Skocz do zawartości

[Zamknięty] Premier League - Anglia


---perpan---

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka nożna, Anglia, Premier League

22.09.2012 16:00

Spotkanie: Chelsea - Stoke

Typ: Stoke (AH +1.5)

Kurs: 1.79

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Kurs na Stoke jest w mojej ocenie zaniżony i pobieram bardo ładnie wyglądającą opcję z handi. Chelsea po dobrym poczatku sezonu kiedy to Hazard sam wygrywał mecze ostatniop trochę zawodzi. Osobiscie nie jestem fanka Di Mateo i myślę, że nie da on rady w tym sezonie. Kompromitacja z Atletico, remis z Juve, które stworzyło sobie wiele sytuacji do strzelenia gola. Kontuzji doznał bohater ostatniego meczu Oscar. Jutro przyjeżdża Stoke, które uwielbia spotkania z mocarzami ligi. Swoją solidna defensywą i prostym sposobem na grę w atku często mieszają w planach faworytom. Juz dawno goście pokazali, że takie kursy na nich no smiech na sali. W zeszłym sezonie Chelsea wymeczyła 1-0 , mimo że grali przez 70 minut w przewadze. Stoke jest w stanie powstrzymac Torresa i Hazarda. NIe ma większych absencji u nich z tego co czytałam. Chelsea ma spore problemy w obronie, nie mają DM-a z prawdziwego zdarzenia i myslę, że styl Stoke polegający na graniu piłek na Croucha, a ten zgrywa Waltersowi bądź skrzydłowym może przynieść tutaj dużo dobrego. Dodatkowo stałe fragmenty gry również będą dla nich mocną bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka nożna, Anglia, Premier League

23.09.2012 16:00

Spotkanie: Newcastle - Norwich

Typ: Newcastle

Kurs: 1.85

Bukmacher: Pinnacle Sports

Analiza:

 

Wysoki kurs i ja go z chęcię pobieram. Początek sezonu nie jest taki zły w wykonaniu gospodarzy jak sie go maluje. Wt\ygrana z Tottenhamem, przegrana z Chelsea iu remisy z Astonm Villa i Evertonem. Rozkrecił się Demba Ba, czekamy na Cisse. W formie jest Ben Arfa, Cabaye. Może wróci juz na to spotkanie Collocini. Druga połowę z Evertonem zagrali bordzo dobra. Oczywiście ludzię trąbią na około o 2 golach strzelonych przez Everton prawidłowo, ale nieuznanych i mówią, że Newcastle nie zasłużyło na remis. Zgoda, ale szkoa też, że nikt nie pamięta o ewidentnej w mojej ocenie cvzerwonej kartce dla Nevilla, który przed tymi niuznanymi bramkami przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę gości i powinien otrzymac 2 żółta kartkę. NO ale realizator tego nam w kółko nie pokzaywał więc teraz nie mówi się w kółko o pechu Newcastle tylko o pechu Evertonu. Pardew popełnił bład w pierwszej połowie zagęszczając środek przez co kompletnie nie było ofensywy. W drugiej połowie już zupełnie inaczej grał Ben Arfa ja miał dwóch napadzirów. Myslę, że teraz znowu pokaże się duet Demba Ba - Papiss Cisse i coś ustrzelą.

 

Co do Norwich to po odejściu Lamberta nie graja juz tajk jak sezon temu. Lepiej niby w defensywie, ale stracili bardzo duzo w ofensywie. Myslę, że cięzko będzie im się walczyło o utrzymanie. W ostatni weekend blady występ z West Hamem. 0-0 i sytuacji bramkowcyh jak na lekarstwo. najgorsze dla nich to słaba postawa kapitana i najlepszego strzelca poprzedniego sezonu Granta Holta. Jedyny mecz dfo tej pory ładnie przez nich zagrany to mecz z Tottenhamem, ale to było na granicy deadline day i wtedy londyńczycy byli mocno przetasowani i niezgrani. Myslę, ze Newcastle nie będzie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem Norwich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskiej Premier League niewątpliwie kolorytu nadają tacy gracze jak Terry z Chelsea, z tym że niestety rzadko są to rzeczy pozytywne. Tym razem gazety rozpisywały się o wyroku sądu skazującego Terrego, którego to budżet uszczupli się o jakiś 800 000 funtów. Kara była niższa, ale dochodzą do tego jeszcze koszty sądowe itp. Dodatkowo piłkarz został ukarany odsunięciem od czterech spotkań. Jest to kara za rasistowskie uwagi wobec obrońcy Queens Park Rangers Antona Ferdinanda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Anglia, godzina 13:45

Spotkanie: Arsenal Londyn - Chelsea Londyn

Typ: Arsenal Londyn

Kurs: 2.30

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Dziś o godzinie 13:45 w Anglii obędą się derby Londynu, i to jakie: Arsenal Londyn - Chelsea Londyn. Według bukmachera faworytem tej konfrontacji są Kanonierzy, kurs jaki można złapać na podopiecznych Wengera to nawet 2.30, z kolei kurs na zwycięstwo Chelsea Londyn to nawet 3.65. Ja jestem skłony grać dziś na gospodarzy, nie tylko dlatego, że grają na własnym obiekcie, ale także dlatego, że są w formie, bardzo dobry mecz na wyjeździe w meczu z Manchesterem City i remis 1:1 wróży bardzo dobrze.

 

Gospodarze to Arsenal Londyn, zespół ten po 5 kolejkach jest na 5 miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 0 porażek), i stosunek bramkowy wynoszący 9:2. Ostatnie 5 meczy ligowych Kanonierów to 2 zwycięstwa, oraz 3 remisy, jednak trzeba powiedzieć, że grali na wyjeździe z Liverpoolem oraz Manchesterem City. Z Liverpoolem udało się wygrać 2:0, natomiast mecz z Obywatelami zakończył się remisem 1:1. Trzeba również powiedzieć, że Arsenal Londyn wygrał w Lidze Mistrzów na wyjeździe z mistrzem Francji 2:1. W poprzednim sezonie Arsenal Londyn bardzo silny na własnym obiekcie: 12 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki, stosunek bramkowy wynoszący 39:17.

 

Goście to Chelsea Londyn, aktualny lider Premier League. The Blues po 5 kolejkach mają na swoim koncie 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis), stosunek bramkowy wynoszący 9:2. Wyniki Chelsea Londyn w tym sezonie w lidze angielskiej to: wygrana 2:0 na wyjeździe z Wigan, wygrana u siebie 4:2 z Reading, wygrana u siebie 2:0 z Newcastle United, remis na wyjeździe z QPR 0:0, wygrana na Stamford Bridge 1:0 z Stoke. Jak widzimy Chelsea jest w formie, jednak tylko raz grała z mocnym rywalem, było nim Newcastle United i to na własnym obiekcie. W Lidze Mistrzów natomiast The Blues tylko zremisowali u siebie z Juventusem Turyn 2:2, mimo że prowadzili już 2:0. W poprzednim sezonie Chelsea Londyn na wyjazdach spisywało się słabo: 6 zwycięstw, 7 remisów, 6 porażek, i stosunek bramkowy wynoszący 24:22.

 

Ostatnie 3 pojedynki między tymi ekipami, to aż 2 zwycięstwa Arsenalu Londyn oraz 1 remis. Według mnie jako, że Arsenal Londyn, jest za Chelsea zagra mega ofensywnie, i zwycięży z Chelsea Londyn. Arsenal jest naprawdę bardzo groźny u siebie, jest w gazie strzela dużo bramek, a gra Chelsea mnie na wyjazdach nie przekonuje mój typ to wygrana Kanonierów.

 

Arsenal: Mannone – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Cazorla, Ramsey, Podolski – Gervinho.

 

Chelsea - Cech; Ivanovic, David Luiz, Terry, Cole; Ramires Mikel; Oscar, Hazard, Mata; Torres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Premierleague

Spotkanie: QPR - West Ham

typ: QPR

kurs: 2,15

buk: william hill

godz. 21

 

analiza:

Gospodarze fatalnie zaczęły sezon. Ledwie dwa remisy na pięć pierwszych kolejek to wynik zdecydowanie poniżej możliwości tego zespołu. Co prawda za rywali mieli juz takei zespoły jak Manchester City, Tottenham i Chelsea (z Londyńczykami zremisowali), jednak bilans moim zdaniem powinien być troszkę lepszy. Źle wygląda przede wszystkim inauguracyjna porażka ze Swanseą u siebie aż 0-5. Czas najwyższy na przełamanie złej passy i wygrać pierwszy mecz w tym sezonie. West Ham to potentatów nie należy i jako beniaminek za cel mają utrzymać sie w lidze. Początek sezonu mają obiecujący, bo u siebie udało im się juz ograć Aston Ville i Fulham. Ale to dopiero kilka kolejek i do utrzymania sie w lidze bardzo daleka droga. Młoty znajdują sie w grupie zespołów, z której wyłoni sie spadkowicz. To obok Reading, Southampton i Wigan główny "faworyt" do opuszczenia elity. Mam podobne zdanie. Zupełnie innaczej oceniam potencjał gospodarzy. QPR to ciekawy zespół, który dość solidnie się wzmocnił. Tacy zawodnicy jak Julio Cesar, Granero, Park Ji-Sung, Robert Green, Bosingwa, Fabio czy M'bia powinny gwarantować walkę o górną część tabeli. Myślę że czas najwyższy, by zaczął istnieć zespoł taki, jaki widzieliśmy pod koniec zeszłego sezonu, gdzie potrafili u siebie wygrać pięć ostatnich meczy ( w tym m.in. z Arsenalem, Liverpoolem i Tottenhamem). Gra podopiecznych Marka Hughesa nie wygląda źle, tyle że wyniki narazie są dalekie od oczekiwań. To będzie trzeci mecz u siebie i myślę ze do trzech razy sztuka. Młoty to nie jest nie wiadomo jak silny zespół i uważam, ze na własnym stadionie jest zdecydowanie groźniejszy. Do tego przyjdzie im grać bez Andy Carolla, w którym pokładano spore nadzieje (pozostali napastnicy - Cole i Vaz Tez - graja narazie słabo), ktory leczy kontuzje. Wśród gospodarzy też braki kadrowe, jednak ci maja dłuższą ławkę rezerwowych i jakoś powinni sobie poradzić z załataniem dziur w defensywie. Moim zdaniem przy trzecim meczu u siebie QPR wkońcu wygraja mecz i po raz pierwszy w tym sezonie zgarną pełną pule. Stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier League

Spotkanie: QPR - West Ham

typ: QPR over 1.5 goli

kurs: 2.25

buk: Tobet

godz. 21:00

 

Kurs na QPR jest całkiem spory i warto pograć coś w stornę gospodarzy. West Ham moim zdaniem nie jest nawet druzyną, która bedzie walczyć o środek tabeli. Walka o utrzymanie będzie im towarzyszyła do końca chyba, ze dalej bea tak grały na swoim stadionie. Na wyjazdach bea mieli baaaardzo ciężko o jakies pkt. Do tej pory zgromadzili 7 pkt w 5 meczach, ale mieli bardzo dobry kalendarz. Udało im się trafić na własnym terenie na rozbite przez kontuzje i różne zawirowania transferowe Aston Ville i Fulham i zdobyli 6 pkt. Jednak ze Swansea zagrali już na swoim pozimie i dostali trójeczke. Ledwo udało się uratować remis ze słabym na początku sezonu Sunderlandem i zdobyli jeszcze 1 pkt w bezbarwnym wystepie z Norwich na Carrow Road. Mnie to nie przekonuje i pokazuje, że West Ham w najwyższej formie sioę nie znajduje. Dzisiaj dużó trudniejszy sprawdzian niz mecze z Norwich czy Aston Villą, bo przyjeżdżają do mocno zmobilizowanej ekipy QPR, która ma problemy na początku ze zdobywaniem pkt. Zaczęło się fatalnie od blamazu ze Swansea, póxniej punkt w Norwich. Wtedy grali słabiutko byli niezgrani wyglądało to fatalnie. Jednak z czasem ta druzyna zacznie grac gdyż mają wielki potensjał i myslę, że od dzisiaj będziemy ogladac zupełnie inaczej grającą druzyne QPR zwłaszcza na własnym stadionie. Juz w meczu z Tottenhamem zagrali swietną pierwszą połowe dominują gospodarzy. Wrócić może Taarabt, braki sa w obronie, gdyż nie ma Bosingwy fabio Ferdinanda, ale nawet jak straca to dla mojego typu tym lepiej gdyż będą musili gonic. Z przodu jest moc i dzisiaj to pokażą. West Ham jest idealnym zesołem na przełamanie dla gospodarzy i dzisiaj spowdziewam sie strzelania po stronie QPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna

ANGLIA: Premier League

QPR - West Ham

01.10.2012 21:00

Typ: Over 2,5

Kurs: 1,95

Bukmacher: Expekt

 

Dzisiaj na Loftus Road w Londynie odbędzie się spotkanie kończące 6 kolejke Premier League. Queens Park Rangers będzie podejmowało na swoim stadionie drużynę West Hamu United.

W bezpośrednich spotkaniach obie drużyny z Londynu spotkały się tylko dwa razy na szczeblu Championship. W obu spotkaniach wygrywali gospodarze:

 

06.11.04 CHA West Ham - QPR 2 : 1

16.10.04 CHA QPR - West Ham 1 : 0

 

Było to jednak 8 lat temu a do tego czasu wiele zmieniło się.

 

Drużyne gospodarzy w oknie transferowym wzmocniło aż 10 nowych piłkarzy takich jak: Park Ji-sung, Fabio, Bobby Zamora, Júlio César czy Esteban Granero. Jednak nowi piłkarze jak dotąd

nie zdają egzaminów i QPR zajmuje ostatnią lokatę w Premier League. W 5 spotkaniach QPR stracili 11 bramek strzelając tylko 3 gole co pozwoliło zdobyć 2 punkty. Trener gospodarzy nie będzie mógł skorzystać z 4 zawodników: Anton Ferdinand, Jose Bosingwa, Fabio oraz Armand Traore.

 

23.09.12 PRE Tottenham - QPR 2 : 1

15.09.12 PRE QPR - Chelsea 0 : 0

01.09.12 PRE Manchester City - QPR 3 : 1

25.08.12 PRE Norwich - QPR 1 : 1

18.08.12 PRE QPR - Swansea 0 : 5

 

Wszystkie bramki strzelał dla QPR Bobby Zamora.

 

 

West Ham zajmuje spokojne miejsce w środku tabeli. W 5 spotkaniach 8 punktów: dwie wygrane, dwa remisy i porażka. Stosunek bramek 5:4. W zespole gości nie wystąpi Andy Carroll

 

22.09.12 PRE West Ham - Sunderland 1 : 1

15.09.12 PRE Norwich - West Ham 0 : 0

01.09.12 PRE West Ham - Fulham 3 : 0

25.08.12 PRE Swansea - West Ham 3 : 0

18.08.12 PRE West Ham - Aston Villa 1 : 0

 

Przy ewentualnej wygranej WH może wskoczyć nawet na 5 miejsce w tabeli.

Strzelcy bramek w tym sezonie:

 

Kevin Nolan - 3

Winston Reid - 1

Matthew Taylor - 1

 

 

 

W mojej ocenie QPR poprowadzi otwartą gre. QPR będzie dążyło do zwycięstwa bo kiedyś musi być ten pierwszy raz. Uważam że WH strzeli gola a mecz skończy się wynikiem 2-1 lub 2-2.

Swój typ: over 2,5 gola opieram na braku kluczowych obrońców gospodarzy i tym że oni muszą w końcu wygrać mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Chelsea Londyn FC - Norwich City FC

Typ: handicap -1, 1

Kurs: 1,6

Bukmacher: Sportingbet

 

Analiza:

 

W Sobotnie popołudnie na Stamford Bridge Chelsea rozegra kolejną ligową potyczkę w ramach Barclays Premiership podejmując Norwich. Nie od dziś wiadomo że Stamford Bridge jest twierdzą w której rywalom uginają się nogi, świadczą o tym dotychczasowe mecze Chelsea u siebie:

 

Chelsea - Wolverhampton 6:0

Chelsea - Stoke 1-0

Chelsea - Newcastle 2-0

Chelsea - Reading 4-2

 

Dodając do tego że w ostatniej kolejce pokonali na Emirates Stadium Arsenal 2:1 i gromiąc w ramach ligi mistrzów duński Nordsjaelland 4:0 śmiało można stwierdzić że podopieczni Di Matteo idą w górę z formą. Jej przyczyny łatwo da się odnaleźć w nowych nabytkach które wniosły nową jakość w grę Chelsea. Hazard, Oscar, Marin to gracze których Chelsea potrzebowała i którzy jeszcze nie raz stworzą na Stamford Bridge niezapomniane spektakle. Warto wspomnieć że trener Londyńczyków ma do dyspozycji prawie cały skład, pauzuję jedynie Sturridge.

 

Kadra Chelsea: Cech, Azpilicueta, Ivanovic, Terry, Cahill, Luiz, Cole, Bertrand, Mikel, Romeu, Lampard, Ramires, Mata, Hazard, Oscar, Moses, Marin, Piazon, Torres, Turnbull.

 

W diametralnej sytuacji są piłkarze z Norwich ich gra i miejsce w tabeli jest bardzo słabe. W trzech wyjazdowych spotkaniach tylko z Tottenhamem udało im się zdobyć punkt. Na Newcastle przegrali 1:0 a z Fulham aż 5:0, co nie wróży dobrze na przyszłe wyjazdowe potyczki. Sytuacja kadrowa kanarków także nie wygląda za różowo, wciąż urazy leczą Bassong, Pilkington, Whittaker, Lappin, Kane.

 

Moim zdaniem Chelsea gładko zwycięży i spokojnie utrzyma fotel lidera Premiership a handicap jest jak najbardziej warty grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Spotkanie: Manchester City - Sunderland

typ: CITY -1,5

kurs: 1,88

buk: Pinnacle sports

godz. 13-45

 

analiza:

Czekam na przebudzenie się mistrzów Anglii. Niby City gromadzi punkty i plasuje się wysoko w tabeli, to nie mogą jakoś zaskoczyć i seryjnie zacząć wygrywać. A atak powinno być, bo drużyna Roberto Manciniego to nie jest już zlepek zawodników, tylko zgrany kolektyw wypełniony piłkarzami światowego poziomu. W lidze co prawda meczu nie przegrali, ale trzy remisy w sześciu meczach to raczej wynik troszkę słabszy niż się spodziewano. Sunderland też w tym sezonie nie przegrał jeszcze meczu, ale tylko raz wygrał (z Wigan 1-0) po serii czterech remisów na otwarcie sezonu. Podtrzymanie tej serii na Etihad Stadium może być celem nie do osiągnięcia. Co prawda w zeszłym sezonie udało im się stąd wywieźć remis 3-3 (a u siebie nawet wygrali 1-0), ale osobiście nie wierzę w podobny przebieg zdarzeń w dzisiejszym meczu. City u siebie nie zwykł tracić zbyt wielu punktów (w zeszłym sezonie to właśnie Sunderland był jedynym zespołem, który nie przegrał na stadionie City), a do tego potrafią być bardzo skuteczni. W środowym meczu City z Borussią widać było przestoje w grze zespołu mistrza Anglii. Poza słabymi momentami, których trzeba przyznać nie brakowało, sporo też było ciekawej i kombinacyjnej gry gospodarzy. Jeżeli City zagra dobre spotkanie - zwłaszcza jak Aguero i Tevez zaczną czarować a Silva będzie im dobrze podawał to jestem spokojny o końcowy wynik spotkania. A ci zawodnicy wspierani przez świetnego Toure są wstanie rozmontować każdą defensywę na świecie. Na to liczę w dzisiejszym meczu i utrzymanie się w czubie tabeli. Stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANGLIA: Premier League Dodany obrazek Manchester City - Sunderland Dodany obrazek 06.10.2012 13:45

 

Typ:ilość goli w pierwszej połowie- poniżej 0,5

kurs 3.75

buk.sportingbet

 

Analiza:Już jutro o 13.45 odbędzie się mecz Angielskiej Premier League Manchester City vs Sunderland.Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze.City jednak nie ma zbyt dobrych wspomnień po meczach z Sunderland. 31.03.12 PRE Manchester City Sunderland 3 : 3 01.01.12 PRE Sunderland Manchester City 1 : 0

Zespół gości z pewnością w zdecydowanej części skupiać się będzie na defensywie, i dopóki City nie strzeli gola to tak będzie wyglądał ten mecz.Po środowym bardzo ważnym dla Manchesteru meczu ligi mistrzów z Dortmundem gospodarze mają niespełna trzy dni na regenerację.W meczu z B.Dortmund gra City była bardzo nieskładna a także brakowało dokładności w wykańczaniu akcji. Wynik 1-1 uratowało cudem szczęście i Joe Hart (to drugie zdecydowanie nie przeszkadza mojemu typowi Dodany obrazek ). Sunderland w meczu z Arsenalem udowodnił że ich gra defensywna jest skuteczna

(wynik 0-0 także na wyjeździe). Sunderland zaraz po Chelsea ma najmniej straconych bramek tylko 4.W meczu z West Ham Sunderland strzelił gola w 9 minucie i potrafił utrzymać ten wynik aż do 92 minuty.W meczu z Liverpoolem utrzymywał korzystny wynik aż do 72 minuty.Bliska Historia także pokazuje że drużyna Manchesteru City jak wpadnie w kryzys słabej formy to utrzymuję ją przez dłuższy czas.Dlatego uważam że wypoczęty zespół czarnych kotów będzie wstanie utrzymać bezbramkowy wynik do przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier League

godz: 13.45

Manchester City - Sunderland

Typ: ile bramek strzeli zespół 1? 3 lub wiecej

Kurs: 2.10

Buk: Bwin

 

Ja gram zdecydowanie przeciwko czarnym kotom dzisiaj. Jest to zespół, który cudem nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie. W każdym meczu jest słabszy, gra oparta jest na Fletcherze, który do tej pory to co miał to strzelał. Mają bardzo dużó szczęścia do tej pory i kiedys musi sie ono skończyć. W meczu z Liverpoolem, Swansea czy Wigan byli dużo gorsi, zarówno w środku pola jak i w ofensywie i defensywie. Rywale w każdym meczu stwarzają sobie po kilka świetnych okazji. W meczu z Wigan, które znowu nie ma dobrego początku sezonu oddali max 2 celne strzały na bramkę, a trzeba dodać, że grali 40 minut w przewadze. Bardzo zawiodłem się na Oneillu i jego zespole. Obrona ma dziury i City to wykorzysta. Jedynym problemem może być zmęczenie City po LM. Jednak ławkę mają sporo. W środę mało grali Balotelli i Tevez. Może wejśc też Sinclair Barry, KOlarov. W LM zagrali ostatnio srednio, ale wcześniej wygrali na craven Cottage z Fulham co jest dobrym wynikiem, mimo, że przegrywali 1-0. dzisiaj mam nadzieje, że Sunderland dostanie to na co zasłuzył od poczatku sezonu czyli ostry łomot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna

Spotkanie: West Brom – QPR

Typ: obie strzelą

Kurs: 1.70

Bukmacher: Sportingbet

 

West Brom - 6 drużyna z dorobkiem 11 punktów podejmuje ostatnią w tabeli QPR z dorobkiem 2 oczek. Faworytem są więc gospodarze ale jak to bywa w takich meczach, często padają zaskakujące rezultaty. QPR ma całkiem niezły skład, w dodatku w dwóch poprzednich wyjazdowych meczach potrafili prowadzić z MC i bramkowo remisować z Kogutami. Natomiast fakt, że przegrali dwa ostatnie mecze u siebie będzie podwójnie motywować QPR do odważnej gry. A, że WB u siebie dużo strzela, stąd stawiam na bramki w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Premier League, godz. 14.300

Spotkanie: Southampton - Fulham [Łączna liczba fauli u/o 20,5]

Typ: under

Kurs: 1.75

Bukmacher: Expekt

Analiza: Trudno typować wynik meczu, ale co ciekawe spróbuję wytypować ilość popełnionych fauli. Te dwie drużyny według statystyk są najrzadziej faulującymi w lidze angielskiej. Gospodarze do tej pory średnio faulowali 7,17 raza w meczu, natomiast Fulham ma średnio 8,0 faula/mecz. Granica na poziomie 20 wydaje mi się dość wysoka, więc spróbują zagrać under. Święci w ostatnich 5 grach mieli 7, 7, 5, 9 i 9 fauli patrząc od meczu z Evertonem do meczu z Wigan (tylko ligowe). Fulham notował 7, 12, 6, 5 i 6 fauli patrząc od meczu z City do meczu z United (tylko liga). Jedyną niepewność w tym zakładzie wprowadza arbiter spotkania Mark Clattenburg. To sędzie, który lubi gwizdać i czasami wywołuje sporo kontrowersji swoimi decyzjami. Tak czy inaczej patrząc na ostatnie 5 gier i jednych i drugich, to w żadnym nie była przekroczona granica 20 fauli, a przecież obie drużyny grały z częsciej faulującymi zespołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Premier league, 14.30

Spotkanie: Southampton - Fulham

Typ: Southampton

Kurs: 2.70

Bukmacher: WilliamHill

 

Mecz beniaminka z mocnym średniakiem ostatnich lat. Southampton zdobył wielu fanów swoją grą w tym sezonie. Drużyna, która gra otwarta piłkę i walczy z każdym z kim przyjdzie im się mierzyć. Do tej pory tylko 3 pkt w 6 meczach. Jednak oprócz klęski na Emirates prezentuja się nienajgorzej. Przegrana 3-2 na Etihad gdzie zaprezentowali się świetnie, przegrana u siebie z ManU 3-2 w meczu, w którym byli lepsi od swoich rywali. Do tego porażki na Goodison z Evertonem, który gra świetnie w tym sezonie i niesprawieliwa przegrana z Wigan, które w moim mniemaniu tak słabe jak to sie o nich mówi nie jest. Grali z dobrymi drużynami dłównie do tej pory. Zdobyli aż 10 bramek, gorzej z defensywą, ale na Fulham powinno starczyć. Co do Fulham to ludzie niektórzy patrzą na nich przez pryzmat ostatnich sezonów. Ja jednak watpię, aby w tym sezonie mogli znowu być tak silnym średniakiem jak do tej pory. Drużynę opuścili najważniejsi piłkarze poprzedniego sezonu - Murphy, Dempsey, Dembele,a jeszcze w zimie Zamora. Zastąpili ich Petric i Berbatov. Dla Murphyego nie znaleziono zastepępstwa i w środku stracili wiele na jakości. Berbatova jutro nie zobaczy, Petricia być może też nie. Southampton gra świetnie z przodu, mieli troche pecha, może to brak doświadczenia, ale przegrana z ManU w ostatnich minutach i ManC też w końcówce były do uratowania. Swietnie spisuje się Lambert, nieźle działają skrzydła i kontry. grają bez kompleksów i z wielkim zaangażowaniem, na kóre świetnie się patrzy. Fulham ostatnio przegrało z niebędącym w najlepszej dyspozycji Man City 2-1 u siebie. Wygrali tez wczesniej z Wigan, ale nie było to zasłużone zwycięstwo. Nie wierzę w Fulham, że będą grali tak jak w zeszłym sezonie, a zwłaszcza bez Berbatova i Petricia. Bo kto ma tam to ciągnąc? Stary Duff, czy może młody Kataniklic? Jest niby Rodallega, który nie jest w formie jaką miał jakiś czas temu w Wigan. druzyna, kóra zbyt wiele straciła i nie będzie jej tak łatwo to poskładać. Obok takiego kursu nie jestem w stanie przejść obojętnie i pobieram go bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tottenham - Aston Villa

Typ:1

Kurs: 1,5

Buk: Pinnacle

 

Analiza:

 

W niedzielne popołudnie Tottenham Hotspur na White Hart Lane, podejmie Aston Villa. Koguty tydzień temu osiągneły historyczny wynik ogrywając na Old Trafford Mancheser United, oglądając mecz byłem pod wrażeniem gry kogutów, szczególnie w pierwszej połowie. The Spurs w trzech meczach na White Hart Lane wygrali jedno i dwa zremisowali co czyni ich niepokonanymi na swoim terenie.

 

Tottenham - Q.P.R.

2:1

 

Tottenham - Norwich

1:1

 

Tottenham - W.B.A.

1:1

 

Forma Tottenhamu znacząco idzie w górę. Warto wspomnieć że do drużyny po kontuzji, wrócił Emmanuel Adebayor. Togijczyk posiada patent na strzelanie goli, drużynie z Birmingham. Ta sztuka udała mu się sześciokrotnie w ośmiu meczach jakie rozegrał przeciwko Aston Villa. Natomiast drużyna z Birmingham notuje jeden z najgorszych startów w lidzę. The Villians na wyjeździe radzą sobie wyjątkowo kiepsko zdobywając do tej pory jeden punkt na trzy rozegrane spotkania.

 

 

Southampton - Aston Villa

4:1

 

Newcastle - Aston Villa

1:1

 

West Ham - Aston Villa

1:0

 

A jeśli dodać do tego kontuzje w zespole z Birmingham, urazy wykluczją Dunne'a, Ireland'a, Gardener'a. Misja pokonania lub przynajmniej zremisowania na White Hart Lane jest dla Aston Villa mission impossinble. Stawiam na zwycięsto gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiem że kursy są słabe ale w 8 kolejce PL można śmiało grać na Liverpool. Reading to jest tak mega słaba drużyna to aż boli, jak widziałem ich mecz ze Swansea to był cud jakich mało że oni wygrywali 0:2, choć jasne było że tak się to nie skończy bo z tak tragiczną grą i z masą szczęścia i tak meczy się nie będzie wygrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool - Reading

godz: 16.00

Typ: Liverpool (-1.5)

Kurs: 2.04

Buk: Pinnacle Sports

 

Liverpool dalej pozostaje bez zwyciestwa na własnym obiekcie, ale jestem przekonany, ze ten mecz to zmieni. Piłkarze Rodgersa początek sezonu mają słaby jeżeli chodzi o punkty w tabeli, aczkolwiek robią wielkie wrażenie swoją grą. Osobiście uważałam, ze po kadencji dlaglisha długo zajmie zanim wdrozyn swój styl gry, ale to juz się dzieje. Piłka momentami chodzi jak po sznurku, jak to miało miejsce chociazby w meczu z Udine. Dalej nawiększa bolączką sa indywidualne błedy w obronie. Jest to spowodowane tym,ze Rodgers wpaja swoim zawdonikow rozgrywanie piłki a nie wybijanie jest przy ataku przeciwnnika. Jest top zadanie cięzki, ale coraz lepiej to wyglada i nie ma chaosu w ich druzynie. Z przodu świetnie prezentuja się młodzi Stering i Suso. Ten pierwszy jest etatowym skrzydłowym i robi wielkie wrażenie. W meczu ze Stoke obaj grali w p[ierwszym składzie. Był to moim zdaniem błąd, ponieważ wiadomo jak graja The Potters i tak młodzi zawdoniy nie mieli zbyt wielkich szans na walke jak równy z równym. Teraz ekipa ie grająca az tak siłowo i jak dostaną szansę to bedzie dużo lepiej niż garncarzami. Dobyrm odniesieniem dla tego meczu jest spotkanie z Norwich, ponieważ Reading prezentuje podobny pozim. Wtedy to the Reds pokonali pewnie 5-2 swojego rywala grajac świetna piłkęi tracą bramki dopiero po strzeleniu 4 kiedy to sie juz rozluźnili. Ostatnio Reading zremisowali ze Swansea, ale zagrali barodzi słabe zawody i nic nie wskazuje, żeby w tym meczu zagrali lepiej. Mieli sporo szczęścia, które wykorzystali, ale w tym meczu będą całkowicie zdominowanie przez Liverpool i wątpie aby Ci nie skorzystali z okazji i nie sięgnęli po pewne 3 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunderland - Newcastle

godz: 14.30

Typ: Newcastle DNB

Kurs: 2.00 ]

Buk: Bwin

 

Derby Tyne Wear i obie ekipy bedą chciały zdobyć komplet punktów. Ja stawiam na gosci z kilku przyczyn. Główną przyczyna jest fatalna gra gospodarzy tego meczu w tym sezonie. Miałam nieprzyjeność oglądac ich kilka razy w akcji w tym sezonie i w każdym meczu prezentowali się bardzo słabo. Ostatni mecz z Man City to pokaz bezradności tej ekipy. O`neill gra minimalistycznie, chce strzelic bramkę i dowieźć do końca wynik. W druzynie nie ma pomysłu na grę, akcję sa szybko przerywane, nie potrafią się utrzymac przy piłce. W obronie bez szału i myślę, ze w tym meczu będziemy oglądac podobną druzyne. W tym sezonie u siebie grali 2 mecze i w obu byli słabsi od rywali. Z Liverpoolem 1-1, ale wynik ten zawdzięczaja słabej skuteczności the Reds. W meczu z Wigan wygrali, ale również grali tragicznie i Wigan spokojnie mogli odnieśc zwyciestwo, jednak Sunderland skorzystał na czerwonej kartce dla Gomeza. Teraz przyjeżdża Newcastle, które również nie zachwyca w tym sezonie, ale i tak grają duzo lepiej, do tego mają świetnego Ba w ataku, w środku wrócił Tiote i zagrał juz ostatnio z manU. Fakt, że słabo, ale teraz powinno byc tylko lepiej i ten środek Tiote-Cabaye powinien funkcjonowac jak w zeszłym sezonie. Bardzo ważne dla tej druzyny to powrót kapitanan Collociniego, Taylor i Krula. Pardew pewnie z nich skorzysta w tak ważnym meczu i będzie to wielki kopniak dla Newcastle. Do tej pory słabe wyniki były pokłosiem słabej defensywy. Z niej brała sie z zesłym sezonie ich dobra gr. Pardew lubi kontrowac i ma ku temu odpowiednich ludzie. Jak w obronie mają poukładane to wygrywają. teraz piłkarze będa bardzo zmotywowani, bo wraca trzon defensywy. Nie wierzę, aby tak słabo grajacy Sunderland był w stanie pokonać wzmocnione Newcastle. Stawiam tutaj na zwyciestwo gości z opcją DNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Premier League)

Mecz: QPR - Everton

Typ: Everton

Kurs: 2,10

Bukmacher: Bwin

Data: 21.10.12 r. godz: 17:00

 

Analiza:

 

W ostatnim spotkaniu ósmej kolejki angielskiej Ekstraklasy zespół Queens Park Rangers podejmie Everton. Gospodarze jak na razie zawodzą, w siedmiu meczach zdobyli zaledwie dwa punkty i zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Również bilans bramek 6:16 pokazuje że zespół ma problemy zarówno z grą w ataku jak i w obronie.

 

Z kolei Everton od początku rozgrywek utrzymuje się w czołówce, gra efektownie i dynamicznie, widać że Moyes znakomicie przygotował zespół do sezonu. Na wyjeździe Everton zdobył już siedem punktów i ma bilans bramek 8:5. Myślę że dzisiaj też graczy z Liverpoolu stać na odniesienie zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier League

Stoke - Sunderland

godz: 16.00

Typ: Stoke (-1 AH)

Kurs: 2.98

Buk: Pinnacle Sports

 

Bardzo solidny zespół Stoke podejmowac bedzie jedną z bardziej zawodzących w tym sezonie w mojej ocenie druzynę Premier League - Sunderland. Stoke jak narazie z 2 porażkami w sezonie, ale trzeba oddać, że doznali ich na Stamford Bridge oraz na Old Trafford czyli na bardzo ciężkich terenach. W dodatku w obu meczach stwaiali bardzo ciężki opór faworytom. Wczesniej na tapecie również mieli wymagających rywali, chcociażby liverpool, Arsenal czy City. We wszystkich meczach prezentoweali się conajmniej przyzwoicie i grali to dop czego nas przyzwyczaili czyli solidnie w obronie i coś tam ukąsili z przodu. Drużyna, która jest switenie zorganizowana z tyłu, a z przodu ma "wieże" na które często zagrywane sa długie piłki i po zgraniu głowa często nastepuje zagrożenie bramki przeciwnika. Bardzo mocnym punktem tego zespołu sa również bardzo dobrze grane stałe fragmenty gry.

Co do Sunderlandu to tak jak wspomniałam na poczatku- bardzo zawodzą. Druzyna z niemałym potencjałem, wydawałoby się niezłym trenrem,a gra chyaba najbardziej asekuracyjnie i bezpomysłowo w ataku ze wszystkich druzyn ligi. Osobiście za taki stan rzeczy obwiniam O`neilla, który w poprzednich klubach grał niezłą piłkę i wymagał duzo wiecej od swoich zawodników niz teraz. Narazie zdobyli 8 pkt w 7 meczach i jest to liczba i tak zbyt duża jak na grę, kóra pkazują. Do tej pory mieli masę szczęścia, a to zawodnikom rywali odbijało (Tiote i jego czerwona kartka), albo sedzia sie mylił i wywalał rywala(Gomez w meczu z Wigan), a top zbyt słaba skuteczność rywali(liverpool , Swansea, Arsenal). W żadnym, dosłownie żadnym meczu nie byli lepsi od swoich rywali. W meczu z Wigan spokojnie mogli przegrywac do przerwy, ale napastnicy Wigan strasznie razili nieskutecznością, apóxniej jak juz pisałam nie popisał się sędzia. Czara goryczy przelała się już na Etihad gdzie dostali trójkę, ani razu nie zagrażając powaniej bramce Harta i teraz nie zdziwiłabym się gdyby było podbnie. Stoke góruje nad nimi w wielu aspektach i nie boje się tutaj zagrac na gospodarzy z handi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier League

Chelsea - ManU

godz: 17.00, 28.10.2012

Typ: Over 3.5 goals

Kurs: 2.85

Buk: Expekt

 

Mecz, który zapowiada się niezwykle elektryzujaco i atraksyjnie. zdziwiły mnie kursy na overy w tym meczu. Wystarczy popatrzeć na ostatnie wystepy obu druzynyn, tam az roi się od overów. Obie ekipy z wielka siłą rażenia z przodu. Z tyłu zaś jest trochę problemów. W Chelsea nie zagra kapitan John Terry, który jest zawieszony. Parę stoperów będą tworzyc Cahill z, którzy świetnie prezentuja sie z Terrym jednak razem nie ustrzegaja się błedów. Obaj jak na stoperów bardzo dobrze prezentują się z piłką przy nodze i potrafiś strzelac bramki. na bokach Ivanovic i Cole czyli również ofensywnie nastawieni obrońcy. W przodu az nadto jakości. Hazard, Mata, Oscar, Torres. Za nimi Mikel i Ramires. Tak powinna wyglądac 11 Chelsea. Wygląda to bardzo okazale i o bramki powinnismy być pewnie. O to, że straca też poniewą obrona nie jest tak mocna ja z terrym co pokazał mecz z Tottenhamem, gdzie 2 gole stracili, a do tego mogli jeszcze kilka stracić. W gazie jest również ofensywa manU. Rooney w formie po powrocie z kontuzji. RvP nie błyszczy tak jak w Arsenalu, ale swoje strzela. Wrócił Young chociaz nie wiem czy zagra od początku. Skrzydła i tak są silne z Valencią i Nanim, a do tego Rafael w swietnej formie od początku sezonu na prawej flance i Evra na lewej. W środku Cleverley zapewne z Carrickiem. Na srodku obrony Evans i Ferdinand, który w tym sezonie popełnił juz więcej błędów niż chyba przez ostatnie parę sezonów. Obrona United jest najsłabsza ich obrona od ładnych kilku lat. W bramce bez szału, tak samo jak w środku obrony i środku pola. Dużo błędów indywidualnych czy w ustawieniu. takie bramki jak tracili z Tottenhamem to śmiech na sali. nie wierzę, aby nagle obrona United zaczęła dobrze funkcjonować. Obie ekipy z mega potencjałem i dziurami w obronie. To musi byc otwarty mecz z wieloma bramkami i na to stawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Anglia 27.10.12, 16.00

Spotkanie: Reading - Fulham

Typ: remis

Kurs: 3.50

Bukmacher: pinaccle

 

Mecz 19 drużyny z 8. Reading bez zwycięstwa w tym sezonie notuje 3 remisy i 4 porażki, 8 bramek strzelonych i 14 straconych dorobek 3 punktów, u siebie 2 remisy i 1 porażka. Z kolei fulham zdobył do tej pory 13 punktów, strzelił 16 bramek a stracił 11. Fulhm wygrał 4 spotkania, raz zremisował i razy 3 przegrał, z tym że 2 razy z Man UTD, i M. City. Na wyjeździe 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki w bramkach 6-9. Statystki przemawiają za gośćmi, którzy ostatnio są w dobrej formie, wygrali z Aston Villa, West Bromach i Wigan na wyjeździe, przegrywając u siebie z M. City. Wzmocnienie Berbatovem stanowią solidną drużynę. Z kolei Reading musi zacząć łapać punkty, zwłaszcza u siebie jeśli myśli o utrzymaniu. W tym meczu ze strony gospodarzy liczę na Pogrebnyka i mentalność drużyn na Wyspach, która każe walczyć do końca. Reasumując na papierze faworytem jest Fulham, jednak gospodarzy stać co najmniej na remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Premier League

Spotkanie: Chelsea Londyn - Manchester United

Typ: Chelsea Londyn zdobędzie gole w obu połowach

Kurs: 3,20

Godz: 28.10.2012 17:00

Bukmacher: Unibet

Analiza: Będzie to mecz na szczycie Premier League. Obie drużyny są w doskonałej formie, jednak na mnie większe wrażenie robi gra Chelsea. Chelsea w dwóch ostatnich meczach ligowych strzeliła w sumie aż osiem goli wygrywając 4:1 z Norwich na własnym boisku oraz 4:2 z Tottenhamem na wyjeździe. W obu tych meczach Chelsea strzeliło gole w obu połowach. Wcześniej Chelsea wygrało na wyjeździe z Arsenalem 2:1 również zdobywając bramki w obu połowach. Manchester również strzela sporo goli, ale też mnóstwo traci. W ostatnim meczu ze Stoke Manchester stracił dwa gole(po jednym w obu połowach), trochę wcześniej z Tottenhamem stracili aż trzy gole. Chelsea jest w doskonałej formie jeśli chodzi o zdobywanie goli w lidze, więc po takim kursie podoba mi się typ na to, że Chelsea zdobędzie gole w obu połowach. W zeszłym sezonie mecz na boisku Chelsea skończył się wynikiem 3:3(gole Chelsea w obu połowach), tym razem liczę na równie emocjonujący mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 28.10.12 (17:00)

Dyscyplina: Pilka nozna

Spotkanie: Chelsea Londyn - Manchester United

Typ: Juan Mata strzeli bramkę

Kurs: 4,33

Bukmacher: William Hill

 

To jest na pewno hit 9 kolejki angielskiej Premier League, lider tabeli czyli Chelsea zagraja u siebie z trzecia ekipa czyli MUnited. The Blues i tak pozostana liderem nawet jak przegraja to spotkanie ale oni wiedza ze jakby zdobyli 3 punkty z takim rywalem jak MU to bedzie to super zaliczka przed dalsza walka o mistrzostwo Anglii ktora pozwolilaby troche uciec w tabeli goniacym lidera zespolom. Mysle ze zobaczymy dzisiaj mecz gdzie bedzie duzo emocji i bramek bo tak sie sklada ze United w tym sezonie graja bardzo overowo. W 8 meczach MU padly w sumie 33 bramki czyli to daje bardzo duza srednia lekko powyzej 4 bramek na mecz. Chelsea na poczatku grala underowo troche ale zespol sie rozpedzil i ostatnie mecze to tez wysokie wyniki 4:2 z Tottenhamem, 4:1 z Norwich, ogolnie w 8 meczach 25 bramek to tez dobra srednia. A w statystyce h2h tez sa wysokie wyniki. Ostatni mecz w lutym tego roku to bardzo wysoki wynik 3:3 w Londynie. W tym sezonie jest szansa ze zostanie powtorzony bo United nie maja zelaznej obrony i prawie w kazdym meczu traca gole. A ich kunszt polega na tym ze prawie zawsze tez wiecej strzelaja niz przeciwnik. Chelsea 6 bramek straconych w 8 meczach czyli defensywa lepsza w statystykach ale uwazam ze dzisiaj zespoly nie beda graly defensywnie. MU beda chcieli wygrac bo wtedy dogonia Londynczykow na dystans 1 punktu a Chelsea bedzie chciala wygrac bo wtedy ucieknie United na dystans 7 punktow. Remisu sie nie spodziewam bo w 8 meczach na razie MU ani razu nie remisowal a Chelsea tylko raz, czyli widac jak bezkompromisowo graja te druzyny. Dzis oby zagraly tak samo a sadze ze Mata moze cos strzelic bo Hiszpan jest ostatnio w formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Anglia, godzina 14:30

Spotkanie: Everton - Liverpool

Typ: Everton

Kurs: 2.80

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Dziś o godzinie 14:30 w Anglii odbędą się derby Liverpoolu, czyli spotkanie Everton - Liverpool, kursy są bardzo wyrównane jednak ja jestem w stanie zaryzykować i postawić na gospodarzy. Gospodarze, czyli Everton to obecnie 5 zespół Premier League, drużyna ta ma na swoim koncie 15 punktów (4 zwycięstwa, 3 remisy, oraz 1 porażka), oraz stosunek bramkowy wynoszący 15:9. Ostatnie 5 meczy tego zespołu to następujące wyniki: remis u siebie z Newcastle 2:2, wygrana na wyjeździe z Swansea 3:0, wygrana u siebie 3:1 z Southampton, remis 2:2 na wyjeździe z Wigan, oraz remis na wyjeździe z QPR 1:1. Everton w tym sezonie w lidze doznał tylko jednej porażki, było to na wyjeździe z West Bromem 0:2, Liverpool również przegrał z nimi na wyjeździe, ale aż 0:3. Everton w tym sezonie na Goodison Park spisuje się następująco: 3 mecze - 2 zwycięstwa, 1 remis, udało się wygrać 1:0 z Manchesterem United, zremisować 2:2 z Newcastle oraz wygrać 3:1 z Southampton, jak widzimy Everton na własnym terenie jest bardzo silny, co potwierdza poprzedni sezon, który Everton zakończył wyżej niż Liverpool. Goście to Liverpool jest to obecnie dopiero 13 zespół ligi, drużyna po 13 kolejkach ma na swoim koncie 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki), oraz stosunek bramkowy wynoszący 10:12. Ostatnie 5 meczy ligowych The Reds to następujące rezultaty: remis na wyjeździe 1:1 z Sunderlandem, porażka u siebie z Czerwonymi Diabłami 1:2, wygrana na wyjeździe z Norwich 5:2, remis u siebie ze Stoke 0:0, wygrana u siebie z Reading 1:0. Na wyjeździe Liverpool w tym sezonie spisuje się średnio - 1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka. Na wyjeździe w poprzednim sezonie The Reds przegrało aż 10 meczy. W czwartek Liverpool grał mecz w lidze europejskiej, i grało paru zawodników z podstawowego składu, więc zespół może być lekko zmęczony. Everton z kolei miał tydzień na odpoczynek. Jeśli Everton zagra tak jak w meczu przeciwko Manchesterowi United to jestem pewnych ich zwycięstwa. Atutem Evertonu jest publiczność, i Liverpoolu często egoistycznie gra Suarez, Liverpool ma nazwiska, z kolei Everton drużynę. Na własnym stadionie Everton jest w stanie, wygrać z Liverpoolem, ostatnio uczynili to w 2010 roku, teraz czas na powtórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Anglia Premiere League, godzina 17:00

Spotkanie: Chelsea - Manchester United

Typ: Everton

Kurs: 3,53

Bukmacher: Pinnacle Sports

Analiza:

 

Dzisiaj jeden z najważniejszych meczów ligowego sezonu w Anglii. O 17.00 polskiego czasu na Stamford Bridge odbędzie się zacięty pojedynek o 3 punkty między liderem i viceliderem.

Konkretniej Chelsea będzie podejmowało u siebie Manchester United. Liczę, że powtórzy się wynik z poprzedniego sezonu gdy padło sporo bramek a mecz skończył się remisem 3-3.

 

Chelsea zacznie mecz bardzo zmotywowana porażką w ostatnim meczu Ligi Mistrzów. Będą chcieli pokazać, że w Doniecku był to tylko wypadek przy pracy. W Premere League

Chelsea radzi sobie znakomicie. Na 8 spotkań aż 22 punkty (7-1-0) nie ponosząc porażki w tym sezonie. Warto dodać że Chelsea straciła tylko 6 bramek w 8 spotkaniach.

The Blues u siebie 4 mecze 12 punktów 11:3 w bramkach.

 

Chelsea 4-1 Norwich

Chelsea 1-0 Stoke

Chelsea 2-0 Newcastle

Chelsea 4-2 Reading

 

Prawde mówiąc na Stamford nie przyjechał jeszcze wymagający rywal z górnej półki. Stoke przegrało tylko 1-0 tracąc bramke w 85 minucie.

 

Manchester United zajmuje drugą lokate w Premier League. Na 8 spotkań 18 punktów 6 wygranych i dwie porażki. Ich stosunek bramek to 21:11

Od 3 spotkań United z wyjazdów wracają z kompletem punktów w lidze:

 

Newcastle 0-3 Manchester Utd

Liverpool 1-2 Manchester Utd

Southampton 2-3 Manchester Utd

 

Warto zaznaczyć że przeciwnicy United nie byli zwykłymi drużynami. Newcastle i Liverpool można zaliczyć do górnej półki w Lidze Angielskiej.

 

Przewidywane składy:

Chelsea: Cech - Ivanovic, Luiz, Cahill, Cole, Ramires, Mikel, Hazard, Oscar, Mata, Torres

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra, Carrick, Scholes, Cleverley, Rooney, Hernandez, Van Persie

 

Poprzednie pojedynki między Chelsea i United na Stamford:

 

Chelsea 3-3 Manchester Utd

Chelsea 2-1 Manchester Utd

Chelsea 1-0 Manchester Utd

Chelsea 1-1 Manchester Utd

 

Osobisty Typ: 1-1 / 2-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Anglia Premiere League, godzina 17:00

Spotkanie: Chelsea - Manchester United

Typ: Everton

Kurs: 3,53

Bukmacher: Pinnacle Sports

Analiza:

 

Dzisiaj jeden z najważniejszych meczów ligowego sezonu w Anglii. O 17.00 polskiego czasu na Stamford Bridge odbędzie się zacięty pojedynek o 3 punkty między liderem i viceliderem.

Konkretniej Chelsea będzie podejmowało u siebie Manchester United. Liczę, że powtórzy się wynik z poprzedniego sezonu gdy padło sporo bramek a mecz skończył się remisem 3-3.

 

Chelsea zacznie mecz bardzo zmotywowana porażką w ostatnim meczu Ligi Mistrzów. Będą chcieli pokazać, że w Doniecku był to tylko wypadek przy pracy. W Premere League

Chelsea radzi sobie znakomicie. Na 8 spotkań aż 22 punkty (7-1-0) nie ponosząc porażki w tym sezonie. Warto dodać że Chelsea straciła tylko 6 bramek w 8 spotkaniach.

The Blues u siebie 4 mecze 12 punktów 11:3 w bramkach.

 

Chelsea 4-1 Norwich

Chelsea 1-0 Stoke

Chelsea 2-0 Newcastle

Chelsea 4-2 Reading

 

Prawde mówiąc na Stamford nie przyjechał jeszcze wymagający rywal z górnej półki. Stoke przegrało tylko 1-0 tracąc bramke w 85 minucie.

 

Manchester United zajmuje drugą lokate w Premier League. Na 8 spotkań 18 punktów 6 wygranych i dwie porażki. Ich stosunek bramek to 21:11

Od 3 spotkań United z wyjazdów wracają z kompletem punktów w lidze:

 

Newcastle 0-3 Manchester Utd

Liverpool 1-2 Manchester Utd

Southampton 2-3 Manchester Utd

 

Warto zaznaczyć że przeciwnicy United nie byli zwykłymi drużynami. Newcastle i Liverpool można zaliczyć do górnej półki w Lidze Angielskiej.

 

Przewidywane składy:

Chelsea: Cech - Ivanovic, Luiz, Cahill, Cole, Ramires, Mikel, Hazard, Oscar, Mata, Torres

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra, Carrick, Scholes, Cleverley, Rooney, Hernandez, Van Persie

 

Poprzednie pojedynki między Chelsea i United na Stamford:

 

Chelsea 3-3 Manchester Utd

Chelsea 2-1 Manchester Utd

Chelsea 1-0 Manchester Utd

Chelsea 1-1 Manchester Utd

 

Osobisty Typ: 1-1 / 2-2

 

 

Typ tutaj to oczywiście - X Remis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna – Anglia, Premier League

Spotkanie: Manchester United - Arsenal Londyn

Typ: Manchester (-1 HA)

Kurs: 2,33

Buk: Pinnacle

 

W hicie 10 kolejki Premier League Manchester United podejmie na własnym boisku Arsenal Londyn. Przed rokiem na Old Trafford "Czerwone Diabły" wręcz zdemolowały "Kanonierów", wygrywając aż 8:2. Trudno przypuszczać, aby podobne rozmiary zwycięstwa się powtórzyły, ale dalej gospodarze są faworytem wg bukmacherów. Podopieczni Fergusona są vice liderem i tracą tylko jeden punkt do Chelsea. Co prawda ostatni mecz wygrali w kontrowersyjnych okolicznościach z "The Blues", ale dzisiaj mają stosunkowo łatwiejszego rywala i do tego na własnym stadionie. W tym sezonie ofensywa Manchesteru spisuje się bardzo dobrze, strzelając aż 24 bramki do siatki rywala. W takich superlatywach nie można wypowiedzieć się defensywie, która straciła jak dotąd aż 14 bramek. Na pewno gospodarze odczuwają brak podstawowego obrońcy Vidićia. Ponadto w jutrzejszym meczu wystąpią bez Kagawy, Smallinga i Jonesa. Smaczku meczu na pewno doda osoba Robina van Persiego, który nie tak dawno strzelał jak na zawołanie dla "Kanonierów", a dziś wystąpi przeciw swoim byłym kolegom.

Arsenal w tym sezonie nie zachwyca, zajmując odległe szóste miejsce w tabeli. Również przez błąd arbitra wygrali spotkanie ze słabiutkim QPR 1:0. Słabą stroną Arsenalu jest dość nieskuteczna ofensywa i brak snajpera w zespole, jakim był bez wątpienia RvP. Również pozycja bramkarza niepewna, gdyż zdarzają mu się katastrofalne błędy. Szeroka jest również ławka kontuzjowanych u gości, gdyż nie zagra m.in:Gervinho, Gibbs, Diaby, Rosicky oraz w bramce nie wystąpi ani Szczęsny, ani Fabiański. Pod znakiem zapytania stoi występ Alexa Chamberlaina. Moim zdaniem w tym meczu pewnie powinni wygrać podopieczni Fergusona, którzy mają o wiele silniejszą defensywę oraz solidnego "killera" w postaci Robina van Persiego. Jeśli ustrzegą się głupich błędów w defensywie, są w stanie spokojnie wygrać mecz dwoma bramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 03.11.2012 16:00

Spotkanie: Swansea - Chelsea

Typ: BTS (obie strzelą)

Kurs: 1,57

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Z sobotnich spotkań wybrałem starcie pomiędzy Sweansa a liderem tabeli Chelsea Londyn.

Sytuacja w Tabeli: Goście zajmują najwyższą lokatę w Premier League z dorobkiem 22 punktów. Natomiast

gospodarze gdyby grali tak jak na początku sezonu, zajmowali by wyższe miejsce niż obecne 11. Chelsea od początku sezonu

zdołała wygrać 7 razy, 1 raz zremisować oraz 1 raz przegrać w dość kontrowersyjnym meczu przeciwko Manchesterowi United.

Swansea jak już wspomniałem po dobrych pierwszych meczach niestety osłabła i zanotowała gorsze wyniki: 3 zwycięstwa (w tym 2 w pierwszych dwóch kolejkach)

2 remisy i 4 porażki. Bilans bramek to odpowiednio Swansea 14;13, a Londyńczycy 21:9.

Składy:

Chelsea:

*Zabraknie na pewno kapitana Johna Terr'ego, z powodu zawieszenia

*Nie zobaczymy też kontuzjowanego Franka Lamparda

*Niepewny jest występ Ashley'ego Cola, Juana Maty oraz Davida Luiza.

*Nie wiadomo kogo Roberto Di Mateo wystawi na środek ataku, czy będzie to znów Fernando Torres, a może da szanse

Danielowi Sturridge'owi, który w ostatnim ligowym meczu zdobył bramkę przeciwko Manchesterowi United.

Swansea:

*Na boisku nie ujrzymy pierwszego bramkarza Michael'a Vorm'a

Wydaje mi się że typ BTS, to niezbyt ryzykowny zakład. Chelsea po stracie bramki od razu ruszy w poszukiwaniu

celnych strzałów, tak jak to było w obu meczach przeciwko Diabłom.

 

Mój typ: 1:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga angielska, godz. 16:00

Spotkanie: Sunderland-Aston Villa

Typ: Sunderland

Kurs: 2.18

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Sunderland wraca do akcji na swój stadion i zagra dzis z Aston Villa. Sunderland w ostatniej serii spotkan, zremisowal bezbramkowo ze Stoke City, dla Black Cat byl to kolejny juz remisowy mecz w tym sezonie, interesujace, ze maja oni na koncie 5 remisow w 10 ostatnich meczach. Dzis w skladzie Sunderlandu nie zagra jedynie Titus Bramble, defensor ma problemy z kontuzja i na pewno nie pojawi sie dzis na Stadium of Light. To bedzie rowniez mecz wyjatkowy poniewaz spotykaja sie Martin O'Neill, ktory swego czasu bardzo dlugo pracowal w Szkocji w Celticu Glasgow a teraz jest szkoleniowcem Sunderlandu oraz Paul Lambert, ktory grl w tej druzynie w czasach gdy O'Neill byl managerem Celticu. Lambert dla Celtow rozegral prawie 200 spotkan w latach 1997-2005 i strzelil 14 goli, spotykaja sie wiec mistrz i uczen. Sunderland powinien rozpoczac z dwojka z przodu Steven Fletcher i Louis Saha. W ostatnim meczu O'Neill gral z bardzo defensywna formacja 4-5-1 dzis powinien wedlug mnie przejsc na 4-4-2. Aston Villa z ostatnich 10 spotkan wygrala ledwie 3,na wyjezdzie w tym sezonie Premier League jeszcze bez zwyciestwa z tylko jednym remisem i 4 porazkami. Aston Villa powinna zagrac z wracajacym do skladu po zawieszeniu Joe Bennettem. Karim El Ahmadi musi odpokutowac kare 5 kartek w tym sezonie i nie zagra dzis dla Villans. Dla mnie Sunderland dzis z trzema punktami wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...