Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

siatkówka, World Grand Prix 2010, godzina 13:30

 

Chiny - Włochy Kobiety (+1.5 seta)

typ: 2

kurs: 1.50

 

buk: Unibet

 

Turniej finałowy World Grand Prix 2010 czas zacząć. Rozgrywany on jest w tym roku w Ningbo w Chinach. W spotkaniach zaplanowanych na 1. dzień Final Six zauważyłem dziwnie ustawione kursy na mecz gospodyń z Włoszkami. Unibet daje 1.72 - 2.00, faworyzując tym samym Chinki. Natomiast w Tobet kursy na wygraną w WGP prezentują się następująco:

Brazylia 1.85

Włochy 3.55

Chiny 8.00

Japonia 8.00

USA 15.00

Polska 25.00

Wydaje mi się to więc niekoniecznie logiczne i zamierzam to wykorzystać. Handi +1.5 seta na podopieczne Massimo Barboliniego to dla mnie bankier. Nie chodzi mi nawet o to co napisałem powyżej. Włoszki to Mistrzynie Europy, obok Brazylii obecnie chyba najlepszy zespół. Chinki od pewnego czasu przegrywają najważniejsze imprezy i nie sądzę żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. W tegorocznym WGP obydwie reprezentacje grają nierówno - raz lepiej, raz gorzej. Forma rośnie i stabilizuje się z dnia na dzień.

Myślę, że jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, to Włoszki wygrają to spotkanie.

 

Italia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


siatkówka, World Grand Prix 2010, godzina 7:00

 

USA - Italy

typ: 2

kurs: 1.50

 

buk: Doxxbet

 

Drugi dzień turnieju finałowego World Grand Prix 2010, który odbywa się w chińskim Ningbo. Na początek obydwie reprezentacje odniosły zwycięstwa, ale jakże inne. Amerykanki przegrały bardzo gładko pierwsze 2 sety z Polkami, w trzecim również miały niekorzystny wynik, ale nasze złotka spanikowały i to USA cieszyło się z wygranej 3-2. Oto jak spisywały się punktowo podopieczne Hugh McCuttheona:

Glass (1), Bown (8), Larson (9), Tom (18), Akinradewo (19), Hooker (5), Sykora (libero) oraz Nnamani (8), Barboza, Spicer i Hodge (2)

Włoszki natomiast bardzo pewnie wygrały 3-0 z gospodyniami Chinkami i po pierwszym dniu finałowej rywalizacji samodzielnie prowadzą w tabeli. Italia zaimponowała mi w dziejszym spotkaniu spokojem, wyrachowaniem i konsekwencją w swoich poczynaniach. Lo Bianco i ekipa świetnie zagrały w każdym elemencie, ale na szczególną pochwałę zasługuje gra w obronie, brylowała libero Merlo. Widać, że forma Włoszek rośnie, rośnie i rośnie. Z taką grą jaką dziś zaprezentowały podopieczne Massimo Barboliniego, całe siatkarskie Włochy nie mają się o co obawiać.

Barazza (8), Ortolani (14), Piccinini (1), Lo Bianco (3), Del Core (15), Gioli (9), Merlo (libero) oraz Arrighetti (1) i Bosetti (1)

Jest to mój mój kolejny już typ na Włoszki, po prostu wierzę i ufam tej ekipie. Jak dla mnie USA nie powinno stawić większego oporu rozpędzonej niebieskiej ekipie.

 

Italia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIVB, finał WGP, godz. 9:30

Spotkanie: Brazylia - USA Women

Typ: over 180,5

Kurs: 1.9

Bukmacher: Unibet

Analiza: Trzecia kolejka finału WGP w chińskim Ningbo. W Ningbo Beilun Gymnasium zagrają Amerykanki z Brazylijkami. Tak więc można się spodziewać kilku niezłych gwoździ, bo obie reprezentacje mają w składzie kilka potężnie atakujących zawodniczek, no i przede wszystkim na niesamowitym zasięgu. A i obie ekipy są najlepiej blokującymi w turnieju. Brazylijki założyły Japonkom 22 bloki i 13 Polkom. Amerykanki 16 Polkom i 15 Włoszkom. Co do Brazylijek to na początek przegrały z Japonkami 2:3, co było sporą sensacją, wczoraj 3:1 z Polkami. Nasze panie niestety przegrywały końcówki pierwszego i trzeciego seta, w drugim się udało wygrać. Czwarty bez historii, ale i tak w meczu padło 181 pkt. Podobno nasze siatkarki nie wytrzymują już morderczego grania w WGP i fizycznie są już wykończone. Czyli inaczej mówiąc należy się spodziewać 3 kolejnych porażek. Tak czy inaczej urwały Brazylijkom seta, Japonki wygrały z nimi, widać więc, że i niedoścignione i piękne mistrzynie siatkówki mają problemy z grą w Chinach. Przestoje, błędy w rozegraniu i dość słabe przyjęcie to główne grzechy pań z Ameryki Płd. A Amerykanki powinny przegrać z Polkami 0:3, ale wygrały. Wczoraj rozniosły Włoszki 3:0, a przecież to Włoszki wygrały jedyny mecz z Brazylijkami w rundzie eliminacyjnej 3:1. Amerykani w niczym nie ustępują Brazylijkom, w bloku na pewno, a tym i potęgą ataku siatkarki brazylijskie eliminowały niedostatki w przyjęciu i miały ogromną przewagę w poprzednich meczach. Amerykanki ani w bloku ani tym bardziej w ataku nie będą ustępowały swoim przeciwniczkom, bo i siłę i wzrost mają odpowiedni. Faworytkami są Brazylijki, ale Amerykanki nie sądzę, aby nie ugrały seta, a według mnie może to być całkiem wyrównany mecz i nie wiem czy nie skończy się w 5 setach. W ekipie USA niesamowicie gra Tom Logan, a Brazylijki zagrają bez Mari, która skręciła kolano w meczu z Polską. Tak więc daję over punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatkówka, World Grand Prix 2010, godzina 13:30

 

China (W) - Poland (W) (+1.5 seta)

typ: 2

kurs: 2.00

 

buk: Betsafe

 

Na dziś patriotycznie. Poza tym obok takiego kursu przejść nie mogę. Chinki poza tym, że są gospodyniami tego turnieju, to nie mają nic do zaoferowania. Zaślepiły mi też obraz gry Włoszek, gdy przegrały z nimi gładko 0-3. Wtedy myślałem, że to Italia zagrała super mecz, a patrząc na kolejne 2 wyniki teamu Massimo Barboliniego, wychodzi, że najzwyczajniej źle oceniłem sytuację. W fazie zasadniczej tegorocznej WGP skośnookim dziewczynom też przytrafiło się kilka wpadek ze słabszymi zespołami. Nie wiem jak traktować wczorajszą wygraną Chinek z Japonią 3-1. Był to dobry mecz jak czytam w recenzjach. Sporo obron i kombinacyjna gra. Inna sprawa że były to małe "derby" - zespoły te znają się na wylot i w takich grach decyduje szczęście bądź przysłowiowa dyspozycja dnia.

Nasze złotka grają nieźle, ale jak narazie tu w Ningbo "brakuje im jaj" (bez skojarzeń). Przegrana z USA bolała. Pierwszy set do 13, drugi do 18, Skowrońska i spółka grały jak z nut. W trzeciej partii też prowadzenie i nastąpiło załamanie gry, przegrany mecz w TB. Wczoraj z Brazylijkami niezła gra, 1-1 w setach i później czegoś zabrakło, nie wiem, być może sił. W każdym razie jednak oceniam grę Polek na plus i liczę, że dziś uda się odnieść zwycięstwo, a jeśli nie, to chociażby urwać gospodyniom jakiekolwiek punkty.

Typowane szóstki:

 

Chiny: Wang, Wei, Li, Xue, Chen, Ma i Zhang X. (libero)

 

Polska: Sadurek-Mikołajczak, Skowrońska-Dolata, Bednarek-Kasza, Gajgał, Kosek, Barańska i Zenik (libero)

 

Złotka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatkówka, GP Kobiet, godz: 9:30

Spotkanie: Włochy - Polska

Typ: 2

Kurs: 3,00

Bukmacher: Tobet

 

Jutro o godzinie 9:30 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Włochami a Polską. Faworytkami tego meczu są Włoszki lecz nasze złotka napewno powalczą o wygraną w tym meczu. Obie ekipy zajmują ostatnie miejsca w rundzie finałowej odpowiednio Włochy 6, Polska 5. Włoszki nie są w takiej formie jak sprzed roku w Grand Champions Cup, gdzie pokonały m.in Brazylię 3-0 i Japonię 3-1, skład również jest bardzo zmodyfikowany. Ostatnie 3 mecze Włoszki przegrały z USA 0-3, z Japonią 2-3 i z Brazylią 0-3. Polki miały nawet złą passę 4 porażek z rzędu dzisiaj zdołały wygrać z mocną Japonią 3-1, nasze złotka potrzebowały takiej wygranej aby uwierzyć w siebie po słabym meczu z Chinami zagrały świetnie z Japonią, jutro powinny również sobie poradzić już z nie tak mocnymi rywalkami jak Japonia. Ekipa Włoch od początku nie radzi sobie najlepiej, na sam początek przegrana z Japonią 3-1 później nie spodziewana wygrana z Brazylią , w nastepnym meczu fatalne spotkanie i porażka z USA 1-3. Potem nadeszła seria 4 wygranych, wszyscy już mysleli że Włoszki wkońcu pokaża to co naprawdę umią , raczej nikt nie spodziewał się porażki w meczu z Dominikaną. Eliminacyjna rundę Włoszki skończyły na 5 pozycji za to Polki na 3. Obie ekipy "zamykają tabele" lecz myślę że z tych dwóch lepsza jest ekipa Polski , po fatalnym meczu z Chinami, zagrały świetne spotkanie z Japonią to pokazuje jak szybko zapominają o przegranym spotkaniu i robią swoje, tutaj Włoszki są o wiele gorsze w te klocki, grały 2 tie breaki i 2 przegrały, do tie breakow ekipy Dominikany oraz Japonii doprowadziły ze stanu 1-2 dla Włoszek. Stawiam na zwycięstwo Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Link -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Pi%C5%82ce_Siatkowej_M%C4%99%C5%BCczyzn_2010

 

Kursy już maja niektóre buki.

 

Polska podium? 4.00

 

Dobry kurs, mamy wyrównany skład, lepszy z ME 2009. Decydowac bedzie forma, imo jak bedziemy grac na swoim poziomie to final jest w zaiegu.

 

 

Dyskutujmy :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunezja v Kuba

typ: [1 set] under 44,5

kurs: 1,85

buk: Bwin

 

Druga kolejka Mistrzostw Świata w siatkówce panów. Wczoraj uważana za kandydata do medali Kuba niemiłosiernie mordowała się z Hiszpanami, ale wygrała 3:2. Według mnie chyba ciśnienie i dość duże oczekiwania trochę przygniotły zespół Kuby. Tunezja to oczywiście kopciuszek i raczej pożegna się z mistrzostwami dość szybko. W grupie są Kuba, Brazylia, Hiszpania i Tunezja. Afrykanie oczywiście nie mają czego szukać w takiej stawce. Dzisiaj nie zdarzy się nic innego jak 3:0, bo nie wyobrażam sobie, aby Tunezyjczyczy mogli doskoczyć do poziomu 3 piętra Leala czy Leona. Wczoraj Tunezja przegrała ze szpitalem Brazylii (Vissotto skręcony staw skokowy, Dante kontuzja pleców, Marlon zatrucie). Przegrali do 14, 21 i 14. Nie zanotowali żadnego bloku, a jedynie 4 wybloki, popełnili 7 błędów na przyjęciu, wyróżnił się tylko Hichem Kaabi, który zdobył 13 pkt. Jak dla mnie Kuba w pierwszym secie może roznieść Tunezję, szczególnie jeśli tylko trafią kilka serwisów, bo jak wiemy to Kubańczycy robią znakomicie. Jeśli uda się odebrać to z pewnością rozegranie może nie być dokładne, a blok, szczególnie Robertlandy sobie poradzą mogą poprawić statystyki. Tak czy inaczej nie przewiduję, aby Tunezja mogła zdobyć 20 pkt. w pierwszym secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania v Tunezja

Typ: [1 set] under 45,5

Kurs: 1.70

Bukmacher: Betsafe

 

Ostatnie mecze pierwszej fazy Mistrzostw Świata w siatkówce panów. Hiszpanie i Tunezyjczycy jak na razie zanotowali po 2 porażki. Jednak grupa B do najłatwiejszych nie należy. Są jeszcze Kubańczycy i Brazylijczycy. Hiszpanie niby w składzie nie mają nikogo znanego, ale to bardzo dobry zespół. Powalczyli z Kubą, choć ostatecznie przegrali 2:3, ale pierwszego seta wygrali. Z Brazylią przegrali 1:3, ale w pierwszym secie było 30:28 dla mistrzów świata. Jak widać Hiszpanie grają dobrze, Kuba i Brazylia wygrały, ale jak widać po wynikach było sporo walki i wyrównane mecze. Tunezja to oczywiście w tym towarzystwie kopciuszek, który według mnie polegnie dzisiaj 0:3. Ten mecz decyzuje kto oprócz Brzylii i Kuby gra dalej. A Afrykanie wczoraj 0:3 z Kubą (-18, -15, -15), wcześniej 0:3 z Brazylią (-14, -21, -14). Mam nadzieję, że Hiszpanie nie zlekceważą na początku przeciwnika i zaczną tak jak poprzednie pojedynki, czyli dobrze wejdą w mecz już w pierwszym secie. Tunezja nie powinna zdobyć więcej niż 20 pkt. w pierwszym secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej tak naprawdę formię są nasi siatkarze? Szczerze mówiąc ciężko mi określić czy nasi siatkarze zagrali dobrze czy nie, ponieważ w pierwszym meczu mieli słabego rywala w drugim meczu popełnili mnóstwo błędów ale pokonali w końcu Niemców, którzy gładko przegrali z Serbami. Ostatni mecz naszych był dopiero dziwny ponieważ Serbia popełniała naprawdę mnóstwo błędów w prostych sytuacjach i widać było, że nie chce wygrać tego spotkania. Jak oceniacie szanse naszych siatkarzy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Puerto Rico - Germany

Bukmacher: Betsafe

Typ: 1

Kurs: 3.40

Czas rozpoczęcia:Today, 30 Sep 2010, 17:00

 

Analiza: Dzisiaj rusza kolejna faza mistrzostw świata w siatówce. Dzisiaj zobaczymy między innymi polaków walczących z Brazylijczykami. Dzisiejszy mój mecz to według mnie dobra okazja na zarobienie. Kurs bardzo optymistyczny i szanse na zwycięstwo również. Drużyna portoryko sprawiła już w tych rozgrywkach kilka niespodzianek. Bardzo zaimponowali mi w spotkaniu z Rosja, gdzie zmusili Rosjan do 5 setów. Natomiast Niemcy to typowi średniacy. Awansowali, dzięki zwycięstwie nad słaba Serbia i Kanadą. Z nasza reprezentacja nie mieli nic do powiedzenia. Zwycięstwo w tym spotkaniu jest bardzo istotne dla obu drużyn, bo pzypomne, ze w grupach są po trzy zespoły z czego wychodzą dwa. Mysle, ze Portoryko odniesie zwycięstwo nad Niemcami. Mój typ to 3-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tam zbytnio nie znam, ale na moje oko to izi przegrają.. nie mają takich 'mega' akcji, żeby zgubić totalnie blok czy coś.. raz na jakiś czas coś wyjdzie, ale to chyba za mało na taką Brazylie ? ja mam wrażenie że co akcja, to albo jakiś fartem po rękach przejdzie, albo od bloku i w aut.. mało takich czystych ataków.

w sumie to nie widziałem innych jak grają, a więc :bz: ale jakoś nie widzę tego żeby nasi grali aż tak pięknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik USA - Czechy świadczy o słabości grupy w której Amerykanie grali w pierwszej fazie turnieju wraz z Argentyną, Meksykiem i Wenezuelą, dla mnie w takich okolicznościach Francja jak najbardziej do gry w zbliżającym się meczu z Argentyną, handi -1.5 seta wydaje się też dobrym rozwiązaniem 8)

Francja - Argentyna 1 1.40

Francja (-1.5 seta) - Argentyna 1 1.83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro a w zasadzie juz dzis mecz najwazniejszy w tym roku, mecz o wszystko. Ja mysle ze wygramy tą batalie, Bulgarzy graja na prawde slabo, wjeb z Francja i Czechami...

Maja przestoje, czesto popelniaja proste bledy i psycha siada szybko bo dosc czesto sie kloca.

 

My jak to my staralismy sie z Brazylia ale z duzej chmury maly deszcz. O psyche jestem spokojny, to sa profesjonalisci, w wywiadach mowia ze jeszcze nie przegrali turnieju, trzeba zapomniec co sie stalo i jutro najlepiej pewnie wygrac.

 

Pozostaje kwestia meczu Brazil - Bulgaria, czy mistrzowie sie podlaza aby trafic do latwiejszej gr? Ja mysle ze nie, Rzende zapowiada ze nie wyrzuci nas z turnieju, ze zagraja na maxa i beda chcieli pokonac Bulgarow. Oby tak sie stalo. To Brazil wszyscy maja sie bac a nie odwrotnie.

 

 

Po wygrana, po Rzym! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka, MŚ , godz. 17.00

Spotkanie:Bułgaria-Polska

Typ:1

Kurs:2.6

Bukmacher: Bwin

 

Analiza:

W ostatnim okresie odnosnie tych mistrzstw mowi sie głownie o beznadziejnym systemie rozgrywek zafundowanym nam przez gospodarzy.Faktycznie nie sprawiedliwym jest fakt,ze nasza reprezentacja jako zwyciezcy grupy zostali przydzieleni do druzyn Brazylii i Bułgarii. Mało tego, w dodatku rozpoczela ona pierwszy mecz i po zaledwie kilkunastu godzinach przerwy gra kolejny. Trudno, zostalismy oszukani i W tej kwestii nie mozna bylo juz nic zrobic. Pretensje jednak trzeba bylo odlozyc na bok, wyjsc na boisko i pokazac swoje umiejetnosci. Niestety mozna powiedziec ,ze nasi zawodnicy praktycznie spotkanie z Brazylia przegrali jeszcze w szatni. Nasza gra na tle Brazylijczykow wygladla wrecz tragicznie. Fatalnue funkcjonowalo przyjecie i sierwis. Castellanni juz sam nie wiedzial jak reagowac na wydarzenia z boiska. Praktycznie zaden zmiennik Michal Ruciak, Patryk CZarnowski, Mariusz Wlazly Grzegorz Łamacz czy Zbigniew Bartman nie byli w stanie odmienic gry naszej reprezentacji. POrazka stala sie zatem faktem. Dzisiaj rywal wydaje sie byc zdecdyowanie slabszy. Jednak pamietajmy,ze mamy ciagle doczynienia z medalista poprzednich mistrzostw świata. Po mimo nie najlepszej atmosfery w tej druzynie i słabszych spotkaniach na tych mistrzostwach ciagle naleza do jednych z głównych faworytów tej imprezy. Tacy zawodnicy jak Mateja Kazijski czy Vladimir Nikołow sa znani kazdemu kibicowi siatkówki. Niestety dzisiaj reprezentacja Bułgarii wykorzysta nasze zmeczenie. Nie jest mozliwe odbudowanie sie po zaledwie 18 godzinach. Błedy w grze takze juz praktycznie nie podlegaja korekcie. Dzisiaj po takim kursie bez watpienia warto jest postawic swoje pieniadze na Bułgarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka, MŚ , godz. 17.00

Spotkanie:Bułgaria-Polska

Typ:2

Kurs:1.55

Bukmacher: Expekt

 

 

Ja podobnie jak kolega wyzej wybralem mecz Polakow i mam nadzieje ze dzieki nim z dodatkiem plusowym zaczne nowy miesiac w Pewniaku Dnia::)

To ze wczoraj Polacy gladko przegrali z Brazylia o niczym nie swiadczy , bo niestety ten zespol jest dla nas poza zasiegiem od ladnych kilku lat. Wczorajszy mecz byl najgorszym spotkaniem w wykonaniu Polakow na tych mistrzostwach i szybko o nim trzeba zapomniec. Trzeba sie skupic na kolejnym spotkaniu ktore jest o byc albo nie byc.Dzis Polacy bede grali z nozem na gardle i postawia wszystko na jedna karte, a jak wiadomo Polska potrafi grac w meczach o wszystko i napewno zadnego z naszych zawodnikow nie bedzie trzeba dodatkowo mobilizowac przed wejsiem na boisko. Bulgarzy to rywal z ktorym wygrywalismy nie raz m.in pokonalismy ich w drodze do finalu na poprzednich Mistrzostwach Swiata rozgrywanych w Japonii i mysle ze dzis bedzie podobnie. Nasi rywale nie prezentuja wysokiej formy na tym turnieju ,wygrali tylko jeden mecz ze slabymi Chinami 3:0 a nastepnie ulegli Francji 2:3 i Czechom 1:3 co pokazuje ze jest im daleko do wysokiej formy. Kluczem do dzisiejszego zwyciestwa bedzie zatrzymanie w ataku Mateja Kazijskiego i Władimira Nikołowa. Choc ten pierwszy nie spelnia pokladanych w nim oczekiwan i gra ponizej swoich mozliwosci co jest kolejnym atutem dla Polakow.

Moj TYP:3:1 dla Polski!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka MŚ 17:00

 

Spotkanie: Polska - Bułgaria

Typ: Polska -1,5

Kurs 2,10

Buk Bwin

 

Dzisiaj mecz o wszystko dla Polakow. Po wczorajszej porazce Polska musi dzisiaj pokonac Bulgarow i liczyc na to ze ich dzisiejsi rywale nie wygraja 3:0 z Brazylia. Wczoraj Brazylijczycy sprowadzili naszych na ziemie, gromiac ich 3:0. Widac bylo ze Polska nie ma pomyslu na gre, blok brazylijski okazal sie nie do przejscia. MŚ zaczely sie dla nas dobrze od 3 wygranych z Kanada, Niemcami i Serbia. Brazylie moge wybaczyc gdyz oni sa raczej poza naszym zasiegiem. Jak na razie dobrze spisuje sie Bartek Kurek ktory zdobywa sporo punktow dla naszej reprezentacji. Do meczu z Brazylia jednym z najlepszych odbierajacych pilki byl Krzysuiek Ignaczak. Z Bulgarami dobrze nam sie gra na wielkich imprezach, na ostatnich MŚ pokonalismy ten zespol. Dzis Polacy wyjda podraznieni wczorajsza porazka i powinni zagrac na maksimum swoich mozliwosci.

 

Bulgarzy nie zachwycaja na tych mistrzostwach, w grupie wygrali jedynie z Chinami, pozniej przyszly porazki z Francja i Czechami. W zespole na uwage zasluguje jedynie Wladimir Nikolow ktory widac ze jest w formie. Inna gwiazda Matej Kazijski ewidentnie nie trafil z dyspozycja na MŚ. Dzisiaj dla Bulgarow tez bedzie to mecz o wszystkio gdyz z Brazylia szans raczej nie maja. Zapowiada nam sie niezwykle ciekawy mecz, jednak z przebiegu 1 rundy smiem twierdzic ze jestesmy w lepszej formie i to my wygramy z Bulgaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkowka MŚ 17:00

 

Spotkanie: Polska - Bułgaria

Typ: Polska 3-0

Kurs 3,80

Buk:Expekt

 

Analiza:

Juz dziś przyjdzie nam zagrać o być albo nie być w Mistrzostwach Świata.

O 17 w Ankonie zagramy z Bułgarią i tylko zwyciestwo daje nam szanse na awansowanie do nastepnej rundy tego skomplikowanego turnieju.

Po pierwszej rundzie atmosfera była luźna i pozytywna jednak po wczorajszej klęsce cytuacja diametralnie sie odmieniła.Musimy zwycieżyć ,dobrze o tym wiedzą kibice jak i zawodnicy.Od pierwszego gwizdka bedziemy musieli rgrać na maximum swoich możliwości.I dlatego widze szanse na szybkie zwyciestwo 3-0.

Naszych saitkazy stac na to co pokazali we wcześniejszym roku na ME gdzie pokonaliśmy Bułgarie właśnie 3-0.

Turniej masakrycznie pokrecony przez organizatorów narobił nam problemów bo mimo że wygraliśmy pierwsze 3 mecze to po tej jednej porażce całkowicie skomplikowała nam sie sytuacja.

Wczoraj niewiele mogliśmy zrobić by zatrzymać rozpedzonych Brazylijczyków.

Po pierwszym secie spodziewałem sie odmiennej gry naszych zawodników ale nic z tego.

Dziś ma byc całkiem inny mecz,tak zapowiadają siatkaże ,tak mówił trener i ja w to wierze.Kibicuje naszym i wiem że stać ich na gre na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Francja-USA

Bukmacher:unibet

Typ:(wynik pierwszych dwoch setów) 1

Kurs:3.3

Czas rozpoczęcia:17.00

Analiza:

III runda fazy grupowej MS. USA nie gra najlepiej na tych mistrzostwach. W poprzedniej rundzie ulegli latwo Czechom 0-3 oraz byli blisko mega sensacji i porazki z Kamerunem, ostatecznie wygrali 3-2 i awansowali do III fazy. I runda rowniez nie byla najlepsza, przypomnijmy chocby meki z Meksykiem (ostatecznie z wyniku 0-2 wygrana 3-2) Francuzi natomiast ida jak burza. Do tej pory pokonali juz Czechow, Bulgarow, Chinczykow i Japonczykow. Jedyna porazke poniesli z Argentyna-to byla kalkulacja na latwiejsza grupe, czy slabszy mecz? Tego nie wiemy. Sa to pierwsze mecze w III fazie, kalkulacji juz tu nie ma. Dzis Francja udowodni swoja wysoka forme wygrywajac latwo z grajacymi kiepsko Amerykanami. Ich atutem bedzie ANTIGA Stephane, ktory jest 2 wsrod najlepszych przyjmujacych MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Francja - USA

Typ: Powyżej 187,5 pkt

Kurs: 2.00

Bukmacher: Bet365

Data: 04 Paź 2010 godz. 16:00

 

ANALIZA:

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić tegoroczne MŚ to turniej niespodziewanych wyników. Tylko teraz pytanie, czy wynika to z formy zespołów, czy z kombinowania, aby mieć lepszą pozycję wyjściową w decydującej fazie. W obecnym momencie turniej już w taką wchodzi, więc można spodziewać się raczej uczciwej walki o najwyższe miejsca. Takiej rywalizacji oczekuję w najbardziej wyrównanym pojedynku dzisiejszego dnia, czyli Francji z USA. Potwierdzają to bukmacherzy wystawiając w miarę wyrównane kursy, a więc bardzo mało prawdopodobne jest to, że spotkanie zakończy się w trzech setach. Każda inna opcja daje w miarę duże szanse na powodzenie typu. Już cztery sety zakończone wynikami 25:23 to 192 punkty, a więc do pokrycia linii wystarczą nawet cztery "oczka" mniej, co jest całkiem prawdopodobną opcją. USA poza meczami z Wenezuelą i Czechami w każdym pojedynku grała więcej niż trzy sety, w większości meczów pokrywając linię. Podobnie Francja, która jedynie w spotkaniach z Japonią i Chinami zagrała krótkie spotkania. Na chwilę obecną lepiej prezentują się europejczycy, bo najpierw przegrali praktycznie wygrany mecz z Argentyną, by następnie rozgromić Japonię. USA z kolei - też nie wiadomo czy celowo czy nie - zostali rozgromieni przez Czechy, a później niemiłosiernie męczyli się z Kamerunem. Mimo wszystko są to bardzo wyrównane ekipy, czołówka światowa i powinni stworzyć emocjonujące widowisko. Jak wspomniałem - co najmniej cztery sety murowane, a więc i typ bardzo prawdopodobny. Kurs również niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Hiszpania-Bułgaria

Bukmacher:Bet365

Typ:1

Kurs:3.75

Czas rozpoczęcia:21.00

Analiza:

 

Czekałem na ten mecz 2 dni i wreszcie dziś nadejdzie.

Kursy moim zdaniem są grugo przesadzone ale jak wiadomo bukmacherzy opieraja sie również na rankingach i statystykach w poprzednich turniejów.

Ja zdecydowanie bardziej skłonny jestem stawiać dziś na Hiszpanów. Dlaczego? A dlatego ,że Hiszpanie grają od poczatku bardzo dobrą siatkówkę ,doszli do tego etapu turnieju bardzo dobra grą i przygotowaniem do turnieju.Hiszpanie grali z Kuba i po fenomenalniej wymianie swoich atutów z obu stron padł wynik 3:2 dla Kubańczyków.

Nastepny mecz z Brazylią i po dobrej grze ale mało wystarczającej by pokonac Brazylie ,Hiszpania przegrała 3-1.Trzecie spotkanie to gra o awans do nastepnej rundy wiec Hiszpanie zagrali mocno skon :cwaniak: centrowani i wygrali 3-1 z Tunezją.

Po awansie do grupy z Rosją i Egiptem wydawało sie że mecz z ta druga drużyną bedzie decydował o awansie ale Hiszpanie potrafili pokonac Rosjan po zacietym boju 3-2, a klase pokazali z Egiptem,bo podejrzenia były że Hiszpanie zagraja na luzie by nietrafić do grupy z Brazylia.Jak się okazało zwyceistwo Hiszpanów został nagrodzony tym że ostatecznie trafili do grupy z Bułgaria,która pokonała Brazylie bardzo gładko co prawdopodobnie spowodowane było tym ze Brazylia odpuściła totalnie ten mecz.

Hiszpanie mają solidny skład i wyróżniających sie zawodników.Julian GARCIA-TORRES prezetuje sie bardzo dobrze i zajmuje 6 miejsce w rankingu najlepiej blokujących,Iban Perez jest w pierwszej trójce najlepiej punktujących,a w najlepiej atakujacych jest czwarty, libero LLENAS Francesc również jest wysoko w statystykach najlepszego libero.

Bułgaria niema swoich zawodników tak wysoko ale nie o to chodzi, chodzi o to ze Hiszpania gra równo,a Bułgaria przegrała z Czechami czy z Francją. Spodziewam sie cieżkiego długiego meczu ale zwyciezce widze tylko jednego HISZPANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MŚ siatkowka 21:00 4.10.2010

 

Spotkanie: Czechy - Brazylia

Typ: DW 0-3

Kurs: 1,90

Buk: Bwin

 

Dzisiaj dojdzie do 1 spotkania w 3 rundzie MŚ w ktorym zmierza sie ekipy Brazyylii i Czech. Czesi sa rewelacja tych MŚ, natomiast Brazylijczycy widac ze sa w wielkiej formie i nie sa do przejscia dla nikogo, mimo 2 porazek, ktore wynikaly z kalkulacji i Brazylijczycy sie w nich podlozyli. W ekipie Brazylii swietnie radzi sobie Jan Stokr ktory zdobywa sporo punktow dla Czechow. Dobrze idzie rowniez Popelce a potem sa tylko przecietni gracze. Na Brazylie to za malo. Swoja droga Czesi z nikim rewelacyjnym nie grali jeszcze, ot Bulgarzy ktorzy sie podlozyli czy tez Francuzi ktorzy sa slabi.

Brazylijczycy natomiast jak trzeba sie spiac to tak robia. Osmieszyli Polakow pokazujac ich miejsce w szeregu gromiac 3:0 by dzien pozniej specjalnie przegrac z Bulgaria 0:3 i trafic do slabszej grupy. Jak widac jezeli trzeba sie spiac to tak sie dzieje. W 3 rundzie zarty sie skonczyly i trzeba po prostu wygrywac. Czesi wcale tak rewelacyjnie nie graja jak swiadcza wyniki. Sadze ze dzisiaj zostana tak samo upokorzeni jak Polacy. Brazylia zagra szczelnym blokiem. W wielkiej formie jest Murilo i Dante, imponuje Vissotto a na libero mnajlepszy jest poki co w tych MŚ Mario. Brazylia jest nie do mprzejscia dla nikogo i sadze ze dzisiaj gladko wygraja z Czechami by w kolejnym meczu zagrac na luzie, a byc moze go nawet odpuscic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Niemcy - Czechy

Typ: Powyżej 186,5 pkt

Kurs: 1.85

Bukmacher: Bet365

Data: 05 Paź 2010 godz. 17:00

 

ANALIZA:

MŚ zaskakują z dnia na dzień. Wczoraj chyba mało kto się spodziewał, że USA wygra aż tak wyraźnie z Francją. Jednak w końcu w ekipie z Ameryki Płn. wszystko zatrybiło jak trzeba i zagrali naprawdę dobre spotkanie. Dzisiaj kolejny dzień i kolejny typ. Wybrałem moim zdaniem najbardziej wyrównaną potyczkę wtorku, czyli pojedynek Niemców z rewelacją rozgrywek - Czechami. W grupie R w najlepszej sytuacji jak na razie Brazylia, która po emocjonującym meczu pokonała Czechy i właśnie dla naszych sąsiadów mecz z Niemcami, będzie spotkaniem "o wszystko" jeśli chcą się liczyć jeszcze w walce o medale. W grupie może wydarzyć się jeszcze wszystko, a więc na pewno będzie walka od pierwszej do ostatniej piłki. W tym momencie nie ma już kalkulacji, trzeba wyjść na parkiet dać z siebie wszystko i wygrać spotkanie, nieważne z kim będzie się grało w następnym meczu. Wśród kilku bukmacherów udało mi się znaleźć chyba najbardziej korzystną linię w stosunku do kursu, czyli 186,5. Podobnie jak wczoraj w analizie do meczu Francja - USA, wystarczą cztery wyrównane sety, co jest bardzo prawdopodobne. Ewentualny wynik, np. 25:23, 22:25, 25:20, 25:22 - to już pokryta linia. Liczę oczywiście na pięciosetówkę, ale taka opcja jaką przedstawiłem obok, również wydaje się ciekawa. Zarówno Czechy jak i Niemcy w obecnym turnieju w większości spotkań rozegrały co najmniej cztery sety, więc dlaczego nie miałoby się to stać w spotkaniu, w którym staną na przeciw siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkówka

Spotkanie : Rosja - Serbia (godz 17:00)

Typ: Rosja -2,5 set

Kurs: 4,0

Buk: Bwin

Analiza:

 

Serbia ma juz za sobą pierwszy mecz tej fazy Mistrzostw.Wygrali z Argentyną 3-1 ale niewidac było czegos nadzwyczajnego w ich grze.Ważne jest zwyciestwo które przyblizyło ich do awansu ale by awansowac trzeba wygrac dziś z Rosją ,a to jest wielki problem bo ja niewidze nic w drużynie serbskiej co mogło by spowodowac zwyciestwo z Rosjanami.Chyba tylko taka postawa jaką zaprezentowali Polacy z Bułgaria mogła by spowodowac ze to Serbia grała by dalej.

Ja dziś stawiam zdecydowanie na Rosjan.Jestem przekonany że pojada dziś serbów wiec typuje dziś 3-0 dla Rosji.

Maxim MIKHAYLOV gra bardzo dobrze w tym turnieju i jest jak narazie najlepiej atakującym mistrzostw z skutecznością prawie 65 %.

Troszke zawodzi Volkov ale mysle że dziś pkaże swoją klase bo bedzie on bardzo potrzebny by ta maszyna rosyjska działąła jak szwajcarski zegarek którą nakreca Grankin prezentujacy dobra forme na tych MŚ.

Bardzo dobra zagrywka Mikhaylov'a ,który zaserwował już 14 asów i lepszy od niego jest tylko Stanley z 18 asami.Natomiast Serbowie nieprezetują wibitnej zagrywki co jest podstawą do prowadzenia równej rywalizacji z Rosjanami bo zeby Rosjan przychamowac w ataku potrzeba ich od tej siatki odrzucic.Spodziewam sie meczu bez historii i spokojne zwyciestwo Rosjan 3-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...