Skocz do zawartości

ATP: Szanghaj; WTA: Linz, Osaka


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - SZANGHAJ

 

331B647E54684FE3A17386475348AA4E.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Szanghaj, Chiny

Ranga: ATP World Tour Masters 1000

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $3,240,000

Strona oficjalna: http://www.shanghairolexmasters.com/English/index.shtml

 

 

 

WTA - LINZ

 

mediumImage_461.gif

 

Miejsce: Linz, Austria

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.generali-ladies.at/

 

 

 

 

WTA - OSAKA

 

mediumimage_340.jpg

 

Miejsce: Osaka, Japonia

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.hp-open.jp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Isner vs Federrer

Typ: 1

Kurs: 5,85

Buk: Bwin

Godzina rozpoczęcia: 14-00

Analiza:

Może dla Was wydawac się dziwnym typem typujac na Isnera, na tego drewniaka, no ale jak nie spróbuję, a będę żałował. John wczoraj gral z Polakiem Łukaszem Kubotem w I rundzie, wygral nie ma co ukrywac po zaciętym meczu 2-1. Polak mial, aż 7 mecz-boli przy czym nie wykorzystał ani jedengo, natomiast Amerykanin mając tyla jedną piłkę meczową wykorzystał ją i wygral to spotkanie. Inser we wczorajszym meczu moim zdaniem miał zadawlające statystyki, asa zaserwował 24 razy, obyło się bez podwójnych bledów serwisowych, miał 74-procentową skutecznosc z pierwszego serwisu. Jak dotychczas obaj zawodnicy grali ze sobą raz, wygral wtedy Szwajcar, ale było to 3 lata temu, wtedy kiedy Rogeer był numer jeden. Roger ostatnio grał podczas US Open. Wszyscy pokładają nadzieję, że wróci do dobrej dyspozycji, ale ja szukając niepsodzianki nie stawiałbym Isnera na przegranej pozycji-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis

Spotkanie: Kateryna Bondarenko v Daniela Hantuchova

Typ: 2

Kurs: 1.53

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

Naprawde nie rozumiem, dlaczego bukmacherzy wystawiaja taki kursy na Hantuchova, moze dlatego, ze słowaczka kreczowala pare dni temu w Tokio, nie wiem - szczerze powiedziawszy nie wiem co bylo przyczyna kreczu Hantuchovej.

 

 

Słowaczka prezentuje w tym roku dobry poziom, utrzymuje się w czołówce, rozegrała w tym roku parę dobrych meczy, za to jej przeciwniczka Bondarenko nie dość, że ma sporą nadwagę ... to do tego dochodzi słaba i nieregularna gra tej zawodniczki, odpada praktycznie ze wszystkich turniejów w 1-2 rundzie. Ukrainka spadła w rankingu na 123 pozycje.

Zawodniczki te grały ze sobą łącznie 2 razy, obydwa mecze wygrywała Słowaczka, mam nadzieje, ze dziś będzie podobnie, kurs jak pisałem wyżej, jak na moje oko jest zawyżony, wiec trzeba korzystać, chyba, ze Hantuchova ma jakieś problemu ze zdrowiem, wiec radze grac ten typ tam, gdzie są rozliczane krecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.10.2010 17:45

R. Vinci - S. Arvidsson Zakłady na sety

Typ: 0-2

Kurs: 4.00

Bukmacher: Expekt

 

Mecz II rundy turnieju WTA w austriackim Linzu w którym zmierzą się ze sobą Włoszka Roberta Vinci, aktualnie na 46 miejscu rankingowym z Sofią Arvidsson, Szwedką klasyfikowaną na 51 miejscu.

Do tej pory obie miały ze sobą okazję zagrać raz. Było to dość dawno bo w 2006 roku w Rzymie i w tedy górą była Włoszka która wygrała pewnie 6-2, 6-1.

W I rundzie w Linzu Vinci pewnie pokonała Alonę Bondarenko 6-2, 6-2 natomiast Arvidsson miała trochę problemów z Yvonne Meusburger 5-7, 6-3, 6-3.

Dlaczego zdecydowałem się zagrać więc zwycięstwo Szwedki i to w dwóch setach? Po pierwsze Vinci mimo, że pewnie wygrała z Aloną Bondarenko to swoją grą nie zachwyciła (wydaje się zmęczona azjatyckim turnee). Pierwszy serwis na poziomie 44%, a także, aż 5 bp z czego Ukrainka wykorzystała 2. Mecz mógłby potoczyć się inaczej gdyby Alona miała nieco lepszy pierwszy serwis (44% wygranych piłek po pierwszym serwisie).

Co do Arvidsson to jest to zawodniczka która ostatnio potrafiła znaleźć się nawet w ćwierćfinale w Quebec City wiec jest to zawodniczka obecnie w jako takiej formie. W meczu z Meusburger wygrała 79% piłek po pierwszym podaniu i 50% z drugiego podania a więc wydaje się, że będzie to trudniejsza rywalka niż Alona Bondarenko dla Vinci dlatego myślę, że warto zagrać na pewne dwu setowe zwycięstwo reprezentantki Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.10.2010 9:00

J-W. Tsonga - F. Mayer

typy: Tsonga @1.42 stawka 9/10 (kurs z Pinnaclesports)

 

Tsonga wydaje się być wypoczety i zdrowy i będzie próbował powalczyć o ATP World Tour Final w Londynie. Musi trochę pougrywać punktów tu w Szanghaju (w ub. roku 3 runda) i w Paryżu (był w ćwierćfinale) plus trochę punktów w mniejszych turniejach. Ma szanse bo Roddick chyba przegrał z kontuzją, Youzhny gra nie za bardzo, Verdasco tez słabo, generalnie Tsonga ma o co walczyć. Tu daję mu szanse na półfinał gdzie spotka Nadala, a z nim nie umie grać, chociaz Rafa gra już trzeci turniej z rzędu i nie wiadomo czy tak na pewno wygra. Anyway, Francuz pokazuje że jest w formie w Chinach, bez straty seta pokonał niezłego przecież na twardej nawierzchni Lopeza i chyba nawet lepszego Querrey'a. Co prawda nie widziałem jak gra ale wyniki i statystyki wyglądają dobrze. Zaserwował w 4 setach 19 asów, ma wysoki % pierwszego serwisu i zdobywa 80 a nawet 90% punktów po pierwszym podaniu.

Jego przeciwnik to przeciętny Mayer, który właściwie niczym nie błyszczy. W 5 setach zaserwował 11 asów, procent pierwszego serwisu słabszy od Tsongi i też mniej punktów wygranych, a jego przeciwnikami byli Anderson i jakiś niewyraźny dziś Youzhny. Dodatkowo Niemiec grał te wszystkie 5 setów dzisiaj, więc jutro może lekko czuć to w nogach i mieć wystarczającej świeżości na bieganie za szybkimi piłkami Jo-Wilfreda.

Zwycięstwo Tsongi wydaje się dość pewne, myślę że nawet w 2 setach ale to już większe ryzyko, ale myślę, że tak. Francuz nie odpuszcza swojego serwisu, nieźle returnuje a Niemiec nie dysponuje jakimś potężnym serwisem. Jeśli chodzi o grę kombinacyjna to też to wygląda dużo lepiej na korzyść Tsongi, Mayer raczej czeka na błedy przeciwnika a w Szanghaju Tsonga ich dużo nie popełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenis, ATP, godz : 9:30

Spotkanie: Jo-Wilfried Tsonga - Florian Mayer

Typ: 1

Kurs: 1,45

Bukmacher: Unibet

 

Dzisiaj o godzinie 9:30 a dokładnie po meczu Lopeza z Berdychem , na kort Grandstad wyjdą powracający po kontuzji Tsonga oraz Florian Mayer. Spotkanie napewno nie odbędzie się o godzinie 9:30 bowiem jeszcze nie zaczeli nawet grać Lopez - Berdych bowiem deszcz nie pozwala grać. Co do meczu, Tsonga po 5 miesiecznej przerwie, pierwszy swój mecz rozegrał w Tokio gdzie przegrał z będącym ostatnio w bardzo dobrej formie finem Jarko Nieminenem. Wszyscy zapowiadali że będzie podobnie jak Del Potro który nie umie wygrać z takimi zawodnikami jak Rochus lecz Tsonga już w pierwszej rundzie turnieju w Szanghaiu pokazał że nie zapomniał jak się gra w tenisa, pokonał w dwóch setach Feliciano Lopeza 7-6 6-3, serwując 9 asów oraz ze skutecznością 92% wygranego pierwszego serwisu! W następnym meczu spotkał Sam'a Querrey'a , z nim miało już być znacznie trudniej lecz francuz znowu znakomicie sobie poradził wygrywając w dwóch setach 7-6 6-1, znów błyszczał procentem wygranego pierwszego serwisu 80%, przy tym zaserwował 10 asów. Jak widać Tsonga jest w znakomitej formie serwisowej, wątpie aby Florian Mayer którego atut jest również własnie serwis mógł przełamać Tsongę. Florian w ostatnich tygodniach grał w turnieju w Bukreszcie oraz Pekinie. W Rumuni pokazał się z bardzo złej strony, przegrał w pierwszej rundzie z Andujarem. W Pekinie również w pierwszej z Davydenko lecz to nie ten sam Nikolay co chociaz pare miesiecy temu, wtedy nie możliwe było by to by Zverev go pokonał tak jak to miało miejsce wczorajszego dnia. Florian w tym turnieju gra bardzo dobrze wygrał z Kevinem Andersonem z RPA oraz z Mikhailem Jużnym w 3 setach, mimo to przygoda Niemca w tym turnieju się skończy, Tsonga jest na fali i zapewne wygra te spotkanie. Dla odważniejszych handicap -1,5 bardzo wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Nadal vs Melzer

Typ: 2

Kurs: 8,00

Buk: Bwin

Godzina rozpoczęcia: 12-30

Analiza:

Na kort centralny po spotkaniu Tsongi z Mayerem na kort wyjdą Hiszpan Rafael Nadal oraz Austriak Jurgen Melzer. Nie ma co ukrywac, że w tym spotkaniu szukam niespodzianki jaką byloby odpadnięcie Hiszpana z Szanghaju, teraz obecnie uwazam, ze tenisiści z pierwszej 20 prezentują podobny poziom, uwazam, że każdy może z każdym wygrac. Nadal jest teraz obecnie w dobrej formie, po triumfie w US Open wygrywał prawie wszystkie spotkania, dopóki na jego drodze do triumfu w turnieju w Bangkoku nie stanął mu rodak Garcia-Lopez Guillermo . Następne spotkania toczyly się już po myśli Hiszpana, dotarł jeszcze do finału turnieju w Tokio gdzie wygral z Francuzem Gealem Monfilsem 2-0. Teraz Rafa gra w Szanghaju gdzie w II rundzie uważam, że uporał się nie bez problemów ze Szwajcarem Wawrinką, z jednej strony wystarczyło jemu tylko po jednym przełamaniu w każdym z setów i wygrał oddajac rywalowi 8 gemów. W trwającym jedną godzinę i 36 minut

 

spotkaniu Nadal zgarnął 72 proc. punktów przy swoim serwisie

 

oraz wykorzystał dwa z trzech break pointów. Melzer posiada dobry serwis, uwazam, że jeszcze walczyc o awans do turnieju Mistrzów, który odbędzie się pod koniec listopada w Londynie. Obecnie zajmuje 12 miejsce w rankingu ATP. Jak dotychczas w bezpośrednich meczach h2h nie wygral, anie jednego spotkania z Hiszpanem, a byly już do tego trzy okazje, liczę na to, że dziś przełamie tą niemoc-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis ziemny

 

Zakopalova, Klara---Schnyder, Patty

TYP:1

KURS:2.52

BUK:Unibet

godzina:20:15

 

W 1/8 finalu turnieju halowego WTA rozgrywanego w Linz(Austria) zmierza sie dwie dosc wyrownane zawodniczki ktore zajmuja w rangingu odpowiednio Zakopalova nr.38 i Schnyder nr.47. Mimo wyzszej pozycji w rankingu Czeszka nie jest uwazana prez bukmacherow za faworytke w tym meczu. Napewno bedzie to zaciety mecz i o wyniku zadecyduje mniejsza ilosc popelnionych bledow. Dlatego analizujac gre obydwu zawodniczek sklaniam sie ze zwyciezy Czeszka ktora w poprzedniej rundzie wyeliminowala dobrze ostatnio grajaca Rosjanke Vesnine 7:5 7:5 choc nie zagrala dobrego meczu to mimo wszystko wygrala. Jesli dzis poprawi serwis ktory w poprzednim spotkaniu zawodzil u niej najbardziej to mysle ze powinna wygrac ten mecz.Schnyder jest solidna zawodniczka ktora lubi grac na hal ale przydarzaja jej sie czesto wpadki i robi duza ilosc nie wymuszonych bledow. Zakopalova lubi grac z rywalkami ktore graja silny tenis grajac z nimi dlugie wymiany i czekajac na blad. To wlasnie powinno byc kluczem do dzisiejszego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopalova lubi grac z rywalkami ktore graja silny tenis grajac z nimi dlugie wymiany i czekajac na blad

 

Chcesz powiedzieć, że Patty gra tenis siłowy??? :lol:

A po drugie gra się albo siłowy tenis albo długie wymiany. I w żeńskim tenisie nie ma od tego odstępstw.

 

I taka ogólna uwaga tycząca się paru z piszących w tym dziale. Przestańcie pisać pierdoły i sztucznie wydłużać analizy, aby tylko były zaliczone w Pewniaku Dnia. Naprawdę tracę cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guillermo Garcia-Lopez - Novak Djokovic

Typ:(Poniżej 19.5 gema)

Kurs:1,9

Buk:Tobet

 

Nie ulega watpliwosci ze Djokovic z koncem sezonu jest w rewelacyjnej formie. Od poczatku turnieju US Open oprocz Nadala nie ma na niego mocnych. Obojetnie z kim gra , kazdemu sprawia solidne , bardzo solidne lanie. Fakt ze Nadal odpadl z turnieju powinno djoka wprawic w jeszcze lepsze nastawienie psychiczne bo jezeli jest nie pokonany (jedyny ktory go pokonal od 31.08.2010 jest Nadal i to w finale tak wielkiego turnieju. H2H 3:0 dla djoka. Wszystkie fakty swiadcza na korzysc djokovica i mysle ze ten mecz nie potrwa dlugo. Tobet oferuje nam bardzo atrakcyjny kurs jak na takiego "pewniaka" bo przy tym typie djoko moze pozowlic sobie nawet na strate 7 gemow co bedzie naprawde wyczynem z rak garcii lopeza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

 

Spotkanie: Melzer vs Monaco

 

Typ: 2

 

Kurs: 3,92

 

Buk: Bwin

 

Godzina rozpoczecia: 12-00

 

Analiza:

 

Po wczorajszym wygranym spotkaniu z Nadalem przez Austriaka Jurgena Melzera dziś juz prawie nikt nie daje szans Hiszpanowi Monaco, by mógł sprawic niespodziankę i wygrac z triumfatorem tegoroczne US Open. Wszyscy mają świadomosc, że Melzer wczoraj zagrał świetne spotkanie. Rozprowadzał Nadala po korcie w pierwszym secie jak tylko chciał. Wszystko układało się po jego mysli. Aż do czasu drugiego seta, gdzie przezył mały kryryz, w którym ugrał zaledwie 3 gemy. Jednak tak doświadczony zawodnik stojący przed szansą pokonania numer 1 światowego rankingu ATP zdał sobie sprawę, że trzeba powalczyc. Na początku 3 seta raz przełama Hiszpana i to wystarczyło jemu do ostatecznego triumfu. Warto też dodac, że Jurgen w przeciągu trwania całego meczu zaserwował 14 asów. Ja jednak patrząc z perspektywy tak zwanego zbyt dużej pewnosci siebie po wygraniu z Nadalem, odradzam granie na Melzera. Mam jakieś takie dziwne przeświadczenie, że Austriak będzie czuł sie dziś zbyt pewnie siebie i spocznie na laurach. A co do Juana Monaco, wczoraj tez zagral podobne świetne spotkanie, nie był stawiany w roli faworyta, jednak wygrał z Zverevem w bardzo ładnym stylu oddając rywalowi tylko 2 gemy. Wspomnę jeszcze o wczorajsyzm meczu Nadala z Melzerem, jak wiadomo Nadal jest świtnym tenisistą, wszyscy mieli świadomosc, że podniesie się w drugim secie. A wtedy kibice przed relewizorami oglądający ten mecz zastanawiali się czy Jurgen wytrzyma psychicznie. Wytrzymał, bo coś zmienilo się w jego grze na jego korzysc, choc nierzadko było widac zdenerwowanie na jego twarzy. Co do bezpośrednich spotkan obu zawodników, Zdecydowanie w h2h prowadzi Monaco 4-1, i liczę na to, że dziś jeszcze bardziej poprawi ten bilans-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie daje szans Hiszpanowi Monaco

 

ąż mnie krew zalewa jak się gra na zawodnika i nawet nie wie jakiej jest narodowości :wstyd: , Monaco to Argentyńczyk nie Hiszpan.Co do samego typu to wydaje mi się to prawdopodobne rozwiązanie,choć bardziej odpowiada mi urwanie seta przez Monaco,chłopaki spotkali się w Tokio gdzie po trudnym meczu wygrał Melzer,Monaco w tym sezonie nękany kontuzjami,nie jest jeszcze w pełni sił,gdyby był w rytmie turniejowym po takim kursie jak najbardziej do zagrania,w takim wypadku wolę rozwiązanie bardziej prawdopoobne,ugrany set przez Argentyńczyka,choć nie zdziwię się jeśli i nawet mecz wygra,Melzer to zawodnik-chimera... zagra kapitalny mecz z wyżej notowanym rywalem by przegrać później z graczem z niższej półki,H2H 4-1 Monaco, tyle,że wszystko na nawierzchni ziemnej,a tak jak pisałem niedawno Melzer w Tokio w III setach,widać jednak,że gra Austriaka pasuje Monaco,tak więc mój typ bezpieczny +1,5seta Monaco....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie daje szans Hiszpanowi Monaco

 

ąż mnie krew zalewa jak się gra na zawodnika i nawet nie wie jakiej jest narodowości :wstyd: , Monaco to Argentyńczyk nie Hiszpan.Co do samego typu to wydaje mi się to prawdopodobne rozwiązanie,choć bardziej odpowiada mi urwanie seta przez Monaco,chłopaki spotkali się w Tokio gdzie po trudnym meczu wygrał Melzer,Monaco w tym sezonie nękany kontuzjami,nie jest jeszcze w pełni sił,gdyby był w rytmie turniejowym po takim kursie jak najbardziej do zagrania,w takim wypadku wolę rozwiązanie bardziej prawdopoobne,ugrany set przez Argentyńczyka,choć nie zdziwię się jeśli i nawet mecz wygra,Melzer to zawodnik-chimera... zagra kapitalny mecz z wyżej notowanym rywalem by przegrać później z graczem z niższej półki,H2H 4-1 Monaco, tyle,że wszystko na nawierzchni ziemnej,a tak jak pisałem niedawno Melzer w Tokio w III setach,widać jednak,że gra Austriaka pasuje Monaco,tak więc mój typ bezpieczny +1,5seta Monaco....

 

No tak moja pomylka, nie sprawdzilem, pisalem tak na szybko, ale to bez znaczenia niech wygra Monaco :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

 

Spotkanie: Melzer vs Monaco

 

Typ: 2 :t::jupi:

 

Kurs: 3,92 :t::jupi:

 

Buk: Bwin

 

Godzina rozpoczecia: 12-00

 

Analiza:

 

Po wczorajszym wygranym spotkaniu z Nadalem przez Austriaka Jurgena Melzera dziś juz prawie nikt nie daje szans Hiszpanowi Monaco, by mógł sprawic niespodziankę i wygrac z triumfatorem tegoroczne US Open. Wszyscy mają świadomosc, że Melzer wczoraj zagrał świetne spotkanie. Rozprowadzał Nadala po korcie w pierwszym secie jak tylko chciał. Wszystko układało się po jego mysli. Aż do czasu drugiego seta, gdzie przezył mały kryryz, w którym ugrał zaledwie 3 gemy. Jednak tak doświadczony zawodnik stojący przed szansą pokonania numer 1 światowego rankingu ATP zdał sobie sprawę, że trzeba powalczyc. Na początku 3 seta raz przełama Hiszpana i to wystarczyło jemu do ostatecznego triumfu. Warto też dodac, że Jurgen w przeciągu trwania całego meczu zaserwował 14 asów. Ja jednak patrząc z perspektywy tak zwanego zbyt dużej pewnosci siebie po wygraniu z Nadalem, odradzam granie na Melzera. Mam jakieś takie dziwne przeświadczenie, że Austriak będzie czuł sie dziś zbyt pewnie siebie i spocznie na laurach. A co do Juana Monaco, wczoraj tez zagral podobne świetne spotkanie, nie był stawiany w roli faworyta, jednak wygrał z Zverevem w bardzo ładnym stylu oddając rywalowi tylko 2 gemy. Wspomnę jeszcze o wczorajsyzm meczu Nadala z Melzerem, jak wiadomo Nadal jest świtnym tenisistą, wszyscy mieli świadomosc, że podniesie się w drugim secie. A wtedy kibice przed relewizorami oglądający ten mecz zastanawiali się czy Jurgen wytrzyma psychicznie. Wytrzymał, bo coś zmienilo się w jego grze na jego korzysc, choc nierzadko było widac zdenerwowanie na jego twarzy. Co do bezpośrednich spotkan obu zawodników, Zdecydowanie w h2h prowadzi Monaco 4-1, i liczę na to, że dziś jeszcze bardziej poprawi ten bilans-powodzenia

:t:

 

Wynik 2-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Monaco vs Murray

Typ: Czy Juan Monaco(Arg) wygra przynajmniej 1 seta TAK

Kurs: 2,45

Buk: Bwin

Godzina rozpoczęcia: 10-30

Analiza:

Bardzo ryzykowne byłoby postawienie w tym meczu bezpośrednio na wygraną Argentyńczyka, ale co do ugrania seta ma już bardziej realne szanse. A więc kilka słów o dzisiejszych meczach obu zawodników. Zapowiadający się jako tak zwany szlagier mecz pomiędzy Murrayem, a Francuzem Tsongą okazał się niewypalem. Kibice spodziewali sie wielce zaciętego meczu, jednak jak się okazało Murray bez większych problemów wygral ten mecz, pozwalając ugrac Francuzowi tylko 4 gemy. Podczas spotkania widoczna byla przewaga Murraya nad rywalem. Był bardzo powolny Tsonga, natomiast Murray wygrał 86% punktów przy swoim serwisie. Murray wykorzystał bez problemu 4 szanse break-pointowe. A co do Monaco, nikt praktycznie dzis nie dawał jemu szans jednak jak się okazało rozegral rewelacyjne spotkanie z pogromcą Rafaela Nadala Jurgena Melzera. Wygral ten mecz 2-1, jednak z moich wrazeń grał fenomenalnie, rozprowadzal Jurgena po korcie jak tylko chciał. Obecnie Monaco jest 41 w rankingu ATP, Murray zajmuje 4 miejsce, a co za tym idzie ma zapewnione mecz na turniej kończący rok tenisowy odbywający się pod koniec listopada w Londynie. Na przegranej pozycji nie stawiam Monaco gdyz w bezpośrednich meczach z Murrayem ma wyrowany bilans, ostatnio wygral z Murrayem, a w przedostatnim meczu gdzie przegral zdolal urwac seta i uwazam, ze jutro będzie podobnie-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic - Federer

Typ:2-1

Kurs:5,00

Buk:betfair

 

Djokovic niewatpliwie ma fenomenalny okres, ogrywa kazdego z plynna lekkoscia. Od poczatku US Open jest niepokonany oprocz nadala co juz wspomnialem wczoraj grajac typ rowniez na djoka tyle ze ponizej pewnej ilosci gemow. Dzisiaj duzo bardziej odwazniej ale bardzo bardzo prawdopodobnie. Federer to obecna 3 rakieta ATP i nigdy nie oddaje latwo swoich meczy. Dlugo wachalem sie czy aby Djoko nie da nawet wygrac 1 seta Federerowi i dac na 2:0 ale uznalem ze takiej klasy zawodnik jak Federer nie latwo odda swoj mecz zwlaszcza ze tez nie jest w najgorszej formie. Patrzac na pojedynki miedzy tymi panami to gora jest federer 10:6 , ale ja zakladam ze federer tego meczu nie wygra, bo uwazam ze w obecnej formie serb jest lepszy, czyli patrzac na h2h kiedy to djokovic wygrywal mecze z federerem to w 5 na 6 wygranych meczy djoko wygrywal w 4 meczach 2-1 i ostatnio w us open 3-2. Bedzie to wielki szlagier na ktory zapewne wszyscy kibice tenisa juz sie nie moga doczekac. Zwlaszcza ze federer bedzie chcial sie napewno zrewanzowac za us open dlatego sadze ze jest w stanie ugrac 1 seta. Natomiast djokovic ma dodatkowa motywacje bo odkad wstapil w fenomen gry w tym sezonie to zostal pokonany tylko przez nadala ( Ktory juz zostal wyeliminowany!!) tzn ze jest szansa na wygranie bardzo duzego , pelnego najlepszych tenisistow turnieju i zgarnac bardzo duze pieniadze i kolejne cenne punkty do rankingu atp goniac rafe nadala ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał ATP Shanghai Masters

godz. 10:30

Andy Murray v Roger Federer

typ: Roger Federer

kurs: 1.50 stawka: 10/10 buk: Bet365

 

Federer ma ujemny bilans z Murrayem 5-7, co ciekawe zawsze grali razem na hardzie. Bo Murray to niestety taki zawodnik który tylko na tej nawierzchni daję radę, na trawie jeszcze jak cię mogę, a clay to porażka. Kilka z tych zwycięstw Murraya przypadło na czas kiedy Roger niedomagał, miał kryzys a Murray był w życiowej formie. Ostatni rok też nie jest dla Ferdka najlepszy, jego koronny turniej czyli Wimbledon zupełnie mu się nie udał, w US Open też zawalił sprawę. Widać jednak że przyjechał do Szanghaju mocny jak dawno nie był, według mnie solidnie przepracował ten czas od US Open i przymierza sie do wygrania turnieju mistrzowskiego w Londynie, chociaż jeszcze po drodze Paryż. O tym że Fedex jest mocny przekonał mnie sposób w jaki ograł Soderlinga, ale przede wszystkim Djokovicia. Pierwszy, bardzo wyrównany i zacięty set, mnóstwo równowag i przewag odbierającego a Szwajcar wytrzymywał to bezproblemowo. No i zagrywki na swoim najlepszym poziomie. W drugim secie troche się rozkojarzył przy 4-1, ale nie posypała mu się gra jak to ostatnio bywało w takich sytuacjach, spokojny, skupiony dowiózł przewagę breaka do końca. Nole był bezradny.

A Murray? Andy miał wyjątkowo łatwą drogę do finału, Tsonga i Monaco to najmocniejsi rywale, a i tak w końcówce pierwszego seta Monaco mógł zmienić los meczu i ograć Szkota, tylko sie spalił, nie kończył prostych smeczy, grał na Murraya piłki które powinny lecieć w pusty kort i dawać mu zwycięskie gemy. Tak że Andy miał trochę roboty pod koniec pierwszego seta i ten w sumie przeciętny na hardzie Argentyńczyk narobił mu trochę kłopotów. Patrząc na tę grę, nie ma szans z Federerem, moim zdaniem Szwajcar wygra 2-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Ivanovic vs Schnyder

Typ: 2

Kurs: 4,20

Buk: Bet-at-home

Godzina rozpoczecia: 13-45

Analiza:

Pisząc tą analizę patrzę, jak nie faworyzowany Murray nawiązuje walkę ze szwajcarem Federrerem, a więc dlaczego Szwajcarka Schnyder miala byc nie powalczyc z Serbką Ivanovic. Serbka obecnie 29 rakieta świata w tym turnieju została rozstawiona z siódemką, natomiast Schnyder nie była wogóle rozstawiona, jednak znakomicie radzi sobie w tym turnieju. Jak chocby w ostatnim mecze, w którym spotkała się z Niemką Andreą Petkovic rozegrała znakomite spotkanie. W sytuacjach, w których nie miała już prawa wyjsc znakomicie sobie z nimi radziła. W jednym z setów przy którym Schnyder serwowała miała nieciekawą sytuację. Petkovic prowadzila 15-40, jednak Szwajcarka podjęła mega ryzyko, zagrala na maxa i wygrala tego gema. Rozprowadzila słabą technicznie Petkovic po korcie bez problemów. Wcześniej Schnyder bez straty seta uporała się z Hantuchovą, Zakopolovą oraz Giselą Dulko. Ivanovic równiez na 4 spotkania na tym turnieju nie stracila ani seta, jednak wydaje sie, że miala teoretycznie słabsze rywalki. Dla Szwajcarki będzie to drugi finala w tym roku, wcześniej grała w Budapeszcie grała przegrala z Agnes Szavay. Obie zawodniczki grały ze sobą, aż 8-krotnie. W tych spotkanich jest remis, jednak cztery ostatnie mecze wygrala Serbka, a więc, by wypadałoby, aby Patty wygrała-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Ivanovic vs Schnyder

Typ: 2

Kurs: 4,20

Buk: Bet-at-home

Godzina rozpoczecia: 13-45

Analiza:

Pisząc tą analizę patrzę, jak nie faworyzowany Murray nawiązuje walkę ze szwajcarem Federrerem, a więc dlaczego Szwajcarka Schnyder miala byc nie powalczyc z Serbką Ivanovic. Serbka obecnie 29 rakieta świata w tym turnieju została rozstawiona z siódemką, natomiast Schnyder nie była wogóle rozstawiona, jednak znakomicie radzi sobie w tym turnieju. Jak chocby w ostatnim mecze, w którym spotkała się z Niemką Andreą Petkovic rozegrała znakomite spotkanie. W sytuacjach, w których nie miała już prawa wyjsc znakomicie sobie z nimi radziła. W jednym z setów przy którym Schnyder serwowała miała nieciekawą sytuację. Petkovic prowadzila 15-40, jednak Szwajcarka podjęła mega ryzyko, zagrala na maxa i wygrala tego gema. Rozprowadzila słabą technicznie Petkovic po korcie bez problemów. Wcześniej Schnyder bez straty seta uporała się z Hantuchovą, Zakopolovą oraz Giselą Dulko. Ivanovic równiez na 4 spotkania na tym turnieju nie stracila ani seta, jednak wydaje sie, że miala teoretycznie słabsze rywalki. Dla Szwajcarki będzie to drugi finala w tym roku, wcześniej grała w Budapeszcie grała przegrala z Agnes Szavay. Obie zawodniczki grały ze sobą, aż 8-krotnie. W tych spotkanich jest remis, jednak cztery ostatnie mecze wygrala Serbka, a więc, by wypadałoby, aby Patty wygrała-powodzenia

 

Nie mogę się zgodzić z opinią poprzednika :zdziwiony: Jaki sens ma porównywanie Petkovic do Ivanovic nie wiem chyba jedynie "rodzinne korzenie". Petkovic gorąca głowa nie potrafi przytrzymać na dłuższą metę wymian i strzela metrowe auty. Do tego Ivanovic miała słabsze rywalki ?? To chyba kolega nie oglądał "poczynań" hantucha w meczu ze Schnyder. Pierwsze zdanie mi się najbardziej podoba: "Pisząc tą analizę patrzę, jak nie faworyzowany Murray nawiązuje walkę ze szwajcarem Federrerem, a więc dlaczego Szwajcarka Schnyder miala byc nie powalczyc z Serbką Ivanovic" :rotfl: no rzeczywiście jest sens porównywania kobiecego tenisa do męskiego :mrgreen: szczególnie mecz Murray i Federera- po co pisać takie pierdoły żeby analiza miała 2 linijki więcej ?? bo żadnej wartości merytorycznej z całą pewnością nie wnosisz takimi pierdołami. Tak samo h2h 4:4 ale ile lat temu to było ?? 5 lat temu to już sporo czasu minęło ;) a ostatnie 4 spotkania między nimi 3-2 lata temu wygrała Ana tracą zaledwie seta. Według mnie próżno szukać na siłę niespodzianki bo przesłanek na takie rozwiązanie jest jak na lekarstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Ivanovic vs Schnyder

Typ: 2

Kurs: 4,20

Buk: Bet-at-home

Godzina rozpoczecia: 13-45

Analiza:

Pisząc tą analizę patrzę, jak nie faworyzowany Murray nawiązuje walkę ze szwajcarem Federrerem, a więc dlaczego Szwajcarka Schnyder miala byc nie powalczyc z Serbką Ivanovic. Serbka obecnie 29 rakieta świata w tym turnieju została rozstawiona z siódemką, natomiast Schnyder nie była wogóle rozstawiona, jednak znakomicie radzi sobie w tym turnieju. Jak chocby w ostatnim mecze, w którym spotkała się z Niemką Andreą Petkovic rozegrała znakomite spotkanie. W sytuacjach, w których nie miała już prawa wyjsc znakomicie sobie z nimi radziła. W jednym z setów przy którym Schnyder serwowała miała nieciekawą sytuację. Petkovic prowadzila 15-40, jednak Szwajcarka podjęła mega ryzyko, zagrala na maxa i wygrala tego gema. Rozprowadzila słabą technicznie Petkovic po korcie bez problemów. Wcześniej Schnyder bez straty seta uporała się z Hantuchovą, Zakopolovą oraz Giselą Dulko. Ivanovic równiez na 4 spotkania na tym turnieju nie stracila ani seta, jednak wydaje sie, że miala teoretycznie słabsze rywalki. Dla Szwajcarki będzie to drugi finala w tym roku, wcześniej grała w Budapeszcie grała przegrala z Agnes Szavay. Obie zawodniczki grały ze sobą, aż 8-krotnie. W tych spotkanich jest remis, jednak cztery ostatnie mecze wygrala Serbka, a więc, by wypadałoby, aby Patty wygrała-powodzenia

 

Nie mogę się zgodzić z opinią poprzednika :zdziwiony: Jaki sens ma porównywanie Petkovic do Ivanovic nie wiem chyba jedynie "rodzinne korzenie". Petkovic gorąca głowa nie potrafi przytrzymać na dłuższą metę wymian i strzela metrowe auty. Do tego Ivanovic miała słabsze rywalki ?? To chyba kolega nie oglądał "poczynań" hantucha w meczu ze Schnyder. Pierwsze zdanie mi się najbardziej podoba: "Pisząc tą analizę patrzę, jak nie faworyzowany Murray nawiązuje walkę ze szwajcarem Federrerem, a więc dlaczego Szwajcarka Schnyder miala byc nie powalczyc z Serbką Ivanovic" :rotfl: no rzeczywiście jest sens porównywania kobiecego tenisa do męskiego :mrgreen: szczególnie mecz Murray i Federera- po co pisać takie pierdoły żeby analiza miała 2 linijki więcej ?? bo żadnej wartości merytorycznej z całą pewnością nie wnosisz takimi pierdołami. Tak samo h2h 4:4 ale ile lat temu to było ?? 5 lat temu to już sporo czasu minęło ;) a ostatnie 4 spotkania między nimi 3-2 lata temu wygrała Ana tracą zaledwie seta. Według mnie próżno szukać na siłę niespodzianki bo przesłanek na takie rozwiązanie jest jak na lekarstwo :)

 

Mi najbardziej to się nie podoba, że Ty niby jesteś takim expertem, a mógłbys sam napisac analizę, a nie tylko krytkowac?

Te zbędne komentarze przyjmuję z pokorą, choc fajnie będzie gdy to ja będę miał rację :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej to się nie podoba, że Ty niby jesteś takim expertem, a mógłbys sam napisac analizę, a nie tylko krytkowac?

Te zbędne komentarze przyjmuję z pokorą, choc fajnie będzie gdy to ja będę miał rację :]

 

Ja nie jestem żadnym expertem, i nie trzeba być expertem żeby nie pisać takich pierdół na poczet konkursu nie Ty pierwszy i nie ostatni tak robisz ale takim pisaniem wprowadzasz ludzi w błąd bo pewnie znalazły się takie osoby, który "twój" typ pobrały po kilka razy z rzędu trafiłeś wyższe kursy.

 

No i oczywiście próżno było szukać tej niespodzianki bo Patyk ugrał zaledwie 3 gemy nie powąchała nawet 50 % wygranych piłek przy swoim podaniu ...

 

Mam nadzieję, że co nie co rozumiesz z tego co chciałem Ci przekazać ;) i daleki jestem od tego by kogoś odsuwać od pisania analiz, tylko warto się zastanowić i przeczytać jeszcze raz to co się napisało zanim kliknie się "Wyślij"

 

pzdr.

bodzios861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko słowo Federerze. Myślałem że sie mentalnie wzmocnił, ale jednak nie, jemu potrzeba psychologa. Po pierwszym breaku w pierwszym gemie meczu tak się spiął że nie odzyskał lekkości do końca. Dwa pierwsze gemy Murraya w drugim secie, gdzie Roger miał 40-15 czyli dwa razy po dwa breakpointy i nic. w najważniejszych pikach albo wyrzucał gdzieś piłkę panu bogu w okno, albo trafiał ramą albo prosto na rakietę Murraya. Tragedia. Jeszcze ten błąd sędziego gdzie zamiast punktu miał tylko powtórke akcji.

To był inny człowiek niż ten ktory wczoraj pokonał Djokovicia. Moim zdaniem to po tym pierwszym breakpoincie.Gdyby nie dał się złamac tak szybko (btw dał się złamać mając 40-15!) uważam że mecz przebiegałby inaczej i był o wiele bardziej wyrównany tzn. lepszy ze strony Szwajcara.

Wydaje mi się że Roger może mieć poważne problemy z wygraniem szlemów, jeśli nie popracuje z psychologiem, bo facet tak przeżywa zmarnowne/niewykorzystne sytucje że nie jest w stanie skoncentrowac sie na grze i wybiera kretyńskie warianty, do tego traci pewność ręki, nadgarstek mu sie usztywnia i koniec. Szkoda go bo to najładniej grający tenisista, nie to co jęczący i szlajający sie po korcie Nadal czy Murray, może Djoko ma jeszcze klasę ale to jednak nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...