Skocz do zawartości

TRANSFERY


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Marcel Pięczek wypożyczony do Puszczy Niepołomice

1637908273_Beztytuu.jpg.7d620381f4d28705 

 

 

20-letni zawodnik Widzewa Łódź został wypożyczony do pierwszoligowca na najbliższy rok.

Puszcza otrzymała prawo pierwokupu młodego zawodnika, a oba kluby zagwarantowały sobie możliwość skrócenia wypożyczenia po pół roku.

Piłkarz rozegrał w trwającym sezonie jedno spotkanie w barwach pierwszej drużyny. Obrońca wybiegł na murawę w trakcie meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski przeciwko Unii Skierniewice.

 

Może zmądrzeje przez ten rok :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


. Bartłomiej Zynek piłkarzem Wisły Płock. Ale dopiero od 1 lipca

 

600984cead360_o_medium.jpg

 
 
Skrzydłowy Bartosz Zynek będzie zawodnikiem Wisły Płock. 18-latek parafował trzyletni kontrakt. Umowa wejdzie w życie od 1 lipca.
 
 

Bartłomiej Zynek złożył podpis obowiązujący do końca czerwca 2024 roku. 18-latek do końca sezonu 2020/2021 pozostanie w Zagłębiu Lubin. Wcześniej występował także w drużynach juniorskich angielskiego Queens Park Rangers, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w SCS Amico Lubin. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek zagrał w 17 meczach drugiego zespołu Zagłębia, w których zdobył 10 bramek, dzięki czemu był najlepszym strzelcem lubinian w III lidze.

Młody skrzydłowy na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych (U-16, U-17, U-19). W kadrze do lat 19 swego czasu spotkał się z innym zawodnikiem Wisły Płock Dawidem Kocyłą.

- Zynek to kolejny utalentowany piłkarz, który na tę chwilę dołączy do nas w lipcu, choć być może uda nam się jeszcze dogadać z Zagłębiem Lubin w sprawie pozyskania go już teraz. Bartek to zawodnik wychowany w akademii angielskiego Queens Park Rangers FC, który jesienią zdobył 10 bramek na poziomie III ligi i był powoływany przez trenera Jacka Magierę do reprezentacji Polski U-19. To zawodnik dysponujący dobrą szybkością, silnym uderzeniem, nieźle grający jeden na jeden, który wzmocni rywalizację wśród naszych młodzieżowców - powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zimowy transfer GKS Bełchatów

 

Filip Laskowski 

 
 
Pierwszoligowcy z GKS Bełchatów dokonał pierwszego zimowego transferu.
 
 

Do zespołu trenera Marcina Węglewskiego trafił 20-letni Filip Laskowski. Zawodnik został wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała na pół roku. Piłkarską przygodę zaczynał w juniorach Olimpii Elbląg, potem trafił do Stomilu Olsztyn, a następnie Escoli Varsovia Warszawa. W lipcu 2019 roku został zawodnikiem Podbeskidzia. Jesienią 2020 roku wystąpił w siedmiu meczach PKOEkstraklasy. W sezonie 2019/2020 rozegrał w I lidze 17 meczów w barwach Podbeskidzia.
Transfer Filipa Laskowskiego, to potwierdzenie słów szkoleniowca GKS, który mówił, ze klub zamierza zimą pozyskać dwóch lub trzech zawodników w ekstraklasy, lub I ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Gruszecki to piłkarz pochodzący z Brzegu Dolnego (rocznik 2005), gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jako trzynastolatek dołączył do

DAWID GRUSZECKI Z ZAWODOWYM KONTRAKTEM

Dawid Gruszecki to piłkarz pochodzący z Brzegu Dolnego (rocznik 2005), gdzie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jako trzynastolatek dołączył do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Młody napastnik szybko przechodził kolejne kategorie wiekowe, a w obecnym sezonie regularnie występuje w zespole U17, stanowiąc o jego sile. Drużyna prowadzona przez Radosława Bellę zdobyła w rundzie jesiennej aż 45 bramek w 14 meczach, a spory wkład miał w to właśnie Gruszecki, który zapisał na swoim koncie 12 trafień. Jest też reprezentantem Polski do lat 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia pozyskała Bartosza Jarocha z Podbeskidzia Bielsko-Biała

 

Bartosz Jaroch w przeszłości grał już w Resovii 

 
 
Bartosz Jaroch został nowym zawodnikiem Apklan Resovii. 25-latek ostatnio grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała.
 

Bartosz Jaroch podpisał z Apklan Resovią półtoraroczny kontrakt. 25-letni obrońca pochodzi z Przemyśla i w przeszłości grał już w barwach klubu z Wyspiańskiego - odszedł po rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. Od rundy wiosennej 2016/2017 był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

- Brakowało mi grania, dlatego też przychodzę do Rzeszowa aby odbudować się i złapać granie. Byłem tu już jakiś czas temu

- powiedział Jaroch na łamach oficjalnego serwisu rzeszowskiego klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Korona Kielce ściągnęła Adriana Bielkę

Adrian-Bielka-Korona-Kielce-1024x683.jpg

 

17-letni Adrian Bielka podpisał kontrakt z Koroną Kielce obowiązujący do końca sezonu 2023/24.

– Chcę się tutaj rozwijać. W Klubie mają na mnie plan i mam nadzieję, że w najbliższym czasie efekty będą widoczne. Nie będzie łatwo wejść do tej drużyny, czeka mnie dużo ciężkiej pracy, ale mam nadzieję, że poprzez swoją postawę na treningach trener da mi szansę – powiedział Bielka. Przygodę z futbolem rozpoczął w Polonii Warszawa, a potem przeniósł się do Escoli Varsovia, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów.

 

Adrian Bielka gra na pozycji ofensywnego pomocnika lub cofniętego napastnika. – Adrian to zawodnik z rocznika 2003. Obserwowaliśmy go w wielu meczach CLJ. Mimo młodego wieku ma spory potencjał, a także bardzo dobre warunki fizyczne oraz motoryczne. Mocno myślimy o przyszłości, a pozyskanie Adriana pokazuje jasno kierunek, w jakim chcemy dążyć. Zależy nam na tym, by pozyskiwać młodych i uzdolnionych zawodników z Polski. Wierzę, że Adrian zrobi w naszym klubie kolejny krok w kierunku swojego rozwoju, a w niedalekiej przyszłości stanie się także silnym punktem zespołu – powiedział Maciej Gil, szef scoutingu Korony Kielce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Kraków: Lukas Klemenz odszedł z klubu. Czas na Węgry [OFICJALNIE]

 

Lukas Klemenz nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. 25-latek będzie kontynuował karierę w Budapest Honvéd.

O planowanych testach medycznych zawodnika „Białej Gwiazdy” informowaliśmy już kilka dni temu. Teraz transakcja stała się faktem. Klemenz przenosi się na Węgry na zasadzie transferu definitywnego

Środkowy obrońca był związany z Wisłą od początku 2019 roku. Od tamtej pory rozegrał w jej koszulce 47 meczów, notując jedno trafienie i asystę. W obecnym sezonie pojawiał się na murawie tylko cztery razy.

Klemenz to były reprezentant Polski różnych kategorii wiekowych. Przez pewien czas szkolił się on w Valenciennes. Do kraju wrócił w 2015 roku, będąc wypożyczonym do Korony Kielce. Następnie występował jeszcze w GKS-e Bełchatów, Olimpii Grudziądz, GKS-ie Katowice i Jagiellonii Białystok, aż w końcu zawitał do Krakowa.

Jego nowa drużyna zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli węgierskiej ekstraklasy. W 16 dotychczasowych meczach zdobyła 17 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia pozyskała kolejnego obrońcę - do drużyny dołączył Olivier Podhorin

 

Olivier Podhorin do kolejny obrońca, który dołączył do rzeszowskiego klubu 

 
 
Apklan Resovia podpisała kontrakt z następnym obrońcą - tym razem do zespołu trenera Radosława Mroczkowskiego dołączył Olivier Podhorin.
 
 

Olivier Podhorin to Słowak i do Apklan Resovii przyszedł właśnie z tamtejszej ligi, gdzie reprezentował barwy klubu FC Nitra. 28-latek gra na pozycji środkowego obrońcy.

W słowackiej ekstraklasie rozegrał 85 meczów strzelając 7 bramek oraz zaliczając dwie asysty. Z rzeszowskim klubem związał się półroczną umową z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert Sobol piłkarzem Wisły Kraków. Napastnik przybył z rezerw Lecha Poznań

 

600b1667ee395_o_medium.jpg 

 
 
Hubert Sobol od 1 lipca zostanie napastnikem Wisły Kraków. Przejdzie z rezerw Lecha Poznań. Umowę podpisał do czerwca 2024 roku.
 
 

Wisła buduje skład na nowy sezon w oparciu o obiecujących Polaków. Oprócz Sobola do drużyny dołączy jeszcze Mateusz Młyński. Pomocnik - jeżeli nic się nie zmieni - dogra sezon w pierwszoligowej Arce Gdynia.

Sobol to zawodnik drugoligowych rezerw Lecha. Jesienią rozegrał dla nich 15 spotkań, w których zdobył 8 bramek. Dla "Kolejorza" w ekstraklasie zaliczył 3 występy - żadnego od początku. Nie strzelił gola.

W czerwcu Sobol skończy 21 lat. Urodził się w Olsztynie. Oprócz Lecha zaliczył także wypożyczenia do Warty Poznań czy Odry Opole.

Transfery Wisły Kraków - styczeń 2021:
Przyszli: Tim Hall (Gil Vicente), Serafin Szota (powrót ze Stomilu Olsztyn), Przemysław Zdybowicz (powrót z GKS Bełchatów).
Przyjdą: Hubert Sobol (Lech Poznań), Mateusz Młyński (od 1 lipca z Arki Gdynia).
Odeszli: Lukas Klemenz (transfer definitywny, Honved Budapeszt), Rafał Janicki (rozwiązanie kontraktu, Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Bejger piłkarzem Śląska Wrocław. Dołączył z Manchester United

 

Transfer z Manchesteru United do Śląska Wrocław 

 
 
. Śląsk Wrocław dokonał drugiego wzmocnienia. Nowym piłkarzem zespołu został Łukasz Bejger. Reprezentant kadry młodzieżowej U-19 na zasadzie transferu definitywnego przeszedł z angielskiego Manchesteru United. Podpisał długą umowę - do czerwca 2025 roku.

Bejgera wychowały akademie Lecha Poznań i Manchesteru United. Rosły 19-latek ostatnio występował w zespole U-23 "Czerwonych Diabłów". Miał też okazję przebywać na treningach pierwszego zespołu.

- Decyzja o powrocie do Polski była przeze mnie bardzo dobrze przemyślana. Chcę przede wszystkim nabierać doświadczenia w piłce seniorskiej i stale podnosić swoje umiejętności. Śląsk przedstawił mi ciekawy plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i będę robił we Wrocławiu regularne postępy – powiedział Bejger.

Bejger występuje na pozycji środkowego obrońcy. Może występować także na obu bokach defensywy.

Transfery Śląska Wrocław - styczeń 2021:
Przyszli: Łukasz Bejger (transfer definitywny, Manchester United), Maciej Wilusz (wypożyczenie, Raków Częstochowa)
Odeszli: Diego Żivulić (Diósgyőri VTK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlo Muhar odszedł z Lecha Poznań. Wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu

 

Kibice Lecha odetchną z ulgą. Muhara nie ma już w klubie! 

Na ten moment czekało wielu kibiców Lecha Poznań. Karlo Muhar opuścił szatnię zespołu. Przeniósł się do tureckiego Kayserisporu - na półroczne wypożyczenie. W umowie zawarto opcję transferu definitywnego.

MuKraków)gdy nie stał się ulubieńcem niebiesko-białej społeczności. Fani krytykowali go za ślamazarność i proste straty. Jeszcze w zeszłym sezonie głośno dopraszali się w składzie Jakuba Modera - kosztem Chorwata właśnie.

Dziś Moder jest przed debiutem w Premier League jako gracz Brighton. Z kolei Muhar powalczy o utrzymanie w tureckiej lidze z siedemnastym Kayserisporem.

W rundzie jesiennej Muhar rozegrał dla Lecha ledwie sześć spotkań. W składzie jego nowego zespołu nie brakuje uznanych nazwisk. Wymienić wystarczy Aarona Lennona czy Denisa Alibeca. Trenerem jest Rumun Dan Petrescu - kiedyś szkoleniowiec Wisły Kraków.

Muhar to kolejny piłkarz wypchnięty przez Lecha na wypożyczenie. Kilka dni wcześniej do Zagłębia Lubin na tej samej zasadzie przeniósł się stoper Djordje Crnomarković.

Transfery Lecha Poznań - styczeń 2021:
Przyszli: Bartosz Salamon (SPAL), Antonio Milić (Anderlecht), Jesper Karlström (Djurgårdens),
Odeszli: Marko Malenica (skrócone wypożyczenie, obecnie Diosgyori), Jakub Moder (skrócone wypożyczenie, Brighton), Jakub Niewiadomski (wypożyczenie, GKS Jastrzębie), Djordje Crnomarković (wypożyczenie, Zagłębie Lubin), Karlo Muhar (wypożyczenie, Kayserispor).
Odejdą 1 lipca: Hubert Sobol (Wisła Kraków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortuna 1 Liga. Serbski obrońca Nemanja Markovic kolejnym wzmocnieniem Apklan Resovii

 

600c303a69b49_o_medium.jpg 

Serb Nemanja Marković został nowym piłkarzem Apklan Resovii. Marković to mierzący 190 cm wzrostu 28-letni środkowy obrońca, sprowadzony z serbskiego Zeleznicara Pancevo.

Ostatnio piłkarz grał w Prva liga Srbije, gdzie rozegrał 14 spotkań. Jest to druga klasa rozgrywek w Serbii, po najwyższej Meridijan Superlidze.

"Wcześniej był on także między innymi zawodnikiem znanego czarnogórskiego Rudara Pljevlja. Jego przejście odbył się na zasadzie wolnego transferu. Nemanja Marković związał się z naszym Klubem na pół roku, z opcją przedłużenia kontraktu na rok" - poinformował klub z Wyspiańskiego 22, który zamyka tabelę Fortuna 1 ligi.

To ósmy zimowy transfer do Apklan Resovii. Wcześniej ekipę "pasiaków" wzmocnili: pomocnik Josip Soljić (Wigry Suwałki), bramkarz Karol Dybowski (Piast II Gliwice), napastnik Jakub Wróbel (PGE Stal Mielec), skrzydłowy Kamil Antonik (Zagłębie Sosnowiec) oraz obrońcy - Kamil Słaby (ostatnio Odra Opole), Bartosz Jaroch (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Oliver Podhorin (FC Nitra).

Ekipę "pasiaków" opuszczają za to: Simon Loshi, Mateusz Kantor (Korona Rzeszów), Przemysław Brychlik (Polonia Środa Wielkopolska), Marcel Zapytowski (Korona Kielce) i Dawid Rogalski, zaś na liście transferowej są wciąż bramkarz Wojciech Daniel i rozgrywający Grzegorz Płatek. Być może kolejni piłkarze zostaną wypożyczeni, gdyż są chętni m.in. na Jarosława Czernysza czy Adriana Dziubińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy napastnik w Wiśle Kraków
Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został 21-letni słoweński napastnik - Zan Medved. Piłkarz trafił pod Wawel na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Slovana Bratysława. W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 napastnik wystąpił w 18 spotkaniach, strzelił 4 bramki i zanotował 2 asysty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Żytek w GKS-ie Tychy

Wiktor Żytek to nowy zawodnik GKS-u Tychy.

Po tym, jak z zespołem prowadzonym przez Artura Derbina pożegnał się Jan Biegański, jasne stało się, że niezbędne jest wzmocnienie środka pola.

Ostatecznie wybór padł na Wiktora Żytka. 26-latek przenosi się do Tych z Puszczy Niepołomice na zasadzie transferu definitywnego.

Z nowym klubem 26-latek podpisał kontrakt, który ma być ważny do 30 czerwca 2023 roku.

- Wiktor jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry, a o jego waleczności boleśnie przekonaliśmy się w poprzednim sezonie. Poznał już dobrze smak 1. ligi, a jednocześnie wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i mam nadzieję, że kolejne kroki w swoim rozwoju wykona razem z GKS-em Tychy - powiedział prezes, Leszek Bartnicki.

W trwającym sezonie wychowanek ŁKS-u Łódź rozegrał 19 spotkań. Jego dorobek to cztery gole i jedna asysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel Wędrychowski podpisał nowy kontrakt z Pogonią Szczecin

 

Marcel Wędrychowski przed swoim debiutem w PKO Ekstraklasie. 

 
 
Marcel Wędrychowski to wychowanek Pogoni Szczecin (pierwsze kroki stawiał w Stali Szczecin), który już zadebiutował w PKO Ekstraklasie. Klub na niego mocno liczy, więc zaproponował mu przedłużenie umowy.
 
 

18-letni skrzydłowy od sześciu lat związany jest z Pogonią. Grał w grupach młodzieżowych, zdobywał medale w rozgrywkach juniorskich. W końcu przebił się do pierwszego zespołu. Debiutował w meczu pucharowym ze Stalą Mielec (jesień 2019). W lidze zadebiutował 20 grudnia 2020. Pogoń przegrała na swoim boisku z Koroną, ale Wędrychowski miał kilka udanych akcji.

Później jeszcze zagrał w meczu z Rakowem Częstochowa (marzec 2020), jeszcze przed pandemią i zawieszeniem sportu, a gdy szykował się do powrotu do rozgrywek - zerwał więzadła w kolanie. Od maja 2020 pauzuje.

Cały czas przechodzi rehabilitację, ale jest już na jej finiszu i za maksymalnie dwa tygodnie powinien rozpocząć normalne treningi z Portowcami.

Klub zaproponował mu kontynuację kariery w Pogoni i zawodnik podpisał nowy kontrakt. Będzie obowiązywał do końca czerwca 2024 roku.

 

- Marcel jest w grupie najbardziej utalentowanych i perspektywicznych wychowanków Akademii - mówi Dariusz Adamczuk, dyrektor sportowy Pogoni. - Podpisanie długoterminowej umowy z tym zawodnikiem było jednym z naszych priorytetów. Cieszę się, że związał swoją przyszłość z klubem, z którego się wywodzi. Liczę, że po powrocie do pełni zdrowia już niedługo stanie się ważnym ogniwem naszej drużyny.

- Bardzo się cieszę, że klub wyciągnął do mnie dłoń po ciężkiej kontuzji. Mam nadzieję, że wykorzystam taką szansę i spłacę ten dług zaufania. To dobre miejsce dla młodych zawodników - mówił Marcel Wędrychowski. - Na dniach powinienem zacząć trenować z zespołem, ale sam nie znam jeszcze dokładnego terminu. Wszystko zależy od tego, kiedy przejdę kolejne badanie, które wykaże jaka jest różnica między lewą a prawą nogą. Musi to być odpowiedni poziom. Obie nogi muszą być w podobnym stanie, aby lekarze dopuścili mnie do zajęć. Cały czas nad tym pracuję. Zbliżałem się już do odpowiedniego poziomu, ale na przełomie roku przeszedłem zakażenie wirusem i nie mogłem pracować tak samo jak wcześniej. Teraz to nadrabiam i czekam na kolejny test. Tęsknię za grą. Rehabilitacja to monotonna praca, głównie bez piłki. Ja za nią tęsknię i nie mogę się doczekać powrotu. Do tej pory nie miałem okazji zagrać wielu meczów w pierwszym zespole. Wszystko szło jednak w dobrym kierunku. Korzystałem z szansy, a potem spotkały mnie kontuzje. Z boku może to wyglądać tak, że to był dla mnie bardzo zły rok, ale ja uważam, że był dobry. Wiele się nauczyłem. Czuję się innym człowiekiem. Jestem pewny, że ten rok sportowo będzie dla mnie lepszy i że będę grał znacznie więcej. Chcę przebić się do pierwszej jedenastki i grać w niej regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GKS 1962 Jastrzębie poinformował o pozyskaniu Jakuba Niewiadomskiego i Aleksandra Komora.

Pierwszoligowcy czynią ostatnie wzmocnienia przed startem rundy wiosennej. Do tej grupy zalicza się GKS Jastrzębie, który pozyskał w ostatnich godzinach dwóch zawodników.

Do drużyny prowadzonej przez Pawła Ściburę dołączyli Jakub Niewiadomski i Aleksander Komor.

Pierwszy z zawodników przenosi się na zaplecze Ekstraklasy z Lecha Poznań. Strony doszły w tym wypadku do porozumienia w kwestii transferu czasowego do 30 czerwca 2022 roku.

„Kolejorz” zastrzegł sobie w tym przypadku możliwość skrócenia wypożyczenia w trakcie dwóch kolejnych okienek transferowych.

Jeśli chodzi o Komora, on również trafia do Jastrzębia, kosztem zespołu ekstraklasowego. Rundę jesienną spędził, reprezentując barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, co umożliwiło mu przeprowadzkę na zaplecze elity na zasadzie wolnego transferu i związanie się z nowym pracodawcą do końca sezonu 2021/2022.

Na najwyższym szczeblu w Polsce rozegrał 14 spotkań. Jego dorobek to jeden gol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy bramkarz w Koronie Kielce. To 20-letni Marcel Zapytowski, ostatnio reprezentujący Resovię Rzeszów

 

Marceli Zapytowski na zasadzie transferu definitywnego trafia do Korony Kielce. 

 
 
Marcel Zapytowski na zasadzie transferu definitywnego trafia do Korony Kielce. Zgodnie z warunkami obowiązującego od 2 sezonów kontraktu zawodnika, wykorzystany został punkt mówiący o kwestii odstępnego. Jest to rodzaj automatycznej zgody klubu na rozstanie się z zawodnikiem, wynikającej z podjętej przez niego decyzji - poinformowała Resovia Rzeszów.
 
 

Marcel reprezentował barwy Resovii od sezonu 2019/20, występując na szczeblu 2-ligowym. Wraz z drużyną wywalczył awans do Fortuna 1.Ligi, zapisując się w pamięci kibiców naszego Klubu wyborną dyspozycją w serii jedenastek, która przesądziła o końcowym sukcesie nad lokalnym rywalem. W sezonie 2020/21 zaliczył 11 występów na zapleczu Ekstraklasy.

Wcześniej Zapytowski grał w Wiśle Płock, w której zaliczył dwa występy w ekstraklasie. Marcel nie znalazł się w kadrze Korony na obóz, ale być może doleci do Turcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Hladík w Puszczy Niepołomice

 

Puszcza Niepołomice poinformowała o sprowadzeniu Ivana Hladíka.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że 27-latek zostanie nowym graczem Puszczy Niepołomice. Sprawa nieco się przeciągała, ale w poniedziałek nasze zapowiedzi znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Pierwszoligowiec poinformował bowiem o tym, że udało się dopiąć szczegóły i Ivan Hladík mógł zostać zaprezentowany jako nowy nabytek ekipy z województwa małopolskiego.

Środkowy obrońca przenosi się na zaplecze Ekstraklasy z litewskiej Suduvy Marijampole. Z nowym klubem parafował kontrakt do 31 grudnia 2022 roku.

Defensor rozegrał łącznie dla swojej poprzedniej drużyny 38 spotkań. Wspólnie z nią sięgnął zresztą po mistrzostwo, puchar i Superpuchar Litwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mateusz Wdowiak piłkarzem Rakowa Częstochowa. Skrzydłowy uwolni się od Cracovii najpóźniej 1 lipca.
 

600f0e2fea1b8_o_medium.jpg 

 
 
 Mateusz Wdowiak zostanie piłkarzem Rakowa Częstochowa. Niechciany przez Cracovię skrzydłowy przejdzie do zespołu najpóźniej 1 lipca. Podpisał umowę do czerwca 2024 roku.
 
 

Wdowiak nie miał ostatnio życia w Cracovii. Chociaż pomógł zdobyć Puchar Polski to potem nie przystał na warunki nowej umowy i z tego powodu został odsunięty od pierwszej drużyny. Od października jedyne występy zaliczył w rezerwach, w 3 lidze.

Możliwe, że Wdowiak nie straci wiosny i do Rakowa dołączy znacznie wcześniej. W Sądzie Piłkarskim PZPN czeka bowiem na wyrok w swojej sprawie. Domaga się skrócenia kontraku z Cracovią o kilka miesięcy - z winy klubu.

- Bardzo cieszymy się z podpisania kontraktu z Mateuszem Wdowiakiem. To zawodnik, który dzięki swojej szybkości doda nam więcej opcji w grze ofensywnej i pomoże nam swoim doświadczeniem w Ekstraklasie - mówi dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

Wdowiakiem interesował się m.in. Lech Poznań.

Transfery Rakowa Częstochowa - styczeń 2021:

Przyszli: Dominik Holec (wypożyczenie, Sparta Praga), Iwo Kaczmarski (transfer definitywny, Korona Kielce), Jarosław Jach (wypożyczenie, Crystal Palace).
Przyjdą 1 lipca: Mateusz Wdowiak (Cracovia).
Odeszli: Maciej Wilusz (wypożyczenie, Śląsk Wrocław), Petar Mamić (rozwiązanie kontraktu, Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Szumski (transfer definitywny, BB Erzurumspor Kulübü), Mateusz Kaczmarek (Miedź Legnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Ruch Chorzów wskrzesza piłkarza. Po CZTERECH latach przerwy wraca.

Michał Biskup został zaprezentowany jako nowy zawodnik Ruchu Chorzów.

23-latek zaprezentował się udanie na testach w zespole „Niebieskich” i zapracował sobie jednocześnie na uznanie w oczach sztabu szkoleniowego, co w efekcie skłoniło władze utytułowanego klubu do podpisania kontraktu z środkowym napastnikiem.

Michał Biskup związał się z Ruchem Chorzów do 30 czerwca 2022 roku po zaliczeniu testów medycznych i tym samym powrócił do rywalizacji na profesjonalnym poziomie po... czterech latach przerwy, ponieważ od momentu rozstania z GKS-em Tychy po zakończeniu sezonu 2016/2017 nie udało mu się znaleźć nowego pracodawcy.

Tak długi rozbrat z piłką nie spowodował jednak, że ofensywny piłkarz zapomniał o tym, czego nauczył się w przeszłości i dlatego dostąpi szansy dołożenia swojej cegiełki do możliwego wywalczenia przez „Niebieskich” awansu do II ligi.

- Sprawdzaliśmy Michała od początku okresu przygotowawczego. Mimo dłuższej przerwy w grze, pokazywał się na treningach z bardzo dobrej strony, nie odstawał od reszty zespołu, a w sobotnim sparingu ze Śląskiem strzelił bramkę. Imponuje siłą, ma bardzo dobre warunki fizyczne. W Ruchu trwa czas odbudowy, Michał także dostaje od nas szansę odbudowy sportowej, widzimy w nim potencjał - powiedział trener Łukasz Bereta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oficjalnie: Tim Hall odchodzi z Wisły Kraków

Tim Hall nie jest już zawodnikiem Wisły Kraków. W poniedziałek Biała Gwiazda poinformowała, że umowa pomiędzy klubem a luksemburskim obrońcą została rozwiązana.

 

 

Przygoda 23-letniego obrońcy z nowym klubem zakończyła się raptem po kilku dniach. O tym, że Tim Hall może opuścić szeregi Wisły Kraków, WP SportoweFakty informowały już w poprzednim tygodniu .

Jego kontrakt miał obowiązywać do czerwca 2023 roku. Według naszych informacji zawodnik był kompletnie nieprzygotowany do sezonu. Luksemburczyk odstawał fizycznie od reszty zespołu. 

To zdenerwowało zarząd, a przede wszystkim trenera Petera Hyballę. Rozważano wypożyczenie go do innego klubu. Ostatecznie podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z 23-letnim defensorem.

 

Tim Hall trafił do Wisły Kraków z portugalskiego Gil Vicente Futebol Clube. Grał też w takich klubach jak Karpaty Lwów czy SV 07 Elversberg. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych drużynach F91 Dudelange, Standardu Liege oraz 1.FC Saarbruecken.

 

To się nagrał %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka Susnjara zawodnikiem Wisły Płock. Ostatnio grał we Francji

 

600fe9c4e5792_o_medium.jpg 

 
 
 Słoweniec Łuka Susnjara został piłkarzem Wisły Płock. 23-latek przeniósł się do płockiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z francuskiego FC Chambly. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika.

Lewonożny Susnjara jest wychowankiem NK Domżale. W 2014 roku na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Atalanty Bergamo, w której spędził dwa kolejne lata.

Po powrocie do Słowenii grał w NK Roltek Dob, NK Kranj, NK Celje oraz NS Mura. W tym ostatnim klubie występował dwa i pół roku. W barwach NS Mura rozegrał 89 meczów. Zanotował 16 bramek i 6 asyst, zdobywając przy tym Puchar Słowenii.

Rosły skrzydłowy (mierzy 188 cm) latem minionego roku przeniósł się do francuskiego FC Chambly. W trwającym sezonie zagrał w 11 spotkaniach Ligue 2.

Transfery Wisły Płock - zima 2021:

Przyszli: Luka Susnjara (FC Chambly Oise), Kacper Rogoziński (ŁKS Łagów), Jakub Witek (GKS Bełchatów), Łukasz Mościcki (Huragan Wołomin)

Odeszli: Maciej Ambrosiewicz (Zagłębie Sosnowiec), Titas Milasius (Skra Częstochowa), Adrian Szczutowski (Stomil Olsztyn), Kacper Kondracki (Wisła Puławy), Paweł Żuk (rozwiązanie kontraktu), Bartłomiej Żynel (rezerwy)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia. Martin Pospisil na dłużej w białostockim klubie

 

Martin Pospisil 

601026147da57_o_small.jpg
 
Martin Pospíšil podpisał nowy kontrakt z Jagiellonią Białystok, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

W bieżącym sezonie Pospisil zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych oraz jednym Pucharu Polski. Zawsze wychodził w podstawowej jedenastce. Jesienią rozegrał najwięcej minut spośród wszystkich piłkarzy Jagi - 1334 minuty. Zdobył bramkę w starciu z Wisłą Płock (5:2) oraz zaliczył trzy asysty.

Łącznie pomocnik od 2017 roku rozegrał 130 spotkań w barwach Jagi, strzelił jedenaście goli oraz miał 14 asyst.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najim Romero Tadlaoui w Olimpii Grudziądz!

najim_romero_kontrakt.jpg

Najim Romero Tadlaoui w Olimpii Grudziądz!

Najim Romero Tadlaoui podpisał półtoraroczny kontrakt z Olimpią Grudziądz z opcją przedłużenia o kolejny rok. Romero ostatnio reprezentował barwy amerykańskiego Iona College Soccer, do którego trafił z Atletico Madryt gdzie reprezentował drużyny U-17 do U-19. Najim Romero to skrzydłowy. Hiszpan może również występować na pozycji napastnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Filip Laskowski w GKS-ie Bełchatów

 

GKS Bełchatów pozyskał Filipa Laskowskiego.

Kłopoty finansowe, z którymi od dłuższego czasu zmagają się „Brunatni”, doprowadziły w styczniu do kilku odejść. Z drużyną pożegnali się między innymi Seweryn Michalski, Paweł Lenarcik oraz Dawid Błanik.

Załatać luki po tych piłkarzach nie będzie łatwo, jednak władze robią wszystko, co w ich mocy, by trener Marcin Węglewski miał względny komfort pracy.

W ostatnich dniach poinformowano o posiłkach z Ekstraklasy. Do piętnastej siły pierwszej ligi dołączył bowiem Filip Laskowski.

Ofensywny pomocnik przenosi się do Bełchatowa z Podbeskidzia Bielsko-Biała na zasadzie wypożyczenia. Na podstawie zawartej między stronami umowy będzie on grał dla GKS-u minimum do 30 czerwca 2021 roku.

- GKS Bełchatów kojarzy mi się z klubem, który grał wiele lat w Ekstraklasie, zdobył wicemistrzostwo Polski w 2007 roku. Oglądałem swego czasu film na ten temat. Teraz GKS przechodzi cięższy czas, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze - powiedział sam zainteresowany.

W trwającym sezonie 19-latek rozegrał na boiskach Ekstraklasy siedem spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mavroudis Bougaidis w Chrobrym Głogów. Grek grał dla Lechii Gdańsk i Podbeskidzia Bielsko-Biała

 

601050308654a_o_medium.jpg 

Mavroudis Bougaidis został piłkarzem Chrobrego Głogów. Stoper z pierwszoligowcem podpisał umowę do czerwca 2022 roku. To były zawodnik Lechii Gdańsk czy Podbeskidzia Bielsko-Biała, a ostatnio PAO Koufalion z 5 ligi greckiej.
 
 

- To zawodnik, który miał styczność z Polską i ogółem ciekawe doświadczenia, dobre CV, ale liczy się to, co jest teraz. A teraz ma 27 lat i jest zmotywowany, bo chce wrócić do tego, co było wcześniej. Ze względów prywatnych musiał wrócić do siebie na półtora roku. Na kolejne półtora roku podpisał kontrakt z nami, ale przez najbliższe pół musi się pokazać, abyśmy kontynuowali z nim pracę. Na pewno ma dużo do udowodnienia. To dla niego duża szansa i sam dziękuje za to, że taką otrzymał. Chcemy mu ją dać, pewnie w jakimś stopniu też ryzykując. On sam to docenia i szanuje - mówi trener Chrobrego Głogów Ivan Djurdjević.

Bougaidis to pierwszy zawodnik pozyskany przez Chrobrego w zimowym okienku. Kadrę zespołu uszczuplił na razie Jarosław Ratajczak. Obrońca odszedł do drugoligowego Górnika Polkowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Souleymane Kone piłkarzem Wisły Kraków - zamiast Tima Halla

 

Souleymane Kone wraz z prezesem i wiceprezesem 

 
 
 Wisła Kraków jednak ma nowego stopera. Został nim Souleymane Kone. Piłkarz rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej podpisał umowę jedynie do czerwca. Przybył z belgijskiego KVC Westerlo.
 
 

Wisła szybko zareagowała na wpadkę z Timem Hallem. Przypomnijmy, że reprezentant Luksemburgu został odrzucony z drużyny po niespełna dwóch tygodniach. Słabo wypadł w testach wytrzymałościowych, a oliwy do ognia dolał jeszcze jego agent, opowiadając najgorsze rzeczy o trenerze Peterze Hyballi.

Souleymane Kone ma 24 lata. Grał w Szwecji, na Słowacji u Hyballi (DAC Dunajska Streda), a ostatnio w Belgii. W rundzie jesiennej nie zaliczył ani jednego występu.

Transfery Wisły Kraków - styczeń 2021:

Przyszli: Souleymane Kone (KVC Westerlo), Żan Medved (wypożyczenie, Slovan Bratysława), Tim Hall (14 stycznia, Gil Vicente), Serafin Szota (powrót ze Stomilu Olsztyn), Przemysław Zdybowicz (powrót z GKS Bełchatów).
Przyjdą od 1 lipca: Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Hubert Sobol (Lech Poznań).
Odeszli: Tim Hall (25 stycznia, rozwiązanie kontraktu), Lukas Klemenz (transfer definitywny, Honved Budapeszt), Rafał Janicki (rozwiązanie kontraktu, Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk oddała wychowanka. Mateusz Sopoćko piłkarzem Warty Poznań

 

Mateusz Sopoćko związał się z Wartą Poznań umową do połowy 2022 roku 

 
 
 Warta Poznań dokonała czwartej zimowej transakcji. Beniaminek na zasadzie transferu definitywnego pozyskał Mateusza Sopoćkę. 21-letni ofensywny pomocnik parafował umowę do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Sopoćko rundę jesienną spędził w Lechii Gdańsk, której jest wychowankiem. Rozegrał jedno spotkanie w Totolotek Pucharze Polski przeciwko Stali Stalowa Wola. W lidze zaliczył cztery krótkie występy. Poprzedni sezon 21-latek spędził na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała (3 gole w 19 meczach w Fortuna 1 Lidze).

- Życie piłkarza bywa przewrotne. Niecały rok temu grałem przeciwko Warcie Poznań w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tamten sezon był szczęśliwy dla obu zespołów, bo osiągnęły sukces i awansowały do Ekstraklasy. Cieszę się, że tu jestem i mam nadzieję, że jak najdłużej będę mógł grać w elicie, w barwach Warty Poznań – powiedział Mateusz Sopoćko dla oficjalnej strony Warty.

- Mateusz Sopoćko jest kolejnym młodzieżowym wzmocnieniem Warty Poznań. Pojawiła się okazja, z której postanowiliśmy skorzystać i pozyskaliśmy Mateusza definitywnie z Lechii Gdańsk. Mateusz to zawodnik z dużym potencjałem, dobrze wyszkolony technicznie, mogący grać w środku pola oraz na skrzydłach. Transfer Mateusza jest naturalnym następstwem wypożyczenia Maćka Żurawskiego z Pogoni Szczecin i potrzeby posiadania co najmniej jeszcze jednego młodzieżowca na pozycjach ofensywnych – zaznaczył dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf.

Warta do tej pory wypożyczyła Macieja Żurawskiego z Pogoni Szczecin oraz Makanę Baku z niemieckiego Holstein Kiel, a na zasadzie transferu definitywnego ściągnęła wychowanka Lecha Poznań Bartłomieja Burmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok pozyskała lewego obrońcę. Podpis złożył Bojan Nastić

 

601149ea3c776_o_medium.jpg 

Bojan Nastić związał się z Jagiellonią Białystok kontraktem do połowy 2024 roku. Bośniak występuje na pozycji lewego obrońcy. Jaga wykupiła zawodnika z białoruskiego BATE Borysów.

Bośniak ma wzmocnić lewą stronę defensywy. Ostatnio występował dla BATE Borysów. W poprzednim sezonie rozegrał 26 ligowych meczów i zanotował 10 asyst. Do ligi białoruskiej zawitał w połowie 2019 roku. Przybył jako wolny zawodnik po wypełnieniu kontraktu w belgijskim Genk.

W Jagiellonii Nastić będzie występował z numerem „5”. - Jestem szczęśliwy, że trafiłem tutaj. Dużo słyszałem zarówno o samej polskiej lidze jak i samym klubie. Wewnętrzne przeczucie podpowiada mi, że robię duży krok do przodu w mojej karierze - powiedział Bośniak cytowany przez oficjalną stronę klubu. - Kiedy zobaczyłem stadion, ośrodek treningowy, biura wiedziałem, że chcę tutaj zostać. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie, wrażenie jest pozytywne i już patrzę przed siebie, aby wywalczyć miejsce na boisku

- Moim zdaniem liga polska jest na wyższym poziomie niż białoruska. Być może ktoś się obrazi za te słowa, ale uważam, że tutaj bardziej się rozwinę. Ekstraklasą interesuje się znacznie więcej ludzi, stąd będę miał większe możliwości do dalszego rozwoju. Niemniej Białoruś będę wspominał z dużym sentymentem - dodał 26-letni defensor.

 
Edytowane przez smika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Muhammad Youssuf Candé w Radomiaku Radom

 

Muhammad Youssuf Candé zasilił szeregi Radomiaka Radom.

29-letni lewy obrońca podpisał z pierwszoligowcem umowę ważną do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o 24 miesiące.

Boczny defensor do sierpnia zeszłego roku był piłkarzem portugalskiego zespołu Santa Clara. Rywalizował z nim w tamtejszej ekstraklasie, rozgrywając w jego koszulce 42 spotkania (gol i asysta).

Wcześniej zawodnik był związany z Aves, Videotonem, Portimonense, Tondelą oraz Omonią Nikozja.

Candé jest 15-krotnym reprezentantem Gwinei Bissau. W 2017 i 2019 roku brał udział w Pucharze Narodów Afryki. Na tym drugim turnieju grał nawet z opaską kapitańską na ramieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...