Skocz do zawartości

Liga szwedzka 2012/2013


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Finał play off 2012

 

Skelleftea - Brynäs 3:6 10.04.2012

Brynäs - Skelleftea 3:2 ET 12.04.2012

Skelleftea - Brynäs 0:1 14.04.2012

Brynäs - Skelleftea 3:4 ET 15.04.2012

Skelleftea - Brynäs 3:2 17.04.2012

Brynäs - Skelleftea 2:0 19.04.2012

 

Mistrz Elitserien 2011/2012 - Brynäs

 

 

1 kolejka 13.09.2012

 

Brynäs - Växjö

Farjestads - HV 71

Frolunda - Linkopings

Rogle - Lulea

Skelleftea - Modo

Timra - AIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hokej,Szwecja

Spotkanie: Timra - Lulea :n:

typ: 2

kurs: 1.91

buk: Bwin

godz. 18:30

Analiza:

 

Wspaniale zapowiadające sie spotkanie w szwedzkiej Elitserien. Dziś na przeciw siebie zagrają drużyny zajmujące odpowiednio dziewiąte i trzecie miejsce w tabeli.Dla gości będzie to spotkanie na przełamanie.ostatnie dwa spotkania to porażki i dziś wieczorem mam nadzieję że pokażą swoją wyższość nad przeciwnikiem.Przeciwnik który nie jest z najwyższej półki i wygrał dotychczas jak na arzie tylko jedno spotkanie bez dogrywki.Gradu goli tu nie oczekuję ale przynajmniej dwupunktowej przewagi w bramkach dla przyjezdnych. Lulea swoje mecze przegrała z drużynami zajmującymi wysokie pozycje w tabeli , tak więc dziś nie widzę innego wyjścia jak ich zwycięstwo.Kurs na te spotkanie jest bardzo dobry i warto postawić właśnie na przełamanie gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej, Szwecja

Spotkanie: Brynäs - Rogle

Typ: 1

Kurs: 1.53

Bukmacher:Pinnacle

19:00. 9.10.2012

 

Analiza:

To już jedenaste spotkanie drużyn w tym sezonie.Naprzeciw siebie zagrają drużyny zajmujące odpowiednio tuż za podium czwarte miejsce i dziesiąte.Goście nie grają teraz najlepiej , wygrali zaledwie trzy spotkania ale z zespołami dolnej tabeli.Gospodarze to aktualni mistrzowie kraju i powoli odbudowują formę z zeszłego sezonu. Początek sezonu też nie mają rewelacyjny.Cztery zwycięstwa bezpośrednie i trzy po dogrywce, reszta przegrana.Nie potrafią obecnie wygrać z drużynami z czuba tabeli i dostają od nich baty.Dziś jednak grają z teoretycznie słabym zespołem i myślę że nie będzie takiego problemu z uzyskaniem pełnej puli punktów.A gościom no cóż trzeba życzyć szczęścia z innymi zespołami bo aktualny mistrz kraju jest dla nich za mocny.Przewaga własnej tafli jak i gorący doping fanów gospodarzy jeszcze doda im skrzydeł do zwycięstwa.Myślę że wygrają minimum dwoma bramkami , choć wynik może być underowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Sweden - Elitserien Hockey, godz. 19.00

Spotkanie: Växjö Lakers HC - Färjestads BK

Typ: 2

Kurs: 1.83

Bukmacher: Betfair

Analiza: Faworytem są goście i według mnie nie powinni mieć problemów z wygraną w tym spotkaniu. W Vaxjo sytuacja jest klarowna. Przed sezonem zakładano walkę o utrzymanie i w tej chwili taki scenariusz jest realizowany. Zespół jest na ostatnim miejscu w tabeli i ma ogromne problemy z każdym przeciwnikiem. Zespół gości nie ma klasowego bramkarza, zupełnie zawodzi Norrena. Gospodarze w przerwie stracili też kilku graczy pierwszego planu. Goście to 6 ekipa w tabeli, 6 wygranych w 10 grach. Jednak ostatnie mecze pokazują, że zespół zaczyna grać dobrze. 5 wygranych i porażka tylko z Skellefteą AIK 1:2. W pokonanym polu m.in. Brynas, mistrz z poprzedniego roku. Zespół FBK może nie ma gwiazd pierwszej wielkości, ale w tej chwili jest zdecydowanie w dobrym okresie i patrząc na dokonania gospodarzy (ostatnio porażki z zespołami Rogle i AIK (8 i 9 pozycja), to FBK powinno wywieźć 3 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej Szwecja Allsvenskan 10.10.2012. godz. 19.00

Spotkanie: Malmo- Bofors

Typ: over 4.5

Kurs: 1.76

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Tak na szybko bo za chwile mecz w bramce gości dzisiaj 21-letni Ollikainen który zanotował jak do tej pory tylko jeden występ w którym spisał się bardzo słabo GAA 4.03, 84/9%. Tak więc gospdoarze bramki w tym spotkaniu powinni zdobyć, goście którzy są w dużo lepszej formie swoje do overa na pewno dołożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie.MoDo -Frolunda

Typ.under 5,5 gola

Kurs.1,65

Bukmacher.Betsson

Data.13.10.2012 g.19.00

 

Analiza.

 

W dzisiejszym spotkaniu Szwedzkiej Ligi hokejowej Elitserien pomiedy zespolami MoDo -Frolunda zdecydowanie stawiam na under 5,5 gola w tym spotkaniu.Za takim typem przemawia glownie postawa gospodarzy na wlasnym lodowisku.

 

04.10.12 1. liga Lulea 3-2

02.10.12 1. liga Vaxjo 2-0

27.09.12 1. liga HV 71 3-1

22.09.12 1. liga Rogle 2-1

15.09.12 1. liga Timra 2-3 (D)

 

We wszystkich spotkaniach na wlasnym lodowisku w tym sezonie ekipa Modo zaliczyla under bramkowy 5,5 gola.A teraz spojrzmy na ekipe Frolunda na wyjazdach

 

09.10.12 1. liga Timra 3-1

04.10.12 1. liga Rogle 0-2

02.10.12 1. liga HV 71 1-4

27.09.12 1. liga Lulea 1-2

22.09.12 1. liga Farjestads 3-2

15.09.12 1. liga Vaxjo 3-1

 

Ta ekipa takze na wszystkie spotkania w tym sezonie na wyjezdzie zaliczyla undery...Jak by tego bylo malo to historia spotkan pomiedzy tymi ekipami pokazuje takze na under 5,5 gola...

 

27.02.2012 1. liga 52. MoDo - Frolunda 3 - 0

01.12.2011 1. liga 26. MoDo - Frolunda 3 - 2 (D)

15.09.2011 1. liga 1. MoDo - Frolunda 1 - 4

20.01.2011 1. liga 40. MoDo - Frolunda 4 - 0

 

Tak wiec zaufam statystykom i zagram na under bramkowy takze w dzisiejszym spotkaniu.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: SZWECJA: Elitserien

Spotkanie: Brynäs - AIK

17.10.2012 19:00

Typ:1

Kurs: 1,50

Bukmacher:Unibet

 

 

Spotkanie to będzie dla ubu drużyn czternastym w tym sezonie. Obecny lider Szwedzkiej Elitserien podejmować będzie na własnej tafli w mieście Gävle przyjezdnych z Skellefteå, którzy zajmumą dziesiąte miejsce z dorobkiem dwunastu punktów.

Brynäs IF rozpoczoł ten sezon bardzo efektownie, dlatego też zajmują pierwsze miejsce i przed własną publicznością również radzą sobie najlepiej w lidze.

Zdobywając w rozegranych u siebie siedmiu spotkanaich aż szesnaście punktów, przegrywając tylko raz z zajmującym obecnie piąte miejsce Farjestads.

Ich dzisiejszy rywal na wyjeździe radzi sobie najgorzej w lidze, gdyż w rozegranych jak na razie sześciu spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt przegrywając po dogrywce z uplasowanym obecnie jedno oczko wyżej Timra IK.

Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w wrześniu, wtedy to gospodarzem była Skellefteå i w regulaminowym czasie doczekaliśmy się remisu, jednakże w dogrywce to goście okazali się być lepsi.

Dlatego według mnie i tym razem to drużyna prowadzona przez Niklasa Czarnecki zdobędzie trzy punkty i utrzyma miejsce lidera co najmniej do następnej kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: SZWECJA: Elitserien, Hokej

Spotkanie: Brynäs - Lulea 2:2 :plus::plus::plus:

Typ: X

Kurs: 4.00

Bukmacher: Bet365

27.10.2012 16:00

 

Analiza:

Kolejne ciekawie się zapowiadające sie spotkanie w szwedzkiej najwyższej klasie rozgrywkowej hokeja.Będzie to z pewnością bardzo wyrównane spotkanie.Gospodarze dzisiejszej tafli nie wygrali od trzech spotkań i mają chrapkę przy udziale swojej publiczności dziś zgarnąć pełną pule.Czy im to się uda?Myślę że tak ale po zaciętej walce i dopiero po regulaminowym czasie gry gdyż będą musieli rozegrać dogrywkę albo serię rzutów karnych.Goście są w zupełnie odmiennej sytuacji.Ostatnie trzy spotkania wyszły na ich korzyść.Dziś z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą i będą walczyć z aktualnym mistrzem kraju jak równy z równym.Między tymi zespołami bardzo często padały wyniki nierozstrzygnięte w regulaminowym czasie.Gospodarze na szesnaście spotkań zanotowali już cztery wyniki remisowe, goście natomiast zaledwie dwa razy.Gospodarze od dwunastu spotkań nie remisowali.Goście od sześciu.W końcu musi przyjść takie spotkanie które będzie bardzo zacięte i ciężkie do rozstrzygnięcia w regular time.Myślę ze właśnie dziś taki mecz nastąpi i oba zespoły rozstrzygną kto jest lepszy dopiero po dogrywce lub rzutach karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: SZWECJA: Elitserien, Hokej

Spotkanie:Rogle- Brynäs (1,5-0)Handicap

Typ:2

Kurs: 2,75

Bukmacher: Bet365

30.10.2012 19:00

 

W dziesiejszym meczu Szweckiej Eliteserien zmierzą sie zespoły Rogle i dotychczasowego mistrza Brynäs.Jak narazie zespól gospodarzy zajmują ostatnią 12-stą lokate ,a gości zajmują 5-tą pozycje.W ostatnim spotkaniu Rogle wygralo u siebie z Linköping 3-2 ,a przedtem przegrali na wyjezdzie z Timrą 3-2 jak widac Rogle albo wygrywalo 1bramką albo przegrywało dzis mysle ze bedzie inaczej.W zespole gospodarzy na pewno trzeba uwazac Mike Iggulden ktory strzelil w tym sezonie 4bramki ,a przy siedmiu asystował.Ekipa z Brynäs ostatnio spisuje sie bardzo mizernie przegrali aż 4mecze z rzedu co na kandydata do mistrzostwa zdarzyc sie nie powinno .Przegrali osatnio z Lulea u siebie 2-3 i sromotnie ulegli w Färjestad 3-0 .Najskuteczniejszym graczem gości jest Johan Harju zdobywca 5bramek ,wspierają go też Enterfeldt Sebastian,Lindholm Elias i Widing Daniel zdobywcy czterach goli w tym sezonie.Mysle ze doswiadczenie siegnie gore i goście pokonają beniaminka z Rogle co najmniej w stosunku dwoch bramek .Czas aby Rogle nie strzelilo wiecej niz 2bramek w meczu ,poprzez twardą obrone gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Hokej na lodzie - Szwecja - Hockeyallsvenskan

Spotkanie.Tingsryd - Karlskrona

typ.under 5,5 gola

Kurs.1,7

Bukmacher.William Hill

Data.02.11.2012 g.19.00

 

Analiza.

 

Dzisiejszego wieczoru dojdzie do spotkania na zapleczu Szwedzkiej Elitserien czyli Hockeyallsvenskan.Wybralem na dzisiaj do typowania spotkanie pomiedzy zespolami Tingsryd - Karlskrona.Oba zespoly doluja w tej lidze i tak gospodarze po 17 meczach sa na miejscu 12 z dorobkiem 18 punktow,a ich dzisiejsi rywale zamykaja tabele na 14 pozycji z 9 punktami na koncie.Faworytem wydaja sie byc gospodarze,ale ja upatrzylem sobie tutaj typ na under 5,5 gola w meczu.Moj typ opieram glownie na poczynaniach zespolu Tingsryd.9 meczow na wlasnej tafli w tym sezonie i 9 underow 5,5 gola.Natomiast goscie na 9 wyjazdowych meczow zanotowali 5 underow.A oto wyniki meczow zespolu Tingsryd u siebie...

 

28.10.12 2. liga Leksands 2-1 (D)

24.10.12 2. liga Vasteras 0-1

16.10.12 2. liga Mora 1-2 (D) (K)

12.10.12 2. liga Djurgardens 0-2

06.10.12 2. liga Troja 1-0

30.09.12 2. liga Malmo 3-2 (D)

28.09.12 2. liga Asploven 2-1

23.09.12 2. liga Orebro 2-3

15.09.12 2. liga Bofors 2-3

 

Tak wiec jak widac po wynikach nie powinnismy dzisiaj zobaczyc jakiejs kanonady w wykonaniu obu zespolow.Dodam,ze spotykaja sie tutaj dwa zespoly z najgorszymi atakami w lidze-oba strzelily w 17 spotkaniach po 29 goli czyli po 1,7 gola na mecz.A w dodatku gospodarze maja jedna z lepszych defensyw w lidze.Mam nadzieje,ze dzisiaj takze podtrzymaja serie underow na wlasnej tafli.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: SZWECJA: Elitserien, Hokej

Spotkanie: Timra - Modo 3:0 :krzeslo::minus:

Typ: 2

Kurs: 2,68

Bukmacher: Pinnacle

03.11.2012 16:00

 

Analiza:

Dwudziesta kolejka szwedzkiej ligi hokejowej.Dziś wybrałem spotkanie na przełamanie dla Modo.goście już od czterech spotkań nie wygrali spotkania.Jak dla mnie szok mając bardzo dobrych zawodników w swym składzie.Nie idzie im ostatnio ale przychodzi spotkanie w którym wszystko wychodzi.Mam nadzieję że tym spotakaniem właśnie będzie dzisiejsze. Timra obecnie jest na miejscu dziewiątym z ugranym w regulaminowym czasie czterema spotkaniami.Goście mają lepszy bilans bo wygrali już osiem spotkań bezpośrednio.Ostatnie spotkanie między tymi drużynami pokazują ze modo potrafi wygrywac wyjazdowe spotkania i dziś powinno też tak być.grają mecz w którym powinni złapać wiatr w żagle i w końcu trafić na passę kilku meczy beż porażki.Tego im życzę i taką mam nadzieję bo ostatnio im nie idzie. Timra zakończyła swoją passę trzech zwycięstw z rzędu.Teraz przyszedł dla niej czas porażek.kurs jest bardzo dobry na gości więc mam nadzieję że sie nie pomylę z tym typem.Liczę na nich i nie powinni mnie zawieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: hokej,SZWECJA: HockeyAllsvenskan

Spotkanie: Djurgardens - Västerås(+0,5) :ok::plus:

Typ: 2

Kurs: 1.78

Buk:Bet365

12.11.2012 19:00

 

Analiza:

dwudziesta kolejka na zapleczu szwedzkiej ligi hokejowej.dziś zmierzą się ze soba drużyny które zajmują odpowiednio dziesiąte Djugardens z zespołem top 3 (trzecie) Vasteras. Goście w ostatnim czasie bardzo dobrze sobie radzą , na pięć ostatnich meczy wygrali cztery spotkania a gospodarze tylko raz wygrali na pięć spotkań.tak więc dziś liczę na zacięte spotkanie ale że goście są na fali więc na nich z małym handicapem.Myślę że moje przypuszczenia nie będą dziś nie pomyślne. Między tymi zespołami często trafiały się wyniki różnorakie.Od remisów po wygrane gospodarzy lub gości.Może nie będzie to porywające spotkanie jeśli chodzi o bramki ale w każdym razie dziś wieczorne na korzyść gości.Są na fali i walczą o powrotne wejście do elity.Kurs z handicapem na gości jest bardzo obiecujący i warty zaryzykowania. Myślę że minimalną kwotę można nich postawić i wygrać dzięki nim jakieś pieniądze.Myślę że w tym spotkaniu goście zachowają formę i pokażą gospodarzom jak się jeździ na łyżwach i strzela bramki.Chociaż jak to w hokeju bywa i tu są niespodzianki dlatego też wynik z handicapem, w razie nierozstrzygnięcia w regulaminowym czasie to typ ten wejdzie.Wtedy już nie będę musiał czekac na dogrywkę lub rzuty karne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – Szwecja Elitserien 13.11.2012

Spotkanie: Linkopings - Brynas

Typ: over 4.5

Kurs: 1.85

Godz. 19.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Ubiegłoroczny mistrz kraju ekipa Brynas podejmuje w meczu wyjazdowym ekipę Linkoping. W tym sezonie obie ekipy zajmują miejsca w środku stawki gospodarze dzisiejszego pojedynku są na 5 miejscu natomiast przyjezdni o jedną pozycję niżej. Kilka przesłanego do pogrania w tym spotkaniu na over po pierwsze najistotniejsze to kontuzję w ekipie Linkoping z powodu kontuzji nie może zagrać podstawowy bramkarz Engstrand, który jak do tej pory bronił w 14 spotkaniach (GAA 2.26, 92.7%) często dzięki swoim interwencją zapewniając ekipie trzy punkty. Jego miejsce zajmie Andersson, który ma na swoim koncie 7 spotkań i bez rewelacji 3.18 GAA, 89.5 %. Druga sprawa odnośnie braków spowodowanych kontuzjami to u gości nie zagra dwójka doświadczonych obrońców Jonsson oraz Persson. Po drugie gospodarze na swojej tafli preferują raczej ofensywny hokej co zresztą ma swoje odzwierciedlenie w bramkach 25:27 co daje średnią 5.77 (najwyższa w lidze). Goście na wyjazdach też niezła średnia jak na ligę szwedzką 4.6. Do tego Brynas należy do zespołów który lubi grać z dużo szybkością i intensywnością a rywal do takiej gry wydaje się bardzo dobry. I ostatnia statystyka również ważna ubiegłoroczny mistrz kraju jest najlepiej i najskuteczniejszą ekipą grając w przewadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, SZWECJA: Elitserien

Spotkanie: Frolunda - Farjestads :spoko::plus:

Typ: X

Kurs: 3.86

Bukmacher: Pinnacle

13.11.2012 19:00

 

Analiza:

Być może i odważny typ ale moim zdaniem jak najbardziej aby się zakończył jak typuje.Oba zespoły są w formie.wystarczy spojrzeć na ich ostatnie spotkania.Gospodarze rozgromili mistrza kraju aż 0:4 na wyjeździe.Goście to dopiero dają popis.Pięć wygranych z rzędu beż żadnych dogrywek czy rzutów karnych.Dziś jednak myślę że tak łatwo nie będzie i obie ekipy rozegrają extra time lub jeszcze po nim rzuty karne.Ostatnie pięć spotkań między tymi zespołami zakończyło się remisem.A jeszcze dwa minimalnymi wygranymi po 2:3.Liczę dziś że to będzie zacięte spotkanie w którym obie ekipy nie strzelą więcej niż 5,5 bramki a tylko będzie wynik oscylował wokół remisu 2:2 lub 1:1.Dla Farjestads to już koniec serii zwycięstw beż żadnych doliczanych czasów.każda seria kiedyś się kończy.dziś grają na tafli przeciwnika więc nie będzie łatwo.Gospodarze także za przeciwnika nie mają byle kogo.Po tygodniowej przerwie oba zespoły z pewnością dopiero będą wchodziły w serie meczy i dziś ospale zaliczą remis.Liczę na to że tak się stanie.pokazują to ich dotychczasowe spotkania że jak grają ze sobą to zawsze jest blisko remisu.Stawiam na to że tak będzie i w dzisiejszym spotkaniu, dla każdej z drużyn nie uda się wygrać tego spotkania bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – Szwecja Hockey Allsvenskan 15.11.2012

Spotkanie: Karlskrona - Sodertalje

Typ: over 5 azjan

Kurs: 1.88

Godz. 19.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Zdecydowanie najsłabsza ekipa szwedzkiej ligi Allsvenksna Karlskrona podejmuje piątą ekipę Sodertalje. Gospodarze w 20 pojedynkach zgromadzili tylko 12 punktów i strata do przedostatniej ekipy wynosi już 9 punktów. Jak dotychczas wygrali tylko 4 mecze i ponieśli 16 porażek (dom 3-6). Jest to zdecydowanie najsłabsza defensywa w lidze która straciła już 71 bramek przy 26 strzelonych. Dwójka bramkarzy którzy w tym sezonie wystąpili nie zachwyca Ostlund 9 meczy 3.72 GAA, 88.3% i Leinonen 9 meczy GAA 3.17, 92.1%. Na domiar złego kontuzji złapało dwóch podstawowych i doświadczonych obrońców Stephenson i Wahlqvist. Goście ostatnio spisują się świetnie od pięciu spotkań są niepokonaną ekipą a mierzyli się z czterema ekipa będącymi przed nimi, tak więc forma świetna. Dziś być może że po raz pierwszy wystąpi cała czwórka graczy sprowadzonych z NHL Fowler, Grossmann, Hagelin i Read jakoś tej ekipy powinna jeszcze wzrosnąć. Co do bramkarzy tej ekipy to w zespole mamy dwójkę młodych graczy 19-letni Forsberg i 21-letni Idoff, obaj bardzo dobrze spisują się w tym sezonie ale swoje potrafią wpuścić. Goście jak do tej pory wyjazdy nie zaliczają do udanych tylko 3 zwycięstwa przy 6 porażkach bramki 18:24, dziś świetna okazja do poprawy tego bilansu. Obie ekipy spotkały się w tym sezonie 3 października gdzie Sodertalje wygrało na własnej tafli dość pewnie 6:2. Dziś znowu liczę na bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – SZWECJA: Elitserien

Spotkanie: Lulea - Linkopings

Typ: over 4.5

Kurs: 2.01

Godz. 19.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

 

Spotkanie wobec którego po prostu nie da się przejść obojętnie. Być może Lulea nie jest najbardziej over'owym zespołem szwedzkiej Eliteserien a Linkopings w ostatnim czasie zbiera lanie niemalże od każdego, ale.. ja jednak widzę tutaj dosyć pewny typ na OVER 4.5 w bramkach. Lulea to aktualnie trzecia drużyna w tabeli, w ostatnim czasie może i nie zachwyca ale jej gra nadal prezentuje się na wysokim poziomie. Dzisiejszego wieczoru gospodarze wystąpią bez swojego podstawowego bramkarza, Rautio oraz obrońców Sandstrom(df 18/3) i Johnsson(df 21/0). Co ciekawe, goście także przyjadą w osłabieniu i podobnie jak u gospodarzy zabraknie podstawowego bramkarza Engstrand. Według mnie takie absencje spowodują dziś, iż linia 4.5 zostanie spokojnie pokryta. Średnia bramek w ostatnich pięciu spotkaniach gości wynosi 5, Lulea to zaledwie trzy bramki na mecz/na pięć spotkań. Wydaje mi się jednak, iż dzisiaj Lulea powinna odnieść spokojne zwyciestwo, dzięki czemu z pewnością uraduje swoich fanów ze mną na czele. Kurs jak najbardziej kusi, także zdecydowanie polecam do zagrania. Ja sam być może skuszę się nawet na over 5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – SZWECJA: Elitserien

Spotkanie: Brynäs IF - HV 71

Typ: powyżej 5,5

Kurs: 2,50

Godz: 19:00

Bukmacher: Expekt

Analiza: Do piątej w tabeli drużyny Brynäs IF przyjedzie lider HV 71.

Obydwa zespoły lubią sobie postrzelać i myślę, że dzisiaj będzie podobnie.

Goście posiadają bilans bramek 62:44 w 20 meczch więc średnia liczba

strzelonych bramek wynosi ponad trzy a straconych ponad dwie. Są drugą

drużyną w Elitserien jeśli chodzi o bramki strzelone. Gospodarze posiadają

stosunek goli 47:51 i w ostatnim czasie padają wysokie wyniki w spotkaniach

z ich udziałem. Podsumowując uważam, że dzisiaj obydwa zespoły strzelą

przynajmniej po dwa gole, a najbardziej prawdopodobne, że wynik będzie oscylował

w garanicach 4:2, 2:4 lub 3:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,szwecja

Spotkanie: Timra - HV 71

Typ: over 4,5 :ok::plus:

Kurs:1.95

Bukmacher: Pinnacle

20.11.2012 19:00

 

Analiza:

Liga szwedzka w pełnym wydaniu lidera rozgrywek.ostatnio są na fali bo wygrali tzry spotkania z rzędu i mają chrapkę na kolejne punkty.Dziś mają za przeciwnika drużynę z ogona tabeli.Typuję jednak tu na wynik powyżej 5,5 bramki między tymi zespołami.Gospodarze od czterech spotkanań nie zagrali na wynik powyzej nawet 5,5.Goście od tzrech spotkań gorzej z celownikiem i nie mieli overów po 5,5 bramki.Taka liga po prostu ale dużo walki.I od święta trafia się wynik dóch drużyn że pada powyżej 5,5 gola.Dziś stawiam na over 4,5.Myślę ze ten typ powinien mi siąść gdyż w końcu chłopaki sobie postrzelają.HV nie ma mocnego przeciwnika więc te 3-4 bramki powinni trafić.A gospodarze na własnej tafli też coś dozrucą. Myślę że minimum dwie bramkii uda im się stzrelić i wynik końcowy zakończy się powyżej 4,5 gola.Kurs jest wysoki ale warty zaryzykownaia. Ich ostatnie spotkania na tafli Timry obfitowały w bramki.Liczę na to i w dzisiejszym spotkaniu że bedzię to ofensywna gra.Jęśli timra stzreli te dwie bramki szybko to myślę że goście się w wtedy obudzą i dopiero zacznie się strzelanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Hokej,Szwecja

Spotkanie - Oskarshamn - Karlskrona

Typ - over 5,5 :minus:

Kurs - 1.95

Buk - Expekt

21.11.2012 19:00

 

Analiza :

Dwudziesta trzecia kolejka na zapleczu szwedzkiej ligi hokejowej.Nie powiem oba zespoły mają teraz zadyszkę.No goście od początku sezonu nie graja najlepiej.Krótko po prostu dostają baty prawie od każdego.Gospodarze są wyżej w tabeli ale od pięciu spotkań nie wygrali spotkania.Dziś myślę że przyszedł na nich czas.Czas na wygranie tego spotkania.Hmm, ale czy będzie tak łatwo.Goście z pewnością myśla tak samo, gdyż Osk tak słabo gra więc dlaczego nie mieli by dziś wygrać spotkania i sprawić niespodziankę.W każdym więc razie licze na grad bramek.Gospodarze w końcu na przełamanie powinni strzelić przynajmniej ze cztery aby myśleć spokojnie już o wygranej gdyż Karskrona także potrafi strzelać i myślę że dziś te dwie minimum także strzelą jak nie więcej.Ostatnie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 dla Osk na tafli karsklony. dziś gramy w Oskarshamn i tutaj będzie gra ofensywna.mają kiepsko oba zespoły w defensywie ale goście pokazują że potrafią strzelić i najlepszym.Dziś jako że Osk nie jest w formie to z pewnością będą bombardowac bramkę gospodarzy.A gospodarze skoro dziś ich jest przełamanie to skutecznością nie powinni razić i trafiać raz za razem.Myślę że dziś te sześć bramek powinno paść bez problemu i oba zespoły nie powinne mnie wyprowadzić z mojego toku myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina - Hokej,Szwecja

Spotkanie - Orebro - Djurgardens 1:2 :krzeslo::minus:

Typ - X

Kurs - 4.40

Buk - Bwin

21.11.2012 19:00

 

Analiza :

Dwudziesta trzecia kolejka na zapleczu szwedzkiej ligi hokejowej.Typ ryzykowny ale myślę że możliwy do spełnienia i trafienia.Kursy spadają na gości ale ja myślę że nie będzie im tak łatwo.To co że wygrali ostatnio na własnej tafli 6:2 z liderem rozgrywek.O niczym to nie świadczy.No tylko ze mieli dobry wieczór a Leksands akurat nie był w wyjściowej formie.Dziś na tafli gości Dju myślę że sie pomęczy i to a nawet w dogrywce czy rzutach karnych jeśli chcę ten mecz wygrać.Oba zespoły w ostatnich pięciu spotkaniach zremisowały po dwa razy.Gospodarze wygrali dwa ostatnie spotkania po serii porażek.goście ze wspomnianym wcześniej liderem po trzech porażkach z rzędu.Dziś z pewnością będzie zacięte spotakanie zakończone remisem w regulaminowym czasie.W tym roku hokeiści obu ekip na trzy spotkania zremisowały dwa razy.Dziś także jest duża szans że zagrają na 2:2 i mecz rozstrzygną dopiero w extra time lub rzutach karnych.Są w stanie to zrobić bo w regular time żaden zespół nie odpuści i będzie chciał wygrać za wszelką cenę.Nie wróżę tu wyniku powyżej 5.5 bramki.Już sie nastrzelali w poprzednich spotkaniach.Zacięte spotkanie więc nie będzie tutaj gradu bramek.wieczór zapowiada się emocjonująco więc sprawdzimy czy moje przypuszczenia okażą sie słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej – Szwecja

Spotkanie: Skelleftea - Modo

Typ: 2

Kurs: 4.30

Bukmacher: Pinnacle

27.11.2012 19:00

Analiza:

Gospodarze w ostatnim czasie są w kropce.Ulegli w dwóch spotkaniach strzelając przy tym tylko dwie bramki.Złapali zadyszkę i dlatego też myślę że Modo to wykorzysta.goście od czterech spotkań są niepokonaną drużyną.W końcu odbijają sie od dna i grają coraz lepiej i strzelają bramki.Ich spotkania poprzednie często kończyły się wygraną jednej z drużyn różnicą jednej bramki.Myślę że dziś jeśli juz to na korzyść gości to ten typ ma największe szanse wejść.Przyjezdni są na fali i powinni to pokazać w dzisiejszym spotkaniu.Grają teraz jak z nut i powinni wygrać to spotkanie.Gospodarze mają złe chwile więc w tym spotkaniu nie powinni mieć za dużo do powiedzenia. Przyjezdni teraz pokażą jak należy jeździć po lodzie jak się jest w formie. Skelleftea akurat ma teraz zniżkę formy i mam nadzieję ze w tym spotkaniu się nie obudzą.Modo w końcu się przełamało więc teraz chce zebrać jak najwięcej punktów a kto stanie im na drodze to i tak wynik końcowy przypadnie im w udziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Hokej,Szwecja

Spotkanie: Farjestads - Modo

Typ: X2

Kurs 1.95

Bet365

01.12.2012 16:00

 

Analiza:

To już dwudziesta dziewiąta kolejka w szwedzkiej lidze hokejowej.dziś na własnej tafli drużyna zajmująca miejsce czwarte podejmuje zespół zajmujący pozycję siódmą.Obie ekipy wygrały jak dotychczas w regulaminowym czasie po dwanaście spotkań.Z tym tylko że innych spotkaniach Far wygrał więcej meczy po dogrywce i dlatego też jest wyżej w tabeli.Dziś mój typ jest z podporką na dzisiejszych gości .W końcu złapali wiatr w żagle i na ostatnie pięć spotkań przegrali zaledwie raz.być moze w dzisiejszym spotkaniu będzie remis w regulaminowym czasie dlatego typ z podpórką na gości.Gospodarze nie spuszczają z tonu i także z ostatnich pięciu spotkań tylko raz ulegli na tafli przeciwnika.między tymi zespołami padały rózne wyniki.Ale ostatnie pięc spotakań to wygranymi zostawali gracz przyjezdni.Dziś wyjazd gra MOdo więc kto wie może wygrają bezpośrednio.Raz tylko zdarzył się remis.Obie ekipy są na fali więc trudno wywnioskować kto może zostać zwycięscą.ja myślę że typ z podporka przyniesie mi trafiony typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03.12.2012 19:00 Hokej - Szwecja

Djurgardens - Almtuna 3-0 :minus:

typ over 5,5 :minus:

kurs 2,05

Bwin

 

Zmierzą się jedne z najbardziej underowych ekip w szwedzkiej lidze hokeja na 26 kolejek dotychczasowego sezonu gospodarze zanotowali 17 spotkań underowych a goście aż 20. Typ dosyć ryzykowny ale to jest pewne dziś w zespole Almtuna nie zagra dotychczasowy bramkarz Joel Lasinnantti jego miejsce najprawdopodobniej zajmie niespełna 20 letni Max Falk. Do składu natomiast najprawdopodobniej wrócą gracze ofensywni Johan Berrgren i Mattias Guter (decyzja ma dopiero zostać podjęta) Na pewno na lodowisku wyjdzie nie widziany od dwóch tygodni Viktor Rollin Carlson. W ostatniej chwili nie udało im się zgłosić Jhonas Enrotha to bramkarz grający ostatnio w NHL (Buffalo Sabres), w następnym meczu z VIK u siebie do ekipy Almtuny dojdzie zawodnik ostatnio grający w Columbus Jacket Mark Letestu. Buki to wiedzą dlatego ten kurs nie jest rewelacyjny ale jeżeli w jakimś spotkaniu Almtuny mają paść bramki to właśnie w tym. Djurgardens ostatnio też w dobrej formie strzeleckiej Henrik Eriksson (asysta, dwie bramki) i Peter Hornqvist się rozkręcili (dwie asysty, bramka) w ostatnich dwóch meczach. Może być otwarty mecz gdzie oba zespoły pójdą na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej –Szwecja Eiltserien

Spotkanie: Brynas -Rogle

Typ: over 4.5

Kurs: 1.79

Godz. 19.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Gospodarze ekipa Brynas zajmuje aktualnie szóstą pozycję i na dzień dzisiejszy ich miejsce w play-offach jest niezagrożone. Mimo tak wysokiej pozycji jeśli chodzi o bramki stracone są trzecią najgorszą ekipą pod tym względem 82 bramki stracone w 30 potyczkach. Na własnej tafli bilans bramkowy 38 strzelone przy 41 straconych co daje jak na ligę szwedzką bardzo wysoką średnią 5.26. Dziś goszczą najsłabszą ekipę ligi i najgorszą defensywę. Rogle w 29 potyczkach straciło już 87 bramki przy 51 strzelonych. Na wyjazdach 21 strzelone 41 stracone średnia 4.42. Kolejna sprawa w obu ekipach mamy problemy w defensywie u gospodarzy nie zobaczymy Bertilssona 22 mecze i Jonssona 6 meczy, Rogle natomiast straciło dwóch bardzo ważnych obrońców Preissinga 29 meczy i Strbaka 23 mecze. Brynas ostatnio prezentuje na własnej tafli bardzo dobrą formę strzelecką nie najlepiej jest za to z defensywą a to głównie za sprawą dużej ilości wykluczeń. Istotna sprawą jest także obsada bramkarska i w obu ekipach nie mamy aż tak wybitnych fachowców. W Brynas podstawowym bramkarzem jest Holmqvist który w klasyfikacji bramkarskiej w lidze zajmuje odległe 10 miejsce jeszcze gorzej jest u gości gdzie najczęściej broni Gerber 12 bramkarz ligi. Co do drugich bramkarzy obu zespołów to obaj bronią ze skutecznością poniżej 90% co jest słabym wynikiem. I na koniec ostatnie 3 spotkania na lodowisku Brynas kończyły się bardzo wysokimi overami 4:3, 5:2 i 6:2. Ja gra tutaj bezpieczniej po świetnym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.12.2012 19:00 Hokej - Szwecja

Almtuna - Vik Vasteras 4-5 :minus:

typ Almtuna ML :minus:

kurs 2,90

Bet365

 

Almtuna ostatnio zawodzi zajmuję przedostatnie miejsce w lidze i ma za sobą 3 porażki z rzędu, ale zespół ten w końcu powinien się przebudzić. Gospodarze zawsze dobrze murowali bramkę w poprzednim sezonie jak i w tym nadal idzie im to dobrze teraz powinno być łatwiej bo dziś zadebiutuje Jhonas Enroth (Buffalo Sabres). To nie koniec wzmocnień dziś również swój debiut w nowym klubie odnotuje Mark Letestu gracz występujący ostatnio w Columbus Blue Jacket, a niegdyś w Pittsburgu. Mecz właściwie o stołek trenera gospodarzy Johana Platza, który nie został zwolniony tylko przez to, że inne kluby ( Tingsryds i Aspolven) radzą sobie równie tragicznie. Gości mocno osłabieni kontuzjowani są Kenneth Bergquist (26m/6b/8a), Per Helmersson(7m/1b), Fredrik Johansson. W ostatnim tygodniu klub wypożyczył Robina Nilssona (KRIF Hockey - 20m/2b/2a), Fredriak Winge (Surahammar - 17m/1a), Kevina Weiskog (Surahammar - 16m), Davida Lundbohm (Vienna Capitals - 1m/1b/1a). Gracze pozyskani (dwóch z Ameryki nie ma dokumentów na gre i z tego powodu nie zagrają dzisiaj w spotkaniu). Jak widać Bergquist, Winge, Nilsson to nie gwiazdy ekipy VIK ale mimo wszystko hokeiści, którzy mieli spory wpływ na ilość punktów gości. Almtuna potrafi wygrać z tym rywalem a dzisiaj powinna być podówjnie zmotywowana i w końcu zdobędzie punkty a po takim kursie można zagrać na ich zwycięstwo wraz z dogrywką i ewentualnymi karnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

07.01.2013 19:00

Karlskrona HK - Mora IK 0-2 :minus:

typ Karlskrona +1,5

kurs 1,50 :minus:

Expekt

 

Mecz pomiędzy ostatnim zespołem w lidze Karlskrona HK (23 pkt) z obecnie 7 ekipą HockeyAllsvenskan Nora IK (56 pkt). Kursy mocno spadły na gospodarzy dzisiejszego meczu z prostej przyczyny. Mora przegrała ostatni mecz z liderem rozgrywek VIK Vasteras aż 0-5. Czy zatracili oni forme ? Oczywiście, że nie w ekipie gości panuję grypa tak tłumaczył się trener Patric Wener. Do tego dziś do USA wracają najlepiej punktujący zawodnicy Mory Anze Kopitar i Bobby Ryan. W tym sezonie to trzeci mecz między tymi drużynami Mora u siebie wygrała 4-1 natomiast dzisiejsi gospodarze wygrali mecz u siebie 2-1. Gospodarze to mimo wszystko bardzo słaba ekipa ale punkty mogą urwać (wygrali tylko jedno spotkanie na wyjeździe resztę punktów a więc 20 zdobyli u siebie w hali). Karlskrona bez większych osłabień (trochę inaczej ci co nie grali od tygodnia nie grają dalej). Pierwszy mecz u siebie w nowym roku rezultat powinni ugrać dla siebie pozytywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej,Szwecja

Spotkanie: Modo - Brynäs

Typ: X :krzeslo::nie::minus:

Kurs: 4.00

Bukmacher:Bet365

10.01.2013 19:00

 

 

Analiza:

To już trzydziesta ósma kolejka w najwyższej klasie rozgrywkowej na taflach we Szwecji.dziś na przeciw siebie zagrają drużyny które znajdują się obok siebie w tabeli ligowej.Gospodarze są wyżej z wygranymi szesnastoma meczami.Goście o oczko niżej z czternastoma wygranymi.Obie drużyny mają na kontach także wiele spotkań w których remisowali.MODO aż dziesięć razy a Brynas aż dwanaście razy.Między tymi zespołami wielokrotnie padał wynik w którym należało rozstrzygnąć spotkanie po dogrywce lub rzutach karnych.Ostatnie spotkanie na tafli Brynas zakończyło się wysokim wyniekiem ale remisowym.dziś nie licze może na taki sam wynik koło dziesięciu bramek ale niższy.Taki na 1 do 1 lub 2:2.W każdym razie na remis gdyż oba zespoły mają skłonność jak razem grają że cięzko im jest rozstrzygnąć mecz w trzech tercjach.Ostatnie spotkanie MODO wygrało na wyjeździe z Timrą.Goście przegrali u siebie z HV47 aż 2:6.W tym spotkaniu zespoły są na podobnym poziomie dlatego też typuję remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Szwecja ,Hokej

Spotkanie: Rogle - Brynäs

Typ: 2 :minus:

Kurs: 2.35

Bukmacher: Expekt

16.01.2013 19:00

 

Analiza:

Ciekawe spotkanie i ładny kurs na gości.Goście od trzech spotkań bez zwycięstwa a więc dziś czas na przełamanie.Gospodarze grają u siebie nadzwyczaj dobrze ale nie aż tak aby dziś nie przegrać z bardziej zmotywowanymi goścmi. Brynas ostatnie trzt spotkania grało z bardzo mocnymi zespołami.dziś jest słabszy przeciwnik który zajmuje niskie miejsce w lidze.nie oznacza to jednak że tak łatwo skórę sprzeda.Goście to aktualni mistrzowie kraju więc dziś z pewnością będą chcieli udowodnić że ze słabeuszami jeszcze dają radę na ich tafli.Na to liczę.Ostatnie dwa spotkania między nimi zakończyły się remisami więc myślę ze tak dobrze nie będzie i w trzecim bezpośrednim pojedynku nie będzie już wyniku nierozstrzygniętego w regular time a właśnie przełamią się goście i wygrają te spotkanie wysoko.Jeśli myślą o play-offach więc muszę zająć te minimum ósme miejsce na którym obecnie się znajdują.A później to może powalczą o ponowny tytuł mistrzowski.W każdym więc razie liczę na to że dziś Rogle na swojej tafli nie zagra tak dobrego spotkania i ulegnie gościom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hoekj,Szwecja

Spotkanie: Timra - Brynäs

Typ: 2 :plus:

Kurs: 2.30

Bukmacher: Unibet

18.01.2013 19:00

 

Analiza:

Kolejne podejście na mistrza kraju Brynas.W tym meczu mam nadzieję ze w końcu się przełamią bo ostatnio także mieli ale wspaniale zagrało Rogle na własnym terenie.W sumie wiedziałem o tym ze dobrze grają u siebie ale chęć przełamania i motywacja wezmą górę.tak jednak się nie stało.Dziś jednak myślę że nie będzie żadnych niedomowień. Gospodarze u siebie nie grają nad specjalnie dobrze.Timta zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i teraz nie gra dobrze.Ostatnio przegrali po dogrywce.wcześniej wygrali po zaciętym boju i doliczonym zcasie. Były to jednak zespoły nie z górnej półki. Brynas od czterech spotkań bez wygrania spotkania co na mistrza kraju to bardzo słabiutko.Mają słabszy dzień do dziś w ktorym powinni wygrac i to zdecydowanie.Zacząć pnąć się w górę i myśleć już o play offach.Timra gra w kratkę a u siebie nie jest mocna. Wiekszość spotkań wygrało Brynas jeśli chodzi o te zespoły gdy się spotykają czy to na wyjeździe czy u siebie.Dziś na nich licze więc mam nadzieję że trafię z tym przełamaniem i zakończą swą paskudną passę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina -hokej,szwecja

Spotkanie - Timra - Vaxjo(-1,5)

Typ - 2 :ok::plus:

Kurs - 4.50

Buk - Sportingbet

29.01.2013 19:00

 

Analiza :

W końcu po dziesięciu spotkaniach bez zwycięstwa goście wygrali swoje poprzednie spotkanie.Męczyli się strasznie na swojej hali ale ostatecznie pokonali MODO.Dziś liczę na powtórkę z rozrywki z tym jednak że hokeiści Vaxjo teraz przez kilka meczy będa wygrywać swoje spotkania.A dzisiejszy powinni wygrać minimum dwiema bramkami. Timra jest na ostatnim miejscu i nie widzę inaczej aby mogła pokonać graczy przyjezdnych.ostatnio przegrali pod rząd cztery spotkania.Myślę że to Vajo jest teraz na fali.Uwierzyli w siebie i dziś w spotkaniu z drużyną ktora gra ogony powinna wygrac tak 1 do 3.Pokazać że kryzys mają za sobą i teraz inne drużyny powinne z nią się liczyć.No i oczywiście zbierać punkty bo być może uda im się nawet załapać do play-offów.Spotkania między nimi kończyły się rożnie.Pociesza mnie fakt że ostatnie spotkanie na własnej tafli Vaxjo wygrało 3 do 0.Na obcej tafli będzie trudniej ale skoro w końcu się przełamali to teraz passa zwycięstw powinna im się przydać.Liczę na to że zagrają jeszcze lepiej niż z MODO gdyż Timra jest słabsza drużyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...