Skocz do zawartości

[Zamknięty] Pozostałe ligi


mrx

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka Niemcy - Bundesliga

Spotkanie: Ludwigsburg - Bayern.M
Typ: 1/1
Kurs: 3,30

Godzina: 20:30
Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

W dzisiejszym dniu zauważyłem bardzo ciekawy mecz z koszykówki w Bundeslidze pomiędzy Ludwigsburg a Bayernem Monachium. Wkroczyliśmy w decydująca faze w lidze niemieckiej czyli Play Offy. Do tej pory rozegrane zostały trzy pojedynki pomiędzy drużynami na korzyść Bawarczyków i na chwilę obecną stan rywalizacji wygląda 2:1 na korzyść gości co stawia ekipę gospodarzy Lugwigsburg pod ścianą , gdyż jeżeli przegrają dzisiejszy mecz to mogą pożegnać się z dalszą grą o mistrzostwo kraju tym bardziej że Bawarczykom rzadko zdarza się przegrywać na własnym terenie. Obie drużyny są bardzo silne i doświadczone co może świadczyć o wyrównanych meczach pomiędzy nimi oraz licznymi występami w najważniejszym turnieju czyli Eurolidze. Chciałbym się skupić na ostatnich trzech meczach bo to one będą decydujące  pierwszy mecz w Monachium 97:80 drugi drużyna Ludwigsburga podejmowała u siebie 93:74 i ostatni mecz u Bawarczyków zakończony 79:68. Drużyny charakteryzuje to że są bardzo silne na swoim parkiecie i tak je można nazwać narzucają swój styl i dyktują grę i uważam że w czwartym starciu pomiędzy tymi ekipami te warunki będzie dyktował Ludwigsburg który u siebie pokazał charakter i walkę do ostanich minut prowadząc grę od pierwszego gwizdka do końca wygrywając pewnie z faworytem tych rozgrywek Bayernem.M. Kurs który jest na to spotkanie i typ 1/1 jest bardzo kuszący 3,30 i uważam że jest jak najbardziej w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kvarner - Cedevita

 
Typ: Kvarner +25.5 punktów  :plus:  :plus:  :plus:  :5:
Kurs: 2.26
 
Witam serdecznie w 22 dzień maja. Dwie poprzednie analizy na + więc myślę że i dzisiaj dobrze zamknę tydzien poniewaz na dzis znalazłem prawdziwą perełkę! Mianowicie spotkanie Kvarner kontra Cedevita w drugim meczu półfinałowym Ligi Chorwackiej. Rywalizacja do dwóch zwycięstwa i za pewne dzisiaj Cedevita ten awans już uzyska ale według mnie handicap na gospodarzy to jest jakies nieporozumienie i warto grać na to wieksza stawką. Co prawda w pierwszym spotkaniu padł wynik 115-59 dla Cedevity czyli aż 56 punktami wygrali co na pewno było miazgą ale Cedevita u siebie osiąga takie wyniki praktycznie ze wszystkimi. Gorzej wygląda sytuacja na wyjazdach i tutaj ciekawostka , odkąd Kvarner jest w lidze to przegrali wszystkie mecze ale jakim stosunkiem? A no małym, 16 punktami, 6 punktami, 12 punktami, 7 punktami i miesiąc temu jeszcze w fazie zasadniczej przegrali 12 punktami, więc co robi tutaj aż taki duży handicap +25.5 punktów?! Za pewne buki patrzą na pierwsze spotkanie i różnice 56 punktów ale według mnie dzisiaj takiego lania nie bedzie, fakt Cedevita to wygra i to jest nieuniknione ale jak dla mnie wygrają tak 10-15 punktami nie więcej i moja linia i tak jest bezpieczna, szukałem niższej ale niestety nie znalazłem więc musze zadowolic sie ta ale szansa jak dla mnie ogromna! Polecam i powodzenia!
 
Bukmacher: Pinnacle

 

Edytowane przez Zamko29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Turcja - Super Ligi

Spotkanie: Galatasaray - Pinar Karsiyaka
Typ: 2
Kurs: 3.50

 

Godzina: 16:00
Bukmacher: Bet365

Analiza:  Trzecie spotkanie tych drużyn w ćwierćfinale rozgrywek o mistrzostwo Turcji. Bardzo istotne dla obu ekip ponieważ w tym momencie po dwóch rozegranych spotkaniach mamy remis 1-1, a gra się do dwóch wygranych. Mecz urasta więc do rangi meczu o wszystko.  Oba zespoły wygrywały mecze na wyjeździe i liczę, że ta seria zostanie dzisiaj podtrzymana. Co do mojej oceny na temat szans to obstawiam, że są bardzo wyrównane i pokazują to dwa ostatnie spotkania. Wyniki 67-74 i 62-65 pokazują, że te dwie drużyny dzieli na prawdę mała różnica lepszej skuteczności danego dnia. W sezonie ligowym wyżej w tabeli plasował się zespół ze Stambułu, który zajął ostatecznie trzecie miejsce, a Pinar Karsiyaka była szósta. Co ciekawe dwa pierwsze spotkania tych drużyn były bardzo niskimi wynikami mimo tego, że są to drużyny, które lubią punktować i tak grały przez prawie cały sezon. Galata to zwycięzca tegorocznych rozgrywek Eurocup w których po drodze pokonali dzisiejszego rywala Pinar Karsiyaka(64-67 i 93-65 z pozycji Galatasaray). Długo zastanawiałem się nad zagraniem over(158)  w tym meczu ponieważ wydaję mi się, że trzeci mecz z rzędu z tak niskim wynikiem tych drużyn się nie wydarzy. Jednak stawiam na gości, którzy dość nieoczekiwanie wygrali pierwsze spotkanie. 

W ostatnim meczu Pinar Karsiyaka słabo rozpoczęła spotkanie gdzie w pierwszej kwarcie rzucili tylko siedem punktów oddając tylko trzy celne rzuty! Za pewne gdyby nie taki słaby początek to mogli by zakończyć rywalizacje w tej serii i przejść do pófinału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenit Petersburg - Unics Kazan

 

Data: 23.05.2016, 17:00

Typ: Zenit Petersburg + OT  :plus:  :plus:  :plus:  :5:

Kurs: 1.80

 

Witam serdecznie. Na dzień 23 Maja przygotowałem analizę z koszykówki a mianowicie półfinał Ligi VTB. Cały weekend był dla mnie bardzo udany, osobiście dużo zarobiłem a na forum 3 typy które podałem okazy się trafne. No to lecimy z tematem kolejny tydzień. Jak już wspomniałem liga VTB i mecz Zenit Petersburg kontra Unics Kazań. Półfinał i rywalizacja do 3 zwycięstw i po dwóch meczach w Kazaniu wynik 2-0 dla Unicsu ale w obu meczach mecz był bardzo wyrównany, w pierwszym Kazań wygrał jednym punktem (94-93) natomiast w drugim spotkaniu padł wynik 97-91 czyli tylko 6 punktami. Zenit we własnej hali jest jeszcze lepszym zespołem niz na wyjazdach a widać że Unics nie taki straszny i można go pokonać co pokazały te dwa mecze gdzie zabrakło troche szczescia. Zenit w tym roku kalnedarzowym na własnym parkiecie przegrał tylko 2 spotkania, na ostatnie 5 spotkań na własnym parkiecie z Unicsem wygrywał czterokrotnie a dokładnie miesiąc temu jeszcze w fazie zasadniczej wygrali 89 do 65 czyli różnicą aż 24 punktów. Jak dla mnie jutro można atakować też grac jakiś handicap ale ja próbuje zagrać czyste zwycięstwo Petersburga po jak dla mnie zawyżomym kursie patrząc na mecze w Kazaniu i na mecze Petersburga na własnym boisku. Dla bardziej odważnych polecam pograć jakiś handicap, a za drobne awans Petersburga po kursie 12 co jest spora przesada. Polecam i powodzenia!

 

Bukmacher: Betsson

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kontratakuje jeszcze takim typem bez analizy ale jak dla mnie warte do zagrania i za drobne można spróbować :)

Zespół który awansuje  do finału? - Zenit Petersburg

Kurs: 12.00

Bukmacher: Betsson

Edytowane przez Zamko29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khimky Moskwa - CSKA Moskwa

 
Data: 24.05.2016, 18:00
Typ: Khimky Moskwa + OT  :minus:  :minus:  :minus:
Kurs: 2.20
 
Świetna passa trwa nadal, dzisiaj Zenit wszedł gładko i mój bilans z ostatnich 4 dni wynosi 4 typy podane 4 typy wygrane! No to lecimy dalej, na dzień 24 Maja wybrałem po raz kolejny lige VTB tym razem spotkanie Khimky Moskwa kontra CSKA Moskwa. I sytuacja dokładnie taka sama jak w meczu Zenita z Unicsem. CSKA wygrało dwa pierwsze mecze u siebie i również wygrało je minimalnie w pierwszym meczu 86-83 czyli tylko 3 punktami w drugim 99-87 czyli już trochę bardziej okazale. Khimky jednak pokazało w ćwierćfinale gdzie pokonało 3-0 Lokomotiv Kuban ze słąbą drużyną nie sa a przede wszystkim na własnym parkiecie potrafią zrobić różnicę. Oglądałem chwile tego pierwszego meczu powtórki bo chciałem zobaczyc jak stoi z formą CSKA i zobaczyłem że bardzo słabo kondycyjnie. Widać że te wszystkie spotkania w Eurolidze ich wykończyły. Co prawda wygrali ale teraz mecze co 3 dni są dla nich gwoździem do trumny. Co prawda na mecz z Khimky daleko mieć nie bedą ale były tylko 2 dni na regenerację i tutaj upatruje swojej szansy że CSKA jest nieco zmęczona i na trudnym parkiecie Khimky powalczy jeszcze o awans do finału. Ja gram czyste zwycięstwo Khimky Moskwa w tym spotkaniu jak dla mnie nie zakończy sie ten półifinał 3-0 dla CSKA, zwłaszcza że na 5 ostatnich H2H u siebie Khimky wychodziło aż 3 razy zwycięsko. Polecam i powodzenia!
 

Bukmacher: Bet365

 

Edytowane przez Zamko29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Mistrzostwa Ameryki Płd Kobiet 

Spotkanie:  Urugwaj - Kolumbia  83;42
Typ: Kolumbia - 38 pkt AH OT :plus:  :plus:  :plus:  :5: 
Kurs: 1.93

Godzina: 22:45 
Bukmacher: Pinnacle 

Bardzo fajna linia na dzisiejsze spotkanie w ramach Mistrzostw Ameryki Płd Kobiet gdzie w grupie A Urugwaj podejmować będzie dużo mocniejsze Kolumbijki. Paragwaj wygrał tutaj z Urugwajem 62:56 . Kolumbijki natomiast 38:79 pokonały Chile, rozgromiły również Paragwaj wczora j36 pkt . Dla mnie tutaj sprawa zwycięstwa jest rozstrzygnięta, Kolumbijki posiadają dużo większe dośwadczenie i niemal na każdej pozycji posiadają dużo wiekszy potencjał. Urugwaj ma ogromne problemy z ofensywą. W tych mistrzostwach rzucały 42 pkt z Brazylią, 56 słabiutkiemu Paragwajowi i 53 do 68 z Chile co pokazuje ich niskie umiejętności. Szykuje się szybki mecz i mam obiekcję czy dziś Urugwaj przekroczy choćby 50 pkt tak więc idę tutaj w handi . Paragwaj rozniósł 41 pkt CHile, 36 paragwaj  pokazując przy tym mnóstwo klasy w tych spotkaniach. Obrona Paragwaju leży i tylko dzięki fatalnej skuteczności rywalek nie kończyło się to w okolicach 80 pkt. Dziś wydaje mi się, że 90 po stronie Kolumbijek pękniea dobra obrona sprawi, że Urugwaj  nie będzie już tak efektywny. Początek spotkania o 22.45. Urugwaj z meczu na mecz powinny dostawać coraz więcej bo grają s5 i rzadko dokonują rotacji na pozycjach. Nie zdziwię się jak dziś Urugwaj dostanie 60 pkt.

Edytowane przez SeeloweN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Niemcy - Bundesliga - Play Offy

Spotkanie: Bayern.M - Brose Baskets
Typ: 1
Kurs: 2,25

Godzina: 20:30
Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

W dzisiejszym dniu zauważyłem bardzo ciekawy mecz z koszykówki w Bundeslidze pomiędzy  Bayernem Monachium a Brose Baskets. Wkroczyliśmy w decydująca faze w lidze niemieckiej czyli Play Offy , a dokładniej drugi półfinałowy mecz.  Obie drużyny są bardzo silne i doświadczone co może świadczyć o wyrównanych meczach pomiędzy nimi oraz licznymi występami w najważniejszym turnieju czyli Eurolidze. Bez wątpienia w ostatnim czasie obie ekipy zdominowały Bundesligę i nie zanosi się na to żeby coś w kolejnych latach mogło się zmienić. Mój typ na dzisiejsze spotkanie to czysta jedynka na cały mecz czyli Bawarczyków, gdyż w tej rywalizacji zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym parkiecie niż grając na wyjeździe. Brose Baskets chcę kontynuować swoją serię która obecnie wynosi 8 spotkań bez porażki najlepszym kandydatem na zatrzymanie tej drużyny jest Bayern.M który w tym sezonie jako jeden z nielicznych mógł postawić się świetnej drużynie z Bambergu. Dzisiejszy mecz jest bardzo ważny dla gospodarzy chociażby ze względu na to że kolejny mecz będzie rozgrywany u gości , a jeśli wszystko by się źle dla Bawarczyków ułożyło stan rywalizacji mógłby wynosić 0:2 i postawić Bawarczyków pod ścianą, gdyż niebezpieczna sytuacja mogłaby doprowadzić w Bambergu do stanu 3:0 co przekreślało by realne szanse na awans do finału. Kolejnym czynnikiem który przemawia na Bayern.M są kursy które cały czas spadają chodź to nie zawsze jest  wyznacznikiem że jeśli kursy spadają to już muszą wygrać każdy dobrze o tym wie. Bezpośrednie pojedynki pomiędzy drużynami są na korzyść Brose jednak gra na swoim parkiecie przemawia na korzyść Bawarczyków. Sądzę że dziś będziemy świadkami doskonałej ofensywnej gry gdyż obie drużyny rzucają zazwyczaj w swoich meczach sporą ilość punktów. Uważam też  że drużyna która będzie prowadziła grę od samego początku do końcowej syreny i narzuci swoje warunki gry to Bayern M. i to oni będą schodzić z parkietu z podnoszonymi głowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Niemcy - Bundesliga - Play Offy

Spotkanie: Brose Baskets - Bayern M.
Typ: Brose Baskets (-9.5 AH) handicap azjatycki z dogrywką  :plus:  :plus:  :plus: 96-65 pogrom  :klask: 
Kurs: 1.96

Data i godzina: 29.05.2016 19:30
Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

 

Mecz na którym postanowiłem skupić swoją uwagę to Play Offy w niemieckiej Bundeslidze koszykówki,spotkanie pomiędzy Brose Baskets a Bayernem.Jest to półfinał i Brose prowadzi w serii 2-0,jeśli wygrają to spotkanie, zapewnią sobie awans do finału.Ekipa z Bambergu to główny faworyt do wygrania ligi,sezon mogą zaliczyć do bardzo udanych,całkiem dobre występy w Eurolidze jak i Bundeslidze,bilans 31:3 Brose w poprzedniej rundzie odprawiło Wurzburg 3-0 wygrywając wszystkie mecze ogromną przewagą i nie dali rywalom żadnych szans.Gospodarze na swoim terenie to bardzo mocna ekipa,ostatnią porażkę zanotowali 25.02.2016 w Eurolidze w meczu przeciwko Realowi Madryt (przegrali różnicą 4 pkt.).Ja postanowiłem postawić na gospodarzy z handicapem - 9.5 dlatego że dwa ostatnie mecze z Bayernem wygrali różnicą 15 i 14 pkt. a biorąc pod uwagę to że na swoim terenie są "nie do ruszenia" myślę że już od początku będą kontrolowali przebieg meczu i zrobią sobie przewagę,co pozwoli na pokrycie handicapu.Życzę powodzenia. 

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Grecja - Basket League A1 - Play Offy

Spotkanie: Panathinaikos - Olympiakos

Typ: Olympiakos + 5.5 (AH,OT)

Kurs: 1.90

Data,godzina: 30.05.2016 18:30  :plus:  :plus:  :plus: po 2 dogrywkach ale się udało,Olympiakos wygrywa 82-81

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

Rozpoczynamy kolejne starcie dwóch najlepszych drużyn greckiej koszykówki,Panathinaikos vs. Olympiakos.Jest to finał i ekipa z Pireusu prowadzi w serii 2:1.Zacznę od tego że obie ekipy znają się jak łyse konie i co roku rywalizują ze sobą a stawką jest oczywiście mistrzostwo kraju.Olympiakos niespodziewanie przegrał u siebie pierwszy mecz tej serii,ale drugi mecz który odbywał się w Atenach wygrali,a w game 3 również odnieśli zwycięstwo.Teraz znowu przenosimy się do Aten gdzie przewiduję bardzo trudny mecz i koszykarskie szachy.Ostatnim razem goście wygrali tam różnicą tylko 2 pkt. spodziewam się że i tym razem będzie podobnie.H2H na korzyść mojego typu i widać że ten handicap były bardzo często pokrywany.Liczę na wyrównany mecz a o tym kto wyjdzie z tej potyczki zwycięsko zadecydują detale.Z przyjemnością pobieram handicap na Olympiakos po ładnym kursie i mam nadzieję że OLY nie zawiedzie.Życzę powodzenia. 

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Litwa - LKL - Play Offy

1464558153-l1.png1464558296-l2.png

Spotkanie: Zalagiris Kaunas - Neptunas
Typ: Zalagiris Kaunas (-8.5 AH,OT)  :plus:  :plus:  :plus: 78 - 54 
Kurs: 1.85

Data i godzina: 31.05.2016 18:00
Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

 

Mecz publikuję już teraz bo kursy na pewno spadną.Finał PO na Litwie,mecz pomiędzy Zalagirisem Kaunas a Neptunasem,remis w serii 1-1.Drużyna z Kowna to jedna z dwóch największych firm koszykarskich na Litwie,ta druga to Lietuvos Rytas Wilno,ekipa z Wilna już skończyła swoją przygodę z Play Off,ponieważ zostali oni wyeliminowani w pięciu meczach właśnie przez Neptunas.Często się mówi,że Litwa to kraj koszykówki.I to prawda.Koszykówka tak wielkim zainteresowaniem jak na Litwie cieszy się tylko w Kalifornii i kilku innych stanach USA.Dla Litwinów to niewątpliwie sport numer jeden.W sezonie kraj jest de facto podzielony na pół.Połowa Litwy kibicuje wileńskiej drużynie „Lietuvos Rytas”,a druga  kowieńskiemu „Žalgirisowi”. Trochę, oczywiście, przesadzam, bo i drużyny lokalne mają swoich fanów. Ale w walce o mistrzostwo Litwy liczą się tylko te dwie ekipy, a publiczność lubi zwycięzców. Rywalizacje drużyn i ich fanów potęguje tradycyjna niechęć wilnian do kowieńczyków i vice versa.Fanów kowieńskiego „Žalgirisu” jest oczywiście więcej. Po pierwsze, to legendarny klub, z nim są związane nazwiska największych litewskich koszykarskich sław jak Arvydas Sabonis czy Rimas Kurtinaitis.No dobra,trochę się rozpędziłem bo teraz w finale jest Neptunas a nie Lietuvos Rytas,więc przechodzę do rzeczy.Neptunas z siedzibą w mieście Klaipeda,to trzeci klub na Litwie,który ma na koncie jakieś sukcesy.W sezonie  2014 - 2015 zadebiutowali w Eurolidze,w obecnym sezonie występowali w Eurocup,(był to ich drugi udział w tych rozgrywkach),jednak bez większych sukcesów.Jeden raz udało im się dostać do finału LKL,było to w sezonie 2013 - 2014 jednak zostali pokonani 4-2,właśnie przez Zalagiris.O ekipie z Kowna napisałem wyżej i mogę tylko dodać,że drużyna ta zdominowała ligę w ostatnich latach,mistrzostwo:2014/2015,2013/2014,2012/2013,2011/2012,do tego regularne występy w Eurolidze,reszta do znalezienia w Wikipedii lub na stronie klubu.Mamy G3,mecz rozgrywany jest na przepięknym obiekcie,Zalagiris Arena w Kownie.

zalgiris-arena-2.jpg

 

G1 wygrali 83 - 72,natomiast drugi mecz padł łupem gości i wygrali go 76 - 54 czyli dość wysoko,ale zostawmy to i skupmy się na G3.Uważam,że Gospodarze są tutaj zdecydowanym faworytem i wygrają ten mecz różnicą kilkunastu punktów,pokazując kto tu jest górą,tak jak to miało miejsce w G1.Własny obiekt,kibice + doping zrobią swoje,dlatego stawiam handicap - 8.5 i liczę na to że Zalagiris stanie na wysokości zadania.Powodzenia.

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Europa - VTB United League - Play Offy


 


1464619811-cs1.png1464619860-cs2.png


 


Spotkanie: CSKA Moskwa - Unics Kazan


Typ: CSKA Moskwa (- 6 AH) handicap do przerwy  :minus:  :minus:  :minus: 46 - 41 HT blisko...


Kurs: 1.87


Data i godzina: 01.06.2016 18:00


Bukmacher: Sportingbet


 


Analiza:


 


No i mamy finał ligi VTB,mecz pomiędzy CSKA Moskwa a Unics Kazan.Może zacznę od gospodarzy.Drużyna z Moskwy to absolutny gigant koszykówki w Europie.Ten sezon mogą zaliczyć do bardzo udanych,zostali najlepszą drużyną na starym kontynencie.Wygrali rozgrywki Euroligi,pokonując w finale Fenerbahce Stambuł 101 - 96 (po dogrywce) a statuetka MVP powędrowała do gwiazdy zespołu,Nando De Colo.Bez dwóch zdań Nando De Colo był absolutnie kluczową postacią dla CSKA w drodze po tytuł najlepszej drużyny Euroligi. Francuski rozgrywający pociągnął zespół do wygranej w dogrywce.Podczas Final Four Euroligi w Berlinie łamał wszelkie bariery. W annałach turnieju zapisał się jako najskuteczniejszy gracz turnieju finałowego (52 punkty w dwóch meczach) czy zawodnik, który wymusił najwięcej przewinień (18).De Colo został trzecim graczem po Dimitrisie Diamantidisie i Vassilisie Spanoulisie, który w jednym sezonie został najbardziej wartościowym graczem tak finałów, jak i całych rozgrywek Euroligi.Za sobą ma również występy w NBA w takich drużynach jak San Antonio Spurs czy Toronto Raptors.Ekipie z Moskwy brakuje jeszcze "postawienia kropki nad i",czyli wygraniu finału VTB.Skład drużyny naprawdę robi wrażenie,obok wspomnianego wcześniej De Colo jest także Serb,Milos Teodosic (MVP Euroligi z 2010 r.),reszta drużyny naszpikowana jest amerykańskimi i rosyjskim zawodnikami (Cory Higgins,Kyle Hines,Nikita Kurbanov,Andrey Vorontsevich,Vitaly Fridzon,Aaron Jackson,Victor Khryapa,Pаvel Korobkov,Dmitriy Kulagin,Demetris Nichols) kompletny skład dostępny tu klik.W sezonie regularnym drużyna CSKA rozegrała w lidze 30 spotkań z czego przegrała tylko 2,bilans 28:2 ! W ostatnich latach zdominowali VTB. W ćwierćfinale zmierzyli się z czeskim Nymburk i odprawili ich 3:0,zaś w półfinale zagrali z ekipą ze swojego miasta - Khimkami Moskwa,tu również szybko załatwili sprawę i wygrali z nimi 3 spotkania z rzędu.W finale zmierzą się z UNICS Kazan.Drużyna z Kazania to również ekipa w którą pompowane są duże pieniądze,jednak nie mogą pochwalić się takimi sukcesami jak CSKA.W kwietniu 2011 r. zdobyli puchar Europy (drugie najważniejsze rozgrywki na starym kontynencie),dwa razy występowali w Eurolidze w 2012 1/4 finału,srebrny medalista VTB 2010,2012,brązowy medalista VTB 2011,2014.Najwyższym osiągnięciem jest zdobycie FIBA FIBA EuroCup w 2004 r.W sezonie 2011/2012 dotarli do finału VTB,lecz przegrali go właśnie z CSKA.Skład UNICS na ten sezon dostępny tu klik.Teraz znowu mają szansę na osiągnięcie sukcesu ale będzie to bardzo trudne.W tym sezonie zajęli drugie miejsce,zaraz za CSKA z bilansem 25:5.Brali również udział w rozgrywkach Eurocup,lecz zostali niespodziewanie wyeliminowani w 1/8 przez Stelmet Zielona Góra co było ogromną sensacją.W ćwierćfinale VTB pokonali Nizhny Novgorod 3:0 a potem było już trudniej,mierzyli się z Zenitem Petersburg i ostatecznie udało im się awansować po serii 3:2.Typ który wybrałem to handicap do przerwy na CSKA.Ta drużyna bardzo dobrze pracuje w defensywie,dwa ostatnie pojedynki między tymi ekipami zakończyły się wysoką przewagą do przerwy.Podejrzewam że tym razem będzie podobnie,zawodnicy CSKA już od początku narzucą swój styl gry i będą kontrolowali przebieg meczu,co pozwoli na zrobienie sobie przewagi w pierwszej połowie.W tym spotkaniu,nie wystąpi na pewno Nikita Kurbanov który doznał urazu w G3 przeciwko Khimkom,ale jego brak nie powinien wpłynąć negatywnie na grę gospodarzy.Let's go CSKA!!!!


 


1464630835-11111111111111.png


Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Litwa PO 

Spotkanie:  Lietuvos Rytas - Juventus
Typ: Chavaughn Lewis over 13 pkt AH w meczu

Kurs: 1.86

Godzina: 18.00
Bukmacher: Betsafe
 

O 18 polskiego czasu dojdzie do meczu Lietuvos Rytas i Juventusu i szykuje się raczej ostatnie spotkanie tych zespołów. Mecz o 3 miejsce bo z Zalgirisem Zaunas przegrali i dziś muszą wyciągać wynik z 2:0. Game 1 był do wygrania, przez 3 kwarty kontrola mecz i prowadzenie czasami 8-10 pkt ale 4 Q i przestój który ostatecznie doprowadził do 85:83. Game 2 i znów wynik który mógł inaczej się potoczyć. Ostatecznie 78:83. Ja jednak pójdę tutaj w cyferki zawodnika Juventusu. W Litwie mówią na niego Chavaughnas Lewisas i jest w ostatnich tygodniach bardzo hot zawodnikiem Juventusu. Faza Play Off mu służy i notuje bardzo dobre cyferki i jest 1 opcją w ataku tego zespołu. Po pierwsze to Butterfieldas zawodzi i nie daje tyle zespołowi co w regular sezon. Zespół Juventusu skupia większą uwagę na w/w Lewisie, Samenasie i Kulvietisie. Lewis to rzucający obrońca o sporym potencjale rzutowym. Nie został wybrany w drafcie w 2015 roku i przeniósł się do Litwy. 196 cm wzrostu daje mu przewagę rzutową co przekłada się na spore cyferki. w game 1 rzucił 18 pkt w meczu ze skutecznością 8/11 z gry. Game 2 to także solidne spotkanie tego zawodnika i 19 pkt na skuteczności 6/12 z gry. Dziś linia nisko wystawiona i jeśli nie będzie blow outu to lekko powinno siąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Niemcy - Bundesliga - BBL - Play Offy

 

1464976372-123.png

 

Spotkanie: Brose Baskets - Ratiopharm Ulm

Typ: Brose Baskets (- 16.5 AH,OT)  :plus:  :plus:  :plus: 101-82

Kurs: 1.96

Data i godzina: 05.06.2016 15:00
Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

 

Pierwsze spotkanie finałowe w Niemieckiej lidze koszykówki.Brose Baskets podejmuje u siebie Ulm.Zacznę od tego że gospodarze są aktualnym mistrzem Niemiec i będą bronić tytułu.Przez Play Offy przeszli jak burza,najpierw wyeliminowali Wurzburg 3:0 a potem Bayern również 3:0,gdzie w Game 3 po prostu zdemolowali ekipę z Monachium wygrywając 96:65.Zespół Ulm w ćwierćfinale mierzył się z Oldenburg i wygrali serię 3:1.W półfinale stoczyli ciężki bój z Frankfurtem i również skończyło się na 3:1,lecz warto dodać że w Game 4,ekipa z Frankfurtu miała w 4 kwarcie niezły comeback i byli blisko zwycięstwa.Mecz zakończył się 73-72 i to Ulm ostatecznie awansował do finału.O ekipie Brose Baskets pisałem kilka dni temu przy okazji meczu z Bayernem:

"Ekipa z Bambergu to główny faworyt do wygrania ligi,sezon mogą zaliczyć do bardzo udanych,całkiem dobre występy w Eurolidze jak i Bundeslidze,bilans 31:3 Brose w poprzedniej rundzie odprawiło Wurzburg 3-0 wygrywając wszystkie mecze ogromną przewagą i nie dali rywalom żadnych szans.Gospodarze na swoim terenie to bardzo mocna ekipa,ostatnią porażkę zanotowali 25.02.2016 w Eurolidze w meczu przeciwko Realowi Madryt (przegrali różnicą 4 pkt.)."

 

Grałem wtedy handicap na gospodarzy i wygrali z Bayernem bardzo wysoko.W tym meczu również widzę podobny scenariusz.Brose miało dwa dni więcej na odpoczynek,grają u siebie i są tu zdecydowanym faworytem.Ulm omal nie przegrał czwartego meczu z Frankfurtem,kiedy to w 4 kwarcie działy się cuda.Według mnie Brose zdemoluje u siebie przyjezdnych tak jak to zrobili z Bayernem,Ta drużyna świetnie pracuje w ofensywie jak i defensywie i nie widzę tu żadnych szans dla Ulm.Wystarczy spojrzeć w H2H i widać że na swoim parkiecie ten zespół to maszynka do pokrywania handi.Dlatego pobieram handicap do Brose Baskets - 16.5 i liczę że wygrają ten mecz ze sporą przewagą.Powodzenia.

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Litwa - LKL - Play Offy

1464558153-l1.png1464558296-l2.png

Spotkanie: Zalagiris Kaunas - Neptunas
Typ: Zalagiris Kaunas (- 10.5 AH,OT) :plus:  :plus:  :plus: 97-70
Kurs: 1.95

Data i godzina: 06.06.2016 18:00
Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

 

Zalagiris prowadzi w serii 3-1 i jeśli dziś wygrają zapewnią sobie mistrzostwo.Ten mecz opisywałem przy okazji Game 3 (31.05.2015) kiedy to grałem handicap - 8.5 na Kowno klik.Typ wszedł bez problemu i Zalagiris rozbił Neptunas 78-54.Potem był -Game 4 i na parkiecie Neptunas,ekipa z Kowna również wygrała wysoko 74-50.Według mnie nie ma co kombinować i należy ponownie pobierać handi,tym razem troszkę wyższe,ale kursy pewnie spadną,gospodarze to zespół lepszy co już pokazali w tym sezonie.Nie będę się rozpisywał,gdyż wszystko na temat tego spotkania napisałem w poprzedniej analizie.Liczę dziś na to że gospodarze ponownie zdemolują Neptunas i pokryją handicap który zaproponowałem.Powodzenia. 

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Mecz Towarzyski Kobiet

Spotkanie: Chiny K - Australia K
Typ: 1
Kurs: 3,65

Godzina: 18:00
Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

W dzisiejszym dniu zauważyłem bardzo ciekawy mecz z koszykówki kobiet pomiędzy Chinami a Australią. Mecz odbędzie się o godzinie 18:00 czasy polskiego. Dzisiejsze spotkanie szczególnie utkwiło w mojej głowie gdyż kurs na nieobliczalne Chinki jest bardzo atrakcyjny bo wynosi aż 3,65 na Bet365 mimo że grają z faworytem tego pojedynku Australią która ma rozdawać w tym meczu karty , a tak naprawdę wątpię żeby tak się działo pojedynek będzie na pewno bardzo zacięty i wyrównany do ostatnich minut.Ostatnia seria Chinek napawa optymizmem przed spotkanie, ponieważ od sześciu meczy nie są pokonane a grali z: Wenezuelą 73:58, Czechy 71:54 i 71:49, Czarnogórą 74:35 i 75:50, Nową Zelandią 90:51. Jak widać po wynikach są w gazie bo wygrywać mecz za mecz różnicą 20 lub powyżej punktów w koszykówce to już jest coś, a dziś tym najważniejszym sprawdzianem będzie pojedynek przed doskonale grającymi Australijkami które ostatnio zmiażdżyły dosłownie Kamerun wygrywając 82:28, wygrały z Belgią  81:59 oraz Włoszkami 46:65. Jeśli chodzi o bezpośrednie pojedynki bo takie miały już miejsce to górą w ostatnich latach były Chinki wygrywając 70:76 i 65:61 tak jak wspomniałem wcześniej mecze były bardzo wyrównane ale zwycięsko z nich wychodziły Chinki i czuję że dziś potwierdzą swoją bardzo dobrą grę z ostatnich dni i wygrają kilku punktową przewagą z rywalkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka Serbia - Super Liga - Play Offy

 

1465495678-321.png

 

Spotkanie: Partizan - Crvena zvezda

Typ: Crvena zvezda (- 4.5 AH,OT)  :plus:  :plus:  :plus: 65-70
Kurs: 1.85

Data i godzina: 09.06.2016 21:00
Bukmacher: Bwin

 

Analiza:

 

Kolejne derby Belgradu,Crvena prowadzi w serii 2-1.Ostatnie mecze między tymi ekipami były bardzo zacięte.Crvena wygrała G1,G2 a G3 padł łupem Partizan.Dziś również spodziewam się trudnego meczu,kibice w hali zrobią swoje,ale uważam ze Red Star nie pozwoli sobie na 2 porażkę z rzędu.Po pierwsze to lepsza ekipa,ograna w Eurolidze i bardziej doświadczona.Wiadomo że to derby i będzie gorąco ale mimo to pójdę w stronę Crveny.Postanowiłem pobrać handicap,kluczem do sukcesu będzie defensywa a ona nie jest im obca.W Game 2 przy wyniku 86-84 na korzyść Partizan,Marko Guduric trafił za 3 punkty w ostatnich sekundach i zapewnił zwycięstwo Crvenej.Mam nadzieję że dziś nie będziemy musieli oglądać takich szalonych akcji i Crvena zvezda wygra z handciapem.Powodzenia. 

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka USA - WNBA

 

1465740891-12345.png

 

Spotkanie: Indiana Fever - Seattle Storm

Typ: Indiana Fever (- 5 AH,OT) :minus:  :minus:  :minus: 1 kwarta  :klask: a potem mogła być dogrywka...
Kurs: 1.95

Data i godzina: 13.06.2016 00:00
Bukmacher: Pinnacle

 

Analiza:

 

Oferta z koszykówki bardzo słaba,więc postanowiłem zajrzeć do WNBA.Wybrałem mecz pomiędzy Indianą Fever a Seattle Storm,który zostanie rozegrany w obiekcie Bankers Life Fieldhouse w Indianapolis.Indiana zajmuje 4 miejsce w tabeli konferencji wschodniej z bilansem 4:5 a zespół Seattle 5 miejsce w konferencji zachodniej z bilansem 3:6.W domu Indiana spisuje się bardzo dobrze i widać że potrafią kryć handicap.Druga sprawa to fakt,że nie przegrały u siebie ze Storm od 2008 roku.W ostatnim meczu na własnym parkiecie odniosły porażkę,lecz z lepszym zespołem - Chicago Sky.Seattle Storm na wyjazdach gra bardzo słabo i notują wiele porażek.W tym meczu naprzeciw siebie zagrają dwie najlepsze punktujące ligi,Tiffany Mitchell (Indiana Fever) i Breanna Stewart (Seattle Storm).W meczu ze Sky,świetny występ zaliczyła Briann January 17 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty.Spodziewam się że Indiana Fever za wszelką cenę będzie chciała się dziś odkuć i dlatego idę w ich stronę z handicapem,ich przeciwnik nie wygląda jakoś super,więc trzeba spróbować.Oczywiście nie należy szaleć ze stawką,bo to tylko kobiety  :].Pobieram typ na i liczę że Panie z Fever sobie poradzą.Powodzenia. 

 

Przewidywane pierwsze piątki: 

1465746458-33333.png

 

1465746550-wwe.png

Edytowane przez Kyle Lowry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, Włochy LEGA A

Spotkanie: Reggio Emilia - Milano

Typ: 1

Kurs: 1,76

Godzina: 20:45

Bukmacher: Bet365

 

Dziś wieczorem odbędzie się 6 pojedynek finałowej serii ligi włoskiej pomiędzy drugą drużyną sezonu zasadniczego Reggio Emilia (bilans 21-9) oraz najlepszą drużyną fazy zasadniczej Emporio Armani Mediolan (bilans 22-8). Do tej pory w play-off wszystkie mecze wygrywały ekipy, które były gospodarzami. 5 ostatnich spotkań, Reggio wygrywało przed własną widownią z dzisiejszym rywalem. Dziś muszą za wszelką cenę odnieść zwycięstwo, aby ich największy rywal nie święcił triumfu w ich hali. Reggio u siebie to zupełnie inna drużyna, mają świetnie "obrzucane" kosze przy rzutach dystansowych oraz przeważają nad rywalami na tablicach, co przynosi ponowienia akcji, a co za tym idzie dodatkowe punkty. Sądze, że te elementy koszykarskiego rzemiosła + pełna mobilizacja sprawią, iż hegemonia drużyn występujących w roli gospodarza w tej serii nie zostanie zaburzona.

 

Pierwsze 5 zespołów:

 

Reggio: A.Polonara, A.Della Valle, A.De Nicolao, V.Veremeenko, R.Kaukenas

 

Milano: A.Gentile, M.Kalnietis, A.Cincarini, R.Sanders, E.Batista

Edytowane przez puuma23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka, Mecze Towarzyskie - Kobiety
Spotkanie: Japonia K - Czechy K 

Typ: 2
Kurs: 8.50
Godzina: 19:00
Bukmacher: Bet365

Analiza: Dzisiaj z powodu braku meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej musiałem wyszukać ciekawy typ w innej dziedzinie sportu. Ku mojemu zdziwieniu znalazłem typ na zwycięstwo drużyny Czech Kobiet w meczu z Japonią Kobiet na 8.50. Jest to mecz towarzyski gdzie oczywiście nie powinno grać się takich spotkań gdyż często wyniki to po prostu czysta loteria. Ja postanowiłem zaryzykować na zwycięstwo drużyny naszych południowych sąsiadów. Wczoraj drużyna Czech pokonała Słowację 66-62 i dzisiaj przystąpi do meczu z Japonią. Co do samych drużyn nie będę się rozwodzić na temat koszykarek bo po prostu nazwiska mi nic nie mówią jednak w składzie drużyny Czech gra opiera się na zawodniczkach USK Praha, a więc zwycięzcy EuroLeague z poprzedniego roku. W składzie drużyny Japonii znajdziemy zawodniczki z ich ligowych rozgrywek. Czeszki będą górować na tablicach gdzie mają przewagę wzrostu. Spodziewam się wyrównanego pojedynku gdzie na prawdę może dojść do niespodzianki. W bezpośrednich starciach jest 3-0 dla europejskiej drużyny, a ostatni mecz to aż czternasto punktowa przewaga na koniec meczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Koszykówka, Mecze Towarzyskie

Spotkanie: Chorwacja - Serbia

Typ: Powyżej 154,5

Kurs: 1,85

Godzina: 23:00

Bukmacher: OddsRing

 

Analiza:

Dzidiejsza oferta spotkań nie rozpieszcza chodź udało się znaleźć bardzo ciekawy mecz towarzyski w koszykówce pomiędzy Chorwacja a Serbia. Mecz rozpocznie sie późno wieczorem bo o godzinie 23 polskiego czasu. Faworytem meczu są Serbowie ale nieznacznym gdyż ostatni mecz zajończył sie po dogrywce a Serbowie odnieśli skromne zwycuęstwo tylko zaledwie jednym punktem. Szczególną uwagę zwróciłem na pojedynki bezpiśrednie które wyglądały następująco : 73:72 ; 71:83 ; 90:74 ; 71:88 i ostatni mecz 83:84 jak widać tylko raz padł wynik underowy tym bardziej że obie drużyny grają otwartego kosza co powoduję rzucanie sporej ilości punktów : Serbowie średnio w ostatnich meczach rzucają 80 punktów natomiast Chorwaci 75. Uważam że mecz bedzie zacięty do ostatnich minut , a co za tym idzie sporą ilość fauli dzięki którym wynik będzie bardziej okazalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka ME U18-dyw. B - Mężczyzn
Godzina: 21:00
Spotkanie: Irlandia - Polska
Typ: Polska -37,5
Kurs: 1.85
Bukmacher: Sportingbet
Analiza:

Przed nami ostatni mecz w grupie A. Polacy którzy zajmują 3 lokatę podejmują ostatnią w grupie Irlandię. Irlandię która jest najsłabsza na tych mistrzostwach. Polacy zajmują 3 lokatę a 2 drużyny wychodzą z grupy do ćwierćfinału ale jestem pewny, że Polacy znajdą się w pierwszej 2 po tej kolejce ponieważ My gramy z najsłabszą drużyną i 2 pkt to formalność i mecz między 1 a 2 drużyną czyli Węgry-Bułgaria. Jesli Węgrzy wygrają to wskakujemy na 2 miejsce jeśli wygra Bułgaria to będzie się liczyła ilość pkt.
Polacy grali już z: Węgrami 72:76 (ostatnia kwarta przegrana mocno), Bułgarią 74:69, z Cyprem 70:42 i Macedonia 104:66 z kolei Irlandia nie wygrała ani jednego spotkania dostawali baty od każdej drużyny raz mniejsze raz większe ale po kolei: z Cyprem gdzie my rozbiliśmy Cypr to Irlandia przegrała 61:67, z Macedonią gdzie my rozbiliśmy Macedonię 40 pkt to przegrała Irlandia 82:96, z Bułgarią dostali oklep 67:113 i z Węgrami 55:94.
Widać, że Irlandia mało wspólnego ma z Koszykówką i to pokazują. Polacy są mega faworytami i zdziwię się jeśli tego handicapu nie pokryją nawet rezerwami.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Koszykówka Męż. Mistrzostwa Azji
Godzina: 16:00
Spotkanie: Iran - Jordania
Typ: (Iran - 16.5 pkt)
Kurs: 2.54
Bukmacher: Marathonbet
Analiza:

 

 

Mistrzostwa Azji w koszykówce mężczyzn, spotkanie Iran - Jordania. Przed nami półfinały Iran - Jordania oraz Korea Południowa - Irak. Dzisiaj bliżej przyjrzę się temu pierwszemu, które rozpoczyna się równo o 16:00. Iran w mojej opinii jest poza zasięgiem zespołów które pozostały na tym turnieju, o czym świadczą ich dotychczasowe wyniki:

 

- z Katarem (81-49) wygrana 32 punktami

- z Irakiem (94-51) - 43 punktami

- z Tajlandią (114-41) - 73 punktami

- z Japonią (68-57) - 11 punktami

- z Koreą Południową (85-47) - 38 punktami

- z Indiami (77-47) - 30 punktami

 

Jordania natomiast rozegrała 6 spotkań, przegrywając jedno z Chinami, jedynym zespołem który mógł zagrozić Iranowi w zdobyciu Mistrzostwa. Wydaje mi się że ten dzisiejszy mecz będzie wyglądał podobnie jak właśnie mecz Jordania - Chiny.

Mecze Jordanii:

- Chiny (76-94)

- Kazachstan (89-71)

- Indie (121-65)

-Tajwan (109-83)

- Filipiny (119-105)

- Japonia (87-80)

 

Według mnie Iran w porównaniu do zespołu Jordanii, jest zespołem który rozumie na czym ta gra polega. Mają w swoim zespole dużo lepszych graczy, którzy są obyci na arenie międzynarodowej  i wiedzą na czym ta gra polega. Wydaje mi się że dzisiaj ponownie wygrają mecz w bardzo dobrym stylu i z wysoką przewagą punktową gdzieś w granicach +20 punktów. Dlatego warto pograć ten typ bo to duża okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Koszykówka kobiet
Spotkanie: Basket Gdynia vs Sosnowiec
Typ: Sosnowiec +11,5 pkt-a
Kurs: 2,00
Bukmacher: MarathonBet
Data/godzina rozpoczęcia: 02.10.2016/17:00
Link do wyniku: http://www.flashscore.pl/mecz/Ghtjt2x0/#szczegoly-meczu
Analiza:
Pierwsza kolejka spotkań w Basket Lidze Kobiet czas rozpocząć. W jednym z ciekawszych spotkań zagrają ze sobą koszykarki z Gdynia i Sosnowca. Kilka słów o obu ekipach. Upatruję w tym meczu spore szanse dla przyjezdnych. Drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie przegrały z Artego Bydgoszcz. Klub stawia na młode jak również i doświadczone zawodniczki. Jest wspierany przez miasto. Mirosław Orczyk w wywiadzie mówi, że chce potwierdzić stabilizację finansową i organizacyjną. W drużynie została rozgrywająca Amerykanka Naketia Swanier. Jej zmienniczką będzie 16-letnia wychowanka klubu Aleksandra Wojtala. Klub popisał kontrakt z 26-letnią środkową Deją Middleton. Duże wsparcie w klubie z Sosnowca mają młode zawodniczki, gdyż zdaniem drugiego trenera, asystenta prowadzą trzyletni program rozwoju, który ma przynieść oczekiwanie efekty w przyszłości. Zawodniczki z Sosnowca rozegrały kilka spotkań towarzyskich przed początkiem sezonu. Basket Gdynia wysoko mierzy w tym sezonie. W planach mają zamiar zdobyć potrójną koronę. Zespół jest silny, mocny. W tym sezonie uczestniczą w trzech rozgrywkach. Koszykarki z Gdyni w EEWL Women rozegrały trzy spotkania, dwa mecze wygrały, jeden przegrały z Istanbułem. O sile drużyny świadczy zawodniczki z Litwy Monika Grigalauskyte, która w tych konfrontacjach zdobyła 42 pkt-y. Duża ilość zagranicznych zawodniczek jest w drużynie Katarzyny Dydek. Tak oto prezentuje się ten skład: Grigalauskyte, Jankubiuk, Kotnis, Marcinkowska, Miłoszewska, Morawiec, Podgórna, Puss, Rembiszewska, Skerović, Stawińska. Dwa bezpośrednie mecze pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami kończyły się z korzyścią dla gdynianek. Wygrywały dziewięcioma i sześcioma punktami. Typ uważam za dobry, zasadny, ewentualnie handicap dodatni w stronę gości-powodzenia   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka kobiet

Spotkanie: Basket Gdynia vs Sosnowiec

Typ: Sosnowiec +11,5 pkt-a

Kurs: 2,00  :plus:  :plus:  :plus: 

Bukmacher: MarathonBet

Data/godzina rozpoczęcia: 02.10.2016/17:00

Link do wyniku: http://www.flashscore.pl/mecz/Ghtjt2x0/#szczegoly-meczu

Analiza:

Pierwsza kolejka spotkań w Basket Lidze Kobiet czas rozpocząć. W jednym z ciekawszych spotkań zagrają ze sobą koszykarki z Gdynia i Sosnowca. Kilka słów o obu ekipach. Upatruję w tym meczu spore szanse dla przyjezdnych. Drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie przegrały z Artego Bydgoszcz. Klub stawia na młode jak również i doświadczone zawodniczki. Jest wspierany przez miasto. Mirosław Orczyk w wywiadzie mówi, że chce potwierdzić stabilizację finansową i organizacyjną. W drużynie została rozgrywająca Amerykanka Naketia Swanier. Jej zmienniczką będzie 16-letnia wychowanka klubu Aleksandra Wojtala. Klub popisał kontrakt z 26-letnią środkową Deją Middleton. Duże wsparcie w klubie z Sosnowca mają młode zawodniczki, gdyż zdaniem drugiego trenera, asystenta prowadzą trzyletni program rozwoju, który ma przynieść oczekiwanie efekty w przyszłości. Zawodniczki z Sosnowca rozegrały kilka spotkań towarzyskich przed początkiem sezonu. Basket Gdynia wysoko mierzy w tym sezonie. W planach mają zamiar zdobyć potrójną koronę. Zespół jest silny, mocny. W tym sezonie uczestniczą w trzech rozgrywkach. Koszykarki z Gdyni w EEWL Women rozegrały trzy spotkania, dwa mecze wygrały, jeden przegrały z Istanbułem. O sile drużyny świadczy zawodniczki z Litwy Monika Grigalauskyte, która w tych konfrontacjach zdobyła 42 pkt-y. Duża ilość zagranicznych zawodniczek jest w drużynie Katarzyny Dydek. Tak oto prezentuje się ten skład: Grigalauskyte, Jankubiuk, Kotnis, Marcinkowska, Miłoszewska, Morawiec, Podgórna, Puss, Rembiszewska, Skerović, Stawińska. Dwa bezpośrednie mecze pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami kończyły się z korzyścią dla gdynianek. Wygrywały dziewięcioma i sześcioma punktami. Typ uważam za dobry, zasadny, ewentualnie handicap dodatni w stronę gości-powodzenia   

 

 

Piękny kurs, typ wszedł, dobre wyczucie po kursach, jak również i dogłębnej analizie, widać, że w Basket Lidze Kobiet można wypatrzeć fajne typy, kursy. Z pewnością do analizowania każdy mecz, na czyste zwycięstwo był kurs 5,50, zawodniczki z Sosnowca prowadziły już 20 pkt-ami, ale pod koniec trochę zepsuły, fatalna czwarta kwarta, ale po dogrywce ogarnęły. Myślę, że ktoś skorzystał, do następnego typu, będzie coś z Torunia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka  - Koszykarska Liga Mistrzów
Spotkanie: Tartu Rock - Bakken Bears

Typ: 2 (+7.5)
Kurs: 1.89
Bukmacher: Unibet
Data/godzina rozpoczęcia: 03.10.2016/18:00
Analiza:

 

Jedno z czterech dzisiejszych spotkań w 4 rundzie Eliminacji do Fazy Grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Drużyna Tartu Rock zmierzy się na własnym parkiecie z Bakken Bears.

Tartu Rock zajęła w poprzednim sezonie 2 miejsce w Estońskiej lidze, ale również startowali w FIBA Europe CUP gdzie odpadli w 2 Fazie Grupowej (1-0-5) , również rozgrywali mecze w ramach.. ligi bałtyckiej i tam zajęli również 2 pozycje.

Natomiast ich rywal zajął ostatecznie 2 miejsce w swojej lidze (Duńskiej) gdyż przegrał finał z IC Horsens.

Tartu Rock w poprzedniej rundzie Q BCL mierzyło się z Holenderskim Groningen i wygrało w dwumeczu nie bez kłopotów 141:133.

Bakken Bears natomiast w poprzednim sezonie oprócz ligi duńskiej grało w rozgrywkach FIBA Europe CUP gdzie zajeli 4 miejsce w  swojej drugiej  grupie = (1-0-5).

Gdyż z pierwszej wyszli z pierwszego miejsca! pokonując min CEZ Nymburg (mistrz Czech) dwukrotnie!.

Na wyjeżdzie przegrali 81:67 z Khimikie (Ukraina),90:66 z Belfius (Belgia) oraz 91:67 z Juventusem (Litwa).

Uważam że mecz będzie wyrównany i goście wygrają z handicapem azjatyckim +7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka  - Koszykarska Liga Mistrzów
Spotkanie: CSM Oradea - Lukoil Academic

Typ: 1 [-4.5]
Kurs: 1.87
Bukmacher: Unibet
Data/godzina rozpoczęcia: 06.10.2016/18:00
Analiza:

 

Rewanżowe spotkanie ostatniej rundy eliminacyjnej do fazy grupowej Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Drużyna z Rumunii która niezle grała w 1 meczu i przez większosc czesc meczu nawet wygrywala w Bułgarii zmierzy się z Lukoil Academic zagra dziś  w hali  która może pomieścić 2 tysiące kibiców.

Oradea "oddała" prowadzenie gospodarzom dopiero pod koniec IV kwarty.

Ostatecznie przegrali 3 punktami i są na dobrej drodze według mnie do pokonania dzisiaj Lukoil minimum 3 punktami.

Lukoil wygrało ten mecz za sprawą lepszej skutecznosci w rzutach za 2p (55-51). Mieli również więcej zbiórek ofensywnych (13-8).

Dla Oradey to drugi rewanż o BCL , w 1 rundzie pokonali drużyne ze Słowacji - Previzia dwukrotnie - u siebie 71:64 oraz w delegacji 67:73.

Drużyna z Bułgarii jak dotąd rozegrała tylko 1 mecz o stawkę, natomiast ich rywal już 5 bowiem Liga Rumuńska wystartowała we Wrześniu.

Uważam że gospodarze wygrają ten mecz minimum 5 punktami.

Edytowane przez kubakopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka  - Hiszpanska Liga - ACB
Spotkanie: Tenerife - Obraido CAB

Typ: 1 [-6.5]
Kurs:  1.70
Bukmacher: Unibet
Data/godzina rozpoczęcia: 07.10.2016/21:30
Analiza:

Spotkanie 2 kolejki Hiszpańskiej ligi koszykówki.

Zespół Tenerife który niespodziewanie wygrał w 1 kolejce w meczu wyjazdowym z Gran Canarią 81:92 zmierzy się we własnej hali która może pomieścić 5100 kibiców z zespołem Obraido CAB.

Goście przegrali pierwsze spotkanie ligowe - u siebie aż 76:92 z Baskonia (dawniej Laboral Kutxa).

Drużyna Tenerife miała bardzo udany poprzedni sezon - gdzie zajęli 9 pozycje - u siebie legitymowali się bilansem meczowym - (9-8).

Obraido w poprzednim sezonie zajęło dopiero 15 pozycje - na wyjeżdzie wygrali ledwie 2 mecze z 17 rozegranych.

Tenerife jeszcze nie przegrało u siebie z tym rywalem - mierzyli się 5-krotnie z czego najwyższe zwycięstwo zanotowali 15 Lutego 2015 roku kiedy pokonali Obraido aż 77:53, również w Maju 2015 roku świetnie zagrali - pokonali 71:56.

Dzisiejsi gospodarze zagrali świetny pierwszy mecz w sezonie z Gran Canarią - mieli skutecznośc 60% za 2p, dobrą za 3p bo 37% jednak najlepiej rzucali z rzutów wolnych 14/16!! 87%.

Bardzo dobre zawody rozegrał Beiran który jest w tym sezpole od 2014roku.

Druzyna gospodarzy wzmocniła się przed sezoniem przyszli min Donnerkamp z Franfurktu czy Vazques z Unicaji.

W zespole Obraido bardzo dużo roszad przed sezonem , tylko 5 zawodników z dzisiejszej kadry grało w poprzednim sezonie.

Reasumując uważam że gospodarze wygrają to spotkanie z handicapem azjatyckim -6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka  - Hiszpanska Liga - ACB
Spotkanie: River Andorra - Joventut

Typ: 1 [-5.5]
Kurs:  1.64
Bukmacher: Unibet
Data/godzina rozpoczęcia: 09.10.2016/12:30
Analiza:

 

3 kolejka Hiszpańskiej Ligi ACB.

River Andorra we własnej hali podejmie zespół Joventut.

Gospodarze tego spotkania jak narazie rozegrali tylko jedno spotkanie co ważne - wygrane przed własną publicznoscią z Gran Canarią ponieważ w tym sezonie w lidze ACB startuje 17 drużyn i jeden team musi pauzować w kolejce.

Joventut jak narazie przegrał 2 spotkania, w 1 kolejce na wyjeżdzie z Murcią 67:65 oraz 7 pażdziernika przed własną publicznoscią z Fuelenbara aż 65:82.

W tym meczu Joventut miał bardzo słabą skuteczność rzutó za 3p (4/25) co zaważyło na tak wysokiej porażce.

Andorra w meczu z Gran Canarią dobrze rzucała za 3p - (11/25) i uważam że w tym elemencie będą lepsi od Joventutu, też dużo zbiórek mieli bo aż 38. Jak i również rzutów osobistych - 28/32.

River Andorra mierzyła się 5-krotnie z Joventutem i 5 razy wygrała..

U siebie w lidze zagrali 2 mecze z Joventutem - to w poprzednim sezonie było najefektywniejszym zwycięstwem 96:65, w 2014 roku pokonali "zaledwie" 84:81.

Joventut to jest raczej drużyna wyjazdowa - w poprzednim sezonie mieli bilans w delegacji (4-13).

Drużyna z Andorry z kolei też nie najlepiej (7-10) jednak uważam że ten mecz wygrają z handicapem azjatyckim -5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka  - Euroliga
Spotkanie: Real - Olympiacos

Typ: 1 [-5.5]
Kurs: 1.68
Bukmacher: Pinnacle
Data/godzina rozpoczęcia: 12.10.2016/21:00
Analiza:

Mecz który rozpocznie rozgrywki Euroligi w sezonie 2016/2017.

Euroliga która w tym sezonie będzie się składała z 1 grupy (sic!) i z 16 drużyn a więc każda z drużyn w Eurolidze zagra minimum 30 meczów!.

Jednak w poprzednich sezonach było podobnie mimo tego że drużyny grały najpierw w grupach 6 osobowych (10 meczy) a potem w top 16 rozegrali 14 meczy + dodatkowe final four.

Real rozegrał jak do tej pory dwa mecze ligowe- i co ważne dwa wygrane  u siebie z Unicają 101:90 oraz ostatni bardzo dobry mecz wyjazdowy z Valencią 75:94.

Rozegrali jeszcze jeden mecz w ramach Superpucharu jednak przegrali z Barceloną w 1/2 93:99.

Real wzmocnił się 3 zawodnikami którzy w poprzednim sezonie grali w Eurolidze a są to Randolh który przyszedł z Lok.Kubania jak i Draper.

Oraz Hunter wysoki F/C który grał w Olympiacosie.

Z odejść nalezy wyróżnić odejscie Rodriguesa do USA oraz Rivers do Panathinakosu.

Real wygrał ostatnie 6 meczów domowych z Olympiacosem - i aż w 5 z nich wygrywał minimum 6 punktami.

Olympiacos zagrał dwa mecze o "stawke" w tym sezonie - ligowy z Koroivsem 66:88 oraz Pucharowy z Rhodes 99:48.

Z waznych odejsc to Hunter oraz Strawberry DJ.

Doszli min z USA Papanikolau czy Maragkos.

Uważam że Real wygra ten mecz z handicapem azjatyckim -5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka  - ACB League.
Spotkanie: Real Madryt - Murcia

Typ: 1 [-13.5]
Kurs: 1.72
Bukmacher: Unibet
Data/godzina rozpoczęcia: 18:30 / 16.10.2016

 

3 kolejka Hiszpańskiej Ligi Basketu ACB - najlepszej w Europie.

Real madryt który znajduje się w świetnej formie bowiem wygrał 3 ostatnie ligowe mecze z rzędu podejmie przed własną publicznością drużynę Murcia.

Murcia która w ostatniej kolejce wyjazdowej  uległa Baskoni 87:75.

Real 12 Pażdziernika grał spotkanie domowe w Eurolidze i wygrał z Olympiacosem 83:65 za sprawą świetnej 4 kwarty.

Tego samego dnia z tym że w Eurocupie grała Murcia - wygrała u siebie z Buducnostem 86:77.

Real wygrał ostatnie 4 potyczki domowe z  5 ostatnich z Murcia gładko bo 93:72,101:80,90:65,102:65.

Wyjątkiem jest mecz rozegrany 27 Maja w ramach 1/4 Ligi 107:103.

Drużyna ze Stolicy Hiszpanii nastepny mecz w Eurolidze zagra 20 z Maccabi, dzień wcześniej zagra Murcia na wyjeżdzie z Bayernem w Eurocupie.

Jeśli zagra Real na 100% i nie zlekceważy rywala to powinien wygrać  z handicapem azjatyckim -13.5. 

Edytowane przez kubakopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...