Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Asseco Resovia Rzeszow - AZS Czestochowa

2011-04-14, godzina: 18:00

Typ: 2

Kurs: 3.55

Bukmacher: Betsafe

 

Za niecałą godzinę przyjdzie się mierzyć w kolejnym meczu Asseco Resovii Rzeszów z AZS-em Częstochowa. Faworytem przede wszystkim bukmacherów jest Resovia Rzeszów, choć nie bardzo to rozumiem. Co prawda wczoraj również tak było i rzeszowianom udało się wygrać, ale po wielkiej walce, a teraz jakby nie patrzeć jest inna sytuacja i bardziej przemawia mi to za Częstochową. Już wczoraj było widać, iż Asseco Resovia Rzeszów nie ma jakiejkolwiek stabilności, wynik raz spadał i wznosił się w górę, tak przebiegał ten mecz. Jak tłumaczą sami zawodnicy, to po prostu zmęczenie i w sumie można ich zrozumieć, lecz jeśli chcą ograć częstochowian, którzy w półfinale przegrali w 3 meczach ze Skrą Bełchatów to należy po prostu grać stabilniej bo dzisiaj na pewno takie przerywane serie by się nie powiodły. Siatkarze mają ciągle w głowach potyczki z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a więc te również półfinałowe, które mieli i właściwie musieli wygrać. Teraz walczą o brązowy medal, a to zdecydowanie poniżej tego, co zakładano przed sezonem, przecież wszyscy zapowiadali, że Rzeszów ma być w finale, ma zdetronizować w końcu Skrę... rok później może. Ten brąz to chyba na pocieszenie, choć nie wiem czy oni jakąkolwiek przyjemność czerpią w tej chwili z gry, raczej wątpliwa sytuacja. W siatkówce wszystko jest możliwe, tym bardziej triumf AZS Częstochowy z faworyzowanymi gospodarzami. Jeśli goście chcą jeszcze marzyć o "pudle" to na pewno trzeba wygrać dzisiejszą potyczkę, bez tego nic nie zrobią, a ich szanse stopnieją do 0 praktycznie. Przypomnieć należy, że rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw, więc po wczorajszym triumfie 3-2 jest 1-0 dla Resovii. Gracze częstochowskiej drużyny podobno nie są załamani po pechowej porażce z wczoraj, przynajmniej tak wypowiadają się publicznie, a jak jest - tego nie wiemy, ale faktycznie dla nich sama walka o brąz jest zwycięstwem i nie oczekują cudów. Wczoraj AZS Cze-wa nie zagrała naprawdę wybitnego meczu, pomimo to napędzili stracha Resovii i byli o krok od triumfu, dzisiaj muszą zagrać na dobrym poziomie i cel jest jak najbardziej w zasięgu. Resovia Rzeszów to wcale nie jest mocarz pomimo tylu indywidualności i jest w stanie nawet sam przegrać potyczkę, co już zdążyli udowodnić w tym sezonie kilka razy. Myślę, że częstochowianie lepiej wejdą w ten mecz i wrócą do domu z remisem 1-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów

2011-04-18, godzina: 18:00

Typ: 0-3

Kurs: 4.5

Bukmacher: Betsafe

 

Nasza siatkarska liga już zmierza ku końcowi, a rozstrzygnięcia powinny zapaść w najbliższych dniach, prawdopodobnie brąz wywalczy Asseco Resovia Rzeszów i myślę, że to się stanie już dzisiaj, z kolei złoto wygra Skra Bełchatów albo ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (stan rywalizacji na ten moment to 1-1). Ja jednak postanowiłem się dzisiaj skupić na spotkaniu Tytan AZS Częstochowa vs. Asseco Resovia Rzeszów, w którym obecnie prowadzą ci drudzy 2-0. Gramy do 3 zwycięstw, więc aby stanąć na najniższym stopniu podium ARR muszą po prostu wygrać jeden mecz, a będą być może jeszcze 2 w Częstochowie i 1 w Rzeszowie, ale to oczywiście pesymistyczna wersja dla rzeszowian, gdyż prawdopodobnie dzisiaj już zapewnią sobie 3 miejsce. Bukmacherzy może aż tak jak ja nie faworyzują gości, aczkolwiek ja jestem tego wprost pewien, ale żeby podnieść sobie kurs to zagrałem dodatkowo na 3-0, z tego powodu, że według mnie Resovia albo to wygra w 3-4 setach, albo przegra. Wątpię by w tie-breaku udało im się triumfować przy dopingu kibiców, którzy spisują się bardzo dobrze w hali Polonia. Z wyżej wymienionego powodu należy oczywiście bardzo dobrze zacząć, a potem wbić gwóźdź do trumny załamanych częstochowian, to dosyć optymistyczny scenariusz, ale z Grozerem na zagrywce jest on bardzo możliwy. Ten ostatni może i faluje dosyć formą, ale według mnie to kapitalny zawodnik i nie musi grać nawet na 100% by zdobyć mnóstwo punktów w dzisiejszym meczu, to wielki talent. Rzeszowianie to tacy siatkarze, którzy może i nie są w najwyższych formach, ale na AZS to spokojnie wystarczy, co było już widać wcześniej. Brązowy medal to tak jakby pocieszenie dla Resovii, która miała zdetronizować w tym sezonie Skrę Bełchatów, ta sztuka się nie udała, więc jak już mówił ktoś od nich: "Brąz to wręcz dla nas obowiązek". Wszystko wskazuje na to, że będzie rewolucja w Rzeszowie, to za sprawą nieudanego sezonu i też kilku transferów, które kompletnie nie wypaliły. Nie udało się w Pucharze Polski (półfinał), nie udało się w pucharze CEV (półfinał), nie udało się w Plus Lidze (... półfinał), dlatego też chyba czas z tym coś zrobić. Olieg Achrem wspominał o tym, iż bardzo chcieliby dzisiejszy mecz wygrać, z powodu sporego zmęczenia, zresztą nie ma się co dziwić, domyślam się, że w częstochowskiej drużynie jest podobnie, albo i gorzej bo takimi dysponują zawodnikami, więc też nie wiem czy AZS tak koniecznie będzie chciał kontynuować tą serię będąc jednocześnie wręcz skazanym na pożarcie przez wielkiego rywala. Może się skończyć tak jak z Skrą, gdzie przegrali wszystkie pojedynki uzyskując jedynie 2 sety, tutaj już swoją normę zrobili. Może być też taka opcja, że będą chcieli przed kibicami się pokazać i powalczą, ale czy to wystarczy, nie wiem. Asseco Rzeszów jest tak mocną ekipą dla "Akademików", że wcale nie wszyscy muszą być w pełni formy by zdominować rywali, zwłaszcza gdy gospodarze dzisiejszego spotkania potrafią tracić punkty seriami, co udowodnili na przykład w ostatniej potyczce. Moim skromnym zdaniem tutaj się zanosi na szybkie 3-0 i będzie czas myśleć o transferach oraz rzecz jasna wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.04.2011r. godzina 18:00

AZS Częstochowa vs Resovia Rzeszów

Typ: AZS Częstochowa

Kurs: 2.30

Bukmacher: Bet365

 

Pytanie przed tym spotkaniem brzmi, czy AZS Częstochowa może przegrać mecz o 3. miejsce w 3 meczach czyli bez żadnego zwycięstwa? Według mnie absolutnie nie! "Akademicy" to zespół, który u siebie jest naprawdę bardzo niewygodnym i trudnym rywalem, nawet Skra Bełchatów miała problem by wygrać tu mecz, który dał im zwycięstwo w półfinale 3-0. Rzeszów według mnie jest słabszą ekipą niż Skra i też nie jest wstanie powtórzyć by wygrać z Częstochową w 3 meczach. Według mnie bardziej prawdopodobne jest to, że odbędzie się 5 mecz w Rzeszowie niż zwycięstwo w tej rywalizacji 3-0 Resovii.

Ponadto z tego co pamiętam to Rzeszowianie zawsze mieli problemy z Częstochową w hali Polonia i dość często tu przegrywał, dlatego zupełnie nie rozumiem takich typów jak 3-0 dla Rzeszowa tym bardziej, że nawet w pierwszym meczu właśnie w Rzeszowie Częstochowa naprawdę była bliska zwycięstwa ale zabrakło szczęścia u siebie jednak jest to drużyna która powinna jednak już zagrać lepiej i to powinno dać oczekiwane zwycięstwa.

Oczywiście wiem, że i z Oliega Achrema i Gyorgyi Grozera trener Ljubomir Travica, może dzisiaj skorzystać, ale szczególnie ten drugi nie jest jeszcze w pełni formy, ponadto trzeba też powiedzieć, że i z tą dwójką w pierwszej fazie Plus Ligi w Częstochowie "Akademicy" nie mieli problemów z pokonaniem Resovii i bodaj mecz zakończył się wynikiem 3-0 ale dla gospodarzy. Dlatego takie typy jak 3-0 dla Resovii mnie po prostu śmieszą, bo ani Resovia nic wielkiego nie pokazała w pierwszych dwóch meczach, ok, zgoda wygrała ale pierwszy mecz na własne życzenie przegrała Częstochowa, ponadto nawet w drugim meczu Częstochowa miała okazję wrócić do meczu w trzecim secie ale znów czegoś tam zabrakło. Dzisiaj przy wspaniałym dopingu w hali Polonia powinno być o wiele lepiej i nawet dla proponuje tu grać handi -1.5 na AZS, bo po prostu znając ekipę Częstochowy ani tej walki o brąz tak łatwo nie oddadzą i naprawdę bardzo możliwy jest jeszcze powrót do Rzeszowa na decydujący mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siatka: Polska - PlusLiga

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów

Typ: PGE Skra Bełchatów

Kurs: 1,60

Data: 20.04.2011, h: 18:00

 

O składach nie ma się co rozpisywać. Finał. Tutaj nie można sobie pozwolić na mieszanie. Drużyny wystąpią w swoich najlepszych składach. Czeka nas trudny pojedynek o wyniku którego zadecydują detale...

Trzecie spotkanie w walce o Mistrzostwo. W całej rywalizacji, po 2 spotkaniach w Bełchatowie, mamy remis 1:1. Pierwszy mecz, mimo prowadzenia 2:1 gospodarzy, zakończył się wygraną Zaksy 3:2. Dla aktualnych mistrzów była to pewnego rodzaju "powtórka z rozrywki". W zeszłych finałach fazy play-off w pierwszym meczu również musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając 3:2 (z tym, że wtedy przeciwnikiem był Jastrzębski Węgiel). W kolejnym meczu również historia dała o sobie znać - gospodarze doprowadzili do wyrównania. Pierwsze 2 sety były całkowitą dominacją Skry. Bełchatowianie znacznie lepiej od przeciwnika spisywali się zwłaszcza w ataku (62% skuteczności, przy zaledwie 26% ZAKSY). Goście w kolejnych setach zaczęli sprawiać już więcej anym problemów. Mimo to po przegranej trzeciej partii (głównie za sprawą błędów własnych Skry) i nerwowym 4tym secie odnieśli zwycięstwo.

Jak przyznaje Bartosz Kurek, błędem ze strony dziennikarzy było lekceważenie ZAKSY i twierdzenie, że ten finał jest tylko formalnością w drodze do kolejnego złota bełchatowian. Mimo, że grajki Nawrockiego odnieśli w sezonie tylko 2 porażki, to przegranej z zespołem z Kędzierzyna nie należy odbierać jako sensację.

Być może pierwszy przegrany mecz był potrzebny Skrze? Kubeł zimnej wody, ostrzeżenie, że nawet oni mogą przegrać, jeżeli przeciwnik zostanie zlekceważony?

Bełchatowianie jadę do Kędzierzyna po 2 zwycięstwa. To pewne. Czy im się to uda. Myślę, że tak, ale na pewno nie czekają ich łatwe spotkania.

W tym sezonie, w lidze, nie przegrali żadnej z pięciu potyczek z ZAKSą... Aż do pierwszego meczu finału play-off. Moim zdaniem licznik zatrzyma się na tej 1dynce.

Jak będzie? Przekonamy się w najbliższym czasie!

Ja stawiam na sprawdzoną firmę!

 

Statystyki z drugiego meczu: (Skra/ZAKSA)

Punkty zdobyte: 63 / 58

Skuteczność ataku: 43% / 40%

Skuteczność przyjęcia: 59% / 40%

Bloki punktowe: 9 / 14

Zagrywki punktowe: 8 / 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fart Kielce – Pamapol Wieluń

Typ: Fart

Kurs: 1,50

Bukmacher: Betsson

 

Dzisiaj o godzinie 18.00 dojdzie do 3. spotkania między Fartem Kielce a Pamapolem Wieluń. Stawką pojedynku jest 9. miejsce w Plus Lidze. W rywalizacji do czterech zwycięstw obecnie jest remis 1:1. Fart Kielce bardzo dobrze zaczął zmagania o utrzymanie w lidze. W grupie spadkowej zajął 1. miejsce, wyprzedzając Jastrzębski Węgiel. W fazie play off o 7. miejsce wygrał pierwszy pojedynek z Indykpolem Olstyn, jednak później coś się zacięło i Fart ostatecznie przegrał tą rywalizację 1:3. Pamapol Wieluń natomiast gładko przegrał 0:3 z Jastrzębiem. W pierwszym meczu rywalizacji o 9. miejsce niespodziewanie wygrał Wieluń. Mecz w Kielcach po zaciętej walce zakończył się wynikiem 2:3. Po tym spotkaniu doszło do roszad w Farcie. Trenera Dariusza Daszkiewicza zastąpił Grzegorz Wagner. Fart pod wodzą nowego trenera ograł na wyjeździe Pamapol 0:3 (21:25, 20:25, 20:25). MVP tego spotkania został Maciej Dobrowolski. W grze Kielczan było widać znaczną poprawę, zespół odzyskał świeżość oraz wiarę w siebie i co również ważne atut własnego boiska. Fart będzie chciał wykorzystać sytuację i pokonać po raz drugi rozbity porażką Pamapol. A ma ku temu wszelkie predyspozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Data i godzina spotkania: 20.04.2011/ 17:00

Rozgrywki: Rosja siatkówka mężczyzn

Spotkanie: Dinamo Krasnodar- Zenit Kazan

Typ: Dinamo Krasnodar

Kurs: 4,25

Bukmacher: Bet365

 

 

Dzisiaj o godzinie 17 rozegrane zostanie trzecie spotkanie półfinałowe pomiędzy zespołami Dinamo Krasnodar i Zenit Kazan w ramach rozgrywek krajowych i walki o mistrzostwo Rosji. Pierwsze dwie odsłony tego półfinału na korzyść Zenitu, który pokonał swoich rywali kolejno 3-0 i 3-1. Jednak to jest Rosja i tutaj dzieją się czasem takie rzeczy, które nikomu by się nawet nie przyśniły. Trzeba dodać, że Dinamo to nie jest zespół, który nie mógłby się tutaj pokusić o zwycięstwo, gdyż w ćwierćfinale pokonali oni w stosunku wygranych meczy 3-1 zespół Iskry Oditsovo- czyli zespół który wygrał fazę zasadniczą. Zenit zajął 2 miejsce i w ćwierćfinale zapewnili sobie awans w 5 meczu i to dopiero po tie breaku wygranym o ile dobrze pamiętam jedynie 17-15. Zenit potrafi znieść z parkietu każdego, może oprócz Trentino :lol: ale również potrafi przegrać z każdym. Jest to tak nieobliczalna drużyna, że dzisiaj po takim kursie gram na gospodarzy, licząc na niespodziankę i przedłużenie do 4 meczu tego półfinału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: Siatkówka , 20.05.2011, 20:30

Spotkanie: Acqua Paradiso Montichiari - Modena

Typ:Over 185,5

Kurs: 1,90

Bukmacher :betsafe

Seria: 0

 

 

 

To juz piąte spotkanie pomiędzy tymi zespołami w fazie play off i dla obu zespołów jest to mecz o byc albo nie .Narazie w serii jest wynik 2-2 w ostatnim spotkaniu góra byli gracze Casa Modena którzy wygrali gładko 3-0 lecz dzis tak łatwo nie bedzie ponieważ graja na bardzo ciężkim terenie gdzie juz ponieśli dwie porażki przed kilkom dniami 3:2 oraz w pierwszej kolejce 3:1. Jest to spotkanie pomiedzy czwarta a pierwsza drużyna sezonu zasadniczego .|Jak juz pisałem we wcześniejszych analizach liga Włoska charakteryzuje sie tym ze niezwykle często wygrywają gospodarze .Zwycięzca tego pojedynku zagra w finale najprawdopodobniej z Itas Diatec Trentino .Z tego co wyczytałem to Modena dzis bez zadnych osłabień co powinno im znacznie pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu lub chociaz wygraniu jakiego kolwiek seta .W dotychczasowej serii spotkan tylko w jedym z czterech nie przekroczono granicy 185 punktów co równiez swiadczy o bardzo wyrównanym poziomie w tej lidze. W wyjsciowym składzie Modeny zobaczymy dzis Bruno ktory wrócił do gry w play offach i od razy został MVP ostatniego meczu .Licze dzis na wynik 3-2 dla zespołu gosci po bardzo zaciętej walce .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Data i godzina spotkania: 21.04.2011/17:00

Rozgrywki: Liga rosyjska w siatkówce mężczyzn

Spotkanie: Spotkanie: Dinamo Krasnodar- Zenit Kazan

Typ: Dinamo Krasnodar +1,5 seta

Kurs: 2,33

Bukmacher: Pinnacle

 

 

Dzisiaj o godzinie 17 odbędzie się spotkanie pomiędzy Dinamo Krasnodar i Zenitem Kazan. Jest to spotkanie półfinałowe. Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw. Dzisiejszy mecz jest 4 pojedynkiem tych zespołów. Przed tym spotkaniem ubiegłoroczny mistrz kraju prowadzi 2-1. Dwa pierwsze spotkania na korzyść Zenitu który wygrał na wlasnym parkiecie gładko 3-0 i 3-1, natomiast wczoraj gracze Dinamo pokazali naprawdę fajną siatkówkę wygrywając z naszpikowanym gwiazdami zespołem z Kazania 3-1. Wczoraj stawiałem na zwycięstwo zespołu gospodarzy, dzisiaj jednak stawiam na co najmniej 2 wygrane sety przez zespół z Krasnodara. Dzisiaj Zenit może wyciągnąć wnioski po wczorajszej porażce i bardziej powalczyć o zwycięstwo, ale dwa sety dla zespołu gospodarzy jak dla mnie są jak najbardziej w ich zasięgu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Skra Bełchatów (Plus Liga)

Typ: Skra

Kurs: 1,48

Bukmacher: Pinnacle

Godzina rozpoczęcia: 19.00

 

Już dziś możemy poznać mistrza Polski w siatkówce. Czwarte spotkanie finału odbędzie się w Kędzierzynie – Koźle o godzinie 19.00. W rywalizacji do trzech zwycięstw Skra prowadzi 2:1. Wczorajsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się wynikiem 1:3 (22:25, 21:25, 25:21, 22:25 ) dla gości. Wcześniej Skra również wygrała 3:1 oraz przegrała 2:3. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Możdzonek oraz Mariusz Wlazły, który jest w stanie w pojedynkę wygrać spotkania. Dodatkowo do pełni zdrowia wraca Michał Winiarski i wielce prawdopodobne jest, że zobaczymy go dziś w pierwszej szóstce. Mimo, iż ZAKSA w finałach prezentuje się bardzo dobrze, jest to za mało na Skrę. Bełchatowski zespół to drużyna kompletna. Pewnie i bez problemowo zajęła 1. miejsce w tabeli. Kędzierzyn- Koźle był trzeci. Obie drużyny rozdzieliła Resovia Rzeszów. Sądzę, że już dzisiaj Skra postawi kropkę nad „i” i poraz trzeci pokona ZAKSE. Działacze, siatkarze i kibice będą mogli się cieszyć z siódmego z rzędu mistrzostwa kraju dla Skry Bełchatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: siatkówka, Plus Liga, Polska, 18:00

Pamapol Wieluń – Fart Kielce

Typ: Fart

Kurs: 2,00

Bukmacher: Betsson

 

Dzisiaj o godzinie 18.00 dojdzie do 4. spotkania między Pamapolem Wieluń a Fartem Kielce. Stawką pojedynku jest 9. miejsce w Plus Lidze. W rywalizacji do czterech zwycięstw obecnie prowadzi Fart 2:1. Fart Kielce bardzo dobrze zaczął zmagania o utrzymanie w lidze. W grupie spadkowej zajął 1. miejsce, wyprzedzając Jastrzębski Węgiel. W fazie play off o 7. miejsce wygrał pierwszy pojedynek z Indykpolem Olstyn, jednak później coś się zacięło i Fart ostatecznie przegrał tą rywalizację 1:3. Pamapol Wieluń natomiast gładko przegrał 0:3 z Jastrzębiem. W pierwszym meczu rywalizacji o 9. miejsce niespodziewanie wygrał Wieluń. Mecz w Kielcach po zaciętej walce zakończył się wynikiem 2:3. Po tym spotkaniu doszło do roszad w Farcie. Trenera Dariusza Daszkiewicza zastąpił Grzegorz Wagner. Fart pod wodzą nowego trenera ograł na wyjeździe Pamapol 0:3 (21:25, 20:25, 20:25). MVP tego spotkania został Maciej Dobrowolski. W grze Kielczan było widać znaczną poprawę, zespół odzyskał świeżość oraz wiarę w siebie i co również ważne atut własnego boiska. Fart swoją dominację potwierdził również w ostatnim spotkaniu rozegranym 20 kwietnia w Kielcach kiedy to wygrał 3:1(23:25, 26:24, 25:15, 25:15) . Ten pojedynek pokazał, że Fart odżył. Mecz tylko w pierwszych dwóch setach był wyrównany, później na boisku dominowali już tylko gospodarze. W dzisiejszym spotkaniu faworytem również wydaje się być zespół z Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lega A Volley 20-30

Lube Macerata- Cuneo

typ: 2

2.20

Bet365

 

Analiza

Dziś w czwartym spotkaniu polfinalowym wloskiej siatkarskiej ekstraklasy lega a volley Macerata na wlasnym terenie spotka sie z Cuneo. Po trzech rozegranych spotkaniach dosyc nieoczekiwanie prowadzi Macerata 2-1. Po rundzie zasadniczej to Cuneo bylo wyzej w ligowej tabeli. Goscie w tym spotkaniu zajmowali 2 miejsce tuz za Trentino, Macerata byla na miejscu trzecim. W pierwszej rundzie playoff Cuneo pewnie, 3-0 ogralo Verone. Macerata natomiast niemilosiernie meczyla sie z Sisleyem Treviso wygrywajac ostatecznie 3-2. Teraz Macerata jest juz tylko o jedno zwyciestwo od awansu do finalu rozgrywek. Sadze jednak, ze Macerata ma prawo czuc sie troche zmeczona. Piec spotkan w pierwszej serii playoffow, Cuneo zagralo o dwa spotkania mniej. W tym kazde ze spotkan Maceraty bylo bardzo wyrownane, czego nie mozna powiedziec o zwyciestwach Cuneo. W moim odczuciu druzyna z Cuneo jest mocniejsza personalnie. Nieszczesliwie Bre Banca przegrala w spotkaniu u siebie 2-3 i stad taki wynik w serii. Goscie dzis napewno beda maksymalnie zmotywowani, gdyz w przypadku porazki pozostanie im zaledwie spotkanie o 3 miejsce. Celem dla Cuneo jest natomiast gra w wielkim finale i zapewne beda dzis walczyc do utraty tchu o zwyciestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Liga, Data i godzina: Plusliga kobiet 13.05 18-00

Spotkanie: Aluprof Bielsko- Muszynianka

Typ: -1,5 seta Muszynianka

Kurs: 1.81

Bukmacher: Pinnacle

 

Analiza

Dziś w trzecim spotkaniu polfinalowym plusligi kobiet mistrz polski aluprof bielsko biala spotka sie na wlasnym parkiecie z wicemistrzem polski muszynianka fakro muszyna. Po pierwszych dwoch spotkaniach w tej rywalizacji jest remis 1-1. W Muszynie najpierw wygraly gospodynie 3-1, w kolejnym jednak meczu Bielszczanki zrewanzowaly sie Muszyniance rowniez wygrywajac w tym samym stosunku. Po rundzie zasadniczej Muszyną byla liderem rozgrywek, Bielsko z kolei zajmowalo czwarte miejsce w ligowej tabeli. Bielsko nie jest tuz tak mocną druzyne jak przed rokiem. Z kolei druzyna z Muszyna wydaje sie byc duzo silniejsza. Wzmocnily ja dwie reprezentantki Holandii- Debby Stam oraz Caroline Wensink. Tymczasem przed trzecim spotkaniem w Bielsku trener Aluprofu Mariusz Wiktorowicz bedzie mial problem ze skladem. W druzynie Aluprofu nie zagra raczej Anna Werblinska, ktorej odnowila sie kontuzja stopy. Werbilnska jest zdecydowana liderka aktualnego jeszcze mistrza Polski, bez niej druzyna z Bielska wiele traci. Nie wystąpi rowniez raczej podstawowa przyjmujaca Karolina Ciaszkiewicz. Muszyna nawet gdyby Bielsko wystapilo dzis z tymi dwoma zawodniczkami wydaje sie ekipa duzo silniejsza na papierze. W obliczu braku tych dwoch zawodniczek jesli Aluprofowi uda sie ugrac chocby seta w dzisiejszym spotkaniu bedzie to dla mnie niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: 14.05.2011 Plusliga Kobiet 14-45

Spotkanie: Dabrowa Gornicza- Trefl Sopot

Typ: 0-3

Kurs: 5,15

Bukmacher: Betsafe

 

Analiza

Dziś w trzecim spotkaniu polfinalowym playoff siatkarskiej plusligi kobiet MKS Dabrowa Gornicza na wlasnym parkiecie podejmie zespol beniaminka najwyzszej klasy rozgrywkowej w Polsce- Trefl Sopot. Po rundzie zasadniczej obydwa zespoly sasiadowaly z soba w tabeli. Dabrowa byla trzecia, Trefl drugi. Po dwoch spotkaniach w Sopocie w rywalizacji mamy remis 1-1. Pierwsze spotkanie nieoczekiwanie na swoja korzysc rozstrzygnely Dabrowianki wygrywajac 3-1, drugie juz padlo lupem faworytek z Sopotu 3-1. W moim odczuciu Dabrowa jest najslabsza ekipa sposrod wszystkich czterech uczestnikow polfinalu. MKS kadrowo jest ekipa najslabsza, nadrabia jednak ambicja. Sopocianki mimo, ze sa beniaminkiem rozgrywek od poczatku spisywaly sie swietnie. W Sopocie jednak sa ogromne pieniadze na siatkowke. Trefl od poczatku byl budowany przynajmniej na medal w tym sezonie, a od przyszlego sezonu mial walczyc o mistrzostwo. Jednak sytuacja pozwala im juz w tym sezonie wygrac ligę. Trefl posiada bardzo mocna, wyrownana kadre. Gwiazdy takie jak Ozsoy, Fateeva, jak na polska ligę musza robić wrazenie. Na papierze moznaby bylo zdecydowanie wskazac na Sopocianki. Dlatego tez nie pozostaje mi dzis nic innego jak postawic na zawodniczki z trojmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, LSK

Spotkanie: Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka

Typ: 2

Kurs: 1.50

Bukmacher: Expekt

Data: 14.05.2011 - 20:00

Analiza:

 

Kto by się spodziewał, że po trzech spotkaniach w półfinale play-off polskiej ligi siatkówki kobiet między Muszynianką a Aluprofem Bielsko- Biała stan rywalizacji będzie 2:1 dla Aluprof. Oczywiście Aluprof to obrońca tytułu ale ta drużyna w tym sezonie miała tyle kryzysów i nierównej gry, że wszyscy pewnie spodziewali się szybkiego rozstrzygnięcia w tej rywalizacji. Muszynianka bardzo pewnie wygrała sezon zasadniczy, także pierwszą rundę play-off przeszła na luzie a tu nagle porażka w drugim i trzecim spotkaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że to wciąż goście są faworytem do wejścia do finału jak i dzisiejszego meczu. Muszyna musi to spotkanie wygrać, wczoraj ze stanu 0:2 wyprowadzili na 2:2 by w tie-breaku przegrać wysoko 15:8. Niestety bardzo dużo błędow oraz fatalne wejście w mecz spowodowały taki scenariusz. Dziś szykuje się także wyrównany mecz, ale wciąż stawiam na zwycięstwo Muszynianki, która po prostu jest drużyną lepszą, lepiej poukładaną, i przede wszystkim ma mocniejszy skład. Trzeba wykorzystać przewagę jaką Muszyna ma na wielu pozycjach i dziś pewnie to spotkanie wygrać, stawiam 1:3 lub 2:3 dla gości. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Włochy,

Spotkanie: Trentino Volley – BreBanca Lannutti Cuneo

Typ: 1

Kurs: 1,50

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

Dobiega końca także włoska liga siatkówki mężczyzn. Dziś zostanie rozegrany ostatni mecz, a będzie to finał na neutralnym terenie pomiędzy Itas Diatec Trentino, a Bre Banca Lannutti Cuneo. Zasady we włsokiej lidze są ciekawe z tego względu, że finał to tylko jedno spotkanie, a więc zadecyduje dyspozycja dnia i nikt nie ma przewagi swojej hali. Faworyt dziś na pewno Trentino, jest to dla mnie najlepsza drużyna na świecie i ogólnie wydaje się jedną z najlepszych w historii. W swoim składzie ma dwóch najlepiej przyjmujących na świecie Osmano Juantorena oraz Matej Kazyjski, na ataku również bardzo dobry Stokr, środek to także ich mocna strona bo Sala i Biralelli, rozegranie świetny Brazylijczyk Raphael i na libero uznany Włoch Bari. Cueno to nie jest ekipa do bicia, potwierdziła to nie raz w tym sezonie, w swoim składzie także mają gwiazdy bo na rozegraniu sam Gribić, a w ataku Nikolov, na środku przewaga Cueno nad rywalami bo Mastrangelo i Vołkov to kapitalna para, jednak przyjęcie to już Wijsmans oraz Patriarca i libero Henno. I to właśnie z przyjęciem może być problem bo gdyby nie kontuzja grałby świetny Simone Parodi i to może być kluczowe osłabienie dla wyniku tego meczu. Po za tym na przykład atakujący Nikolov ma słabszego zmiennika, a Bułgarowi nie raz zdarzały się gorsze spotkania. W tym sezonie obie ekipy spotkały się już i zarówno jedna jak i druga drużyna potrafiła wygrywać. Szykuje się niesamowite spotkanie, w którym ja spodziewam się jednak wygranej Trentino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: Plusliga kobiet 14-45 15.05

Spotkanie: Dabrowa- Trefl Sopot

Typ: 0-3

Kurs: 4,0

Bukmacher: Betsafe

 

Analiza

Dziś czeka nas czwarte spotkanie polfinalowe siatkarskiej plusligi kobiet. Mks Dabrowa Gornicza podejmie na wlasnym parkiecie Trefl Sopot. Dziś spotkaja sie kolejno trzecia i druga druzyna sezonu zasadniczego. Po trzech rozegranych spotkaniach Trefl prowadzi w rywalizacji 2-1. Podopieczne Waldemara Kawki prowadzily w serii 1-0, lecz kolejne dwa spotkania padly lupem siatkarek znad morza. Trefl Sopot to ekipa duzo mocniejsza w moim odczuciu na papierze. W moim przekonaniu na zadnej pozycji mks dabrowa gornicza nie ma lepszej zawodniczki od tej ktora posiada Trefl. Izabela Bełcik, Magdalena Śliwa, Ewelina Sieczka, Ozsoy, Fateeva, Maj te nazwiska musza robic wrazenie. Trefl mial w tym sezonie wlaczyc sie do walki o medale i to wlasnie czyni. Sadze, ze ma rowniez duze szanse na mistrzostwo w obliczu slabszej dyspozycji ostatnimi czasy Muszynianki Muszyna. Dla Dabrowy natomiast duzym sukcesem jest samo znalezienie sie w czolowej czworce. Trefl wczoraj poza partia numer dwa wyraznie przewyzszal umiejetnosciami zawodniczki z Dabrowy. Jesli dzis Sopocianki zwycieza w Dabrowie beda mogly spokojnie przygotowywac sie juz do rywalizacji finalowej. Napewno siatkarki Atomu beda dzis bardzo zmotywowane, aby zakonczyc juz ta rywalizacje. Jesli dzis nie zdarzy sie nic nieoczekiwanego z forma Sopocianek to one powinny cieszyc sie ze zwyciestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polska – USA

 

 

Typ:1

Kurs:1.50

 

 

Po bardzo długiej przerwie postanowiłem w końcu podać coś z siatkówki. Po zakończeniu rozgrywek ligowych przyszedł czas na reprezentacje i ligę światową. Niestety duża część naszym czołowych siatkarzy postanowiła zrobić sobie urlop po ciężkim sezonie między innymi Zagumny, Wlazły, Pliński. Wydawało się więc nasi o nic szczególnego nie powinni walczyć a tu duże zaskoczenie bo ostatnie mecze pokazują, że drużyna gra bardzo dobrze najpierw wygrana w towarzyskim turnieju z Rosją. Wczoraj zdecydowane i zasłużone zwycięstwo z USA, widać, że ta drużyna ma duży potencjał. Dzisiaj Polacy zagrają swój drugi mecz z USA w którym to po wczorajszym gładkim zwycięstwie z pewnością są zdecydowanymi faworytami tym bardziej, że gramy przed własną wspaniałą publicznością. Bukmacherzy natomiast podchodzą do tego meczu dość ostrożnie co widać po dość konkretnym kursie ale myślę, że nie powinniśmy mieć żadnych problemów dlatego warto postawić na to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźne przemyślenia odnośnie najbliższej kolejki

 

Włochy - Kuba (1) 1.48

 

Włosi zaprezentowali się bardzo dobrze w spotkaniach we Francji. Generalnie mają dobry, zbilansowany skład. Nowy trener Berutto postawił sobie za cel awans do turnieju finałowego, dlatego wielkich eksperymentów w składzie nie będzie. U Kubańczyków same problemy - dyscyplinarnie wykluczony Leal, Simon i Hierrezuello. W kadrze są ciągle bardzo dobrzy zawodnicy jak Hernandez czy Leon jednak jak pokazały mecze w Korei to już nie będzie ta cudownie grająca Kuba sprzed roku. Można próbować też Hcp -1,5.

 

Serbia - Finlandia (1) 1.33

 

Serbowie grają bez Grbicia i Milijkovicia, ale to już w zasadzie norma w LŚ, bo w poprzednich latach było to samo, co nie przeszkodziło Serbom w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. W pierwszej kolejce Serbowie podzielili sie punktami z Argentyna co trzeba uznać za solidny wynik. Finowie dwukrotnie przegrali z przeciętną Portugalią i trzeba powiedzieć, że gra wyglądała dość słabo. Zreszta Finowie od jakiegoś czasu pikują w dół - po pierwsze dlatego, że nie gra główny mózg zespołu czyli Esko, a po drugie że inni liderzy są też nieobecni (Kunnari) lub bez formy (Siltala). Nie widzę tu żadnych szans na wygraną Finów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portoryko - Usa (Portoryko +2,5 seta) 1.5

 

Portoryko to solidny zespół oparty na doświadczonych graczach, takich jak Soto, Escalante, bracia Rivera. W pierwszym weekendzie LŚ grali z Brazylijczykami i pomimo porażek 0-3 prezentowali przyzwoitą grę. Usa grało z Polakami i trzeba przyznać że formę mają jeszcze nieustabilizowaną. Kłopotem Amerykanów jest rozegranie, gdzie po odejściu Balla powstała spora luka. Zastępujący go Hansen lub Sukxo grają szybka siatkówkę, ale nie pozbawioną niedokładności. W Polsce świetnie zaprezentował się jeden z liderów USA czyli Priddy. Druga armata Stanley jest jeszcze daleko od optymalnej formy. Czy Usa wygra w tym meczu 3-0 ? nie wydaje mi się - Portoryko gra u siebie i ma lidera Soto, który sam potrafi wygrywać sety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: Brazylia - Polska

typ: under 160.5 punktów

kurs: 1.85

buk: Tobet

 

Dzisiaj nasza reprezantacja w siatkówce spotka się ze zdecydowanie najlepszą drużyną na świecie w tej dyscyplinie, a mianowicie z Brazylią. Nasza reprezantacja nie gra w najsilniejszym składzie fazy grupowej ligi światowej, ponieważ z racji tego że jesteśmy gospodarzaem imprezy finałowej trener Anastassi można powiedzieć że wybrał drugą reprezentację na mecze grupowe. Jedynym podstawowym zawodnikiem naszej kadry jest Bartosz Kurek. Brazylijczycy grają w najsliszniejszym zestawieniu z takimi gwiazdami siatkówki jak Murilo, Dante czy Visotto. Uważam że nasza reprezentacja nie ma większych szans na równorzędną walkę 2 3 setach, a co za tym idzie zdobycie seta. Dlatego też daje handicap underowy. Za gospodarzami przemawiają wszystkie aspekty takie jak: doświadczenie, zgranie, pozycja w rankingu, mecz przed własną publicznością. Warto dodać że Polacy nie wygrali z Brazylią od 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Światowa, siatkówka

05.06.11 godz. 17.00

spotkanie: Bułgaria - Japonia

typ: over 180 punktów

kurs: 2.9

Unibet

 

 

W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami padł wynik 3:1 przy dość niskiej sumie punktów. W drugim meczu spodziewam się znacznie większej walki ze strony Japończyków, którzy potrafią zagrać bardzo dobre mecze przeciwko reprezentacji Bułgarii, która ustępuje Azjatom pod względem motoryki. Gospodarze mają też spore kłopoty kadrowe na początku tegorocznych rozgrywek LŚ, co znacznie utrudnia grę gospodarzy. Gospodarze pierwsze mecze grali z kilkoma zmianami w zespole, a kolejne spotkania przynosiły nowe kontuzje. Obecnie w zespole wielu graczy narzeka na urazy, po długim sezonie we Włoszech. Szczególnie pokrzywdzony jest Kazijski, który zawsze występuje w roli lidera drużyny, a we wczorajszym meczu miał spore problemu z urazem i możliwe, że nie zobaczymy go dzisiaj, gdyż trener chciałby dać mu odpocząć. Wczorajsza wygrana z Japończykami 3:1 była zbawieniem dla gospodarzy którzy bardzo ucieszyli się z trzech punktów zdobytych w trudnych kadrowych okolicznościach. Myślę, że wczorajsze zdobycie punktów trochę poprawiło nastroje w zespole i Bułgarzy podejdą do dzisiejszego spotkania trochę bardziej wyluzowani. Możliwe nawet, że nie zobaczymy lidera zespołu - Kazijskiego, lub trener będzie rotował swoimi najważniejszymi graczami by dać odpocząć najbardziej doświadczonym graczom. Goscie, którzy przyjechali do Bułgarii w najmocniejszym składzie na pewno nie będą mieć dzisiaj łatwego zadania, lecz stać ich na ponowne ugranie chociaż seta i walkę w pozostałych partiach. Po wczorajszym meczu wydaje się, że większy potencjał drzemie jeszcze w reprezentacji Japonii, która dzisiaj powinna zagrać nawet jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: Siatkówka 20.00 5.06.2011r

Spotkanie: Włochy - Kuba

Typ: dw 3-0

Kurs: 2,30

Bukmacher : Betsafe

 

 

Analiza:

 

dzis o godzinie 20 rozpocznie sie czwarte spotkanie Włochów w tegorocznej edycjii ligi swiatowej .Spotkanie to zostanie rozegrane w Anconii gdzie to Włosi maja zamiar zgarnac pełna zdobycz punktowa i gładko wygrac 3-0 . Przed pierwszym spotkanie LS duzo mówiło sie o tym ze Włosi w tym sezonie beda ze tak powiem ekipa do bicia lecz juz pierwsze dwa mecz z Francuzami pokazały ze niebedzie tak jak zapowiadano.W pierwszym meczu z KUba wygrali oni równiez łatwo 3-0 .Prowadza w tabeli i wydaje sie ze na chwile obecna jesynym zespołem który im moze zaszkodzic jest Korea. Jeszcze do niedawna KUbanczycy byli jedynem espołem który był w stanie rywalizowac z tak klasowym zespołem jak jest Brazyla lecz teraz turniej ten zaczeli ze znacznymi osłabieniami idzis z dawnej podstawowej szóstki zobaczymy tylko trzech graczy .Jak narazie na trzy mecze ugrali oni tylko jedengo seta co nie wrózy zbyt dobrze przed dzisiejszym spotkaniem .Warto równiez dodac ze Kubanczycy w ostatnim czasie byli wiece mistrzami swiata .Po tym co widziałem w meczu Włochów z Francuzami jestem w 99% przekonany ze niema innego wyjscia niz dzisiejsze zwyciestwo 3-0 .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portoryko – Polska

 

 

Typ:2

Kurs:1.30

 

 

 

Już dziś w nocy nasza reprezentacja zmierzy się w swoim kolejnym meczu ligi światowej z Portoryko, które jest teoretycznie najsłabszą drużyną w naszej grupie, która jest bardzo mocna ponieważ oprócz mistrzów europy, czyli nas są tu również Brazylijczycy i USA. Nasza drużyna gra powiem szczerze zaskakująco dobrze zwłaszcza ostatnie dwa mecze z Brazylią z którą nasi zagrali bardzo dobrze mimo to przegrali ale we wszystkich setach praktycznie na przewagi. Myślę, że Polacy nie będą mieli żadnych problemów z wygraniem z Portoryko, jeżeli zagrają tak dobrze jak z Brazylią to rozniosą swojego rywala, można zaryzykować i postawić na wygraną w trzech setach ale ja wolałem podać nieco bezpieczniej bo z setami nigdy nic nie wiadomo aczkolwiek wszystko wskazuję na to, że pojedynek zakończy się po trzech partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga data godzina: Liga Światowa 17.06.2011 17-30

spotkanie: Finlandia-Serbia

typ: -1,5 seta Serbia

2.20

Pinnacle

 

 

Analiza

Dziś w spotkaniu rozpoczynającym czwartą serie spotkan fazy grupowej siatkarskiej ligi swiatowej w grupie C w Finlandii reprezentacja gospodarzy spotka sie z reprezentacja Serbii. Po szesciu rozegranych kolejkach Finowie zajmuja 4 miejsce z dorobkiem zaledwie pieciu punktow i bilansem zaledwie jednego zwyciestwa i az pieciu porazek. Serbowie rowniez jak na nich nie najlepiej. Reprezentacja dzisiejszych gosci zajmuje pozycje wicelidera z dorobkiem dziesieciu punktow i bilansem 3-3. Finowie z aktualna dyspozycja jaka prezentowali w pierwszych szesciu kolejkach nie maja co marzyc o awansie do final eight ligi swiatowej w tym sezonie. Serbowie natomiast graja w kratke. Podczas danego weekendu potrafia zagrac jedno bardzo dobre spotkanie, natomiast w drugim zagrac juz katastrofalnie. Widac to chociazby po wynikach 2-3 i 3-0 z Portugalia, 3-0 i 0-3 z Argentyna i 1-3 i 3-0 z Finami. Jesli Serbscy zawodnicy marza o znalezieniu sie w final eight i wystapieniu w naszym kraju musza ustabilizowac forme. Nie ma oczywiscie watpliwosci ze Serbowie sa zespolem na papierze zdecydowanie lepszym od Finlandii. Mam nadzieje, ze dzis przewage na papierze udokumentuja rowniez na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa

spotkanie: USA - Polska

typ: 1 (hc 0:1,5 seta)

kurs: 1.80

buk: Tobet

data: 18.06.2011 - 02:00

 

Liga Światowa. Zaczynamy 4 rundę czyli mecze rewanżowe. Od razu rzucił mi się mecz USA - Polska. Dla nas jest to spotkanie o nic, bo jak wiemy wszyscy mamy zapewniony udział w Final Six ponieważ jesteśmy gospodarzami. Za to USA musi walczyć o każdy punkt bo 2 miejsce daje im nie jeszcze awans ale bardzo duże szansę. Dla Amerykanów oba spotkania z naszymi rodakami będą bardzo ważne, ponieważ dwie wygrane za 3 pkt ( 3:0 lub 3:1 ) zapewnią im na 99% co najmniej 2 miejsce, a w meczach za Brazylią powalczą nawet o zwycięstwo w grupie. Szansa na taki scenariusz jest duża, USA przed tygodniem pokazali, że mimo braku przede wszystkim klasowego rozgrywającego są w stanie ograć Brazylie. Polska niestety też nie ma najlepszego rozegrania, co do reszty to na przyjęciu jest mniej więcej remis, w ataku póki co Bartman lepszy od Stanleya ale to w każdej chwili może się zmienić i również środkowi lepiej sobie radzą po stronie gospodarzy. Także dla mnie dziś zwycięstwo USA jest bezdyskusyjne, pytanie jedynie w jakich rozmiarach ? Myślę, że USA będzie dążyć do wygrywania za 3 pkt, dlatego dziś najlepszym typem będzie -1,5 seta na Amerykanów. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Liga Światowa, 18.06.2011, godz. 02:00

Spotkanie: USA - Polska

Typ: USA wygra 3-0

Kurs: 3,4

Buk: Bwin

 

Analiza: Kolejne spotkania w Lidze Światowej zaczęły się już w piątek, natomiast Polska czeka do sobotniej nocy na kolejny pojedynek Polskich siatkarzy. Tym razem spotkają się oni z USA, w Stanach. Reprezentacja prowadzona przez Anastaziego w LŚ jest dość nieźle, biorąc pod uwagę jaki skład powołał on na rozgrywki grupowe. Stało się tak, gdyż Polska jako gospodarz finałowego turnieju ma zapewniony w nim udział, dlatego też trener daje szansę mniej doświadczonym polskim graczom, choć nie brakuje stałych reprezentantów. Ta młoda reprezentacja prezentuje się nieźle, lecz brakuje im pewności i doświadczenia w najważniejszych momentach, dlatego ponoszą porażki. Wygrali dotychczas 3 mecze i 3 przegrali. Z USA wynik jest 1-1 po meczach w Polsce. Tym razem będzie bardzo ciężko. USA poprawiło swoją grę od porażki z Polska 0-3 i wygrali kolejny mecz z naszą reprezentacją a następnie wygrali dwa mecze z Portoryko i jeden z Brazylią. Stanley, Priddy i spółka walczą o awans do Final Six, więc muszą koniecznie wygrać oba spotkania z Polską, co jest bardzo możliwe i na pewno w zasięgu Amerykanów jest wynik 3-0. Wszystko dziś przemawia za naszymi rywalami, a ja, jako kibic, niestety nie widzę szans na wywalczenie przez Polaków w dzisiejszym meczu seta. Obym się mylił i życzę naszym wygranej, ale rozsądek podpowiada mi wynik 3-0 dla gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandia - Serbia

 

2 -> 1.45

h(1,5:0) 2 -> 1.93

0:3 -> 3.60

 

Kto oglądał wczorajszy pojedynek pomiędzy tymi ekipami pewnie do teraz jak ja nie może uwierzyć że Serbowie nie wygrali tego w trzech setach. Zgadzam się z tym że ich rozgrywający spisuję się bardzo słabo, ale ogólnie są o klasę lepszym zespołem. Serbowie wczoraj wygrali pierwszego seta bez problemu, w drugim przebieg był podobny ale w końcówce dali sobie wyrwać w niezrozumiały sposób zwycięstwo, kolejny set i znów od początku przewaga Serbów, w kolejnym kilka piłek meczowych i dziwnym trafem mamy tie-break, w którym Serbowie w końcówce pokazali swoją wyższość. Dziś nie powinno być problemów z kolejnym zwycięstwem Serbów, którzy walczą o awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Polsce. Różnica pomiędzy tymi drużynami wczoraj widoczna była gołym okiem, jeśli Serbowie wyciągną wnioski z wczorajszych błędów powinni dziś wygrać w trzech setach, zwłaszcza że Finowie do tej pory w lidze światowej rywalom sprawiali problemy tylko w pierwszych meczach. Jeśli uda im się dzisiaj zatrzymać Oivanena nie będą mieć problemów z tak przeciętną ekipą Suomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Włochy : Francja

Typ : Francja

Kurs : 4,25 ==> 4,00

Buk : Bet365

Godzina : 20.30

Analiza :

 

Włosi grali do wczoraj fenomenalnie i wygrywali mecz za meczem mimo iż skład jest w przebudowie i nie ma wielu kluczowych zawodników.

Mieli na koncie komplet wygranych i bilans 18:5 w setach.

Zaczęli od wygranych dwa razy po 0:3 z Francją na wyjeździe, potem było 3:0 i 3:2 z Kuba, 1:3 i 2:3 na wyjeździe z Koreą aż w końcu znalazł się ich pogromca.

I o dziwo była to reprezentacja Francji która u siebie z Włochami nie ugrała nawet seta w dwóch meczach, grała katastrofalnie, a teraz nagle na wyjeździe zlała ich 1:3 po naprawdę dobrym meczu.

Forma Francuzów (tak kiepska) nie dziwi speców od siatki bo wiadomo jakim oni składem przystąpili do LŚ.

Ale jednak trzeba od nich oczekiwać chociaż co jakiś czas wygranych, a narazie to zamykali oni stawkę w swojej grupie, do wczoraj nie wygrali nawet jednego meczu i można było mówić o kompromitacji.

Jednak wczoraj pokazali ze jeszcze im się chce grać w tej LŚ i że jeszcze powalczą.

Wygrana 3:1 z Włochami była naprawdę efektowna.

I myślę że dzisiaj są w stanie to powtórzyć szczególnie że często w meczach tych ekip zdarzało się tak że jedni wygrywali oba wyjazdy a potem przegrywali oba mecze w domu.

Taka dziwna zasada.

Myślałem że po wczorajszej wygranej kursy na Francję na dzisiaj będą dużo dużo niższe, tymczasem buki uraczyły nas kursem ponad 4 i trzeba to brać w ciemno bo Francja jakim składem by nie grała to jednak jest to światowa czołówka i oni zawsze mogą wygrać.

Polecam po takim kursie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia vs Portoryko

 

 

Typ: Handicap na sety -2.5

Kurs:1.30

 

 

Swoje typy w tym tygodniu postanowiłem zacząć od meczów ligi światowej i grupy w której znajduję się polska reprezentacja. Wybrałem pojedynek pomiędzy Brazylią a Portoryka, czyli zdecydowanie najlepszą jak dotąd drużyną w grupie i zdecydowanie najgorszym zespołem w grupie. Jak wiadomo zdecydowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze czyli Brazylijczyc aczkolwiek na samo ich zwycięstwo nie opłaca się stawiać ponieważ kurs jest tragicznie niski aczkolwiek na wygraną w trzech setach już da się skusić. Brazylia jak dotąd wygrała 5 spotkań na 6 rozegranych tracą zaledwie 5 setów zaś Portoryka nie zdołało wygrać ani razu i szczerze wątpię, żeby miało się to zmienić co ciekawe dzisiejsi goście wygrali jak dotąd zaledwie dwie partie. Myślę, że Brazylia nie będzie miała żadnych problemów z wygranie meczu w trzech partiach zapowiada się bardzo jednostronny pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy- Bułgaria (1) 1.85

 

W Bułgarii kłopoty z atakującymi (Nikolov, Jordanov, Sokolov - wszyscy mają kłopoty z kontuzjami), a do tego w słabej dyspozycji jest Kazyiski. Znawcy siatkówki wiedzą jak ważnym ogniwem są Ci zawodnicy w kadrze Bułgarii. Niemcy walczą o 2 miejsce i jeśli chcą się liczyć to muszą dziś zgranąć 3 pkt. Podopieczni Lozano radzą sobie nieźle w tegorocznej LŚ. Liderem w ataku są Schoeps i Kromm, a na rozegraniu błyszczy Tischer. U siebie, przy dopingu własnych kibiców z pewnością powalczą i w mojej opinii powinni wygrać co najmniej jeden mecz w ten weekend - jeśli dziś się nie uda, to jutro warto podwoić stawkę :)

 

Korea - Kuba (1) 2.95

 

Kubańczycy są nierówni, a do tego w zasadzie grają tylko jednym zawodnikiem - Leonem. Ten młody siatkarz gra już wyśmienicie, ale zdarzają mu się wahania formy. Korea u siebie bardzo groźna, ogrywała już Kubańczyków i Francuzów. Kurs jest dla mnie po prostu za wysoki i spowodowany jedynie faktem dzisiejszej łatwej wygranej Kubańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...