Skocz do zawartości

Progresje systemowe


MJankowski3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

W tym temacie będę przedstawiał swoje pomysły, propozycje (bądź nieznacznie zmodyfikowane systemy, które gdzieś zobaczyłem) na granie progresją systemową, czyli taką, która nastawiona jest głównie na bezpieczeństwo i ograniczenie ryzyka.

 

Moim celem jest znalezienie progresji systemowej do kursów 1,4-1,8, która będzie generowac zysk na poziomie ok. 50 % wkładu i zwrot na poziomie 50-75 % wkładu. Wiem, że coś takiego na pierwzy rzut oka wydaje się niemożliwe bowiem im większy zwrot tym mniejszy zysk i vice versa, ale kombinując na rózne sposoby, można osiągnąć duży zwrot i w miarę pewny zysk (grając nieco większymi kwotami).

 

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły bądź uwagi do moich propozycji to niech je tutaj śmiało przedstawia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Propozycja nr 1

 

Pomysł zaczerpnięty z innego forum

 

Gramy 3 zdarzenia o kursie ok. 1,50 (najlepiej siatkówka bądź koszykówka) np.

 

KK Crvena Zvezda (SCG) 2.10

Dinamo Moskwa (RUS) 1.65

 

Adecco Asvel (FRA) 1.45

Aris (GRE) 2.55

 

Hemofarm (SCG) 1.50

Bipop Reggio Emilia (ITA) 2.40

 

Rozpisujemy to systemem 2/3 płacąc za kazdą kombinację 6 PLN (w sumie 18 PLN)

 

Dodatkowo puszczamy trzy osobne kupony po 4 PLN każdy:

 

KK Crvena Zvezda (SCG) 2.10

 

Aris (GRE) 2.55

 

Bipop Reggio Emilia (ITA) 2.40

 

 

Jezeli wchodzą:

 

3 mecze --> ZYSK = 42.27 - 30 = 12.27 PLN --> ZWROT 140 %

2 mecze --> ZYSK = ok. 14,50 + ok. 9,6 = 24,1 --> ZWROT ok. 80 %

1 mecz --> ZYSK = ok. 8,40 + 9,6 = 18 PLN --> ZWROT ok. 60 %

0 meczy --> ZYSK = 8,4 + 9,6 + 10,2 = 28,2 PLN --> ZWROT 94 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jezeli wchodzą:

 

0 meczy --> ZYSK = 8,4 + 9,6 + 10,2 = 28,2 PLN --> ZWROT 94 %

:jupi: Super to wymyśliłeś! Ja też tak chcę! Powiedz dokładnie jak to leci. Żaden mecz nie wejdzie i mam 94% zwrotu !!! SUPER! :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavier27 - masz wszystko ładnie opisane :zdegustowany: . Obstawiamy mecze z kursem 1,5 w systemie 2/3 gdzie kazda kombinacja wynosi 6 PLN. Single na wydarzenia przeciwstawne (kazdy kupon za 4 PLN) puszczamy po to zeby zapewnić sobie jak najwyzszy zwrot na wypadek niepowodzenia. Jezeli nie wejda nam 3 mecze o kursie 1.5 (wątpliwe aczkolwiek nie niemozliwe) to wówczas cały system 2/3 jest do wyrzucenia ale wchodzą wszystkie 3 single czyli:

 

KK Crvena Zvezda (SCG) 2.10 kurs x 4 PLN stawka = 8,4 PLN

 

Aris (GRE) 2.55 kurs x 4 PLN stawka = 10,2 PLN

 

Bipop Reggio Emilia (ITA) 2.40 kurs x 4 PLN stawka = 9,6 PLN

 

W sumie: 8,4 + 10,2 + 9,6 = 28,2 PLN

 

28,2 - zainwestowane 30 = -1,8 PLN czyli zwrot wyniósł tak jak mówiłem 94 % :respekt:

 

 

Jest to oczywiście paradoks, że nie trafiając ani jednego kuponu otrzymujemy większy zwrot niż w przypadku gdy trafimy jeden albo dwa mecze. Zauważcie jednak, że % zwrotu jest w każdym przypadku bardzo wysoki (60% w najgorszym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jezeli wchodzą:

 

0 meczy --> ZYSK = 8,4 + 9,6 + 10,2 = 28,2 PLN --> ZWROT 94 %

:jupi: Super to wymyśliłeś! Ja też tak chcę! Powiedz dokładnie jak to leci. Żaden mecz nie wejdzie i mam 94% zwrotu !!! SUPER! :rotfl:

Taaaaaaaaa....k. Mam wszystko "ładnie opisane". Zero meczy które weszły i 94% zwrotu. Mów, mów do mnie jeeeeeeeeszcze... :smiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robbson --> zgadza sie, trzy mecze muszą wejść zeby z tego był jakiś zysk - jest to w sumie utrudnienie więc narazie kombinuje z opcją z dwoma zdarzeniami, chce je tak rozpisać zeby uzyskać najlepszą relację pomiędzy zyskiem a zwrotem :).

 

Xavier27 --> Mówie do Ciebie jeszcze :D. Napisałem "zero meczy, które weszły" w domyśle - te o kursie 1.50, bo na nie gramy - tylko wtedy możemy zyskać gdy druzyny o tych kursach wygrają swoje mecze, no ale obstawiamy też przeciwstawne zdarzenia więc jedna z opcji zawsze musi wejść :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą progresję narazie testuje na sucho - typowanie zdarzeń o kursie 1.50 idzie mi całkiem dobrze więc szukam jakiegoś konkretnego rozwiązania :) - z drugiej strony wytypowanie 3 zdarzeń nie jest takie proste - zawsze moga pojawić sie niespodzianki - mozna tez pokombinować z tymi meczami tak zeby po prostu zrobić 4 kombinacje i każdą puscić np. za 10 PLN - te kombinacje to:

111

121

112

211

Trafiając conajmniej 2 zakłady wygrywamy 20 % wkładu - czyli nie dużo - wykładając 40 pln mozemy wgrać 8. Wadą jest tez to ze przegrywamycałą kwotę wówczas gdy spudłujemy 2 mecze, dlatego trzeba coś wymyslic dla dla dwóch meczów :)

 

Jezeli chodzi o koszty poziomów to:

 

- zakładając najgorszy wariant, ze wygrywamy 60 % stawki czyli 18 PLN

 

30 PLN x 3,5 (współczynnik) - (2,5 x 18) = 105 - 45 = 60 PLN czyli podwajamy stawkę i znowu do wygrania mamy ok 13 pln na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś mnie podkusiło żeby zagrać tym systemem na Aris (+4,5), Hemofarm i Lottomatice i wszystko wesżło elegancko - pomimo tego, że już drugi raz weszły mi wszystkie typy w systemie 2/3 to jakos mam zastrzeżenia do tego systemu - trzeba wymysleć coś co bedzie generowac zysk już przy 2 trafieniach i zwracać część pieniędzy przy jednym trafieniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavier27 --> Mówie do Ciebie jeszcze :D. Napisałem "zero meczy, które weszły" w domyśle - te o kursie 1.50, bo na nie gramy - tylko wtedy możemy zyskać gdy druzyny o tych kursach wygrają swoje mecze, no ale obstawiamy też przeciwstawne zdarzenia więc jedna z opcji zawsze musi wejść :D.

Skoro piszesz ZERO meczy weszło i mam zwrot 90% - to na pierwszy rzut oka musi to budzić śmiech. Mało klarownie wyraziłeś swoje intencje. Trzeba się doszukiwać " co poeta miał na myśli".

Poza tym nie bierzesz pod uwagę remisu (który czasami występuje).

Moim zdaniem kiepski to biznes, gdzie na 4 możliwe rozwiązania zyskujesz tylko w przypadku jednego rozwiązania , czyli masz 25% szans na zysk a 75% na przegraną. Po za tym, jak już Ci się poszczęści to dostaniesz tylko 40% od wkładu, a w pozostałych rozwiązaniach mniej lub więcej tracisz. To już chyba bez zbędnych zabaw lepiej grać progresją singla np. tenisa (2 możliwe rozwiązania a nie 3) o kursie 1,4. Łatwiej trafić 1 mecz niż 3 – ale to kwestia gustu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale ja akurat brałem pod uwagę mecze koszykówki (w Betandwin nie ma możliwosci obstawienia remisu) i siatkówkę :). W przypadku piłki nożnej stosowałbym opcję na gospodarzy (kurs ok. 1,5) i ok. 2,3 (kurs na X2) więc w przypadku remisu w danym meczu wchodziłaby opcja X2 - za każdym razem obstawiamy 3 mecze i faktycznie zyskujemy tylko wtedy gdy wszystkie 3 wejdą - mi się udało tak dwa razy pod rząd, ale zgadzam się z tym, że nie jest łatwo wytypować wszystkie 3 mecze. Zysk nie ejst duży ale jest to spodwodowane bardzo dużym zwrotem - zauważ, że w systemie 2/3 trafiając 2 mecze o kursie 1,5 otrzymujesz 66 % wkładu - tutaj 80 % - w przypadku gdy tylko jeden mecz o kursie 1,50 wejdzie w systemie 2/3 tracisz całą kwotę, którą zainwestowałeś - tutaj odzyskujesz aż 60 %. Wreszcie nie trafiając żadnego meczu (wchodzą wszystkie single z kursem ok. 2,30) zwraca Ci się cała stawka --> w systemie 2/3 przegrywasz wszystko :). Grając progresją systemową zawsze szuka się takiego rozwiązania, które zapewni najlepszą relację pomiędzy zyskiem a zwrotem :). Ja teraz szukam czegoś co zapewni mi zysk przy trzech jak i przy dwóch trafieniach na poziomie ok. 25-50% i zwrot w przypadku jednego trafienia na poziomie 50 %, no i jeszcze jakis zwrot na wypadek 3 błędów (wchodzą 3 mecze o kursie 2.30).

 

Pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system ok prawdopodobiństwo jest wyższe niż pisze Xavier bo te mecze jak rozumiem nie sa dobierana na chybił trafił

 

40% zysku bedzie generowało yield zdecydowanie poniżej~ 15% wiec nie wiem czy warte jest to zachodu

 

tzn jak masz duze stawki to tak ale jak zamierzasz zrobic na tym koosy to zycia moze braknąc

 

nemniej pomysł mi sie podoba jak sie skończy sesja to tez moze cos pomysle jakby to udoskonalic ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system ok prawdopodobiństwo jest wyższe niż pisze Xavier bo te mecze jak rozumiem nie sa dobierana na chybił trafił

Hmmm...Czegoś znowu nie rozumiem. Może znowu terminologia „nieostra”. Czy aby na pewno prawdopodobieństwo trafienia 3 meczy każdy o współczynniku 1,5 jest większe niż jednego meczu o współczynniku 1,4 . Zaznaczam, że tego singla też nie dobiera sięna chybił trafił...No nie wiem. :cwaniak:

Jedno wiem. Z całą pewnością mieliśmy innego nauczyciela matmy (a jak nie matmy to polskiego) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja nr 2

 

http://rapidshare.de/files/14458063/Arkusz_do_zak_ad_w_LIVE.xls.html

 

ściągnijcie sobie najpierw ten plik

 

System też zapożyczony z innego forum, aczkolwiek zmodyfikowany - dotyczy manipulacji stawkami w zakładach LIVE :)

 

Idea jest taka --> bierzemy dwa przeciwstawne zdarzenia o bardzo podobnych kursach --> np. jakiś mecz koszykówki gdzie kursy wynoszą po 1.85 na każdą z drużyn - przykładowo z handicapem mecz CSKA (-4,5) - Tau Ceramica (+4,5).

 

W wersji soft obstawiamy TAU za 6 PLN (gdy chcemy zarobić 5 PLN)

W wersji hard obstawiamy TAU za 60 PLN (gdy chcemy zarobić 50 PLN)

 

Obserwujemy przebieg meczu - pod koniec meczu zostawiamy zakład tak jak jest (w przypadku gdy tau wygrywa) natomiast w przypadku gdy CSKA zdecydowanie wygrywa - np. różnicą 15 punktów i kurs na nich spadł do 1,20 obstawiamy zwycięstwo CSKA w wersji soft za 55 PLN - w wersji hard za 550 PLN --> gdy CSKA wygra - wygrywamy na czysto na zakładzie odpowiednio 5 i 50 PLN. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że obstawiamy drugi wariant tylko wtedy gdy jesteśmy absolutnie pewni zwyciestwa drugiej drużyny - gdy wynik oscyluje na granicy remisu - zostawiamy tylko ten pierwszy zakład. Jeżeli CSKA wygra jednym punktem to przegrywamy 6 lub 60 PLN ale mozemy to odrobić grając progresją - przegranie natomiast 50 czy 550 PLN to bardzo powazna strata więc obstawiamy wygraną CSKA tylko wtedy gdy kurs na jej zwyciestwo wynosi 1,20 (moze byc nawet 1,1 lub 1,05 --> patrz tabela), tylko wtedy gdy drużyna wygrywa dużą różnicą punktów i jest niemalże na 100% pewne, że wygra mecz :).

 

Zastanawiam się tylko do jakiej dyscypliny ten system by sie idealnie nadawał - szukam czegoś gdzie wszelkie zmiany rezultatów toczą się dość wolno :). Tak w ogóle to co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz jednak mysle, ze sytem jest zbyt ryzykowny - nawet gdy druzyna prowadzi 8-ma punktami na dwie minuty do konca i ma kurs 1,20 to jeszcze moze przegrac mecz - dopóty piłka w grze, dopóki wszystko jest możliwe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xavier jakbys nie zauważył odniosłem sie do 25% P trzech meczów i nie porównywałem tego z singlem 1,4 wiec tego chya nie zrozuiałes

 

a tak jak napisalem w tym moencie za małe zyski by sie tym na powaznie zająć

 

a to ze P bedzie na pewno niższe to niewiele zmienia bo majac zwrot w omawianym systemie bardziej opłacalne moze byc granie na mniej prawdopodobne rzeczy co można by wykazać za pomoca jakiegos stosunk wygranej czy tez strat do P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system ok prawdopodobiństwo jest wyższe niż pisze Xavier bo te mecze jak rozumiem nie sa dobierana na chybił trafił

40% zysku bedzie generowało yield zdecydowanie poniżej~ 15% wiec nie wiem czy warte jest to zachodu

i

xavier jakbys nie zauważył odniosłem sie do 25% P trzech meczów i nie porównywałem tego z singlem 1,4 wiec tego chya nie zrozuiałes

Możesz wskazać gdzie konkretnie w 1 wypowiedzi odniosłeś się do tych 25%? Czy u buka też Ci uznają, to co miałeś „na myśli” a nie na papierze? ;)

Prośba. Panowie wyrażajcie swoje opinie w sposób ścisły i zrozumiały. Bo kolejny raz trzeba się doszukiwać " co poeta miał na myśli".

 

MJankowski3

 

Do twojego sytemu dobry jest tenis ale pod warunkiem, że grasz na żywo i jednocześnie oglądasz mecz w TV. Ja tak robię. Nie rozumiem tylko sensowności zagrywania „w ciemno” na stawkę np. 1,85 . Nie lepiej obstawić już w trakcie meczu, gdy się oceni kto w danym meczu jest w lepszej formie? A kto np....boryka się z kontuzją i wzywa co trochę masażystę? To tylko przykład. Możliwości są setki. Warunkiem jest gra na LIVE i oglądanie meczu. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...