Skocz do zawartości

ATP: Brisbane, Chennai, Doha; WTA: Brisbane, Auckland


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - BRISBANE

 

871F0612A1AE493DB611C3ABDF641459.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Brisbane, Australia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $372,500

Strona oficjalna: http://www.brisbaneinternational.com.au/'>http://www.brisbaneinternational.com.au/

 

 

 

ATP - CHENNAI

 

F561E7AC06AB4FE7B9DF7AFA2ABE6226.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Chennai, Indie

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $398,250

Strona oficjalna: http://www.aircelchennaiopen.org/2011/

 

 

 

ATP - DOHA

 

589146761107488B853141440198991E.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Doha, Katar

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $1,024,000

Strona oficjalna: http://www.qatartennis.org/

 

 

 

WTA - BRISBANE

 

871F0612A1AE493DB611C3ABDF641459.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Brisbane, Australia

Ranga:International

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.brisbaneinternational.com.au/

 

 

 

 

WTA - AUCKLAND

 

mediumimage_235.jpg

 

Miejsce: Auckland, Nowa Zelandia

Ranga:International

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.asbclassic.co.nz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Arnaud Clement - Ricardas Berankis

typ 1

kurs 2,5

 

Clement już ma swoje lata ale przyzwoity poziom cały czas trzyma. Mamy początek sezonu więc forma jest w pewnym sensie niewiadomą, ale ja tutaj liczę na ogromne doświadczenie Francuza. Rywal Berankis uznawany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych graczy młodego pokolenia. Oglądając go w akcji można już zauważyć zagrania wysokiej klasy, ale fizycznie i mentalnie nie jest jeszcze gotowy na regularne wygranie na poziomie turniejów Atp, bowiem różnica między rozgrywkami juniorskimi a zawodowcami jest bardzo duża (najlepiej to widać na przykładzie Dmitrova i Tomicia)

Kurs zdecydowanie wart ryzyka

 

Julia Georges - Anabel Medina Garrigues (2) 2.92

Medina Garrigues co prawda mocno zagubiła się w rozgrywkach singlowych w zeszłym roku, a Georges zrobiła postęp w tym czasie, ale biorąc pod uwagę że umiejętności jednak mają zbliżone a forma jest niewiadomą warto spróbować

 

Z niższych kursów można pograć Baghtatisa, Wesnine, Pavluchenkova, Fisha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek roku, więc wszystko trochę na czuja :)

 

 

Tsonga J.-W. - Garcia-Lopez G. typ 1 - 1,45

 

Francuz generalnie jest lepszym tenisistą. Pierwsze rundy przeszedł bardzo gładko. Powinien sobie poradzić. GGL to jednak półka niżej.

 

 

Davydenko N. - Karlovic I. typ 2 - 3,20

 

Ivo ograł wczoraj Kohlschreibera. Wiadomo na czym Karlovic opiera swój tenis. Jeśli serwis będzie siedział, nie ma szans go złamać i będzie kończyło się w tie-breakach. Zasadniczo ten mecz to spora loteria. Kursy dla mnie źle wystawione. Biorę Ivo po 3,20 a i pewnie wyżej też się da znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Chennai, godz. 12.30

Spotkanie : Sugita - Haase

Typ: Sugita

Kurs: 3.93

Bukmacher: Pinnacle Sports

 

Dzisiaj w spotkaniu drugiej rundy na turnieju w indyjskim Chennai zmierzą się Japończyk Sugita z Holendrem Haase. Zdecydowanie większe szanse bukmacherzy dają rok starszemu Robinowi, ale czy słusznie? Turniej odbywa się na twardych kortach, które bardziej sprzyjają młodemu Japończykowi, większość meczów w sezonie 2010 rozegrał właśnie na hardzie. Z kolei jego dzisiejszy rywal woli mączkę ceglaną, korty te zasadniczo się różnią. Clay jest wolną nawierzchnią, na której zawodnik ma czas żeby dobiec do piłki, charakterystyczne są dla niej długie wymiany. Dlaczego stawiam na Sugitę? Sprawnie przeszedł rundę kwalifikacyjną eliminując Kravchuka w dwóch szybkich setach, dobrze grał przy serwisie rywala i wygrał 50% piłek. W pierwszej rundzie grał z Dustinem Brownem, obdarzonym świetnym serwisem Jamajczykiem, uporał się z nim w 3 setach i podobnie jak w pierwszym meczu return był jego mocną stroną, tym razem wygrał 41% piłek przy serwisie rywala. Co możemy powiedzieć o Haase? Rozegrał on na turnieju w Chennai tylko jeden mecz, ale jego czas trwania był bliski dwóm meczom rozegranym przez Sugitę. Po męczarniach Holendrowi udało się wyeliminować Kanadyjczyka Dancevica, który przecież jest gorszej klasy tenisistą niż Sugita, według mnie dzisiaj Robin pożegna się z turniejem i na jakiś sukces będzie musiał poczekać do turniejów na mączce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federer - Troicki 2 5,4 Unibet

 

Federer nie pokazuje sie z dobrej strony. Nic dziwnego - trudno mu znaleźć jakąkolwiek motywację nawet na Wielkie Szlemy. Pisałem już o tym nie raz. On już swoją legendę napisał, więc nie ma za bardzo co osiągnąć w tenisie. Wygrywa z innymi dlatego, że ma kosmiczną technikę i nawet bez formy przerasta kelnerów klasą. Ale on tu jest z powodów marketingowych - jego nazwisko musi być na liście startowej dla dobra turnieju. Do tego używa życia po całości (wycieczki, itp.). Troicki za to ma duży potencjał i daje oznaki dużej formy. Końcówkę poprzedniego sezonu miał bardzo dobrą, bo to jego zdecydowane zwycięstwo nad Llodra dało Serbii Puchar Davisa. Do tego Nadala i Djokovica ustawił na drodze wylotowej z turnieju, z której powrócili tylko przez ogromny wysiłek i talent, więc lepszego dowodu umiejętności Troickiego nie potrzebuję. Umie on przegrać także prosty mecz, ale umie też zagrać na naprawdę wysokim poziomie. Kurs 5,4 nadal jest do zagrania, choć wczoraj był lepszy. Ja biorę bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turniej odbywa się na twardych kortach, które bardziej sprzyjają młodemu Japończykowi, większość meczów w sezonie 2010 rozegrał właśnie na hardzie. Z kolei jego dzisiejszy rywal woli mączkę ceglaną,

 

dobre :lol: :lol:

 

Haase to zdecydowanie tenisista z predyspozycjami na hard :mrgreen:

 

 

Po męczarniach Holendrowi udało się wyeliminować Kanadyjczyka Dancevica, który przecież jest gorszej klasy tenisistą niż Sugita

 

Aha... :smiech: A dlaczego tak sadzisz??? Możesz coś więcej napisać na ten temat. Bo ja z Twoim zdaniem się kompletnie nie zgadzam.

Czy może pisałeś cokolwiek, aby ci Herr Flick zaliczył analizę w Pewniaku Dnia??? :smiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek roku, więc wszystko trochę na czuja :)

 

 

Tsonga J.-W. - Garcia-Lopez G. typ 1 - 1,45

 

Francuz generalnie jest lepszym tenisistą. Pierwsze rundy przeszedł bardzo gładko. Powinien sobie poradzić. GGL to jednak półka niżej.

 

 

Davydenko N. - Karlovic I. typ 2 - 3,20

 

Ivo ograł wczoraj Kohlschreibera. Wiadomo na czym Karlovic opiera swój tenis. Jeśli serwis będzie siedział, nie ma szans go złamać i będzie kończyło się w tie-breakach. Zasadniczo ten mecz to spora loteria. Kursy dla mnie źle wystawione. Biorę Ivo po 3,20 a i pewnie wyżej też się da znaleźć.

 

a ja w obu przypadkach mam zupełnie odmienne zdanie

 

Tsonge widziałem już w 3 meczach tego sezonu (dwa tutaj w Doha i jeden w pokazówce z Soderlingiem) i nie gra nic nadzwyczajnego. W Doha rywali do tej pory miał bardzo słabych i na nich solidnie funkcjonujący serwis i forehand wystarczył w zupełności. U Francuza pojawia się sporo prostych błędów, a i siła uderzeń też jeszcze nie ta. Garcia Lopez dwie rundy przeszedł błyskawicznie grając bardzo pewnie i skutecznie. Owszem zgadzam się że uogólniając Tsonga to lepszy gracz, ale na obecną chwilę szanse oceniam 50/50 więc jeśli już coś grać to GGL po wyższym kursie.

 

 

A co do Karlovicia. Chorwat wraca po długiej kontuzji, której skutki jeszcze odczuwa (o czym wspominał w jakimś wywiadzie). Serwis funkcjonuje u Ivo całkiem nieźle o czym świadczy fakt że do tej pory w 5 rozegranych setach nie stracił jeszcze własnego podania. Jednak prawda jest taka że jak Ivo nie ustawi sobie serwisem gry pod forehand, to w wymianach nie ma z Davidenka żadnych szans, do tego Rosjanin świetnie potrafi mijać graczy grających serw&volley. Davidenko wraca po kontuzji w dobrej formie, dość pewnie wygrane mecze z Foginnim i Nieminenem - dobre poruszanie się po korcie, serwis na swoim poziomie i spora ilość winnersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davidienko - Nadal (1) 2.9

 

Rosjanin gra dobrze, nie jest to jeszcze forma którą prezentował na przełomie 2009 i 2010 roku, ale posiada wszelkie argumenty by jutro ograć Nadala. Hiszpan od dwóch dni gra z gorączką, a pot z niego płynie litrami i jedynie ogromna determinacja, opanowanie w kluczowych momentach pozwoliło mu dojść aż do półfinału. Zarówno Lacko jak i Gulbis grali bardzo dobrze w meczach z Rafą, ale zabrakło im po trochu: konsekwencji i techniki. Na wszelki wypadek proponuje zagrać w buku w którym nie ma zwrotów za krecz, chociaż znając Nadala to prędzej go zniosą z boiska niż sam zrezygnuje z walki o finał :)

 

W drugim meczu raczej dość szybkie 2-0 dla Federera, który dziś pokazał że jak potrzeba to wchodzi na odpowiedni poziom koncentracji i nie daje rywalom złudzeń. Tsonga jak pisałem - bez rewelacji, zdarzały mu się przestoje, skuteczność gry po 2 serwisie słaba, TB-ki GGL przegrywał trochę na własne życzenie, choć akurat w kluczowych piłkach Tsonga pokazał ogromną waleczność w defensywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Fed wziął d... w troki.

 

Tymczasem gdzieś w Australii...

 

p303673-Oranjestad-Ostrich_in_your_face.jpg

 

%-)

 

Soderling - Ebden under 20.5 1,83 Sportingbet

 

Ebden to challengerowy przeciętny grajek. Niski, brak dobrego serwisu, brak instynktu zabójcy, brak arsenału zagrań. Typowy przebijacz. Dokładny przebijacz. I to jedyny jego atut. Pokonał Istomina, ale Istomin jest w dołku i to duzym od długiego czasu, a w tym meczu ruszał się jak mucha w smole. Naprawdę. Jak żółw. Soderling jest o klasę lepszy od Ebdena i to wystarczy. Linia u/o jest wysoka. Po jednym breaku w secie i nawet 6-4 6-4 wchodzi. Widzę tu jednostronny pojedynek i wynik w stylu 6-2 6-3. Soderling po prostu będzie górą w każdym aspekcie. Tylko jakieś wyjątkowe tankowanie powinno zepsuć typ, ale nie sądzę aby Soderling tutaj leciał w kulki. Zawsze może i zawsze jest takie ryzyko ze strony dobrych graczy, ale wg. mnie tutaj jest niskie i warto zagrać ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Doha, 16:30

Nadal - Davydenko

Typ: 2

Kurs: 3.25

Bet365

 

Dzisiaj o godzinie 16:30 w półfinale turnieju ATP w Doha spotkają się Hiszpan Rafael Nadal i Rosjanin Nikołaj Davydenko. Niby w meczu lidera rankingu z mającym za sobą gorszy okres tenisistą faworytem powinien być ten pierwszy, jednak dzisiaj wiele argumentów przemawia za tym drugim. Rozpocznę od tego że na hardzie Nikołaj potrafi grać z Rafaelem, ma korzystny bilans z nim na tej nawierzchni. W zeszłym roku spotkali się w finale tego turnieju, był to bardzo efektowny pojedynek, który wygrał Rosjanin pomimo porażki w pierwszym secie 0:6. Rosjanin na hardzie w pojedynkach z Hiszpanem potrafi zagrać naprawdę na bardzo wysokim poziomie, świetna gra kątowa, walka na całego... Patrząc na to co dzieje się w tegorocznym turnieju znajdujemy kolejne argumenty by zagrać Rosjanina. Nadal ma problemy zdrowotne - grypa, bierze leki. Warunki jakie panują w Doha na pewno nie pomagają, Nadal miał już problemy w pojedynku z Lacko gdzie drugiego seta przegrał do 0, także w ćwierćfinale z Gulbisem, nie było łatwo. Davydenko widać że w formie, gra bardzo regularnie, z bardzo niewielkimi przestojami. Sporo przemawia za tym że Rosjanin może dziś pokonać Hiszpana, a kursy są bardzo atrakcyjne, myślę że warto zagrać Davydenko +1.5 seta (2.02) oraz jego zwycięstwo (3.40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś sie

6:3 6:2 %-)

Nie pomyliłem się. Po prostu zagrali mecz od końca - najpierw drugi set, a potem pierwszy. Od tego sezonu nowe zasady to umożliwiają.

 

 

A z typem na Denko się zgadzam jak najbardziej, ale nie chce mi się pisać :) Czytać w sumie też, więc zakładam, że analiza sensowna %-) Ja zagrałem za sporą stawkę ten typ, a także za mniejszą typ na 2-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś sie

6:3 6:2 %-)

Nie pomyliłem się. Po prostu zagrali mecz od końca - najpierw drugi set, a potem pierwszy. Od tego sezonu nowe zasady to umożliwiają.

 

 

A z typem na Denko się zgadzam jak najbardziej, ale nie chce mi się pisać :) Czytać w sumie też, więc zakładam, że analiza sensowna %-) Ja zagrałem za sporą stawkę ten typ, a także za mniejszą typ na 2-0.

 

zmuś się, przeczytaj i daj znać co o niej myślisz ;)

 

szykuje się ciekawy pojedynek :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp typowo piłkarski. Od razu widać, że pochodzisz z kraju, gdzie narodowym sportem jest piłka nożna. Ta terminologia, reporterski styl, itp. A później dobrze naświetliłeś sytuację i typ jest zrozumiały i przekonujący. Jak dla mnie może być, choć zabrakło najciekawszego - wachlarza pytań i dylematów (ale to wyższa szkoła jazdy). W tenisie może się zdarzyć wszystko i to jest ciekawe. To jest też największe wyzwanie - odnaleźć się w tym gąszczu różnych scenariuszy, które mogą się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Davydenko vs Federrer

Typ: 1

Kurs: 4,00

Buk: Bet365

Data i godzina rozpoczęcia: 08-01-2010, 16-00

Analiza:

Pierwszy finał tenisa mężczyz w tym roku. Zagrają ze soba Davydenko z Federrerem. Faworytem bukmacherów wydaje się byc Szwajcar, no ale po kolei. Lepiej w Doha radzi sobie Rosjanin. Wszystkie spotkanie wygray bez straty seta, odpowiednio z Fogninim, Nieminenem, Karlovicem, oraz wczoraj w półfinale imprezy z turniejową jedynką Rafaelem Nadalem. W tym wczorajszym spotkaniu podobno Nadal był cieniem samym dla siebie. Ma byc bardziej przygotowany do niedługo rozpoczynającego się Australian Open. Warto dodac, ze Davydenko jest ubiegłrocznym triumfatorem tego turnieju. Szwajcar rowniez bez straty seta przebrnął do finału, jednak te wygrane nie przychodzily jemu już tak latwo. Nikołaj dysponuje oburęcznym backhandem. Pomimo częstych kontuzji kilkakrotnie udowadnial, ze potrafi walczyc z najlepszymi, jak chocby w półfinałowym spotkaniu w zeszłym roku w turnieju w Doha, gdy wygrał 2-0 z Rogerem. Dziś mam nadzieję, ze udowodni, iż nalezy do czołowki tenisa-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram typ na Davidenke, kursy zdecydowanie zawyżone.

Rosjanin gra tutaj bardzo dobrze i ma spore szanse na obrone tytułu sprzed roku. Technicznie Federer jest ciągle nr 1 na świecie, ale mentalnie to już nie ten sam gracz co 4-5 lat temu. Roger podstawiony pod ścianą denerwuje się, pojawiają się proste, niewymuszone błędy. W Doha Szwajcar prezentuje jeszcze średnią formę, kolejnych przeciwników ogrywając stosunkowo pewnie, ale bez zbędnego marnowania sił. H2H to miazga bo 14-2 Federera ale akurat ostatnie ich pojedynki to mecze bardzo wyrównane, w tym właśnie te jedyne dwa wygrane przez Rosjanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...