Skocz do zawartości

Archiwalne posty


grzegorz223

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - Indiana Pacers

Typ: połowa/koniec meczu : Indiana Pacers - Indiana Pacers

Kurs: 3,60

Godz: 05.12.2012 2:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Obie drużyny miały słaby początek sezonu. Od jakiegoś czasu jednak gra i wyniki obu drużyn się poprawiły. Większe wrażenie robią na mnie wyniki Indiany. Na sześć ostatnich spotkań Pacers wygrali cztery, przy czym trzy z tych zwycięstw to zwycięstwa osiągnięte na wyjazdach. Najcenniejsza jest dla nich zapewne wygrana wyjazdowa z Lakersami, gdzie dzięki dobrej defensywie pozwolili sobie wrzucić zaledwie 77 punktów. Chicago Bulls w tym sezonie są znacznie słabsi niż w zeszłym. Ich ofensywa wygląda słabo, a defensywa nie jest już tak solidna jak w tamtym sezonie. Parkiet Chicago Bulls też już nie jest taką twierdzą jak w tamtym sezonie. Można nawet powiedzieć, że Byki u siebie grają po prostu kiepsko, bo pięć zwycięstw przy czterech porażkach to słabe statystyki jeśli chodzi o mecze u siebie. Dla mnie szanse w tym meczu są mniej więcej równe, dlatego typowanie na Indianę wydaje mi się dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koszykowka, Eurocup, 5.12.2012 18:15

Lokomotiw Kuban - Donetsk

typ; under 149,5 pts

1,87

Pinnacle

Analiza

Dzis w spotkaniu piatej kolejki eurocupu dojdzie do spotkania pomiedzy rosyjskim, Lokomotiwem Kuban i ukrainskim, Donetskiem. Oczywiscie bez watpienia faworytem pojedynku sa gospodarze, wpadl mi w oko jednak zgola odmienny typ, a mianowicie na under punktowy. Spojrzmy na obie ekipy. Rosjanie to druzyna grajaca bardzo w kratke, ale co da sie zauwazyc podpasowuje sie do stylu gry rywala, taka mysl narzuca sie w spojrzeniu chocby na wyniku Lokomotiwu. Z ekipami grajacymi ofensywnie Rosjanie rowniez graja ofensywnie co daje nam duza ilosc punktow w meczu, z tymi bardziej defensywnymi ilosc punktow w spotkaniu jest mala. A taka ekipa defensywna jest wlasnie Donieck, ktory ma jeszcze teoretyczne szanse na awans z tej grupy, wiec mysle ze nieodpusci tego spotkania. Ukraincy zdecydowanie bardziej preferuja dluzsze rozgrywanie akcji i skupiaja sie na grze obronnej, czego efektem sa ich wyniki, tylko raz sposrod pieciu ostatnich spotkan przegraczali te bariere wlacznie z przeciwnikami. Mysle, ze bedziemy dzis swiadkami niewielkiej ilosci punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Detroit-GSW

Typ: GSW

Kurs:1,98

Bukmacher: Pinnacle

00:35

 

Pistons dzis w nocy podejmuje Goldenów.W ostatnim spotkaniu Detroit wygralo z Cavs, gdzie praktycznie cała druzyna zdobywała po kilkanascie punktów,przedtem przegrali z Dallas i Miśkami.Goldeny ostatnio przegrały z Magikami, gdzie David Lee byl czołowym grajkiem swojej ekipy zdobywając 22pkt,wczesniej grali z Indianą ,Dever czy Minnesotą i wszystkie te mecze wygrali.Dzis mysle ze bedzie obie ekipy bedą oddawaly duzo niecelnych rzutów ,a spotkanie bedzie w miare wyrownane i underowe.GSW to ekipa ktora bedzie w tym sezonie walczyc o Po ,bo mają duzy potencjał ,a z takimi druzynami jak Pisotns poprostu powinni wygrywac.Ciezko bedzie powstymac dzis podkoszowych Detroit ,ale Curry powinien poprowadzic do wygrania gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

6-12-2012 20-45

NBA

New Orleans Hornets - Los Angeles Lakers

typ: Ilość punktów gracza + zbiórki + asyst: Bryant powyżej 39

kurs: 1,85

Betsson

 

Analiza:

Lakers bardzo słabo zaczęli ten sezon, bo jak na ekipę, która mierzy w mistrzowski tytuł bilans 8-10 to wynik wręcz żenujący. A tak, na początku grudnia Jeziorowcy tracą do czołówki bardzo dużo, a sami zajmuja dopiero dwunaste miejsce na zachodzie. Zawodzą Gasol i Howard, którzy mimo niezłych statystyk powinni druzynie dać więcej. Jedynie nie zawodzi Kobe Bryant, który prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszychzawodników ligi z prawie 28 punktami na mecz. Tyle że jego dobra gra nie wystarcza do osiągania zwycięstw. Sam wiele nie zdziala. Pokazały to ostatnie mecze, gdzie mimo kapitalnej postawy Bryanta ponosili porażki z Orlando i Houston. W obu tych meczach lider jeziorowców odotował odpowiednio 34 i 39 punktow, przy dobrej skuteczności z gry i bardzo dobrej postawy na linii rzutów osobistych. Dzisiejszej nocy przeciwko Szerszeniom powinien podtrzymać dobrą formę prezentowana ostatnio. Przeciwko nim bronić będą AL-FAROUQ AMINU i Ryan Anderson. To nie są wybitni obrońcy, ktorzy są wstanie powstrzymać rozpędzoonego lidera LA. Uważam ze przy tych graczach zdobycie trzydziestu oczek nie powinno byc wyzwaniem ponad siły Kobe'ego. Pod koszem o zbiórki walczyć będzie z Robinem Lopezem, a to juz wieksze wyzwanie jak walka ze skrzydłowymi Hornets. Nie można jednak twierdzić, ze sześć-siedem piłek zbierze, bo na takim poziomie trzyma się ostatnio Bryant. Betsson proponuje bardzo ciekawy zakład na osiągnięcie meczowe Bryanta. Ostanimi czasy Kobe spokojnie pokrywał te linie. Przeciwko Hornets też powinien utrzymać wysoki poziom, bo rywal nie nalezy do najsilniejszych. Uwazam, ze Kobe po raz kolejny bedzie najlepszym zawodnikiem na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.12.2012 (19:45)

Koszykówka - Euroliga

Asseco Prokom - Maccabi Tel Aviv

handi -10.5 Maccabi

Kurs: 1.95

Bwin

 

 

9 kolejka Euroligi w grupie B.

Co do kwestii co i jak za bardzo chyba już nie ma sensu pisać.

Asseco gra słabo...w lidze jak i w Eurolidze...gdzie zajmuje ostatnie miejsce wygrywając 1 spotkanie i aż 7 przegrywając.

Maccabi to klasowy zespół, jak co roku będzie walczył o FINAL FOUR Euroligi.

Zespół z Izraela w poprzednim spotkaniu miedzy tymi ekipami rozgromił Mistrza Polski, dzisiaj w Gdyni pewnie znowu będzie wysoka wygrana.

Dla Davida Logana będzie to powrót na stare śmieci, ponieważ właśnie w Asseco wyrobił sobie renomę co zaowocowało angaż w naprawdę silnych ligach. To on wspólnie z Qyntelem Woodsem poprowadzili Asseco do historycznego sukcesu, czyli 1/8 finału w sezonie 2009/2010.

Asseco teraz może skupić się na rozgrywkach ligowych, bowiem w ostatnich 2 spotkaniach Euroligii będzie walczyć o to aby na tle Europy nie wpaść w totalne dno.

Kadrowo niestety Asseco w tym sezonie jest znowu słabsze...chociaż mówi się, że walczą o zakontraktowanie Filipa Dylewicza (wzmocnienie...ale stanowczo za późno ta walka o wzmocnienie składu).

Cóż...mimo ostatnio lekko słabszej dyspozycji Maccabi w ostatnich spotkaniach jestem pewny, że w meczu z Mistrzami Polski znowu wygrają minimum różnicą kilkunastu punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka Euroliga, 20:00, 6.12.2012

Alba Berlin - Unicaja

typ: over 147,5 pts

1,88

Pinnacle

Analiza

Dzis w spotkaniu dziewiatej kolejki Euroligi spotkaja sie niemiecka, Alba Berlin i hiszpanska, Unicaja Malaga. Spotkanie ma niewielkie znaczenie co do roli awansu obydwu ekip do nastepnej rundy. Hiszpanie maja juz ten awans zapewniony, natomiast musialby stac sie cud, aby Niemcy do kolejnego etapu nie awansowali. Spotkanie, wiec zapewne zostanie potraktowane ulgowo przez obydwu trenerow jak i zawodnikow. W tym upatruje szansy na over punktowy, oczywiscie obydwie ekipy raczej nie beda szarzowac tempa w tym spotkaniu, licze jednak ze odpuszcza nieco gre defensywna. Z reszta obie ekipy potrafia rzucac w swoich spotkaniach duzo punktow. Dzis dodatkowym aspektem dla ktorego mialoby pasc duzo punktow jest wlasnie nieco luzniejsza gra w obronie. Zapewne ekipy nie beda spinac sie w grze defensywnej, co moze spowodowac luzna gre ofensywna, duzo ciekawych akcji, a co za tym idzie duzo punktow, stad tez moj typ na dzisiejsze spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Miami Heat - New York Knicks

TYP (Chris Bosh (Miami Heat) Points) Under 19

Kurs: 1,85

Godz: 07.12.2012 02:05

buk TOBET

 

Miami Heat - New York Knicks (Chris Bosh (Miami Heat) Points) Under 19 1.85 Tobet

 

Długo sie zastanawiałem nad tym meczem, jak go ugryźć w głowie wiele opcji, padło na zakłady na pkt zawodników. Tym razem underek Bosha myślę ze realny.Miami gra bardzo słabo jak dla mnie zawodzą strasznie, porażka z Washington to po prostu kpina.Oglądem ich parę razy i na prawdę graja dziwnie. Maja mocniejsza ławkę ale jakoś to sie nie przekłada, graja bardzo słabo w defensywie- sporo łatwych pkt tracą.Dzisiaj będą mieli cos do udowodnienia, taki chyba prawdziwy test NY w gazie w formie. Graja bardzo fajny ofensywny basket, nie wiem co z Melo bo wczoraj w koncowce meczu jakiś uraz. W 1 meczu w medison po prostu masakra 84-104 dla NY.Wracając do mojego typku CHRIS TO 3 opcja- sila w ataku żarów średnio w sezonie 19.3. W 3 ostatnich spotkaniach; 20, 8, 18.Myślę ze dzisiaj będzie to mecz walki, jeśli Melo nie zagra może w końcu Maimi zagra na swoim poziomie i odbije to sie na wyniku.Bosh gra na niezłej skuteczności średnio w meczu oddaje ok.13 rzutów trafia 6-7 z gry, za 3 praktycznie nie rzuca. Dobry na Lini wolnych, raczej od walki zbierania- typowy siłowy podkoszowy zawodnik/ Od grania rzucania ważnych pkt ,rzutów sa inni w drużynie, myślę ze Chendler troszkę ograniczy możliwość Bosha w ataku, będzie go pod deska absorbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: GS Warriors - Orlando Magic

Typ: over 192,5 :plus:

Kurs: 1,71

Godz: 04.12.2012 4:35

buk Bet 365

 

Orlando wczoraj zaskoczyło bardzo pozytywnie i szczegolnie niesamowita 4 kwarta. Na pewno maja to w kościach, ale graja dość wąskim składem, myślę ze to zwycięstwo zadziała bardzo pozytywnie na zespól, może tego spotkanie nie wygrają, ale ja jakiegoś pogromu sie nie spodziewam.Jesli gościom zabraknie sil młode strzelby wojowników powinny sporo pkt rzucić. Ja przewiduje bardzo ciekawy mecz- wyrównany z wysokim wynikiem. Golden nie jest jakaś potęga w obronie średnio rzucają 98,8 i tyle samo tracą.Rzucili Indianie ponad 100pkt to Orlando tez sa wstanie tyle rzucić. Orlando na pewno jest bardziej nie równym nie przewidywalnym zespołem, ale czuje ze pójdą za ciosem. Po takim meczu jak wczoraj, coraz bardziej powinni sie zgrywać, a linia niska warta pogrania. Orlando rzuca średnio 92,5 a traci ponad 96. Wiec liczę na grę na poziomie swoich statow, a wtedy overek padnie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Miami Heat - New York Knicks

TYP (Chris Bosh (Miami Heat) Points) Under 19 :plus:

Kurs: 1,85

Godz: 07.12.2012 02:05

buk Tobet

 

Miami Heat - New York Knicks (Chris Bosh (Miami Heat) Points) Under 19 1.85 Tobet

 

Długo sie zastanawiałem nad tym meczem, jak go ugryźć w głowie wiele opcji, padło na zakłady na pkt zawodników. Tym razem underek Bosha myślę ze realny.Miami gra bardzo słabo jak dla mnie zawodzą strasznie, porażka z Washington to po prostu kpina.Oglądem ich parę razy i na prawdę graja dziwnie. Maja mocniejsza ławkę ale jakoś to sie nie przekłada, graja bardzo słabo w defensywie- sporo łatwych pkt tracą.Dzisiaj będą mieli cos do udowodnienia, taki chyba prawdziwy test NY w gazie w formie. Graja bardzo fajny ofensywny basket, nie wiem co z Melo bo wczoraj w koncowce meczu jakiś uraz. W 1 meczu w medison po prostu masakra 84-104 dla NY.Wracając do mojego typku CHRIS TO 3 opcja- sila w ataku żarów średnio w sezonie 19.3. W 3 ostatnich spotkaniach; 20, 8, 18.Myślę ze dzisiaj będzie to mecz walki, jeśli Melo nie zagra może w końcu Maimi zagra na swoim poziomie i odbije to sie na wyniku.Bosh gra na niezłej skuteczności średnio w meczu oddaje ok.13 rzutów trafia 6-7 z gry, za 3 praktycznie nie rzuca. Dobry na Lini wolnych, raczej od walki zbierania- typowy siłowy podkoszowy zawodnik/ Od grania rzucania ważnych pkt ,rzutów sa inni w drużynie, myślę ze Chendler troszkę ograniczy możliwość Bosha w ataku, będzie go pod deska absorbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka, Euroliga, 7.12.2012 19:00

Anadolu Efes - Caja Laboral

typ: +8,5 pkt Caja Laboral

1,56

Bet365

Analiza

Dzis w spotkaniu dziewiatej kolejki dojdzie do spotkania tureckiego, Efesu Pilsen z hiszpanska, Caja Laboral. Zdecydowanym faworytem spotkania wedlug bukmacherow sa gospodarze, ja jednak mam co do tego nieco odmienne zdanie, a juz pisze dlaczego. Hiszpanie po przyjsciu nowego trenera graja zupelnie inaczej, duzo lepiej, wygrali trzy ostatnie spotkania, w ich grze wyraznie widac poprawe. Spojrzmy teraz na tabele tej grupy Euroligi. Turcy sa juz pewnie awansu, nie straca rowniez raczej trzeciej lokaty, maja oczywiscie szanse na awans wyzej, jednak bedzie to ciezkie nawet w obliczu dwoch wygranych. Czy aby wiec Turcy tego spotkania nieco nie odpuszcza? Uwazam ze tak moze byc. Hiszpanie natomiast zaciekle walcza o awans, dzieki ewentualnemu zwyciestwu zrownaliby sie wygranymi z Armani Milano. Hiszpanie sa w dobrej formie, wiec dlaczego by nie? Tym bardziej, ze na papierze wydaja sie byc nawet zespolem lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08.12.2012 (03:30)

Koszykówka - NBA

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers

Kobe Bryant over 39 (pkt+zb+as)

Kurs: 1.85

Betsafe

 

Zapowiada się w nocy naprawdę niezłe spotkanie, dwóch pretendentów do wygrania Konferencji Zachodniej a nawet i Ligi.....Thunder i Lakers.

Za nami minęło 19 spotkań obecnego sezonu i pozycja obu ekip jest całkiem inna.

Z ekipy Oklahomy przed sezonem do Rockets przeszedł najlepszy rezerwowy ligi James Harden co i tak nie zmienia faktu, że bardzo dobrze sobie radzą.

Lakersi natomiast biorąc udział w dużej wymianie stracili Andrew Bynuma.... ale za to zakontraktowali przy innej sposobności Steva Nasha z Suns i Dwighta Howarda z Magic....wydało się, że powstaje mega ekipa.

Jednak fatalne staty w spotkaniach przedsezonowych (0:7) i równie kiepski początek sezonu a do tego słaba postawa Pau Gasola i spekulacje że zawodnik ten możę być wymieniony nie napawa optymizmem.

Inaczej jest z Kobem....

"Black Mamba" od lat lider Lakers nie zawodzi.

W ostatnim spotkaniu przeciwko New Orleans Hornets rzucił swój 30000 pkt w NBA.

Statystki w tym sezonie również ma imponujące notując średnio 28 punktów, 1,6 przechwytu, 4,9 asysty, 5,3 zbiórki i trafia 49% z gry.

Mówiąc o Oklahomie trzeba powiedzieć pare słów o ich liderze...Kevin Durant prowadził zespół od zwycięstwa do zwycięstwa.

W ostatnich 10 spotkaniach wygrali aż 9 razy.

Godne uwagi jest fakt, że Durant i Bryant rywalizują o miano najlepszego strzelca ligi, Durant notuje średnio 26,5 pkt/mecz.

Ojjj będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Utah Jazz - Toronto Raptors

Typ: Toronto Raptors (ML)

Kurs: 3,50

Godz: 08.12.2012 3:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Toronto to jedna z najbardziej pechowych drużyn tego sezonu. Oni nie grają źle, a jednak co chwilę przegrywają. Warto jednak zwrócić uwagę na to w jaki sposób przegrywają. Oglądałem ich spotkanie z Denver Nuggets, które przegrali 110:113. W końcówce tego meczu pokazali charakter i o mało co nie dogonili rywali. Bardzo pechowo grali między 22-25 listopada, gdzie przegrali trzy mecze, ale w dwóch z nich przegrali zaledwie jednym punktem oraz przegrali z San Antonio po dogrywkach(chyba dwóch o ile dobrze pamiętam). Czy to nie jest zwyczajny pech tej drużyny? Teraz pora na mecz z Utah Jazz. Drużyny te grały już ze sobą w tym sezonie na parkiecie Toronto Raptors i Toronto po niesamowitym meczu i kilku dogrywkach znów pechowo przegrało. Co ciekawe w tamtym sezonie między tymi drużynami(tym razem na parkiecie Utah) też była dogrywka, ale wtedy to Toronto wygrało będąc dużo większym underdogiem niż teraz. Widzę szanse na zwycięstwo Toronto szczególnie, że Utah jest teraz w jakimś dołku. Na cztery ostatnie mecze Utah przegrało trzy z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka Tauron Basket Liga, 8.12 19:00

Rosa Radom - Stelmet Zielona Gora

typ: -5,5 pkt Stelmet

1,8

Pinnacle

Analiza

Dzis w spotkaniu Tauron Basket Ligi, beniaminek Rosa Radom podejmie na wlasnym parkiecie rewelacje rozgrywek europejskich - Stelmet Zielona Gora. Czy bedzie to pojedynek Dawida z Goliatem? Tak mi sie wydaje. Rosa w ubieglej kolejce odniosla dopiero trzecie zwyciestwo w tym sezonie. Druzyna trenera Mariusza Karola to zespol zlozony glownie z zawodnikow, ktorzy bronili barw Rosy w pierwszej lidze. Widac, ze radomska ekipa odstaje od czolowki, mimo ze potrafila nawiazac wyrownana walke m.in. z mistrzej kraju, Asseco Prokomem. Zastal natomiast jest w swietnej formie. Zespol potwierdzil to na tygodniu sprawiajac ogromna niespodzianke w KAzaniu, wygrywajac z tamtejszym Uniksem, Stelmet zapewnil sobie awans do dalszej rundy eurocupu. Druzyna z Zielonej Gory zagrala swietne spotkanie. Jesli zagra podobnie w Radomiu, gospodarze nie beda mieli czego szukac w tym meczu i spotkanie zakonczy sie nokautem ze zwyciestwem gosci. Patrzac kadrowo rowniez Stelmet wyraznie goruje nad Rosa, nie widze tutaj innego wyniku niz pewnego zwyciestwa Zastalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykowka ACB 12:30, 9.12.2012

Valladolid - Valencia

typ: -4,5 pkt Valencia

1,81

Pinnacle

Analiza

Jutro w spotkaniu jedenastej kolejki hiszpanskiej ACB, Valladolid na wlasnym parkiecie podejmie Valencie. Niezaprzeczalnym faworytem spotkania, przynajmniej wedlug mnie, wydaja sie byc koszykarze Valencii. Druzyna ta wicelider tabeli, ktory moze pochwalic sie bilansem 8-2. Valencia wydaje sie byc w bardzo dobrej dyspozycji, koszykarze tego klubu zapewnili juz sobie awans do dalszej rundy Eurocupu, w lidze wygrali trzy ostatnie spotkania. Koszykarze Valladolid natomiast w ostatnim czasie nieco spuscili z tonu. To przeciez druzyna ktora potrafila w tym sezonie pokonac Barcelone i to na jej parkiecie. Ostatnio jednak to juz zupelnie inna druzyna, przegrywajaca z takimi ekipami jak Murcia czy Fuenlabrada. W tym momencie druzyna legitymuje sie bilansem 5-5. Biorac wiec pod uwage forme widac, ze to Valencia powinna wygrac to spotkanie. Rowniez na papierze, porownujac obydwa zespoly kadrowo, Valencia wydaje sie byc ekipa duzo lepsza. Nie pozostaje mi wiec nic innego, jak postawic na przyjezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Chicago Bulls - New York Knicks

Typ: Raymond Felton over 24 pkt + asysty -> 1,85

Kurs: 1,85

Godz: 08.12.2012 2:35

Bukmacher: Betsson

 

swietny mecz z miami na wyjezdzie, gdzie pod nieobecnosc Carmelo dowiozl wygran a do konca, niezle sobie poczyna, w ostatnich meczach : " The point guard is averaging 22.3 points and 7.7 assists while hitting 11 of 24 from beyond the arc over the last three games" 22pts 8 asyst , pokrywa wystawiona linie, do tego dzis prawdopodbnie przypadnie na niego ciezar zdobywania pkt wraz z Tysonem Chandlerem, bo Wystep Anthonego stoi pod znakiem zapytania, z akcentem na NIE. W miami robil co chcial jak chcial, przewozil Chalmersa, i Cole , ktorzy sa od niego slabsi fizycznie. Dzis na przeciw niego wystapi Nate Robinson , kieszonkowy PG, ktory brak warunkow fizycznych nadrabia walecznoscia, mysle dzis sporo RF bedzie gral post up, probujac wykorzystac swoja przewaga rozmiaru, przez co bedzie mial wiele rzutow, czy to z lini wolnych czy z pomalowanego , jesli sie rywale dostsouja to swietnie wyglada jego wspolpraca z podkoszowymi , ktorzy moga liczyc na wiele jego asyst.

 

Mysle ze typ , i linia wystawiona , spokojnie dzis zostanie pokryta

 

GL :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka, Bułgaria NBL

9.12.12 / 17:30

Chernomorets - Rilski Sportist

Typ: Powyżej 158 pkt

Kurs: 1,85

Buk: Bet365

 

8 kolejka w bułgarskiej NBL. Chernomorets w tej chwili plasuje się na ósmej pozycji (bilans 3-4) a Rilski jest czwarty (bilans 5-2). Faworytem są więc goście i jeśli wygrają - wskoczą na drugą pozycję w tabeli. Zwycięzca mnie tu jednak nie interesuje. Bardziej nastawiam się na otwarte, overowe spotkanie z obu stron. Liga bułgarska taka właśnie jest, w większości overowa i w odniesieniu do tych dwóch drużyn się to sprawdza bez wątpienia. Ostatnie trzy mecze dzisiejszych gospodarzy to wyniki 80:82, 61:121, 84:82 a gości 87:67, 83:82, 86:73. Jak widać tylko raz było poniżej 158 pkt. W h2h także praktycznie same overy, ostatnie 5 meczów to tylko jeden under. Powyższy typ opieram głównie na statystykach i nie ukrywam tego. Ale to nie jedyny argument. Od rana widać spore rotacje na linie under/over wśród buków, którzy znacznie te linie podnieśli. Na starcie wystawione były na średnim poziomie 155 pkt, a teraz praktycznie wszędzie albo typ w ogóle wycofany z oferty albo linie skoczyły na 163 pkt. To dość spora różnica. Wśród całej oferty kursowej wypatrzyłem jednego rodzynka w postaci linii 158 pkt w Bet365. Co ciekawe Pinnacle po takim samym kursie (1,85) wycenił linię 163 pkt. Buki najwyraźniej spodziewają się bardzo overowego spotkania, więc korzystam z okazji i gram over po najniższej linii jaką udało się na ten moment znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Los Angeles Clippers-Toronto Raptors

Typ: OVER 199

Kurs: 1,71

Godz: 09.12.2012 21:35

Bukmacher: Bet365

 

Krotko zapowiada sie mocno overowe spotkanie.Faworyt jest jeden, ale kursy marne hendi jakoś sie obawiam, bo Toronto patrowi powalczyć mimo słabego bilansu. Troszkę przy spałem z podaniem tego meczu, bo można było złapać over198, po super kursie 1,9.LAC ostatnio graja wybornie, po paru nie ciekawych występach- wpadce z New Orleans seria 5 zwycięstw z rzędu, gdzie rozbili Dallas, Phoenix I Sacramento. Średnio rzucają 110,2 trącać w tych meczach średnio 93,8.Toronto znowu z seria 3 porażek, gdzie zostali zdeklasowani przez Utah 131-99. W ostatnich 5 spotka nich sporo rzucają, ale jeszcze więcej trącą. Rzucają 98,4 tracą 110,6.Będzie szybki ofensywny basket, dużo widowiskowych akcji- zdecydowanie obie ekipy postawia na atak. W tej formie co LAC jest powinni na luzie rzucić ponad 105pkt. Powinna byc spora rotacja w składzie, ławka powinna swoje zagrać i rzucić sporo pkt, żadna z drużyn nie jest jakaś potęga w defensywie przy bardzo wczesnej porze meczu- transmisji na rynek europejski jestem spokojny o ten bet, a kurs bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.12.12 (01:00)

Koszykówka, NBA

Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers

Typ: Oklahoma AH -7 pkt

Kurs: 1,55

Buk: Bet365

 

Widzę tutaj wyraźne zwycięstwo OCT, dobra forma w kilku ostatnich spotkaniach a przeciwnicy nie byle jacy, m.in Lakers czy Nets. Indiana za to zupełnie mnie nie przekonuje. W zeszłym sezonie kojarzyłem ten zespół głównie z overów, w obecnym rzadko przekraczają granicę 100 pkt w meczu. Thunder za to słyną z bardzo ofensywnej gry, ale przy ich składzie osobowym nic dziwnego, że praktycznie co mecz tą granicę 100 pkt przekraczają. W starciu z Indianą nie powinno być inaczej. Thunders w swojej hali czują się znakomicie, w 12 meczach tylko 2 porażki, Indiana na wyjazdach nie najgorzej 5W-7L, ale tym razem jadą do paszczy lwa i bardzo możliwe, że dostaną porządne lanie. Grając u siebie Oklahoma często wygrywa spotkania dość dużą różnicą punktów. Ostatnie mecze to 114:108 z Lakers (6 pkt różnicy), 106:94 z Utah (12 pkt), 120:98 z Houston (22 pkt), 114:69 z Bobcats (45!). Indiana może tak wyraźnego lania jak Bobki czy jak Houston nie dostać, ale i tak Thunders stać na to, żeby wygrać różnicą około 20 punktów. Dlatego handi -15,5 w Bet365 po kursie 3,00 jest według mnie jak najbardziej warte ryzyka. Indiana do tej pory nie gra niczego nadzwyczajnego, w ofensywnej wymianie ciosów nie mają szans z Thunders a w hali Oklahomy nie da się grać ultradefensywnego basketu bo gospodarze sami narzucają swój styl gry i gościom pozostaje jedynie próbować się dostoswać. A to tak czy owak z reguły kończy się wzmożoną nieskutecznością, rosnącą frustracją i suma sumarum - wysoką porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Los Angeles Clippers-Toronto Raptors

Typ: OVER 199 :minus:

Kurs: 1,71

Godz: 09.12.2012 21:35

Bukmacher: Bet365

 

Krotko zapowiada sie mocno overowe spotkanie.Faworyt jest jeden, ale kursy marne hendi jakoś sie obawiam, bo Toronto patrowi powalczyć mimo słabego bilansu. Troszkę przy spałem z podaniem tego meczu, bo można było złapać over198, po super kursie 1,9.LAC ostatnio graja wybornie, po paru nie ciekawych występach- wpadce z New Orleans seria 5 zwycięstw z rzędu, gdzie rozbili Dallas, Phoenix I Sacramento. Średnio rzucają 110,2 trącać w tych meczach średnio 93,8.Toronto znowu z seria 3 porażek, gdzie zostali zdeklasowani przez Utah 131-99. W ostatnich 5 spotka nich sporo rzucają, ale jeszcze więcej trącą. Rzucają 98,4 tracą 110,6.Będzie szybki ofensywny basket, dużo widowiskowych akcji- zdecydowanie obie ekipy postawia na atak. W tej formie co LAC jest powinni na luzie rzucić ponad 105pkt. Powinna byc spora rotacja w składzie, ławka powinna swoje zagrać i rzucić sporo pkt, żadna z drużyn nie jest jakaś potęga w defensywie przy bardzo wczesnej porze meczu- transmisji na rynek europejski jestem spokojny o ten bet, a kurs bardzo ciekawy.

jednak hendi było lepsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 10.12.12 (20:30)

Dyscyplina: Koszykowka

Spotkanie: Chalon/Saone - Roanne

Typ: over 144,5 pkt

Kurs: 1,41

Bukmacher: Bet365

 

To jest mecz 10 kolejki francuskiej NBL i trzeci w tabeli Chalon/Saone zagra u siebie z ostatnim Roanne. Chalon we wlasnej hali przegrali tylko jeden mecz z pieciu, a Roanne na wyjezdzie tylko jeden z pieciu wygrali wiec oczywiste jest kto jest faworytem i kto powinien wysoko wygrac. Ale kursy nie sa na Chalon zbyt atrakcyjne i z tego powodu zagram opcje na over bo wystawiona linia moim zdaniem nie jest za wysoka jak na ten mecz. Jest troche obawa o skutecznosc Roanne bo na wyjazdach niskie wyniki byly ostatnio w ich meczach (65:72, 63:61 i 61:71) ale w ktoryms meczu musi nastapic poprawa pod tym wzgledem a uwazam ze Chalon to bedzie do tego dobry przeciwnik. Bo Chalon gra ofensywny kosz i nie przykladaja az tak wielkiej wagi do obrony poniewaz preferuja atak i tym sposobem toruja sobie droge do kolejnych zwyciestw. Gdy druzyna skupia sie na ofensywie to w szeregach obronnych takze jest luzniej wiec Roanne powinno miec troche swobody pod tablicami gospodarzy. Chalon w lidze ostatnie 3 mecze (91:79, 99:95, 85:80) i po drodze jeszcze trzy w Eurolidze. Wszystkie te mecze konczyly sie wysokimi wynikami. Moim zdaniem Chalon powinien zagrac dzisiaj na swoim normalnym poziomie czyli rzucic powyzej 80 punktow (minimum) i duzo bedzie zalezalo od tego na ile pozwola Roanne pod swoimi tablicami. Ale jesli beda prowadzic wysoko to uwazam ze szyki obronne beda mocno rozluznione i Roanne powinno osiagnac takze dobry wynik czyli okolo 70 punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Houston - SAS

Typ: Tony Parker over 6,5 assist

Kurs: 1,7

Godz: 11.12.2012 2:05

Bukmacher:Tobet

 

Linia ustawiona nisko dlatego wezme, w ostanich 5 meczach 4krotnie mial kluczowych 7podan lub wiecej, do tego po 11day road trip, nie wzieciu udzialu w meczu na szczycie w South Beach przeciwko Miami, nabral swiezosci i jego statyski skutecznosci, asyst zbiorek z lekka podskoczyly. W sezonie notuje av 7,5 asysty, wiec jakby srednia linie pokrywa, do tego dojdzie dzis Jeremy Lin, jako jego przeciwnik, z ktorym sobie niezle pogrywa, a ktory ma znizke formy , ostatnie 3 mecze to lacznie 15pts na fatalnej skutecznosci 6/21 FG, i 2/8 za luku...

 

Tony jak wspomnialem prezentuje sie dobrze, jego carier av assits przecwiko Houston to poand 7,3, ostatnie 2 mecze mimo 25/26minut na mecz, notowal odpowiednio 7i 9 asyst.

Liczba minut wynika z tego , ze SAS szybko zdobywaja przewage i rzadko ja traca, wiec POP oszczedza swoich najlepszych nie mlodych zawodnikow, ale dzis mysle, ze w Derbach TEKSASU, bedziemy mieli zaciety mecz z duzo iloscia pkt, linia na over to av 209-211pkt wiec bedzie kto mial zdobywac pkt, i kto podawac

screenhunteexe.jpg

 

 

Typ dodatkowy:

 

Over 108pts SAS

Kurs 1,87

buk Betsson

 

Analiza: Houston jedna z najgorszych defensyw ligi, oddaje bardzo duzo pts, slabo bronia obwod, a to jest mlyn na wode dla SAS, ktorzy sa 2nd najlepszym zespolem jesli chodzi o ten element z gry, do tego nie bronia za dobrze indywidualnie, Jeremy Lin jest bardzo slabym obroncow, jego back up Toney Douglas jest tragiczny, Deflino tylko rzuca za 3pts , to jego rolla, Parson jest ok, nie jest wybitny, ale tez nie jest statysta, Patterson ofensywnie jest usposobiony, ale defense to nie jest jego mocna, strona jedynie Omer Asik cos tak dziala, ale sam nie zalata dziury, plus w ostatnich 3 meczach nie mial zadnego bloku , i bedzie mial ciezko boje z Timem. Harden jest dobrym obronca w izoloacjach 1vs 1( jeden z najlepszych plastrow na Kobego w lidze) , ale w systemie defensywnym nie potrafi sie odnalezc , Houston nie wypracowali zadnego systemy defense bo maja najwiecej nowych zawodnikow w team w tym sezonie sposrod wszystkich ekip, dlatego tak duzo traca pkt.

W ostatnich 5 meczach Rakiety 4krotnie pozwalaly sobie rzuciac 114pkt i wiecej wiec dzisiejesza linia to promo od buka ..

screenhunterjr.jpg

 

http://espn.go.com/nba/player/_/id/1015/tony-parker

http://espn.go.com/nba/player/_/id/4299/jeremy-lin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lega A Basket, 10.12 20:30

Pesaro - Milano

typ: -5,5 pkt Milano

1,66

Bet365

Analiza

Dzis w spotkaniu wloskiej ekstraklasy koszykowki dojdzie do spotkania Scavolini Pesaro z wicemistrzem kraju Armani Milano. Skupie sie tutaj na wysokim zwyciestwie faworyta spotkania, czyli Armani Milano. Druzyna dzisiejszych gospodarzy gra w tym sezonie slabo, szczegolnie w ostatnim czasie spisuje sie duzo ponizej oczekiwan kibicow i zarzadu. Pesaro notuje serie siedmiu porazek z rzedu i wiele wskazuje na to, ze dzis moze zanotowac osma. Pesaro przegrywa i to w zenujacym stylu, koszykarze tego klubu graja fatalnie i przegrywaja wyraznie z przeciwnikami. Wszystko to sklada sie na ostatnie miejsce w tabeli tej druzyny. Armani rowniez w lidze zawodzi, bo jak mozna nazwac fakt legitymowania sie bilansem 5-5. Druzyna z Mediolanu jest juz jedna noga poza Euroliga, wiec chyba pora skupic sie na rozgrywkach ligowych, w ktorych jak do tej pory w tym sezonie przydarzaly im sie wpadki. Armani to jednak na papierze duzo solidniejsza druzyna i mimo wszystko bedaca w lepszej dyspozycji od fatalnie spisujacych sie zawodnikow z Pesaro. Nie pozostaje mi wiec nic innego jak postawic na wysokie zwyciestwo gosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Dallas Mavericks - Sacramento Kings

Typ: over 200,5

Kurs:2.00

Bukmacher: Pinnacle

11.12.2012 02:30

 

Analiza:

Ciekawie zapowiadające się spotkanie w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA.na dziś wybrałem spotkanie w którym, moim zdaniem powinien paść wynik powyzej 195 punktów w całym meczu lub także wynik over po dogrywce.Gospodarze ostatnio bardzo dużo punktów narzucali razem z rockets, ale to takie zespoły że obie lubią porzucać i nie patrzeć na obronę.Królowie ostatnie dwa spotkania bardzo nisko z wynikami.Nie rzucili nawet stu punktów.Dziś jednak jest już trzecie spotkanie w którym grają z zespołem ktory dużo rzuca i nie gra fenomenalnie w obronie.Tak więc myślę że są w stanie ugrać łącznie te 195 punktów.Między tymi zespołami bardzio często zdarzały się wyniki w granicach nawet dwustu punktów więc dlaczego nie mieli by i dziś tak zagrać.Stawiam na to że tak się stanie i zakończą w okolicach dwóch setek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.12.12 / 04:00

Koszykówka, NBA

Portland Trailblazers - Toronto Raptors

Typ: 1

Kurs: 1,65

Buk: Pinnacle

 

Bez zbędnego rozpisywania. Toronto w tym sezonie wygrało na wyjeździe tylko jeden mecz i poniosło 13 porażek. Przypadek więc chyba to nie jest, chociaż kilkakrotnie byli blisko wygranej jak np w meczach z Bobcats czy Detroit (co ciekawe jeden po drugim), które przegrali różnicą 1 pkt. Ostatnie 3 wyjazdy to już wyraźne porażki, w tym ostatnie dwa to sromotne baty od Utah różnicą 32 pkt i Clippers 19 pkt. Portland w tym sezonie szału nie robi, ich hala nie jest już twierdzą nie do zdobycia, zespołowi wyraźnie doskwiera brak solidnej ławki rezerwowych. Jednak mimo wszystko w starciu z Toronto powinni odnieść przekonywujące zwycięstwo bo jak nie z nimi to z kim? Ostatnie 3 mecze u siebie to 2 wygrane z Bulls i Timberwolves gdzie widać było naprawde dobra gre, no i 1 porażka z Kings gdzie już tej dobrej gry nie było wcale (porażka różnicą 19 pkt). Dziś jednak powinno być wyraźne zwycięstwo po stronie gospodarzy bo to jest nadal zespół lepszy niż Raptors. Grają słabo w tym sezonie, ale Toronto gra jeszcze słabiej. Wyjazdowa seria porażek nie wskazuje na to, żeby akurat w hali Portland miało nastąpić jakieś przełamanie Raptorsów. Gospodarze powinni wygrać różnicą co najmniej kilku punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Miami Heat - Atlanta Hawks

TYP (Chris Bosh (Miami Heat) Points) Under 18

Kurs: 1,85

Godz: 11.12.2012 01:30

buk Betsson

 

Znowu ryzykujemy na underka Bosha.Od mojej poprzedniej analizy na Chrisa jego statystyki poszły lekko w dol - forma pkt, jest mizerna. Linia ciut nisza ale uważam, ze rywal ciut lepszy. Ogólnie ekipa jastrzębi po przeciętnym początku sezon gra coraz lepiej i przede wszystkim tworzą bardzo ciekawy zespól.Atlanta niezłe broni średnio tracą 93pkt. Maja fajny bilans 9-1, maja ciekawych zawodników na jego pozycji Al Horford, Zaza Pachulia i Josh Smith. Ograli po bardzo dobrym meczu miski 93-83, sa w gazie co nie można powiedzieć o Miami, które po prostu gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości- bilans ostatnich 10 spotkań 7-3 na plus, ale bylo parę wpadek. Teraz pora na staty Bosh. Gra przeciwko Atlancie bardzo dobrze ale ja uważam ze ogólnie jego forma na początku sezonu byla lepsza, teraz gra po prostu słabo. Rzuca lekko ponad linie oferowana przez betssona 18,6, ale w 5 ostatnich spotkaniach tylko raz ja przekroczył 20pkt z WAS i raz wyrównał z rezerwami SAS 18pkt na dobrym procencie z gry. Tak to mizeria przeciwko Brooklyn Nets 8pkt NYK 12pkt NOH 13 pkt. Grali w tym sezonie juz oba zespoły i żary wygrały 95-89 Chris zagrał świetnie rzucił 24pkt byl najlepszym strzelcem zespołu, grali i w pre sezon i gdzie w przegranym meczu rzucił 22pkt, ale to taki mecz gdzie Maimi nikogo praktycznie nie miało, wiec myślę ze warto po grac tego underka Bosha jak i jakieś hendi na Atlantę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Houston - SAS

Typ: Tony Parker over 6,5 assist :t:

Kurs: 1,7

Godz: 11.12.2012 2:05

Bukmacher:Tobet

 

29pts 12asyst

 

Typ dodatkowy:

 

Over 108pts SAS :t: 134

Kurs 1,87

buk Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Miami Heat - Atlanta Hawks

TYP (Chris Bosh (Miami Heat) Points) Under 18 :plus:

Kurs: 1,85

Godz: 11.12.2012 01:30

buk Betsson

 

Znowu ryzykujemy na underka Bosha.Od mojej poprzedniej analizy na Chrisa jego statystyki poszły lekko w dol - forma pkt, jest mizerna. Linia ciut nisza ale uważam, ze rywal ciut lepszy. Ogólnie ekipa jastrzębi po przeciętnym początku sezon gra coraz lepiej i przede wszystkim tworzą bardzo ciekawy zespól.Atlanta niezłe broni średnio tracą 93pkt. Maja fajny bilans 9-1, maja ciekawych zawodników na jego pozycji Al Horford, Zaza Pachulia i Josh Smith. Ograli po bardzo dobrym meczu miski 93-83, sa w gazie co nie można powiedzieć o Miami, które po prostu gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości- bilans ostatnich 10 spotkań 7-3 na plus, ale bylo parę wpadek. Teraz pora na staty Bosh. Gra przeciwko Atlancie bardzo dobrze ale ja uważam ze ogólnie jego forma na początku sezonu byla lepsza, teraz gra po prostu słabo. Rzuca lekko ponad linie oferowana przez betssona 18,6, ale w 5 ostatnich spotkaniach tylko raz ja przekroczył 20pkt z WAS i raz wyrównał z rezerwami SAS 18pkt na dobrym procencie z gry. Tak to mizeria przeciwko Brooklyn Nets 8pkt NYK 12pkt NOH 13 pkt. Grali w tym sezonie juz oba zespoły i żary wygrały 95-89 Chris zagrał świetnie rzucił 24pkt byl najlepszym strzelcem zespołu, grali i w pre sezon i gdzie w przegranym meczu rzucił 22pkt, ale to taki mecz gdzie Maimi nikogo praktycznie nie miało, wiec myślę ze warto po grac tego underka Bosha jak i jakieś hendi na Atlantę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Kosz,NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - Los Angeles Clippers

Typ: over 189,5 :minus::minus::minus:

Kurs: 1.99

Bukmacher: Pinnacle

12.12.2012 03:30

 

Analiza:

Oba zespoły bardzo mocne.Grają najlepszą koszykowkę jaką widziało NBA.Dziś ciężko wskazać zwycięscę chodź to kursy spadają na chicagowskich byków.Być moze i ten typ się sprawdzi gdyz Clippersi wygrywają już od sześciu spotkań.Jednak jak wiemy każda passa kiedyś sie musi skończyć.Czyżby to miało nastąpić dziś? Być może ale ja i tak stawiam na wynik w ktorym padnie wynik over który typuję.gospodarze od trzech spotkań niepokonani i nie rzucają aż tak dużo punktów jednak jak grają z dzisiejszymi przeciwnikami to się mobilizują i wpada troszkę oczek.dziś liczę na powtórkę że oba zespołu będą rzucać i to celnie wynik się zamknie koło dwustu punktów.Byki pokazały z pistonsami że potrafią także dużo rzucać więc dlaczego dziś nie mieli by powtorzyć wyniku z kontem ponad setkę.Goście taką ilośc punktów rzucają praktycznie co mecz.Teraz gorsze zadanie gdyż gra toczy się dla nich na wyjeździe.jednak co pokazują w lidze ze gra na wyjeździe jest im nie straszna więc dziś także nie powinni się przestraszyć i grać swoje.Na to liczę.Myślę że ten over wejdzie bez żadnych przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Chicago-Clippers

Typ: Clippers od 3-6pkt

Kurs: 5,5

Bukmacher: Bet365

03:30

Analiza:

 

Dzis w nocy Clippersi podejmą druzyne Byków.W ostatnich meczach gospodarze spisują sie w miare dobrze wygrali spotknia z Ny ,Detroit czy Cavs.W ostatnim meczu przeciwko New York nie zagral Carmelo Anthony ,w duzej mierze dzieki temu pewnie Chicago wygralo ten mecz.Mieli tez bardzo dobrą skutecznosc za 3pkt bo aż 53% .Ławka Bulls nie zachwyca ,a podstawowi gracze bardzo mizernie sie prezentują.Clippersi są radzą sobie bardzo dobrze wygrali 6 meczow pod rząd i w sumie to moze byc czynnik ze na to spotkanie trzeba uwazac.Lac ostatnio wygrali z Toronto ,Suns czy Dallas.Przeciwko Raptors druzyna nie zachwyciła ,jedynie zmiennic Bledsoe i Griffin trzymali forme.Dzis licze ze 5-tka Clippers bedzie lepiej sie prezentowała ,a Crawford zdobedzie cenne punkty z ławki.Nie bedzie to latwy mecz dla gości ,a gospodarze pewnie bedą twardo bronic ,jednak sądze ze 7-my mecz z rzedy wygra lepsza w tej chwili druzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...