Skocz do zawartości

Challenger 2013


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Tenis - Challenger Yokohama

Data i godzina: 14.11.2013 02:00

Spotkanie: Pierre Hugues Herbert - Enrique Lopez-Perez

Typ: Pierre Hugues Herbert -1,5 seta

Kurs: 1,71

MarathonBet

 

Pojedynek dwóch zawodników z rocznika 1991. Sezon tenisowy dla większości tenisistów się skończył i Ci udali się na zasłużone wakacje. Jednak nie każdy dał sobie spokój z tenisem w tym sezonie. Wciąż rozgrywane są turnieje rangi challenger i grają w nich nawet zawodnicy z TOP 100. Nie ma co ukrywać są to turnieje dla tych młodych zawodników, którzy potrzebują ogrania, oczywiście grają też Ci, którzy nie łapią się do TOP 100 rankingu. Spotkamy tam naprawdę różnych tenisistów. Dziś po godzinie 2:00 czasu polskiego w Yokohamie zagrają co raz bardziej rozpoznawany w tenisowym światku Herbert oraz Hiszpan Lopez Perez. Dla mnie zdecydowanym faworytem jest Francuz. Pamiętam jego mecz przeciwko Djoko w Paryżu z 29 października. Zagrał tam świetny mecz przegrywając 7-6, 6-3. Lider rankingu i najlepszy tenisista tego roku musiał się sporo napocić by pokonać młodego gniewnego Francuza. W tym turnieju odprawił z kwitkiem Paire i to w dwóch szybkich setach. Serwismen de Schepper oraz Zeballos też musieli uznać wyższość Herberta. Pierre gra głównie w challengerach i tam radzi sobie w miarę dobrze. Jak na razie zajmuje 162 pozycje w rankingu i pnie się w górę. W Ortisei ograł naszego Michała Przysiężnego w dwóch setach co było jak dla mnie mała niespodzianką. Wyniki te pokazują że drzemie w nim spory potencjał. Tu w Yokohamie w pierwszej rundzie ograł młodego Japończyka Nishioka. Rywal Herberta zajmuje 266 miejsce w rankingu co pokazuje, że mimo tego samego wieku Francuz gra lepiej. Hiszpan jak zresztą każdy Hiszpan najlepiej czuje się na clayu. W meczach na hardzie nie radzi sobie tak dobrze jak na mączce. Większość jego meczu to Futuresy więc ciężko ocenić jego dyspozycje, gdyż gra tam z rywalami w większości spoza pierwszej 500 rankingu. Tu w Yokohamie już w pierwszej rundzie rozegrał trzy setowy mecz z Sekiguchim. Moim zdaniem Herbert jest bardziej doświadczony oraz gra lepiej. Na hardzie za dużo spotkań nie rozegrał większość to mecze na nawierzchniach typu indoors. Jego styl pasuje na hard i uważam że dziś sobie poradzi z Perezem. Kursy zachęcają do gry, ale warto się pospieszyć bo mocno lecą w dół. Sama pozycja w rankingu i ostatnie wyniki Herberta pokazują, że to on jest faworytem i warto na niego postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis - Challenger Yokohama

Data i godzina: 15.11.2013 02:00

Spotkanie: Pierre Hugues Herbert - Borna Coric

Typ: Pierre Hugues Herbert -1,5 seta

Kurs: 2,60

Paddy Power

 

Kolejny typ z challengera w Yokohamie i po raz kolejny stawiam na 2-0 dla Herberta. Pamiętam jego mecz przeciwko Djoko w Paryżu z 29 października. Zagrał tam świetny mecz przegrywając 7-6, 6-3. Lider rankingu i najlepszy tenisista tego roku musiał się sporo napocić, by pokonać młodego gniewnego Francuza. W tym turnieju odprawił z kwitkiem Paire i to w dwóch szybkich setach. Serwismen de Schepper oraz Zeballos też musieli uznać wyższość Herberta. Pierre gra głównie w challengerach i tam radzi sobie w miarę dobrze. Jak na razie zajmuje 162 pozycje w rankingu i pnie się w górę. W Ortisei ograł naszego Michała Przysiężnego w dwóch setach co było jak dla mnie mała niespodzianką. Wyniki te pokazują że drzemie w nim spory potencjał. Tu w Yokohamie w pierwszej rundzie ograł młodego Japończyka Nishioka a w drugiej rundzie Hiszpana Lopeza Pereza, oba mecze wygrał 2-0. Rywal Herberta to młody Chorwat Borna Coric z rocznika 1996. Jest to pierwszy sezon dla Coricia w którym rozegrał 44 mecze, wygrywając 35. Jednakże ciężko brać te rezultaty na poważnie gdyż większość meczy grał w Afrykańskich Futuresach pojedynkując się z jakimiś młodymi tenisistami z Nigerii, RPA, Nigeru, Beninu, Indii itp. Jest jeszcze młody i to dopiero jego pierwszy turniej rangi challenger. Grał co prawda w Zagrzebiu i Umag gdzie dostał dziką kartę, ale odpadał tam w kwalifikacjach bądź w pierwszej rundzie. Nie uważam że jest na tyle doświadczony by poradzić sobie z Herbertem. W tej rundzie znalazł się ponieważ Kavcic oddał mecz walkowerem. Francuz jest bardziej doświadczony i dziś powinien to wykorzystać. Grał już nawet z liderem rankingu oraz kilkoma naprawdę niezłymi tenisistami i radził sobie dobrze. Stawiał opór, nie były to pojedynki przegrane bez walki. Moim zdaniem bije on na głowę swojego rywala który zajmuje dopiero 396 pozycje w rankingu. Nie miałem okazji oglądać Coricia w akcji, ale wierze w umiejętności Herberta i po raz kolejny mu zaufam grając na zwycięstwo w dwóch setach. Kurs jest bardzo zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Challenger Tour Finals (Brazylia)

Spotkanie: Gabashvili T. - Nedovyesov O.

Typ: Dokładny wynik 2:0

Kurs: 3,05

Data i godzina: 14.11.2013 22:00

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś kolejne spotkanie, które ciekawi mnie od samego rana. Po wczorajszym spotkaniu Teimuraz z Ungur'em jestem całkowicie przekonany, że dziś znowu może wygrać mecz z swoim rywalem, który w moim odczuciu jest słabszy niż Ungur nawet. Gabashvili wczoraj szybko rozprawił się z swoim przeciwnikiem w dwóch setach, natomiast Nedovyesov męczył się w trzech setach z Clezar'em, który nawet mógł wygrać to spotkanie gdyby nie błędy ze swojej strony, które cudem wykorzystywał Nedo. Dziś co najwyżej liczę na 2 setowy pojedynek, który to wygra mój faworyt. Jest znacznie lepszym i skuteczniejszym graczem. W maju tego roku Ci dwaj Panowie spotkali się w Uzbekistanie, gdzie wygrał 2:0 Teimuraz. Dziś licze, że powtórzy sukces z maja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Challenger

Spotkanie: P. Sousa vs D. Suoto

Typ: 2:0

Kurs: 2.37

Bukmacher: Bet365

Godzina: 23;30

Analiza:

 

Zapraszam na mecz challengera tenisowego w którym Pedro Sousa podejmie Davida Suoto i jak dla mnie jest sporym faworytem tego spotkania dlatego powinien wygrać 2:0.Portugalczyk to jednak troszkę wyższa półka niż swój dzisiejszy rywal.W tym turnieju z 3 meczy aż 2 wygrał dopiero po 3 setach ale dziś sądzę że wygra 2:0.Jest to nawierzchnia ziemna dlatego Pedro na pewno czuje się tu jak najlepiej, Wenezuelczyk też gra na mączce dobrze ale chyba jednak nie na tym poziomie co Sousa.Ostatnio forma obu zawodników jest bardzo nierówna.Wygrywają na przemian z porażkami dlatego można by powiedzieć że ciężko wytypować zwycięzcę tego meczu.Ja jednak nie tylko nie mam problemu z wyborem zwycięzcy ale wydaje mi się że wynik 2:0 wydaje się tu bardzo prawdopodobny.Pedro pokonał tutaj Schwarzmana, Quiroza oraz Estrellę.Tylko ten ostatni mecz wygrał 2:0 dlatego widać że rozkręca się z meczu na mec z więc tu liczę na 2:0.Suoto wygrał natomiast z Galdonem, Capdeville oraz Lapanettiego.Szczerze mówiąc z rywali tych zawodników znam tylko po jednym (odpowiednio Schwarzmana oraz Capdeville) jednak wydaje mi się że gorzej miał jednak Portugalczyk.Tutaj to on jest faworytem i musi to wykorzystać.Teraz jest tak jakby sezon ogórkowy w tenisie dlatego gra w challengerach daje zarobić zawodnikom dlatego tenisiści z gorszej półki mogą tutaj trochę zarobić i się wybić.Dlatego nie ma tutaj odpuszczania.Teraz Pedro gra dłużej niż David na mączce po sezonie na kortach twardych dlatego jest lepiej przyzwyczajony do niej i to może być też lekki handicap dla niego.Ogólnie uważam że Pedro jest lepszym zawodnikiem niż Suoto dlatego dziś wygra 2:0. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Challanger Andria

Spotkanie: W.Trausendi vs A.Haider Mauer

Typ: Trausendi +1,5 seta

Kurs: 2.75

Bukmacher: Nordicbet

Godzina: 17:30

Analiza:

 

Zapraszam na mecz pierwszej rundy challengera we włoskiej Andrii gdzie rozstawiony z numerem drugim Andreas Haider Mauer podejmuje tenisistę gospodarzy Trausendiego.Bukmacherzy nie dają większych szans włoskiemu zawodnikami ale ja widzę tutaj spore value na niespodziankę w tym spotkaniu.Po pierwsze mecz bedzie rozgrywany na nwierzchni ziemnej gdzie wiadomo Włosi czują się znakomicie, nie inaczej jest z Trausendim który jeśli gdzieś miałby stworzyć niespodziankę to chyba tylko na mączce.Haider Mauer to nie jest zawodnik jakiejś wybranej nawierzchni, jest to średniak na każdego typu kortach.We Włoszech w Ardii będzie mu jednak na pewno bardzo ciężko bo w ostatnich turniejach gdzie grał Trausendi (notabene też granych na terenach Włoch spisywał się on bardzo dobrze).Haider ma ostatnio formę zniżkową.Teraz mamy tak jakby sezon ogórkowy dlatego nie wszyscy tenisiści starają się w turniejach challengarowych.Tak może być z Austriakiem który już puka do drzwi ATP i challengery to nie są jakieś jego bardzo docelowe rozgrywki.Końcówkę sezonu traktuje on chyba bardzo luźno bo z ostatnich 10 spotkań przegrał aż 7-krotnie tylko 3 razy wychodząc z tych pojedynków zwycięsko.Co innego Trausendi.Takie turnieje to dla niego super okazja żeby się wybić i zarobić trochę pieniędzy, tym bardziej że gra u siebie.Jest to zawodnik który gra nawet nie o tyle w challengerach co nawet w turniejach rangi ITF ale jego wyniki są znakomite.W jego ostatnich 30 meczach wygrał aż 24 razy ponosząc tylko 6 porażek co jest dobrym wynikiem.Widać że najlepiej czuje się u siebie bo większość turniejów gra w słonecznej Italii i tutaj widocznie potrafi zaskoczyć i dziś liczę na niespodziankę z jego strony.Na pewno nie jest to zawodnik półki Austriaka ale na mobilizacji i ambicji Włoch może tu ugrać minimum seta a coś czuje że będziemy świadkami niespodzianki.Liczę że Włoch wygra przynajmniej seta a sam może pogram na win Trausendiego.Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Challanger Andria 20:30

Dustov - Grigelis

typ: over 23 gem

 

kurs: 1.93

 

Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

 

Spotkanie drugiej rundy turnieju ATP Challenger w hali we włoskiej miejscowości Andria. Grigelis to 22-letni litewski tenisista, który już ponad rok temu bywał w pierwszej 200 rankingu ATP. Potem słabszy okres tego zawodnika a teraz w końcu zaczyna znowu dochodzić do lepszych wyników. Ostatnie tzgodnie to tryz wzgrane turnieje na z rzędu na twardych nawierzchniach co nawet w tak słabym gronie robi wrażenie. W pierwszej rundzie wygrał w trzech setach z Mekticiem dobrze grając przy swoim serwisie ( 20 asów). Dustov to bardziej doświadczony gracz niż przeciwnik . Nie jestem fanem jego gry, ale ostatnio notował niezłe wyniki. Dlatego też tak spadają w tym spotkaniu na tego tenisistę kursy. Jest to silny zawodnik i na tej szybkiej nawierzchni nie powinien mieć problemów z wygrywaniem swojego serwisu. W tym spotkaniu widzę dwa długie sety, może jakiś tie break a wtedy nie wykluczona jest trzysetówka i łatwo pokryte handi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Challanger Andria 15:00

Travaglia - Marti

typ: 1

kurs: 1.80

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

 

Niestety oferta tenisowa już jest bardzo uboga, ale jeden mecz rzucił mi się od razu w oczy. Młody reprezentant gospodarzy Travaglia zmierzy się ze Szwajcarem Martim w drugiej rudzie Challengera w Andrii. Dla mnie faworytem jest Stefano i powoli buki zaczynają się do tego przekonywać bo kurs systematycznie spada. Włoch gra zazwyczaj u siebie w kraju i to na mączce. Radzi sobie nieźle bo zawsze te dwie czy trzy rundy przechodzi a przegrywa dopiero z zawodnikami po prostu lepszymi jak Alund, Martin czy Basic. W pierwszej rundzie tego turnieju pokazał jednak, że chyba gra na szybszej nawierzchni halowej mu pasuję. Pokonał nie byle kogo bo Lorenziego w stosunku 2:0 nie dając przeciwnikowi szans na żadnego brejka. Szwajcar to 25-latek a właśnie dopiero teraz jest na najwyższym miejscu w rankingu: 362. W ostatnim czasie wygrał więcej meczów wyższej rangi niż chyba przez całą karierę. W pierwszej rundzie wymęczył wygraną ze słabym Ivo Klecem 2:1. 21-letni włoski tenisista musi wygrywać takie spotkania u siebie jeżeli chce zrobić jakąś większą karierę w następnych sezonach. Z Lorenzim po raz kolejny pokazał spore możliwości i ma więcej atutów niż niziutki (173cm) Marti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Challanger Andria 15:00

Dancevic - Dustov

typ: 1

kurs: 1.83

Bukmacher: Pinnacle

 

Analiza:

 

Spotkanie ćwierćfinałowe turnieju challengerowego na nawierzchni szybkiej we włoskiej miejscowości Andria. 27-letni Kazach spotka się z o dwa lata starszym Danceviciem. Dustov to typowys średnia z rankingiem ok. 200 miejsca i tak jest od kilku lat. Dużo kontuzji, strasznie himeryczny jak nie siedzi serwis. Ostatnie tygodnie ma jakby lepsze, chociaż nie można stwierdzić iż jest wybitnie dysponowany. W tym turnieju pewnie przeszedł dwie rundy, ale mam nadzieje, że na tym koniec. Dancevic to bardzo ciekawy tenisista. Niezły serwis i fajny jednoręczny beckhand. Szkoda, że psychika nie jest jego dobrą stroną. Bywał przecież w pierwszej setce. Dobrze się prezentował 3-4 miesiące temu. Teraz w europejskich hala za dobrze nie wypadał lecz tutaj do tej pory idzie jak burza. Wygrywa bez problemu swoje podania nie dając szans na breajki przeciwnikom. Kurs trochę urósł i wydaje mi się, że można zagrać Franka bo wachlarz umiejętności posiada spory i przydałoby się nieźle zakończyć sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tenis- Itf - Pune

Magda Linette- Thombare

Typ 2:0 dla Linette

kurs 1.53 Bet365

godzina : 5:40

 

Dziś można powiedzieć ze nowy sezon zainauguruje Magda Linette która zdecydowała sie wyjechać na dwa turnieje do Indii. W pierwszej rundzie za rywalkę będzie miała czołową zawodniczkę gospodarzy a mianowicie Thombare.

W tym meczu zdecydowanym faworytem jest Magda Linette która miała bardzo dobrą koncówkę sezonu i w końcu można optymistyczne patrzeć na kolejne turnieje, bo do tej pory głównie zawodziła kibiców. Myślę ze Magda nie zrobiła sobie przerwy miedzy sezonami gdyż chcę byc rozstawiona w kwalifikacjach Australian Open. Jesli wygra oba turnieję w Indiach będzie miała na to szanse.

o zawodnizcze z Indii za wiele nie wiem , tak wysokie miejsce w rankingu WTA wzięło się sta ze gra głownie w turniejach słabo obsadzonych gdzie łatwiej o punkty .

Podsumowująć: Licze ze Magda wygra 2:0 w setach.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...