Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2014/2015


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Typ: Powyżej 2.5 goli
Kurs: 2.00
Godz: 20:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Osobiście sporo sobie obiecuję po spotkaniu Lecha z Jagiellonią. Obie drużyny wszak zaliczają się do ścisłej ligowej czołówki, Jagiellonia jest wiceliderem natomiast Lech jest na 3.miejscu. W poprzedniej kolejce obie drużyny zanotowały wyniki, które były rozczarowujące - Lech tylko zremisował 0-0 z Cracovią, natomiast Jaga przegrała u siebie z Koroną 1:2. Myślę, że jedni i drudzy będą dziś starali się pokazać z dobrej strony, ja proponuje zagrać w tym meczu over 2.5 goli.
Jagiellonia podobała mi się w dwóch pierwszy kolejkach, gdy wygrywali w Warszawie z Legią (3:1) oraz ze Śląskiem we Wrocławiu (1:0). Widać było, ze podopiecznym Michała Probierza dobrze gra się z drużynami, które grają w piłkę. W tych meczach mogliśmy oglądać naprawdę niezliczoną ilość sytuacji podbramkowych zarówno dla Jagiellonii jak i dla ich rywali. Jaga przede wszystkim stawiała (w Warszawie) na kontrataki, które były zabójcze dla Legii ze Śląskiem już tak dobrze nie było pod tym względem ale i tak główne role meczu we Wrocławiu grali bramkarze (co o czymś świadczy).
Piszę o tym bowiem spodziewam się, że Lech również (gra u siebie) zagra otwartą piłkę z nastawieniem się na zdobywanie bramek. Wszak Lech u siebie w tym sezonie ma naprawdę bardzo dobre statystyki - 7 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka oraz 27 goli strzelonych przed własną publicznością (najwięcej w lidze). Jaga natomiast bardzo dobrze czuje się na wyjazdach bowiem wygrała 6 z 11 spotkań, 3 razy remisowała i 2 przegrała - jest to najlepszy wynik jeśli chodzi o mecze wyjazdowe w naszej lidze, zresztą wynik Lech również jest najlepszy jeśli chodzi o mecze domowe w naszej Ekstraklasie.Ponadto Lech dziś zagra o zwycięstwo również dlatego, że pozwoliłoby ono wyprzedzić w ligowej tabeli zespół z Białegostoku i być już tuż tuż za Legią w ligowej tabeli.
W obecnym sezonie obie ekipy grały już ze sobą w Poznaniu, był to mecz Pucharu Polski w którym Lech okazał się lepszy ale dopiero po dogrywce, ostatecznie wygrywając 4:2. W poprzednim sezonie takich problemów Poznaniacy nie mieli przed własną publicznością bowiem wygrali bardzo wysoko 6:1. Jak więc widzimy bramki w meczach w Poznaniu padają i mam nadzieje, że dziś będzie podobnie. W Poznaniu bowiem jest aktualnie obiekt na którym pada średnio najwięcej bramek w lidze - 3.3 gola na mecz. Mam nadzieje, że dziś ten wynik przynajmniej się utrzyma jak nie powiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina - Piłka nożna / Polska Ekstraklasa /

07.03.2013 godz 15:30

Spotkanie - Piast Gliwice : Górnik Zabrze

Typ - czerwona kartka / tak /

Kurs - 3.20

Buk - Betsson

Analiza :

 

Dziś dojdzie do Derbów Górnego Śląska , w Gliwicach Piast podejmować będzie Zabrzański Górnik i w/g mnie powinno iskrzyć na boisku zresztą jak zawsze bo gdy zajrzymy do statystyki to przeważnie w każdym pojedynku jest sporo żółtych karteczek i tak np. w pierwszym pojedynku z tego sezonu w Zabrzu było ich 6 a sędziował wtedy Tomasz Musiał natomiast dzisiejszy pojedynek będzie sędziował pan Krzysztof Jakubik a ten w tym sezonie pokazał już 5 czerwonych i jak dla mnie to dobry prognostyk w tym meczu , zaglądam teraz do rubryki pana Krzysztofa pod nazwą " Bilans w/g klubów " bo uważam że ta rubryka mówi nam sporo a tu wygląda to tak : pan Krzysztof sędziował mecze z udziałem Piasta a było ich 14 i pokazał w sumie 66 żółtek i 8 czerwonych , jezeli chodzi o mecze Gónika to tu może nie jest za dobrze pod względem czerwieni bo meczy było zaledwie dwa ale w tych dwóch spotkaniach pokazał aż 10 żółtych kartek tak więc uważam że też całkiem dobry wynik jeżeli chodzi o kartki , no a dziś dosyć ważny pojedynek bo Piast zapewne chce dążyć do tego żeby dostać się do tej lepszej części tabeli która nie musi walczyć o pozostanie a jak na razie Piastunki z Gliwic są na 10 pozycji jednak aby dostać się do tej części lepszej brakuje im zaledwie 1 pkt bo będący na miejscu 8 GKS Bełchatów ma zaledwie pkt więcej od Piasta a różnica pomiędzy nimi czyli Piastem a Górnikiem to też zaledwie 4 pkt ale może to mniej ważne tu się liczy jak to w Derbach prestiż no i na stadionie w Gliwicach powinien zebrać się komplet widzów którzy też mogą zrobić młyn dlatego liczę na bardzo ostre starcia i oczywiście pana Krzysztofa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Łęczna-Cracovia
Typ: 1x
Kurs 1.42
Buk Bet 365
Godz: 18:00
Analiza: Na jutro wybrałem spotkanie z polskiej ekstraklasy piłkarskiej , które zakończy nam 23 serię spotkań w naszej rodzimej ekstraklasie. Do górnika z Łęcznej przyjeżdza zespoł Cracovii. Dla mnie zespołem który ma teoretycznie sporo większe szanse na zdobycie kompletu punktów są zawodnicy gospodarzy, którzy w spotkaniach na swoim stadionie w 10 meczach mają bardzo dobry bilans, 5 wygranych, 4 remisy i tylko 1 porażka bilans bramkowy 19:9, dopiero dwie kolejki temu na swoim stadionie przegrali z nieobliczalny Górnikiem Zabrze 0:1 ,ale nic dwa razy po kolei zdarzyć się raczej nie może tym bardziej że gospodarze zwyciężajac w tej kolejce znów zbliżą się do grupy mistrzowskiej co w tym sezonie jest ich celem numer 1 do osiągnięcią. Goście natomiast zdecydowanie nie radzą sobie w spotkaniach rozgrywanych na wyjazdach 11 spotkań do tej pory tylko 1 wygrana , 4 remisy i resztę porażek, łącznie 7 zdobytych oczek, co daje im jeden z najsłabszych wyników w lidzę. Myśle ze jutro też z tego trudnego terenu punktów nie wywiozą tym bardziej że gospodarze na tm stadionie do tej pory z Cracovią mierzyli się 5 krotnie na przestrzeni kilku ostatnich lat, przegrali tylko w jednym meczu, śmiem twierdzić że jeżeli porównamy formy obydwu ekip jutra ta sytuacja powtórzyć się nie może, o jedną bramkę lepsi będą gospodarze spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Typ: over 2.5

Kurs: 2.01

Buk: Pinnacle

Godz.  18:00

Analiza:

Trylogia spotkań Śląska Wrocław z Legią dzisiejszego dnia dobiegnie końca, po dwumeczu pucharowym w którym lepsza okazała się ekipa mistrza Polski (po rzutach karnych) tym razem znowu powrócimy do Wrocławia ale na mecz w ramach 23-ej kolejki Ekstraklasy.

Śląsk słabo rozpoczął wiosnę nie odnotowując jeszcze zwycięstwa, dwa wspomniane remisy 1:1 z Legią w pucharze, dwa remisy w lidze na wyjeździe z Cracovią 1:1 oraz Górnikiem oraz pierwsza porażka u siebie w tym sezonie z Jagiellonią.  Punktową wygląda to słabo co zaowocowało tym że z pozycji wicelidera spadli na czwarte miejsce.  Najbardziej boli to że ich gra nie wygląda źle przyczyny są dwie znowu pojawiały się problemy w defensywie a ostatnio w tym aspekcie było przecież świetnie, druga sprawa to ogromna nieskuteczność która strasznie razi po oczach ale jak zapowiada trener ten niefart w końcu się skończy, dlatego o ofensywę jak na razie się tak nie martwi.

Legii zostały dwa cele obrona tytuły oraz wywalczenie Pucharu Polski, z najważniejszych dla nich na tym etapie rozgrywek odpali po dwumeczu z Ajaxem.  Legia zagrała tylko 45 minut z Ajaxem a miało to miejsce drugiej połowie z Ajaxem pozostałe minuty raczej można przemilczeć. Nie strzeli w tym dwumeczu nawet bramki mając ten sam problem coś Śląsk czyli marnowanie sytuacji wybornych.  Jak to było jesienią na czas Ligi Europejskiej rozgrywki  Ekstraklasy schodziły na dalszy plan stąd min. porażka z Jagiellonią czy remis z Koroną, mimo wszystko dalej prowadzą w lidze.  Teraz całą swoją uwagę mogą skupić tylko i wyłącznie na wspomnianych dwóch rozgrywkach i efekt był taki że od razu wygrali pewnie 3:0 z Podbeskidziem.  Nie ma co ukrywać nawet nie będąc w najwyżej formie Legia jest zespołem bardzo mocnym posiadającym wiele atutów.

Myślę że zobaczymy trochę inne spotkanie niż te pucharowe, Legia nie skupia się już na lidze Europejskiej i będzie chciała budować już przewagę w lidze, trener ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy.  Śląsk jak wspomniałem nie gra źle i powalczy o pierwsze zwycięstwo wiosną bo ich na pewno na to stać. Widziałem po prostu niemal wszystkie spotkania wiosną tych ekip i jedynym problemem z jakim się zmagają to po prostu nieskuteczność bo naprawdę łatwość w dochodzeniu do sytuacji bramkowych mają ogromną i jeśli tylko ten aspekt dziś znowu nie będzie przeszkadzała to tu bramki się posypią, tak jak w pierwszym spotkaniu w tym sezonie w Warszawie gdzie kibice zobaczyli siedem trafień i zwycięstwo gospodarzy 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Łęczna-Cracovia

Godzina 18:00
Kurs 2

Bukmacher - Sportingbet

 

 

 

 

 

Kolejne poniedziałkowe spotkanie naszej  "kochanej" ekstraklasy, dzisiaj zmierzą się drużyny z nizin tabeli Górnik Łęczna vs Cracovia Kraków.

Drużyny na podobnych miejscach w tabeli , grające na tym samym  poziomie, mające wzloty i upadki, ale częściej to drugie.

W lidze cieniują, co widać nawet po statystykach, gospodarze na ostatnie 3 spotkania ustrzelili aż 1 bramkę, to samo tyczy się gości, w tym  nie potrafili nawet pokonać bramkarza, Błękitnej drużyny ze Stargardu %-). To spotkanie będzie pomiędzy najmniej bramkostrzelnymi drużynami w lidze, więc widowiska nie będzie, bardzo underowe 2 drużyny.

Mecze w poniedziałek jakoś też nigdy nie zachwycają. Poslugując się jeszcze  statystykami obie drużyny jak już uda im się strzelić bramke, przeważnie bywa to w późniejszej fazie drugiej połowy.

Na ten mecz mój wybrany typ to Remis do 1 połowy, gdyż nie spodziewam się fajerwerków i strzelenia bramki przez którąś z drużyn w pierwszym etapie meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Górnik Łęczna – Cracovia

Typ: over 2.5

Kurs: 2.50

Buk: Pinnacle

Godz. 18:00

Analiza:

W ostatnim spotkaniu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Górnik Łęczna przed własną publicznością podejmować będzie Cracovię.

Beniaminek gra bardzo równy sezon jak na razie bilans 7-7-8 idealnie to obrazuje, niestety nie daje im to jak na razie dużego bezpieczeństwa bo nie da się ukryć cel to pozostanie w elicie. Aktualnie nad przedostatnim Ruchem mają cztery punkty przewagi czyli biorąc po uwagę podział punktów jest to znikoma przewaga. Druga strona jest jednak taka że ścisk jest bardzo duży i jak najbardziej stać ich na miejsce w ósemce i jeśli dziś zgarną komplet punktów wskoczą aż na ósme miejsce. Tak więc patrząc na układ tabeli ten mecz ma ogromna znaczenie. Wiosną zanotowali jak na razie każdy wyniki – remis z Zawiszą 0:0, pierwsza porażka przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze i dobry mecz w Szczecinie i wygrana z Pogonią.  Wracając do gry u siebie to na pewno ich bardzo duży atut jak wspomniałem dopiero dwa tygodnie temu przegrali pierwsze spotkanie przed własną publicznością, po za tym pięć zwycięstwa i cztery remis – grając naprawdę bardzo skuteczną piłkę nie bojąc się zaatakować przekonały się od tym takie zespoły jak Legia, Pogoń, Zawisza czy Ruch które dostały po trzy bramki.

Cracovia solidnie przepracowała okres zimowy i wiosną zanotował jak na razie trzy remisy, jednak i tak spowodowało to spadek na trzecie miejsce od końca. Mimo wszystko te trzy oczka trzeba bardzo cenić ze względu na rywali a grali z Śląskiem, Lechem oraz na wyjeździe z Podbeskidziem.  Jednak remisami nie da się  utrzymać w lidze szczególnie w takich starciach z takim przeciwnikiem trzeba grać bardziej odważnie. Tylko z takim nastawianiem za bardzo im nie idzie głównie ze względu na brak skuteczności pod bramką bo błędy indywidualne w defensywie zawsze popełniali i będą je robić.  

Swoje mecze wygrała zarówno Zawisza oraz Ruch czym zbliżyły się do dzisiejszych ekip, dlatego w przypadku remisu obie stracą. Górnik jak wspomniałem u siebie gra zdecydowanie bardziej odważniejszą piłkę a co najważniejsze skuteczną. Cracovia po trzech bardzo trudnych meczach rundy wiosennej gra wreszcie z rywalem z którym muszą po prostu zagrać odważniej i to zapowiada trener.  Kurs na bramki bardzo dobry i jakoś czuje że tutaj trochę tych goli zobaczymy a już na pewno minimum  trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna / Polska
Spotkanie: Górnik Łęczna - Cracovia Kraków
Typ: 1
Kurs: 2.40
Godz: 18:00
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

W zamykającym 23 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy spotkaniu zagrają ze sobą drużyny Górnika Łęczna i Cracovii. Górnik Łęczna w tabeli zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 28 punktów po tym jak wygrali 7 spotkań, 7 zremisowali i 8 przegrali. Znacznie lepiej radzą sobie na własnym boisku, gdzie w tym sezonie przegrali tylko jedno spotkanie (ostatnio z Górnikiem Zabrze, gdzie prezentowali się znacznie lepiej).  Widać, że w zimowym okresie przygotowawczym trener Shatalov dużo pracował nad defensywą, bo właśnie ta formacja jest najsolidniejsza ze wszystkich. Odbija się to na grze ofensywnej, gdzie mimo wielu sytuacji podbramkowych piłkarze nie potrafią umieścić piłki w siatce. Sporym osłabieniem w dzisiejszym spotkaniu będzie brak najskuteczniejszego piłkarza Fedora Černycha ,który ma na koncie 9 bramek, a poza tym bez większych osłabień. Cracovia to czternasta drużyna Ekstraklasy. Kompletnie niepoukładana, bez formy (moim zdaniem na tą chwilę spadkowicz nr.1) Na wyjazdach zanotowali tylko jedno zwycięstwo... 4 marca w meczu Pucharu Polski ulegli 2:0 piłkarzom ze Stargardu, gdzie nie istnieli w ogóle na boisku to również obrazuje w jakiej formie są zawodnicy z Krakowa. Dziś dla drużyny przyjezdnych nie zagrają kontuzjowani Mateusz Cetnarski, Batosz Rymaniak,i Paweł Jaroszyński. Podsumowując gra Cracovii powala na kolana, dziury w obronie, łatwe straty mogą doprowadzić do tego, że mało skuteczni piłkarze Górnika dziś wykorzystają sytuacje podbramkowe i zwyciężą w meczu. Mój typ: 2:0  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia – Piast Gliwice

Typ: over 2.5

Kurs: 2.28

Buk: Pinnacle

Godz. 18:00

Analiza:

Start 24-ej kolejki T-Mobile Ekstraklasy zaplanowano w Krakowie  gdzie miejscowa ekipa Cracovii będzie podejmować gości z Gliwic.

Gospodarze jeszcze wiosną nie wygrali odnotowując trzy remisy w pierwszych kolejkach wynik niezły patrząc na rywali z którymi grali Śląsk, Lech oraz na wyjeździe z Podbeskidziem.  Jednak te trzy punkty nic im nie dały w kontekście zmiany miejsca w ligowej hierarchii a  nawet gorzej ostatnia porażka z Górnikiem Łęczna sprawiła że ich przewaga nad Ruchem wynosi tylko jedno oczko. Zespół ma wiele mankamentów w swojej grze które krótko w jednym zdaniu potwierdził trener Podoliński – „Problemów jest kilka, a głównym jest nieskuteczność i zbyt łatwe tracenie bramek” trudno się z tym nie zgodzić tym bardziej że widziałem ich spotkania wiosną. Nadzieją jest to że u siebie ta skuteczność jest lepsza a bardzo jej potrzebują bo poprawy w defensywie dalej nie ma i niemal w każdym meczu rywale dochodzą do kilku świetnych sytuacji bramkowych i nie inaczej będzie dzisiaj bo rywal o którym za chwilę jest bardzo mocny w ofensywie albo raczej nie boi się atakować.  Grunt pod nogami trener zaczyna się palić zresztą po stronie piłkarzy jest to samo i doskonale zdają sobie sprawę że jest to spotkanie tylko o trzy punkty.  Nadzieją jest właśnie gra przed własną publicznością gdzie bilans nie jest najgorszy 5-3-3, bramki 12:12.

Piast balansuje na granicy połowy tabeli, oczywiście celem jest pierwsza grupa do której tracą zaledwie jeden punkt. W tym roku ścisk jest jednak ogromny przy zwycięstwie mogą nawet podskoczyć na szóste miejsce ale też z drugiej strony strata punktów może oznaczać spadek o kilka miejsc.  Wiosną odnotowali już dwie porażki co ciekawe z ostatnim Zawisza oraz przedostatnim Ruchem po 2:0 co nie świadczy za dobrze o ich defensywie która zresztą od początku sezonu jest ich najsłabszą stroną z prostej przyczyny brakuje jakości oraz jest to zespół preferujący ofensywną piłkę. Mają naprawdę kilku fajnych graczy w przodzie -  Wilczek, Rubén Jurado, K. Vassiljev czy Gerard Badía ta czwórka wykonuje naprawdę świetną prace.

Gospodarze do swojego starcia podejdą osłabieni brakiem pauzujących za kartki: Budzińskiego oraz Rymaniaka. Niepewny jest również występ Nykiela. Z kolei w zespole z Gliwic na pewno nie zagra Jakub Szmatuła, który zmaga się z urazem kolana.

Tak więc gospodarze muszą wreszcie zdobyć jakiś komplet punktów bo remisami Ekstraklasy nie utrzymają, muszą zagrać odważnie jak wspomniałem u siebie skuteczność jest znacznie lepsze tylko w jednym starciu do tej pory tutaj nie strzelili bramki, dziś na pewno swoje okazję będą mieli. Piast przyjedzie na pewno z nastawieniem ofensywnym zresztą od kilku spotkań ten zespół tak gra mając też przy tym ogromne problemy w grze destrukcyjne ale potrafią na to odpowiedzieć ofensywą. Do tego Piast uwielbia grać ostatnio z Cracovią w ostatnich dwóch spotkaniach w Krakowie strzelili aż osiem bramek, w pierwszym starciu natomiast wygrali 4:2 – zapowiada się znowu otwarty mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - EKSTRAKLASA
Spotkanie: Jagiellonia - Łęczna
Typ: DNB  1

Kurs: 1.63

Data: 14.03.2015
Godzina: 15.30
Bukmacher: unibet  
Analiza:

 

            Szczerze mówiąc, zdziwiły mnie trochę kursy na ten mecz. Jagiellonia od początku tej rundy rozgrywek sprawuje się bardzo dobrze, była chwalona przesz niemal wszystkich ekspertów, co prawda ostatni złapała lekką zadyszkę ale to chyba nie powód, żeby odwołać wszelkie wcześniejsze superlatywy wypowiadana o stylu gry Jagi. Jeagiellonia w tabeli zajmuje 3 pozycją i może być już w zasadzie pewna awansu do grupy mistrzowskiej- czyli będzie grać o mistrzostwo. W tym meczu Jaga zagra o przełamanie, ponieważ ma serię dwóch porażek z rzędu. Wydaje mi się, że owe przełamanie będzie mieć miejsce właśnie w meczu przeciwko Górnikowi Łęczna.

Piłkarze z Łęcznej walczą o awans do grupy mistrzowskiej ale moim skromnym zdaniem, ostatecznie uplasują się w grupie, która będzie grać o utrzymanie w lidzie. Piłkarze z Łęcznej również mieli kiepską passę, ale przełamali ją wygrywając z Pogonią, potem dołożyli jeszcze 3 punkty w meczu z Cracovią. Naprawdę nie widzę w tym meczy porażki JAgiellonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie: Bełchatów-Ruch
Typ:1 DNB
Kurs 1.52
Buk Unibet
Godz: 18:00
Analiza: Witam, na jutro postanowiłem zagrać spotkanie w którym Bełchatów przed swoją publicznością podejmował będzie drużynę Chorzowskiego Ruchu. Dla mnie zespołem , którym dawałbym większe szanse na zdobycie kompletu punktów w tym spotkaniu są gospodarze meczu. Bełchatów na swoim stadionie w obecnym sezonie rozegrał jak do tej pory 11 spotkań w których zdobył łącznie 19 punktów, wygrał 5 spotkań 4 razy zremisował i doznał tylko dwóch porażek bramki 13:9. Gośćie na wyjazdach grają strasznie słabo, tylko 7 punktów w obecnych rozgrywkach , tylko 1 zwycięstwo 4 remisy oraz 6 porażek bramki 10:20 na ich niekorzyść. Ogólnie w historii obie ekipy na stadionie w Bełchatowie spotykały się ze sobą 9-krotnie 6 razy wygrywali gospodarze padł 1 remis i dwukrotnie górą byli goscie, którym po statystykach widać od razu że tan stadion nie leży, ogólnie drużyna z Chorzowa bardzo męczy się w spotkaniach wyjazdowych, gdzie przegrała 4 ostatnie spotkania pod rząd, myśle ze tutaj będzie podobnie i gospodarze którzy mają zdecydowanie bliżej do ósemki dopiszą kolejne 3 punkty do ligowej klasyfikacji, stawiałbym na wynik 2:1 dla zespołu z Bełchatowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa
Spotkanie: Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Typ: 1X
Kurs: 1.67
Godz: 15:30
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

W dzisiejsze popołudniu zmierzą się ze sobą dwa zespoły Polskiej Ekstraklasy które mają swoje cele na ten sezon. Korona walczy o utrzymanie i jak najszybsze odskoczenie od dołu tabeli a może nawet powalczy o top8, mała różnica punktowa, kto wie.. według mnie grają bardzo ciekawy atrakcyjny dla oka futbol i mogą mieć duże szanse jak tylko nie spuszczą z tonu, ostatni remis z podbeskidziem to czysty przypadek a nawet rzecz mówiąc pechowo zremisowali bo mieli by juz dwie wygrane z rzedu. Natomiast śląsk po odejściu mili gra dość defensywny futbol, jak zwykle gracze Paxiao próbują ciągnąć grę Śląska ale średnio im to wychodzi, jesli chodzi o defensywe to ok ale w ofensywie to juz nie tak kolorowo. Według mnie dzisiaj Śląsk również nie wygra w Kielcach przy tak dobrej dyspozycji Korony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa
Spotkanie: Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Typ: X
Kurs: 3.20
Godz: 15:30
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

24 kolejka rozgrywek rodzimej Ekstraklasy. Korona Kielce podejmuje Slask Wroclaw. Gospodarze tego meczu dobrze zaczeli runde rewanzowa nie przegrywajac zadnego z 4 spotkan. Wczesniej grali zupelnie inaczej notujac az 10 porazek. Wiekszosc meczow konczyli jednak tez remisami. Jedna wygrana z Jagiellonia skonczyla sie wynikiem 2:1, czyli na skraju, bo tez jednak Jagiellonia zostala tam troche pokrzywdzona. Slask z kolei wygral w Pucharze Polski z Miedzia Legnica. Reszte meczow przegral lub zremisowal. Nie znaczy ze graja zle, poniewaz mieli solidne druzyny na rozkladzie, w tym 3 mecze z Legią. Slask jest faworytem aczkolwiek Korona nie jest taka slaba i spokojnie moze zremisowac, a moze i nawet skromnie wygrac. Bardzo duzo meczow tych druzyn konczylo sie wynikami 0:0 i 1:1, czy tez zwyciestwami jednobramkowymi. Szansa na remis mysle spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Łeczna-Śląsk
Typ: 1x
Kurs 1.60
Buk Bet 365
Godz: 20:30
Analiza: Kolejne spotkanie polskiej ekstraklasy piłkarskiej w którym Górnik Łeczna podejmował będzie przed swoją publicznością drużynę Śląska Wrocław. Pomiędzy oboma zespołami w tej chwili jest 7 punktów różnicy na korzyść ekipy z Wrocławia. W tym spotkaniu faworytem według mojej oceny bedzie ekipa gospodarzy, która jeżeli tutaj wygra będzie miała szanse na wskoczenie do pierwszej ósemki polskiej ekstraklasy piłkarskiej. Na pewno goście łatwo punktów nie oddadzą,ale już poprzednie spotkanie wyjazdowe do Kielc pokazało że Ślask na wyjazdach traci sporo ze swojej jakości i tak złocisty - krwiści byli zespołem zdecydowanie lepszym, mecz jednak zakończył się podziałem punktów. Górnik Łęczna natomiast rozegrał bardzo dobre spotkanie w Białymstoku, co prawda punktów tam nie zdobył,ale ten właśnie poprzedni mecz napawa optymizmem przed jutrzejszym spotkaniem z Ślaskiem. Ogólnie obie ekipy spotykały się ze sobą dwukrotnie , oba spotkania wygrała ekipa ze wschodu Polski, za kazdym razem różnicą tylko 1 bramki, myślę że w tym spotkaniu może być podobnie , postawiłbym na wygraną zespołu gospodarzy i dokładn wynik 2:1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Polska Esktraklasa, 20.03.15 g. 18:38

Spotkanie: Górnik Łęczna - Śląsk

Typ: 1

Kurs: 2.40

Buk: Unibet

 

 

 

dzisiejszy mecz w Łęcznej zapowiada sie ciekawie, w moich oczach faworytem są gospodarze dlatego kurs oscylujacy w okolicach 2,40 wydaje sie być warty pobrania. Co przemawia za Górnikiem? Własne boisko - tutaj łęcznianie ulegli tylko raz, a dzisiejsza wygrana pozwoliłaby awansować Górnikiom na drugą pozycje w tabeli biorącej pod uwagę spotkania u siebie.. Jesli chodzi o dyspozycje pilkarską tutaj również beniaminek prezentuje się ostatnio lepiej niż wrocławianie. Ostatnie 3 kolejki to zwycięstwo Górnika w Szcecinie, ogranie Cracovii i porażka w Białymstoku chociaż nastąpiła ona po najlepszym meczu tej wiosny. Piłkarze  Szatałowa długo utrzymywali sie przy piłce i stworzyli nieporównywanie więcej okazji od rywali. Generlnie nieskuteczność to najwiekszy problem łęcznian, zwlaszcza na wyjazdach. Podobny scenariusz mial miesjce na jesieni, we Wroclawiu Śląsk wyszarpał zwycięstwo Górnikom w końcówce mimo że przez długie okresy to zielono-czarni dominowali. Podopieczni Pawłowskiego są ostatnio w kryzysie, 5 ligowych kolejek nie przyniosło żadnego zwycięstwa, Taduesz Pawłowski i jego ekipa pożegnała się również z Pucharem Polski. Kadrowo również mniej problemów u gospdoarzy, do dyspozycji dochodzi najelepszy strzelec Cernych, Śląsk będize musiał sobie radzić m.in bez Dudy czy Hołoty. Myśle że gości remis nie zadowoli w żadnym wypadku, dlatego spodziewam się ciekawego spotkania w którym to gospodarze jednak moga okazać się skuteczniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna Polska
Spotkanie Ruch-Zawisza
Typ: 1
Kurs 2.20
Buk Expekt
Godz: 15:30
Analiza: Witam, na jutro postanowiłem zagrać spotkanie polskiej ekstraklasy piłkarskiej  w  którym Ruch Chorzów podejmował będzie na swoim stadionie drużynę Bydgoskiego Zawiszy. Jest to bardzo interesujace spotkanie praktycznie o 6 punktów. Obydwie ekipy zdają sobie sprawę z tego że jest to jedno z najważniejszych spotkań w obecnym sezonie, Zawisza , która w rundzie wiosnnej spisuje się bardzo dobrze i w 5 dotychczasowych spotkaniach zdobyła aż 11 punktów , nie tracąc nawet jednego gola. Zawisza wygrała swoje spotkania z zespołami Wisły, oraz Poznańskiego Lecha, co na pewno mocno podbudowało morale tez drużyny. Ruch natomiast zbyt dobrz tej rundy nie rozpoczął, ponieważ co prawda wygrał z piastem,ale po słabej grze, następnie przyszła porażka z zespołem Poznańskiego lecha, ale potem ich mecze wygladały już coraz lepiej , remis z Lechią wygrana z Pogonią na swoim stadionie oraz 3 punkty zdobyte z zespołem bełchatowa na wyjeździe, ogólnie zawiszy na tym stadionie nigdy łatwo się nie grało w 4 meczach tylko 1 zwycięstwo oraz 3 porażki, ja uważam ze w tym spotkaniu to ekipa gospodarze zdobezie komplet punktów i bedzie mogła odskoczyć od zawiszy, który miała jak na razie bardzo dużo szczescie a w poprzednich spotkaniach ligowych, Stawiam że w tym meczu gospodarze bedą zespołem o jedną bramkę lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Wisła Kraków - Cracovia
Typ: 1
Kurs: 1.95
Godz: 18:00
Bukmacher: Wiliam Hill
Analiza:

Dziś bez wątpienia najciekawszym meczem w naszej Ekstraklasie będą 189. Derby Krakowa, przy Reymonta 22 zmierzą się bowiem Wisła z Cracovią. "Pasy" w ostatniej kolejce w końcu wygrały swój mecz w 2015r. (spotkanie z Piastem przed własną publicznością - 3:1). Wisła natomiast wciąż czeka na pierwszą wygraną w tym roku kalendarzowym - ja osobiście przeczuwam, że dziś im ta sztuka się uda.
W poprzedniej kolejce w Warszawie Wisłę poprowadził nowy/stary szkoleniowiec Kazimierz Moskal i "Biała Gwiazda" była o krok do sprawienie niespodzianki, jednak ostatecznie zakończyło się remisem 2:2 z Legią (rywale obie bramki strzelili w nieprawidłowych okolicznościach). Dziś jednak liczę na rehabilitację i zwycięstwo nad rywalem zza miedzy.
Cracovia co ciekawe przy  Reymonta 22 nie potrafi wygrać już od prawie pół wieku (ostatnia wygrana przypada na 13 września 1959 roku.). Jak więc widzimy minęło już sporo czasu od ostatniej wygranej Pasów z Wisłą na ich terenie. Dziś przełamanie nie przewiduję, co prawda Wisła lepiej w tym sezonie punktuje na wyjazdach (18 pkt) niż u siebie (16), to jednak Cracovia ma podobny problem. Pasy większość punktów jednak zdobywają przed własną publicznością (21) niż w delegacjach (7), ba ich wynik meczów wyjazdowych jest lepszy jedynie od Zawiszy, która ma zdobytych 6 oczek w delegacjach.
Jak wygląda sytuacja kadrowa przed derbami? W Wiśle na pewno nie zagrają Emmanuel Sarki oraz pauzujący za kartki Maciej Sadlok, wraca natomiast do gry Arkadiusz Głowacki. Jeśli chodzi o drużynę Roberta Podolińskiego to ten podał kadrę na ten mecz i wśród powołanych zawodników nie ma Deleu, Pawła Jaroszyńskiego, Mateusza Żytko, Łukasza Zejdlera, Dariusza Zwolińskiego i Przemysława Kity.
Podsumowując uważam, że dzisiejsze Derby zostaną rozstrzygnięte na korzyść Wisły. Zespół "Białej Gwiazdy" nie ma jeszcze zwycięstwa w tym roku kalendarzowym w lidze ale po ostatnim meczu z Legią myślę, że fani tej drużyny mogą spoglądać z optymizmem na najbliższe mecze. Ponadto grając mecze u siebie z Cracovią Ci mają wielkie problemy by pokonać rywala, zresztą w tym sezonie "Pasom" nie najlepiej wychodzą mecze wyjazdowe. Moja propozycja to wygrana Wisły Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa
Spotkanie: Lech Poznań - Legia Warszawa
Typ: Under 2,5
Kurs: 1.90
Godz: 18:00
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Na szczycie w meczu ligi Polskiej, ekstraklasy zmierzą się ze sobą zespoły z trzeciego i pierwszego miejsca w Polskiej lidze. Oczywiście ostatnie wyniki między tymi zespołami jak i ogromna presja po stronie jednych i drugich sprawią według mnie że to będą piłkarskie szachy. W ostatnich meczach między tymi zespołami rzadko padało dużo bramek i dzisiaj będzie tak samo. Legia po ostatnim meczu z Wisłą nie pozostawiła dobrego wrażenia po sobie co zapewne będą chcieli zmienić dzisiaj i nie dać się ograć odwiecznemu rywalowi jaki w tych czasach jest Lech Poznań. Lech Poznań jest mocny przede wszystkim na swoim stadionie i tu jest upatrywana ich szansa, maksymalna ilość kibiców przy ulicy Bułgarskiej dadzą kopa lechowi i według mnie będzie faworytem tego spotkania, aczkolwiek po walce padnie mniej niż 2,5 gola w całym meczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Jagiellonia-Wisła
Typ: 1 DNB
KUrs 1.68
Buk Unibet
Godz: 18:00
Analiza: Witam, na poniedziałek moją uwagę przykuło spotkanie z polskiej ekstraklasy piłkarskiej w którym Jagiellonia Białystok będzie podejmowała na swoim stadionie Krakowska Wisłę, według mnie faworytem do zdobycia kompletu punktów w tej serii spotkań są gospodarze spotkania, którzy jak na chwilę obecną są wyżej w ligowej klasyfikacji i po 25 rozegranych kolejkach mają 4 punkty wiecej na swoim koncie. Ostatnie spotkania ekipa z Białegostoku gra w kratkę, wygrana z Ślaskiem oraz Warszawską Legią na wyjazdach następnie dwie porażki z Lechem oraz Koroną , następnie wygrana z Górnikiem Łeczna oraz porażka z Podbeskidziem , według mnie w tym spotkaniu to gospodarze muszą od pierwszych minut inicjatywę i piersi zdobędą bramkę. Goście w poprzednich meczach nie punktowali zbyt często , tylko 1 zwycięstwo z zespołem Cracovii w derbowym spotkaniu, jeszcze na pewno na uwage zasługuję zremisowane spotkanie z ekipę Legii na wyjeździe, jednak na tym stadionie od 5 lat zdecydowanie Wiślę nie idzie, 3 porażki , remis oraz zwycięstwo. Goście nie potrafią ustabilizować swojej formy i tutaj może swoją szanse wykorzystać ekipa z Podlasia , która na swoim stadionie jest groźna dla każdej z drużyn naszej ekstraklasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Piłka nożna Polska
Spotkanie Legia Warszawa - Piast Gliwice
Typ: powyżej 2.5 bramki (over 2.5)

Kurs 1.69
Buk Betathome 
Godz: 20:30

 

Analiza: Ostatni mecz:

Legioniści nie popisali się w Poznaniu i nie przywieźli ze spotkania z Lechem ani jednego punktu przegrywając 1:2. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, w drugiej jednak najważniejszym wydarzeniem okazała się czerwona kartka dla Arkadiusza Malarza, bo w przewadze Lech zdołał strzelić dwie bramki i rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść.W pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego trenera Radoslava Latala Gliwiczanie przegrali z Koroną u siebie 1:2. Piast prowadził po golu w pierwszej połowie, ale druga należała już do Kielczan, którzy mogli prowadzić już po rzucie karnym wykonywanym przez Oliviera Kapo, zamiast tego jednak między 72 a 80 minutą strzelili dwie bramki.
Choć Legioniści przegrali ostatni mecz z Gliwiczanami było to pierwsze zwycięstwo Piasta z Legią. Wcześniej Wojskowi u siebie nie mieli problemów z drużyną z Gliwic tylko raz wygrywając różnicą jednej bramki i choć Piast w trzech na cztery spotkania strzelał bramki w Warszawie nie miał tu wielkich szans na punkty
Gospodarze sami mogą strzelić trzy gole, dotychczasowe potyczki między tymi drużynami często kończyły się meczami z wysokim wynikiem bramkowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa
Spotkanie: Górnik – Ruch
Typ: 1 DNB

Kurs: 1.60

Data: 6.4.2015
Godzina: 18.00  
Bukmacher: sportingbet
Analiza:

 

Górnik walczy z dorobkiem 35 punktów zajmuje 8 miejsce, które daje prawo gry w grupie mistrzowskiej po zakończeniu rudny zasadniczej. Górnik goniony jest przez kilka drużyn m.in. Pogoń Szczecin czy Górnik Łęczna, także nie mogą być pewni swego, bo do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze kilka meczów. U siebie Górnik wygrał 3 mecze 6 zremisował i 3 przegrał w bramkach 19-22. Natomiast Ruch broni się przed spadkiem, bo to że zagra w grupie spadkowej jest raczej pewne. Mają 27 punktów i są przedostatnią drużyną ligi, nad ostatnią, ich przewaga nad ostatnią w tabeli Zawiszą wynosi 4 punkty. Na wyjeździe Ruch gra przeciętnie, 2 mecze wygrali 4 zremisowali i 6 razy musieli uznać wyższość rywali: w bramkach 11-20. Wydaje mi się, że będzie to zacięty mecz, ale Górnik nie powinien przegrać tej konfrontacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa
Spotkanie: Górnik – Ruch
Typ: 1 DNB

Kurs: 1.60

Data: 6.4.2015
Godzina: 15.30
Bukmacher: sportingbet
Analiza:

 

Górnik walczy z dorobkiem 35 punktów zajmuje 8 miejsce, które daje prawo gry w grupie mistrzowskiej po zakończeniu rudny zasadniczej. Górnik goniony jest przez kilka drużyn m.in. Pogoń Szczecin czy Górnik Łęczna, także nie mogą być pewni swego, bo do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze kilka meczów. U siebie Górnik wygrał 3 mecze 6 zremisował i 3 przegrał w bramkach 19-22. Natomiast Ruch broni się przed spadkiem, bo to że zagra w grupie spadkowej jest raczej pewne. Mają 27 punktów i są przedostatnią drużyną ligi, nad ostatnią, ich przewaga nad ostatnią w tabeli Zawiszą wynosi 4 punkty. Na wyjeździe Ruch gra przeciętnie, 2 mecze wygrali 4 zremisowali i 6 razy musieli uznać wyższość rywali: w bramkach 11-20. Wydaje mi się, że będzie to zacięty mecz, ale Górnik nie powinien przegrać tej konfrontacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa
Spotkanie: Zawisza – Pogoń  
Typ: 2 DNB

Kurs: 2.28

Data: 7.4.2015
Godzina: 20.30
Bukmacher: unibet
Analiza:

 

Rewelacja ostatnich rozgrywek Ekstraklasy zmierzy się z wciąż walczącą o grupę mistrzowską drużyną Pogoni Szczecin. Obie ekipy mają o co grać, gdyż Zawisza aby myśleć o utrzymaniu się w lidze musi zdobyć jak najwięcej punktów. Ich bilans u siebie to 4 2 7 w tym dwa wygrane z rzędu u siebie z Piastem i Lechem. Natomiast mają 4 zwycięstwa z rzędu oraz jeden remis, w tych meczach nie tracąc nawet bramki. Bilans wydaje się fenomenalny, natomiast wydaje mi się, że to co dobre Zawisza ma już za sobą- po prostu nie można utrzymać tak dobrego poziomu w nieskończoność.

Pogoń w ostatnim meczu z GKS Bełchatów przełamała się i wygrała 3-0, po długiej serii bez zwycięstwa. Myślę, że wraca na dobre tory i jeszcze powalczy o pierwszą ósemkę. Bilans Pogoni na wyjeździe nie zachwyca, ale w końcu kiedyś muszą się przełamać, nie wygrali bowiem w gościach licząc wszystkie rozgrywki od 11 spotkań. Dla mnie Pogoń nie przegra tego meczu, a jest spora szansa na wygraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków

Typ: over 2.5

Kurs: 2.03

Buk: Pinnacle

Godz. 18:00

Analiza:

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmie przed własną publicznością Wisłę Kraków.

Podopieczni Probierza to ogromny plus jak na razie sezonu, zespół który musiał się pozbywać swoich najlepszych graczy aktualnie zajmuje trzecie miejsce i na tej pozycji bez względu na wynik dzisiejszego starcia pozostaną. Głównym celem było oczywiście uniknięcie gry w grupie spadkowej i to już jest raczej zagwarantowane – 9 punktów przewagi nad Pogonią to bardzo solidna zaliczka. Jagiellonia gra wiosną bardzo nierówno zresztą tak patrząc na cały dotychczasowy sezon to mają serię świetnych wyników po której przychodzi ta gorsza seria. Wiosną jeszcze bez remisu a rozpoczęli z bardzo wysokiego C pokonują w dwóch pierwszych spotkaniach Śląsk Wrocław oraz Legię Warszawa i to na wyjeździe. Największa broń zespołu to bardzo szybkie kontry których i w tym starciu na pewno nie zabraknie – szybkie skrzydła w postaci Dzalamidze , przebojowy Gajos oraz aktualny współlider klasyfikacji strzelców  Piątkowski - to główne atuty.  Co było największym problemem zespołu od paru sezonów oczywiście gra w destrukcji na pewno ten aspekt uległ znacznej poprawie ale nadal nie ma w tym kierunku stabilizacji, a już na pewno w starciu z Wisłą która lubi grać szybką kombinacyjną piłkę będą mieli dużo pracy.

Wisła Kraków odrodzona po wodzą Moskala tak trzeba określić dwa pierwsze spotkania tego pana a więc remis z Legią w Warszawie 2:2 bardzo pechowy bo byli drużyną lepszą oraz wygrana w wielkich derbach Krakowa z Cracovią 2:1. Wróciła wreszcie skuteczność ale nie tylko wystarczy zobaczyć kilka akcji z obu spotkaniach i widać od razu co Wisła Moskala ma grać kilka akcji rozgrywali świetnie a już bramka na 1:0 z Cracovią to po prostu majstersztyk.  Po prostu widać znowu w tym zespole radość z gry a z takimi zawodnikami jak Stilic, Garguła czy bardzo dobrze podłączającymi się bocznymi defensorami  gra kombinacyjna i tym samym zdobywanie bramek nie jest trudną rzeczą.  Wisła jednak nie ma odpowiedniej pewności w defensywie by tak na dobre włączyć się o walkę o mistrza za dużo w ważnych momentach jest tam nerwowości. Mi tak naprawdę wystarcza fakt że widziałem ostatnie starcia obu ekip oraz mam w pamięci trzy mecze rozegran tutaj między sobą w których bramek zdecydowanie nie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa 
Spotkanie: Korona Kielce - Górnik Łęczna
Typ: 1

Kurs: 2.30

Data: 06.04.2015
Godzina: 13:00
Bukmacher: William Hill

 

W 26 kolejce polskie Ekstraklasy na stadionie miejskim w Kielcach, Korona podejmować będzie zespół Górnika Łęczna. Gospodarze są obecnie na dwunastej pozycji z dorobkiem 31 punktów, notując do tej pory osiem zwycięstw, siedem remisów i dziesięć porażek - bilans bramkowy 28:37. Goście w tej chwili mają jeden punkt więcej i zajmują dziesiątą pozycje, wygrali do tej pory osiem meczów, tyle samo zremisowali i dziewięć przegrali - bilans bramkowy 29:30. Obie drużyny walczą o to aby być w pierwszej ósemce i w nie martwić się o utrzymanie w Ekstraklasie, która jest jedną z najbardziej nieodgadnionych lig w Europie. Drużyna Tarasiewicza gra bardzo dobrze w tej rundzie, do tej pory nie przegrali ani jednego meczu, cztery zremisowali (m.in z Legią i Śląskiem) oraz dwa wygrali - z dobrze grającym u siebie Piastem i z drużyną Jagiellonii. Łęcznianie spisują się trochę słabiej, przegrali w tej rundzie z Jagiellonią i Górnikiem Zabrze, wygrali z Cracovią i Pogonią a zremisowali ze Śląskiem i Zawiszą. W tym meczu wszystko będzie zależeć od takich  zawodników jak Kiełb Kapo Carlos i Porcellis. Jeśli ta ofensywna czwórka będzie się w tym spotkaniu spisywać na miarę możliwości to jestem spokojny o wyniki meczu. Niby do Górnika wrócił Cernych, ale jednak nie jest to ten sam zawodnik co w rundzie jesiennej i nie liczyłbym tutaj na jego formę. Wiadomo, że w Ekstraklasie nigdy nie można być niczego pewnym na 100%, w sumie nawet na 80% ale jednak ja w tym meczu stawiam na Koronę. Kursy są bardzo wysokie i myślę, że ryzyko jest warte uwagi. W drużynie z Kielc nie zagrają na pewno kontuzjowani Marković i Kotarzewski, natomiast w Łęcznej Kaźmierczak i Wiązowski. Stawiam tutaj na 3:1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa 
Spotkanie: Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin
Typ: 1

Kurs: 2.41

Data: 07.04.2015
Godzina: 20:30
Bukmacher: Pinnacle

 

W ostatnim spotkaniu 26 kolejki T-Mobile Ekstraklasy na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka Zawisza podejmować będzie drużynę ze Szczecina. Spotkanie zapowiada się ciekawie z tego względu, że oba zespoły mają o co walczyć. Gospodarze świetnie grają w rundzie wiosennej, nie przegrali dotąd ani jednego spotkania mało tego z sześciu spotkań aż cztery wygrali, nawet z takimi firmami jak Lech Poznań czy Wisła Kraków. Oczywiście Bydgoszczanie dalej zajmują ostatnie miejsce w tabeli, lecz ich strata do Ruchu Chorzów to już tylko pięć punktów, a po tym spotkaniu mogą być nawet dwa punkty straty. Zespół Mariusza Rumaka uzbierał do tej pory 23 punkty, notując sześć zwycięstw, pięć remisów i czternaście porażek - bilans bramkowy 25:43. Inny cel przyświeca natomiast portowcom, walczą oni o pierwszą ósemkę i pewny byt w ekstraklasie. Obecnie zajmują dziesiąte miejsce ze stratą do ósmej Lechii Gdańsk tylko trzech punktów. Do tej pory wygrali osiem spotkań, osiem zremisowali i dziewięć przegrali - bilans bramkowy 32:33. Zawodnicy Jana Kociana grają słabo po przerwie zimowej, w sześciu spotkaniach trzy przegrali, dwa zremisowali i tylko jeden mecz wygrali. Owszem fakt jest taki, że ostatnie spotkaniu w Szczecinie z Bełchatowem wygrali zdecydowanie 3:0, ale na pewno z przebiegu meczu takiego wyniku nie można było się spodziewać. Gdyby nie Marcin Robak to raczej ten mecz nie skończyłby się takim wynikiem. Wydaje mi się, że Zawisza Bydgoszcz jest obecnie na pewno w dużo lepszej formie od Pogoni. Nie tylko nie przegrywają spotkań, ale i statystycznie na boisku dużo lepiej sobie radzą od drużyn z którymi grają. Widocznie Mariusz Rumak znalazł odpowiedni język z piłkarzami i dzięki temu powinni się spokojnie utrzymać. Reasumują gospodarze są dla mnie faworytem i stawiam na wynik 2:0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa 

Spotkanie: Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Typ: Wisła

Kurs: 2.06

Data: 10.04.2015

Godzina: 20:30

Bukmacher: Pinnacle

 

Runda dla obu zespołów nie jest za dobra, ale wciąż utrzymują się te ekipy w czołowej ósemce, która daje grę w grupie mistrzowskiej. Jednak Górnik ma tylko dwa punkty jeszcze przewagi nad strefą spadkową a Wiślacy cztery oczka. Każdy punkt niezwykle ważny, ale przy braku formy i mobilizacja nie pomoże. Górnicy są w mega słabej formie, ostatnie derby udały się uratować po golu w końcówce wyrównującym, ale z przebiegu całego meczu to goście byli lepsi. Po poniedziałkowym twardym meczu dużo odpoczynku nie było a to nie był jedyny słaby mecz ostatnio KSG bo porażka z Lechią i remisy z Piastem czy Podbeskidziem to nie było to czego oczekiwali w Zabrzu. Wisła po słabym starcie po przerwie zimowej ostatnio zaczęła lepsze wyniki notować - remis 2:2 z Legią w Warszawie, wygrana w derbach Krakowa i remis na wyjeździe z Jagą to dobre rezultaty. A ostatni remis pechowy bo po pięknym goli w doliczonym czasie gry dla gospodarzy. U siebie ze wsparciem trybun gospodarze są faworytem i taki jest mój typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa
Spotkanie: Wisła Kraków – Górnik Zabrze : podwójna szansa
Typ: X2

Kurs: 1.83
Godz: 20:30
Bukmacher: Bet365
Analiza:

 

Mecz drużyn, które po cichu zapewne liczą, że w tym sezonie uda im się zająć miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach (patrząc po rezultacie w PP, raczej pewne jest , że również 4.miejsce na koniec sezonu da prawo gry w el. Ligi Europy). W tym momencie jednak zarówno Wisła jak i Górnik powinni się skupić na tym, by utrzymać miejsce w pierwszej „ósemce” na zakończenie fazy zasadniczej, bo ich gra w fazie mistrzowskiej wcale do końca taka pewna nie jest.

Faworytem tego spotkania jest Wisła, która w ostatniej kolejce dość pechowo straciła pewne zwycięstw nad Jagiellonią w Białymstoku (remis 2:2). Dziś zapewne będą chcieli się zrehabilitować, ale paradoksalnie w tym sezonie podopiecznym Franciszka Smudy lepiej gra się w meczach wyjazdowych. Owszem zarówno u siebie jak i na wyjeździe zdobyli po 19 oczek, ale to w meczach wyjazdowych zdobywają piłkarze „Białej Gwiazdy” więcej bramek, a u siebie wygrali raptem 5 z 13 meczów ligowych. Drugim paradoksem jest Górnik, który u siebie nie potrafi wygrać w lidze od sierpnia ubiegłego roku (wygrana z Łęczną) ich dorobek punktowy u siebie to 16 pkt (najmniej w całej lidze). Jeśli chodzi natomiast o wyjazdy to zgromadzili nawet więcej punktów niż Wisła, bo 20.

Nie należy więc lekceważyć dziś Górników, mimo, że Ci w ostatnim czasie notują dość słabe wyniki. W przeszłości co prawda długo było tak, że do Krakowa na mecze z Wisłą jeździli jak na ścięcie, ale od pewnego momentu się to zmieniło. Otóż przełamanie nastąpiło w sezonie 2010/11, kiedy to wygrali w Krakowie z Wisłą 2:0, od tamtej pory grali z Wisłą na ich obiekcie jeszcze 4 razy i 3 razy wygrali i raz zremisowali! Ostatnia wygrana Wisły u siebie z Górnikiem to sezon 2008/09!

Warto też pamiętać, że wspomniany mecz z Jagiellonią Wisła okupiła stratami. I tak dziś z powodu kartek nie zagrają Stilić i Burliga, a kontuzji nabawił się w tym spotkaniu Sarki, oprócz nich nie zagra również Guzmics. W drużynie Górnika nie zagrają Mańka i Przybylski, ale do kadry meczowej wracają Adam Danch i Erik Grendel, których zabrakło w Wielkich Derbach Śląska. Podsumowując uważam, że Górników stać tutaj na zdobycz punktową – moja propozycja to podwójna szansa X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa
Spotkanie: Wisła Kraków – Górnik Zabrze : podwójna szansa
Typ: over 2,5

Kurs: 2.03
Godz: 20:30
Bukmacher: Pinnacle

10.04.2015

 

W 27 kolejce polskiej Ekstraklasy na stadionie im. Henryka Reymana Wisła podejmować będzie drużynę Górnika Zabrze. Oba zespoły walczą o spokojną grę w fazie play-off i na pewno oba zespoły myślą o tym by być na podium i grać w europejskich pucharach. Obecnie wyżej w tabeli bo na piątym miejscy jest zespół z Krakowa, który do tej pory uzbierał 38 punktów notując dziesięć zwycięstwa, oraz po osiem remisów i porażek - bilans bramkowy 42:35. Zabrzanie natomiast są na siódmej pozycji i tracą do Wisły tylko dwa punkty wygrywając w tym sezonie dziewięć meczów, tyle samo remisując i przegrywając osiem spotkań - bilans bramkowy 37:38. Obaj trenerzy mają twardy orzech do zgryzienia, ich zespoły w rundzie wiosennej grają dość słabo. Gospodarze w tej rundzie przegrali trzy spotkania, trzy zremisowali i tylko jeden wygrali, a to jak na białą gwiazdę tragiczny bilans. Górnik Zabrze ma delikatnie lepszy bilans w tej rundzie, pięć remisów, jedno zwycięstwo i jedna porażka. Nie mam pojęcia kto może w tym meczu wygrać, ale na pewno obie drużyny tracą sporo bramek, dzięki czemu zapowiada się dobre spotkanie. Paweł Brożek bez Stilicia powinien wpisać się raz może dwa na liście strzelców, a w Górniku kto wie może znowu Kosznik będzie miał dobry dzień. Oczywiście w obu zespołach można wyróżnić więcej osób które mogą strzelać, Gergel Jeż Madej czy Iwan w Górniku, natomiast w Wiśle Boguski, Garguła czy Guerrier. Wydaje mi się, że tutaj może paść jeszcze większy over niż 2,5 ale jednak kursy w granicach 2.00 są wystarczające żeby skusić mnie i pewnie nie jednego gracza. 

Edytowane przez sprinter_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska

Godzina: 15:30

Spotkanie: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Typ: 2

Kurs: 2.4

Bukmacher: Bet365

 

27 kolejka w PGE Arena 8 drużyna kontra Mistrz Polski i obecny lider Legia.

Drużyna z Gdańska ma tylko punkt przewagi na grupą spadkową dlatego jutro czeka ich ważny mecz , Legia po dobrych występach w półfinale Pucharu Polski gdzie zdemolowali Podbeskidzie w dwumeczu 6:1 też nie położą się plackiem na murawie bo ich przewaga w tabeli nad drugim Lechem to tylko 3 punkty.

Lechia po serii trzech zwycięstw wszystkie po 1:0 nad ekipami Pogoni , Bełchatówa i Górnika doznali ostatno porażki z Cracovią 2:3 wtedy w ekipie zabrakło Mili i Wawrzynika.

Legia ostanio oprócz PP nie prezentuje się dobrze remis z Wisłą czy porażka z Lechem i ostanio wygrana z Piastem. Taka przeplatanka przez którą gubią punkty.

Mówi się o tym że ma paść rekord frekwencji w T-Mobile Ekstraklasie przy takiej publiczności gospodarze którzy grają dobrze w obronie będą walczyć o pełną pulę.Wierzę jednak w Wojskowych choć jak pokazują cztery ostatnie pojedynki to 2 zwycięstwa Lechii i 2 Legii w każdym z nich nie padło więcej niż 2 gole , ale liczę jutro na widowisko w którym to padnie więcej jak 2 gole i Legia odniesie upragnione zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska

Godzina: 15:30

Spotkanie: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Typ: 2

Kurs: 2.4

Bukmacher: Pinnacle

 

27 kolejka w PGE Arena 8 drużyna kontra Mistrz Polski i obecny lider Legia.

Drużyna z Gdańska ma tylko punkt przewagi na grupą spadkową dlatego jutro czeka ich ważny mecz , Legia po dobrych występach w półfinale Pucharu Polski gdzie zdemolowali Podbeskidzie w dwumeczu 6:1 też nie położą się plackiem na murawie bo ich przewaga w tabeli nad drugim Lechem to tylko 3 punkty.

Lechia po serii trzech zwycięstw wszystkie po 1:0 nad ekipami Pogoni , Bełchatówa i Górnika doznali ostatno porażki z Cracovią 2:3 wtedy w ekipie zabrakło Mili i Wawrzynika.

Legia ostanio oprócz PP nie prezentuje się dobrze remis z Wisłą czy porażka z Lechem i ostanio wygrana z Piastem. Taka przeplatanka przez którą gubią punkty.

Mówi się o tym że ma paść rekord frekwencji w T-Mobile Ekstraklasie przy takiej publiczności gospodarze którzy grają dobrze w obronie będą walczyć o pełną pulę.Wierzę jednak w Wojskowych choć jak pokazują cztery ostatnie pojedynki to 2 zwycięstwa Lechii i 2 Legii w każdym z nich nie padło więcej niż 2 gole , ale liczę jutro na widowisko w którym to padnie więcej jak 2 gole i Legia odniesie upragnione zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...