Skocz do zawartości

TRANSFERY


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Karol Angielski w Radomiaku Radom.

 

5f3e8bc72adab.jpg.1b89020b2c93fb34485fd5

 

24-letni napastnik, który ostatnio był piłkarzem Wisły Płock, podpisał z Radomiakiem umowę ważną do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.  

Angielski jest wychowankiem Korony Kielce. Później był też związany ze Śląskiem Wrocław, Piastem Gliwice, Zawiszą Bydgoszcz, Olimpią Grudziądz i wspomnianą Wisłą. Atakujący borykał się z kilkoma kontuzjami. Jego ekstraklasowy bilans to 69 występów i cztery trafienia. Na jej zapleczu strzelił 16 goli w 42 meczach.  

Edytowane przez Technik84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


8887755e-7b58-4feb-8a89-046a2c7b8d67?t=1598036035495&width=800&height=150021.08.2020 21:00

Merveille Fundambu piłkarzem Widzewa

Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga pomocnik został oficjalnie zawodnikiem Widzewa Łódź.

20-letni Kongijczyk rozpoczynał swoją piłkarską karierę w ojczyźnie w klubach AS Elonga i FC MK Etancheite, z której do Polski został ściągnięty przez B-klasowy KTS Weszło w 2018 roku. Po przylocie piłkarz rozpoczął żmudną pracę, która miała na celu dostosowanie się do wymogów europejskiego futbolu.

Podczas gry w "ósmej lidze mistrzów" o talencie środkowego pomocnika zrobiło się głośno w całym kraju, a jego umiejętnościom szybko zaczęły przyglądać się kluby z wyższych lig. Fundambu najpierw przeszedł testy w Rakowie Częstochowa, gdzie wypowiadano się o nim bardzo pozytywnie, a następnie trafił na półroczne wypożyczenie do Radomiaka Radom. W I lidze młody zawodnik zanotował 10 spotkań, w czasie których spędził na boisku ponad 300 minut. Na przeszkodzie do częstszej gry stanęły przepisy, mówiące o ograniczeniu w składzie liczby zawodników spoza Unii Europejskiej. To miejsce w Radomiaku było zarezerwowane dla Brazylijczyka Leandro.

Latem Fundambu rozpoczął testy w Widzewie Łódź i pozytywnie zaprezentował się na treningach oraz w sparingu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, w którym zaliczył gola i trzy asysty. Kongijczyk, który związał się już oficjalnie z klubem umową, przebywa z pierwszą drużyną na zgrupowaniu w Opalenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumun, Daniel Celea został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego fot. ŁKS
Rumun, Daniel Celea został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego fot. ŁKS
25-letni obrońca z Rumunii, który ostatnio występował w ekstraklasowym zespole Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, podpisał kontrakt z „Rycerzami Wiosny” do końca czerwca 2023 roku.

 

Nowy nabytek ŁKS-u urodził się 6 lipca 1995 roku w miasteczku Bralostita w południowej Rumunii. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych drużynach Universitatea Craiova.

Na początku przygody z seniorskim futbolem związał się z lokalnym klubem CSO Filiasi. Z przerwą na roczny pobyt w Sportingu Rosiori występował tam do lata 2015 roku, gdy postanowił spróbować sił w Pandurii Targu Jiu – jednej z najmocniejszych jeszcze wówczas rumuńskich drużyn.

Po roku spędzonym u „Górników” Celea przeniósł się do drugoligowego UTA Arad, a następnie wrócił do drugoligowej już wtedy także Pandurii. Od lipca 2018 roku do stycznia bieżącego roku mierzący 187 cm wzrostu obrońca był natomiast graczem innej drugoligowej ekipy – Mioveni, dla której rozegrał łącznie 44 mecze (w tym siedem w Pucharze Rumunii).

Przez ostatnie osiem miesięcy Celea przywdziewał trykot zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, z którym dotarł do finału Pucharu Rumunii (w którym minimalnie lepszy ukazał się stołeczny FCSB, czyli dawniejsza Steaua Bukareszt), a w lidze zajął dziewiąte miejsce (trzecie w tzw. grupie spadkowej).

Zawodnik podpisał kontrakt do końca czerwca 2023 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech Poznań ogłosił pozyskanie kolejnego piłkarza. Czteroletni kontrakt z Kolejorzem podpisał w poniedziałek Jan Sykora, jedna z rewelacji ubiegłego sezonu czeskiej ekstraklasy.

 

Jan SykoraJan Sykora - newspix.pl

 

26-letni skrzydłowy pomocnik jest dziesięciokrotnym reprezentantem Czech, który całą karierę spędził w ojczyźnie. Ostatnio był wypożyczony ze Slavii Praga do FK Jablonec. - To zawodnik, który był przez nas obserwowany od dłuższego czasu, wiele razy oglądaliśmy go na żywo, ja sam miałem także okazję osobiście przyglądać się jego grze na czeskich boiskach i jestem przekonany, że dokładnie wpisuje się w profil skrzydłowego, jakiego poszukiwaliśmy - zapewnia dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa, którego cytuje oficjalna strona internetowa klubu.

 

- Jestem zachwycony Lechem i tym, jak zostałem tutaj przyjęty już od samego początku. Wiem, że przychodzę do wielkiego klubu, który siedem razy w wygrywał mistrzostwo Polski i ma dużą rzeszę wiernych fanów - powiedział klubowym mediom Sykora.

Sykora może grać na obu stronach pomocy, więc powinien być nie tylko zabezpieczeniem na wypadek odejścia Kamila Jóźwiaka. Czech jest wychowankiem Viktorii Pilzno, grał również m.in. w rezerwach Sparty Praga, Slovanie Liberec i FK Jablonec, do którego w ubiegłym sezonie był wypożyczony ze Slavii Praga. W Jabloncu był wyróżniającym się zawodnikiem, zdobył dziewięć bramek i miał sześć asyst w 26 meczach czeskiej ekstraklasy.

W reprezentacji Czech Sykora rozegrał 10 meczów w latach 2016-2018.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel Dziwniel w Sandecji

 

unnamed.jpg.0cdb116811750e7c3799cb61dc68

 

 

Po tym, jak na przeprowadzkę do Stali Mielec zdecydował się Marcin Flis, w Nowym Sączu rozpoczęto poszukiwania nowego lewego obrońcy. Wybór padł na Daniela Dziwniela.

28-latek przenosi się do pierwszoligowca z Korony Kielce na zasadzie wolnego transferu. Z nowym zespołem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.Urodzony we Frankfurcie zawodnik to wychowanek tamtejszego Eintrachtu. Do Polski trafił w 2013 roku, kiedy to pozyskał go Ruch Chorzów. Później występował jeszcze w St. Gallen oraz Zagłębiu Lubin.Ostatnio grał dla Korony Kielce. W barwach tej ekipy zanotował 11 spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masouras w Górniku Zabrze

11367-mini-3.jpg.23a6196d18a27596af09933

 

 

 

Po odejściu Stavrosa Vasilantonopoulosa w Zabrzu zaczęto rozglądać się za zawodnikiem, który mógłby załatać lukę na prawej obronie. Wybór padł na innego Greka.

Do zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza dołącza Giannis Masouras. 24-latek przenosi się do Polski z Olympiakosu na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między stronami ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.24-latek w minionym sezonie grał dla Panioniosu i Larisy. W tym czasie rozegrał 15 meczów i zanotował dwie asysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz Mleczko w Widzewie Łódź

 

47559474_Beztytuu.png.7eccec9c511143b9d4

 

 

Do zespołu prowadzonego przez Enkeleida Dobiego przeprowadza się Miłosz Mleczko z Lecha Poznań.

Strony doszły do porozumienia i bramkarz przenosi się do Łodzi na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

leczko jest wychowankiem Stadionu Śląskiego Chorzów, ale jeszcze jako junior trafił najpierw do Ruchu, a później do Akademii Lecha. Bramkarz przebił się do kadry pierwszego zespołu, jednak najwięcej doświadczenia zebrał na wypożyczeniu w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. W jej barwach rozegrał łącznie trzydzieści trzy spotkania, w których aż jedenastokrotnie zachował czyste konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Siemaszko w Sokole Ostróda

 

 

Beniaminek 2. ligi szukał zawodnika z doświadczeniem, który mógłby wnieść jakość w poczynania ofensywne zespołu. Ostatecznie zdecydowano się na pozyskanie Rafała Siemaszko.

33-latek przenosi się do Sokoła Ostróda z Arki Gdynia na zasadzie transferu definitywnego. Szczegóły umowy indywidualnej nie są jednak znane.

Urodzony w Wejherowie piłkarz to wychowanek Orkanu Rumia. W swojej karierze był też związany z Gryfem Wejherowo, Chojniczanką Chojnice oraz ze wspomnianą Arką Gdynia.

W minionym sezonie rozegrał dla ekipy z Trójmiasta dziesięć meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radosław Majewski piłkarzem Wieczystej Kraków. 

 

Stało się. Radosław Majewski został piłkarzem Wieczystej Kraków.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku dni Radosław Majewski podpisał umowę z Wieczystą Kraków. 

Mam ambicje, aby nadal występować w wyższej klasie rozgrywkowej, ale po roku kiedy nie grałem ciężko było wrócić. Wieczysta Złożyła mi ofertę i okazała się najkonkretniejsza. Widać było, że trener mnie chciał i widział w drużynie. A to, że czuje się wsparcie trenera czy prezesa jest bardzo ważne – powiedział po podpisaniu kontraktu Majewski, który w swojej karierze grał m.in. w Dyskobolii Groclin Grodzisk Wielkopolski, Nottingham Forest, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin i Western Sydney Wanderers.

Majewski jest czwartym piłkarzem w Wieczystej, który dostąpił zaszczytu gry w reprezentacji Polski. Poza Peszką (44A) z orzełkiem na piersi w seniorskiej kadrze zagrali Piotr Madejski i Michał Miśkiewicz. Obaj zagrali w reprezentacji po razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Grudniewski w Widzewie

 

170181669_Micha_Grudniewski_new.png.648e

 

Widzew Łódź ma już ósmego nowego piłkarza tego lata! Jak poinformowała oficjalna witryna klubowa, zawodnikiem czerwono-biało-czerwonych został dziś Michał Grudniewski. Obrońca podpisał z czterokrotnym mistrzem Polski roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

27-latek jest wychowankiem KS Łomianki, ale jeszcze jako junior przeniósł się do Hutnika Warszawa, a ostatecznie trafił do Akademii Legii. Grał w niej przez kilka sezonów, docierając do zespołu Młodej Ekstraklasy i trzecioligowych rezerw. Debiutu w pierwszej drużynie się jednak nie doczekał, a zamiast tego – doświadczenie zbierał podczas półrocznego wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec.

Latem 2014 roku Grudniewski definitywnie rozstał się jednak z „Wojskowymi” i podpisał kontrakt z Pogonią Siedlce. Spędził w tym klubie tylko jedną rundę, a później karierę kontynuował w Legionovii Legionowo. Przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016 obrońca został zawodnikiem Radomiaka Radom. Ten ruch – jak się następnie okazało – był dla piłkarza strzałem w dziesiątkę.Obrońca bardzo szybko zyskał miejsce w wyjściowym składzie radomian. Łącznie spędził w drużynie aż cztery i pół roku, w czasie których zaliczył w jej barwach sto jedenaście ligowych występów. Stanowił ostoję defensywy Radomiaka, a przez moment był nawet jego kapitanem. W sezonie 2018/2019 pomógł też swoim kolegom w wywalczeniu długo wyczekiwanego awansu do I ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Cywka w Chrobrym Głogów

 

Cywka-e1598702871235.jpeg.3b66be74cb7af0

 

 

32-letni defensywny pomocnik związał się z pierwszoligowcem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia.

Do niedawna Cywka był piłkarzem Lecha Poznań. Barwy „Kolejorza” reprezentował od 2018 roku. W sumie zanotował od tamtej pory 17 występów. Na więcej nie pozwoliły głównie problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o ostatni sezon, doświadczony zawodnik ani razu nie wybiegł na murawy Ekstraklasy.

Wcześniej Cywka grał w Wiśle Kraków, a przed powrotem do Polski przez 12 lat występował w Anglii. Rozegrał tam m.in. 113 spotkań na poziomie Championship (15 bramek i 13 ostatnich podań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kamil Jóźwiak jest o krok od zmiany barw klubowych. Jak poinformował Bartosz Ignacik z "Canal+ Sport", piłkarz dziś prawdopodobnie rozegra swoje ostatnie spotkanie dla Lecha Poznań.

O transferze utalentowanego 22-latka dziennikarze donoszą od kilkunastu miesięcy. W mediach można było przeczytać o zainteresowaniu ze strony takich ekip jak Chicago Fire, Werder Brema, Augsburg, Freiburg, Southampton FC, Anderlecht Bruksela czy Derby County.

Piotr Rutkowski, właściciel Lecha, w jednym z niedawnych wywiadów nie ukrywał, że sprzedaż Jóźwiaka to kwestia najbliższych tygodni. - Jeśli będzie dobra oferta, to zgodzimy się na transfer - oznajmił w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Wiele wskazuje na to, że Jóźwiak już wkrótce zmieni otoczenie. Do tego ma dojść w przyszłym tygodniu. Według Bartosza Ignacika z "Canal+ Sport", skrzydłowy dziś prawdopodobnie po raz ostatni wystąpi w barwach Lecha Poznań, a następnie przeniesie się do Championship.

- To prawdopodobnie pożegnalny mecz Kamila Jóźwiaka przed transferem do Derby County - napisał dziennikarz na Twitterze przed pojedynkiem Lecha Poznań z Wisłą Płock.

Mówi się, że "Kolejorz" na sprzedaży swojej gwiazdy zarobi ok. 4 mln euro.

Jóźwiak dla Lecha Poznań rozegrał łącznie 121 spotkań. Zdobył w nich 17 goli i zanotował 15 asyst. Skrzydłowy ma na koncie także jeden występ w reprezentacji Polski w meczu ze Słowenią w el. ME.

Drużyna Derby County miniony sezon zakończyła na 10. miejscu w tabeli Championship. Piłkarzem "Baranów" jest Krystian Bielik.
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel Mąka podpisał nowy, roczny kontrakt z Widzewem Łódź. Mąka to niezwykle waleczny, ambitny i przebojowy pomocnik Widzewa. Daniel Mąka zawsze zostawia serce na boisku.

 

W minionym sezonie 32-letni pomocnik Daniel Mąka rozegrał w Widzewie 21 meczów w II lidze i zdobył dwie bramki

.

Doświadczony zawodnik dotychczas rozegrał w czerwono-biało-czerwonych barwach 110 spotkań, strzelając 29 bramek. Swój dorobek będzie mógł poprawić w sezonie 2020/2021.

 Na pewno pozostanie w Widzewie to dla mnie możliwość dalszego realizowania swoich marzeń. Cieszę się, że mogę kontynuować z Widzewem drogę w górę. Dostałem szansę i ode mnie zależy jak ją wykorzystam. Wierzę w swoje umiejętności i niejednokrotnie udowadniałem na co mnie stać. Sportowo i fizycznie czuję się dobrze, więc zaczynam walkę o powrót do tej mojej piłkarskiej normalności, czyli rywalizowania na treningach o miejsce w składzie - przyznał Daniel Mąka.


Saga transferowa Widzewa nie ma mieć końca. Dziewiątym nowym piłkarzem drużyny ma zostać Patryk Stępiński. Piłkarz swego czasu grał już w Widzewie, a ostatnio w Warcie Poznań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym zawodnikiem ŁKS Łódź został Kamil Dankowski.

 

330406842_Beztytuu.png.66a40f5f04d22894d

 

 

24-letni piłkarz pochodzi z Dusznik-Zdroju. Przygodę z futbolem rozpoczął w Nysie Kłodzko i FC Wrocław Academy. Tam zwrócił na siebie uwagę trenera Dolnego Śląska, a wkrótce także Śląska Wrocław, ówczesnego mistrza Polski.

Pierwszą umową z wrocławskim klubem związał się w 2012 roku.W pierwszych sezonach po podpisaniu kontraktu z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska zawodnik występował w Młodej Ekstraklasie oraz w trzecioligowych rezerwach (20 meczów i 4 gole w sezonie 2012/2013, 21 meczów i 1 gol w sezonie 2013/2014), ale niedługo po tym dołączył na stałe do pierwszego zespołu, gdzie spędził aż osiem sezonów. Zanim na dobre stał się prawym obrońcą pojawiał się na lewej obronie, prawej pomocy, a bywało, że nawet w ataku.

W ekstraklasie Kamil Dankowski zadebiutował 23 lutego 2014 roku w przegranym przez Śląsk 2:3 spotkaniu z Ruchem Chorzów. W tych samych rozgrywkach na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej pojawił się jeszcze w wygranym 1:0 starciu z Cracovią. Od jesieni 2017 do lata 2020 roku wystąpił w blisko 30 spotkaniach ekstraklasy, a do tego należałoby dodać mecze rozegrane w Pucharze Polski i trzecioligowych rezerwach Śląska. Wspomnieć należało i o tym, że piłkarz występował w przeszłości w reprezentacjach młodzieżowych Polski – U-17, U-18, U-20 i U-21. Łącznie dla Śląska rozegrał 102 mecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERT IVANOV PIŁKARZEM WARTY POZNAŃ

 

Były reprezentant Finlandii, obrońca Robert Ivanov podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 2021/22 z opcją przedłużenia o kolejny rok. Blisko 26-letni piłkarz przeszedł z klubu Honka Espoo na zasadzie transferu definitywnego i jest pierwszym Finem w historii „Zielonych”.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu Robert Ivanov grał dla FC Honka przeciwko AGF Aarhus w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Po tym meczu opuścił klub, w którym występował przez ostatnie 3,5 roku, i przyjechał do Polski. Po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisał z Wartą Poznań 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 Bardzo cieszymy się  z faktu, iż Robert zdecydował się na transfer do Warty Poznań. Nad tym ruchem pracowaliśmy już od kilku miesięcy, a rozmowy przyspieszyły po naszym awansie do Ekstraklasy i spotkaniu z Robertem oraz przedstawicielami klubu FC Honka w Helsinkach – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf i dodaje: – Robert to wysoki środkowy obrońca, który ma wzmocnić rywalizację na tej pozycji w Warcie. Nasz nowy zawodnik pochodzi ze sportowej rodziny. Jego mama była reprezentantką Związku Radzieckiego w piłce ręcznej, a brat grał w koszykówkę w  drużynie uniwersyteckiej w USA.

Robert Ivanov (Warta Poznań)

19 września Robert Ivanov skończy 26 lat. Pochodzi z Helsinek i jest wychowankiem HJK West 06, potem grał także w klubach Pallokerho-35, Laajasalon Palloseura, FC Myllypuro i FC Viikingit, z którego trafił w 2016 roku do FC Honka. W fińskiej ekstraklasie rozegrał 69 spotkań i zdobył w nich 5 bramek. W styczniu 2019 roku zadebiutował w reprezentacji Finlandii i zaliczył w niej łącznie 2 występy – w towarzyskich meczach przeciwko Szwecji i Estonii. Ma aż 197 cm wzrostu, waży 85 kg. Będzie grał z numerem 4.

 Szybko przekonałem się, że dyrektor sportowy Warty Poznań jest bardzo aktywny w kwestii transferu. Początkowo poprzez moich agentów, którzy przekazali mi, że klubowi zależy na sprowadzeniu mnie. Bardzo się ucieszyłem, bo Ekstraklasa ma dobrą opinię w Finlandii i gra tutaj jest dla nas dobrą opcją. Po spotkaniu z Robertem Grafem w Helsinkach i naszej dłuższej rozmowie byłem przekonany o tym, że chcę przyjść do Warty. Zacząłem interesować się klubem, śledzić informacje, wyniki i bardzo się cieszę, że jestem już w Poznaniu – mówi Robert Ivanov. – Wiem, że Warta to dwukrotny mistrz Polski z lat 1929 i 1947 i że właśnie wróciła do Ekstraklasy po 25 latach. Podoba mi się to, że jestem w klubie, który ma bogatą historię.

 

 Chcę dać drużynie to, co mam najlepszego. Pomóc jej utrzymaniu się w Ekstraklasie. Zrobię też wszystko, żebyśmy grali fajną piłkę, która będzie cieszyła kibiców – podkreśla Fin i dodaje: – Wierzę też w to, że dobra gra w polskiej lidze pomoże mi wrócić do reprezentacji Finlandii. Teraz aż tak bardzo się na tym nie skupiam, ale mam nadzieję, że już wkrótce swoimi występami w barwach Warty i dobrymi wynikami drużyny zapracuję na kolejne powołanie.

Sprowadzenie Roberta Ivanova to już ósmy transfer beniaminka PKO Ekstraklasy tego lata. W ostatnim miesiącu do Warty Poznań dołączyli: bramkarz Daniel Bielica, obrońcy Jan Grzesik i Mateusz Spychała, pomocnicy Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik i Michał Kopczyński oraz napastnik Mateusz Kuzimski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk Stępiński wrócił do Widzewa!

823969339_Patryk_Stpiski.png.839aa752c14

Patryk Stępiński podpisał kontrakt na dwa lata z Widzewem Łódź. Obrońca powrócił do klubu z rodzinnego miasta, w którym zagrał poprzednio w sierpniu 2014 roku.Patryk Stępiński jest łodzianinem i rozpoczął treningi w Widzewie w wieku 16 lat. W pierwszym zespole rozegrał 22 mecze na poziomie PKO Ekstraklasy i trzy w Fortuna I lidze. Ponadto w tym okresie można go było oglądać w Młodej Ekstraklasie.Z Widzewa trafił do Wisły Płock, której obrońcą był przez ponad pięć lat i zaliczył w jej barwach 56 meczów w PKO Ekstraklasie. Piłkarza wiązano z transferem do norweskiego FK Haugesund, ale ostatecznie w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu został zawodnikiem Warty Poznań i pomógł jej w wywalczeniu awansu do elity polskiego futbolu. Był to drugi taki awans w karierze Stępińskiego.Patryk Stępiński jest 10. wzmocnieniem Widzewa w letnim oknie transferowym. Wcześniej do beniaminka dołączyli bramkarz Miłosz Mleczko, obrońcy Michał Grudniewski i Petar Mikulić, pomocnicy Michael Ameyaw, Merveille Fundambu, Dominik Kun, Mateusz Michalski, Patryk Mucha, a także napastnik Karol Czubak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bochniewicz odchodzi do Heerenveen

1242952882_Patryk_Stpiski.png.00c0f1950d

Paweł Bochniewicz ponownie spróbuje swoich sił za granicą. Obrońca musi już tylko pozytywnie przejść testy medyczne by zostać nowym piłkarzem SC Heerenveen.Po 2,5 roku spędzonych w Górniku Zabrze Paweł Bochniewicz ponownie rusza na podbój zagranicznych boisk. 

Defensor już raz próbował swoich sił poza granicami Polski. Po raz pierwszy bowiem zagraniczny klub sięgnął po niego, gdy ten miał zaledwie 16 lat. Wówczas to trafił do młodzieżowych drużyn Regginy Calcio. Włoch jednak nie podbił, zarówno jako piłkarz Regginy, jak i później Udinese. Na początku 2018 roku wrócił do Polski, by odbudować się w Górniku. To jak widać się udało. Teraz, już jako dużo bardziej ukształtowany piłkarz, spróbuje przebić się w holenderskim SC Heerenveen, które jak podaje "Super Express", ma za niego zapłacić 1,2 miliona euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Sezon trwa, ale Raków Częstochowa kadry bynajmniej nie zamknął. Dzisiaj jego nowym zawodnikiem został Ivan Lopez. Hiszpan podpisał czteroletni kontrakt.

 

Lopez ma 26 lat i za sobą występy w hiszpańskiej La Lidze oraz na jej zapleczu. Ostatnio występował w La Liga 2 dla zespołu SD Ponferradina. Zdobył trzy bramki w czternastu meczach.

Hiszpan wcześniej reprezentował barwy Getafe, Sevilli, Levante, Realu Valladolid, Sportingu Gijon czy Hueski. W La Lidze zaliczył łącznie 42 spotkania.

- Nie dość, że Ivi jest w naszej ocenie zawodnikiem profilowo skrojonym pod nasze wymagania, to dodatkowo w dość młodym wieku dysponuje doświadczeniem na naprawdę wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że jego talent eksploduje w naszej drużynie, co pozwoli zarówno nam, jak i zawodnikowi w realizacji celów sportowych - powiedział nowy dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

 

Transfery Rakowa Częstochowa - lato 2020:

Przyszli: Ivan Lopez (SD Ponferradina, kontrakt do czerwca 2024), Marcel Żurek (juniorzy Zagłębia Lubin, kontrakt do czerwca 2023), Giánnis Papanikoláou (ostatnio Panionios, kontrakt do czerwca 2021), Maciej Wilusz (wolny transfer, ostatnio Urał kontrakt do czerwca 2023), Marcin Cebula (wolny transfer, ostatnio Korona Kielce, kontrakt do czerwca 2023), Branislav Pindroch (wolny transfer, FC ViOn Zlaté Moravce, kontrakt do czerwca 2021), Vladislavs Gutkovskis (wolny transfer, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, kontrakt do czerwca 2022), Michał Litwa (wolny transfer, Wisła II Kraków, kontrakt do czerwca 2023).
Odeszli: Kamil Kościelny (transfer definitywny, Stal Mielec), Jarosław Jach (koniec wypożyczenia, Crystal Palace, lipiec), Michał Gliwa (koniec kontraktu, Stal Mielec), Andrija Luković, Bryan Nouvier (rozwiązanie kontraktów), Rusłan Babenko (koniec kontraktu, lipiec, Arkadiusz Kasperkiewicz (koniec kontraktu, Arka Gdynia).
Przedłużyli umowy: Ben Lederman (do czerwca 2024), a wcześniej Jakub Bator, Jakub Apolinarski, Miłosz Rogula(do czerwca 2023).
Koniec wypożyczeń: Jarosław Jach (Crystal Palace, lipiec).
Powrót wypożyczeń: Jakub Apolinarski (Warta Poznań, lipiec).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Bednarczyk w Zagłębiu Lubin

63ec8537a95e35a786e8af7afe699866.jpg.d59

 

 

Do zespołu prowadzonego przez Martina Ševelę dołączył Jakub Bednarczyk. 21-latek przenosi się do Zagłębia z FC St. Pauli na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2021 roku.

Urodzony w Tarnowskich Górach zawodnik to wychowanek Bayernu Leverkusen, gdzie spędził zresztą znaczną część swojej dotychczasowej kariery.

W minionym sezonie miał okazję zadebiutować w pierwszej drużynie „Aptekarzy” przy okazji meczu fazy grupowej Ligi Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Gumny zmienia Lech Poznań na Augsburg

c724e28a44faa66235d29f7dee0a.jpg.b6ba536

 

 

Gumny ma się przenieść do Bundesligi za kwotę trzech milionów euro, do których dojść mogą bonusy. Wedle doniesień umowę podpisze już w środę lub czwartek, bo testy medyczne ma za sobą.

Jeśli informacje się potwierdzą, Gumny ostatni mecz w Lechu ma już za sobą - zremisowane 2-2 spotkanie Ekstraklasy przeciwko Wiśle Płock.

Gumny problemy zdrowotne ma za sobą i chce spróbować się w mocniejszej lidze. Od dawna podkreślał, że to właśnie Bundesliga stanowi dla niego wymarzone miejsce do gry.

22-latek jest poznaniakiem i wychowankiem Lecha. Do tej pory opuścił go tylko na półroczne wypożyczenia do Podbeskidzia w 2017 roku. W przypadku potwiedzenia odejścia do Niemiec jego bilans na ten moment zamknie się w dwóch bramkach i sześciu asystach w 96 oficjalnych meczach „Kolejorza”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym zawodnikiem Legii Warszawa został Lionnel Negou.

 

 

W środowy wieczór Estoril poinformowało o tym, że ich barwy opuszcza Lionnel Negou. Zawodnik ma przenieść się do Ekstraklasy, gdzie wzmocni warszawską Legię.

Na ten moment nie są znane żadne szczegóły przeprowadzki. Wiadomo tylko tyle, że jest to transfer definitywny.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk na łamach portalu Meczyki.pl, początkowo Negou trafi do drugiej drużyny Legii. Tak czy siak będzie ona szukała jeszcze jednego skrzydłowego do pierwszego zespołu.

22-letni Kameruńczyk występował ostatnio w lidze przeznaczonej dla piłkarzy do lat 23, gdzie reprezentował wspomniane Estoril.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid Kort został piłkarzem Odry Opole.

5f513c84acd95.jpg.2968a3d6866786f7563b89

 

 

25-letni pomocnik podpisał z pierwszoligowcem kontrakt ważny do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Kort to wychowanek Pogoni Szczecin. Po odejściu z „Dumy Pomorza” występował jeszcze w Wiśle Kraków, Atromitosie oraz Miedzi Legnica. W Ekstraklasie uzbierał 79 meczów, 11 bramek i trzy asysty. Jeśli chodzi z kolei o ostatni sezon w barwach Miedzi, wybiegał 13 razy na murawy I ligi. Strzelił trzy gole, do których dorzucił dwa ostatnie podania.

Kort był również łączony z rywalizującą w klasie okręgowej Wieczystą Kraków. Należący do Wojciecha Kwietnia klub z województwa małopolskiego chciał go pozyskać, ale od początku było wiadomo, że były młodzieżowy reprezentant Polski będzie miał też oferty z wyższych lig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Martin Sus podpisał kontrakt z beniaminkiem Stal Mielec 

Stal Mielec stara się wzmocnić skład, aby walczyć o pozostanie w PKO Ekstraklasie. Beniaminek ogłosił właśnie kolejny nabytek. Pozyskano Czecha Martina Susa.

Stal Mielec w sezonie 2019/2020 okazała się najlepsza w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Początki w najwyższej klasie rozgrywkowej nie są dla tej drużyny najłatwiejsze. Beniaminek w pierwszych dwóch kolejkach zdobył tylko jeden punkt.

Przerwa na mecze reprezentacji jest dobrym momentem na to, aby wkomponować do drużyny nowych zawodników. Na Podkarpaciu grał będzie Martin Sus.

To 30-letni prawy obrońca, który do tej pory rywalizował głównie w swojej ojczyźnie. Ostatnio Czech reprezentował barwy SFC Opava.

Stal pozyskała go z tego klubu za darmo. Sus podpisał dwuletni kontrakt z ekipą z Mielca. Będzie grał z numerem 44.
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Resovia poinformowała o pozyskaniu Simona Loshiego.

Po dobrym starcie sezonu i przekonującym zwycięstwie wyjazdowym nad Puszczą Niepołomice w stosunku 3-0, nikt w Rzeszowie nie zamierza osiadać na laurach. Z tego też względu pozyskano nowego prawego obrońcę.

Do zespołu prowadzonego przez Szymona Grabowskiego dołączył Simon Loshi. 20-latek ostatnio występował w Kosowie w drużynie KF Feronikeli Drenas.

Z nowym pracodawcą podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 24 miesiące.

Urodzony w Tilburgu zawodnik to wychowanek Willem II. W swojej karierze był też związany z juniorskimi ekipami Feyenoordu oraz ADO Den Haag.

Ostatnio grał dla wspomnianego KF Feronikeli Drenas. W kosowarskiej lidze zanotował 12 występów.

Na zapleczu Ekstraklasy występuje też jego brat, Skender Loshi, który gra dla Stomilu Olsztyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HNK Rijeka poinformowała o pozyskaniu Zorana Arsenicia.

 

pobrane.jpg.83ed1fcd0d9b29dad8345e7285f4

 

 

W poniedziałek w szeregach Jagiellonii doszło do niemałego wietrzenia szatni, jeśli chodzi o pozycję środkowego obrońca. Z zespołem prowadzonym przez Bogdana Zająca pożegnał się Wojciech Błaszko, który trafił do Stali Mielec.

Poza nim działacze „Dumy Podlasia” postanowili rozstać się też z Zoranem Arseniciem. Chorwat został skuszony przez drużynę HNK Rijeka. Warto dodać, że trenerem tej ekipy jest łączony swego czasu z Zagłębiem Lubin, Simon Rožman.

Defensor przenosi się do rodzimej ligi na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2021 roku. Wspomniany zespół zastrzegł sobie możliwość wykupienia go po wspomnianym okresie.

26-latek to wychowanek NK Osijek. Do Polski trafił latem 2017 roku, kiedy to pozyskała go Wisła Kraków. Po półtorarocznym pobycie pod Wawelem przeniósł się do Jagiellonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radomiak Radom pozyskał Damiana Gąskę.

 

pobrane.jpg.732eea65442d508a2530060e8a42

 

 

Po przeciętnym okresie na boiskach Ekstraklasy, Damian Gąska wraca na poziom 1.ligi. Pomocną dłoń wyciągnął do niego Radomiak Radom, do którego przenosi się na zasadzie wypożyczenia.

Umowa zawarta między jego nową drużyną, Śląskiem Wrocław została podpisana do 30 czerwca 2021 roku. Warto dodać, że znalazła się w niej opcja na wykup po wspomnianym okresie.

- Cieszę się z transferu do Radomiaka. Mam nadzieję udowodnić swoją wartość, a z Radomiakiem osiągnąć przez ten czas jak najlepsze wyniki - powiedział sam zainteresowany.

Środkowy pomocnik to wychowanek Polonii Warszawa. Do Wrocławia trafił z Wigier Suwałki latem 2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel Zylla w Śląsku Wrocław

 

676726.jpeg.09f60a52c9889179876a68e15087

 

20-letni ofensywny pomocnik podpisał z wrocławskim klubem kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Reprezentant Polski do lat 20 jest wychowankiem Bayernu i do tej pory występował tylko w Niemczech. W Monachium grał w juniorach oraz rezerwach. W poprzednim sezonie uzbierał 13 spotkań w koszulce tych drugich. Zdobył trzy bramki. Z Bayernem młody zawodnik pożegnał się na początku lipca.

Edytowane przez Technik84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech Poznań ściąga Mohamada Awada

 

676726.jpeg.32fea74e2f20d43ca508ddc303f3

 

 

O takim ruchu spekuluje się od kilku dni. Zdaniem dziennikarzy z Izraela przenosiny 23-letniego napastnika do Polski są już przesądzone. Zawodnik chce spróbować swoich sił poza ojczyzną. Do Lecha przejdzie na zasadzie rocznego wypożyczenia z Maccabi Hajfa.  

Atakujący jest wychowankiem Maccabi. W jego pierwszym zespole rozegrał do tej pory 91 spotkań. Zanotował w nich 17 trafień i osiem asyst. W poprzednim sezonie zdobył siedem bramek. Awad jest byłym młodzieżowym reprezentantem Izraela. Na koncie ma również powołanie do pierwszej kadry, ale nie zadebiutował w niej.  

Jak dodaje „Gazeta Wyborcza”, Awad ma zostać w Lechu napastnikiem numer dwa, pełniąc rolę zmiennika Mikaela Ishaka, który również trafił do Poznania w tym oknie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...