Skocz do zawartości

[Zamknięty] Skoki narciarskie - sezon 2014/2015


mln

Rekomendowane odpowiedzi

22.11.2014 16:00

Skoki narciarskie - drużynowe

Japonia - Polska

Typ: 1

Kurs: 1.55

BetGun

 

Dziś pierwsze zawody w skokach narciarskich w sezonie 2014/2015. W Klingenthal zaczynami od zawodów drużynowych. Ja na dziś wybrałem dwa typy: Finlandia lepsza po 1 serii od Szwajcarii po 1.61 w Bet365 (ze względu na bardzo słabą formę tych drugich) oraz Japonia - Polska 1 1.55 w BetGun.

 

Dlaczego, otóż BetGun jak zwykle nie ogarnął tego co ogarnąć miał i wciąż trzyma taki kurs pomimo, że od pół godziny wiemy, że nie wystąpi Kamil Stoch dziś.

Zastąpi go Jan Ziobro, to ogromna strata dla naszych. Japonia w silnym składzie, bez słabych elementów, wyglądali na treningach i w kwalifikacjach wyśmienicie.

 

Shimizu, Ito, JKasai, Takeuchi przeciwko: Żyle, Huli, Kubackiemu i Ziobrze, no naprawdę nie mają Polacy żadnych szans w tej parze, jak na skoki możecie ten typ grać naprawdę odważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy Anders Bardal  będzie w Top 4? NIE (1,75) Bwin :plus:

 

Czy Severin Freund  znajdzie się w top 4? NIE (1,85) Bwin :plus:

 

Anders Fannemel - Peter Prevc 1(1,93) Expekt :plus:

 

Początek sezonu więc jeszcze dużo znaków zapytania ale mamy już pierwsze objawienia takie jak Koudelka czy Fannemel, widać że Norwegowi służy skakanie w Klingenthal, rewelacyjne treningi pierwsze i piąte miejsce, seria próbna drugie miejsce i nieoficjalne wyniki inwidualne drużynówki trzecie miejsce gdzie Prevc miał ósmy wynik, najbardziej Prevc zbliżył się do Fannemela w serii próbnej gdzie był czwarty ale tu Norweg też był wyżej, Prevc nie miał też tak dobrych treningów, wiadomo Prevc to jeden z największych talentów skoków tak młody zawodnik a już tak dużo osiągnął, jestem pewny ze w przekroju całego sezonu będzie zdecydowanie lepszy od Norwega ale ten weekend powinnien należeć do Fannemela.
Zarówno Freund jak i Bardal nie zachwycili  w treningach ale gdy już przyszło do skakania o stawkę to i wyniki zdecydowanie się poprawiły, kandydatów do top4 jest naprawdę wielu pewnym wydaje się Koudelka, dochodzi też dobra forma Fannemela, Austriacy także mogą lepiej zaprezentować się aniżeli w drużynówce, Japończycy też są mocni, szczególnie weteran Kasai jak znajdzie się w top 4 to się nie zdziwię, Stoch to jest zagadka zazwyczaj ma słabe początki sezonu, Prevc może wskoczyć do top 4, Ammann dobra forma, Wellinger także wydaje się w formie. Freund wczoraj nie najlepiej w pierwszym skoku dlatego w nieoficjalnych wynikach inwidualnych drużynówki był dziewiąty, Bardal był czwarty i zmieścił się w top 4 i o 0,6pkt był lepszy od piątego Ammanna.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Freund Top2? TAK (3.55) 3/10 Bwin :plus:
 Freund Top3? TAK (2,1) 3/10 Betsafe :plus:

 

Freund od początku sezonu prezentuje dobrą formę bez większych wpadek, wczoraj w konursie zajął trzecie miejsce a po pierwszej serii był drugi o 0.1 punkta przed Schlierenzaurem, w drugiej serii skakał z obniżonego rozbiegu co chyba mu na dobre nie wyszło porównując do pierwszej serii bo z trzeciego miejsca też był zadowolony. Niemcowi od początku przypasowała ta skocznia co pokazują treningi gdzie zajmował 4,3,1 miejsce a w seri próbnej przed konkursem był szósty.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardal - Ammann 2(1,86) Betsafe :plus:
 Bardal - Schlierenzauer 2(2,1) Unibet :plus:
 Sakuyama - Żyła 2(1,81) Betsafe :plus:
 Hayboeck - Koudelka 1(1,61)betsafe :minus:

 

Bardal ma lekki spadek formy w porównaniu do początku sezonu wczoraj tylko piętnaste miejsce tydzień temu też nie zaskoczył, Ammann wczoraj dziewiąty nie wyszedł mu za specjalnie pierwszy skok ale w drugim juz pokazał na co go stać, wiadomo skacze u siebie i nawet nie zaskoczy mnie jak będzie dziś walczył o podium, Schlierenzauer wczoraj kompletnie zawalił konkurs, w serii próbnej był już trzeci w jednym z tereningów także bardzo dobrze, nie wierze w dwa zmarnowane konkursy podczas jednego weekendu zwłaszcza że forma ostatnio zwyżkowała.
Żyła mógł się podobać ale tylko w tych skokach mało znaczących gdzie w treningach zajmował czołowe lokaty (4,11) czy w serii próbnej gdzie był szósty, Sakuyama był lepszy we wczorajszym konkursie i kwalifikacjach, wczoraj Sakuyama był dziwiętnasty i wydaje się to odpowiednie miejsce na to co pokazał w ten weekend natomiast Żyłę napewno stać na dużo lepszą lokatę przynajmniej w pierwszej piętnastce.
Ten weekend powinnien należyć do Heyboecka gdzie miażdżył swoich rywali na treningach czy serii próbnej ale w konkursie był już trzeci, drugi skok nie był za specjalny i zabrakło jednego metra do zwyciestwa, w dzisiejszym konkursie powinnien sobie to odbić.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eisenbichler - Forfang (1 runda) 1(1,85) 3/10 Bwin :n: 
Andreas Kofler - Michael Neumayer 2(1,75) 3/10 Triobet :n: 
Freitag top 3 w conajmniej jednym konkursie TCS (1,95) 3/10 Unibet :t: 
Freitag - Fannemel 1(1,75) 3/10 Betsafe :n:

Freitag po słabym początku sezonu odpuścił Puchar Świata by spokojnie potrenować i na dobre mu to wyszło bo po powrocie wygrał w Engelbergu, a w Obersdorfie dotychczas ma wygrany jeden trening, na drugim był piąty, w kwalifikacjach także piąty, Fannemel ma zniżkę formy co widać po wynikach Pucharu Świata i jest duże prawdopodobieństwo że już dzisiaj straci przodownictwo w PŚ, w eliminacjach był ósmy na treningach 29 i 61.
Neumayer wraca do swojej dobrej dyspozycji biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki w Obersdorfie gdzie notował 13,14 i 16 miejsce, Kofler był lepszy tylko wjednym treningu gdzie był 7 a w drugim 15, w kwalifikacjach 28, Kofler w tym sezonie ma przebłyski dobrych skoków tak jak w tym jednym treningu ale więcej jest tych zepsutych skoków, Kofler skacze w parze KO z naszym Jankiem Ziobro i raczej jest faworytem, Niemiec ma za rywala Koivurante, który w tym sezonie nie błyszczy, w tamtym sezonie Neumayer 11, Kofler 18.
Eisenbichler ma kilka wyników w pierwszej dziesiątce chociażby w ostatnim weekendzie gdzie był 8,6 a Forfang 12,19, tutaj na razie Niemiec nic specjalnego nie pokazał mam nadzieje że najlepsze skoki odda w konkursie, treningi raczej słabo, Forfang jeszcze gorzej ale brał udział tylko w jednym , w eliminacjach lepszy był Forfang i w konkursie będzie tworzył parę KO właśnie z Eisenbichlerem, w lepszej dyspozycji wydaje się być Niemiec, który napewno lepiej zna tą skocznię.

 

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie,TCS

28.12.2014 godzina: 16:30

Gregor Schlirenzauer-Michael Hayboeck ( h2h,1 runda)

Typ:1

Kurs: 2,42

Betclick

 

W dniu dzisiejszym wybrałem takowy zakład , ponieważ jestem zadziwiony błędem bukmachera,Gregor bardzo słabo zaczął ten sezon,ale z treningu na trening,z konkursu na konkurs cały czas skacze lepiej,jest to chłopak który pomimo tak młodego wieku bije wszelkie rekordy,on szlifował forma własnie pod TCS i dzis wypali,juz wczoraj pokazał swoje ogromne umiejetności zarówno na treningu ( 132,5 m) jak i w kwalifikacjach (133m).Szliri skacze bardzo równo i stylowo a to takze w skokach jest ważne,bedzie to na pewno bardzo wyrównany pojedynek,ale ichael Hayboeck to nie jest rywal dla Szliriego.Mimo ze na treningu skoczył dalej to stylowo nie wyglada to dobrze.Gregor to klasa sama w sobie i nie pozwoli sobie na odpadniecie w 1 serii pierwszego TCS.Na pewno kursy sa przesadzone hayboeck nie jest az takim faworytem.Poza tym skok skokowi nie równy,duzo bedzie zalezało od wiatru,a jeżeli ten będzie niekorzystny jestem przekonany ze lepiej poradzi sobie bardziej utytułowany Austriak czyli GREGOR SCHLIERENZAUER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - konkurs w Ga-Pa
Godzina: 14:00
Spotkanie: Anders Jacobsen
Typ: będzie w TOP-3
Kurs: 1.75
Bukmacher: Unibet

Analiza:
 
W tym sezonie Norweg nie błyszczał, przed Turniejem Czterech Skoczni zaledwie dwa starty w konkursach Pucharu Świata.Pierwszy w Klingenthal gdzie udało mu się awansować do finałowej 30stki i zająć ostatecznie 25 pozycję, drugi natomiast w swoim kraju w Lilehammer gdzie nie zachwycił i po jednym nieudanym skoku na odległość 114,5 m nie awansował do drugiej serii zajmując 42 miejsce. Jednak już przed kilkoma dniami w Oberstdorfie było widać poprawę, może nie aż taką jak pokazał wczoraj, ale jednak dwa przyzwoite skoki dały mu 14 pozycję w konkursie, najlepsze w tym sezonie. Wczoraj już było widać Jacobsena z czasów kiedy to wygrywał konkursy "przeskakując rywali", bardzo dobre skoki w serii treningowej-pierwszy na odległość 145m czym pobił nieoficjalny rekord skoczni dał mu 1 miejsce, natomiast drugi na odległość 133m okazał się 3 odległością w tym treningu i dał mu 2 miejsce. Udane skoki treningowe i wysoką formę potwierdził w kwalifikacjach, gdzie ponownie miał zdecydowanie najlepszy skok z wszystkich skoczków na odległość 139 metrów i te kwalifikacje wygrał z dużą przewagą. Moim zdaniem dzisiaj Norweg jest jednym z faworytów do wygrania konkursu, jeśli pokaże wczorajszą dyspozycję to rywale będą bez szans. Jacobsen lubi skakać na tej skoczni, wygrał tam przed dwoma laty, a przy obecnej dyspozycji może to powtórzyć. Mój typ na podium dla Andersa raczej niezagrożony,jeśli można tak pisać przy obstawianiu skoków ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacobsen, Anders - Stoch, Kamil godz. 12:45

typ: 2 

kurs: 2,00

Buk: Bet-at-home

 

Dziś w Insbrucku dojdzie do trzeciego konkursu turnieju czterech skoczni. Bukmacherzy wystawili ciekawą parę,zwycięzcę z Ga-Pa Andersa Jacobsena z mistrzem olimpijskim wracającym po kontuzji Kamilem Stochem . Obaj zawodnicy we wczorajszych kwalifikacjach uzyskali taką samą odległość 120,5 metra co dało im odpowiednio 13 oraz 14 pozycję . Po zwycięstwie w Niemczech faworytem wydaję się Norweg, jednak uważam,że skocznia w Ga-Pa ewidentnie mu leżała co udowadniał w każdym skoku, w Insbrucku już tak dobrze mu nie idzie. Ponadto Szwajcarzy już dopatrzyli się oszustwa m.in. Norwega,które polegało na rozciągającej się odzieży pod kombinezonem. 

Uważam,że Kamila stać na coraz lepsze skoki i powoli będzie wracał do czołówki ,świadczy o tym czwarte miejsce w Obersdorfie. W zeszłym roku udało się rozegrać tylko jedną serię w której Kamil skoczył 126,5 metra co dało mu ostatecznie trzecią pozycję , Petersen skoczył 120,5 metra i uplasował się na 16 pozycji . 

W zeszłorocznym treningu Anders skoczył zaledwie 114,5 metra natomiast w kwalifikacjach 124 i to był jedyny lepszy skok Norwega od Polaka . 

Wczoraj na treningu Norweg skoczył aż o 10 metrów lepiej od Kamila ,jednak wydaję mi się,że na zawodach Stoch wykaże się lepszą formą i dopiszą mu lepsze warunki ,w które ostatnio dobrze nie trafiał . Mam nadzieję,ze Kamil w końcu odpali z formą i zajmię lokatę podobną jak w pierwszym konkursie czterech skoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velta TOP 7? NIE(1,8)  Bwin :t:

 

Velta tutaj dobrze sobie radzi ale faworytów do czołowych pozycji jest bardzo dużo, Hayboeck, Kraft, Schlirenzauer, Koudelka, Kasai, Ammann, Freund, Freitag czy Prevc nie będzie ich łatwo wyprzedzić a jak będzie wyżej Stoch czy Fannemel to też się nie zdziwe, Velta nie ta klasa i dwa konkursy z rzędu nie powinny mu wyjść.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie
Godzina: 4.1.2015 14:00
Spotkanie: TCS Innsbruck
Typ: Schlirenzauer będzie na podium
Kurs: 3,50
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Dzisiaj trzeci konkurs tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. W tym roku walka jest niezwykle wyrównana. W dalszym ciągu nie ma pewnego faworyta zarówno do wygranej w całym turnieju, jak i w pojedyńczym konkursie w Insbrucku, dlatego kursy całkiem zachęcające.

Ja postanowiłem zagrać na Gregora Schlirenzauera, że stanie dzisiaj na podium. Austriak jest już niezwykle utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem. Ponadto podkreślał, że skocznie w Insbrucku zna jak własną kieszeń i bardzo chciałby tutaj wygrać, bądź zająć dobre miejsce. Zauważalna jest również poprawa jego dyspozycji. Był tuż za podium 3 dni temu w Ga-Pa, tutaj w treningach zajmował 6 i 4 miejsce. Myślę, że dzisiaj ma przewagę nad resztą stawki z powodów, które wymieniłem. Do tego faworyci to młodzi zawodnicy (Hayboeck, Kraft, Prevc), którzy mogą nie wytrzymać psychicznie. Pod szczególną presją publiczności znajdą się Hayboeck (0 zwycięstw w PŚ) oraz Kraft (1 zwycięstwo w PŚ). Całkiem możliwe, że tej presji nie wytrzymają. Schliri w swojej karierze taką presję odczuwał już kilkadziesiąt razy, wielokrotnie sobie z nią radząc. Tym razem nie ma nic do stracenia i myślę, że dzisiaj jest w stanie stanąć na podium.

Kurs 3,50 na takie wydarzenie traktuje jako spory bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegun zakwalifikuję sie do konkursu ? NIe 1.40

Sjoseen- Kubacki 1 1.42 (kwalifikacje)

Descombes - Hlava 1 1.40 (kwalifikacje)

Ako 2.78 milen

 

Krótko Biegun obecnie najsłabszy z naszej kadry. majacy problemy z wejściem do 30 w pucharze kontynentalnym.

Sjoeesen jest na dzisiaj lepszym skoczkiem od Kubackiego i jeden lepszy skok w Innsbrucku tego nie zmienia.

Podobnie rzecz ma się z parą Descombes - Hlava. Czech ściągniety na austrie ponieważ kompletnie zawodził Hajek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prevc - Kasai 1(2,22) 3/10 Betsafe (końcowa klasyfikacja TCS)

 

Prevc obecnie na trzecim miejscu klasyfikacji TCS tuż za nim jest Kasai ze stretą 8,3pkt, mimo że Prevc nie bryluje póki co na tej skoczni a miejsce 10,8 w treningach to nie jest katastrofa zwłaszcza że zawodnik szuka swoich najlepszych ustawień na konkurs, Prevc jest w stanie utrzymać to miejsce na podium a przynajmniej przewagę nad Japończykiem, w tamtym sezonie Kasai dwukrotnie był lepszy w treningach ale to Prevc był już wyżej w konkursie i zajął drugie miejsce więc skocznia nie taka straszna dla niego.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie
Godzina: 6.01.2015 16:30
Spotkanie: Bischofshofen HS140
Typ: Hayboeck wygra
Kurs: 3,00
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Austriak w tym sezonie jest w niezwykle równej dyspozycji. Od poczatku sezonu nie wypadł z dziesiątki, co w dzisiejszych skokach jest wyczynem godnym podziwu. Moim zdaniem jego forma i pewność siebie ciągle rośnie.

Hayboeck jeszcze nie wygrał konkursu Pucharu Świata w swojej karierze, mimo że w tym sezonie na to zanosiło się już kilka razy. Jednak uważam, że może tego dokonać tutaj w Bischofshofen, na swojej ulubionej skoczni. We wczorajszych próbach treningowych i kwalifikacyjnych wypadł fenomenalnie bedąc dwukrotnie najlepszym, mimo że kilku bezpośrednich rywali miało lepsze warunki.

O ile nie będzie loteryjnych warunków (a ma być bezwietrznie) to Hayboeck powinien dzisiaj wygrać. Jedyne czego się obawiam to przeskoczenia skoczni i jakiejś podpórki(jak to zrobił w Insbrucku), co może skutkować niskimi notami i utratą szans na zwycięstwo w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie Bischofshofen HS140

Godzina: 6.01.2015 16:30

Spotkanie: Kamil Stoch - Piotr Żyła (Kto lepszy H2H)

Typ: Piotr Żyła

Kurs: 2,30

Bukmacher: Expekt

Analiza:

Dzisiaj odbędzie się ostatni konkurs skoków narciarskich w Turnieju Czterech Skoczni. Wybrałem polską parę, ponieważ wydaje mi się iż Piotrek nie jest doceniany przez bukmacherów 2,30 to dla mnie value. Kamil dopiero co wrócil po kontuzji i skacze jak na lidera przystało oczywiście zważając na jego przerwę. Piotrek od początku sezonu punktuje regularnie i jest w tej chwili najlepszym polskim zawodnikiem według klasyfikacji Pucharu Świata.

 

Największym problemem "Wiewióra" jest jego nieregularność. Zazwyczaj Piotrek ma lepszy pierwszy skok. Na drugim niestety sie spala. To jest akurat plus w stronę Kamila. Mistrz Świata skacze równo ale jednak to Piotrek jest lepszy jeśli chodzi o odległości. Na pierwszym treningu lepszy okazał się Stoch, jednakże na drugim i w kwalifikacjach lepszy już był Piotrek. Jeśli chodzi o pary KO to Kamil startuje z nieobliczalnym Niemcem Marinusem Krause. Niemiec skacze tutaj bez rewelacji ale jednak jeden skok może mu wyjść bynajmniej stać go na to. Piotrek z kolei startuje w parze z Rosjaninem Ilmirem Hazetdinowem, który prezentuje o wiele słabszy poziom i tutaj Polak powinien bez problemów awansować jak zwycięzca pary.

 

Te wszystkie czynniki spowodowały to, iż dzisiaj stawiam na Żyłę. Liczę na kurs góra 2,10 więc 2,30 gram też z powodu valuebeta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tepes top4? TAK (4,0) 3/10 Bwin :t:

 

Tepes nie od dziś dobrze skacze na mamutach i może na tej skoczni osiągnąć lepsze wyniki aniżeli na normalnej skoczni i nie zdziwię się jak namiesza jutro w czołówce, przerwa od zawodów na dobre mu wyszła i może mieć taki powrót jak Freitag w Engelbergu, może nie od razu wygra ale miejsce w top3 jak najbardziej, na treningu 2,9 i wygrał kwalifikacjie a kurs na to że będzie w top4 naprawdę apetyczny.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie (loty Tauplitz/Bad Mitterndorf HS 200 Day 1)

Godzina: 10.01.2015 14:15

Spotkanie: Daiki Ito - Taku Takeuchi

Typ: Daiko Ito

Kurs 1.55

Buk: Unibet

 

Analiza:

 

Pierwszy w tym sezonie konkurs lotów narciarskich na przebudowanej skoczni KULM.

Pojedynek dwóch japończyków. Jednak Daiki Ito w lotach ma większe doświadczenie i osiągnięcia od młodszego kolegi z kadry.

Do czego zmierzam.

Juz wczorajsze próby pokazały różnicę w odległościach między zawodnikami. Takeuchi czy z wiatrem pod narty czy z wiatrem w plecy lądowal w okolicach 182-183,5 metra. Daiki ito z kazdą kolejna próbą lądował coraz dalej, by wreszcie w kwalifikacjach przełamac barierę 200 metrów.

W poprzednim sezonie obaj panowie odpuscili sobie mamuty, ale dwa sezony temu ich rywalizacja przebiegała następująco

Ito:

Oberdorf (k-185) 6 miejsce

Planica : 12 i 17 miejsce

Takeuchi

Obersdorf (k-185) 22 miejsce

Planica: 29 i 28 miejsce

 

 

Jesli tylko warunki będąporównywalne Daiki Ito jest dla mnie zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prevc TOP 3? TAK (2.05)  Bwin zwrot

 

Peter Prevc w tamtym sezonie na tej skoczni jeszcze przed przebudową wygrał po raz pierwszy w karierze zawody Pucharu Świata, zajął także drugie miejsce więc do skoczni ma pewnie sentyment a co ważniejsze potrafi na niej dobrze skakać co pokazuje także po przebudowie, wczoraj w zawodach czwarte miejsce mimo że po pierwszej serii było podium ale Tepes kapitalnym skokiem przeskoczył kolegę z reprezentacji, w treningach 5,2 ale na uwagę zasługuje skok Prevca z kwalifikacji gdzie miał 230,5m i poprawił swoją życiówkę.

Edytowane przez belcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Titisee-Neustadt

Godzina: 15:45

Spotkanie: zakończy na podium TAK/NIE

Typ: Kamil Stoch - TAK

Kurs 1.90

Buk: Bet365

Analiza:

przed nami drugi konkurs PŚ w niemiecim Titisee-Neustadt. We wczorajszych zawodach Kamil Stoch zajął 4. miejsce. Forma Kamila Stocha tak jak w ostatnich dwóch sezonach zwyżkuje im bliżej najważnieszej imprezy sezonu jaką będą Mistrzostwa Świata w Falun. Po urazie z początku sezonu u Kamila nie ma już śladu i w ostatnich konkursach regularnie zajmuje miejsca w czołówce. We wczorajszym konkursie Kamil miał odrobinę słabsze warunki niż Kraft, Prevc czy Freund i dlatego zakończył rywalizację za nimi. Kamil lubi tą skocznię, już na niej wygrywał i uważam, że obecnie jest w formie żeby nawet powalczyć o zwycięstwo, a niejsce na podium jest prawie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Planica

Godzina: 15:15

Spotkanie: zakończy w TOP 2

Typ: Peter Prevc - TAK

Kurs 2.30

Buk: Bwin

Analiza:

przed nami pierwszy konkurs weekendu kończącego sezon Puchary Świata, czyli loty na nowo przebudowanej skoczni w Planicy. Peter Prevc walczy obecnie o tryumf w końcowej klasyfikacji PŚ na który ma jeszcze teoretyczne szanse, warunkiem tego jest wygranie przez niego dwóch ostatnich konkursów w sezonie, oprócz tego Prevc musi liczyć, aby Freund nie zdobył więcej niż 100 punktów. Peter ma wszelkie predyspozycję, żeby wygrać ten konkurs, bowiem jest typem lotnika, a dodatkowo skacze przed własną publicznością. We wczoraj Prevc skakał bardzo dobrze, o czym świadczy fakt, że wygrał jeden trening oraz oddał najdalszy skok w kwalifikacjach. Dwa sezony temu, kiedy to po raz ostatni były rozgrywane zawody na Letalnicy Słoweniec zajął 2. i 3. miejsce. Uważam, że jesli warunki będą równe dla wszystkich to Prevc bez większych problemów ukończy zawody w TOP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Planica

Godzina: 10:00

Spotkanie: Zwycięzca zawodów

Typ: Peter Prevc

Kurs: 2.16

Buk: marathonbet

Analiza:

przed nami pierwszy ostatni konkurs sezonu Pucharu Świata jak co sezon na Latalnicy w słoweńskiej Planicy. Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mamy bardzo ciekawą sytuację bowiem Severin Freund wyprzedza Petera Prevca o 44 punkty. Słoweniec jest urodzonym lotnikiem co potwierdził w piatek demolując rywali i bijąc rekord skoczni. Prevc bedzię bardzo chciał wygrać przed własną publiczność i jesli Freund zajmie co najwyżej 4. pozycję zdobyć Kyształową Kulę. Jeżeli konkurs bedzie przebiegał w równych warunkach to zwyciestwo Prevca jest raczej pewne, jedynym, którym może mu zaszkodzić jest jego rodak Jurij Tepes; jednak uważam, że jeśli będzie taka potrzeba (Freund nie bedzie w pierwszej trójce po pierwszej serii, a Prevc bedzie np. 2.) to Jurij jest w stanie poświęcić się dla wyższego dobra i pozwolić Prevcowi wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...