Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2014/2015


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka Nożna,T-mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Zawisza Bydgoszcz-Śląsk Wrocław
Typ: 2
Kurs: 2,30
Godz:  18:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Na dziś  wybrałem mecz z piłki nożnej,a nie jak to mialo miejsce wczoraj z siatkówki.Moją uwage najbardziej zwrócił mecz Bydgoskiego Zawiszy z Sląskiem Wrocław,ekipa z Bydgoszczy to ostatnia drużyna naszej ligi,dotychczas w 17 kolejkach zgromadzili na swoim koncie zaledwie 9 punktów,to tragiczny wynik.Strzelili 18 bramek,a stracili 39! to daje ponad 2 bramki stracone na mecz,niestety ale z taka defensywa nie da sie wygrywac.Zawisza w 2 ostatnich meczach  dwukrotnie zremisowała,najpierw 2-2 z Koroną Kielce ,a ostatnio 0-0 z Jagielonia Białystok.Zawisze ma bardzoduze straty punktowe,bo do 14miejsca traci już 9 pkt a to dopiero półmetek,wiemy ze teraz wszystko jest możliwe gdyz tabela bedzie przedzielona na pół i punkty także,no ale z takim dorobkiem i taka grą nie ma nawet co marzyc o utrzymaniu.Drużyna z Wrocławia przyjezdza do Bydgoszczy z jednym celem,MUSZA wywieźc 3 punkty.Nie bedzie to łatwy mecz ,ale Śląskto druzyna która nie moze sobie pozwolic na strate punktów w takim meczu.Obecnie mimo tragicznej passy 4 meczów z rzędu bez zwycięstwa,zajmują bardzo wysoką 3 lokate,mając taki sam dorobek punktowy jak 2 Wisła Kraków i tracąc 6 punktów do liderującej legii.Tak na prawde od 10 do 2 miejsca jest wielki scisk ,bo 2 i 10 druzyne dzieli zaledwie 6 punktów.Sląsk w ostatnich 4 meczach 3 razy remisował i 1 raz przegrywał,to najwyzszy czas na zgarniecie całej puli,Sląsk ma bardzo dobry zespół i w dzisiejszym spotkaniu jestem przekonany ze wygrają,wszystkie argumenty przemawiaja za nimi,jesli tylko Paixao coś ukłuje to jestem pewien ze skonczy sie wiecej niz 1 czy 2-0 :) . Jeśli Sląsk chce sie włączyć w walke o Mistrzostwo Polski(a chce) to ten mecz wygrac to OBOWIĄZEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna - EKSTRAKLASA
Spotkanie: Zawisza - Śląsk  
Typ: remis  

Kurs: 3.10

Data: 5.12.2014
Godz: 18.00  
Bukmacher: sportingbet
Analiza:

           

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, dzielny Zawisza zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów, ich bilans domowy to 2 1 6 w bramkach 11-17. Ostatnie mecze Zawiszy, to dwa wyjazdowe remisy, wydaje się, że piłkarze, choć są powiedziałbym w tragicznej sytuacji powoli łapią rytm i po dwóch minimalnych porażkach u siebie 1-2 z Górnikiem i Legią, może przyszedł czas na remis lub zwycięstwo? Tym bardziej, że w meczach H2H ze Śląskiem u siebie Zawisza wygrał wszystkie mecze ( zagrali ze sobą 3 spotkania ). Co do Śląska to zajmują 3 lokatę w lidze i są zdecydowanym faworytem tego meczu. Jednak jak zagłębimy się w statystyki, to widać, że Śląsk na wyjazdach taki silny nie jest, a punkty zdobywa głównie u siebie. Na wyjeździe do tej pory wygrali 2 mecze, dwa razy padł remis i aż 4 porażki, w bramkach 14-16. Bilanse home/away zbliżone, dlatego stawiam na remis w dzisiejszym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna,T-mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Data i godzina: 05.12.2014 r., 20:30
Typ: ilość rzutów rożnych under 9
Kurs: 3,10
Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Na dzisiejszy typ wybrałem spotkanie ligi polskiej. W ostatnim meczu legii padło aż 13 rzutów rożnych, ale rywalem była cracovia, która przoduje w tej klasyfikacji. Z kolei dzisiaj grają z zespołem, który kornerów zdobywa jak na lekarstwo, a wręcz zdarza się, że zero. Warszawianom przytrafiają się mecze, że sami pokrywają liczbę rogów jaką dziś obstawiłem, ale również takie z np. jednym kornerem. W statystykach legii w ostatnich pięciu kolejnych meczach padało: 13 rogów (7 dla legii), 7 (6), 15 (12), 1 (1) !!!, 19 (11). Górnik - 7 (2), 16 (2), 11 (0), 10 (5), 8 (6). W ostatnich pięciu meczach zabrzanie tylko raz zdominowali rywala pod względem posiadania piłki. co za tym idzie tworzą mało sytuacji, mało strzelają, aczkolwiek są skuteczni bo jednak wygrywają. Jeśli legia będzie miała dużo wolnego pola i będzie mogła mozolnie konstruować swoje akcje to rogów może być mało. Mam nadzieje, że dziś obejrzę nudny mecz z małą ilością akcji co sprzyja pokryciu mojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - EKSTRAKLASA
Spotkanie: Cracovia - Jagiellonia
Typ: remis  

Kurs: 3.20  

Data: 6.12.2014
Godz: 18.00  
Bukmacher: sportingbet
Analiza:
 

Mecz trzeciej drużyny od końca z jedną z rewelacji tych rozgrywek - Jagiellonią Białystok. Według bukmacherów faworytem jest drużyna Cracovi główne z tego względu, że gra u siebie, gdzie spisuje się naprawdę dobrze, wygrali bowiem 5 spotkań, bez remisu i 3 razy przegrali, w bramkach 10-10. Drugi powód ku temu dlaczego buki stawiają w tym meczu na Cracovię jest słabsza ostatnio dyspozycja Jagielloni, piłkarze Probierza nie wygrali bowiem od 5 spotkań.

Jagiellonia do tej pory zgromadziła 28 punktów, bilans na wyjeździe 4 2 2 w bramkach 13-10. Wydaje mi się, że Jagiellonia w tym meczu nie stoi na straconej pozycji, przed tą serią meczów bez zwycięstwa prezentowała się naprawdę świetnie i myślę, że to jest lekki przestój. Cracovia punktuje głównie u siebie po serii 4 zwycięstw z rzędu przegrali u siebie z Górnikiem 2-1. Wydaje się, że w tym meczu będą chcieli powrócić na zwycięski tor, ale według mnie dzisiaj nie wygrają i mecz zakończy się podziałem punktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spotkanie: Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Typ: 2

Kurs: 3.05

Bukmacher: Betsafe 

Analiza:

 

Na zakończenie 18 kolejki Ekstraklasy przedostatni zespół ligowej tabeli Ruch Chorzów podejmie Podbeskidzie Bielsko-Białe. Z Ruchem jest dość ciekawa sytuacja, bowiem gdy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku (wygrana z Jagiellonią 5-2 oraz ze Śląskiem 1-0) w poprzedniej kolejce "Niebiescy" zostali mocno sprowadzeni na ziemię przegrywając z beniaminkiem z Łęcznej 0-3. Podbeskidzie natomiast ostatnio (nie licząc starcia z Piastem, które im ewidentnie nie wyszło) prezentują się naprawdę przyzwoicie. Potrafili zremisować w Poznaniu z Lechem, a ostatnio wygrali z Pogonią oraz Lechią.

Co prawda minimalnym faworytem bukmacherów tego spotkania się "Niebiescy" ja jednak większe szansę na zwycięstwo w tym meczu daję zespołowi z Beskidów. Górale bowiem są dość niewygodnym rywalem dla Ruchu, dość powiedzieć, że w poprzednim sezonie oba spotkania z Ruchem wygrali 1-0 w Chorzowie oraz 3-0 u siebie. Szczególnie pierwsze zwycięstwo było dość zaskakujące bowiem Ruch był wtedy na fali i wygrywał mecz za meczem, a Podbeskidzie zamykało ligową tabelę, mimo to Górale potrafili wygrać. Zresztą w Chorzowie Podbeskidziu gra się naprawdę dobrze, na poziomie Ekstraklasy wygrali 2 razy i raz zremisowali, wcześniej w ramach rozgrywek 1.ligi przegrali tylko raz (raz wygrali i 2 razy remisowali). 

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to "Niebiescy" zagrają bez Jakuba Kowalskiego, Michała Rzuchowskiego, Marcina Kusia,Wojciecha Skaby oraz Artura Gieragi. Górale natomiast zagrają bez Damiana Byrtka, Adama Pazio, Macieja Korzyma oraz  Macieja Iwańskiego.

Osobiście uważam, że Podbeskidzie jest obecnie w lepszej dyspozycji. Ostatnio mimo gry przez prawie godzinę gry w osłabieniu potrafili pokonać Lechię Gdańsk. Ruch natomiast gra w kratkę, potrafią zdeklasować Jagiellonią ale też nic nie grając przegrać wysoko z Łęczną. Patrząc na tabelę można jednak stwierdzić, że zdecydowanie więcej było spotkań tych gorszych i myślę, że dziś może być podobnie. Moja propozycja to wygrana gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - EKSTRAKLASA 
Spotkanie: Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Typ: ilość goli under 1,5
Kurs: 3.20
Bukmacher: Sportingbet
Data: 08.12.2014
Godz: 18.00  
Analiza:
 
Na dziś wybrałem dość ryzykowny typ - małą liczbę goli. W meczach podbeskidzia pada bardzo dużo goli. Są zdaje się trzecią drużyną pod tym względem w lidze. Co więc mnie do tego skłoniło? Szpital w zespole gości. Brak m.in. Korzyma, Iwańskiego czy Sokołowskiego z pewnością może odbić się na ilości goli. Ponadto jedna z rozgłośnia radiowych na śląsku podało info, że podbeskidzie ma zagrać dziś defensywnie. Jeśli goście zagrają defensywnie, a niebiescy mają najgorszy atak w lidze to szansa na under 1,5 według mnie jest spora. Goście nie odpuszczą tego meczu, ale w perspektywie mają mecz z zawiszą, a do górnej połówki tabeli tylko trzy pkt. Uważam biorąc pod uwagę to jak ostatnio gra ruch, że dziś górala będą chcieli nie przegrać. Ruch potrafił wygrać z jagą, śląskiem ulec legii zaledwie 2:1. Są więc w dobrej dyspozycji, no, może nie licząc ostatniej wpadki z Łęczną, dlatego też goście nie powinni grać otwartego i radosnego futbolu jak to czasem im się zdarzało, a w połączeniu z brakami kadrowymi w przodzie powinni liczyć na wypady z kontry. Liczę na to, że im się to nie uda, a w meczu padnie góra jeden gol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Korona Kielce - Cracovia 

Typ: 1

Kurs: 2.40

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

Na początek ostatniej kolejki w tym roku Ekstraklasy na Korporter Arenie w Kielcach spotkają się ekipy Korony i Cracovii. Patrząc na wystawione kursy przez bukmacherów można stwierdzić, że nie ma w tym meczu faworyta, ba w ostatnim czasie to kursy na gości lecą w dół, a na gospodarzy w górę.

Wiąże się to głownie z tym, że Ryszard Tarasiewicz ma pewne kłopoty kadrowe, otóż na urazy narzeka jego 6 piłkarzy, są to: Vanja Marković, Zbigniew Małkowski, Bartosz Kwiecień, Kamil Kuzera, Olivier Kapo i Jacek Kiełb. Szczególnie brak ostatniej dwójki może niepokoić, choć sam szkoleniowiec na konferencji prasowej mówił, że ma nadzieje, że ich urazy to nic poważnego i będą mogli dziś wystąpić. Większe szansę na grę daje jednak Kiełbowi.

Z drugiej strony Cracovia bez Mateusza Cetnarskiego, Dawida Nowka (odszedł z klubu), Bartłomieja Dudzica i Tomislava Mikulića, ponadto na zmęczenie narzekają Deleu i Boubacara Diabanga i ich raczej nie zobaczymy dziś od pierwszej minuty w "jedenastce" Pasów.

Mimo, że jest to mecz sąsiadów w tabeli ja osobiście większe szansę w tym starciu daje gospodarzom. Korona u siebie zdobyła 15 z 21 punktów w tym sezonie, w dodatku w 6 ostatnich meczach przed własną publicznością nie przegrała. Cracovia na wyjazdach natomiast spisuje się bardzo słabo, dość powiedzieć, że z 19 zdobytych punktów w tym sezonie, na wyjazdach zdobyła raptem 3 (wszystko za remisy) - 9 meczów wyjazdowych to 6 porażek i 3 remisy! Na wyjazdowe zwycięstwo ekipa "Pasów" czeka od maja!

Warto również zwrócić uwagę, że Korona to nie jest drużyna z którą łatwo się gra Cracovii. Owszem w pierwszej rundzie po ciężkim boju wygrali (2-1, choć decydujący gol padł z ewidentnego spalonego) to w spotkaniach w Kielcach już tak dobrze to nie wygląda. Od sezonu 2005/06 czyli od momentu awansu Korony do Ekstraklasy obie te ekipy grały w Kielcach 7 razy i 3 razy wygrywała Korona (m.in. w poprzednim sezonie), 3 razy mieliśmy remis i raz wygrała Cracovia (w sezonie 2006/07). 

Osobiście uważam, że w tym spotkaniu zwycięży Korona. W ostatniej kolejce co prawda przegrała z Pogonią, ale wcześniej notowała naprawdę imponującą serię 6 kolejnych meczów bez porażki w lidze (w tym 4 zwycięstwa). Cracovia natomiast ostatnie nie zachwycała w 6 ostatnich meczach ligowych potrafili wygrać tylko raz (z Zawiszą), 2 razy remisowali i 3 przegrywali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nozna / Polska

Śląsk Wrocław vs GKS Bełchatów

Typ - Śląsk over 1.5 gola

Kurs - 1.90

Bet365

12.12.2014 / 20:30

 

Niestety ligi powoli koncza swoj zywot w tym roku,nie inaczej jest w Polsce,gdzie w ten weekend zostanie rozegrana juz ostatnia kolejka,do nastepnej trzeba bedzie czekac az do lutego  :( ...

Faworytem spotkania sa gospodarze,ktorzy zajmuja wysokie 2 miejsce w tabeli i sa wyprzedzani tylko przez glownego faworyta do tytulu,a wiec Legie Warszawa do ktorej traca 6 punktow,tak wiec jesli dzis Slask mecz wygra,wowczas zmniejszy strate do 3 punktow przynajmniej na kilka dni..

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie mieli ostatnio dosc latwego terminarza,grali z Lechem,gdzie padl remis 1:1,pozniej kolejny mecz z Wisla i znowu remis 1:1,nastepnie minimalna porazka w Chorzowie z Ruchem 0:1,remis u siebie z Pogonia 1:1 i w ostatniej kolejce wygrana z najslabszym ogniewm ligi,zespolem Zawiszy 1:0 na wyjezdzie.

 

W tym sezonie przed wlasna publicznoscia Slask ma nastepujaca statystyke :

 

6 wygranych,3 remisy i 0 porazek

 

Gole - 14:4

 

GKS z kolei plasuje sie na 8 miejscu z dorobkiem 27 punktow,jezeli popatrzymy na ich ostatnie mecze to wygrali oni tylko z Jagiellonia w Bialymstoku 1:0,kolejne 4 mecze to juz zadnej wygranej i nastepujace wyniki :

1:1 u siebie z Cracovia

porazka 0:3 z Legia u siebie

porazka wyjazdowa w Kielcach z Korona 0:2

remis z Łęczna u siebie 1:1

 

Ich bilans wyjazdowy prezentuje sie nastepujaco :

 

3 wygrane,2 remisy,4 porazki

 

Gole - 6:12

 

Slask w Ekstraklasie nie przegral kolejno 16 spotkan z rzedu,strzelajac w nich 20 goli.

Z ich strony dzisiaj gol pewny jak dla mnie,jest to ostatni mecz juz w tym roku przed wlasna publicznoscia,druzyna z Wroclawia w ostatnich 5 meczach nie strzelila wiecej niz 1 gola,tak wiec moze dzisiaj na pozegnanie z rokiem 2014 zagraja bardziej skutecznie.

GKS zagra dzis bez dwoch podstawowych obroncow,nie zagra Telichowski (18m) i Mojta (17m/2g),tak wiec jest to dodatkowy atut przemawiajacy za druzyna gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - EKSTRAKLASA 

Spotkanie: Korona Kielce - Cracovia 

Typ: ilość rzutów rożnych over 12

Kurs: 3,25

Data: 12.12.2014 r.

Godzina: 18:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Na dzisiejszy typ wybrałem spotkanie zespołów w których pada duża ilość rzutów rożnych i typuję sporą ich ilość. Statystycznie w ostatnich 5 meczach korony padało 13 kornerów (7 dla korony), 14 (4), 12 (7), 16 (3), 13 (5). w przypadku Cracovii 10 (8), 13 (6), 16 (14), 12 (10), 15 (5). Moim zdaniem oba zespoły będą starały się za wszelką cenę wygrać. Zajmują trzecie i czwarte miejsce od końca w tabeli. Z kim wygrywać jak nie z takimi zespołami? Jeśli zagrają dziś otwarty mecz to powinno paść sporo kornerów. W ostatnich pięciu meczach korona prezentowała się całkiem dobrze, zdobyła 10 punktów. Pasy zaledwie 5, ale wszystkie te mecze rozgrywali z zespołami z górnej połówki tabeli. Dlatego uważam, że mecz powinien być wyrównany chociaż bukmacherzy upatrują faworyta w gospodarzach. Sądzę, że cracovię stać na to by pokryć większą część mojego overa jeśli korona dołoży ze 4-5 to powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

Spotkanie: Korona Kielce - Cracovia

Typ: Korona

Kurs: 2.30

Godz: 18:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dzięki dobrej formie ostatnio Koroniarze trochę nazbierali punktów i ich sytuacja nie jest tak słaba jak jeszcze kilka tygodni temu, ale oczywiście wciąż w Kielcach gra toczy się o utrzymanie. W ostatniej kolejce ich passa dobra została przerwana przez Pogoń w Szcecinie, gdzie gospodarze wygrali 2:0. Gospodarze jednak chcą grać tak jak meczu z Wisłą czy w Gdańsku z Lechie jak wygrywali i dalej regularnie punktować. Oczywiście mecz zweryfikuje czy forma na koniec rundy poszła złym kierunku czy porażka w Szczecinie była słabszym dniem. Rywalem sąsiad z tabeli więc można się spodziewać gry z obu stron o komplet punktów, w przypadku zwycięstwa Cracovii to drużyna z Kielc zostanie prześcignięta w punktach od dzisiejszego rywala więc jest o co grać. Zwycięstwo Korony może oznaczać awans o 2-3 miejsca co przed przerwą zimową będzie dobrym prognostykiem na rundę wiosenną. Pasy ostatnio nie rozpieszczają swoich kibiców, porażka u siebie z Górnikiem, porażka w Warszawie i remis z Jagiellonią to zbyt mały dorobek, przede wszystkim w tych spotkaniach u siebie. Na wyjazdach Cracovia rzadko ostatnio punktuje, dlatego liczą na przełamanie w piątkowy wieczór. Z tym, że forma i fakt gry u siebie sprawia, że to Koroniarze są faworytem tego spotkania i stawiam na nich mimo, że nie będzie to łatwe spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 

Typ: 1

Kurs: 1.57

 <betsafe> 

 

W ostatniej kolejce obie ekipy niejako przełamały się, Lechia w końcu wygrała (po 6 kolejnych meczach bez zwycięstwa) u siebie z Piastem (3-1). Lech natomiast przełamał swoją niemoc na wyjazdach, wygrywając w prestiżowym meczu z Wisłą w Krakowie (2-1).

Obie ekipy przestępują więc do dzisiejszego spotkania w optymistycznych nastrojach ale osobiście uważam, że zdecydowanie więcej szans na osiągnięcie korzystnego rezultatu ma tutaj Lech. Lech bowiem w tym sezonie na własnym obiekcie raczej nie przegrywa (raz z Poznania udało się wywieźć komplet punktów ekipie Wisły ale było to na początku sezonu). Lech u siebie ma bilans 5 zwycięstw, 3 remisy i tylko jedna porażka.

Lechia na wyjazdach natomiast radzi sobie różnie - 2 zwycięstwa, 4 remisy i 3 porażki, z tym, że ostatnie zwycięstwo w delegaci odnieśli jeszcze w sierpniu gdy pokonali w Bydgoszczy Zawiszę (2-0). 

Ponadto obiekt Lech nie był nigdy zbyt gościny dla piłkarzy Lechii, dość powiedzieć, że w XXI wieku obie te ekipy mierzyły się ze sobą 8 razy i za każdym razem górą była ekipa z Poznania! 

Obie ekipy mają swoje problemy kadrowe, Lechia do Poznania wyruszyła bez  Macieja Makuszewskiego, Rafała Janickiego, Mavroudisa Bougaidisa, Filipa Malbasića, Henrique Mirandy, Tiago Valente i Kevina Friesenbichlera, mało prawdopodobny jest również występ Nikoli Lekovicia. Jeśli chodzi o Lecha to nie zobaczymy Karola Linettego,  Kebby Ceesaya  Macieja Wilusza i Dawida Kownackiego. Tomasz Kędziora, Darko Jevtić, Szymon Pawłowski i Gergo Lovrencsics również w tygodniu mieli problemy zdrowotne ale każdy z nich będzie dziś mógł zagrać w większym lub mniejszym wymiarze czasowym.

Podsumowując, myślę, że Lech potrzyma swoją dobrą serię meczów u siebie z Lechią i również dziś pokona zespół z Gdańska. Podopieczni Macieja Skorży na pewno przystąpią do meczu podbudowani zwycięstwem na Wisłą w prestiżowym meczu ale również mają w świadomości, że nie tylko Legia ale nawet Śląsk zaczyna im uciekać w ligowej tabeli i zwycięstwo w dniu dzisiejszym jest im bardzo potrzebne. Tym bardziej, że za plecami naprawdę ciasno i w przypadku straty punktów raczej pewne będzie, że Lech nie przezimuje na 3.miejscu w tabeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska Ekstraklasa
Godzina: 15:30
Spotkanie: Ruch Chorzów - Wisła Kraków
Typ: Remis
Kurs: 3.20
Bukmacher: Bet365
Analiza:

O godzinie 15:30 w 19 kolejce Ekstraklasy zmierzą się ze sobą drużyny Ruchu Chorzów oraz Wisły Kraków. Gospodarze zajmują 15 pozycję z dorobkiem 17 punktów oraz bilansem bramkowym 19:26. U siebie grali 8 razy i 3 razy wygrali, raz zremisowali oraz 4 razy przegrali strzelając 10 bramek i tracąc 8. Goście zajmują 4 pozycję z dorobkiem 29 punktów oraz bilansem bramkowym 32:23. Na wyjeździe grali 8 razy i 4 razy wygrali, 2 razy zremisowali oraz 2 razy przegrali strzelając 18 bramek i tracąc 9. W ostatniej kolejce Ruch pokonał u siebie Podbeskidzie 2:0 a Wisła przegrała u siebie z Lechem Poznań 1:2. Ostatnie bezpośrednie spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 2:2, ogólnie na 5 ostatnich spotkań tych drużyn 4 zakończyły się rezultatem remisowym a gdy dołożyć do tego serię 9 meczów Ruchu Chorzów bez remisu najbardziej prawdopodobnym wynikiem wydaje się być remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Łęczna - Legia Warszawa

Typ: 2

Kurs: 1.80

Bukmacher: Expekt

 

Lider rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa zawita dziś na Lubelszczyznę, gdzie zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek Górnikiem Łęczną. Faworytem tego spotkania są oczywiście goście, choć niektórzy podkreślają, że Łęczna w tym sezonie jeszcze meczu na własnym obiekcie nie przegrała (4 zwycięstwa i 4 remisy) to jednak wydaje mi się, że dziś może nastąpić ten pierwszy raz.

Zresztą inny beniaminek GKS Bełchatów również mógł w tym sezonie pochwalić się tym, że nie przegrywał meczów u siebie i w dodatku tracił bardzo mało bramek. Przyszedł jednak mecz z Legią i porażka 0-3 (we wcześniejszych spotkaniach Bełchatów u siebie stracił raptem 2 gole w 6 meczach). Myślę, że ze starciem z Łęczną będzie podobnie i Legia dziś wygra, a tym samym ukoronuje swoją bardzo dobra jesień na boiskach w Polsce i Europie.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że obiekt Łęcznej nigdy specjalnie nie był trudny do zdobycia przez piłkarzy Legii. Warszawiacy gościli tutaj czterokrotnie i 3 razy te spotkania wygrywali, a tylko raz Górnikowi udało się zremisować. Ponadto pamiętajmy, że w pierwszym meczu tych ekip Legia pokazała, że między nią a zespołem z Łęcznej jest przynajmniej jeden poziom różnicy wygrywając 5-0.

Oczywiście w przypadku Legii istotne jest w jakim składzie postanowi rozpocząć mecz Henning Berg. Wydaje się, że jako, że jest to ostatnie spotkanie przed przerwą nie będzie to "jedenastka" mocno rezerwowa. Owszem zabraknie Miroslava Radovicia, Dossy Juniora, Tomasza Brzyskiego, Ronana i Bartosza Bereszyńskiego. Powinni jednak zagrać inni jak Jodłowiec, Kucharczyk, Duda, Żyro czy  Orlando Sa na szpicy. Łęczna natomiast wciąż musi radzić sobie bez Macieja Szmatiuka oraz Przemysława Kaźmierczaka, ponadto występ Nikolajsa Kozacuksa i Bartosza Wiązowskiego również jest mało prawdopodobny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Podbeskidzie Bielsko-Biała  - Zawisza Bydgoszcz

Typ: Over 3.5 goli 

Kurs: 3.50

Godz: 15:30

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

W ostatniej tegorocznej kolejce T-Mobile Ekstraklasy jak na razie nie mieliśmy ani jednego meczu zakończonego overem 3.5 goli. Owszem zdarzały się mecze, które kończyły się wynikami 2-1 ale więcej niż 3 gole w żadnym spotkaniu jak do tej pory nie padło. Wydaje się, że szansę na to są w starciu Zawiszy Bydgoszcz z Podbeskidziem Bielsko Biała.

W Bielsku bowiem spotkają się ekipy w których meczach padało najwięcej bramek spośród drużyn Ekstraklasy (nie licząc meczów, które już się odbyły w 19. kolejce). W spotkaniach Zawiszy jak do tej pory padło 58 bramek, natomiast w spotkaniach Podbeskidzia 57 (tyle samo w meczach Legii Warszawa). Warto również zwrócić uwagę, że zarówno Podbeskidzie jak i Zawisza to ekipy, które przede wszystkim mają problem z bronieniem, zespół z Bydgoszczy stracił do tej pory 40 goli (najwięcej w lidze), natomiast z Bielska 30 (drugie wynik przed tą kolejką). Średnio w meczach Zawiszy jak i Podbeskidzia pada 3.2 gola na mecz, co obok Legii jest najlepszym wynikiem w rozgrywkach ligowych.

Statystyki statystykami, a w pierwszym meczu tych ekip padł wynik bezbramkowy, dlaczego więc dziś ma być inaczej? Przede wszystkim Zawisza przyjedzie do Bielska z planem zwycięstwa, drużyna Mariusza Rumaka ma raptem 9 punktów na koncie, a pozostałe ekipy  zdecydowanie więcej, jeżeli Zawisza nie zacznie wygrywać to nawet podział punktów po 30 kolejce im niewiele da. Na ten moment po podziale Zawisza miałaby 5 oczek, natomiast Korona, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce 11 oczek. Zawisza więc musi zaryzykować i przyzwoicie zakończyć nieudaną jesień dla tego klubu.

Podbeskidzie natomiast również liczy w tym meczu na komplet punktów, zwycięstwo bowiem pozwoliłoby tej ekipie przezimować rozgrywki w górnej części ligowej tabeli. Osobiście więc spodziewam się otwartego spotkania z jednej i drugiej strony, gdzie obie ekipy będą grały przede wszystkim o zwycięstwo. Myślę, że w takim meczu może paść sporo bramek, stąd też moja propozycja over 3.5 goli.

Warto odnotować, że Leszek Ojrzyński nie będzie mógł dziś skorzystać z usług kontuzjowanych Marka Sokołowskiego, Macieja Iwańskiego, Macieja Korzyma i Adama Pazio. a za kartki pauzować będzie Frank Adu Kwame. Goście natomiast do Bielska przyjadą bez Wojciecha Kaczmarka, Łukasza Nawotczyńskiego (kontuzje),  Wahana Geworgiana, Piotra Petasza (przesunięci do rezerw) oraz Sebastiana Ziajki (pauzuje za kartki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Łęczna - Legia Warszawa godz. 18:00

typ:(EH 1-0) 2

kurs: 3,10

Buk: Sportingbet

 

Dziś w Łęcznej Górnik podejmuje mistrza Polski i lidera ekstraklasy Legię Warszawa . Oczywiście faworytem wydają się być goście i dlatego postanowiłem zagrać na nich handicap. Legia bardzo dobrze radziła sobie z Górnikiem w ostatnich latach , w sierpniu zwycięstwo na Łazienkowskiej 5-0 a rok wcześniej w sparingu 4-0 . 

Piłkarze ze stolicy dość pewnie wygrali trzy ostatnie mecze pokonując 4-0 Górnik na wyjeździe ,2-0 Cracovię oraz w Bełchatowie GKS 3-0 . Jak widać gra na wyjazdach nie sprawiała Legionistom większego problemu , również na boiskach europejskich gdzie przegrali tylko jedno spotkanie z Lokeren 1-0 . 

Legia jeżeli wygra powiększy przewagę nad Śląskiem o sześć punktów i będzie spokojnie mogła udać się na krótkie urlopy. 

Górnik w ostatnich pięciu spotkaniach wygrała tylko raz pokonując Ruch 3-0 , w tabeli piłkarze z Łęcznej są na miejscu 13 z dorobkiem 21 punktów. 

W Legii zabraknie tylko Bereszyńskiego, Dossy Juniora i Brzyskiego , jednak w ostatnich trzech meczach Legia nie straciła bramki więc ich nie obecność nie powinna być wielką stratą . Stawiam tu na łatwe zwycięstwo Legii,która na koniec roku udowodni swoją wysoką formę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Polska T-Mobile Ekstraklasa, godz. 18:00 

Spotkanie: Górnik Łęczna - Legia Warszawa

Typ: 2

Kurs: 1,70

Buk: Bet365

 

 

 

 

 

Analiza: 
 

Z dzisiejszej oferty wybrałem spotkanie pomiędzy Górnikiem Łęczna, a Legią Warszawa. Gospodarze nie przegrali w tym roku meczu przed własną publicznością, jednak zajmują dopiero 13 miejsce w tabeli. Spowodowane jest to bardzo słabymi meczami na wyjazdach gdzie przegrali 7 z 10 meczy, notując tylko 2 remisy i jedno zwycięstwo. Przed własną publicznością bilans [4-4-0] i 16:7. Jednak nie zagrali u siebie meczy z 3 najlepszymi obecnie zespołami tj. Śląskiem, Lechem i Legią. Jednak trener z Łęcznej ma trochę kłopotów kadrowych. Nie zagra od dłuższego czasu kontuzjowany Kazimierczak 8/0 P, ostatnio wypadł podstawowy obrońca Szmatiuk 16/0. Do tego warto dodać, że nie są pełni zdrowia Bożic 13/0 OKalkowski 8/0 O oraz najlepszy strzelec zespołu Cernych 17/7 N. Nie wiadomo czy na pewno wystąpią, jeśli nawet to na pewno ciężko im będzie grać 100% w dzisiejszym spotkaniu. Z kolei Legia to aktualny lider T-Mobile Ekstraklasy z 38 punktami na koncie [12-2-4] i 40:17. W tym sezonie w bardzo wysokiej formie. Tylko dzięki pechowi nie mogli zagrać w LM, a wygrali pewnie grupę LE. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z niepokonanym zespołem Łęcznej. Jednak w tym sezonie już Legia zagrała z zespołem, który miał identyczny bilans bez porażki co dzisiejsi gospodarze. Wówczas grający u siebie Bełchatów [4-4-0] przegrał z Legią... 0:3 ponosząc pierwszą porażkę w sezonie. Dzisiaj może być trochę trudniej, gdyż u gości jest trochę kontuzji. Nie zagrają Bereszyński 6/0 OBrzyski 8/1 ODossa Junior 8/3 O. Jednak mając szeroką ławkę jak Henning Berg spokojnie są do zastąpienia. Pokazał to chociażby ostatni mecz w LE z Trabzonsporem gdzie w takim okrojonym składzie + brak Rzeźniczaka i Radovica wygrali pewnie z Turkami 2:0. Dzisiaj też wątpliwy jest występ Radovica 10/5 P, jednak wystąpi filar defensywy Rzeźniczak 15/3 O. W świetnej formie są Duda i Orlando Sa, a do tego skrzydła Żyro-Kucharczyk. Nie widzę tutaj innego wyniku i stawiam dzisiaj na zwycięstwo przyjezdnych, są ekipą o klasę lepszą niż gospodarze. Czas przełamać kolejną twierdzę, tym razem w Łęcznej. Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Lechia-Wisła
Typ: 1 DNB
Kurs 1.67
Buk Bet 365
Godz: 20:30
Analiza: Witam, na piątek wybrałem spotkanie z powracajacej ekstraklasy polskiej w którym Lechia Gdańsk podejmowała będzie przed własną publicznością ekipę Krakowskiej Wisły, dla mnie w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem do zdobycia kompletu punktów przed własną publicznością są Gdańszczanie, którzy przed sezonem mocno się wzmocnili jak na realia polskiej ligi. Lechia jak na razie zajmuję miejsce w grupie spadkowej,ale wedlug mnie jest to drużyna , która jak najbardziej ma potencjał na pierwszą ósemkę. Wisła natomiast w poprzedniej rundzie grała nawet nieźle, jeżeli nie oliczymy im kilku małych wpadek,ale ta runda już zdecydowanie powinna należeć do Biało-Zielonych , którzy dobrze poradzili sobie w przygotowaniach przed sezonowych zagrali kilka sparingów, 5 meczy 5 zwycięstw co jest dobrym wynkiem , grali bowiem z Anzhi oraz Dnipro. Wisła natomiast 3 ostatnie
spotkania sparingowe przegrała, myślę że w ekipie Białej Gwiazdy w tym spotkaniu jeszcze nie wszystko beędzie wyglądało jak należy, ponieważ ta drużyna potrzebuję czasu żeby wejśc na odpowiednie tory, dla Lechii natomiast jest to już czas najwyższy z takimi zawodnikami , pieniędzmi, oraz zapleczem poza sportowym ta drużyna w końcu musi odpalić, według mnie są duże szanse żeby miało to miejsce juz w tym inaugurująym spotkaniu z zespołem
Krakowskiej Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna / Polska Ekstraklasa /

Data - 2015.02.13 godz 18:00

Spotkanie - Zawisza B : Górnik Łęczna

Typ - over 13 rzutów rożnych

Kurs - 3.75

Buk - Bet365

Analiza :

 

Wracamy na swoje boiska , jako pierwsi wybiegną w Bydgoszczy miejscowy Zawisza podejmować będzie Górnika z Łęcznej , nie będę typował kto wygra bo liczę na dobre widowisko , wiadomo gospodarze zamykają tabelę i punkty potrzebne jak rybie woda , co do gości to ci także są w tej gorszej grupie która będzie walczyć o być albo nie być , ja w tym spotkaniu stawiam na rzuty rożne które u obu drużyn mają wysoki over i tak Zawisza u siebie średnio 5,6 rożnych na spotkanie a goście na wyjazdach 4,5 tak więc nie jest żle i uważam że mecz będzie otwartym widowiskiem i żadna z drużyn nie będzie pilnowała tylko swojej bramki i będziemy świadkami akcji za akcję i sporo strzałów na bramkę co może powodować rzuty rożne , w ich ostatnim pojedynku rozgrywanym w Łęcznej suma rzutów rożnych wyniosła 18 po 9 z każdej strony i w/g mnie dziś może być podobny scenariusz a i kurs całkiem całkiem to i spróbuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Ekstraklasa
Spotkanie Pogoń Szczecin- Lech Poznań
Typ; 2
Kurs 1.60
Buk Betsafe
Godz: 18:00

 

21 Lutego 2014 roku Pogoń podejmowała u siebie Lecha i wszyscy pamiętamy jak to się skończyło. Marcin Robak rozstrzelał obronę Lecha zdobywając pięć bramek a Portowcy wygrali aż 5-1. Myślę, że w tym roku Lechici zdecydowanie inaczej rozpoczną rundę wiosenną i jadą do Szczecina szczególnie zmotywowani z chęcią rewanżu. Lech po 19 kolejkach z 32 punktami zajmuje trzecie miejsce ze strata do Legii 6 punktów. Goście myślą już o zdobyciu Mistrz Polski w tym sezonie widać to po transferach gdzie sprowadzili takich piłkarzy jak: David Holman, Tamas Kadar i Arnaud Sutchuin-Djoum a na dodatek wykupili Darko Jevtica. Moim zdaniem te transfery pozwalają Lechowi poważnie myśleć aby zagrozić Legii, która walczy na kilku frontach i może pogubić punkty gdy jeszcze nie odpadnie z Pucharu Polski czy też Ligi Europejskiej. Portowcy także maja wysokie cele w tym sezonie jak dotychczas zajmują 7 pozycje ale ścisk w tabeli od 6 do 14 miejsca jest bardzo duży i mogą szybko stracić te swoją pozycje. Do Pogoni przybyło tylko dwóch zawodników jest to Michał Janota i Vladimirs Kamess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górnik Zabrze - Korona Kielce godz. 18:00

typ:1 (1 połowa)

kurs: 2,88

Buk: Bet365

 

W ostatnim meczu 20 kolejki , Górnik podejmie w Zabrzu broniącą się przed spadkiem Koronę Kielce. Górnik po ostatnich trzech porażkach w rundzie jesiennej spadł na ósme miejsce i nad dzisiejszym rywalem ma tylko siedem punktów przewagi. Forma piłkarzy z Zabrza jest wielką niewiadomą , Górnicy rozegrali tylko jedne spotkanie sparingowe z Alanyaspor -em remisując 1-1 . Uważam,ze gospodarze od samego początku ostro ruszą na swojego rywala i zdobędą przewagę w pierwszej połowie. 

Czas przełamać fatalna postawę Górnika na Roosvelta,ostatni raz Zabrzanie wygrali u siebie w pucharowym meczu właśnie z Koroną 2-1 we wrześniu 2014 roku ,natomiast mecz ligowy w sierpniu. Sadzę,że ta zła passa skończy się własnie dziś i Górnik ucieszy w końcu swoich fanów.

Korona na wyjeździe wygrała dwa spotkania i doznała siedem porażek , dwa ostatnie mecze jesienią to porażki z Cracovią oraz Pogonią. Kielczanie wygrali trzy z czterech meczy przed sezonem, wydaję się,że są w lepszej dyspozycji,jednak nie były to mecze o punkty i nie maco ich za bardzo oceniać. 

Górnik wygrał z Koroną dwa ostatnie mecze wspomniane w pucharze oraz ostatnie w Kielcach 3-0, ponadto Zabrzanie wygrali pięć z sześciu ostatnich meczy z Koroną na własnym boisku. Tak więc mój typ na to spotkania to 1-0 do przerwy ,natomiast wynik końcowy to 1-0 lub 1-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna / Polska T-Mobile Ekstraklasa /

2015.02.16 godzina 18:00

Spotkanie - Górnik Zabrze : Korona Kielce

Typ - czerwona kartka w meczu ? tak

Kurs - 3.50

Buk -Betsson

Analiza :

 

Ostatnie spotkanie kończące 20 kolejkę naszej Ekstraklasy rozegrane zostanie w Zabrzu pomiędzy Górnikiem a Koroną Kielce ja liczę na kartkę czerwoną w tym pojedynku , w tej 20 kolejce już nie jeden taki kartonik został pokazany to dlaczego by nie mógł być dziś , rozjemcą tego meczu jest pan Paweł Gil który w tym sezonie w 14 meczach które do tej pory sędziował pokazał co prawda tylko 1 czerwoną karteczkę ale ogólnie to on lubi pokazywać ten kolor kartonika i w swojej karierze pokazał już 60 takich kartek 29 po dwóch żółtkach a 31 bezpośrednio tak więc dobry wynik pana Pawła , a już dobrze to wygląda kiedy zajrzymy głębiej do jego statystyk i w rubryce pod nazwą bilans w/g klubów możwmy się dowiedzieć takich wiadomości jak , pan Paweł sędziował 10 meczy z udziałem Korony z Kielc i pokazał w tych spotkaniach 6 czerwonych 3 dla Korony i 3 dla gości w tych 3 aż dwie bezpośrednie zarówno dla Kielc jak i gości i to jest dobry prognostyk na ten mecz , mecze z udziałem Zabrzańskiego Górnika było 13 i tu nie ma czerwieni ale jest 44 żółte kartki , ale w H2H pomiędzy nimi czerwona była nie raz pokazana i tu liczę właśnie na tą statystykę no ale jak będzie zobaczymy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Typ: 1

Kurs: 2.10

Godz: 20:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Obie drużyny nie najlepiej rozpoczęły rok 2015 w piłkarskiej Ekstraklasie. Wisła przegrała na wyjeździe z nową siłą polskiej piłki Lechią Gdańsk 0:1, Pogoń natomiast zremisowała 1:1 z Lechem. Wynik dobry ale jeżeli przypomnimy sobie, że to Pogoń długo prowadziła i miała szanse na podwyższenie wyniku i w ostatniej akcji meczu stracili pewne 3 punkty to na pewno jest to nieco rozczarowujące dla podopiecznych Jana Kociana.

Dziś obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim meczu w Krakowie i według mnie faworytem tego spotkania są gospodarze czyli „Biała Gwiazda”. Owszem Wisła nie ma imponujących statystyk jeśli chodzi o mecze domowe w tym sezonie – 4 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki, ale jeżeli myśli o grze w europejskich pucharach to te dane muszą jak najszybciej zostać poprawione. Czy jest szansa na to już w meczu z Pogonią? Według mnie tak, Portowcy bowiem to drużyna, która mimo wszystko lepiej się czuje na własnych śmieciach niż w delegacjach – do tej pory na wyjazdach wygrała 2 razy, 4 razy zremisowała i 4 razy przegrała. Co jednak może ważniejsze w meczach Wisły z Pogonią to wydaje się, że ta pierwsza ekipa ma patent na zespół ze Szczecina. Otóż Pogoń ostatni raz wygrał z Wisłą we wrześniu 2012 r. 2-0 i co ciekawe było to pierwsze zwycięstwo nad „Białą Gwiazdą” od sierpnia 2000 r. kiedy to Pogoń wygrała w Krakowie 2:1. Jak widzimy Pogoń sporadycznie wygrywa z Wisłą, w tym sezonie w Szczecinie, gdzie przegrała Legia, gdzie blisko straty kompletu punktów był Lech, Wisła nie dała szans Pogoni wygrywając 3:0. Jeśli chodzi o statystyki meczów w Krakowie to od wspomnianego sierpnia 2000 r. Pogoń gościła tutaj 9 razy, 2 razy udało jej się zremisować i, aż 7 razy przegrywała – w ostatnim sezonie przegrywała tutaj 2:1 (sezon zasadniczy) oraz 5:0 (w grupie mistrzowskiej).

Jeśli chodzi o osłabienia to Franciszek Smuda nie może skorzystać z usług Łukasza Garguły (pauzuje za kartki) , a także Ostoji Stjepanovica i Jeana Barrientosa. Swoje kłopoty (nawet większe) ma jednak trener Kocian bowiem w Krakowie musi sobie radzić bez Takuyi Murayamy i Patryka Małeckiego, a także pauzującego za kartki Sebastiana Rudola.

Podsumowując uważam, że dziś 3 punkty pozostaną w Krakowie. Wisła co prawda wybitnych statystyk meczów domowych w tym sezonie nie ma ale dziś nadarza się okazja by to zmienić. Pogoń bowiem nie jest tak mocna na wyjazdach jak u siebie, a także ma spore kłopoty w meczach z Wisłą i to nie tylko tych w Krakowie. Moja propozycja wygrana „Białej Gwiazdy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok
Typ: Powyżej 2.5 goli

Kurs: 2.05
Godz: 18:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Bardzo ciekawie zapowiadający się mecz czeka nas dziś we Wrocławiu. Śląsk wicelider rozgrywek podejmie dziś Jagiellonie Białystok – aktualnie zajmującą 3.miejsce. Wydaje się, że ciężko wskazać w tym meczu faworyta, obie ekipy bowiem zagrały naprawdę dobre spotkania. Śląsk co prawda tylko zremisował z Cracovią (1-1) ale był to naprawdę fajny mecz, który przyjemnie się oglądało. Jagiellonia natomiast wypunktowała Legią na ich obiekcie wygrywając 3:1.

Dziś spodziewam się również dobrego meczu, stąd też moja propozycja na over 2.5 goli. Przesłanek według mnie ku temu typowi jest co najmniej kilka. Pierwsza z nich to przede wszystkim bardzo dobrze wyglądająca gra Jagiellonii z szybkiego kontrataku – podopieczni Michała Probierza bardzo płynnie wychodzą z kontrataki i stwarzają przy tym naprawdę groźne sytuacje podbramkowe. Śląsk natomiast gra u siebie i jest to na pewno spory ich atut bowiem jest to aktualnie najlepiej punktująca drużyna na własnym boisku (24 punkty – 7 zwycięstw i 3 remisy).

Ponadto obie ekipy sporo strzelają bramek. Śląsk ma ich na swoim koncie 32 bramki strzelone, Jagiellonia natomiast jednego gola więcej. Pamiętajmy również, że dziś na boisku będziemy widzieć dwóch najskuteczniejszych piłkarzy naszej Ekstraklasy tj. Flavio Paixao i Mateusz Piątkowski (obaj mają po 12 bramek). Oczywiście to nie jedyne atuty w ofensywie obu ekip, są przecież jeszcze Marc Paixao, Pich, Gajos, Tuszyński czy Dzalamidze.

Średnio w meczach Jagiellonii pada 2.9 gola na mecz, natomiast Śląsk ma nieco mniejszą średnią – 2.7 gola na mecz. Jak więc widzimy statystycznie obie ekipy mają nieco wyższą średnią bramek w meczach niż granica 2.5 goli i myślę, że jest to dobre rozwiązanie w tym meczu.

Kolejna sprawa, proszę zwrócić uwagę na bezpośrednie wynik spotkań Śląska z Jagiellonią w ostatnim czasie:

 

23.08.14          TMO   Jagiellonia Białystok  Śląsk Wrocław           1 : 3

22.05.14          TMO   Jagiellonia Białystok  Śląsk Wrocław           0 : 3

23.11.13          TMO   Jagiellonia Białystok  Śląsk Wrocław           3 : 1

21.10.13          PUC    Śląsk Wrocław           Jagiellonia Białystok  0 : 1

28.07.13          TMO   Śląsk Wrocław           Jagiellonia Białystok  2 : 3

26.05.13          TMO   Jagiellonia Białystok  Śląsk Wrocław           0 : 3

25.11.12          TMO   Śląsk Wrocław           Jagiellonia Białystok  3 : 3

03.05.12          TMO   Śląsk Wrocław           Jagiellonia Białystok  3 : 1

18.11.11          TMO   Jagiellonia Białystok  Śląsk Wrocław           0 : 2

 

Jak widzimy bramki w meczach Śląska z Jagiellonią w 3 ostatnich sezonach padały i to sporo. Można nawet powiedzieć, że over 2.5 goli jest dość naturalnym rezultatem w spotkaniach tych ekip.

Jeśli chodzi o nieobecnych to w Śląsku nie zagra Bartkowiak. Michał Probierz natomiast nie skorzysta z trójki Frankowski, Wasiluk i Marin Baran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa
Spotkanie: Piast Gliwice - GKS Bełchatów
Typ: X
Kurs: 3.20
Godz: 18:00
Bukmacher: Betclic
Analiza:

Jak na razie kolejka numer 21 w piłkarskiej Ekstraklasie stoi pod znakiem remisów. Do tej pory zanotowaliśmy już 4 (Wisła - Pogoń, Podbeskidzie - Cracovia, Lechia - Zawisza i Legia - Korona) w pozostałych spotkaniach również było blisko remisów bowiem zwycięscy wygrywali różnicą jednej bramki. W spotkaniu kończącym tą serię zobaczymy "jedenastki" Piasta i Bełchatowa i tutaj też skłaniałbym się, że będzie to dość wyrównany mecz (bez faworyta), który może zakończyć się podziałem punktów.
Piast i Bełchatów prezentują zbliżony poziom, co zresztą odzwierciedla również tabela ligowa, gdzie obie drużyny są sąsiadami. Obie wiosny nie rozpoczęły zbyt udanie, bowiem od porażek - Piast przegrał z Ruchem, Bełchatów z Podbeskidziem. Minimalnym faworytem spotkania wydaje się co prawda zespół Piasta, który u siebie prezentuje się naprawdę korzystnie - wygrał tu m.in. z Legią czy Lechem. Bełchatów natomiast w ostatnich meczach wyjazdowych głównie przegrywał (4 z 5 ostatnich meczów). Mimo to uważam, że szansę w tym meczu są 50 na 50 i remis byłby wynikiem który raczej nie zmartwiłby ani jednej ani drugiej strony.
W tym sezonie Piast 5 razy notował remisy, Bełchatów natomiast 6 - do najlepszego Lecha w tej statystyce trochę im brakuje (9) ale skoro w tej kolejce mecze są zwykle grane na remis to może po dzisiejszym dniu nieco się zbliżą do zespołu z Poznania pod tym względem.
W ostatnich sezonach w spotkaniach Piasta z Bełchatowem w lidze lepiej spisywali się przyjezdni, którzy wygrywali. Było tak w sezonach 2009/10 i 2012/13 kiedy to wygrywały ekipy gości. W tym sezonie jednak ta statystyka została zatrzymana, bowiem w Bełchatowie padł remis 0:0. Dziś również jak już wspomniałem za większego faworyta uchodzi zespół Piasta więc ciężko będzie gościom zdobyć komplet punktów. Być może jednak po tym jak w ostatnich sezonach to goście byli górą w tym w obu przypadkach będzie remis?
Gospodarze dziś zagrają bez Dobrivoja Rusova oraz Jakuba Szmatuły, swoje kłopoty zdrowotne mają również Tomasz Mokwa, Armando Nieves i Piotr Brożek. U gości natomiast nie zobaczymy Mateusza Maka, Norambueny, Szymańskiego i Ślusarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Bełchatów -Wisła
Typ: x
Kurs 3.15
Buk Unibet
Godz: 15:30
Analiza:Witam, na dzień jutrzejszy wybrałem spotkanie w którym GKS Bełchatów podejmował bedzie przed wlasną publicznością drużynę Krkowskiej Wisły.  Bełchatów po dwóch ligowcyh spotkaniach rundy wiosennej ma na swoim koncie 0 zdobytych punktów, bilans bramkowy też nie jest zbyt korzystny , dwa gole zdobyte obydwa po spalonych , których nie zdołali wyłapać sędziowie boczni, zespołowi gospodarzy po prostu nie idzie i w tej kolejce Bełchatów już przegrać po prostu nie może, tym bardziej że ich przecniwkiem bedzie Wisła, która jak na razie w dwóch spotkaniach zdobyła tylko 1 punkt, średnie spotkanie z Gdańską lechią porażka 1:0 następnie tylko podział punktów u siebie z Pogonią na pewno nie napawają optymizmem przed kolejnym wyjazdowym spotkaniem, uważam że jest to zdecydowanie spotkanie w którym bardzo prawdopodobnym wynikiem bedzie remis oraz podział punktów, historia spotkań pomiędzy tymi dwoma zespołami na stadionie w Bełchatowie wygląda tak: tylko 1 wygrana Bełchatowian, 6 remisów, oraz 2 wygrane zespołu przyjezdnych, poprzednie 3 spotkania kończyły się remisami. Tak więc reasumując obydwie ekipy są w raczej średniej formie Bełchatów po 3 kolejnych porażkach pod rząd na pewno bedzie chciał na przełamanie przynajmniej zremisować, natomiast Krakowska Wisła zdobywajac remis na wyjeździe w Bełchatowie gdzie grało się ogólnie zespołom ciężko powinna być zadowolona z remisu, co za tym idzie wielu bramek bym się w tym spotkaniu nie spodziewał, mój typ to remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie:Legia Podbeskidzie
Typ:1
Kurs 1.40
Buk William Hill
Godz: 18:00
Analiza: Witam, na niedzielę wybrałem spotkanie z polskiej ekstraklasy piłkarskiej w którym mistrz Polski z poprzedniego sezonu podejmował bedzie przed własną publicznością drużynę Podbeskidzia -Bielska-Biała. Naturalnie faworytem do zdobycia kompletu punktów w tym spotkaniu jest ekipa Warszawskiej legii, która w poprzednich spotkaniach zdecydowanie zapomniała chyba jak się gra w piłkę. Jeżeli wliczymy spotkania sparingowe Legia ma już 6 kolejnych spotkań bez zwycięstwa, w tym spotkaniu z zespołem popularnych "Górali" , WOJSKOWI po prostu muszą się już w jakiś znany im sposób zmobilizować, co za tym idzie spróbować powalczyć o komplet punktów. Goście w spotkaniach wyjazdowych w obecnym sezonie radzi sobie bardzo róznie, jedno jest pewno notują bardzo mało remisow, albo wygrywa albo przegrywa, preferuję futbol ofensywny co na pewno będzie się tutaj podobało,ale z Legią nie można grać ofensywnie, bo może się to źle skonczyć, Legia do tej pory na tym stadionie gościła 3 razy ekipę z Bielska, wygrała dwukrotnie i doznała 1 porażki, myślę że w tej kolejce Legia powetuję sobie niepowodzenia w poprzednich swoich spotkaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna Polska
Spotkanie: Jagiellonia - Korona (HT/FT)
Typ: 1/1
Kurs 3.20
Buk: Expekt
Godz: 15:30

Analiza:

Jaga po dwóch meczach wyjazdowych na początku rundy wiosennej w końcu zawita na własny stadion w Białymstoku. W pierwszych dwóch meczach wyjazdowych z Legią oraz Śląskiem dosyć nieoczekiwanie sięgnęli po komplet punktów. Chyba nawet najbardziej optymistyczne prognozy po rundzie jesiennej nie zakładały tego, że Jaga zbliży się do Legii na 1 punkt już po dwóch kolejkach rundy wiosennej. Korona za to na przeciwnym biegunie. Zawodnicy z Kielc będą walczyć o utrzymanie. Zajmują aktualnie 14. lokatę z przewagą dwóch punktów nad Ruchem. Dziś zapewne Korona byłaby zadowolona z trzeciego z rzędu remisu. Punkt wywalczony na trudnym terenie byłby naprawdę istotny w kontekście walki o ligowy byt. Tyle, że będzie o to trudno. Jagiellonia jest w gazie i w mojej opinii dzisiaj to potwierdzi. Jeśli Legia ponownie zgubi punkty to Jaga przy swoim zwycięstwie wskoczy na pozycję lidera, choć przed sezonem w Białym nieśmiało zakładano walkę o europejskie puchary, to na pewno nie o mistrzostwo. Wiadomo, do końca rozgrywek jeszcze daleko, będzie jeszcze dzielenie punktów i druga część rundy. Legia odpadła z europejskich pucharów i teraz będzie mogła skupić się na lidze, jednak jeśli Probierzowi uda się utrzymać wysokie morale w zespole, a Jaga nie zwolni tempa to kto wie, być może nawiąże walkę z Legią. Na pewno zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu Jagiellonia wyglądała na tyle dobrze, że dziś warto na nich zagrać. Korona mimo, że jej wyniki w tej rundzie nie wyglądają źle, bo remis w Zabrzu oraz z Legią u siebie należy traktować jako sukces to dziś chyba porażka będzie nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna / Polska T-Mobile Ekstraklasa /

Data - 02.03.2015 godz 18:00

Spotkanie - Pogoń : Górnik Łęczna

Typ - Pogoń handicap -1.5 ( 0:1.5 )

Kurs - 3.70

Buk - Bet365

Analiza :

 

Dziś coś z naszego podwórka i mecz kończący 22 kolejkę Ekstraklasy pomiędzy Szczecińską Pogonią z Górnikiem z Łęcznej , gospodarze jeżeli dziś wygrają przesuwają się w tabeli do tej bezpieczniejszej części i w/g mnie to główny powód mojego typu . Pogoń ostatnio nie notuje dobrych wyników bo w trzech ostatnich kolejkach zaledwie 2 pkt nie przynosi chwały i liczę na przełamanie w tym pojedynku , Pogoń w tym sezonie u siebie gra całkiem przyzwoicie bo bilans 5-3-2 i br 16:10 pokazuje że z 29 pkt które uzbierali ogółem to 18 w domu no i z golami także nie zle , co do gości to ci także nie notują jakiś oszałamiających wyników a tym bardziej w meczach wyjazdowych gdzie ich bilans to 1-3-7 i br 5:17 czyli to  drugi powód mojego typu , no i powód nr 3 to ich mecze bezpośrednie gdzie widać że Pogonii Leży drużyna z Łęcznej a ogólny bilans wynosi 8-4-2 i br 30:17 ( róznicę widać gołym okiem ) a tu na terenie Pogoni 4-3-0 i br 17:8 , w tym sezonie wygrali oni u siebie min z Koroną 2:0 i pokonali Legię 2:1 tak więc jak już to podkreśliłem liczę na przełamanie tej nie zbyt dobrej ostatnio serii bo przeciwnik do tego chyba odpowiedni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Piłka nożna - Polska T-Mobile Ekstraklasa

Data - 02.03.2015 godz 18:00

Spotkanie - Pogoń  VS Górnik Łęczna

Typ Zespół 1 wygra, a w meczu nie padnie więcej niż 3,5 gola

Kurs 2,55

Bukmacher - Gamebookers

 

Ostatnie spotkanie 22 kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Szczecińską Pogonia, a przyjezdnym Górnikiem Łęczna. Obie drużyny jeszcze w tym roku w lidze nie wygrały, jednak pogoń jest tu faworytem bukmacherów tak jak i moim, notując 2 punkty w tej rundzie, nie jest to rewelacyjny wynik lecz patrząc,że  musieli się mierzyć z Wisłą i Lechem z ktorymi udało się uciułać po punkcie, zmienia trochę postać rzeczy, jest to idealne spotkanie dla Pogoniarzy, aby przełamać się i podskoczyć trochę w górę tabeli, atut swojego boiska także przemawia za gospodarzami, dodatkowo z wypożyczenia wraca mocny punkt drużyny Takafumi Akahoshi, który nie jednokrotnie pomagał swojej drużynie zdobywać niezbędne punkty, obie drużyny nie należą do najbardziej bramostrzelnych, bardziej w drugą stronę, w ostatnich meczach tej rundy raz udało się tylko przekroczyć linie 3,5 gola, i to Górnikowi w meczu z Legią w grudniu tamtego roku, dodatkowo pogoda też nie sprzyja efektywnej grze, zimno,wiatr wieje oraz przelotne deszcze będą przeszkadzać w dokładnej i skutecznej grze.

Na koniec wspomnę,że zespołowi z Łęcznej udało się tylko 2 razy w historii spotkań wygrać z Pogonią co takżę przemawia w jakimś stopniu, za zwycięstwem Dumy Pomorza, mój osobisty typ na to spotkanie to 2:0, ale asekuracyjnie podaje typ tak jak w opisie Pogoń wygra i nie padnie więcej niż 3,5 gola w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Puchar Polski
Spotkanie: Ruch-Pogoń
Typ: 1x
Kurs: 1.42
Godz: 18:00
Bukmacher Bet 365
Analiza: Już w piątek następna kolejka polskiej ekstraklasy piłkarskiej w której na początek zmierzą się zespoły Chorzowskiego Ruchu, oraz Szczecińskiej Pogoni. Dla mnie faworytem do zdobycia kompletu punktów są tutaj zawodnicy gospodarzy , którzy na swoim stadionie w obecnym sezonie zdobyli większość swojego dotychczasowego dorobku. W poprzednich dwóch spotkaniach w obecnej rundzie zdobyli 4 punkty pokonując Gliwickiego Piasta oraz remisując z Gdańską Lechią. Jednak dla zespołu gospodarzy to dalej jest zdecydowanie za mało, dalej bowiem znajdują się oni w strefie spadkowej i muszą w tym spotkaniu powalczyć o kolejne 3 punkty, tym badziej że zagrają z zespołem, który jest bardzo daleki od swojej dobrej dyspozycji. Pogoń na wiosnę grała trzy razy , zdobyła w tych spotkaniach tylko 2 punkty, tutaj też portowcy faworytem wcale nie będą, ponieważ jak ogladałem spotkanie z Górnikiem Lęczna to Pogoń była tam po prostu bezradna i bezbarwna, słaby Robak, Zwoliński, nawet Murawski , który nie był w stanie zagrać jakiegoś dobrego podania w stronę dwóch wyżej wymienionych przeze mnie atakujących, powrót do składu Japończyka Akahoschiego też nic nie zmienił, według mnie tutaj raczej gospodarze powini zdobyć komplet punktów i na pewno stawiajac zakład na to spotkanie,  nie sugerowałbym się miejscem jakie obecnie zajmują obie jedenastki i zdobytymi dotychczas punktami, Myślę że to gospodarze spotkania , którzy na tym boisku z zespołem Portowców mają dobry bilans.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...