niej w taki sposob jest nazwijmy to wprost klamstwem. Regularna zawodniczka nie robi takich wynikow w ciagu roku. Oczywiscie Baroni jest obecnie jest na fali, ma obecnie dosc dobre miejsce w rankingu 60(porownujac do przeszlosci), nie ma nic do stracenia ale najblizsze tygodnie pokaza czy mamy do czynienia z "nowa" Baroni ktora moze namieszac troche w tourze czy turniej UsOpen/Quebec byl jedynie dzielem przypadku, jedno jest pewne Baroni bedziemy czesciej  widywac w tourze ze wzgledu wlasnie na wczesniej wspomniane pkty nabite w Ameryce Polnocnej.

 

2. Jak mozna grac jednoczesnie jednoreczny i dwureczny backhand ???

Jest sie zawodnikiem majacym jednoreczny albo dwureczny backhand, sa bardzo rzadko wyjatki zawodnikow ktorzy od czasu do czasu z dwurecznego backhandu przechodza na jednoreczny (taki Tsonga) w pojedynczych akcjach, no chyba ze ja cos przeoczylem przez tyle lat

 

3. Co to znaczy gorzej jakosciowo serwowac ???

Jesli chodzi ci o technike serwisu to Carla ma zdecydowanie bardziej urozmaicony serwis od McHale, Amerykanka jesli jest w formie to posiada o wiele silniejsze zagranie od hiszpanki ale nie zagra ci przykladowo tak jakosciowo dobrego kick servisu jak hiszpanka.

 

 

*http://www.wtatennis.com/news/article/4314295/title/hodgkinson-lucic-baronis-rebirth

*http://sports.yahoo.com/news/lucic-baroni-slam-last-16-15-wait-211130772--ten.html

 

Powodzenia w typie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w regularności chodzi mi o dany mecz,a nie o turniej,czy rok,jeżeli Lucic wejdzie w mecz odpowiednio to utrzymuje ta forme przez całe spotkanie,a nie jak koukalova,kvitova,safarova ,suarez navaroo,czy wiele innych zawodniczek.

 

Oglądałem kilkanascie/dzisiat meczów Suarez i czesto widziałem ja w akcjach z oburecznym backhandem,oczywiscie dominuje jednoręczny.

 

Urozmaicony serwis może i ma,ale siły w tym to za duzo nie ma,samą rotacją nie zmylisz przecwiniczki ;)

 

Kazdy ma prawo do własnego zdania,bardzo dobrze ze mozemy podyskutowac w miłej atmsoferze,pozdrawiam :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA Brisbane

07.01.2014

11:30
Spotkanie: Gajdosowa - Ivanovic
Typ: Gajdosowa
Kurs: 5.55
Bukmacher: Pinnacle

Dzisiaj ciekawy moim zdaniem mecz turnieju w Brisbane pomiędzy Serbką Ivanovic oraz farbowaną Australijką Gajdosową. Serbka na 7 miejscu Gajdosova na 70. Jednak kursy moim zdaniem wzięte z kosmosu. Po pierwsze forma Serbki to jedna wielka niewiadoma ostatnio bardziej zajęta w sferze uczuć romans ze Schweistengerem kwitnie. Natomiast Jarmila Gajdosowa grala juz jeden mecz w Brisbane i wygrała gladko z Chinką Zheng 6-4 6-1. Poza tym Gajdosowa potrafi grać gdy ma swój dzień o czym przekonał sie między innymi Agnieszka Radwańska. Jarmila preferuje szybkie nawierzchnie takie jak w Brisbane. Obie zawodniczki grały dwa mecze 10 lat temu oba wygrała Ivanovic w 3 setach. Według mnie dzisiaj czeka nas ciekawy pojedynek i bardzo liczę na niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.01.15 / 06:30

Tenis, WTA Shenzen

S. Halep - A. Krunic

Typ: Krunic AH +7 gemów

Kurs: 1,50

Buk: Pinnacle

 

Krótko i na temat. Teoretycznie Halep powinna się przejechać po Serbce jak walec po nawierzchni bitumicznej, jednakże to dopiero początek sezonu, Rumunka ma za sobą dwa mecze i jak na razie nie gniecie swoich rywalek. Trzysetowy pojedynek z Beck, później zwycięstwo w dwóch setach i stracone 4 gemy z Rosjanką Vikhlayantsevą - której nazwisko musiałem przekopiować z livesports bo nie dość, że trudne to jeszcze zupełnie jak dotąd anonimowe. Generalnie widać, że Simona spokojnie wchodzi w sezon z nastawieniem żeby trochę pograć przed AO a nie spinać się nie wiadomo po co żeby urządzać pogromy rywalkom. To tyle o Simonie. Po drugiej stronie siatki będziemy mieli natomiast Krunic - zawodniczkę, która zarówno koniec poprzedniego jak i początek obecnego roku wieńczy bardzo fajnymi wynikami. Serbka wygrała przed świętami nieduży turniej ITF w Ankarze, teraz doszła już do ćwierćfinału w Shenzen - widać dziewczyna złapała dobry wiatr w żagle i jak na swoje aktualne możliwości świetnie tą dobrą formę wykorzystuje. Na wyeliminowanie Halep raczej to nie wystarczy, jednak powinno wystarczyć do utrzymania ahc w postaci +7 gemów. Obie panie miały okazję ze sobą już zagrać w lipcu '14 w Bukareszcie gdzie na cegle Halep wygrała 6:2 6:4. Skoro na tak sprzyjającej przełamaniom nawierzchni Serbka potrafiła wyciągnąć sześć gemów to i na hardzie w dobrej tak jak teraz formie powinna pokusić się o powtórzenie tego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...