Skocz do zawartości

Kontinental Hockey League 2011/2012


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Finał play off 2010/2011

 

Ufa - Mytishi 2:1OT

Ufa - Mytishi 3:1

Mytishi - Ufa 2:3

Mytishi - Ufa 4:0

Ufa - Mytishi 3:2

 

Mistrzem KHL został Salavat Ufa

 

Sezon 2011/2012 rusza 7 września

 

1 runda

Ufa - Mytishi

Omsk - Novosibirsk

Yugra Khanty-Mansiysk - Ekaterinburg

CSKA Moscow - Magnitogorsk

D. Minsk - Yaroslavl

Khabarovsk - Novokuzneck

Ufa - D. Riga

Niznekamsk - Mytishi

Kazan - Petersburg

Sp. Moscow - D. Moscow

Cherepovec - Novgorod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Vityaz Chekhov - Torpedo Nizhny Novgorod

 

W cieniu tragedii rozpoczyna się dzisiaj nowy sezon KHL. Na chwilę obecną odwołane są wszystkie spotkania drużyny Lokomotivu, ale czy będzie tak do końca sezonu okaże się w najbliższym czasie. Wszystko będzie zależało czy uda się zebrać zawodników do nowej drużyny. Życie toczy się jednak dalej i stąd też decyzja o wznowieniu rozgrywek. Pierwszym meczem jaki mnie zainteresował jest spotkanie Vityazu Czekhov z Torpedem Niżny Nowogród. Drużyna gospodarzy nie wyciągnęła zbyt dużych wniosków z ubiegłorocznej już trzeciej z rzędu klęski. Nie ma w Chekhovie takiego parcia na hokej. Po raz kolejny były straszne kłopoty w formacjach defensywnych. Więcej bramek w ubiegłym sezonie traciły jedynie drużyny Automobilistu oraz Metallurga Nowokuznieck. Pokładanych nadziei nie spełnił Kevin Lalande, który bronił zaledwie 90% uderzeń. Kanadyjczyk wybrał ofertę Dynama Mińsk, a w jego miejsce pozyskano kolejnego zawodnika z Kanady Matta Daltona. Według mnie to znów lekkie cofnięcie się w tył. Kolejny mało doświadczony bramkarz to z pewnością złe posunięcie. Cieszyć powinno to, że na powrót do Vityazu zdecydował się Daniil Markov. Na pewno będzie ostoją dość młodej defensywy gospodarzy dzisiejszego meczu. Martwi brak konkretnych wzmocnień w ataku. W ubiegłym sezonie były problemy ze zdobywanie bramek i w tym sezonie powinno być podobnie. Jedynym konkretnym wzmocnieniem jest pozyskanie z MHL Nikity Tochitskiego. Ten 20-letni center notował bardzo dobre rezultaty zdobywając w ubiegłym sezonie, aż 75 punktów. Pozyskano także kolejnych czterech Kanadyjczyków, ale po raz kolejny są to raczej gracze do bójek niż do zdobywania punktów. Brak konkretów i z pewnością po raz czwarty z rzędu Vityaz będzie chłopcem do bicia. Zupełnie inna taktyka w Torpedzie w którym po pierwsze zatrzymano dwójkę z trójki gwiazd. Nadal ton drużynie powinni nadawać Matt Ellison oraz Ryan Vesce. Odszedł jedynie Charles Linglet, który wybrał ofertę Dynama Mińsk. Pożegnano się także z Austriackim bramkarzem Berndem Brücklerem, co wydaje się bardzo dobrym ruchem. Tym bardziej patrząc na to kogo pozyskano w zamian. Mowa oczywiście o Finie Pekkce Tuokkoli oraz Białorusinie Vitaliu Kovalu. Obaj na pewno zawodnicy z wyższej półki niż Austriak. Koval nie raz pokazywał klasę, zaś Fin jest po bardzo dobrym sezonie w JYP. Udało się także zakontraktować dwie podpory HV 71 z tamtego sezonu, obrońcę Juuso Hietanena oraz napastnika Martina Thörnberg. Warto również odnotować przejście Dmitri Makarova, który w ubiegłym sezonie był podporą Neftekhimik. Bramkarzom pomagać będą bardzo doświadczeni gracze jak Yevgeni Varlamov, Vladimir Malenkykh czy Aleksandr Seluyanov. Wszystkie te zmiany kadrowe potwierdzały się w sparingach. Torpedo, które szybko skompletowało skład grało poprawnie i przede wszystkim bardzo solidnie w obronie. Vityaz grał źle, wygrywając tylko dwa mecze z siedmiu kontrolnych, doznał także druzgocącej porażki z Ufą, aż 4:11. W konfrontacji z takim rywalem Torpedo nie powinno mieć żadnych większych problemów ze zwycięstwem. Wiadomo, że to dopiero pierwszy mecz, ale według mnie klasy obu drużyn dość znacząco się różnią.

 

Typy:

 

- Torpedo ML @1.65 - Tobet :t:

- Torpedo 60' @2.03 - Betsafe :t:

- Torpedo -1.5 @2.80 - Bet365 :t:

- Vityaz Under 2.5 @1.80 - Expekt :t:

- M.Thörnberg strzeli @3.50 - Expekt :n:

 

EDIT: Początek nowego sezonu znakomity, Torpedo wygrywa pewnie 3:0. Martin nie strzela gola, ale zalicza dwie asysty czyli już od pierwszego meczu zaczyna punktować w nowej drużynie. Wszystko zgodnie z planem, oby jak najczęściej tak było w tym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ak Bars Kazań - Dinamo Riga

 

W Kazaniu dojdzie do pojedynku miejscowych Niedźwiedzi z Dinamem Ryga. Jeszcze w ubiegłym sezonie odpuściłbym typowanie tego meczu, ale w tym nastąpiły dość spore zmiany, które według mnie mogą mieć dziś niebagatelne znaczenie. W Kazaniu po nieudanym sezonie i dotarciu przez drużynę zaledwie do ćwierćfinału rozgrywek poczyniono pewne zmiany kadrowe. Na pierwszy ogień poszli ci, którzy nie sprawdzili się w sezonie. Chodzi tutaj przede wszystkim o Jonasa Anderssona, Marcela Hosse oraz Janne Pesonen. Oczywiście przede wszystkim Hossa i Pesonen nie mieli jakiegoś tragicznego sezonu, ale oczekiwano po takich zawodnikach zdecydowanie więcej niż około 30 oczek na sezon. Z klubu odszedł także Alexei Yemelin, ale akurat do niego nie można mieć pretensji, bo zagrał bardzo dobry sezon. Jednak 25-latek wybrał ofertę Montreal Candiens i chyba postąpił słusznie, bo może być olbrzymim wzmocnieniem dla defensywy 24-krotnych zdobywców Pucharu Stanleya. Nie sprowadzono tabunu nowych graczy tylko zakontraktowano naprawdę solidnych zawodników. I tak w obronie zobaczymy dwóch doświadczonych defensorów Denisa Kulyasha oraz Vadima Khomitskiego. Do tego pozyskano dwóch znakomitych napastników Laurisa Darzinsa z Rygi oraz Antti Miettinena z Minnesoty Wild. Bardzo dobre posunięcia, gdyż nie nakupowano wielu gwiazd, ale ograniczono się do dwóch naprawdę znakomitych napastników. I tutaj jest olbrzymia przewaga Kazania, tym bardziej, że w Rydze nastąpiła mała wyprzedaż. Oprócz wspomnianego już Darzinsa odeszli także Mark Hartigan, Brock Trotter, Tomas Surovy oraz Mikael Tellqvist. Czyli bez wątpienia trzon drużyny z Rygi. Oczywiście pozyskano m.in Warga, Lundmarka czy Melina, ale według mnie to zdecydowanie za mało. Dinamo było zaskoczeniem ubiegłosezonowych Play Offów, ale oparte było właśnie na tych znakomitych graczach. Teraz zastąpią ich inni, ale moim zdaniem to zdecydowanie za mało. Ryga wygrała tylko dwa z ośmiu sparingów co już uwidacznia problemy o których napisałem. Moim zdaniem Kazań dzisiaj dobrze rozpocznie nowy sezon od wysokiego c. Mądrze przeprowadzone transfery powinny zaprocentować nie tylko w tym meczu, ale i w całym sezonie.

 

Typy:

 

- Kazań 60' @1.55 - Expekt :t:

- Kazań -1.5 @1.95 - Bwin :t:

- Kazań Over 2.5 @1.45 - Betsafe :t:

- Kazań Over 3.5 @1.90 - Betsafe :t:

- A.Miettinen strzeli @2.95 - Expekt :n:

- L.Darzins strzeli @3.55 - Expekt :n:

 

EDIT: Kazań bardzo dobre spotkanie, bez większych problemów ograł Dinamo 5:2. Wszystkie podstawowe typy weszły, także idealnie. Nowi gracze dzisiaj po kilka strzałów, ale raczej bez szału. Drugi typ z KHL miodzio :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamo Mińsk - Yugra Khanty-Mansiysk

 

Obie drużyny mają już za sobą po pierwszym spotkaniu w nowym sezonie. Dynamo mimo lekkich problemów odprawiło Avangard Omsk 4:1, zaś Yugra przegrała z CSKA Moskwa 3:2. Dzisiaj faworytem tego spotkania jest oczywiście zespół z Białorusi, który kadrowo jest zdecydowanie lepszy od dzisiejszych rywali. W przerwie między sezonowej ekipa z Mińska troszkę przemeblowała skład. Z najważniejszych ogniw odeszli Jozef Stümpel, Sergei Demagin, David Petrasek, Maxim Spiridonov oraz Jordan Henry. Ktoś może powiedzieć, że dość ważni gracze. Owszem jak najbardziej się z tym zgadzam, ale zwróciłbym uwagę na to kogo w zmian pozyskano. Przede wszystkim Charlesa Lingleta, który już w pierwszym meczu z Omskiem zaczął się spłacać, gdyż strzelił dwa gole. Oprócz niego kilku znanych na europejskim rynku graczy jak Teemu Laine, niezwykle doświadczony defensor Lukas Krajicek, jedna z byłych gwiazd Lokomotivu Zbynek Irgl czy Libor Pivko. Naprawdę wymiany zawodników moim zdaniem na plus. Dynamo ma szanse znów walczyć w górnej części tabeli, sądzę, że z takim składem na pewno pierwsza ósemka, przy dobrej formie może coś więcej. O całkiem niezłej dyspozycji nowego Dynama świadczyły m.in sparingi w których udało się odnieść pięć zwycięstw (rozegrali osiem spotkań) oraz pierwszy mecz nowego sezonu. Yugra to typowy przeciętniak ligowy oparty przede wszystkim na zawodnikach z Rosji. Yugra nie jest bramkostrzelnym zespołem, świadczą o tym m.in wyniki z ubiegłego sezonu, gdzie beniaminek KHL zdobył 145 goli, wynik może nie tragiczny, ale potwierdzający moje zdanie na temat średniaka. W drużynie nie ma żadnych większych gwiazd, podstawowym atutem ekipy jest zgranie i kolektyw. Mogą sprawić kilka niespodzianek w tym sezonie, ale w dłuższym rozrachunku szans na większe sukcesy nie mają. Latem nie szaleli z transferami, utrzymali podstawowych zawodników, sprowadzili kilku graczy, którzy mają być uzupełnieniem składu. Moim zdaniem dzisiaj Dynamo powinno sobie poradzić z drużyną z Khanty-Mansiyska. Kadrowo wyglądają dużo lepiej, również forma wydaje się ich atutem.

 

Typy:

 

- Dynamo 60' @1.97 - Betsafe :t:

- Dynamo ML @1.60 - Bwin :t:

- Dynamo Over 2.5 @1.70 - Expekt :t:

- C.Linglet strzeli @2.70 - Expekt :t:

 

EDIT: Linglet otworzył wynik dzisiaj w Mińsku, Dynamo wygrało 3:1 czyli tak jak przypuszczałem nie wysoko, ale w miarę pewnie. Trzeci dzień z rzędu na plus, oby tak dalej :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlant Mytischi - Dinamo Ryga

 

Kolejny pojedynek w którym jedna z drużyn jest wyraźnym faworytem. Atlanta Mytischi podejmie dzisiaj Dinamo Ryga. Ekipę z Łotwy opisywałem już kilka dniu temu w kontekście meczu z drużyną z Kazania. Oglądałem pierwsze dwie tercje to przewaga drużyny gospodarzy była znacząca. Tak jak wspominałem Ryga ma problemy ze składem, ponieważ trzon drużyny z ubiegłego sezonu dość mocno został naruszony. Z podstawowych zawodników zostało tak naprawdę dwóch, może trzech. Oczywiście pozyskano bardzo solidnych zawodników w zamian, ale to może być za mało, żeby powtórzyć wyniki z ubiegłego sezonu. Dzisiaj Łotyszy czeka kolejny ciężki mecz z Atlantem. Drużyna gospodarzy to ubiegłoroczni finaliści, którzy w decydującej konfrontacji przegrali z Salavatem Ufa. Również z drużyną z Ufy zainaugurowali nowy sezon. Mimo znakomitej gry w pierwszej tercji po której prowadzili 3:0 nie zdołali utrzymać tego korzystnego rezultatu przegrywając w Ufie 5:3. Gdyby był to inny rywal to uznałbym to za dość nieoczekiwany zwrot okoliczności. Jednak jako, że była to ekipa z Ufy to nie dziwi mnie odrobienie strat, bo bez wątpienia na tą chwilę jest to najlepszy zespół w KHL. Drużyna gospodarzy dość solidnie wzmocniła się przed obecnym sezonem. Formacje defensywną wzmocnili Janne Niskala, Andrei Zubarev oraz Daniel Fernholm. Na pewno gra w destrukcji jeszcze bardziej się poprawi i Atlant może mieć jedną z najlepszych formacji obronnych. Również w przodzie bardzo dobre wzmocnienia. Do najbardziej spektakularnych zaliczyłbym pozyskanie Nikolaia Zherdeva oraz Alexa Kovaleva. Były to jeszcze do niedawna niekwestionowane gwiazdy NHL. Pozyskano także dwóch bardzo dobrze znanych w KHL zawodników Branko Radivojevica oraz Konstantina Rudenke. Do Atlantu przeszedł także były gracz Linkoping Patrik Zackrisson, który w debiucie podobnie jak Radivojević zaliczył bramkę. Nazwiska znane i szanowane, z pewnością bardzo dobre wzmocnienia. Jeżeli chodzi o osłabienia to odeszło kilku graczy, ale moim zdaniem raczej drugoplanowych, a ci lepsi zostali zastąpieni jeszcze lepszymi. Atlant ma ogromne szanse znów zagrać w finale ligi, jest bardzo mocny, ma spore doświadczenie nabyte w ubiegłym sezonie. Niech was nie zmyli pierwszy mecz, bo tak naprawdę wynik tam mógł być każdy. Dzisiaj w pierwszym meczu u siebie klub spod Moskwy powinien poradzić sobie z Dinamem, które tak jak wspominałem początek sezonu powinno mieć raczej niekorzystny.

 

Typy:

 

- Atlant 60' @1.84 - Betsafe :t:

- Atlant ML @1.50 - Sportingbet :t:

- Atlant Over 2.5 @1.60 - Expekt :t:

 

EDIT: Końcowy wynik 4:3 dla drużyny spod Moskwy. Dobrze przeczuwałem, że nie będzie to wysokie zwycięstwo, stąd też typy bez handicapa. Kolejny dzień na plus, za niedługo chyba zacznę pobierać od Was abonament na typy %-):piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHL

16.09.2011 19:00

HC Lev - Yugra

Typ: Yugra

Kurs: 2.70

Expekt

 

Dziś o godzinie 19:00 czasu polskiego dojdzie do kolejnego, wyrównanego spotkania w rosyjskiej lidze hokeja. Zmierzą się w nim beniaminek HC Lev oraz już 1 sezon grająca w KHL Yugra. Faworyta tego spotkania bardzo ciężko wskazać, ale w moim odczuciu tutaj przeważy doświadczenie w tym spotkaniu. Oba zespoły dopiero wchodzą w sezon na dobre, Yugra już przegrała 2 mecze w tym sezonie, ale grała z dobrymi zespołami i walczyła do końca. HC Lev dopiero rozegrał 1 spotkanie w KHL w tym sezonie i też doznał porażki przegrywając u siebie ze znanym rosyjskim zespołem Magnitogorsk 2-4. Dzisiejsze spotkanie będzie według mnie zacięte od samego początku, tak jak już pisałem wcześniej. Moim faworytem jest zespół gości. Kursy u większości bukmacherów spadają o parę groszy w dół. Polecam ten typ grać, dla odważnych na zwycięstwo w 60 minutach, a dla mniej odważnych polecam zagranie KZ. Dobrze wiemy jak to jest w hokeju jeśli wynik trzyma się bardzo blisko zawsze w końcówce jest bardzo nerwowo i często zdarzają się remisy i dogrywki. Moim zdaniem tutaj tego nie zobaczymy.

 

Wynik: 1-3 :plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: hokej, KHL

4.10.2011, godz. 17.00

Spotkanie: Severstal Cherepovets - Torpedo Nizhniy Novgorod

Typ: 1 (łącznie z dogrywką i rzutami karnymi)

Kurs: 1.645

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Faworytem wydaje się być zespół gospodarzy. W tym sezonie KHL zagrał do tej pory tylko 5 razy, ale już wygrał 4 spotkania i to raz z dzisiejszym swoim przeciwnikiem. Oba zespoły są w Tarasov Division, czyli będą spotykać się dość często. I tak 18 września Siewierstal wygrał u siebie 6:2, a oprócz tego wygrał z Magnitogorskiem, Yugrą Khanty Mansyisk na wyjazdach i u siebie z mocnym Dynamo Moskwa. Poza tym porażka 1:5 z Oskiem, ale po bardzo słąbym meczu, szczególnie w grach w przewadze (stracona bramka i tylko 1 z 7 wykorzystanych). Goście zanotowali znakomity start, 3 mecze i 3 wygrane, a były to wyjazdy. Potem jednak tylko 1 wygrana w kolejnych 7 grach. Przegrali 2 razy z najgorszym zespołem ligi, Vitiazem, z Astaną, z Yugrą, Tractorem, poradzili sobie tylko z słabiutkim Avtomobilistem. W ostatnich 7 grach między tymi zespołami 6 razy wygrał Severstal. Oba zespoły mają znane nazwiska w swoich składach. Ja jednak stawiam na dobrą grę gospodarzy, najbardziej obawiam się co prawda Kowala w bramce gości, bo to w tej chwili lider KHL pod względem ilości puszczanych goli, w 6 grach ma średnią 1,33 gola/mecz (w pierwszym meczu grał Tuokkola). Tak czy inaczej gospodarze u siebie są mocni, a rywal jednoznacznie im leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej, KHL - Rosja

Spotkanie: Lev Poprad - Metallurg Novokuznetsk

Bukmacher: Betsafe

Typ: Powyżej 5,5 bramek

Kurs: 2,20

Czas rozpoczęcia: 19:00

Analiza:

 

Bardzo ciekawe spotkanie w rosyjskim KHL, w którym zmierzą się Lev Poprad i Metallurg Novokuznetsk. Obie drużyny w tym sezonie grają słabo, w swoich konferencjach zajmują odległe miejsca, Lev jest 9, zaś Mettalurg 8. Ekipy prezentują podobny poziom, o zwycięstwie którejś z drużyn mogą zadecydować indywidualne akcje, błysk któregoś hokeisty. Ja w tym spotkaniu stawiam na typ powyżej 5,5 bramek po bardzo ciekawym kursie 2,20. Obie ekipy lubią "overove granie", znacznie lepiej idzie im atakowanie niż bronienie. Dzisiejsi rywale mają bardzo dużo straconych bramek, odpowiednio 25 i 23. Jednak strzelaja sporo bramek: Lev - 20, Mettalurg - 23. Warto zwrócić uwagę na poprzednie spotkania tych ekip w tym sezonie; ostatnie trzy wyniki Lev : 3-2, 2-4, 4-1 ; z kolei Metallurga: 1-3, 3-2, 0-4. Jak widać w spotkaniach tych ekip pada dużo bramek.

Liczę, że dziś obie ekipy postawią na ofensywę i zobaczymy z ich strony ciekawy i efektowny hokej z dużą liczbą bramek. Na pewno statystyki obu ekip mogą być podporą typu overowego. Polecam tym i zachęcam do oglądania hokeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barys Astana vs. Salavat Ufa



8.10.2011 g. 13:00

 

Dzisiaj i jak spróbuję szczęścia w typowaniu spotkań z KHL. Wybrałem sobie mecz pomiędzy zespołem Barys Astana i Salavatem Ufa. Obie ekipy lubią sobie postrzelać i w meczach z ich udziałem kibice raczej nie mogą narzekać na nudę. Barys na razie u siebie rozegrał 3 mecze i padło z nich 21 goli, czyli jak łatwo policzyć 7 bramek na spotkanie. Ograli Magnitogorsk 3-2, przegrali z Omskiem po karnych 4-5 i pokonali Chelyabinsk 4-3. Ufa na wyjazdach także nie bardzo przemuje się obroną, do tej pory 5 spotkań i 34 gole, czyli 6,8 bramki na spotkanie. Przegrali z Omskiem 2-4, pokonali Novokuznetsk 6-2, przegrali z Khabarovskiem 1-3, pokonali ten sam Khabarovsk 5-2 i przegrali z Novosibirskiem po karnych 4-5. W obu ekipach jest kilku graczy, którzy potrafią strzelać gole i ostatnio są w niezłej formie. U gospodarzy ostatnio na pierwszy plan wysuwają się Kanadyjczyk Dustin Boyd, Kazach Fedor Polischuk, Czech Kamil Kreps czy też Kazach Roman Starchenko. To oni w ostatnich meczach odpowiadali za ofensywę ekipy z Kazachstanu i to oni także dzisiaj powinni być odpowiedzialni za zdobywanie goli. Po stronie gości także nie brakuje dobrych graczy ofensywnych. Są Rosjanie Igor i Alexander Radulov, Victor Kozlov, czy też Oleg Saprykin, jest Szwed Robert Nilsson. Siła ofensywna po obu stronach naprawdę spora, a forma defensywna w ostatnich spotkaniach nie powala na kolana. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że te ekipy grają w ramach tej samej dywizji, a mianowicie Chernyshev Division i w ich ostatnich bezpośrednich starciach goli nie brakowało. Ostatnie mecze między tymi ekipami to następujące rezultaty: wygrana Astany 4-3 po dogrywce, wygrana Astany 6-2, wygrana Ufy 5-4 po dogrywce i wygrana Ufy 6-5 po karnych, co daje średnią w tych meczach ponad 8 bramek na spotkanie. Nie jest ekspertem jeśli chodzi o europejski hokej, ale wydaje mi się, że w tym meczu kilka bramek może paść ;)

 

Typy na mecz:

over 1.5 (1. tercja) @ 1,88 / Betsson :n:

over 5.5 @ 1,71 / Bet365 :n:

over 6.5 @ 2,50 / Bwin :n:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit: 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) :k: Podziękował za typowanie tej ligi :piwo1: Nie wiem jak to określić, po prostu kompromitacja :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej, ROSJA: KHL 09.10.2011 15:00

Spotkanie:Chekhov-Dynamo Riga

Typ:Chekhov +1,5 ( handicap azjatycki)

Kurs: 1,45

Bukmacher:Tobet

Analiza:

 

 

Już nie bawem rozpocznie się mecz 10 kolejki zawodowej ligi hokeja na lodzie w Rosji KHL pomiędzy zespołami zajmującymi 2 ostatnie miejsca w konferencji zachodniej. Chekhov z dorobkiem 6 pkt jest 9 zas Dynamo 10 mając 5 oczek na koncie. Kursy jakoś dziwnie wskazują na minimalnego faworyta u gości, lecz ja jestem innego zdania i moim zdaniem warto spróbowac zagrac na gospodarzy, którzy powinni wykorzystac własna tafle a kurs palce lizac. Dynamo bowiem na wyjazdach gra fatalnie przegrywając 5 spotkań zdobywając zaledwie punkt. Wyraźnie nie radza sobie na początku sezonu a tym bardziej gdy sa w roli gościa. Strzelili oni bowiem zaledwie 8 bramek w 5 spotkaniach co daje średnią 1,6 strzelonej bramki na spotkanie cop jest raczej kiepskim wynikiem gdy Dynamo stracił,o 18 goli w tych 5 meczach wyjazdowych. Chekhov zas rozegrał na własnym terenie 4 mecze , wygrywając 1 mecz i odnosząc porazki z 4 Petersburgiem, 2 UHC Dynamo i 3 Novogrodem takze drużynami z czołówki ligi. Dzisiejszy przeciwnik Chekhova to teorytycznie najsłabsza ekipa i okazja do zdobycia kompletu punktów. Goście kompletnie sobie nie radzą i wmoim obiektywie to gospodarze sa dla mnie faworytem tego meczu. Dynamo straciło az 30 bramek w 9 spotkaniach , moze i nie dużo jak na hokej ale jest to najwięcej z pośród tej konferencji a wiemy że liga Rosyjska to raczej liga underowa. 6 meczy bez zwycięstwa Dynamo Rygi mówi za siebie, nie maja pomysłu na grę , mało strzelają , słabo bronią i moim zdaniem to świetna okazja dla gospodarzy . Postatnowiłem zagrac na według mnie bezpieczny typ z handicapem + 1,5 dla gospodarzy, nie sadze aby nawet jeśli nie udało im się wygrac tego meczu aby przegrali więcej niż 1 bramką ,choć myślęże i tak wygrają gospodarze.:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

14.10.2011, godz. 15.00

Spotkanie: Yugra Khanty-Mansiysk - Torpedo Nizhniy Novgorod

Typ: under 5,5

Kurs: 1.6

Bukmacher: Expekt

Analiza: Faworyta tego meczu brak. Wynik to sprawa otwarta. Niby lepszym bilansem mogą pochwalić się goście, którzy uzbierali 20 pkt. przy tylko 14 pkt. gospodarzy. Ale znowu w tym sezonie oba zespoły już ze sobą zagrały w Niżnym Novgorodzie i było 1:0 dla Yugry po golu Starosty w 52 minucie. Widać więc, że padł tylko 1 gol. Gradu bramek też trudno spodziewać się dzisiaj. Goście zanotowali znakomity start, 3 mecze i 3 wygrane, a były to wyjazdy. Potem jednak tylko 1 wygrana w kolejnych 7 grach. Przegrali 2 razy z najgorszym zespołem ligi, Vitiazem, z Astaną, z Yugrą, Tractorem, poradzili sobie tylko z słabiutkim Avtomobilistem. Potem znowu 2 wygrane i 2 ostatnie mecze to porażki z Omskiem i Magnitogorskiem. Gospodarze też ostatnie 2 mecze to porażki, z Avtamobilistem i Dynamo M. Gospodarze zanotowali 10u/12 gier, goście 10u/14 gier. Oba zespoły mają znakomitych bramkarzy. Gospodarze Biriukowa, który broni 94,4% strzałów i ma 1,84GAA. Goście Kowala w bramce, to w tej chwili wicelider KHL pod względem ilości puszczanych goli, ma średnią 1,54 gola/mecz. Według mnie ustrzelenie w tym meczu 6 bramek przy takich zespołach i takich bramkarzach mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

16.10.2011, godz. 8.00

Spotkanie: Amur Chabarowsk - Severstal Cherepovec

Typ: 1 [z dogr. i karnymi]

Kurs: 1.63

Bukmacher: Bwin

Analiza: Amur w tym sezonie zaskakuje swoją postawą. W tej chwili przewodzi w Chernyshev Division i z 9 wygranymi w 13 grach ma już na koncie 26 pkt. Co więcej ten zespół na własnym lodowisku wygrał 5 z 6 gier, przegrał tylko na początku ligi z Ufą 2:5. Teraz jest seria meczów w domu, z czego 2 już wygrane z Spartakiem 6:1 i Vitiazem 5:2. Teraz czas na Czerepovec. Goście dotychczas 10 gier, 6 wygranych i 2 z 5 wyjazdowych. Ale ostatnie wyjazdy to porażki z Sibirem i co ciekawsze najgorszym zespołem ligi Vitiazem. Patrząc na h2h to raczej goście wygrywali częśniej, ale ostatnia forma wskazuje jednoznacznie, aby postawić na Amur. W ostatnich 6 grach 5 wygranych, m.in. Kazań, Lev czy CSKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lev Poprad - Dinamo Ryga

 

Spotkanie dwóch outsiderów Konferencji Zachodniej w KHL. Gorzej od tych dwóch drużyn prezentuje się tylko ekipa Vityazu Chekhov. Jednak miejsce w tabeli miejscem w tabeli, a ostatnia forma mówi coś zupełnie innego. Lev jako beniaminek ligi miał bardzo poważne problemy na początku sezonu. Przegrali 5 pierwszych spotkań i nic nie zapowiadało dobrych rezultatów. Jednak od tamtego momentu rozegrali 9 kolejnych spotkań z których zwycięsko wyszli z sześciu potyczek. Bilans na pewno korzystny i pokazujący, że w słowackiej drużynie tkwi spory potencjał. Ostatnio ekipa z Popradu rozegrała bardzo dobre spotkanie z Salavatem Ufa, przegrali 6:5, ale przez cały mecz byli równorzędnym rywalem dla drużyny Mistrzów KHL z ubiegłego sezonu. Ryżanie po trzech wygranych z rzędu wydawali się nabierać pewności i słabszy okres mieć już za sobą. Jednak nic z tych rzeczy, kolejne dwa mecze to dwie porażki u siebie, w obu meczach drużyna strzelił zaledwie 1 bramkę, tracąc przy tym, aż 8! Wszystko więc znów wraca do normy i Ryga zgodnie z moimi przypuszczeniami raczej będzie outsiderem ligi. W drużynie gospodarzy potencjał jest spory i moim zdaniem jest to drużyna, która jest w stanie zakwalifikować się do fazy Play Off KHL. Bardzo dobrze ostatnio wypada Lev w ataku, w pięciu poprzednich meczach nastrzelał, aż 20 bramek i tylko w 1 spotkaniu nie przekroczył linii 2.5 drużynowo. Ze znakomitej strony pokazuje się też jedna z największych gwiazd drużyny Lubos Bartecko, który w ostatnich 3 meczach zawsze strzelał bramkę, zaś licząc razem ostatnie sześć spotkań to bramki nie zdobył tylko w przegranej konfrontacji z... Dinamem Ryga na Łotwie. Ostatnie wyniki przemawiają za drużyną gospodarzy, która na pewno u siebie będzie bardzo mocna. Gwiazdy zespołu rozkręciły się już na dobre, dlatego uważam, że warto postawić na Poprad.

 

Typy:

 

- Lev 60' @2.20 - Betsafe

- Lev ML @1.70 - Tobet

- Lev Over 2.5 @1.75 - Expekt

- L.Bartecko strzeli @3.55 - Expekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

29.10.2011, godz. 12.00

Spotkanie: Avangard Omsk - Metallurg Novokuznetsk

Typ: under 5,5

Kurs: 1.62

Bukmacher: Bwin

Analiza: Według mnie mecz na niski wynik bramkowy. Omsk w 17 grach tego sezonu stracił zaledwie 35 goli. W Chernyshev Division zajmuje 2 pozycję z 28 pkt., na 5 pozycji w tej dywizji jest Metallurg z 23 pkt. Ten zespół stracił już 47 goli w 18 grach, ale i tak średnia ilość goli padająca w meczach z udziałem gości jest niższ niż w meczach z udziałem gospodarzy. Odpowiednio 4,33 gola/mecz i 4,53 gola/mecz. Omsk zanotował 11 underów w tym sezonie, a co ciekawe Metallurg aż 15. Bardzo dobrze w zespole gospodarzy gra finski bramkarz K. Ramo, który zagrał 17 meczów i jego współczynniki są następujące: 92,4% obronionych strzłów i 1,97GAA. Nie wiem kto będzie bronił u gości. Statystycznie to te zespoły spotkały sięjuż 21 października i było 1:0 dla Metallurga w Novokuzniecku, po golu w 53 minucie Kagarlitskiyiego. Jakoś nie widzę 6 lub więcej bramek przy tych zespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spotkanie : Traktor Chelyabinsk-CSKA Moscow

Dyscyplina: Hokej Rosja KHL godzina12:00

Typ:1

Kurs:1,68

Bukmacher: Betclic

 

Analiza:

Dzisiejszego dnia w Rosji zostanie rozegrana 25 kolejka tamtejszej ligi. Z wszystkich meczy wybrałem spotkanie między Traktor Chelyabinsk-CSKA Moscow. Drużyna gości z Konfederacji Wschodniej znajduję się na 1 miejscu w tabeli z 47 punktowym dorobkiem, natomiast goście z Konfederacji zachodniej w tabeli znajdują się na pozycji 5 z 39 punktami. Drużyna Chelyabinsk ma 1 punkt przewagi w tabeli nad drugą drużyną z Khaborvska . Na ostatnich 5 meczy Traktor 3 razy wygrywał i 2 razy oddawał punkty przeciwnej drużynie. Natomiast na 5 ostatnich meczy CSKA 4 razy wygrała i 1 raz przegrała. Traktor u siebie w ostatnich 5 spotkaniach 4 razy zdobywał komplet punktów i raz przegrał. CSKA na 5 ostanich meczy wyjazdowych natomiast ma 2 zwycięstwa 2 porażki i jeden remis. Sądzę że drużyna z Chelyabinsk wygra to spotkanie ponieważ będzie zmotywowana powiększenia przewagi punktowej na 2 zespołem z tabeli oraz mają ten plus że grają na swojej tafli i przed swoją publiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie Rosja KHL

Spotkanie: Omsk - Khabarovsk

Typ: 1

Kurs: 1.90

Buk: Bwin

Analiza:

 

Na dzisiaj mam do zaproponowania dość ciekawy mecz Rosyjskiej ligi hokeja na lodzie KHL pomiędzy Avangardem Omsk i drużyną Amur Khabarovsk. Moim zdaniem ekipa gospodarzy nie powinna dać żadnych szans gościom i wygrać dość pewnie ten mecz. Goście to jest sensacja tego sezonu w KHL ponieważ przed rokiem zajmowali miejsca w samym końcu tabeli a w tym są wyżej niż Omsk ba, zajmują wysokie 3 miejsce w lidze a w konferencji wschodniej ustępują tylko Tractorowi. Amur znany z tego że potrafił wygrywać praktycznie tylko u Siebie w tym sezonie dołożył sporo punktów na lodowiskach rywali ponieważ ich bilans wyjazdowych meczy to 5-3-5 a z kolei na własnej tafli mają bilans bardzo dobry 8-1-2. Jednak ja zauważyłem w ich ostatnich poczynianiach zniżke formy nie wygrywają już tak pewnie jak na poczatku sezonu np 4-0 z Kazanem czy 6-1 z Spartakiem Moskwą. Na ostatnie 5 meczy nie wygrali ani razu w regulaminowych 60minutach gry a ich bilans to 2 zwycięstwa po dogrywce i 3 porażki w tym 1 po dogrywce. Ostatni swój mecz przegrali z Magnitogorsk 1-3 na wyjeździe. Avangard jest to czołowa ekipa od kilku sezonów KHL. Ten sezon mają też niezły zajmują 6 pozycję w KHL a w konferencji wschodniej są 3. Na własnym lodzie mają bilans 7-3-1 co jest 6 w lidze jeśli chodzi o dom. Avangard lepiej radzi sobie u Siebie z mocnymi zespołami niż ze słabszymi i tu szukam szansy bowiem hokeiści z Omska na pewno wiedzą że ten mecz jest dość ważny jeśli chodzi o ich konferencje. U Siebie wygrywali np 4-0 z Ufa i 4-1 z Magnitogorsk więc na pewno są w stanie wygrać z Khabarovskiem. Po za tym trzeba przyznać że z Amurem na własnym lodzie Omsk ma otatnio dobre wyniki, wygrał 4 ostatnie mecze w KHL z bilansem bramek 17-2. Podsumowując uważam że Khabarowsk nie jest drużyną która może grać długo na dobrym poziomie, Avangard ma lepsze H2H na własnej tafli a do tego Avangard u Siebie jest bardzo mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

20.11.2011, godz. 14.00

Spotkanie: Vityaz Podolsk Chekhov - Severstal Cherepovets

Typ: 1 [ML]

Kurs: 2.52

Bukmacher: Betfair

Analiza: Buki zupełnie nie wierzą w zespół Vitiazu, a ja i owszem. Gospodarze źle rozpoczęli sezon, ale potem mieli serię 5 gier domowych, z których wygrali 4, a w ostatnich 4 wyjazdach ograli Spartak i CSKA w Moskwie oraz przegrali z Lev i Dynamo Mińsk. Zespół u siebie ma bilans 6w/6p, w tym w ostatniej kolejce z Atlantem 2:3 u siebie, choć prowadzili po 2 tercjach 2:1. Zespół gospodarzy niestety jest ostatni w Tarasov Division z 24 pkt. Goście się o 1 pozycję wyżej, ale z Vitiazem w tym sezonie przegrali już 3:4 (karne) i 4:6. Oba mecze odbyły się w Podolsku, a w tym drugim było już 4:0 dla Vitiazu. Co ciekawe goście przegrali z Vitiazem 5 ostatnich pojedynków, poza tegorocznym sezonem, jeden towarzyski przed i 2 z poprzedniego sezonu. Zespół Severstala wygrał 4 z 12 gier wyjazdowych, ostatnio ograł u siebie 4:2 Dynamo Mińsk i przegrał 3:5 z Atlantem. To zespół grający otwarty hokej, w meczach z ich udziałem pada sporo goli. Liczę jednak na dobrę grę Vitiazu u siebie, poza tym mają patent na gości i mam nadzieję, że pokuszą sieo kolejną wygraną z tym teamem, bo na pewno nie można ich skazywać na pożarcie tak jak to robią buki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie KHL 16:00

Spotkanie: UHC Dinamo Moscow - HK Bars Kazan

Typ: HK Bars Kazan ( Z dogrywką i karnymi )

Kurs: 2.00

Buk: Bet365

Analiza:

 

Na początek tygodnia z tej słabej oferty hokejowej wybrałem mecz Rosyjskiej ligi hokeja na lodzie KHL pomiędzy Dinamo Moskwa a Bars Kazan. Jest to dość ciekawy mecz w którym ciężko wskazać faworyta jednak ja mimo iż małym faworytem są gospodarze stawiam na zwycięstwo gości w całym meczu. Dynamo Moskwa ma udany sezon zajmują 4 pozycję w stawce 24 zespołów KHL z kolei w konferencji zachodniej ulegają tylko faworyzowanemu Petersburgowi. Jednak co się bardzo rzuca w oczy, hokeiści z Moskwy mają lepszy bilans na lodowiskach rywala niż na własnej tafli bowiem ich wyjazdowy bilans 8-2-3 jest najlepszym w całej lidze z kolei u Siebie 6-0-5 to daje im w tabeli Home tylko 13 miejsce. U Siebie grają bardzo w kratkę, pokonują 7-3 Ufe by w następnym meczu ulec Neftekhimik 1-2. Przegrali u Siebie po za tym z Spartakiem (19miejsce), Traktorem (2miejsce), Rigą (18miejsce) i Petersburgowi (lider). Bardzo spora rozbieżność, w moim przekonaniu nie jest to zespół który potrafi grać na równym, dobrym poziomie i przy większym zaangażowaniu rywala będą mieć spore kłopoty. Goście z Kazana to jedna z najlepszych ekip w KHL od kilku sezonów, także w tym są zaliczani do ścisłego grona faworytów. Dotychczas jednak grają przeciętnie a właściwie ostatnio grają słabo bowiem początek mieli dobry. Kazan zajmuje 9 miejsce ogółem a w KW są 5. Jak na nich zaskakująco słabo ale ostatnio nie szło po ich myśli i często przegrywali. Na wyjazdach mają bilans 4-0-6 a 3 ostatnie mecze to porażki. Ale potrafili pokonać na wyjeździe Magnitogorsk czy Spartak co oznacza że nie jest z nimi wcale tak źle a kryzys może spotkać każdy zespół. Ja przyglądając się statystykom z kilku sezonów to na lodowisku w Moskwie lepiej wypadali hokeiści AK Bars, którzy na ostatnie 6 meczy wygrali aż 4 z bilansem 12-11. Ostatni mecz przed rokiem Kazan wygrał 4-0. Podsumowując uważam że Dynamo robi i tak więcej niż oczekiwano z kolei Kazan potrzebuje tych punktów by wrócić na dobry poziom. Za Kazanem przemawia skład, historia, słaba gra Dynama u Siebie oraz H2h oraz chęć przełamania kryzysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

22.11.2011, godz. 16.30

Spotkanie: Atlant Mytischi - Vityaz Podolsk Chekhov

Typ: under 5,5

Kurs: 1.8

Bukmacher: Betfair

Analiza: Po raz kolejny zespół Vitiazu, tym razem na under. Oba zespoły walczą w Tarasov Division i jak na razie gospodarze są na 4 pozycji z 36 pkt., a goście na 5 z 24 pkt. Trzeba jednak zaznaczyć, że Atlant ma tylko 21 meczów rozegranych przy 25 gości. Faworyt więc jest tylko jeden i Atlant powinien to spotkanie wygrać, ale pewniejsze wydaje mi się zagranie na under bramkowy. Gospodarze mają na koncie 14 underów, a goście 16 dla takiej granicy. Gospodarze u siebie z 11 gier przegrali zaledwie 2, ale mają bilans bramkowy 26-18, co daje zaledwie 4 gole/mecz na lodowisku Mytyschi. Goście na wyjazdach 19-40 w 12 grach. W tym sezonie 2:1 (OT) i 3:2 dla Atlantu. Ten drugi mecz odbył się 4 dni temu w Podolsku, a Vitiaz prowadził po 2 tercjach 2:1. Pierwszy mecz był na lodowisku Atlantu i gole padły w 57, 59 i 63 minucie. W ostatnich 7 grach między tymi zespołami był under bramkowy. Ponadto w bramce gospodarzy znakomicie gra Barulin (2,3GAA, 92,9%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograny ten under juz wczoraj, ale mielismy obaj wielkiego farta. :respekt: 3:2 juz po 35 minutach gry, od 58:45 Vitiaz bez bramkarza, dodatkowo w samej koncowce jakis koles z Atlanta tak dlugo celowal do pustej, ze az czas sie skonczyl. %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem końcówkę live. Atlant zrobił 2 przechwyty gdy goście byli bez bramkarza, raz wyszli 2 na 2, ale gośc z połowy tafli strzelił i nie trafił w bramkę. Zresztą Vitiaz miał w obu przypadkach obrońcę, który asekurował bramkę więc zagrożenia raczej nie było. Za to Vitiaz w przewadze nie oddał ani jednego celnego strzału.

 

Postawiliśmy jak widzę, trafiliśmy. Za tydzień nikt o tym nie będzie pamiętał, że 5 goli było na długo przed końcem 2 tercji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

27.11.2011, godz. 11:00

Spotkanie: Metallurg Novokuznetsk - Atlant Mytischi

Typ: under 4,5

Kurs: 2,15

Bukmacher: Bwin

Analiza: Spotkanie dość underowych ekip, szczególnie mam tutaj na uwadze gospodarzy. Zespół ten ma najgorszy atak w lidze, bo w 25 grach zdołał strzelić zaledwie 44 gole. Zespół z 5 pozycji Chernyshev Division w ostatnich 4 grach strzelił tylko 4 gole. Ponadto w bramce Atlantu gra Barulin, który ma świetne statystyki (2,28GAA, 92,9%) co tym bardziej skłania mnie na postawienie na under bramkowy. Zespół gospodarzy ażw 14 grach zanotował under 4,5 w tym sezonie, a w meczach z udziałem tego zespołu pada średnio 4,28gola/mecz. Atlant ostatnio ma bardzo dobrą passę wygrywa spotkania i co ciekawe 6 z ostatnich 8 kończyło się wynikiem 3:2 (raz po karnych). Dla tak postawionej granicy zespół Atlantu ma na koncie tylko 6 gier na under, ale w bramce gospodarzy gra fiński gracz T. Lassila, który może stanowić zaporę nie do przejścia dla graczy gości. Lassila w tym sezonie ma statystyki 2,20GAA i 91,9% obronionych strzałów. W h2h w ostatnich 6 grach 4 razy było under 4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

01.12.2011, godz. 9:00

Spotkanie:Khabarovsk - Petersburg

Typ: 2

Kurs: 2,05

Bukmacher: Unibet

 

W dzisiejszym meczu Kontinental Hockey League spotkają się zespoły z konferencji West i konferencji East .... Oba zespoły w ostatnich spotkaniach nie zachwycają, na dziesięć ostatnich meczów gospodarze przegrali aż siedem, natomiast goście pięć z czego mają serie już trzech spotkań przegranych z rzędu ... Przypuszczam że w dzisiejszym meczu nastąpi przełamanie a Khabarovsk jest doskonałym dla Petersburga przeciwnikiem ... W konferencji West Petersburg po rozegranych 26 kolejkach prowadzi z 57 punktami, cztery punkty przed Dynamem Moskwa który jednak ma rozegrane dwie kolejki więcej ... W East konferencji gospodarze spisują się nieco gorzej po 28 kolejkach trzecie miejsce w tabeli z 49 punktami ale już 13 punktów za liderem zespołem Cheljabinsk który ma rozegrany tyle samo kolejek co dzisiejsi gospodarze ... U siebie Khabarovsk zanotował osiem zwycięstw i pięć porażek, bilans bramkowy 40:29, natomiast Petersburg na wyjazdach do tej pory siedem zwycięstw i pięć porażek, bilans bramkowy 44:28, czyli w sumie podobne osiągnięcia na ten moment ... Dla mnie głównym czynnikiem wpływającym na mój typ jest bilans meczy head-to-head, w ostatnich bezpośrednich dziesięciu meczach Petersburg wygrał dziewięć meczy, co za tym idzie Khabarovsk tylko jeden ....Według mnie goście wygrają z przewagą dwóch/trzech bramek ...

 

Head-to-head, ostatnie dziesięć meczy:

 

Khabarovsk - Petersburg 3:4OT 27.01.2011

Petersburg - Khabarovsk 7:0 04.11.2010

Khabarovsk - Petersburg 3:8 07.02.2010

Petersburg - Khabarovsk 5:1 25.09.2009

Khabarovsk - Petersburg 2:3 16.02.2009

Petersburg - Khabarovsk 4:0 11.09.2008

Khabarovsk - Petersburg 0:1 28.02.2008

Khabarovsk - Petersburg 3:2 28.10.2007

Petersburg - Khabarovsk 3:1 16.10.2007

Khabarovsk - Petersburg 1:4 27.01.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej KHL

01.12.2011 09:00

Amur - SKA

typ: 1 tercja - 2

kurs: 2.65

buk: tobet

 

Bardzo dobry kurs na zwycięstwo gości.SKA to lider Konferencji Zachodniej z 57 punktami.Do tej pory wygrali 19 meczy,4 po dogrywce i karnych oraz przegrali 7 spotkań z czego 4 po OT.Jest to jeden z kandydatów to końcowego zwycięstwa na koniec sezonu.Grają świetnie w ataku,mają 95 bramek strzelonych co jest najlepszym bilansem w lidze.Ostatni jednak doznali trzech porażek z rzędu z UHC Dynamo 3:4,z Novosibirsk i z Novokuznetsk po rzutach karnych.

Amur po świetnym początku teraz nie gra już tak dobrze.Ciężko było się jednak spodziewać,że taką formę utrzymają przez cały sezon.Znajdują się na 3 miejscu w Konferencji Wschodniej z 49 punktami.Ostatnie ich 5 meczy to aż 4 porażki z Magnitogorsk 3:1,Omsk 3:2,Dynamo Riga 2:1 i Mytishi 2:1.Co gorsza w zespole nie zagrają dziś najprawdopodobniej A. Krysanov, I. Ignatushkin, A. Osipov, D. Tarasov, M. Gluhov, E.Korotkov, A.Mukhachyov.Jeżeli chodzi o gości nie zagra tylko Maxim Afinogenow.Myślę,że świetny Tony Martensson poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

3.12.2011, godz. 12:00

Spotkanie: Tractor - Yugra [hc 0:1,5]

Typ: 1

Kurs: 1.99

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Zespół gospodarzy to lider Kharlamov Division z 62 pkt. na koncie. Goście w tej samej dywizji są na 4 pozycji z 38 pkt. Gospodarze ostatnio nie mają sobie równych wygrali ostatnie 6 gier, a w ostatnich 3 wyjazdach aplikowali 7 goli Vitiazovi, 5 Spartakowi M. i 4 Siewierstalowi. Goście to dość underowa ekipa, ale w ostatnich 6 grach wygrała zaledwie 2 razy, a 3 spotkania ten zespół przegrał przynajmniej róznicą 2 goli. Trochę obawiam się bramkarzagości. Biriukov spisuje sięw bramce Yugry znakomicie (2,44GAA, 92,3%), ale atak Traktora mam nadzieję rozbije defensywę gości na tyle, aby wygrać mecz. W tym sezonie 5:4 (AP) dla Yugry i 4:1 dla Tractora. Gospodarze u siebie wygrali 11 (raz po karnych) z 12 gier, w tym 7 przynajmniej 2 bramkami. Te mniej udane mecze to głównie początek sezonu. Patrząc na 91 strzelonych bramek gospodarzy w tym sezonie i tylko 18 straconych w 12 grach u siebie stawiam na wygraną gospodarzy z przewagą przynajmniej 2 goli. Portale typerskie obstawiają w tym spotkaniu wynik 4:1 dla gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada, to co Garnett w bramce Ursusów wyprawiał, co krążek leciał w jego stronę to gol. A niestety Biriukov bronił wszystko, tak jak się obawiałem.

Co prawda Tractor strzelił pierwszego gola w przewadze 5 na 3, a zaraz potem jakiś gracz gospodarzy nie trafił do pustej bramki, ale to było wszystko.

Gospodarze mimo dość dużej przewagi od połowy spotkania nie zdołali odwrócić losów spotkania i goście wygrali 6:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: hokej, KHL

5.12.2011, godz. 16.30

Spotkanie: Atlant - AK Bars Kazan

Typ: 1 [zakład 12(dwudrogowy)]

Kurs: 1.952

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: W tym spotkaniu faworyta nie ma, buki po równo oceniają szanse obu ekip. Ja jednak zagram gospodarzy. Jest ku temu kilka powodów. Na pewno forma zespołu gospodarzy, którzy wygrali 9 ostatnich meczów (wszystkie w reg. czasie), co prawda 3 razy Vitiaz, ale też Omsk, Magnitogorsk, Sibir czy Amur. Dodatkowo gospodarze wygrywając dzisiaj mogą zostać liderem w Tarasov Division. Mają na koncie 51 pkt. w 26 grach, liderem jest Mińsk z 3 pkt. więcej. A np. Kazań ma tylko 42 pkt. i to w 27 grach (co prawda inna dywizja). Ponadto goście na wyjazdach spisują się fatalnie, tylko 4 wygrane w 11 grach, a ogólnie w ostatnich 10 meczach przegrali 7 razy. Atlant u siebie 11 wygranych w 13 grach. Ponadto gospdoarze za sprawą bramkarzy Kotschnewa (7G, 1,78GAA, 93,7%) i Barulina (20G, 2,15GAA, 93,2%) ma oprócz Omska i SKA najlepszą defensywę w lidze, tylko 59 straconych goli. No i h2h, Atlant nie może sobie jakoś poradzić z Kazaniem, w ostatnich 20 grach wygrał zaledwie 5 razy (liczę jeszcze gdy ten zespół nazywał się Khimik Voskresensk), ale kiedyś Khimik to był słaby zespół, a Kazań miał ogromne pieniądze. W tym sezonie też porażka Atlantu z Kazaniem, który u siebie wygrał 6:3. Ostatnie 4 mecze to wygrane Kazania, według mnie przyszedł czas na Atlant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...