Skocz do zawartości

Challenger


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Tenis Challenger Oritsei 11:30 9.11.2011

Lacko - Del Bonis

typ: 2

3.35

Betsafe

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy challengera na korcie w hali w Oritsei Slowak Lukas Lacko zmierzy sie z Argentynczykiem Federico Del Bonisem. Jesli ktoś kto cokolwiek zna sie na tenisie pomyśli o jakimkolwiek Argentynczyku odrazu z nim kojarzy mu sie gra na korcie ziemnym. Inaczej jest jednak z Federico Del Bonisem. Del Bonis potrafi grac na kortach szybkich, nie jednokrotnie to udowodnil. Argentynczyk bardzo dobrze serwuje i preferuje raczej ofensywny tenis. Potwierdzil to chocby w meczu pierwszej rundy z kwalifikantem Schmidem, w ktorym to meczu zaserwowal az 14 asów. Lacko rowniez potrafi grac na korcie szybkim na poziomie challengerowym. Slowak ostatnimi czasy jednak jest w slabej dyspozycji. W poprzednich czterech turniejach zanotowal zaledwie jedno zwyciestwo. Tu ogral Franka Danceviva, ktory jednak ostatnimi czasy jest zupelnie bez formy. Argentynczyka bedzie dzis bardzo ciezko przelamac. Nie potrafil tego zrobic Schmid, ktory ugral zaledwie szesc punktow w 10 gemach serwisowych Del Bonisa. Nie sadze, aby moglo to sie rowniez udac Lacko. Tym bardziej, ze sadzac po pierwszym pojedynku Argentynczyka wydaje sie byc on w niezlej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyspcyplina: Tenis, ATP Geneva

Mecz: Bohli S. (Sui) - Darcis S. (Bel)

Data: 11.11.2011 17:30

Typ: 2

Kurs: 1.60

Bukmacher: Betsson

Analiza: Podczas rozgrywania turnieju tenisowego w Genewie, który zaliczany jest do niższej rangi niż te zwykłe turnieje, w których grają tenisiści z czołowej "dziesiątki" też można popatrzyć na ciekawy tenis oraz zagrać satysfakcjonujące kursy. Jednym z nich jest według mnie zakład na wygraną Steve Darcisa, który dzisiaj zmierzy się z przedstawicielem organizatorów, który dostał się do turnieju dzięki "dzikiej karcie". Stephane nie gra tak dobrze jak Darcis, co potwierdza również jego bilans rozegranych oficjalnych meczy podczas tegorocznych turniei. Stephane Bohli w drugiej rundzie tego turnieju wyeliminował z turnieju Niemca Bjorna Pahu'a wygrywając 2:0, a o zwycięstwie w meczu decydowały dwa tie-breaki. Stephane Bohli zaserwował 7 asów, a jego serwis trzymany był na przyzwoitym poziomie, jednak nie na tyle wysokim, aby dzisiaj nie dał się przełamywać Darcisowi. Tym bardziej, że w tym meczu 3 razy oddał serwis rywalowi. Wcześniej w pierwszej rundzie Stephane Bohli pokonał Słowaka Karola Becka, wygrywając w trzech setach. W tym meczu Stephane Bohli zaserwował 3 asy, a serwis niezbyt najlepszy. także trzykrotnie dał się przełamywać rywalowi. Darcis to zdecydowanie bardziej ograny zawodnik w turniejach ATP, o czym świadczy chociażby jego rozstawienie w turnieju z "dwójką". W pierwszej rundzie pokonał on znanego Rosjanina Igora Andreeva, wygrywając 6:4, 7:6. Pierwszy serwis na poziomie 94%. Nie dał się przełamać Igorowi ani razu (bronił 2 break pointy). Po jednym dniu odpoczynku Steve Darcis ponownie wyszedł na kort, aby odprawić z kwitkiem takiego gracza jak Arnau Brugues-Davi pochodzącego z Hiszpanii, z którym wygrał 6:3, 6:3. W tym niezbyt długim meczu Steve Darcis zaserwował 14 asów, jednak jego serwis nie był tak skuteczny jak w meczu z pierwszej rundzie z Andreevem. Porównując klasę obydwu tenisistów, nie mam żadnych wątpliwości, że to Steve Darcis wyjdzie z tego pojedynku górą, mimo, że Stephane Bohli gra u siebie przed własną publicznością, jednak jego forma nie jest najwyższa, a Steve Darcis potrafi ogrywać przeciwników z wyższej półki, a co dopiero Bohliego, z szacunkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Challenger Ortisei

11.11.2011 18:00

Spotkanie: Rajeev Ram - Marcel Zimmermann

Typ: Marcel Zimmermann

Kurs: 3.40

Bukmacher: Bet365

 

Spotkanie trzeciej rundy na turnieju we włoskim Ortisei pomiędzy kwalifikantem Zimmermannem i nierozstawionym Ramem. Zdecydowanym faworytem jest Amerykanin, który wyeliminował już naszego rodaka Michała Przysiężnego i Rosjanina Kudryavtseva i co ciekawe w dwóch meczach zaliczył trzy tie breaki. Ram to typ zawodnika serve&volley, a więc gorsza jakość Karlovica i Isnera. Jeżeli dojdzie do przełamania jego serwisu skupia się na kolejnym secie. Zimmermann miał wczoraj okazję grać z równie dobrze dysponowanym w polu serwisowym Ungurem i sobie poradził, a warto dodać, że Rumun poza dobrym serwisem potrafi prowadzić dłuższe wymiany. Niemiec zanotował znakomitą skuteczność piłek wygranych po pierwszym serwisie, wyniosła ona 93%. Ram to znakomity deblista, także możemy się spodziewać po nim dobrej gry przy siatce. Niepokojący jest fakt, że w dotychczas rozegranych 2 meczach Ram nie dał okazji swoim przeciwnikom do przełamania. Zimmermann rozegrał już 4 mecze, w tym dwa w kwalifikacjach do turnieju, nie bez problemów ale skutecznie awansował do 3 rundy i dzisiaj jak dla mnie niezwykle wyrównane spotkanie. Nawierzchnia, która daje duży handicap zawodnikom z dobrym serwisem i właśnie na przeciwko siebie staną gracze, którzy notują w swoich meczach średnią asów powyżej 10 na mecz. Pod względem precyzyjnego serwisu uniemożliwiającego odbiór lepiej wygląda Niemiec, który o ile się nie mylę jest liderem w statystyce ace leaders. Jestem przekonany, że w meczu zobaczymy co najmniej jednego tie breaka i będzie decydowała psychika obu panów, według mnie równe szanse dla obydwu zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Challenger Ortisei

godz. 16:30

 

Petzschner P. (Ger) - Becker B. (Ger)

typ: 1

kurs: 1.4(bet365)

Spotkanie dwóch niemieckich tenistów w którym bez wątpienia faworytem jest Petzschner znany z turniejów rangi ATP. Jak dla mnie jest on również zdecydowanym faworytem do wygrania całej imprezy. Posiada mocny serwis, doskonale gra przy siatce, oraz slajcy, wszystko co potrzeba do gry na hali. Jego forehand również jest piekielnie mocny, techniką również przewyższa Beckera, wszystkie aspekty są po jego stronie, nie tak dawno w turnieju bodajże w Sztokholmie Petzschner zdominował na korcie naszego Łukasza Kubota, jest w dobrej formie od dłuższego czasu, cały czas pnie się do góry w raningu ATP, bardzo polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Challenger Ortisei

godz. 16:30

 

Petzschner P. (Ger) - Becker B. (Ger)

typ: 1

kurs: 1.4(Bet365)

Spotkanie dwóch niemieckich tenistów w którym bez wątpienia faworytem jest Petzschner znany z turniejów rangi ATP. Jak dla mnie jest on również zdecydowanym faworytem do wygrania całej imprezy. Posiada mocny serwis, doskonale gra przy siatce, oraz slajcy, wszystko co potrzeba do gry na hali. Jego forehand również jest piekielnie mocny, techniką również przewyższa Beckera, wszystkie aspekty są po jego stronie, nie tak dawno w turnieju bodajże w Sztokholmie Petzschner zdominował na korcie naszego Łukasza Kubota, jest w dobrej formie od dłuższego czasu, cały czas pnie się do góry w raningu ATP, bardzo polecam

 

Od Wimbledonu nie przeszedl wiecej niz 2 rund w danym turnieju(nie licze kwalifikacji) wiec gdzie jest ta jego dobra forma ??? Jego najwyzsze miejsce w rankingu to miejsce 35 w 2009 roku teraz jest na 61 miejscu wiec gdzie ten systematyczny wzrost w rankingu ??? [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, Geneva Challenger

12.11.2011 14:00

Steve Darcis vs Malek Jaizri

typ: Steve Darcis

kurs: 1,60

Betsafe

 

Półfinał halowego chelka w Genewie. Darcis jest dla mnie zdecydowanym faworytem tego meczu z kilku powodów: po pierwsze wyzej cenię umiejętności Belga, który będąc obecnie 92 na świecie, z powodzeniem grał w wielu turniejach rangi ATP, podczas gdy Malek to klasyczny challengerowiec. Tunezyjczyk jest obecnie 134, 1/2 tego turnieju to jego największe osiągniecie w ostatnich tygodniach, w trakcie, których prócz ćwiercfinału Rennes, odpadał w 1R lub 1/16R. Darcis zaś jeszcze 2 tygodnie temu grał w ćwierćfinale 250 ATP w Wiedniu, gdzie przegrał z rewelacyjnym wówczas Brandsem. Darcis miał trudniejszą drogę do 1/2, bowiem po drodze pozostawił w pokonanym polu Andreeva i Bohliego, a także Bruguesa-Davi; Jaizri ograł Gremelmayra i Klizana, a także Zeballosa - w którym to meczu na dobrą sprawę powinien przegrać i bardziej to była porażka Zeballosa, aniżeli zwycięstwo Malka. Belg jest megazmotywowany do końcowego tryumfu tutaj w Genewie, gra bardzo solidnie a Malek jest jak najbardziej w jego zasięgu. Po 1.60 zdecydowanie do gry Darcis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Challanger

Mecz: Conor Niland - Ivan Navarro-Pastor

Data: 14.11.2011r 17:00

Typ: 2

Kurs: 2.35

Bukmacher: Expekt

Analiza: Dzisiaj około godziny 17:00 rozegrane zostanie spotkanie w ramach tenioswego challengera, czyli nieco niższej "ligi" niż te z cyklu ATP 250, ATP 500, ATP 1000 czy też Wielkie Szlemy. Wybrałem na dzisiaj jedno spotkanie z turnieju ATP Salzburg, w ktorym to spotkają się ze sobą Hiszpan Ivan Navarro-Pastor z Irlandczykiem Conorem Nilandem. Według bukmacherów faworytem w tym starciu jest Irlandczyk, jednak ja stawiam zdecydowanie na Hiszpana, który jest według mnie znacznie bardziej doświadczonym oraz lepszym tenisistą niż jego dzisiejszy przeciwnik. Kurs tym bardziej zachęca i może da się dzisiaj na nim zarobić, oby! Hiszpan w rankingu ATP zajmuje 184 miejsce, podczas gdy Niland jest 209. Obydwaj mają po 30 lat i podobne warunki fizyczne, jednak Hiszpan jest nieco mniejszy i cięższy. W ostatnim czasie Navarro-Pastor odbył mecz w turnieju w Brazylii w miejscowości San Leopoldo, w którym to przegrał w pierwszej rundzie z Rubenem Ramirez Hidalgo 3:6, 4:6. Wcześniej pokonał jednak Czecha Jarosława Pospsila (206 w rankingu ATP) 6:2, 2:6, 6:4, nastepnie przegrywając z 109 w rankingu ATP Brazylijczykiem Richardo Mello 1:6, 4:6. Wcześniej przed tymi 2 turniejami, wygrał niezbyt znaczy turniej w Hiszpanii, za który "zarobił" 27 punktów i myślę, że w tym turnieju zdobędzie ich znacznie więcej. Jego przeciwnik jak wspomniałem wcześniej zajmuje 209 miejsce w rankingu. Jego ostatni turniej miał miejsce w angielskiej miejscowości Loughborough, gdzie Niland zaszedł do 2 rundy. W pierwszej pokonał Włocha Arnaboldiego wygrywając 6:3, 7:5. Następnie po wygranym secie z Tobiasem Kamke dostał niezłe lanie, przegrywając obydwa sety i nie ugrywając ani gema! Jego wcześniejszy turniej zakończył na pierwszej rundzie ulegając Niemcowi Misze Zverewowi w trzech setach. Porównując obydwu tenisitów, więszke szanse według mnie na wygranie meczu ma bardziej znany Hiszpan. Dlatego więc polecam stawiąc na jego zwycięstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

15.11.11 15:55

Spotkanie: Fischer - Go Soeda

typ: 2

kurs: 2.40

buk: Bwin

 

Fischer będący kompletnie bez formy zagra dzisiaj z zawodnikiem specjalizującym się na kortach w hali Japończykiem Go Soedą. Fischer przegrał ostatnie 4 spotkania, w rankigu zajmuje odległa 236 pozycję natomiast Japończyk jest 116. Soeda posiada bardzo dobry, mocny serwis, gra bardzo dobrze przy siatce, te walory w pełni wykorzystuje na hali, są te jego ulubione korty, może pochwalić się bardzo dobrym bilansem na hali w tym roku 11/6. Fischer co prawda gra przed swoją publicznością, no ale jeżeli ostatnio wszystko przegrywa to nawet ściany mu nie pomogą w meczu z walecznym Soedą, przedstawiam poniżej ostatnie turnieju Japończyka.

 

Loughborough, Wielka Brytania, Europa

11/11-11 Ćwierćfinały Soeda, GO vs. Torebko, Peter 1:2 60 67 26

09/11-11 R16 Soeda, GO vs. Mertens, Yannick 2:0 76 62

07/11-11 R32 Soeda, GO vs. Lojda, Dusan 2:0 76 64

Eckental, Niemcy, Europa

02/11-11 R16 Soeda, GO vs. Ram, Rajeev 0:2 57 46

31/10-11 R32 Soeda, GO vs. Zimmermann, Marcel 2:1 46 76 62

Seul, Korea Płd., Azja

20/10-11 R16 Soeda, GO vs. Bohli, Stephane 0:2 36 46

18/10-11 R32 Soeda, GO vs. Borvanov, Roman 2:0 61 62

 

Jak widać osiąga przyzwoite wyniki, dzisiaj jak dla mnie to on jest faworytem, zwłaszcza po kursie 2,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Andreev I. (Rus) - Berrer M. (Ger)

Data: 16.11.2011 17:00

Typ: 2:0

Kurs: 3.25

Bukmacher: Bwin

Analiza: Na dzisiaj wybrałem spotkanie tenisa mężczyzn rozgrywane w słowackiej miejscowości Bratysława. A konkretnie chodzi mi o spotkanie Rosjanina Igora Andreeva z Niemcem Michaelem Berrerem. Stawiam tutaj na zwycięstwo w dwóch setach Igora i myślę, że warto, ponieważ kurs bardzo duży, a nie jest to zły gracz i może dzisiaj z pewnością uzyskać taki właśnie wynik. Niemiec jest doświadczonym tenisistą o trzy lata starszym niż jego dzisiejszy przeciwnik Andreev, jednak ja stwiam dzisiaj właśnie na Igora. Jest to 117 tenisista w rankingu ATP, który w ostatnim czasie nie wygrywa zbyt dużo, jednak należy zobaczyć na jego mecze i przeciwników z jakimi przyszło mu się ostatnio mierzyć. Od października, przyszło mu grać 2 razy z Seppim, z którym dwa razy przegrywał w trzech setach. Co ciekawe we wrześniu także grał z Włochem i także przegrał w 3 setach. Poza Seppim, na drodze Andreeva stanęli tacy gracze jak: Marcel Granollers będący w wyśmienitej formie, z którym Andreev w tzrech setach wygrał, w decydującym w tie-breaku do 4. Jego ostatni turniej to występ w szwajcarskiej Genewie, gdzie odpadł w pierwszej rundzie, przegrywając 4:6, 6:7 Belgowi Stevowi Darcisowi. Myślę, że niektórzy błędnie oceniają grę Andreeva, ponieważ patrzą tylko na wyniki, a tutaj porażki, lecz po walce! Na tym turnieju widziałem już Andreeva w deblu, lecz nie jestem w stanie ocenić czy dobrze się prezentował z powodu zbyt krótkiego oglądania jego gry. Michael Berrer to leworęczny tenisista, który w rankingu notuje się także poza pierwszą "100", a dokładnie określając jest w nim 106. W ostatnim okresie, swój zdecydowanie najlepszy turniej bez wątpienia zaliczył w Moskwie, gdzie dotarł aż do ćwierćfinałów przegrywając po dwóch setach (3:6,2:6) z przedstawicielem gospodarzy Nikolajem Dawidienką. Wcześniej pokonał po 3 setach Anreasa Seppiego, zdecydowanie Stahowskiego, lecz w kwalifikacjach do tego turnieju męczył się z takimi graczami jak: Mikhail Elgin, Sergey Betov czy też Antonio Veic, z którymi stoczył 3-setowe boje, a z tym ostatnim wygrywając trzeciego seta w tie-breaku do 8. O zwycięstwie decydować będzie bez wątpienia forma dnia, jednak mam nadzieję, że Igor zaprezentuje się z bardzo dobrej strony i wygra bez straty seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Atp Challenger Salzburg 18:00 17.11.2011

Brown Dustin - Haider Maurer

typ: 0:2

3.20

Bet365

analiza

Dzis w spotkaniu drugiej rundy challengera atp w salzburgu reprezentant gospodarzy, rozstawiony w tym turnieju z numerem osmym Andreas Haider - Maurer spotka sie z jamajczykiem, posiadajacym niemieckie obywatelstwo Dustinem Brownem. Obaj bardzo pewnie zwyciezyli w pojedynkach pierwszej rundy. Brown pokonal konstantina kravchuka 6:2 6:1, austryjak ogral mertla 6:3 6:3. Brown nie byl ostatnimi czasy w zbyt dobrej dyspozycji. W ostatnim turnieju odpadl juz po pierwszym spotkaniu z Grygelisem, przegrywajac po trzech partiach. Poza tym Dustin Brown to zawodnik bardzo chimeryczny. Niemiec potrafi rozegrac jednego dnia swietny mecz, by nastepnego zagrac kompletna klape. Dziś wiele bedzie zalezec wlasnie od niego, gra on bardzo ofensywnie, jesli bedzie mial na swoim koncie wiecej wygranych pilek niz niewymuszonych bledow moze wygrac to spotkanie. Choc ja w to szczerze watpie, tym bardziej, ze jest to koniec sezonu i niemiec nie jest ostatnimi czasy w najlepszej formie. Ponadto Austryjak zagra dziś przed wlasna publicznoscia, bedzie wiec maksymalnie zmotywowany do zwyciestwa, czego w przypadku dustina browna nie bylbym taki pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Rik De Voest (RSA) - Harri Heliovaara (FIN)

Data: 2011-11-17 20:00

Typ: 2:0

Kurs: 3.00

Bukmacher: Bwin

Analiza: Na dzisiaj wybrałem spotkanie tenisowe z rangi turnieju Chalengera, ponieważ puki co innego nie ma do wyboru i już raczej nie będzie, dlatego trzeba korzystać z tego co jest. Zatem na dzisiaj proponuje stawiać na reprezentanta Republiki Południowej Afryki Rika De Voesta, który w rankingu ATP zajmuje 131 miejsce. Urodził się we Włoszech, a mieszka w Vancouver. Jako 31-letni gracz, jest już bardzo doświadczony, ponieważ zaczął uprawiać sport profesjonalnie w wieku 19 lat. Na korcie zarobił ponad milion dolarów. W ostatnim czasie w Knoxville zaszedł do drugiej rundy, wygrywając swój pierwszy mecz na turnieju z Kanadyjczykiem Erikiem Chvojką 6:3,6:3. Lecz później przegrał 0:6,2:6 z Amerykaninem Jesse'ym Levine'm. Od października rozegrał 2 liczące się turnieju, w których w jednym z nich przegrał w pierwszej rundzie z Koszrajberem 6:7,6:2,6:7 przegrywając tie-breaki do 6. Tydzień później w Szanghaju w rundzie pierwszej pokonał Polaka Michała Przysiężnego 6:2,6:2, aby później ulec Ramosowi 4:6,4:6. Następnie ćwierćfinał w Seulu i od tamtąd gra w USA. Jego dzisiejszym przeciwnikiem będzie Fin Harri Heliovaara, który na kortach nie gra od tak dawna jak Rik De Voest. Harri Heliovaara w rankingu ATP plasuje się na 206 miejscu. W ostatnim czasie odnosi nawet dobre wyniki, ponieważ doszedł do półfinału turnieju Charlottesville przegrywając decydujący mecz 5:7,0:6, a jego pogromcą był Jesse Levine. Po drodze w drugiej rundzie Heliovaara wygrał 6:4,6:3 z Rikiem De Voestem, lecz dzisiaj jestem pewny, że nastapi rewanż. Fin nie gra jeszcze ze znanymi przeciwnikami i nie jest tak ograny jak De Voest, dlatego stawiam dzisiaj na zwycięstwo 2:0 dla Rika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP Helsinki Challenger Qualifier

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie:2)Mischa Zverev (GER) vs (6)Timo Nieminen (FIN)

Typ:2

Kurs: 3.25

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia:20-11-2011 14.00

Analiza:

 

Nie ma się co rozpisywać bo sprawa wygląda tak jest 1 miejsce LL (Lucky loser) w tym turnieju jak widzimy w typie Niemiec jest rozstawiony z numerem 2 i gra z ostatnim z finów w Kwalifikacjach. Dla tych co nie wiedza o co chodzi z LL jest to miejsce dla zawodnika który odpadł w Finale kwalifikacji jako najwyżej rozstawiony ma zapewnione miejsce w turnieju głównym

tak wiec licze na to że wszystko jest dogadane i nawet jak Misha przegra to spotkanie bedzie grał w głownym turnieju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP Helsinki Challenger Qualifier

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie:2)Mischa Zverev (GER) vs (6)Timo Nieminen (FIN)

Typ:2

Kurs: 3.25

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia:20-11-2011 14.00

Analiza:

 

Nie ma się co rozpisywać bo sprawa wygląda tak jest 1 miejsce LL (Lucky loser) w tym turnieju jak widzimy w typie Niemiec jest rozstawiony z numerem 2 i gra z ostatnim z finów w Kwalifikacjach. Dla tych co nie wiedza o co chodzi z LL jest to miejsce dla zawodnika który odpadł w Finale kwalifikacji jako najwyżej rozstawiony ma zapewnione miejsce w turnieju głównym

tak wiec liczę na to że wszystko jest dogadane i nawet jak Misha przegra to spotkanie będzie grał w głównym turnieju :)

izi win 7-6 6-1 :) podaje stronę z wynikiem bo może być ciężko niektórym znaleźć

http://www.protennislive.com/frameset.asp?year=2011&wkno=47c&lang=en&tabno=1&eventid=416&ref=www.tennisbios.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown D. - Lacko L.

Typ: 2

Kurs: 1.70

Doxxbet

 

 

Dziś w turnieju challengera w Helsinkach zostaną dokończone mecze drugiej rundy. Już o 13:00 najciekawszy mecz moim zdaniem dzisiejszego dnia. W spotkaniu zmierzą się dwaj odmienni tenisiści. Brown gra bardzo prostym style, nie wdaje się w jakieś dłuższe wymiany a jeśli tak to zazwyczaj je przegrywa. Jego mocną stroną jest gra serw and volley. Lacko to moim zdaniem bardziej poukładany gracz od swojego przeciwnika, nie szarżuje tak jak on, dokładnie powoli stara się rozgrywać każdą akcję. Warto też wspomnieć o passie jaką odnotowuje gracz ze Słowacji. Ostatnio wygrał turniej w swoim kraju, a dokładniej jest nie pokonany od 7 meczów. Obaj gracze już w swojej karierze grali ze sobą w 2006 roku i tam górą była właśnie Lacko, mam nadzieję że dziś także pokaże swojemu rywalowi na co go stać i pewnie zwycięży w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Berrer M. (Ger) - Brands D. (Ger)

Data: 25.11.2011 12:00

Typ: 2:0

Kurs: 2.80

Bukmacher: Bwin

Analiza: Dzisiaj po południu dojdzie do spotkania dwóch Niemców podczas rozgrywania chalengera w Helsinkach. Obydwaj panowie na tym turnieju zaprezentowali się już dwukrotnie i możemy już dpodziewać się o nich określonej formy i w tym meczu. W pierwszej rundzie Daniel Brands wyeliminował z turnieju Kenny'ego De Scheppera, z którym wygrał minimalnie, bo tylko 7:5,7:6. W drugiej rundzie turnieju Brands wygrał także bez straty seta, a jego przeciwnikiem był wtedy Paolo Lorenzi i zwyciestwo 6:4, 6:3. Dzisiaj jednak przyjdzie mu się zmierzyć ze znacznie bardziej doświadczonym tenisistą, jakim jest jego rodak Michael Berrer, który na tym turnieju wygrywał także dwukrotnie, jednak stracił jednego seta. Najpierw jednak Berrer pokonał dobrze spisującego się ostatnio Fina Harri Heliovaare. W drugiej rundzie Berrer wyeliminował w 3 setach Andreja Martina, wygrywając 7:6, 4:6, 6:1. Są to podobne statystyki na tym turnieju, jednak biorąc pod uwagę klasę, doświadczenie i ogranie, a także formę poszczególnych tenisistów w ostatnim czasie, zdecydowanie stawiam dzisiaj na 31-letniego Berrera, który ostatnio gra wyśmienicie i lubi tą nawierzchnię. Berrer w rankingu ATP plasuje się na pozycji 105, natomiast Brands jest 137. Co więcej panowie mają ze sobą rachunek do spłacenia, ponieważ w grudniu 2009 roku podczas rozgrywania turnieju w Salzburgu, górą był Berrer, wygrywając pewnie 2:0, jednakże już w tym roku w Heilbronn zwyciężył Brands, który także nie oddał Berrerowi nawet jednego seta. Biorę jednak pod uwagę, że wtedy Berrer nie był jeszcze w tak wysokiej formie, w jakiej jest teraz, dlatego stawiam na jego niego. Posiada dobry serwis i forhand, a także dobrze porusza się na korcie i nie popełnia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kwalifikacje Antayla ,

 

05.12.2011 10:30

 

Lorenzo Giustino - Gibril Diarra

TYP: 1

KURS: 1,36

BUKMACHER : Bet365

 

Na dobry poczatek cos z pewniakow na dzis . Diarra zajmujący obecnie dośc dalekie miejsce w rankingu to ofensywnie nastawiony Francuz, lubi skracać wymiany atakami z głębi kortu, biega często do siatki. Bardzo chaotyczny zawodnik, za szybko sie podpalający , gra poprostu bez zadnej taktyki. Giustino ma wg. mnie potencjał aby zaistniec chociaz troche w tego typu turniejach Challengerowych . W defensywie wygląda solidnie, potrafi kontrować uderzenia z obydwóch skrzydeł, co będzie miało dziś duże znaczenie przy grze z takim zawodnikiem jak Diarra. Napewno Giustino ma bardziej urozmaicony tenis , jezeli cos nie bedzie zlo po jego mysli, to napewno szybko to zmieni i wygra mecz , natomiast Diarra nie bedzie w staniu mu sie dzis przeciwstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...