Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: Papadopoulos w Leverkusen

 

Stoper Schalke Kyriakos Papadopoulos najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu do Bayeru Leverkusen.

 

Reprezentant Grecji przez ostatnie dwa lata rozegrał niewielką ilość meczów w Bundeslidze ze względu na liczne kontuzje. Liczy na odbudowanie formy sprzed Euro 2012, gdy był wyróżniającą się postacią drużyny z Westfalii.

 

- Cieszę się z takiego obrotu spraw. Bayer to klub z takimi ambicjami, jak Schalke. Liczę, że po powrocie do pełni formy po kontuzjach będę w stanie pomóc osiągnąć swoje, jak i klubowe cele w Leverkusen - stwierdził Papadopoulos.

 

Dyrektor sportowy Rudi Völler stwierdził, że wypożyczenie Greka pozwoliło skompletować kadrę na nadchodzący sezon w Bundeslidze i w europejskich pucharach. Były selekcjoner niemieckiej kadry pochwalił atuty 22-latka, takie jak szybkość lub umiejętność gry głową.

 

Oficjalnie: Behrami w HSV

 

Valon Behrami przenosi się do Hamburga.

 

Odejście reprezentanta Szwajcarii z Napoli było przesądzone od kilku dni, zwłaszcza gdy media obiegły zdjęcia, na których 29-latek przebywał w Niemczech, gdzie przechodził testy medyczne. Dopiero dziś pojawiło się jednak potwierdzenie, które umieścili Włosci za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze.

 

Behrami podjął decyzję o zmianie klubowych barw ze względu na chęć nowego wyzwania, jakim jest spróbowanie sił w Bundeslidzie. Nie miał także mocnej pozycji w byłym już zespole, choć przez dwa lata spędzone w Neapolu rozegrał 54 spotkania.

 

Choć szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, podejrzewa się, iż HSV zapłaciło za pomocnika około pięciu milionów euro.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oficjalnie: Nicolai Müller w HSV

 

Nicolai Müller przeniósł się z FSV Mainz do Hamburgera SV za 4,5 miliona euro.

 

Nowy skrzydłowy Hamburgera SV podpisał z klubem kontrakt do czerwca 2018 roku. W zespole z północy Niemiec Müller będzie występował z numerem "27".

 

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do tak wielkiego klubu jak HSV. Chcę pomóc drużynie wrócić na szczyt - mówi 26-letni piłkarz.

 

Müller w poprzednim sezonie w barwach Mainz w 26 spotkaniach strzelił dziewięć goli i zanotował trzy asysty. Końcówkę sezonu skrzydłowy stracił ze względu na kontuzję kolana.

 

Oficjalnie: José Reina w Bayernie Monachium!

 

Bayern Monachium potwierdził, że jest o krok od pozyskania José Reiny z Liverpoolu. Hiszpański bramkarz wkrótce przejdzie testy medyczne, a następnie podpisze kontrakt z niemieckim klubem.

 

Karl-Heinz Rummenigge podczas spotkania z mediami poinformował, że Bayern Monachium dogadał się ws. transferu Reiny z Liverpoolem. Według spekulacji medialnych cena za 31-latka powinna wynieść około trzy miliony euro.

 

Prezes rady nadzorczej Bayernu potwierdził również, że klub uzgodnił już warunki kontraktu z José Reiną.

 

Mimo transferu Reiny w klubie pozostanie też dotychczasowy zmiennik Manuela Neuera - Tom Starke.

 

Hiszpan podpisze kontrakt z Bayernem po pozytywnym przejściu testów medycznych. To powinno nastąpić w ciagu najbliżych kilku dni.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Guilavogui w Wolfsburgu

 

VfL Wolfsburg potwierdził transfer Josuhy Guilavoguiego z Atlético Madryt. Francuz został wypożyczony do VfL na dwa lata. Niemiecki klub zapewnił sobie opcję pierwokupu piłkarza.

 

Wolfsburg za dwuletnie wypożyczenie Guilavoguiego zapłacił Atlético 5,5 miliona euro. Zapewnił sobie również opcję pierwokupu piłkarza, która wynosi 5 milionów euro.

 

Guilavogui do Madrytu trafił z AS Saint-Étienne podczas zeszłorocznego letniego okienka transferowego za dziesięć milionów euro. Po zaledwie półrocznej przygodzie z Atlético powrócił do Saint-Étienne na zasadzie wypożyczenia.

 

Teraz 23-letni defensywny pomocnik będzie kontynuował swoją karierę w barwach VfL Wolfsburg.

 

Oficjalnie: Kostić w Stuttgarcie

 

Filip Kostić przeniósł się z holenderskiego FC Groningen do VfB Stuttgart.

 

Kostić podpisał z VfB Stuttgart kontrakt do czerwca 2019 roku. Utalentowany Serb przeniósł się do Bundesligi za około sześć milionów euro. 21-latek występuje na pozycji skrzydłowego.

 

Kostić cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. O zatrudnieniu Serba myślały m.in. takie kluby jak Benfica Lizbona czy Lazio Rzym. Gwiazda Groningen przeniosła się ostatecznie do Stuttgartu, gdzie ma zastąpić Ibrahimę Traore.

 

Lewonożny piłkarz w poprzednim sezonie ligi holenderskiej w 34 spotkaniach strzelił dziewięć bramek i zanotował osiem asyst.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Stankevicius w Hannoverze

 

Hannover oficjalnie poinformował o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Mariusa Stankeviciusa. 33-letni obrońca przenosi się do niemieckiej Bundesligi z Gaziantepsportu.

 

Zawodnik podpisał kontrakt na najbliższy sezon. W przeszłości występował w barwach Lazio Rzym, Sampdorii Genua, Brescii Calcio, Sevilli i Valenci CF.

 

W barwach tureckiego Gaziantepsporu występował przez ostatni sezon.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Baba w Augsburgu, Ostrzolek w HSV

 

Abdul Rahman Baba został nowym zawodnikiem FC Augsburg. Z kolei klub z Bawarii opuścił Matthias Ostrzolek, który przeniósł się do Hamburga.

 

- Cieszę się, że będę mógł grać teraz w Bundeslidze. Jestem szczęśliwy, że tu jestem, bo to dobre miejsce, żeby się rozwijać - powiedział Baba.

 

Ghańczyk podpisał z FC Augsburg pięcioletni kontrakt, obowiązujący do 30.06.2019 rok. Lewy obrońca będzie występował w koszulce z numerem 12. Kwota transferowa nie została ujawniona.

 

Tego samego dnia Augsburg opuścił dotychczasowy lewy obrońca, Matthias Ostrzolek. Niemiec polskiego pochodzenia miał z Augsburgiem jeszcze roczną umowę, co skłoniło włodarzy klubu do sprzedaży obrońcy.

 

- To był dla mnie wspaniały czas. Jestem wdzięczny kibicom, miastu i klubowi. Ale proszę o zrozumienie mojej decyzji o transferze do Hamburgera SV, ponieważ sądzę, że dla mnie to krok w przód - tłumaczył swoją decyzję o odejściu z Augsburgu Ostrzolek.

 

Oficjalnie: Elsner w Energie Cottbus

 

Rok Elsner został nowym zawodnikiem FC Energie Cottbus. Kontrakt obowiązywać będzie do 2016 roku.

 

O zakontraktowaniu Słoweńca, klub z trzeciej ligi niemieckiej poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Nadrzędnym celem na nadchodzący sezon jest awans do drugiego poziomu rozgrywkowego, a, żeby to osiągnąć klub potrzebował wzmocnień. Dla trenera, Stefana Krämera, to nie pierwsza próba pozyskania Elsnera. Jeszcze jako szkoleniowiec Arminii Bielefeld starał się go pozyskać, jednak wtedy to się nie udało:

 

- Kiedyś nie udało mi się go pozyskać, dlatego cieszę się, że teraz nadarzyła się taka okazja, z której skorzystaliśmy. Rok to naprawdę dobry zawodnik, który na pewno nam pomoże - powiedział.

 

Od początku tego roku 28-latek reprezentował barwy norweskiego Haugesund, do którego trafił z Arisu Saloniki. Wcześniej przez dwa i pół sezonu grał w Śląsku Wrocław, z którym w 2012 roku zdobył mistrzostwo Polski. W T-Mobile Ekstraklasie rozegrał 53 spotkania.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetklo zasila Schalke 04

 

Christian Wetklo podpisał roczny kontrakt z Schalke 04 Gelsenkirchen. Doświadczony golkiper przez ostatnie czternaście lat reprezentował barwy FSV Mainz.

 

Włodarze „Die Königsblauen” zdecydowali się na taki krok ze względu na kontuzje przywodziciela Fabiana Giefera, który prawdopodobnie do gry wróci dopiero w październiku. Wetklo ma pełnić rolę bramkarza numer dwa, gdyż pierwszym golkiperem Schalke jest Ralf Faehrmann. Kierownik drużyny z Gelsenkirchen powiedział, ze klub chciał szybko wypełnić lukę, po tym jak urazu doznał Giefer. – Biorąc pod uwagę fakt, że Giefer jest po za grą przez najbliższe kilkanaście tygodni nie chcieliśmy ryzykować i zatrudniliśmy Christiana. Wetklo jest doświadczony w swoim fachu i bardzo dobrze zna swoją pracę i swoja rolę –mówi Horst Heldt, który pełni funkcje kierownika drużyny.

 

Dla Christiana Wetklo to powrót do Gelsenkirchen po czternastu latach gry w Moguncji. 34-letni bramkarz w latach 1995-1999 występował w juniorskich drużynach Schalke 04. W minionym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch meczach.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Zuber w Hoffenheim

 

TSG 1899 Hoffenheim potwierdziło transfer Stevena Zubera z CSKA Moskwa.

 

Zuber podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2018 roku. 23-latek kosztował niemiecki klub około cztery miliony euro.

 

Szwajcar w CSKA Moskwa występował przez rok. W rosyjskim klubie zanotował 27 ligowych występów, w których strzelił jedną bramkę i zanotował pięć asyst. Zaliczył również sześć występów w Lidze Mistrzów. Do Moskwy trafił z Grashopper Zürich.

 

Nowy piłkarz Hoffenheim najczęściej występuje na pozycji skrzydłowego.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bendtner w Wolfsburgu

 

VfL Wolfsburg potwierdził transfer Nicklasa Bendtnera.

 

Bendtner do Wolfsburga trafił na zasadzie wolnego transferu. Duńczyk ostatnio występował w Arsenalu. Z niemiecką drużyną podpisał trzyletni kontrakt.

 

Znany ze swojej nieprzewidywalności Duńczyk zaskoczył już na początku swojej przygody z Bundesligą. 26-letni napastnik w zespole "Wilków" będzie występował z numerem "3" na koszulce. A jak ten wybór skomentował Bendtner? - Mama powiedziała, że ten jest odpowiedni.

 

- Jeśli dobry klub się tobą interesuje, jesteś szczęśliwy. Nie musiałem długo zastanawiać się nad transferem do Wolfsburga - mówi reprezentant Danii.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Briand w Hannoverze

 

Hannover zatrudnił do swojej drużyny byłego napastnika Olympique Lyon Jimmy'ego Brianda.

 

Siła ognia została wzmocniona tuż przed inauguracją Bundesligi. 29-letni Francuz podpisał z nowym klubem roczny kontrakt i będzie grał z numerem '21' na koszulce. Kwota transferu nie została ujawniona.

 

Wysoki zawodnik przez ostatnie cztery lata bronił barw ekipy ze Stade de Gerland, gdzie rozegrał 110 ligowych meczów i strzelił łącznie 21 bramek. W sezonie 2011/12 wywalczył z tym zespołem Puchar Francji, co było największym sukcesem podczas jego dotychczasowej kariery. Poza tym zanotował pięć występów w narodowej reprezentacji, jednak ostatni raz na boisku w trykocie "Trójkolorowych" pojawił się w 2012 roku.

 

- Bundesliga będzie dla mnie nowym doświadczeniem i naprawdę nie mogę się doczekać startu sezonu. Chcę odnaleźć się w tym klubie tak szybko jak to tylko możliwe i mam nadzieję, że uda nam się rozpcząć ligowe rozgrywki od zwycięstwa nad Schalke - powiedział Briand po złożeniu podpisu na umowie.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torrejon we Freiburgu

 

Środkowy obrońca 1. FC Kaiserslautern Marc Torrejon przenosi się do SC Freiburg. Hiszpański obrońca został sprowadzony do Kaiserslautern w 2012 roku i rozegrał 52 spotkania w barwach drugoligowca.

 

 

- Zgadza się, w ciągu najbliższych kilku dni rozpoczynam coś nowego. Spędziłem piękne dwa lata w Kaiserslautern za co chciałbym podziękować kibicom i ludziom odpowiedzialnym za mój transfer do Niemiec. Jestem szczęśliwy, że będę mógł grać w Bundeslidze - potwierdza kapitan Czerwonych Diabłów.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Benatia w Bayernie

 

Obrońca AS Roma Mehdi Benatia podpisze pięcioletni kontrakt z Bayernem Monachium.

 

Porozumienie między mistrzem Niemiec a włoskim klubem zostało osiągnięte dziś po południu. Na prośbę obu klubów suma transferu nie została ujawniona. Nieoficjalne informacje podają, że klub z Monachium zapłaci za czołowego obrońcę Serie A 30 milionów euro. 27-letni Marokańczyk w najbliższych dniach przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z Bayernem.

 

Zakup Benatii na kilka dni przed zakończeniem okna transferowego jest spowodowany kontuzją Javiego Martineza. Trener "Bawarczyków" Pep Guardiola poszukując wzmocnienia defensywy wyrażał zainteresowanie m.in. Diego Godinem, jednak sprowadzenie gracza AS Roma było głównym celem hiszpańskiego szkoleniowca.

 

Benatia to piąty piłkarz który tego lata wzmocnił Bayern Monachium. Wcześniej do klubu przybyli Robert Lewandowski, Sebastian Rode, Juan Bernat oraz Pepe Reina.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Cléber w HSV

 

764cabfacf87114e09e53a2dac46903f.jpg

 

Hamburger SV potwierdził transfer Clébera z Corinthians.

 

Cléber Reis związał się z Hamburgerem SV czteroletnim kontraktem. Według niemieckich mediów Brazylijczyk kosztował HSV około trzech milionów Euro.

 

23-latek występuje na pozycji środkowego obrońcy. - To bardzo agresywny obrońca, który imponuje swoim zaangażowaniem. Nie pozostawia przeciwnikom wiele miejsca. Przypomina mi trochę Khalida Boulahrouza - mówi dyrektor sportowy HSV Dietmar Beiersdofer.

 

W poprzednim sezonie Cléber był podstawowym obrońcą Corinthians, gdzie w 33 meczach strzelił trzy bramki.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Xabi Alonso w Bayernie

 

c1ca8ec1cf7c6f5bb25a9e19fd264e9d.jpg

 

Doniesienia medialne w sprawie przejścia Xabiego Alonso do Bayernu Monachium zostały dzisiaj ostatecznie potwierdzone przez oficjalną stronę internetową Realu Madryt.

 

Hiszpan będzie miał za zadanie wypełnić lukę, która powstała po sprzedaniu Toniego Kroosa do drużyny Królewskich. O godzinie 11:00 na Santiago Bernabeu zaplanowano specjalną konferencję prasową z udziałem 32-latka.

 

Co ciekawe, niedawno Alonso składał podpis pod nową umową z Realem, w myśl której miał być jego zawodnikiem do 2016 roku. W świetle ostatnich zakupów drużyny ze stolicy Hiszpanii zdecydował się on jednak na opuszczenie klubu. Kwota transakcji miałaby się zamknąć w granicach 10 milionów euro, według doniesień hiszpańskiej prasy.

 

Oficjalnie: Jairo Samperio w Mainz

 

b9b52614f8f4961f7146012ccdfd6bec.jpg

 

FSV Mainz potwierdziło transfer Jairo Samperio z Sevilli.

 

Jairo Samperio podpisał z Mainz czteroletni kontrakt. 21-letni Hiszpan przeniósł się do Niemiec za około dwa miliony Euro.

 

Samperio występuje na pozycji skrzydłowego. W poprzednim sezonie rozegrał w Sevilli łącznie 36 spotkań w których strzelił sześć bramek i zanotował siedem asysty. 21-latek ma też za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii.

 

Jeszcze wczoraj wydawało się, że transfer Samperio nie dojdzie do skutku, ponieważ Hiszpan miał problem z pozytywnym przejściem testów medycznych. Na szczęście wszystko szybko się wyjaśniło i 21-latek podpisał kontrakt z nowym klubem.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama zamienił Valladolid na TSV 1860

 

Valdet Rama zamienił Real Valladolid na TSV 1860 Monachium. Jak podaje oficjalna strona internetowa niemieckiego klubu 26-latek podpisał z Lwami dwuletnią umowę. W nowym zespole pomocnik będzie pracował z byłym opiekunem Lechii Gdańsk Ricardo Monizem.

 

 

Z transferu bardzo zadowolony jest Gerhard Poschner - Valdet ma możliwości, aby grać na obu skrzydłach. Na pewno jego atutami są szybkość i drybling - opisuje gracza dyrektor sportowy TSV 1860 Monachium.

 

Sam zawodnik cieszy się, że znowu będzie grał w Niemczech - Miło jest tutaj wrócić. Nie mogę się już doczekać pierwszego meczu w barwach Tygrysów - powiedział 26-latek.

 

Valdet Rama w poprzedniej kampanii rozegrał 26 meczów dla Realu Sociedad, podczas których zdobył jednego gola (w spotkaniu przeciwko Athletic Bilbao). Wcześniej występował także w drugiej drużynie Wolfsburga, FC Ingolstadt, Hannover 96, oraz Orebro SK.

 

 

Skjelbred przenosi się do Herthy

 

Per Ciljan Skjelbred opuszcza Hamburger SV i przenosi się do Herthy Berlin - poinformowało "Sky Sports". 27-letni pomocnik reprezentacji Norwegii w sobotę przejdzie testy medyczne i zwiąże się długoletnią umową z ekipą ze stolicy Niemiec.

 

Skjelbred na swoim koncie ma 23 występy w kadrze skandynawskiej drużyny i jednego strzelonego gola. Zanim trafił do Hamburga przez siedem sezonów bronił także barw Rosenborga Trondheim.

 

 

Kalou piłkarzem Herthy

 

Salomon Kalou został w niedzielę zawodnikiem Herthy Berlin - poinformował niemiecki klub. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przeniósł się do Herthy na zasadzie definitywnego transferu z Lille. Z niemieckim klubem podpisał trzyletni kontrakt.

 

- Salomon Kalou jest topowym napastnikiem, który udowodnił swoją klasę w Premier League, Lidze Mistrzów i reprezentacji swojego kraju - powiedział Michael Preetz. - Salomon Kalou ma bogate doświadczenie międzynarodowe, z Chelsea wygrał między innymi Ligę Mitrzów. Cieszymy się, że jest z nami.

 

29-letni Kalou karierę w Europie rozpoczął w Feyenoordzie Rotterdam, do którego trafił w 2003 roku z ASEC Mimosas. Latem 2006 roku przeniósł się do londyńskiej Chelsea, w barwach której występował przez sześć lat. W 2012 roku został piłkarzem francuskiego Lille.

 

Kalou na swoim koncie ma 66 występów i 23 bramki w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

 

 

Sinan Kurt przechodzi do Bayernu

 

Krótko przed zakończeniem letniego okienka transferowego Bayern Monachium dokonał jeszcze jednego transferu. Do zespołu dołączy młody utalentowany napastnik Sinan Kurt, który reprezentował dotychczas barwy Borussii Mönchengladbach.

 

Według portalu Sport1 zawodnik podpisał z monachijskim klubem czteroletni kontrakt. Transfer powinien zostać potwierdzony już w poniedziałek.

 

- Jestem przeszczęśliwy, że po długich dyskusjach transfer w końcu doszedł do skutku. Bardzo chciałem przenieść się do drużyny Bayernu - mówi Kurt. - Jestem wdzięczny Borussii i panu Eberlowi, że nie przeszkodzili mi w dalszym rozwoju mojej kariery. Ciekawi mnie, czego będą teraz ode mnie wymagać. Wiem jedno, moje marzenie się spełniło.

 

Młody talent miał ważny kontrakt z Borussią do 2016 roku. Transfer został zrealizowany po wielotygodniowych pertraktacjach między obydwoma klubami.

 

 

Oficjalnie: Kagawa ponownie w BVB!

 

Zgodnie z zapowiedziami, Shinji Kagawa ponownie został zawodnikiem Borussii Dortmund. Reprezentant Japonii, który ostatnie dwa lata spędził w Manchesterze United, podpisał w niedzielę czteroletni kontrakt z zespołem wicemistrzów Niemiec.

 

Dla 25-letniego Kagawy jest to powrót na Signal Iduna Park, gdzie występował w latach 2010-2012. W barwach Borussii rozegrał 49 spotkań, zdobywając 21 bramek.

 

Latem 2012 przeniósł się do Manchesteru United. Na Old Trafford nie zdołał jednak spełnił pokładanych w nim nadziei. W 38 spotkania w Premier League zdobył sześć bramek.

 

 

Medojević zamienił Wolfsburg na Eintracht

 

Eintracht Frankfurt poinformował o pozyskaniu pomocnika Wolfsburga Slobodana Medojevicia. 23-letni zawodnik podpisał z Eintrachtem umowę do czerwca 2017 roku.

 

Serb na niemieckie boiska trafił w styczniu 2012 roku. Wówczas Wolfsburg sprowadził go za dwa miliony euro z Vojvodiny Nowy Sad.

 

W Bundeslidze rozegrał dotychczas 28 spotkań.

 

 

Oficjalnie: Skrzydłowy Bayernu w HSV

 

Bayern Monachium poinformował o wypożyczeniu utalentowanego skrzydłowego Juliana Greena do Hamburgera SV. 19-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych pozostanie w Hamburgu do końca obecnego sezonu. W umowie między klubami nie znalazła się opcja definitywnego transferu.

 

Po zakończeniu sezonu Green wróci do Bayernu, z którym wiąże go kontrakt do czerwca 2017 roku.

 

Green jest wychowankiem Bayernu Monachium. Dotychczas nie miał jednak okazji do debiutu w Bundeslidze. Na swoim koncie ma natomiast trzy występy i jednego gola w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Wcześniej występował także w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec.

 

 

Oficjalnie: Wollscheid wypożyczony do Mainz

 

Obrońca Bayeru Leverkusen Philipp Wollscheid przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do FSV Mainz. W zespole z Moguncji pozostanie do końca obecnego sezonu.

 

25-letni defensor do zespołu Aptekarzy trafił w 2012 roku z Norymbergi za siedem milionów euro. W ostatnich dwóch sezonach rozegrał 51 spotkań na boiskach Bundesligi, zdobywając w nich dwie bramki.

 

Łącznie na swoim koncie ma 103 występy i siedem bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hildebrand w Eintrachcie

 

Drużyna Eintrachtu Frankfurt dokonała jeszcze jednego wzmocnienia. Do zespołu Thomasa Schaafa dołączy bramkarz Timo Hildebrand, który ostatnio pozostawał bez klubu.

 

Taki ruch drużyny z Frankfurtu związany jest z kontuzją pierwszego bramkarza Kevina Trappa, który zerwał więzadła w stawie skokowym i nie będzie mógł grać przez następne kilka miesięcy.

 

35-letni były reprezentant Niemiec występował w ostatnim sezonie w drużynie Schalke 04. Wcześniej przez długie lata związany był z ekipą VfB Stuttgart. W swojej karierze występował także w Valencii.

 

Bramkarz zaczął treningi z nową drużyną już w czwartek.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Breno wychodzi z więzienia

 

Odsiadujący karę więzienia Brazylijczyk Breno opuści areszt 20 grudnia.

 

80327bcb517a85407aa705595c10e28d.jpg

Były zawodnik Bayernu Monachium od lipca 2012 przebywa w zakładzie zamkniętym. Został skazany na karę pozbawienia wolności na okres trzech lat i dziewięciu miesięcy za podpalenie wynajmowanego domu.

- Wyrok jest zawieszony na okres próby, który zacznie się 20 grudnia - poinformował rzecznik prasowy sądu w Monachium.

 

W październiku zawodnik napisał prośbę o skrócenie kary. Okazało się, że ta została zaakceptowana i Breno po odbyciu 2/3 kary opuści areszt. Na decyzję sądu duży wpływ miał fakt, że 25-latek od sierpnia 2013 roku pracował społecznie jako trener juniorów w Bayernie.

 

Źródło: Bild

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk trafi do Wolfsburga

3b8183ed253221151c5a64904ad71599.jpg

 

Xizhe Zhang z Beijing Guoan jest o krok od transferu do VfL Wolfsburg.

 

Zainteresowanie Wolfsburga Xizhe Zhangiem potwierdził dyrektor sportowy "Wilków" Klaus Allofs. - Rozmawiamy z jego klubem na temat transferu. Sam piłkarz ma już wizę umożliwającą wyjazd do Europy.

Zhang występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. 23-latek ma na koncie dziesięć występów w reprezentacji Chin. 

Kontrakt Zhanga z Beijing Guoan obowiązuje do czerwca 2016 roku. Według niemieckich mediów piłkarz dołączy do Wolfsburga już w styczniu.

 

Źródło: Wolfsburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borussia chce Dybalę

aa5c30f0431ffca2981be6f69a8f2ddc.jpg

 

Borussia Dortmund jest zainteresowana transferem Paulo Dybali z US Palermo.

 

Borussia Dortmund chce wykorzystać styczniowe okienko transferowe i wzmocnić kadrę przed rundą rewanżową. Jednym z celów BVB jest Paulo Dybala.

BVB ma za sobą tragiczną jesień w Bundeslidze, a jednym z głównych problemów ekipy Jurgena Kloppa jest skuteczność pod bramką rywala. Problemy w ofensywie może rozwiązać 21-letni Dybala.

 

Niemieckie media informują, że dzialacze Borussii rozpoczęli już wstępne rozmowy z agentem argentyńskiego napastnika. Niemcy mogą wyłożyć około 10 milionów euro.

 

Trudno spodziewać się, że kwota takiego rzędu zadowoli prezydenta Palermo Maurizio Zampariniego, który niedawno wycenił swojego zawodnika na 50 milionów euro.

 

Na korzyść Niemców świadczy jednak kontrakt Dybali. Obowiązuje on tylko do 30 czerwca 2016 roku.

 

Źródło: Bild

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Balayev w Eintrachcie

8818c93a03af101439816017ef371ca7.jpg

 

Reprezentant Azerbejdżanu Emil Balayev podpisał umowę z Eintrachtem Frankfurt.

 

20-letni bramkarz do Bundesligi trafił z Neftçi i podpisał umowę do 30 czerwca 2016 roku z opcją przedłużenia o dwa sezony.

 
Kontrakt jest efektem trzech tygodni testów, podczas których Balayev prezentował się bardzo dobrze.
 
Transfer młodego golkipera związany jest z prawdopodobnym odejściem rezerwowego Timo Hlidebranda. Poważne zainteresowanie 35-letnim Niemcem przejawiają kluby Major League Soccer.

 

Źródło: Eintracht Frankfurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Zhang w Wolfsburgu

01e1bab5f488f355d63599bf2b23194f.jpg

 

VfL Wolfsburg potwierdził transfer Xizhe Zhanga z Beijing Guoan.

 

Xizhe Zhang podpisał z Wolfsburgiem kontrakt do czerwca 2017 roku. Według informacji niemieckich mediów za transfer Chińczyka "Wilki" zapłaciły około miliona euro.

23-letni ofensywny pomocnik będzie występował w Wolfsburgu z numerem 29. - Dzisiejszy dzień to dla mnie coś wyjątkowego. Cieszę się, że będę mógł grać w takim dużym klubie - mówił dzisiaj na konferencji prasowej reprezentant Chin.

Ciekawostką jest fakt, iż dzisiejsza prezentacja Zhanga w Wolfsburgu była transmitowana przez chińską telewizję państwową CCTV. Spekuluje się, że oglądało ją nawet 50 milionów Chińczyków.

 

Źródło: VFL Wolfsburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Öztunali w Werderze

 

Werder Brema potwierdził na oficjalnej stronie transfer Levina Öztunaliego z Bayeru Leverkusen.
 

Öztunali będzie występował w Werderze Brema na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia z Bayeru Leverkusen.  

- Levin to jeden z największych talentów w Bundeslidze. Ten transfer jest korzystny dla wszystkich stron - mówi dyrektor sportowy Werderu Thomas Eichin.

 

18-letni Öztunali gra na pozycji środkowego pomocnika.

 

Źródło: Werder Brema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Ji odchodzi z Borussii. Dwa miliony w błoto!

 

Napastnik Dong-Won Ji przechodzi z Borusii Dortmund do FC Augsburg.

 

23-letni napastnik powraca do zespołu, z którego przybył do Dortmundu latem tego roku. Władze "Żółto-Czarnych" zapłaciły za Koreańczyka 2 miliony euro. Ji nie wystąpił ani minuty w barwach obecnego wicemistrza Niemiec - przez część sezonu był kontuzjowany. Zagrał jedynie pięć meczów w trzecioligowych rezerwach klubu. 

 
Augsburg podpisał z Ji umowę do 2018 roku. Władze obu klubów zdecydowały się nie ujawniać szczegółów transferu.
 
- Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach  - powiedział dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc.
 
Oficjalnie: Kampl w BVB
 

Borussia Dortmund potwierdziła transfer Kevina Kampla z Red Bull Salzburg.

 

Kampl podpisał z BVB kontrakt, który obowiązywać będzie do czerwca 2019 roku. Według niemieckich mediów kwota transferu Słoweńca wyniosła około dziesięć milionów euro.

 

- Kampl to bardzo szybki skrzydłowy, którego styl gry idealnie pasuje do naszych założeń taktycznych - mówi dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc.

 

Reprezentant Słowenii występował w Salzburgu od sierpnia 2012 roku. Wówczas trafił do Austrii z VfR Aalen za trzy miliony euro.

 

Źródło: Borussia Dortmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Petersen we Freiburgu

 

Nils Petersen został wypożyczony z Werderu Brema do SC Freiburg.

 

Petersen po bardzo słabej rundzie jesiennej zdecydował się zmienić otoczenie. Nowym klubem byłego piłkarza Bayernu Monachium został SC Freiburg. 

 

Napastnik został wypożyczony do SCF do końca sezonu.

 

Petersen w obecnym sezonie Bundesligi strzelił jedną bramkę w siedmiu spotkaniach.

 

Oficjalnie: Dæhli we Freiburgu

 

SC Freiburg potwierdził transfer Matsa Møllera Dæhliego z Cardiff City.

 

Dæhli przeniósł się do Freiburga z Cardiff City, do którego trafił za kadencji trenera Ole Gunnara Skolskjæra. Norweg występuje na pozycji ofensywnego pomocnika.

 

19-latek jest też reprezentantem swojego kraju. W norweskiej kadrze rozegrał jedenaście spotkań.

 

- Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten transfer. To bardzo młody, ale już doświadczony piłkarz, który cały czas może się rozwijać - mówi dyrektor sportowy Freiburga Jochen Saier.

 

Źródło: SC Freiburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oficjalnie: Kimmich w Bayernie

 

Bayern potwierdził pozyskanie Joshuy Kimmicha z VfB Stuttgart.

 

19-letni defensywny pomocnik zmieni barwy klubowe pierwszego lipca tego roku, a zwiąże się z Bawarczykami umową do 30 czerwca 2020 roku.

 
Kimmich w lipcu 2013 roku trafił do RB Leipzig, jednak Stuttgart posiadał opcję odkupu, którą wykorzystał, by odsprzedać zawodnika Bayernowi.
 
Młody piłkarz ma na swoim koncie mistrzostwo Europy do lat 19 (2014), aktualnie gra dla niemieckiej młodzieżówki.
 
Bayern w komunikacie podkreślił, że transfer jest życzeniem dyrektora sportowego Matthiasa Sammera i trenera Pepa Guardioli.
 
Źródło: Bayern Monachium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Klich w Kaiserslautern

 

Zgodnie z przewidywaniami, Mateusz Klich został piłkarzem 1. FC Kaiserslautern.

 

Polak przeszedł już testy medyczne, a jeszcze dzisiaj dojdzie do jego prezentacji, tuż po tym jak złoży podpis pod kontraktem. Umowa 24-latka obowiązywać będzie do końca czerwca 2018 roku. Szczegółów transakcji nie ujawniono, nie wiadomo zatem ile "Czerwone Byki" zapłaciły za transfer definitywny jego dotychczasowemu klubowi - VfL Wolfsburg.

 

Dla Klicha pojawia się zatem szansa na ponowną, regularną grę. Odkąd powrócił z holenderskiego Zwolle do Bundesligi latem ubiegłego roku, ani razu nie pojawił się na boisku w trakcie ligowych potyczek. Co więcej, na palcach jednej ręki można policzyć spotkania, w których siedziałby chociaż na trybunach. 

 

Kaiserslautern zajmuje obecnie piąte miejsce na zapleczu niemieckiej ekstraklasy, ale ma duże szanse na awans.

 

Klub z Fritz-Walter-Stadion lubuje się w ściąganiu Polaków. W przeszłości grali tu Stefan Majewski, Grzegorz Więzik, Tomasz Kłos, Kamil Kosowski, Ariel Borysiuk oraz Jakub Świerczok.

 

Źródło: 1. FC Kaiserslautern

Oficjalnie: Clemens w Mainz

 

Christian Clemens został wypożyczony do 1. FSV Mainz 05.

 

Pomocnik Schalke 04 Gelsenkirchen Christian Clemens został wypożyczony na półtora roku do 1. FSV Mainz 05. 

 

23-latek był tylko rezerwowym w Schalke i postanowił przenieść się do Mainz, gdzie będzie miał zdecydowanie więcej szans na grę.

 

Clemens trafił do Gelsenkirchen w lipcu 2013 roku z 1. FC Köln za 2,8 miliona euro.

Źródło: FSV Mainz

 

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Højbjerg w Augsburgu

 

Pierre-Emile Højbjerg został wypożyczony do FC Augsburg.

 

Środkowy pomocnik Bayernu Monachium Pierre-Emile Højbjerg udał się na półroczne wypożyczenie do FC Augsburg.

Duńczyk przedłużył też kontrakt z zespołem mistrza Niemiec. Nowa umowa 19-latka obowiązywać będzie do czerwca 2018 roku.

- Te wypożyczenie to bardzo dobry ruch dla niego. Zbierze wiele minut meczowych i wróci do nas mocniejszy - komentuje transfer dyrektor sportowy FCB Matthias Sammer.

 

Źródło: Bayern Monachium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nastasić w Schalke

 

Matija Nastasić trafił do Schalke 04 z Manchesteru City.

 

21-letni środkowy obrońca został wypożyczony do końca sezonu z opcją późniejszego transferu definitywnego. Umowa Serba z City obowiązuje do 30 czerwca 2017 roku.

 
Nastasić trafił do Premier League w letnim oknie w 2012 roku z włoskiej Fiorentiny. W City jednak nie spisywał się na miarę oczekiwań, a w tym sezonie, także z powodu kontuzji, rozegrał tylko jeden mecz - przegrany 0:3 Superpuchar Anglii z Arsenalem.
 
Źródło: Schalke 04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Damari w Lipsku

 

RB Lipsk potwierdził transfer Omera Damariego.

 

Reprezentant Izraela do nowego klubu przeniósł się z Austrii Wiedeń. 25-letni napastnik podpisał z drużyną z 2.Bundesligi kontrakt do czerwca 2018 roku.

 

- Cieszymy się, że udało nam się zakontraktować szybkiego i bardzo groźnego napastnika - mówi dyrektor sportowy RB Lipsk Ralf Rangnick.

 

Kwota transferowa wyniosła około pięć milionów euro.

 

Źródło: RB Lipsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Ioannidis w Dortmundzie

 

Borussia sfinalizowała transfer Nikolaosa Ioannidisa.

 

Cała transakcja od momentu rozpoczęcia negocjacji pozostawała w tajemnicy, a potwierdzenie jej przeprowadzenia nastąpiło za pośrednictwem Twittera. Szczegóły nie zostały ujawnione, poza długością kontraktu, który grecki napastnik podpisał w czwartkowe popołudnie. Związał się on z dortmundzkim klubem dwuipółletnią umową, obowiązującą ze skutkiem natychmiastowym. Według komunikatu "BVB", Ioannidis ma zasilić początkowo drużynę U-23, czyli rezerwy pierwsze zespołu.

 

Dla 20-latka będzie to drugi pobyt w Niemczech, bowiem wiosnę ubiegłego roku rozegrał w na wypożyczeniu w Hansie Rostock. Na ostatnie pół roku Olympiakos oddał go natomiast do holenderskiego Zwolle, w którym wystąpił zaledwie w czterech spotkaniach, nie strzelając żadnej bramki.

 

Źródło: Borussia Dortmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Casteels w Wolfsburg

 

Koen Casteels został nowym zawodnikiem VFL Wolfsburg.

 

Belg podpisał z popularnymi "Wilkami" umowę, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2017 roku.

 

Włodarze i sztab szkoleniowy ekipy z Wolfsburga postanowili nie włączać 22-latka do kadry pierwszego zespołu, tylko od razu wypożyczyć go na sześć miesięcy do Werderu Brema. Według nich utalentowany golkiper będzie miał więcej szans na regularne występy w ekipie "Zielono-Białych". Ich decyzja była spowodowana w głównej mierze tym, że Casteels od kwietnia 2014 roku, kiedy to złamał nogę w ligowym starciu przeciwko Herthcie, nie wystąpił w żadnym spotkaniu Hoffenheim na poziomie Bundesligi. Z kolei w trwających rozgrywkach zanotował zaledwie dwa występy w drużynie rezerw.

 

W sumie belgijski bramkarz w szeregach "Wieśniaków" rozegrał 42 mecze i zachował w nich pięciokrotnie czyste konto.

 

Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...