Skocz do zawartości

[Zamknięty] Pozostałe ligi


mrx

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka, Francja, LNB

Spotkanie: Dijon - Cholet

Typ: Dijon -1.5 HT

Kurs: 1.70

Godzina: 20:00

Bukmacher: Betfair

Analiza:

 

Na dziś wybieram się do dość specyficznej ligi LNB gdzie 3 w tabeli Dijon mierzyć się będzie z 13 Cholet.

Dijon to specyficzna drużyna tej ligi. U siebie spisują się bardzo dobrze, grają fajnie i notują dużo lepsze cyferki jeśli chodzi o skuteczność z gry. Mają jednak problemy z wyjazdami, przegrywają w nich dość wyraźnie, są w tym nawet powtarzalni. W domu natomiast wygrywają dość wysoko większość spotkań. Z Lyon-Villeurbanne wygrali 64:56, z Paris Levallois także dość pewne prowadzenie do połowy i zwycięstwo ostateczne 70:59. Widać, że własna hala i kibice którzy pomagają koszykarzom Dijonu mają na nich bardzo dobry wpływ. Często śledzę rozgrywki w LNB więc wiem co piszę, rzadko na Dijon u siebie się zawodzę. W niedawno u siebie rozegranym meczu między tymi drużynami padł wynik 75:69 i wygrana Dijon dość pewnie 7 punktami.W końcówce gospodarze trochę odpuścili ale to normalne.Nie mniej jednak wygrana bardzo pewna.

W rozgrywkach ligowych Cholet spisuje się kiepsko. Tylko 13 miejsce i na wyjazdach słabiutko. Tylko 2 z 9 wygrane na pewno nie stawiają ich tutaj w roli faworyta. Przegrane w ostatnich dwóch spotkaniach on road z Le Mans 11 punktami i Nanterre 10 pkt sprawia, że po prostu widzę ogromne value i skuteczność tego typu. Oczywiście podpalać się nie można bo przecież to Fracuska Liga czyli niczego nie można być pewnym ale wszystkie znaki na ziemi wskazują mi, że dziś Dijon jako 3 obecnie siła Ligi wygra to spotkanie. Ostatnie kilka meczy to bardzo skuteczna i pewna wygrana z Paris Levallois i Dunkierką więc jestem dobrej myśli co do dzisiejszego meczu.Wg mnie buk daje promocję wystawiając taką linię, ostatnie wyniki świadczą kto jest lepszy, goście nie walczą już o nic w lidzę, gospodarze wręcz przeciwnie mają szanse na wygranie ligi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość alvaro

17.03.14 / 13:00

Koszykówka, Filipiny

Air 21 Express - Alaska Aces

Typ: Powyżej 183,5 pkt

Kurs: 3,75

Buk: WH

 

Każdy kto choć pobieżnie śledzi rozgrywki na Filipinach wie doskonale jak specyficzna jest ich rodzima liga. Nie ma sensu podawać statystyk, pisać o formie poszczególnych zespołów czy też konkretnych zawodników, opierać się na tym czy mecz grany u siebie czy na wyjeździe - w przypadku omawianych rozgrywek nie będzie wielkim nadużyciem stwierdzenie, iż każdy wynik jest możliwy, szczególnie jeśli pod lupę weźmiemy typy z zakresu under/over. Tutaj ciężko o jakąkolwiek logikę, zdarzają się bowiem mecze gdzie spotykają się drużyny bardzo ofensywnie usposobione i w teorii over powinien paść jak jak Najman po nokaucie a mimo to pada under. Zdarzają się też mecze zupełnie odwrotne, gdzie na pozór ekipy nie powinny przekroczyć 160 punktów a finalnie rzucają w okolice 200. Filipiny to w dużej mierze stan umysłu, nigdy nie przewidzisz jaki przebieg będzie miało dane spotkanie i jaki wynik padnie akurat tym razem. Dlatego też nie mam zamiaru rozpisywać się o formie obu zespołów czy analizować szczegółowo statystyki z ich ostatnich meczów. Wszystko i tak zweryfikuje się na parkiecie i będzie zależeć od przyjętego tempa gry, od nastawienia obu zespołów i przede wszystkim od skuteczności, zaczynając na 3, przez akcje podkoszowe, na rzutach osobistych kończąc. Linia 183,5 pkt wydaje się jak na Filipiny dość niska, zwłaszcza po tak dobrym kursie jak 3,75. Mecze Air21 z Alaską miewały na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy różny przebieg, od dość underowych gdzie padało około 150 pkt, po niezwykle overowe, w których pękała granica 200 pkt. Scenariusz na dzisiejszy mecz trudno przewidzieć, ale skoro mamy tu w pewnym sensie szanse 50/50, to gra overu po tak dobrym kursie wydaje się dużo lepszym rozwiązaniem dlatego tak właśnie czynię. Czy to się opłaci? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówa, LNB

Spotkanie: Chalon/Soane - Lyon-Villeurbanne

Typ: Chalon -2 HT (handicap azjatycki)

Kurs: 1.85

Godzina: 20:30

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Dziś pick z LNB gdzie Chalon mierzyć się będzie z Lyon-Villeurbanne. Gospodarze to bardzo ofensywnie grająca drużyna, szczególnie u siebie w hali gdzie grają dziś są bardzo groźni i skuteczni. Podejrzewam, że po przegranym 2 tygodnie temu 76:77 spotkaniu własnie z Lyonem w Pucharze będą chcieli się tutaj odegrać. W lidzę, potrzebują zwycięstwa więc jestem dobrej myśli. Liga specyficzna i w przeważającej części kto na przewagę własnego parkietu ten zapisuje sobie po spotkaniu zwycięstwo. W tamtym meczu do połowy gospodarze prowadzili do przerwy 5 punktami 29:24. Grali słabo a i tak wygrali pierwsze dwie kwarty. Widać było,że gościom bardziej zależy na wygranej. Zagrali bardzo skutecznie w obronie co przeniosło się na dogrywkę i ostatecznie wygrane spotkanie 1 pkt. Chalon to najbardziej ofensywna drużyna tej ligi, Villeurbanne natomiast to 2 najlepsza obrona Francuskiej Pro A, ustępują tylko La Mans.

W tabeli Chalon potrzebuje jak powietrza zwycięstwa aby wskoczyć na conajmniej 8 lokatę. Obecnie tracą 1 spotkanie do Orleanu więc myślę,że o mobilizację nie trzeba się martwić. Ostatnie spotkania u siebie w hali to prawdziwa dominacja i gromienie rywali z Antiges 104:68 i Roane 95:75. Widać, że zespół gra teraz pewnie i skutecznie.Martwi trochę passa 4 zwycięstw z rzędu gości ale każdą passę trzeba w końcu przerwać, Soane ma rachunki do wyrównania i myślę, że dziś potwierdzą swoje możliwości i ofensywne inklinację. Wybrałem, typ do połowy spotkania bo gospodarze szalenie mocno zaczynają spotkania, narzucają swój bardzo ofensywny styl gry i tutaj upatruję co najmniej powtórki z ostatniego spotkania Pucharowego gdzie Chalon prowadził 5 pkt do pierwszej połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówa, BELGIA: Ethias League

Spotkanie: Oostende - Belfius Mons

Typ: -9,5 Oostende (Hand. Azjat.)

Kurs: 2,75

Godzina: 20:30

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Mecz w Belgijskiej Ethias lidze pomiędzy czołowymi drużynami. Gospodarze Oostende uplasowali się jak do tej pory na 4 miejscu, ich rywale zajmują aktualnie 2 miejsce. Dzisiejsza rywalizacjia według mnie to przewaga około 10 pktów przez cały mecz gospodarzy, a w czwartej kwarcie jeszcze więcej. Ale przebieg spotkania nie gra tutaj większej roli, licze na pokrycie handicapu powyżej 9pkt przez gospodarzy. Typ swój opieram na formie Oostende jaką prezentują na swoim parkiecie. Na 24 spotkania przegrali jedno, i to z niebyle jakim zespolem Hiszpańską Valencią, której jest o co najmniej jedna klase wyzsza niż Oostende. Przypomne także o wyniku 91:52 dla Oostende w ich ostatnim spotkaniu, gdy Oostende było gospodarzem. Co tu dłużej pisać, Wedlug mnie ten mecz to wysoka wygrana Gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka – Australia NBL

Spotkanie: Wollongong - Sydney

Typ: over 88.5 do przerwy

Kurs: 3.50

Data: 21.03 9:30 Unibet

 

 

 

Już za niecałą godzinę znowu czekają na mnie emocje związane z australijską ligą koszykówki NBL. Przed miesiącem obstawiałem spotkanie tych zespołów i wtedy over został pokryty z nawiązką. Jest to spotkanie sąsiadów w tabeli, którzy walczą o 4 miejsce premiujące awansem do play-off. W ostatnich spotkaniach Wollongon prezentuje dobrą formę. WYgrali cztery z 5 spotkań. Także o ich dyspozycje rzutową jestem spokojny. Od początku do trafiania powinien włączyć się drugi strzelec ligi Rotnei Clarke. W ostatnich spoktaniach zawsze rzucał powyżej 20 pkt. Sydney ostatnio trochę dołuje. Dopiero w ostatnim spotkaniu przyszło przełamanie serii 4 porażek. Ostatnio mnóstwo tych pkt tracili gracze z Sydney. Mecz powinien być szybki co sprzyja gościom. Sam Young, który zdobywa średnio 21.9 pkt uwielbia ten styl gry. W tym spotkaniu nie powinno być kalkulacji od samego początku. Gospodarze w formie + gra u siebie, a goście to jeden z bardziej ofensywnie grających zespołów NBL dlatego gram dzisiaj takie zdarzenie. Powo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka -Filipiny 7:45

Spotkanie: Barako E.C. Masters - San Miguel Beerman

Typ: over 194.5

Kurs: 2.10

Bukmacher: MarathonBet

 

Analiza:

 

Spotkanie 5 kolejki rozgrywek Commissioners Cup na Filipinach. W spotkaniu tym zmierzą się zespoły Barako Bull oraz San Mig Beerman. Faworytem spotkania są goście. Zespół ten ostatnio występował pod nazwą Petron Blaze. Zawsze ten zespół ceniłem w lidze najbardziej mimo, że zwykle po świetnej grze w sezonie zasadniczym w play offach coś nie grało. W zespole tym wyrózniają się filipińsko-amerykańscy gracze tacy jak: Ross, Fajardo, Lassiter Santos. Do tego doszły transfery mającego za sobą grubo ponad 200 meczów w NBA Boonea oraz 25-letniego Kevina Jonesa przed rokiem będącego w składzie Cleveland. Powinni oni wygrywać tutaj mecz za meczem notując ponad 100 pkt. Goście to najgorsza obrona ligi. Wygrali do tej pory tylko raz na 4 spotkania. Ściągneli oni niejakiego Dollara, który notuje w tym sezonie średnio ponad 40 pkt. Na nim opiera się ich cała gra. Reszta zespołu to typowi średniacy filipińscy. Bukmacherzy wiedzą co się święci i niestety wystawiają tylko jedną standardową linie na to spotkanie. Będę mocno zniesmaczony jak tutaj San Mig nie pociągnie gry i nie wygra notując przy okazji pokaźny over. Polecam pograć koniecznie w sobotni poranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka -Filipiny 10:15

Spotkanie: Ginebra Kings - Text Texters

Typ: over 198.5

Kurs: 2.50

Bukmacher: William Hill

 

Analiza:

 

Niedzielne spotkania na Filipinach to niemal już rytuał. Zwykle dobrze mi się kojarzą te overy, które wtedy grałem. Jeszcze dzisiaj szykuje się niezwykle interesujące spotkanie. Niepokonany w tym sezonie Text Texters jedzie na spotkanie z Ginebrą Kings. Gospodarze to zespół, który w rozgrywkach o Commissioners Cup gra narazie bardzo nie równo. Chociaż muszę przyznać, że porażki z San Mig Coffie i San Mig Beerman ujmy nie przynoszą. W dotychczasowych spotkaniach Ginebry padało średnio 202.5 pkt. Zespół ten prezentuję ofensywną koszykówkę niezbyt przykładając się do obrony. Mnóstwo rzutów oddaje 34-letni nowy nabytek amerykański Leon Rodgers. Jeżeli będzie w dobrej dyspozycji to ok.40 pkt można się u niego dzisiaj spodziewać. Są jeszcze będący w niezłęj dyspozycji Tenorio, Caguia czy Aguilar. TNT prezentuje się w tym sezonie świetnie. Słaba gra w obronie Ginebry na pewno będzie im na rękę bo potrafią oni grać kontre. Dobrze rzucająrzuty wolne co na FIlipinach często się przydaje szczególnie w zaciętych końcówkach. Zespół ten ma wyrównany i mocny skłąd jak na tą ligę. Atutami są będący w świetnej formie Castro, Ocampo czy świetnie pokazujący się ogromny center jak na warunki azjatów Richard Howell. Goście w meczach w ofensywnie grającymi zespołąmi Barako Bull czy San Mig Beerman bez problemy wrzucali ponad 100 pkt. Do tego jeśli spojrzeć na historię spotkań tej pary to niezwykle często były to szalone mecze. Także za pół godziny kawa, ciastko i Filipiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka -Filipiny 13:00

Spotkanie: San Miguel Beerman - Global Port

Typ: San Miguel -9.5 pkt

Kurs: 2.15

Bukmacher: Pinnacle

 

Analiza:

 

Spotkanie 6 kolejki rozgrywek Commissioners Cup na Filipinach. Jeden z faworytów tych rozgrywek podejmuje u siebie najsłabszy zespół tej ligi. Beerman w tych rozgrywkach idzie jak burza. Przegrali tylko jeden mecz z niepokonanym zespołem Text Texters. W każdym meczu prezentują oni ciekawą i ofensywną koszykówkę. Mają kilku zawodników, którzy potrafią rzucić w ważnym momencie z dystansu. Global Port w ostatnim czasie wygląa bardzo słabo. Mnóstwo porażek a w tegorocznym Commissoners Cup jeszcze bez zwycięstwa. Ostatnio grali trochę skuteczniej, ale w końcówkach nie potrafili ograć rywali. Liczą oni w dużej mierze na Amerykańskiego koszykarza Brocka chociaż on niestety nie dysponuje jakąś nadzwyczajną swobodą w rzucie z dystansu czy półdystansu i dlatego dużo pudłuje. San Miguel powinno to wykorzystać i boleśnie obnażyć poprostu słaby zespół gości. Gospodarze pokazywali, że jak na filipińską ligę mogą się pochwalić zróżnicowaną i ciekawą koszykówką i nie powinni mieć tutaj problemów z pokryciem nie tak wielkiego znowu handicapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka -Filipiny 13:00

Spotkanie: San Mig Coffee - Barako E.C. Masters

Typ: Barako over 91.5

Kurs: 2.50

Bukmacher: William Hill

 

Analiza:

 

O godzinie 13 dojdzie do kolejnego spotkania rozgrywek Commissoners Cup. Zwycięscy dwóch ostatnich rozgrywek na Filipinach podejmować będą Barako Bull, które jak na razie bilans ma słaby 1-4. Stosunek meczy może być nieco mylący, ponieważ te pierwsze 5 kolejek dzisiejsi goście grali z prawie cała czołowką, przegrywając po dogrywce bądź kilkoma punktami w końcówce. Dojdzie tutaj do spotkania siły ofensywnej z niezłą defensywną grą. Barako to niezwykle doświadczony zespół. Ich trener stosuje bardzo szeroką rotację i każdy z graczy dokłada po kilka punktów. Do tego mają świetnego póki co Joshue Dollara, który raz po raz zdobywa 40 pkt. Jeżeli San Mig nie będą w stanie go powstrzymać to mogą mieć spore problemy. Gospodarze dostali na początek bardzo przyjemny terminarz bo grali do tej pory z 7 , 8 i ostanim zespołem tabeli. Dzisiaj po raz pierwsze będą musieli powstrzymać ofensywnie grający zespół. Barako potrafiło do tej pory rzucać średnio po 99 pkt także linia na wystawiona przez buka na ten team jest trochę niska. Mam nadzieję, że San Mig nie będzie tutaj opóźniać maksymalnie grę a o to muszą postarać się Byczki trzymając kontakt punktowy od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka -Filipiny 13;00

Spotkanie: Air21 Express - Ginebra Kings

Typ: over 192.5 pkt

Kurs: 2.62

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Dzisiaj wziałem się za łby za spotkanie na Filipinach, które odbędzie się o godzinie 13 w ramach rozgrywek pucharu Commissoners Cup. 7 w obecnej tabeli Ginebra podejmować będzie zespół z piątego miejsca Air21 Express. Mimo tej minimalnej różnicy w tabeli, faworytem tego spotkania będzie Ginebra Kings. Goście na papierze wyglądają naprawdę dobrze. Już w jednej z poprzednich analiz wyjaśniałem potencjał tego zespołu. Swoją drogą przegrywali oni tylko z czołową trójką ligi a z tymi zespołami trzeba się liczyć, że niekoniecznie się wygra. Dwa pozostałe mecze wygrali rzucając 113 i 108 pkt. Dzisiaj liczę na ich skuteczną grę przez większą część meczu a nie tylko fragmentami. Gospodarze po przyjściu do zespołu młode Witherspoon powinni grać swobodniej. Było to widać już w ostatnim meczu, gdzie debiutant rzucił ponad 40 pkt. To będzie wielkie wzmocnienie tym bardziej, że zastąpi on bardz słabego Lamizane. Express w dalszym ciągu liczy na skuteczność pod koszem 41-letniego Taulavy. Jeżeli tych dwóch graczy będzie w dobrej dyspozycji to swoje punkty oni także rzucą. Także polecam ten typek u liliputów za niecałe dwie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka – Australia NBL 9:30

Spotkanie: Adelaide - Melbourne Tigers

Typ: over 185.5

Kurs: 3.40

Bukmacher: Unibet

Analiza

 

 

Piersze półfinałowe stracie rozgrywek koszykarskich NBL w Australii. Gospodarze zakończyli rozgrywki na drugim miejscu w tabeli z bilansem 18/10. Są oni świetni jeżeli chodzi o mecze u siebie. We własnej hali zdobywają oni średnio 94 pkt i przegrali tutaj zaledwie jedno spotkanie. Co ciekawe cztery dni temu te dwa zespoł spotkały się ze sobą w spotkaniu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego i po świetnym meczu było 99-94. Zwykle Adelaide słynie ze świenej gry pod kosz za to goście świetnie rzucają z dystansu. Mają w swoich szeregech wielu zawodników, którzy potrafią dorzucić trójkę w każdej chwili. Przewodzi w tym oczywiście najlepszy strzelec ligi Chris Goulding. Jeżeli będzie on dobrze dysponowany to Adelaide może się nieźle sparzyć. Melbourne na wyjazdach w sezonie notowali dobre wyniki i tylko Perth Wildcats miało lepsze wyniki. Mam nadzieje, że stawka spotkania nie sparaliżuje zespołów i obejrzę tutaj ofensywne spotkanie z mnóstwem punktów obydwu zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka – Australia NBL 11:30

Spotkanie: Perth Wildcats - Wollongong

Typ: over 88.5 Perth

Kurs: 2.50

Bukmacher: William Hill

Analiza

 

 

Pierwsze spotkanie drugiej pary półfinałowej w rozgrywkach koszykarskich NBL w Australii. Zdecydowanie najlepszy zespół sezonu ragularnego podejmować będzie Wollongong, który zajął czwarte miejsce. Żarty się skońćzył a siebie Dzikie Koty dysponują ogromną siła. Średnio zdobywają niemal 90 pkt i wygrywają pewnie spotkania. Pierwsza piątka jest wyrównana jak żadna inna w tej lidze. Każdy z nich potrafi rzucić w tłoku pod koszem jak i trafiać trójki dlatego tak ciężki ich powstrzymać. Wollongong niemal w ostatniej chwili zaakwalifikował się do play-offów. Bardzo słabo grali na początku sezonu a na wyjazdach wygrali tylko 5 spotkań. Jeżeli Tiggs i Rodnei Clark nie mają swojego dnia to kończy się to wysokimi porażkami. Historia ostatnich dziewięciu spotkań u siebie Perth z Wollongong jest jednoznacza. 9 zwycięstw ze średnio 20 pkt przewagi. Goście już dokonali swojego celu tracąc sporo zdrowia i myślę, że dzisiaj faworyci bedą ich karać raz za raz a tempo spotkania pozwoli pokryć ten overek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka – Brazylia NBB 22:00

Spotkanie: Bauru - Goiania

Typ: over 163.5 pkt

Kurs: 2.05

Bukmacher: Pinnacle

Analiza

 

 

Jeszcze dzis w nocy wybrałem jedno spotkanie z oferty overowej z kosza. W najwyższej klasie rozgrywkowej brazylijskiej ligi koszykarskiej zmierzy się ósmy w tabeli Bauru z trzecim od końca zespołem Goiania. Wszystkie znaki na niebie z dużym prawdopodobieństwem wskazują, że w tym spotkaniu świadkami będziemy wysokiego wyniku punktowego. Gospodarze to jeden z lepiej rzucających zespołów ligi. W meczach u siebie pada średnio prawie 168 pkt na mecz. Posiadają oni szeroki i zróżnicowany skład. Świetnie rzucają za 3 pkt. W tym sezonie trafiali średnio prawie 10 razy na mecz. Do tego potrafią wykorzystywać wysokiego Murilo który zdobywa średnio 16 pkt oraz dobrego młodego rozgrywaka(ponad 5 asyst i 14 pkt na mecz). Goście to słąby zespół. Wygrali w tym sezonie zaledwie 9 razy a ich obrona to druga najgorsza w lidze. Posiadają oni wąski skład, właściwie do gry nadaje się 8-9 zawodników. Gra tego zespołu opiera się właściwe na dwójce dobrze rzucających graczy Diego oraz Taboadzie. Na ostatnie 10 spotkań na wyjeździe wygrali zaledwie raz. W pierwszym meczu tych zespołów zawodnicy wrzucili 170 pkt także tutaj linie mamy dosyć korzystną. Mam nadzieje, że powyższe teamy za nieco ponad godzine uraczom mnie kawałkiem solidnego i przede wszystkim ofensywnego basketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - Australia NBL

Spotkanie: Adelaide 36ers - Melbourne Tigers

Typ: 1

Kurs: 1.63

Godz: 10:30

Bukmacher: Unibet

 

 

Analiza:

 

 

Adelaide 36ers z drugą pozycją w lidze NBL podejmuje zajmujące pozycję trzecią Melbourne Tigers. Adelaide 36ers jest najlepiej grającą drużyną w całej lidze jeśli wziąć po uwagę mecze rozegrane na własnym parkiecie. W czternastu meczach tylko jedna zanotowana porażka to wynik imponujący. Melbourne Tigers w meczach wyjazdowych radzi sobie dość dobrze, z czternastu spotkań porażek mają sześć. W całej lidze NBL są tylko dwie drużyny z dodatnim bilansem punktów, Melbourne Tigers się do nich nie zalicza, Adelaide 36ers za to tak. Spójrzmy na ostatnie kilka spotkań tych drużyn, które odbyły się na parkiecie dzisiejszych gospodarzy. Sześć ostatnich takich meczy to tylko jedna porażka gospodarzy 71:84, pozostałe mecze to zwycięstwa. Ostatnie dwa takie mecze odbyły się 23 i 27 marca tego roku, oba zwyciężyła ekipa Adelaide 36ers, odpowiednio 99:94 i 101:85. Drużyna gospodarzy jest faworytem, kurs zachęcający na postawienie, moim zdaniem - pewniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.04.2014 12:00

Liga KLB

 

LG Sakers - Mobis Phoebus

 

Typ: over 145.5

Kurs: 1.92

Bukmacher: Pinnacle

 

Pierwsze spotkanie finałowe ligi KLB (Korea Południowa), zagrają w nim LG Sakers z Mobis Phoebus. Oba zespoły z łatwością dotarły do finału, dzięki czołowym miejscom w fazie zasadniczej (Mobis Phoebus 1. miejsce, LG Sakers 2. miejsce, choć z takim samym stosunkiem procentowym zwycięstw 0.741) zespoły zostały w play offach rozstawione od półfinałów (pozostałe 4 drużyny, które awansowały do play off rozegrały jedną rundę więcej). LG Sakers wygrało rywalizację z Sonic Boom 3-0. Mobis Phoebus uporało się z Seoul Knights 3-1. Dzisiejszy mecz to spotkanie najsilniejszych drużyn tegorocznych rozgrywek w Korei Południowej. Trudno jest typować drużynę, która wygra to spotkanie i całą rywalizacje. W tym meczu, pierwszym finałowym proponuję zainteresować się liniami punktów jakie zostały wystawione przez bukmacherów. W tym spotkaniu typuję over 145.5, Pinnacle wystawiło kurs sporo wyższy niż cała reszta bukmacherów mająca w ofercie właśnie tą linię. W tym sezonie obie drużyny grały 6 razy ze sobą, zwycięstwa zostały podzielone po równo 3-3. Sumy punktów w tych meczach wyglądały następująco: 151, 151, 151, 136, 139, 147. Pierwsze trzy spotkania gdzie suma punktów wynosiła 151 zostały rozegrane gdy gospodarzem była drużyna LG Sakers. Liczę na to, że dziś zostanie podtrzymana ta tendencja i suma zdobytych punktów co najmniej wyniesie 146.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka - KOREA POŁUDNIOWA: KBL - Play Offy

Spotkanie: LG Sakers - Mobis Phoebus

Typ: powyżej 145,5

Kurs: 1.90

Godz: 12:00

Bukmacher: Bet365

 

 

 

Analiza:

 

 

LG Sakers podejmuje Mobis Phoebus w szóstej rundzie finału Play Off Korei Południowej (w serii prowadzi ekipa gości 2:3). W ostatnich dziesięciu spotkaniach na własnym parkiecie LG Sakers zdobyli łącznie 804 punkty, co daje średnią na mecz 80,4 punktu. Mobis Phoebus w dziesięciu ostatnich spotkaniach wyjazdowych natomiast zdobyli łącznie 767 punktów, co daje średnią meczową na poziomie 76,7 punktu. Po dodaniu obu średnich otrzymujemy 157,1 punktu na mecz. Przyjrzyjmy się ostatnim spotkaniom obu ekip na parkiecie dzisiejszych gospodarzy. W październiku ubiegłego roku mecz zakończył się wynikiem 72:79 (151 łącznie), w listopadzie 79:72 (również 151 łącznie) i w grudniu 73:78 (również łącznie 151 punktów). W dwóch tegorocznych spotkaniach na parkiecie LG Sakers padły wyniki: 74:77 (151 łącznie) i 78:72 (150 łącznie). Jak widać w ani jednym z tych meczy nie padł wynik mniejszy niż 150 punktów, dlatego uważam, iż dziś 145,5 pkt również zostanie przekroczone. Patrząc na kurs, warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - AUSTRALIA: NBL - Play Offy

Spotkanie: Adelaide 36ers - Perth Wildcats

Typ: 1

Kurs: 1.90

Godz: 11:30

Bukmacher: Bet365

 

 

 

Analiza:

 

 

 

W drugim meczu finałowym fazy Play Off australijskiej NBL Adelaide 36ers podejmuje Perth Wildcats. Pierwszy mecz finałowy sprzed czterech dni rozgrywany w Perth zakończył się wygraną gospodarzy 92:85.

Perth Wildcats zakończyli sezon na pierwszej pozycji w tabeli NBL na 28 meczy ponosząc siedem porażek. W czternastu meczach wyjazdowych tych porażek zanotowali pięć, znacznie lepiej grają na własnym parkiecie, gdzie odnieśli tylko dwie porażki.

Adelaide 36ers zakończyli sezon na pozycji drugiej na 28 meczy przegrywając dziesięć. Warto zwrócić uwagę, że są najskuteczniejszą drużyną w całej lidze na własnym parkiecie, gdzie ponieśli tylko jedną porażkę (w styczniu z Sydney Kings 89:102).

Adelaide 36ers będąc gospodarzem wygrali oba ostatnie spotkania ze swoimi dzisiejszymi rywalami, w listopadzie 2013 roku 91:86 i w marcu bieżącego roku 102:79. Od 2013 roku obie ekipy spotkały się sześć razy i ani raz nie wygrała ekipa przyjezdna, niezależnie na którym terenie odbywał się mecz. Dzisiejsi gospodarze w ostatnich piętnastu spotkaniach u siebie przegrali tylko jedno, drużyna gości na ostatnie piętnaście meczy przegrała pięć. Wydaje mi się, że dziś nie powinno dojść do wyjątku od reguły i wygrają gospodarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - FILIPINY: Commissioners Cup

Spotkanie: San Mig Coffee - Meralco Bolts

Typ: poniżej 180,5

Kurs: 1.88

Godz: 14:00

Bukmacher: Bet365

 

 

 

Analiza:

 

 

Czwarte w tabeli San Mig Coffee podejmuje piąte Meralco Bolts. Drużyny bardzo wyrównane, zwycięzce bardzo ciężko przewidzieć. Łatwiej można przewidzieć, że nie wpadnie powyżej 180,5 pkt. San Mig Coffee rozegrali łącznie siedem meczy - bilans 622:583 (średnia to 172 na mecz). Na własnym parkiecie rozegrali cztery spotkania z bilansem 344:345 (średnia to również 172 pkt na mecz). Meralco Bolts rozegrali łącznie osiem spotkań z bilansem 704:740 (średnia - 180,5), w czterech meczach wyjazdowych natomiast mają bilans 308:357 (średnia - 166 na mecz). W zeszłym roku obie drużyny spotkały się łącznie jedenaście razy i zaledwie trzykrotnie przekroczyli 180,5 pkt w meczu. Pięć z tych meczy rozegrano na parkiecie jutrzejszych gospodarzy i tylko raz przekroczono tą ilość punktów (średnia tych meczy to zaledwie 159,4 pkt). Spodziewam się wyrównanego spotkania bez dużej ilości trafień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy sport na Ukrainie należy oczywiście do tych najbardziej dochodowych a dziś kolejne ciekawe spotkanie BC Odessa - Azovmash Mariupol

 

jest to drugie spotkanie play off, pierwsze Azovmash wygrał 74:52 a skłądy wyglądały tak: http://www.eurobasket.com/boxScores/Ukraine/2014/0412_2392_701.asp

 

w obu zespołach jak w całej lidze problem z zawodnikami, w lutym poodchodziło większość zagranicznych zawodników, teraz kolejne kłopoty z kompletowaniem składu, u gospodarzy zabraknie w porównaniu z pierwszym meczem Balasvhova (center) i Love (obrońca) a goście Azovmash będą musieli sobie radzić bez: Lutsenko (small forward), Iasynenko (power forward), Biella (power forward), Lugovtsov (forward). Bardziej znaczące pod względem przydatności powinny być braki w zespole Odessy, obaj koszykarze należeli do czołowych postaci, natomiast tu teraz idzie też o to by w ogóle skompletować skład i po stracie 4 koszykarzy goście mają łącznie do gry 7 koszykarzy, z czego 6 to ostatnio czołowe postacie a siódmy to dokoptowany zawodnik z drugiego zespołu Azovmash. Natomiast w zespole gospodarzy jakościowo to coraz gorzej wygląda jednak jest "aż" 9 koszykarzy do grania choć Nayko w Odessie podobnie jak Lukyanov w Azovmashu to będzie tylko ot taki dodatek, bo ktoś na zmianę musi być.

 

kursy na gospodarzy spadają, wcześniej 4.00 to było minimum teraz mamy już tylko nieco ponad 3, mnie się jednak wydaje, że najlepszą opcją przy tak okrojonych składach będzie under, a linia wydaje się wysoka, w WH mamy 1.50 na under 158,5pkt gdy w pierwszym meczu było 126 punktów, według mnie warto mocno zagrać ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Koszykówka - Kobiety Serie A 16.04.2014 godz. 20:30

Wydarzenie: Lucca - Famila Schio

typ: Famila Schio

Kurs: 1.4

Bukmacher: Bet365

 

Na dzisiaj proponuję swój typ dotyczący 4 spotkania półfinałowego playoff kobiecej serie A pomiędzy drużyną Lucca, a Familą Schio. Gospodynie to mało znana na arenie międzynarodowej drużyna, czego nie można powiedzieć o ekipie Famili, która rok w rok udanie lub mniej udanie występuje w kobiecej Eurolidze i udowadnia swoją niezagrożoną pozycje również w rodzimej lidze. W tym sezonie również koszykarki Famila Schio zdominowały ligę i awasowały do fazy playoff z pierwszego miejsca z tylko jedną porażka na 20 rozegranych kolejek. Gospodynie natomiast do fazy playoff awansowały z 4 miejsca mając o wiele gorszy dorobek punktowy od swoich rywalek dzięki 13 wygranym i 7 porażkom. Po rundzie zasadniczej obydwa zespoły ograły swoje rywalki w ćwierćfinałach playoff, Lucca z zespołem Venezia 2:0 w meczach, a Famila z Orvieto również 2:0. Po tych spotkaniach zespoły spotkały się razem w pierwszym meczu gdzie tak jak dzisiaj gospodarzem spotkania był zespół Lucca i niespodziewanie wygrał to spotkanie 63:59 i na wyjazdowe spotkania w Schio wyjeżdżały prowadząc w serii 1:0. W dwumeczu w Schio gospodynie już pokazały, że są zdecydowanymi faworytkami tego półfinału i wygrały 76:61 i 71:59. Dzisiejsze spotkanie moim zdaniem będzie już ostatnim i gospodynie nie zdołają doprowadzić do remisu w serii, a pierwsze spotkanie i wygraną Lucca traktuję w kategoriach dużej niespodzianki. Dzisiaj tej niespodzianki nie będzie. Zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka -Filipiny 11:45 22.04.2014

Spotkanie: Air21 - San Miguel Beerman

Typ: over 102.5 San Miguel Beerman

Kurs: 3.40

Bukmacher: William Hill

 

Analiza:

 

 

Ameryka ma NBA a Filipiny ligę PBA. Rozgrywki tych lig wkraczają już w fazę play-off. Faworyzowny zespół z San Miguel mierzyć się będzie z zespołem Air21, który zająć w sezonie zasadniczym 7 miejsce. Goście w sezonie prezentowali się bardzo dobrze. Świetnie do zespoł wprorowadził się były gracz Cleveland Cavaliers Kevin Jones, który co mecz dokłada ok. 30 punktów na dużej skuteczności. Dokładając do tego kilku niezłych graczy jak na te warunki (Fajardo, Santos, Lassiter, Ross). To przełożyło się, że ten zespół rzuca w tej lidze najwięcej pkt, ze średnią 100 na mecz. Air21 po przyjściu Whiterspoona gra nieco lepszą koszykówkę, ale ich obrona z ponad 40 letnim Taulava jest dziurawa niesłychanie. Co ciekawe te zespoły grały pięć dni temu mecz, który wydawało się ze zakońćzy się niespodziewanym zwycięstwem Air21 lecz w ostatniej kwarcie Beerman wbili rywalom 38 pkt i wyciągneli mecz, który przegrywali dwudziestoma punktami. Dzisiaj mecz jest już o coś i liczę na lepszą motywację oraz koncentracje w zespole gości i gruby over.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu liga ukraińska, mecz Budivelnyk - Azovmash...

 

nadal linie jakie wystawiają buki wydają mi się zawyżone... w pierwszym meczu półfinału play-off pomiędzy tymi drużynami było 76:43 dla Budivelnyku. Od początku gospodarze wyrobili sobie przewagę, którą powiększali w kolejnych kwartach, nie mieli żadnego problemu z rywalem. Goście, którzy grają już od dłuższego czasu bez zagranicznych zawodników nie byli w stanie podjąć walki, kończyło się to ciągłymi faulami a w pewnym momencie nastąpiło odpuszczenie meczu, w końcówce w obu zespołach grały rezerwy, a te lepsze ma oczywiście Budivelnyk. W ćwierćfinale play-offu gdzie ich rywal miał podobne problemy były bardzo niskie wyniki. We wtorek w pierwszym meczu półfinałowym padło w ostatniej kwarcie zaledwie 20pkt w tych rezerwowych składach, ale nawet gdy grali podstawowi w obu zespołach, przed wyeliminowaniem się faulami itd., przed odpuszczeniem meczu rzucali mało punktów. Pierwsza kwarta 32pkt, druga 33pkt... Budivelnyk, który potrafi grać w ofensywie, zdobywać punkty widać skupia się bardziej na obronie wiedząc o problemach rywali, dziś być może ten mecz nie ułoży się aż tak źle dla gości z Mariupola, ale over jest mało realny, nawet jeśli mecz rozstrzygnie się szybko, na dużą ilość punktów nie ma co liczyć. Gospodarze mają mocny skład na czele z Lavrinovicem i Strelnieksem, jest u nich dużo większe pole do rotacji składem, różnica pomiędzy tymi drużynami jest obecnie spora i w którymś momencie gospodarze zdominują ten mecz. W tym meczu dobrymi typami wydają się być under 150,5 1.85 w Betssonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - Izrael - Super League

Spotkanie: Maccabi Tel Aviv (HA -11,5 ) - Maccabi Haifa

Typ: 2

Kurs: 1.85

Godz: 20:00

Bukmacher: Bet365

 

 

 

Analiza:

 

 

Maccabi Tel Aviv podejmuje Maccabi Haifę w ostatnim meczu etapu zwycięzców izraelskiej ligi koszykówki. Maccabi Tel Aviv rundę zasadniczą zakończyli na pierwszej pozycji z 40 punktami, na 22 mecze osiemnaście zwycięstw i cztery porażki (bilans 1814:1635). Maccabi Haifa zakończyła na pozycji na pozycji trzeciej z 37 punktami, piętnastoma wygranymi i siedmioma porażkami oraz bilansem 1842:1711. Zdecydowałem się na handicap -11,5 dla gospodarzy i wygraną gości z prostego powodu. Maccabi Haifa to najlepiej grająca ekipa na wyjazdach w całej rundzie zasadniczej, na jedenaście spotkań 8 wygranych i bilans 917:836. Drużyna z Tel Avivu ma u siebie komplet zwycięstw, u siebie z Haifą jednak od 2011 roku tylko raz wygrała 12 punktami, w innych meczach różnice były znacznie mniejsze. W 2011 roku mec zakończył się wynikiem 98:95, w 2012 87:81 i 86:79, w 2013 76:64 (12 punktów różnicy), 76:68, 76:72, 79:86 (jedyna wygrana gości) oraz ostatnie spotkanie w Tel Avivie 75:73. Nie sądzę, aby jutro gospodarze wygrali większą ilością punktów niż jedenaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Godzina: 19:45

Spotkanie: Fenerbahce - TED Kolejliler

Typ: Fenerbahce -17pkt

Kurs: 1.80

Buk: ComeOn

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 19:45 odbędzie sie spotkanie Tureckiej Basket Ligi pomiędzy Fenerbahce a TED Kolejliler. Ja na te spotkanie mam do zaproponowania typ iż gospodarze wygrają ten mecz przynajmniej 18pkt. Analize zacznę od Fenerbahce. Od wielu sezonów jest to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza drużyna w jakże mocnej Tureckiej lidze w koszykówke. Zawsze sezon zaczynają z myślą o tytule mistrzowskim. Ale moc tej drużyny nie pokazuje tylko TBL ale również Euroliga w której radzą sobie w każdym sezonie bardzo dobrze a w tym roku bardzo mało brakło do najlepszej 8. W tym sezonie jak na razie w lidze zajmują 2 miejsce ulegając tylko Banvitsporowi. Ich bilans jest bardzo imponujący 22W-6L. Jeśli chodzi o własny parkiet to na 14 meczy wygrali 12. Ostatnie 3 mecze u siebie ogółem to zdecydowane zwycięstwa Fenerbahce, z Trabzonem 84-62, z Efesem 84-65 i z Galatasaray 77-52. Co pokazuje że są w świetnej dyspozycji bo jeśli wygrywają z dobrym Efesem 21pkt czy Galatasaray aż 25pkt to z przeciętnym TED powinno być jeszcze wyżej. Dzisiejsi goście mogą mówić o kompletnym załamaniu formy. Zajmują dopiero 12 miejsce ale to wszystko przez ich gre w ostatnich tygodniach. Przegrywają wszystkie mecze od jakiegoś czasu no po za jedną wygraną z najsłabszą Aliagą. W sumie na ostatnich 10 meczy mają 2 wygrane a 6 ostatnich to same porażki. Na wyjeździe ostatnio przegrali z przeciętnym Selcuk aż 23pkt a wcześniej z Turk Telekom 18pkt. Nie idzie im co pokazało ostatni tydzień gdzie u siebie prowadzili z Galatasaray po 3 kwartach 14pkt a i tak przegrali ostatnią kwarte 10-29. Jeśli rywal tylko chce to TED nie ma nic do powiedzenia. Jeśli chodzi o H2H to dwa ostatnie mecze między tymi ekipami to wyjazdowe wygrane Fenerbahce odpowiednio 17 i 18pkt. Dzisiaj atutem będzie własny parkiet ale też to że Fenerbahce odpadło z Euroligi więc całą siłę skupią na lidze. Ja myśle że TED w obecnej formie powinno przegrywać każdą kwartę a cały mecz w granicach 30pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Estońska Meistriliiga

Spotkanie: Tallinna Kalev - TU/Rock

Typ: under 142,5

Kurs: 1.85

Godz. 16.00

Bukmacher: Betsson

Analiza: Spotkanie nr 2 w półfinale estońskiej Alexela KML. Faworyta chyba nie trzeba wskazywać, ale dla niewtajemniczonych podam, że sąnim goście. Zespół Tartu Ulikool zwyciężył w sezonie zasadniczym z bilansem 30-2. Grał w Lidze Bałtyckiej, w której zajął 3 miejsce, grał w Eurochallenge, dotarł do fazy pucharowej, w której przegrał z Szolnoki Olaj. Zespół gości na pewno jest faworytem do mistrzostwa. Gospodarze grali tylko w lidze stońskiej, też z bardzo miernym skutkiem, bo zajęli 5 miejsce w sezonie z bilansem 14-18. Jednak w 1/4 finału playoff ograli 3:1 TTÜ Korvpalliklubi Tallinn. W pierwszym meczu tej rundy TU/Rock wygrał 75:48 i mniej więcej widzimy jaki wynik może paść dzisiaj. Faworyt miał 15/30 za 2pkt. oraz 11/34 za 3pkt. Tallinna po 3 kwartach uzyskała 28pkt., dopiero w 4 kwarcie wygrała 20:18. Oba zespoły w ćwierćfinale grały na niskie wyniki punktowe, gospodarze 4 undery dla tej granicy, a goście 2 (3 wygrane z Valgą, wyniki to: 82:57, 86:54 i 94:76). Gospodarze według mnie z 60 pkt. nie wyjdą. Grę trzymają Amerykanie A. Ampim, D. Mims oraz Estończycy Tamm i Saks. Goście też więcej niż 80 pkt. nie rzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - Filipiny - Commissioners Cup - Play Offy

Spotkanie: San Mig Coffee - Air 21 Express

Typ: poniżej 158,5

Kurs: 3.75

Godz: 14:00

Bukmacher: William Hill

 

 

 

Analiza:

 

 

San Mig Coffee podejmuje Air 21 Express w czwartym meczu serii w walce o finał (w serii prowadzi San Mig Coffee 2:1). Drużyny w walce między sobą bardzo mało trafiają, gra obronna jest dobra, czego nie można powiedzieć o ataku. Ostatnie spotkania na parkiecie jutrzejszych gospodarzy kończyły się bardzo niskimi rezultatami, przed trzema dniami było to 82:75 (razem 157 punktów), w styczniu 67:60 (razem zaledwie 127 punktów), w grudniu ubiegłego roku 69:69 (po dogrywce 92:83 - więc gdyby nie dogrywka, która zdarzyła się tylko ten jeden raz na dwanaście spotkań, byłoby 138 punktów), w sierpniu ubiegłego roku 82:93 (razem 175 punktów - więc więcej) i w kwietniu ubiegłego roku 80:66 (razem więc 146 punktów). Jak widać, na ostatnie pięć tych spotkań tylko jednokrotnie padł wynik większy niż 158,5 punktu, nie licząc meczu, w którym odbyła się dogrywka. Kurs zachęcający bardzo, nie uważam, aby jutro odbiegli od tej reguły. Mecze między tymi zespołami to ogromna ilość strat i fauli, oba zespoły mają duże problemy ze skutecznością rzutów za jeden. Liczę jutro na to, że wynik końcowy będzie oscylował w okolicach 150 punktów, co potwierdza rachunek prawdopodobieństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Estońska Meistriliiga

Spotkanie: BC TU/Rock vs Tallinna Kalev

Typ: under 140,5 :minus: [no jak się rzuca w 1 kwarcie 50 pkt.?!!] :lol:

Kurs: 1.85

Godz. 18.00

Bukmacher: Betsson

Analiza: Spotkanie nr 3 w półfinale estońskiej Alexela KML. Faworyta chyba nie trzeba wskazywać, ale jakby ktoś nie wiedział, to są nim gospodarze. Zespół Tartu Ulikool zwyciężył w sezonie zasadniczym z bilansem 30-2. Grał w Lidze Bałtyckiej, w której zajął 3 miejsce, grał w Eurochallenge, dotarł do fazy pucharowej, w której przegrał z Szolnoki Olaj. Goście grali tylko w lidze stońskiej, też z bardzo miernym skutkiem, bo zajęli 5 miejsce w sezonie z bilansem 14-18. Jednak w 1/4 finału playoff ograli 3:1 TTÜ Korvpalliklubi Tallinn. W pierwszym meczu tej rundy TU/Rock wygrał 75:48, w drugim na wyjeździe 72:52 i mniej więcej widzimy jaki wynik może paść dzisiaj. Faworyt w pierwszym meczu miał 15/30 za 2pkt. oraz 11/34 za 3pkt. W drugim 12/24 za 2 pkt. i 13/36 za 3pkt. Tallinna w pierwszym meczu po 3 kwartach uzyskała 28pkt., dopiero w 4 kwarcie wygrała 20:18. Drugi mecz to 23 pkt. po 2 kwartach Tallinny. Oba zespoły w ćwierćfinale grały na niskie wyniki punktowe, gospodarze 4 undery dla tej granicy, a goście 2 (3 wygrane z Valgą, wyniki to: 82:57, 86:54 i 94:76). Goście według mnie z 60 pkt. nie wyjdą. Grę trzymają Amerykanie A. Ampim, D. Mims oraz Estończycy Tamm i Saks. Gospodarze też więcej niż 80 pkt. nie rzucą, bo nie ma takiej potrzeby. :minus::minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Czechy NBL - Playoffy

Spotkanie: BK Prostějov - BK Pardubice

Typ: under 150,5

Kurs: 1.935

Godz. 18.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Spotkanie nr 3 w półfinale czeskiej ligi koszykówki. Po 2 grach mamy wynik 1:1 i z tej pary trudno wskazać kto jest faworytem do gry w finale. W sezonie zasadniczym lepszy był zespół Prostojeva, wygrał 32 z 44 gier. Zajął 2 miejsce w tabeli. Goście zaliczyli 26 wygranych, a sezon zasadniczy wygrał oczywiście Nymburg. W ćwierćfinale Prostojev ograł BC Kolín 3:0 (2 overy i 1 under dla tej granicy co w zakładzie). Goście wygrali z Ústí nad Labem w takim samym stosunku (3 overy). W półfinale Prostojev u siebie wygrał 71:49, a rywal uzyskał w 1 połowie 12 pkt. Odbił siędopiero w 4 kwarcie wyrywając ją 24:14. W Pardubicach wynik zgoła odmienny, bo gospodarze wygrali 73:59. W sezonie zasadniczym 4:1 dla Prostojeva (1 mecz pucharowy), ale tylko 2 undery dla granicy 150,5pkt. Uważam, że i w 3 meczu też nie będzie ostrego rzucania, a akcje będą grane długo. To są decydujące mecze i na pewno nie będzie biegania od kosza do kosza i oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Oba zespoły miały w pierwszych 2 meczach sporo problemów ze skutecznością, dość powiedzieć, że z pierwszych piątek tylko Nelson w Pardubicach i Slezak w Prostojevie zaliczyli ponad 50% z gry w 2 meczu. W pierwszym u gospodarzy lepiej, u gości także Nelson, ale ogólnie 19/57.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Czechy NBL - Playoffy

Spotkanie: BK Pardubice – BK Prostejov

Typ: under 147,5

Kurs: 1.971

Godz. 18.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Spotkanie nr 4 w półfinale czeskiej ligi koszykówki. Po 3 grach mamy wynik 2:1 dla zespołu Pardubic i dzisiaj zdecydowanie bliżej do finału ma zespół gospodarzy. W sezonie zasadniczym lepszy był zespół Prostojeva, wygrał 32 z 44 gier. Zajął 2 miejsce w tabeli. Goście zaliczyli 26 wygranych, a sezon zasadniczy wygrał oczywiście Nymburg. W ćwierćfinale Prostojev ograł BC Kolín 3:0 (2 overy i 1 under dla tej granicy co w zakładzie). Goście wygrali z Ústí nad Labem w takim samym stosunku (3 overy). W półfinale Prostojev u siebie wygrał 71:49, a rywal uzyskał w 1 połowie 12 pkt. Odbił się dopiero w 4 kwarcie wyrywając ją 24:14. W Pardubicach wynik zgoła odmienny, bo gospodarze wygrali 73:59. Mecz nr 3 zdecydowanie dla Pardubic, bo ten zespół wygrał na wyjeździe 75:57. Znakomite zawody rozegrał Nelson (28pkt. i 9 zb.) oraz Muirhead (13pkt. i 11zb.). Gospodarze 21/54 z gry oraz 9/16 z linii rzutów wolnych. W sezonie zasadniczym 4:1 dla Prostojeva (1 mecz pucharowy), ale tylko 2 undery dla granicy 147,5pkt. Uważam, że i w 4 meczu też nie będzie ostrego rzucania, a akcje będą grane długo. To są decydujące mecze i na pewno nie będzie biegania od kosza do kosza i oddawania rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Oba zespoły miały w pierwszych 2 meczach sporo problemów ze skutecznością, w każdym meczu obie ekipy poniżej 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka- Francja Pro A

Spotkanie: Le Mans – Dijon

Typ: under 137

Kurs: 1.75

Godz. 20.00

Bukmacher: Bet365

Analiza: W francuskiej lidze PRO A zaczęły się playoffy. Dokładnie pierwsza runda, w której spotkają się Le Mans i Dijon. Tak na dobrą sprawę trudno wskazać kto jest tutaj faworytem. Niby zespół Le Mans zajął 3 miejsce w sezonie zasadniczym, a goście 6, ale obie ekipy dzieliła tylko 1 wygrana w bilansie (19-11 u gospodarzy, 18-12 u gości). Ja postanowiłem zagrać na under punktowy. Te dwie drużyny co ciekawe straciły najmniej punktów ze wszystkich 16 ekip w lidze. Dijon średnio traciło 70,1pkt./mecz i jest to najlepszy wskaźnik w francuskiej lidze, gospodarze 70,3pkt./mecz. Należy też wspomnieć, że gospodarze mieli 3 najgorszą ofensywę w lidze, gorsze były tylko dwa ostatnie zespoły. Zresztą niewiele lepsi byli koszykarze Dijon, 4 najgorsza ofensywa. Widać więc, że w meczach tych ekip wielu punktów nie padało. W tym sezonie 74:56 dla Le Mans i 63:47 dla Dijon w meczach między tymi zespołami. Ostatnie 3 sezony w meczach między tymi zespołami zanotowano 6 underów na 6 gier. Nie będę przytaczał składów, bo nie ma to sensu. Za to dla mnie jest to bardzo ważny mecz, to jest faza playoffów i gramy tutaj 2 mecze. Na pewno obie ekipy zagrają to co umieją najlepiej czyli defensywę. Granica dość niska, ale jak na tę fazę i w przypadku tych zespołów nie sądzę, aby 130 pkt. zostało przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...