Skocz do zawartości

Kontinental Hockey League 2011/2012


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

KHL,

 

05.12.2011 14:00

 

 

Metallurg Magnitogorsk - CSKA Moskwa

 

TYP: 1

KURS: 1,70

BUKMACHER: Unibet

 

Dziś dojdzie do ciekawego pojedynku drużyn , które w tym sezonie nie zachwycaja. Gospodarze podejdą do tego meczu z bagażem 3 wyjazdowych porażek z rzedu . Przegrali kolejno w Ufie , Naftkimiku oraz w Kazaniu. Ten sezon jest jak narazie bardzo słaby w wykonaniu dzisiajszych gospodarzy. Dziś więc pora wymazac ostatnie plamy i pokonac będąca równiez w slabej formie ekipe z Moskwy. Statyskyki spotkan pomiedzy tymi ekipami na taflach w Magnitogorsku wskazuja , że gospodarze znakomicie sobie radza z ekipa z Moskwy. Ostatnie 14 meczy to az 11 zwyciestw Magnitogorska , 2 remisy i tylko jedno zwyciestwo CSKA . Poprostu nie bedzie lepszego meczu na odblokowanie sie Magnitogorska licze wlasnie na dzien dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: hokej, KHL

6.12.2011, godz. 14:00

Spotkanie: Traktor v Avtomobilist Jekaterinburg [hc 0:1,5]

Typ: 1

Kurs: 1.615

Bukmacher: Sportingbet

Analiza: Po raz kolejny obstawiam zespół Tractora. Po laniu 3 dni temu od Yugry 2:6 chyba dzisiaj muszą coś udowodnić i sobie i kibicom, bo po tamtej porażce zostali wygwyzdani. A Tractor to przecież znakomity zespół, lider Kharlamov Division, dywizji w której ostatnim zespołem jest Avtomobilist z 19 pkt. (gospodarze mają tych punktów 62). Gospodarze ostatnio przez porażką z Yugrą nie mieli sobie równych 6 wygranych gier, a w ostatnich 3 wyjazdach aplikowali 7 goli Vitiazovi, 5 Spartakowi M. i 4 Siewierstalowi. Co ważne goście nie będą mieli w bramce Biriukova, bo ostatnie 3 mecze tego zespołu to przegrane wyjazdy, Vitiaz (1:6), Spartak M. (2:5) i Barys (1:8). Tractor to z pewnością lepszy zespół od tych wymienionych. Liczę więc, że gospodarze mocno zmotywowani, żądni pokazania, że poprzedni mecz to wypadek przy pracy będą w stanie strzelić rywalowi dzisiaj kilka goli. No i Garnett w bramce też nie może puszczać tak jak ostatnio. Choć może zagra Proskuryakov (4G, 2,23GAA, 92,3%). Tak czy inaczej to gospodarze mają to spotkanie wygrać i liczę, ze zrobią to w efektowny sposób. Gospodarze u siebie wygrali 11 (raz po karnych) z 13 gier, w tym 7 przynajmniej 2 bramkami. Goście na wyjazdach stracili 50 goli w 14 grach i 12 przegrali. Portale typerskie obstawiają w tym spotkaniu wynik 5:1 dla gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

07.12.2011, godz. 13:00

Spotkanie: Omsk - D. Minsk

Typ: 2

Kurs: 3,50

Bukmacher: Unibet

 

Dwa zespoły z podobnymi aspiracjami na obecny sezon, z prawie identyczną liczbą punktów, zwycięstw i przegranych w swoich konferencjach oraz podobnym bilansem bramkowym ... Szczerze nie ma logicznego wyjaśnienia mojego typu, ponieważ ogólnie jak spojrzeć na tabele to wypadałoby postawić remis, ewentualnie któryś zespół z podpórką, ale remisu nie ma co stawiać rzadko wchodzi, a typy z podpórkami kursami nie kuszą ... Na czym więc opieram dwójkę? Na dziwnym przeczuciu, które opieram na spotkaniach head-to-head obu drużyn ... Przejrzałem ostatnie trzy sezony oraz wynik już jednego meczu rozegranego w tym sezonie i tak: 2008/2009 dwie wygrane Omska, 2009/2010 dwie wygrane Mińska, 2010/2011 dwie wygrane Omska, a w tym sezonie czyli 2011/2012 12 września tego roku Mińsk wygrał u siebie 4:1 i biorąc pod uwagę prawo serii wychodzi mi że goście dziś wygrają ... Oczywiście nie ma tu iście sportowych przemyśleń tylko bardziej opieranie typu na szczęściu ale takie mecze też wchodzą i może będzie tak tym razem ... Kurs na dwójkę jest bardzo kuszący, a nie które buki dają jeszcze 30 groszy więcej na ten typ ... Stawiam na zwycięstwo gości jedną bramką ....

 

Head-to-head:

 

Kontinental Hockey League 2011/2012

D. Minsk Omsk 4:1 12.09.2011

Kontinental Hockey League 2010/2011

D. Minsk Omsk 3:4 26.12.2010

Omsk D. Minsk 4:2 03.10.2010

Kontinental Hockey League 2009/2010

Omsk D. Minsk 2:3 07.03.2010

D. Minsk Omsk 2:1 16.09.2009

Kontinental Hockey League 2008/2009

D. Minsk Omsk 3:7 26.12.2008

Omsk D. Minsk 5:3 20.10.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

07.12.2011, godz. 13:00

Spotkanie: Omsk - D. Minsk

Typ: 2

Kurs: 3,50

Bukmacher: Unibet

 

Dwa zespoły z podobnymi aspiracjami na obecny sezon, z prawie identyczną liczbą punktów, zwycięstw i przegranych w swoich konferencjach oraz podobnym bilansem bramkowym ... Szczerze nie ma logicznego wyjaśnienia mojego typu, ponieważ ogólnie jak spojrzeć na tabele to wypadałoby postawić remis, ewentualnie któryś zespół z podpórką, ale remisu nie ma co stawiać rzadko wchodzi, a typy z podpórkami kursami nie kuszą ... Na czym więc opieram dwójkę? Na dziwnym przeczuciu, które opieram na spotkaniach head-to-head obu drużyn ... Przejrzałem ostatnie trzy sezony oraz wynik już jednego meczu rozegranego w tym sezonie i tak: 2008/2009 dwie wygrane Omska, 2009/2010 dwie wygrane Mińska, 2010/2011 dwie wygrane Omska, a w tym sezonie czyli 2011/2012 12 września tego roku Mińsk wygrał u siebie 4:1 i biorąc pod uwagę prawo serii wychodzi mi że goście dziś wygrają ... Oczywiście nie ma tu iście sportowych przemyśleń tylko bardziej opieranie typu na szczęściu ale takie mecze też wchodzą i może będzie tak tym razem ... Kurs na dwójkę jest bardzo kuszący, a nie które buki dają jeszcze 30 groszy więcej na ten typ ... Stawiam na zwycięstwo gości jedną bramką ....

 

Head-to-head:

 

Kontinental Hockey League 2011/2012

D. Minsk Omsk 4:1 12.09.2011

Kontinental Hockey League 2010/2011

D. Minsk Omsk 3:4 26.12.2010

Omsk D. Minsk 4:2 03.10.2010

Kontinental Hockey League 2009/2010

Omsk D. Minsk 2:3 07.03.2010

D. Minsk Omsk 2:1 16.09.2009

Kontinental Hockey League 2008/2009

D. Minsk Omsk 3:7 26.12.2008

Omsk D. Minsk 5:3 20.10.2008

 

:t::t::t: czasem warto oprzeć się na dziwnych statystykach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

08.12.2011, godz. 13:00

Spotkanie: Novosibirsk - Astana

Typ: 2

Kurs: 3,00

Bukmacher: Unibet

 

Kontinental Hockey League jest dość specyficzną ligą, nawet zdecydowani faworyci nie rzadko przegrywają i to wysoko, a czasem zdarza się że przez kilka kolejek sami faworyci wygrywają, ale bądź co bądź czasem kuszą kursami, tak jak wczoraj w meczu Omska z Mińskiem tak dziś Unibet daje dość solidny kurs i to właściwie na faworyta... W konferencji wschodniej Novosibirsk zajmuje przed ostatnie miejsce, po 29 spotkaniach uzbierał 32 punkty (10 zwycięstw, 19 porażek), natomiast Astana po identycznej ilości rozegranych meczy ma na koncie 49 punktów (16 zwycięstw, 13 porażek) ... Obydwa zespoły mają lekko ujemny bilans bramkowy, co spowodowane jest dość słabo spisującą się defensywą ... Przyjrzałem się jeszcze dokładnie jak oba zespoły grają w przypadku gospodarzu u siebie, i w przypadku gości na wyjeździe, Ci pierwsi na 15 kolejek 21 punktów, siedem zwycięstw osiem porażek, natomiast Astana na 15 kolejek na wyjeździe 28 punktów, 9 zwycięstw i 6 porażek ... Paradoksalnie goście mniej bramek goście tracą właśnie na wyjazdach niż w meczach u siebie ... Ostatnie 10 meczy obu zespołów to dwie wygrane i osiem porażek Novosibirska i siedem zwycięstw i trzy porażki Astany ... W tym sezonie oba zespoły już się mierzyły i Barys Astana wygrała u siebie 3:2 ... Co ważne w tamtym sezonie rozegrali ze sobą cztery mecze i trzy wygrali dzisiejsi goście tylko jeden gospodarze ... Stawiam na skromne zwycięstwo gości ....

 

Head-to-head:

 

Kontinental Hockey League 2011/2012

Astana Novosibirsk 3:2 29.10.2011

Kontinental Hockey League 2010/2011

Novosibirsk Astana 1:3 15.01.2011

Astana Novosibirsk 0:1 03.01.2011

Astana Novosibirsk 3:1 19.10.2010

Novosibirsk Astana 1:3 08.10.2010

Kontinental Hockey League 2009/2010

Astana Novosibirsk 5:0 11.01.2010

Astana Novosibirsk 3:4 30.11.2009

Novosibirsk Astana 5:3 22.11.2009

Novosibirsk Astana 3:4 13.10.2009

Kontinental Hockey League 2008/2009

Astana Novosibirsk 3:4OT 30.01.2009

Novosibirsk Astana 2:4 23.09.2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

8.12.2011, godz. 16:00

Spotkanie: Torpedo Nizhniy Novgorod - Severstal Cherepovets

Typ: 1 :plus::plus:

Kurs: 2,07

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Faworytem spotkania są gospodarze. Zespół ten nie przegrał u siebie od 30 września, kiedy miałe serię 5 gier u siebie i przegrał 4 z nich. Z 14 meczów domowych 10 wygranych. Ograli nie tak dawno Ufąi Kazań a także Niżniekamsk czy Spartaka. Goście znowu to zespół, który zanotował 4 porażki w ostatnich 5 grach. Z Dynamo Moskwa, Dynamo Mińsk, Tractorem i Avtomobilistem. Goście na wyjazdach 6 wygranych i 10 porażek (2 w przedłużonym czasie gry). Ja obstawiam niski wynik tego spotkania, ale ze wskazaniem na gospodarzy. Gradu bramek się nie spodziewam, bo w obu zespołach znakomici gracze w bramce. Gospodarze postawią na Kowala (21G, 1,77GAA, 92,8%). To bramkarz, który puszcza średnio najmniej goli na mecz w lidze KHL. Goście od pewnego czasu postawili na 35-letniego Tarasowa (10G, 2,09GAA, 93,4%). W tym sezonie 6:2 dla Sievierstala i 3:0 dla Torpedo. Oba mecze na lodowisku Severstala.

 

było ciężko, ale 3:2 w końcówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

9.12.2011, godz. 13.00

Spotkanie: Avangard Omsk - CSKA Moskva

Typ: under 4,5 :minus::minus:

Kurs: 2.15

Bukmacher: Expekt

Analiza: Według mnie mecz na niski wynik bramkowy. Omsk w 31 grach tego sezonu stracił zaledwie 60 goli. To jest najelspzy wynik w całej lidze KHL. W Chernyshev Division zajmuje 2 pozycję z 52 pkt. i dzisiaj wygrana daje im pozycję lidera. Goście to także bardzo dobrze grający zespół w defensywie, bo stracił tylko 67 goli, a co ciekawe strzelił 68. Oba zespoły należą do najbardziej underowych w Rosji, bo średnio w meczach z udziałem CSKA pada 4,50gola/mecz (dla tak postawionej granicy tylko 11 z 30 gier), a w meczach z udziałem Omska pada 4,23gola/mecz (aż 18 wyników under 4,5 gola z 31 rozegranych). Dość ciekawie przezentująsię statystyki bramkowe z ostatnich 6 gier obu zespołów, Omsk 9-10, CSKA 10-13, to pokazuje czego można się spodziewać w tym spotkaniu. Bardzo dobrze w zespole gospodarzy gra finski bramkarz K. Ramo, który zagrał 28 meczów i jego współczynniki są następujące: 93,2% obronionych strzałów i 1,88GAA. U gości zagra w bramce R. Stana (25G, 1,97GAA, 93,1%). Widać więc, że obaj bramkarze to czołówka ligi KHL. Ramo jest 2 pod względem puszczanych goli na mecz i procentu obronionych strzałów, ponadto pierwszy pod względem shootoutów (5 na koncie), a Stana w tych klasyfikacjach jest 5 i 4. Statystycznie to te zespoły spotkały się już w tym sezonie, we wrześniu, w Moskwie było 2:1 dla Omska. Jakoś nie widzę 5 lub więcej bramek przy tych zespołach.

 

3:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

10.12.2011, godz. 11:00

Spotkanie: Sibir Novosibirsk - Metallurg Novokuznetsk

Typ: under 5 :plus::plus:

Kurs: 1,781

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Spotkanie dość underowych ekip, szczególnie mam tutaj na uwadze gości. Zespół ten ma najgorszy atak w lidze, bo w 29 grach zdołał strzelić zaledwie 52 gole. Zespół z 5 pozycji Chernyshev Division w ostatnich 10 grach strzelił tylko 17 goli. Zespół zanotował 4 lub mniej goli w 16 z 29 gier tego sezonu, a średnia ilość goli, padająca w meczach z ich udziałem wynosi 4,31gola/mecz. Na wyjazdach ich bilans bramkowy 16-31 w 12 spotkaniach mówi o tym, że średnio wychodzi nawet poniżej 4 goli w meczu. Gospodarze to trochę bardziej overowy team, tylko 10 spotkań z ilością goli 4 lub mniej w sezonie, a w ostatnich 6 grach 17-16. Co ciekawe ten zespół jest 6 w tej samej dywizji i jeśli dzisiaj wygra to przeskoczy Metallurga. W bramce gosci gra jednak Fin T. Lassila, który może stanowić zaporę nie do przejścia. Lassila w tym sezonie ma statystyki 2,24GAA i 92% obronionych strzałów. U gospodarzy pewnie po raz kolejny zagra Bruckler (2,47GAA, 90,3%), który ostatnio pokazywał się z dobrej strony. 8 dni temu w Nowokuzniecku było 2:1 dla gospdoarzy. Dzisiaj też gradu goli nie będzie.

 

1:1, po dogrywce Metallurg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

11.12.2011, godz. 11.00

Spotkanie: Avangard Omsk - Tractor

Typ: under 5 :plus::plus:

Kurs: 1.769

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Według mnie mecz na niski wynik bramkowy. W tym spotkaniu spotkająsię dwie najlepsze defensywy ligi KHL. Oczywiście spotykają się dwie najlepsze ekipy swoich dywizji, gospodarze w Chernyshev Division z 55 pkt. (32m.), a goście w Kharlamov Division z 67 pkt. (31m.). Omsk w 32 grach tego sezonu stracił zaledwie 62 goli. To jest najlepszy wynik w całej lidze KHL, a goście 63. Gospodarze to najbardziej underowy zespół ligi, średnio w meczach z ich udziałem pada 4,25 gola/mecz, zaliczyli 18 gier z 4 lub mniej golami w meczu, z 5 golami 24 gry, a to ciągle da zwrot stawki. Goście zaliczyli tylko 13 gier z 4 lub niższą sumą bramek w meczu. W ostatnich 9 grach ten zespół wygrał 8 razy, a w ostatnich 6 grach strzelił 21 goli (ale 5 Vitiazovi i 7 Spartakowi, a te zespoły to outsiderzy ligi). Omsk w ostatnich 6 grach ma bilans bramkowy 11-10, a u siebie w 16 grach stracił 26 goli. Bardzo dobrze w zespole gospodarzy gra finski bramkarz K. Ramo, który zagrał 28 meczów i jego współczynniki są następujące: 93,2% obronionych strzałów i 1,88GAA. W ostatnim meczu Omska zagrał Kuznietsov, puścił 2 gole CSKA, ale ogólnie też ma dobre statystyki (1,74GAA). Dzisiaj na Tractor pewnie wyjdzie Fin. U gości zagra w bramce mogą stanąć Garnett (2,03GAA, 91,5%) albo Proskuriakov (6G, 1,76GAA, 93,3%). Garnett po słabym meczu z Yugrą poszedł do rezerwy i broni Rosjanin. Obaj tak czy inaczej mają dobre staty. Statystycznie to te zespoły spotkały się już w tym sezonie, w październiku było 2:0 dla Tractora w Czeljabińsku. Jakoś nie widzę 5 lub więcej bramek przy tych zespołach.

 

2:2, po karnych wygrał Tractor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hokej Rosja KHL

23.12.2012 14.00

Salavat Ulaev UFA - Sibir Novosibirsk

Typ:under 5.5

Kurs:2.00

Buk:Betfair

 

Analiza:

Na dzis wybralem mecz w lidze hokejowej KHL,pomiedzy Ufa a Novosibirskiem.Wedlug bukow zdecydowanym faworytem w tym meczu sa dzisiejsi gospodarze,wyceniaja zwyciestwo gospodarzy na poziomie 1.40,jednak wiadomo ze w hokeju takie kursy tzreba omijac z daleka,a w szegolnosci w tej lidze.W tym sezonie Ufa grala juz u siebie z Sibirem i wygrala 3-2,ale po dogrywce.Dzisiejszy gospodarz byl tez w Novosibirsku,gdzie ciekawym jest ze przegral dwa spotkania.Dwa dni temu buki dawaly podobne kursy na zwyciestwo Ufy z Novokuznieckiem,a tu zonk goscie wygrali po dogrywce 4-3.Nie popisywal sie szczegolnie bramkarz Ufy Jersberg.Mam nadzieje ze dzisiaj Sibir zagra tak jak do tej pory na wyjazdach ,czyli na under.W pietnastu rozegranych do tej pory spotkaniach wyjazdowych Novosibirsk zanotowal tylko jeden over.Malo strzelaja i malo traca,to mnie sklonilo do zagrania takiego typu.Mozliwym oczywiscie tez jest remis,ale to dla odwaznych.Ja stawiam na 2-1 dla gospodarzy po dogrywce,lub 3-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

23.12.2011, godz. 16:00

Spotkanie: Ak Bars Kazan - Metallurg Novokuznetsk

Typ: under 5,5 :plus::plus:

Kurs: 1,7

Bukmacher: Bwin

Analiza: Spotkanie underowych ekip, szczególnie mam tutaj na uwadze gości. Zespół ten ma najgorszy atak w lidze, bo w 31 grach zdołał strzelić zaledwie 58 gole. Zespół z 5 pozycji Chernyshev Division w ostatnich grach strzelał sporo, ale za ostatnie 10 gier ich bilans bramkowy wynosi 15-21. Zespół zanotował 5 lub mniej goli w 25 z 31 gier tego sezonu, a średnia ilość goli, padająca w meczach z ich udziałem wynosi 4,35 gola/mecz i jest najniższa w całej lidze. Na wyjazdach ich bilans bramkowy 22-35 w 14 spotkaniach mówi o tym, że średnio wychodzi 4,07 gola w meczu. W ostatnich 15 grach 3 overy, choć 2 w ostatnich 5. Gospodarze to trochę bardziej overowy team, ale i tak 20 spotkań z ilością goli 5 lub mniej w sezonie na 32 gry, a w ostatnich 6 grach 17-8. Tylko 3 overy w ostatnich 15 grach. Sądzę, że w tym spotkaniu będzie mniej goli niż w pierwszym meczu tych ekip w Nowokuzniecku, gdy było 4:3 dla gospodarzy po golu Bumagina w 60 minucie dla Metallutga. W bramce gości Fin T. Lassila, który może stanowić zaporę nie do przejścia. Lassila w tym sezonie ma statystyki 2,21GAA i 92,1% obronionych strzałów. U gospodarzy pewnie po raz kolejny zagra Garipov (7G, 1,73GAA, 93,8%), który ostatnio pokazywał się z dobrej strony i zastąpił Vehanena.

 

3:2 po golu 4 sek. przed końcem dla Kazania, bronił jednak Vehanen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

27.12.2011, godz. 14.00

Spotkanie: Yugra - Avangard Omsk

Typ: under 5 :plus::plus:

Kurs: 1.719

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Według mnie mecz na niski wynik bramkowy. W tym spotkaniu spotkają się ekipy o bardzo dobrej ogranizacji w grze obronnej. Gospodarze to 4 ekipa w Kharlamov Division, goście są wiceliderem w Chernyshev Division (jakiekolwiek punkty dadzą im pozycję lidera). Omsk w 36 grach tego sezonu stracił zaledwie 73 goli. To jest drugi najlepszy wynik w całej lidze KHL. Gospodarze mają bilans bramkowy 87-83 po 35 grach tego sezonu. Srednio w meczach z ich udziałem pada 4,86gola/mecz, a w 16 meczach tego zespołu poadło 4 lub mniej goli. W ostatnich 10 grach ich bilans bramkowy wynosi 25-21. W ostatnich 3 grach Yugra strzeliła 3 gole, a w ostatni mecz to 0:0 z Siewerstalem. W bramce gospodarzy bryluje Biriukov (2,22GAA, 93%) i należy się spodziewać kolejnego dobrego meczu tego zawodnika w bramce. Omsk to najbardziej underowy zespół ligi, średnio w meczach z ich udziałem pada 4,31gola/mecz, zaliczyli 20 gier z 4 lub mniej golami w meczu, z 5 golami 27 gry, a to ciągle da zwrot stawki. W ostatnich 10 grach bilans tego zespołu to 18-19. Bardzo dobrze w zespole gospodarzy gra finski bramkarz K. Ramo, który zagrał 31 meczów i jego współczynniki są następujące: 93,1% obronionych strzałów i 1,91GAA. Nedawno Omsk zanotował wynik 3:3 z Siewerstalem, ale 3 gole stracił w 48 sekund 25 minuty gry (2 przewagi 5:3 i raz 5 na 4 rywala). Jakoś nie widzę 5 lub więcej bramek przy tych zespołach.

 

bezproblemowo 3:1, w tym gol na 3:1 do pustej bramy w 60 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: hokej, KHL

5.1.2012, godz. 14.30

Spotkanie: Torpedo N. - Vitiaz Chehov

Typ: under 5,5 :minus::minus:

Kurs: 1.73

Bukmacher: Betfair

Analiza: Nietrudno wskazać faworyta tego meczu. Gospodarze na własnym lodowisku spisują się świetnie. 11 wygranych w 15 grach i tylko 28 straconych goli. Ogólnie w ostatnich 10 grach 21 straconych bramek. Oba zespoły są zestawione w Tarasov Division z tym, że gospodarze zanotowali 58 pkt., a goście 34 i z całej ligi tylko Avtomobilist ma mniej punktów na koncie. W tym sezonie oba zespoły już ze sobą zagrały 3 razy i co ciekawe Vitiaz wygrał 4:3 (AP) i 3:2 oraz Torpedo 3:0. Gospodarze dobrze prezentują się w defensywie, stracili tylko 77 goli i jest to 3 defensywa całej ligi. Gospodarze zanotowali 24 undery/35m, a goście 24 undery/37gier. Oczywiście u gospodarzy mamy Kowala w bramce, to w tej chwili najlepszy bramkarz ligi pod względem wskaźnika GAA (26G, 92,9%, 1,80GAA). Drugi bramkarz też dobrze się prezentuje, Fin Tuokkola (13G, 2,38GAA). U gości zobaczymy pewnie ostatnio nieźle grającego Danila Alistratova, mały, tylko 172cm, zwinny nie puścił gola przez pół meczu z Magnitogorskiem i przetrwał ostrzeliwanie Czerepowca przez ponad 51 minut. Potem puścił 3 gole, ale Severstal strzelał na jego bramkę 58 razy!!! Goście powinni polec, ale takiego ostrzeliwania dzisiaj się nie spodziewam. Według mnie ustrzelenie w tym meczu 6 bramek przy takich zespołach i takich bramkarzach mało prawdopodobne.

 

9:1, bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

9.1.2012, godz. 14:00

Spotkanie: Torpedo Nizhniy Novgorod - Severstal Cherepovets

Typ: under 5,5 :minus::minus:

Kurs: 1,65

Bukmacher: Betfair

Analiza: Faworytem spotkania są gospodarze. Zespół w porównaniu z bilansem wyjazdowym gości ma dobry bilans. Gospodarze u siebie z 17 gier wygrali 13, strzelając aż 58 goli, no ale z Vitiazem często się nie gra (9:1). Severstal na wyjeździe tylko 6 wygranych w 18 grach. Zespół Torpedo w ostatnich 10 grach stracił zaledwie 18 goli, w tym 6 w 2 meczach z Severstalem. W tym sezonie będzie to już 5 mecz tych ekip. Do tej pory 3:0 i 3:2 dla Torpedo i 4:1 i 6:2 dla Severstala. Gospodarze dobrze prezentują się w defensywie, stracili tylko 79 goli i jest to 2 defensywa całej ligi. Gospodarze zanotowali 25 underów/37m, a goście 23 undery/37gier. Oczywiście u gospodarzy mamy Kowala w bramce, to w tej chwili najlepszy bramkarz ligi pod względem wskaźnika GAA (26G, 93,1%, 1,74GAA). Drugi bramkarz też dobrze się prezentuje, Fin Tuokkola (13G, 2,38GAA). U gości zobaczymy pewnie Tarasova (16G, 2,23GAA, 92,8%). Koshechkin na razie na rezerwie. Tarasov w ostatnim meczu z Atlantem puścił 3 gole, ale rywale strzlali na jego bramkę 49 razy. Goście powinni polec, ale takiego ostrzeliwania dzisiaj się nie spodziewam. Według mnie ustrzelenie w tym meczu 6 bramek przy takich zespołach i takich bramkarzach mało prawdopodobne.

 

7:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

14.1.2012, godz. 14:00

Spotkanie: Torpedo Nizhniy Novgorod - Avangard Omsk

Typ: 1 [ML]

Kurs: 1.847

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Po raz kolejny Torpedo. Może tym razem się uda, do 3 razy sztuka. Jednak dzisiaj obstawiam wygraną gospodarzy. Ostatnie mecze pokazują, że gospodarze są w niesamowitym gazie, 9:1 z Vitiazem, 7:1 z Severstalem, pomiędzy 2:1 z Dynamo Moskwa i 3:2 z Atlantem. Torpedo właśnie awansowało na pozycję lideraTarasov Division i dobrze byłoby dzisiaj wygrać. Zespół ten zanotował 14 wygranych w 18 grach u siebie. Omsk ostatnio gra przeciętnie. W ostatnich 10 grach wygrał tylko 3 razy, a wygrał z Vitiazem, Astaną i CSKA. W pierwszej rundzie w Omsku było 3:2 dla Avangardu po karnych. Zespół gospodarzy wyrównał w 60 minucie po golu Cervenki, a Torpedo po 16 minutach wygrywało już 2:0. Gospodarze dobrze prezentują się w defensywie, stracili tylko 82 goli i jest to 2 defensywa całej ligi. Kowal w bramce, to w tej chwili najlepszy bramkarz ligi pod względem wskaźnika GAA (29G, 93,2%, 1,7GAA). Drugi bramkarz też dobrze się prezentuje, Fin Tuokkola (13G, 2,38GAA). U gości zobaczymy pewnie Barulina (2,22GAA, 92,9%). Goście powinni polec, choć na pewno wyniku z dużą ilością bramek nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, KHL

Data: 17.01.2012 14:00

Spotkanie: Barys Astana - Dynamo Riga

Typ: Dynamo Riga

Kurs: 3,20

Bukmacher: Betsson

 

Typ głównie oparty na statystykach. Obie ekipy mają dość pewny awans do fazy play-ff KHL, Barys Astana ma jednak spore szansę na wyże miejsce niż 7 jakie obecnie zajmuje, do 3 traci raptem 3 punkty, Dynamo Riga natomiast będzie musiało zadowolić się 7 bądź 8 miejsce na zakończenie fazy zasadniczej.

Barys w tym sezonie jeśli chodzi o mecze domowe nie spisuje się najlepiej (gorzej jeśli chodzi o wschód wypada tylko Ekaterinburg). Wygrali jak do tej pory 8 pojedynków (plus jeden po dogrywce) oraz przegrali 8 (plus jeden po dogrywce). Riga natomiast na wyjazdach radzi sobie całkiem nieźle (3. miejsce na zachodzie), wygrali 8 razy (plus raz po dogrywce) przegrali natomiast 6 razy (plus 4 po dogrywkach).

Wspominam o tym ponieważ warto przyjrzeć się spotkaniom między tymi zespołami w ostatnim czasie:

16.10.11, 16:00 Dynamo Riga - Barys Astana 0 : 5

24.12.10, 14:00 Dynamo Riga - Barys Astana 0 : 4

29.09.10, 15:00 Barys Astana - Dynamo Riga 1 : 5

05.03.10, 14:00 Barys Astana - Dynamo Riga 3 : 5

16.09.09, 18:30 Dynamo Riga - Barys Astana 2 : 4

Jak widać w ostatnich spotkaniach górą była ekipa przyjezdnych. Liczę w dzisiejszym starciu, że ta tendencja zostanie zachowana i gości, którymi są dzisiaj hokeiści z Rygi wygrają to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie, KHL

Data: 06.02.2012 16:00

Spotkanie: Torpedo Nizhny Novgorod - HK Dinamo Minsk

Typ: over 5,5 gola

Kurs: 1,94

Bukmacher: Betsafe

 

Mecz drużyn bezpośrednio sąsiadujących bezpośrednio ze sobą w tabeli. 3 w tabeli Novogorod zmierzy się z 5 Minskiem. Torpedo na własnym lodowisku jest w czołówce tabeli, a Dinamo wcale nie najgorzej spisuje się u siebie. Biorąc to pod uwagę zapowiada się bardzo ciekawy i wyrównany pojedynek obfitujący mam nadzieję w dużą liczbę bramek. Novgorod w swojej dywizji jest liderem a Dinamo jest trzecie. Jednak ostatnia porażka gospodarzy z Nowosibirskiem po dogrywce pokazała, że w walce o czołowe pozycje liczy się wiele drużyn. Obie drużyny w ostatnim czasie grają w kratkę. Gospodarze w okresie od połowy stycznia ponieśli 5 porażek w 8 meczach. Świadczyć to może o pewnym kryzysie w drużynie. Białorusini wcale nie radzą sobie lepiej. Mają ośmiu ostatnich meczach tyle samo porażek co gospodarze. Patrząc na historię meczy obydwu drużyn wszystkie są bardzo zacięte. W sezonach 2010/2011 i 2011/2012 tylko jeden mecz skończył się bezapelacyjnym zwycięstwem Novgorodu. Pozostałe spotkania kończyły się przewagą nie więcej niż 2 bramek w jedną lub drugą stronę.

Ciekawy mnie postawa Evgenya Varlamova, który jako kapitan gospodarzy w ostatnich meczach nie błyszczał. Mam nadzieję, że w końcu formę strzelecką złapie Ryan Vesce. Który po przyjeździe do Rosji w 2010 nie pokazuje się wcale z najlepszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sezon zasadniczy w KHL liczy 52 mecze, także do końca zostało już plus/minus każdej drużynie po cztery mecze. Warto więc przyjrzeć się sytuacji i oznaczyć drużyny, które jeszcze o coś walczą. O awans do Play Offów raczej nikt nie walczy, gdyż obie konferencje podzieliły się na dwie ósemki, które na 99% nie zmienią się już do końca regularnego. Jednak cały czas jest walka wewnątrz tych ósemek o jak najlepsze pozycje. Zasada jest prosta i podobna do NHL, gdzie również zwycięzcy dywizji automatycznie zajmują pierwsze dwa miejsca w ósemce. Tak na dobrą sprawę wszystko jest jasne tylko w Dywizji Karlamowa, gdzie zwycięzca będzie Traktor. Niby bezpieczną przewagę na SKA, ale tutaj uważałbym, bo do odrobienia Dynamo Moskwa ma tylko sześć punktów, a są na fali. SKA za to coś obniżyła loty i ostatnio kilka razy zdarzyły im się wpadki. To w sumie pierwszy typ godny rozważenia na dzisiaj, gdyż SKA gra z Dynamem Ryga, które awansowało do ósemki, a zajmie 7 lub 8 miejsce. Dla nich to bez większego znaczenia, bo czy zagrają z SKA/Dynamem czy Torpedem/Severstalem to raczej nie gra większej roli, gdyż faworytem nie będą. Kurs na ekipę z Sankt Petersburga niezły, więc warto dzisiaj spróbować. Również ciekawe rzeczy dzieją się w Dywizji Chernysheva, gdzie Ufa ma 4 punkty przewagi nad Omskiem, ale jeden mecz rozegrany więcej. Omsk pojechał do Astany, gdzie czekać ich będzie bardzo ciężka przeprawa z Barysem. Jednak to goście potrzebują punktów, bo ich dorobek pozwoli im na zajęcia miejsca w drugiej części ósemki, więc teoretycznie lepiej powalczyć o zwycięstwo w dywizji i ułatwić sobie drogę w Play Offach. Łatwego rywala ma Torpedo, które może dzisiaj zwiększyć swoją przewagę nad Severstalem, gdyż akurat oni grają na ciężkim terenie pod Moskwą z Atlantem. Pozostałe miejsca w konfach oczywiście ważne, ale lepiej się skupić na walce o wygranie dywizji, gdyż to zapewnia drużyną spory handicap. Poniżej moje propozycje dla Was na dzisiaj.

 

Typy:

- Barys Astana - Avangard Omsk 2 ML (1,90) - Bwin :t:

- St. Petersburg - Dynamo Riga 1 (1,55) - William Hill :t:

- Niznekamsk - Novgorod 2/2 ML (2,52)/(1,93) - Pinnacle/Doxxbet :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next picks :))

 

Troszkę się pozmieniało po ostatniej kolejce i kilka rzeczy już się przejaśniło. Mimo wszystko kilka typów przygotowanych. Po pierwsze Omsk, który zgodnie z planem wygrał ostatni mecz dzisiaj powinien sobie poradzić z Sibirem. Ekipa gospodarzy straciła bardzo wiele oddając do SKA w trakcie sezonu Tarasenkę. Młody chłopak, który za rok, może dwa powinien być jedną z gwiazd NHL. On robił całą grę w Sibirze i odbiło się to na wynikach, nawet u siebie, gdzie zawsze byli groźni grają bardzo słabo. Omsk ma nadal duże szanse na prześcignięcie Ufy, więc liczę, że z takim rywalem poradzą sobie bez większego problemu. Bardzo ważny mecz również przed Atlantem, który musi wygrać w Czechowie. Ścisk w Dywizji Tarasova spory, a ekipa spod Moskwy nadal ma szanse na pierwsze miejsce. Ogólnie to dwa podstawowe typy na dziś z których idzie ukręcić niezłe ako. Jest jeszcze kilka fajnych typów, ale moim zdaniem kursy nie są adekwatne i dlatego polecam tylko ten dubel.

 

Chekhov - Mytishi 2 (1,57) - Bet365 :t:

Novosibirsk - Omsk 2 (1,90) - William Hill :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca sezonu zasadniczego zostały już tylko dwie kolejki, coś mi się powaliło z tymi 52 meczami, bo jest ich 54. Po prostu źle spojrzałem, ale teraz pora podać kolejne typki już na przedostatnią kolejkę. A trzeba przyznać, że jest co dzisiaj grać. Kilka bardzo ważnych meczów, o dużą stawkę i na pewno wartych zainwestowania swoich środków. Po pierwsze po raz kolejny w ostatnim czasie gramy Omsk. Znakomita forma pod koniec sezonu zaowocowała awansem na pierwsze miejsce w Dywizji i dzięki temu drużyna może zapewnić sobie drugie miejsce w Konferencji. Omsk wyprzedził Ufę z którą dzisiaj zagra bezpośredni mecz. Daleko ekipie z Ufy do formy z poprzedniego sezonu. Widać, że drużyna nie jest już tak mocna. Owszem potencjałem miażdżą i nadal są jednym z faworytów, ale nie jest to już taka dominacja jak w poprzednich rozgrywkach. W ostatnim czasie Avangard bije na głowę Ufę pod względem formy i dzisiaj jeżeli zdobędzie 3 punkty to na 100% przed ostatnią kolejką będzie pewny zwycięstwa w Dywizji i drugiego miejsca w Konferencji. Forma ofensywna drużyny gospodarzy jest w ostatnim czasie znakomita, więc pewnie znów co najmniej 3-4 bramki strzelą bez problemów. Drugim niezwykle ważnym spotkaniem będzie konfrontacja Torpeda z Lvem. Tutaj faworyt może być tylko jeden i jest to ekipa z Nowogrodu. Wygrana praktycznie na 100% spowoduje, że Torpedo również wygra swoją Dywizje i zajmie drugie miejsce w Konferencji. Rywal słabiutki na wyjazdach grający bardzo słabo. Drużyna z Popradu potrafiła w ostatnim czasie wygrać tylko ze słabeuszami z Czechowa w meczu wyjazdowym. W pozostałych meczach zawsze o najmniej dwa gole różnicy, sądzę, że dzisiaj też Torpedo powinno bez problemów wygrać z handi. Bardzo ważny mecz rozegra także Atlant, który podejmie porozbijany już Sibir. Mecz nie tyle o podtrzymanie nadziei na pierwsze miejsce w Dywizji co na bardzo ważne czwarte miejsce w Konferencji, które gwarantuje im przewagę własnego lodu w konfrontacji z Severstalem. Moim zdaniem te trzy typy są jak najbardziej warte zainwestowania swoich środków. Kursy oprócz Omska nie powalają, ale wydaje się wszystko przemawiać za nimi, więc gorąco polecam.

 

Omsk - Ufa 1 (2,45) - Expekt :t:

Torpedo - Lev Poprad Torpedo -1.5 (1,75) - Bwin :t:

Atlant - Sibir 1 (1,50) - Tobet :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie/ Rosja/ KHL

Spotkanie: Dynam Moskwa-SKA ST. Petersburg/ :plus: Wynik 3-1

Typ: 1 ML

Kurs: 2,05

Bukmacher: Sportingbet

01.04.2012

 

W Moskwie dojdzie do 3 starcia pomiędzy drużynami miejscowego Dynama i drużyną SKA St. Petersburg. Przed rozpoczęciem tej rywalizacji zdecydowanym faworytem miała być drużyna dzisiejszych gości. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. O ile naszpikowany gwiazdami zespół z ST. Petersburga w początkwej fazie 1 spotkania górował nad rywalem w każdym elemencie gry i wszystko wskazywało na pogrom, to tak się jednak nie stało. W sposób frajerski je przegrał (prowadzili 3:0 w 2 tercji, następnie 4:2 i na 3 minuty przed końcem 4:3) przy czym duży wkład na taki stan rzeczy miał bramkarz Jakub Stepanek, który robił co mógł żeby SKA teg meczu nie wygrała.

W drugim spotkaniu trener Rzicha postawił na rezerwowego bramkarza i było to bardzo dobre posunięcie. Niestety gra nadal nie wyglądała porywająco. Dynamo strzeliło bramkę w 2 tercji i gra w dalszym ciągu przypominała hokejowe szachy ze sporadycznymi atakami z obu stron. Na 5-6 minut przed końcem zaczął się napór SKA zakończny golem. Dynamo jednak świetnie czuje się w grze z kontrataku i przesądziło po raz kolejny o zwycięstwie.

Dziś Dynamo zagra na własnych śmieciach i po przebiegu wcześniejszych spotkań wszystko wskazuje na przedłużenie zwycięskiej passy. Dlatego wybieram w tym spotkaniu zwycięstwo gospdarzy w opcji moneyline po dobrym kursie.

 

SKA ST. Petersburg - Dynamo Moskwa 1:2 liczba strzałów: 37 - 28

Bramkarze: Erzhov Ilya (92,9%Sv) - Yeryomenko Alexander (97.3%SV)

 

SKA ST. Petersburg - Dynamo Moskwa 4:5 OT liczba strzałów: 31-50 (dogrywka 2-12)

Bramkarze: Stepanek Jakub - Yeryomenko Alexander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: KHL- liga rosyjska w hokeju na lodzie

Spotkanie: Dynamo Moskwa- SKA St Petersburg

Typ: SKA St Petersburg handicap -1,5 gola

Kurs: 2,80

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 17:30 rozegrane zostanie 4 spotkanie półfinałowe w ramach rozgrywek hokeja na lodzie w Rosji. Na przeciw siebie staną ekipy Dynamo Moskwa i SKA St Petersburga. Niespodziewanie pierwsze trzy spotkania wygrał zespół Dynama Moskwa i jeśli wygra spotkanie dzisiejsze zapewni sobie awans do finału tych rozgrywek. Jednak czy wygra? Szczerze mówiąc to wątpię. Drużyna z St. Petersburga w fazie zasadniczej zajęła pierwszą lokatę w tabeli w konferencji zachodniej zwyciężając w 38 z 54 spotkaniach. Dynamo zajęło 3 lokatę z 35 wygranymi w takiej samej liczbie spotkań. Pierwszą rundę play-offów drużyna SKA przeszła gładziutko wygrywając 4-1 z ekipą CSKA Moskwa. Potem przyszedł pojedynek z ekipą Mytishi, którą goście dzisiejszego spotkania pokonali w stosunku meczy do czterech zwycięstw 4-2. Jeśli chodzi o gospodarzy tego pojedynku, to pokonali oni Dynamo Mińsk 4-0, w kolejnej rundzie Novgorod 4-2. Jeśli chodzi o spotkania h2h między oboma ekipami, to w rundzie zasadniczej obie ekipy mierzyły się 4 krotnie i zespół SKA wygrał 2 razy w stosunkach 5-1 i 4-1, natomiast zespół Dynama wygrał również dwa spotkania, jednak jedno po dogrywce a drugie ledwo jedną bramką. Jak widać zespół SKA jak wygrywa z zespołem Dynama to robi to różnicą 2-3 bramek, dlatego dzisiaj stawiam na gości,że pokonają swoich rywali różnicą co najmniej dwóch bramek, gdyż to dla nich spotkanie ostatniej szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktor-Omsk over 4,5 gola

 

Stan rywalizacji jest 3-1 dla Omska. W dotychczasowych 4 meczach ani razu nie strzelono 5 goli ,dziwne bo mecze tocza sie w szybkim tempie. W obu druzynach nie brakuje bardzo dobrych zawodnikow(kto chce nazwiska niech spyta Pietaszka89) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: hokej, KHL

17.4.2012, godz. 17.30

Spotkanie: OHC Dynamo - Avangard Omsk [u/o 4,5]

Typ: under :plus:

Kurs: 1.7

Bukmacher: Expekt

Analiza: Finał KHL. Mecz nr 3. W pierwszym Omsk wygrał 2:1,w drugim taki sam wynik ale dla Dynama, wyniku tego spotkania lepiej nie typować. W sezonie zasadniczym było 0:0 i 1:1, oba mecz kończyły się po karnych, oba wygrywali goście, więc w sezonie 1:1, w playoffach 1:1, a wszystkie mecze z maksymalnie 3 golami. Widać jak niskimi wynikami kończyły się te spotkania i czego należy się spodziewać dzisiaj. Ramo i Eremienko to fachowcy znakomici i nie należy się spodziewać zbyt wielu bramek, ja sądzę, że jakby były 4 to i tak sporo. Dodajmy, że to jest finał, więc obie ekipy zagrają z zabezpieczeniem tyłów, bo każdy błąd może skończyć się bramką i przegraną. Obie ekipy miały ajlepsze defensywy w sezonie zasadniczym, a Omsk stracił 11 goli w ostatnich 8 grach, Dynamo 14 w takim samym okresie gry. Dodatkowo oglądając mecze w finale to jest tam sporo męskiej, powiedziałbym bardzo twardej gry, łokcie, bandy wszystko gra. Porównując to do np. spotkań Polakóww MŚ to tam każda akcja kończyłaby się karą. Tak czy inaczej kolejny piłkarski wynik.

 

0:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

19.4.2012, godz. 17.30

Spotkanie: OHC Dynamo - Avangard Omsk [u/o 4,5]

Typ: under

Kurs: 1.65

Bukmacher: Expekt

Analiza: Finał KHL. Mecz nr 4. W pierwszym Omsk wygrał 2:1,w drugim taki sam wynik ale dla Dynama, w Moskwie w pierwszym meczu 1:0 dla Omska, więc w rywalizacji finałowej stan wynosi 2:1 dla Omska. Wyniku tego spotkania lepiej nie typować. W sezonie zasadniczym było 0:0 i 1:1, oba mecz kończyły się po karnych, oba wygrywali goście, więc w sezonie 1:1, w playoffach 1:2, a wszystkie mecze z maksymalnie 3 golami. Widać jak niskimi wynikami kończyły się te spotkania i czego należy się spodziewać dzisiaj. Ramo i Eremienko to fachowcy znakomici i nie należy się spodziewać zbyt wielu bramek, ja sądzę, że jakby były 4 to i tak sporo. Dodajmy, że to jest finał, więc obie ekipy zagrają z zabezpieczeniem tyłów, bo każdy błąd może skończyć się bramką i przegraną. Obie ekipy miały najlepsze defensywy w sezonie zasadniczym, a Omsk stracił 11 goli w ostatnich 9 grach, Dynamo 15 w takim samym okresie gry. W meczu nr 3 przewagę miało Dynamo, w strzałach 31:21, raz nawet gospodarze mieli pustą bramkę i nie zdobyli gola. Po raz kolejny sedziowie dopuścili do bardzo twardej gry (wykluczenia 3:8 patrząc od gospodarza), ale tak się gra w KHL. Dzisiaj też piłkarski wynik, bo w finale tej ligi innego rezultatu być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...