Skocz do zawartości

NHL 2010/2011 - sezon zasadniczy


Gość Brzuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Brzuszek

:nhl: 25.11.2010 g. 1:30

Spotkanie: Florida Panthers - Boston Bruins

Typ: 2 (ML) :t:(1-3)

Kurs: 1,76

Bukmacher: Tobet

 

Ostatnio Bruins co prawda zawiedli, ale jako, że kibicuje akurat tej drużynie to próbujemy dalej. A tak na poważnie to Tampa ma o wiele więcej do zaproponowania w ofensywie niż Florida. Boston na wyjazdach naprawdę prezentuje się bardzo dobrze, ale Tampa sprowadziła ich trochę na ziemię. Błyskawice jednak ostatnio grają piękny hokej w ofensywie, zwłaszcza Stamkos i St. Louis oczym już pisałem. Dzisiaj na bramce gości Tim Thomas, który ostatnio częściej bronił w spotkaniach domowych niż na wyjazdach. Ostatnio występ przeciwko LA u siebie 23/26, wcześnie z Rangers na wyjeździe 34/36, z NJ u siebie 28/28, z Ottawą u siebie 31/33, z Pittsburghiem na wyjeździe 42/46. Ostatnio trener Bruins stosował rotację i bramkarze występowali na zmianę, dzisiaj kolej Thomasa. Na wyjazdach ma bilans 7-0-0-0, 1.70 GAA i .951 SV, przeciwko Panthers 4-6-0-2, 3.36 GAA i .893 SV co nie napawa optymizmem, ale Thomas w tym sezonie naprawdę jest w bardzo wysokiej formie i może poprawić tę statystykę. Na bramce gości po raz kolejny Vokoun, dla którego będzie to piąty kolejny start. Vokoun to na pewno bardzo dobry bramkarz i potwierdza to swoją formą w tym sezonie. U siebie ma bilans 4-3-0-0, 2.65 GAA i .909 SV, przeciwko Bruins ma bilans 5-7-1-2, 2.60 GAA i .930 SV. W tym sezonie te ekipy spotkały się już raz, ale w Bostonie i Bruins wygrali 4-0. W ich szeregach cały czas kontuzjowani są Sturm i Savard. W ekipie gospodarzy nie mogą grać: Bitz, Bernier, Allen, Olesz. Do składu wraca Reinprecht. Boston na wyjazdach ma bilans 7-2-0-0, Florida u siebie 5-3-0-0. Do meczu z Tampą Boston na wyjazdach zdobywał średnio 4 gole na wyjazdach. O meczu z Tampą juz pisałem, ale w tym sezonie na wyjeździe potrafili już strzelić 7 goli Pittsburghowi, co pokazuje, że jest to drużyna z ogromnym potencjałem. Florida właśnie ostatnio przegrała u siebie z Pittsburghiem 2-3. Boston przystepuje do tego meczu po dwóch porażkach, wspomnianą z Tampą i wcześniejszą u siebie z LA Kings 3-4 po karnych. Florida u siebie potrafiła już w tym sezonie oddawać ponad 50 strzałów, ale jednak było to z drużynami słabszymi niż Bruins. Dzisiaj według mnie Boston się przełamie i zgarnie 2 punkty w tym spotkaniu. Tylko jakaś fenomenalna dyspozycja Vokouna może dać wygraną gospodarzą według mnie. W tym spotkaniu stawiałbym na under, patrząc na duet goalies, ale przy tych 35 strzałach Bostonu myślę, że 3 bramki zdobędą i wygrają to spotkanie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj na szczęście Boston nie zawiódł, chociaż obudzili się dopiero w 3. tercji, którą wygrali 3-0 i w której oddali aż 18 strzałów na bramkę Panter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Brzuszek

:nhl: 26.11.2010 g. 3:00

Spotkanie: Edmonton Oilers - Colorado Avalanche

Typ: 2 (ML) :n:(3-2)

Kurs: 1,75

Bukmacher: Tobet

 

Edmonton przegrał7 z 8 ostatnich gier, a do tego spotkania przystąpi po porażce z Phoenix na wyjeździe aż 0-5. Wcześniej zaliczyli zwycięstwo, przełamujące serię porażek, z Anaheim na wyjeździe 4-2. Nie zmienia to jednak faktu, że oprócz Islanders jest to najsłabsza ekipa ligi, która jest na etapie modernizacji i zbierania doświadczenia. U siebie mają bilans 2-5-0-1 i przegrali 6 kolejnych spotkań, co tylko potwierdza, że wygrywanie przychodzi im okazjonalnie. Colorado to z kolei jedna z najbardziej nieobliczalnych ekip, zwłaszcza w ofensywie. Mieszanka młodości i doświadczenia potrafi znokautować w przodu każdy zespół ligi. Jest to trzecia najskuteczniejsza ekipa NHL, a na wyjazdach strzela średnio 3.09 gola na mecz, a Edmonton traci u siebie średnio 3.37 bramki na spotkanie. W Edmonton dzisiaj na bramce zadebiutuje Martin Gerber, który wraca do NHL po rocznej przerwie. W sezonie 2008/09 bronił barw Ottawy, a ostatnio przez rok grał w rosyjskiej KHL. Teraz ze względu na kontuzję podstawowego goalie Khabibulina i słabą ostatnio dyspozycję backupa Dubnyka, ma szansę zadebiutować w bramce Oilers. Nie trafił jednak zbyt dobrze jeśli chodzi o ten. Według mnie Gerber nie będzie stanowił poważnego problemu dla graczy Lawin. Dodatkowo kontuzjowany jest lider ekipy i najlepiej punktujący gracz ofensywny, czyli Ales Hemsky i dzisiaj nie wystąpi. Najlepiej punktującym graczem Oilers jest obrońca Ryan Whitney (17 asyst), co pokazuje problemy tej ekipy w ofensywie. Pod nieobecność Hemsky'ego ta formacja będzie wyglądać naprawdę słabo. W zasadzie wyróżniają się tylko Horcoff i Eberle, ale to za mało, aby przeciwstawić się ekipie Avalanche. Po drugiej stronie aż 5 graczy zgromadziło do tej pory więcej punktów niż najlepiej punktujący gracz Edmonton, Stewart (11+13), Hejduk (7+16), Liles (4+18), Stastny (8+12), Duchene (4+14). Dzisiaj na bramce gości Budaj, ponieważ w ostatnim spotkaniu przeciwko Canucks kontuzji ponownie doznał Anderson. Budaj przeciwko Edmonton nie spisywał się do tej pory najlepiej, co pokazuje bilans 12-5-0-3, 2.94 GAA i .885 SV. Ja jednak nie liczę na to, że Colorado wygra to spotkanie dzięki Budajowi. Ja liczę na to, że Colorado wygra to spotkanie dzięki nieprzewidywalnej ofensywie. Edmonton w obronie prezentuje się naprawdę mizernie i podkreślają to zresztą sami gracze, mówiąc że gra jest zbyt miękka i przez to zbyt łatwo przegrywają pojedynki 1 na 1. Przeciwko dynamicznemu stylowi gry gości nie przewiduję nagłego przebudzenia. Do tego bardzo słabo grają w liczebnym osłabieniu, mając PK na poziomie zaledwie 71.0%. Po stronie gości od dłuższego czasu kontuzjowani są: Mueller, Koci, Van der Gulik, Galiardi, Quincey (być może zagra), Cumiskey, a w ostatnim meczu doszli Anderson i Foote (być może zagra). Colorado jednak już wielokrotnie udowodniło, że świetnie sobie radzi nawet bez tych graczy i według mnie odczują oni te absencje o wiele mniej niż Edmonton odczuje brak Khabibulina i Hemsky'ego. Colorado jest zbyt bardzo rozpędzone w ofensywie dla Nafciarzy, dlatego stawiam na wygraną gości w tym meczu. Co prawda ostatnie 4 mecze h2h wygrał zespół grający na własnym lodowisku, ale nie zawsze trzeba sugerować się statystykami. Według mnie Colorado na ten moment prezentuje się o wiele lepiej od Edmonton i dzisiaj to potwierdzą. Spodziewam się wielu bramek w tym spotkaniu, ale według mnie o tę jedną bramkę przynajmniej lepsi będą goście.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Niestety, Colorado dało się zaskoczyć w samej końcówce spotkania i straciło bramkę na 2-3 na 29 sekund przed końcem meczu. Nie sprawdziło się to co pisałem o Gerberze, który na 37 strzałów przepuścił tylko 2. Sprawdziło się natomiast to co pisałęm o Budaju, który na 24 strzały przepuścił 3. Na niego nie liczyłem, liczyłem na ofensywę Avs, która jednak została zastopowana w tym spotkaniu dosyć skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators Pittsburgh over 2.5 (1,50)

 

Drużyna z Pittsburgha ostatnio w niezłej formie. Wygrali oni cztery spotkania z rzędu i dzięki temu podgonili liderującą w dywizji drużynę Lotników z Filadelfii. W znakomitej dyspozycji jest Sidney Crosby, którego point steak wybił po ostatnim meczu 10 kolejnych spotkań. Sid jak na razie wziął na siebie zdobywanie punktów w tym sezonie, gdyż drugiego Evgeni Malkin wyprzedza już o 15 oczek. Co bardzo ważne do bardzo wysokiej formy wraca ich pierwszy bramkarz Marc-Andre Fleury. Jednak dziś prawdopodobnie zobaczymy między słupkami Brenta Johnsona, który z resztą również ma dość udana kampanię. Ottawa po niezłym starcie ostatnio mocno zawodzi. Ostatnie pięć spotkań to, aż cztery porażki. Mają ogromne problemy ze zdobywaniem bramek zawodnicy gości. Dobrze zagrali jedynie w wygranym meczu z Los Angeles, gdzie zwyciężyli 3:2. W tych czterech przegranych meczach zdobyli zaledwie 4 bramki tracąc, aż 19. Ważna na pewno była wymiana Elliotta na Leclaire'a. Widać było od razu po wskoczeniu Pascala do bramki, że jest obecnie zdecydowanie lepiej dysponowany niż Brian. Jednak czy będzie go stać na powstrzymanie naporu Pingwinów? Sporo ostatnio goście tracą bramek w osłabieniach co przy takiej dyspozycji Crosbego może mieć bardzo duże znaczenie. Linia na over drużynowy niska, podobnie jak kurs. Jednak jeszcze po takiej wartości warto spróbować.

 

Kurs z: Expekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

:nhl: 27.11.2010 g. 19:00

Spotkanie: New Jersey Devils - Philadelphia Flyers

Typ: 2 (-1.5) :n:(2-1 SO)

Kurs: 3,30

Bukmacher: Tobet

 

NJ wczoraj przegrało na wyjeździe z Islanders 0:2, którzy tym samym przerwali serię 14 porażek. Wcześnie NJ odniosło 2 wygrane u siebie, po karnych 2:1 z Calgary i z Capitals 5:0, którzy jednak mieli beznadziejny okres przez 3-4 spotkania i akurat Devils się załapali. W ostatnich meczach broni Hedberg (dzisiaj prawdopodobnie też będzie starterem, bo nie sądzę, aby przeciwko Flyers trener zdecydowałsię na McKennę), który stał się starterem na czas kontuzji Martina Brodeur'a. Idzie mu bardzo dobrze trzeba przyznać, bo w ostatnich 5 startach na jego bramkę oddano 125 strzałów, a on obronił 117 z nich (93.6% skuteczności). Nie ma jednak wątpliwości, że broni tylko do powrotu Brodeur'a, największej gwiazdy zespołu. I nawet gdyby Hedberg notował seryjnie czyste konta to i tak miejsca w bramce po powrocie Martina nie utrzyma. Dzisiaj przed nim kolejne bardzo trudne zadanie, czyli powstrzymać ofensywę Flyers. A będzie tym trudniej, że kontuzjowanych jest aż 5 obrońców: Salvador, Fraser, Salmela, Corrente i Taormina. W ogóle z kontuzjowanych graczy Devils utworzyłaby się całkiem niezła drużyna, ponieważ grać nie mogą także: lewoskrzydłowy Parise, prawoskrzydłowy Langenbrunner i center Josefson. Nie atpliwe tyle kontuzji w zespole jest jedną z głównych przyczyn tak słąbiej postawy NJ w tym sezonie i bilansu 7-14-1-1. Kolejny to postawa największej gwiazdy linii ofensywnej Ilyi Kovalchuka. W poprzednim sezonie Rosjanin przeszedł do Devils i rozegrał 27 spotkań w ich barwach, strzelając 10 goli i zaliczając 17 asyst. Teraz rozegrał już 22 spotkania, strzelił 4 gole i zaliczył 6 asyst, co jest wynikiem beznadziejnym jak na gracza tego formatu. Nie strzelił gola od 5 spotkań, ostatnio zdobył bramkę w meczu z Edmonton, czyli najgorszym zespołem Konferencji Zachodniej. Nie zdobył punktu w 4 ostatnich meczach, mimo że jest jednym z najdłużej przebywających na lodzie zawodników Devils w ofensywie. Najpierw była historia kilkunastoletniego kontraktu latem, potem kłótnie z trenerem, który nawet odsunął Kovalchuka od jednego spotkania i teraz Ilya gra piach i być może liczy na jakiś trade do innego zespołu. Devils przegrali 7 z 8 ostatnich gier z Flyers, przegrali 13 z 16 ostatnich gier z zespołami Eastern Conference, przegrali 7 ostatnich gier z zespołami z dywizji Atlantic, przegrali 4 ostatnie mecze grając dzień po dniu, przegrali 5 ostatnich spotkań z zespołem mającym dodatni rekord spotkań wyjazdowych. Flyers wczoraj także przegrali, u siebie po karnych z Calgary 2:3. Wcześniej zdemolowali Minnesotę na wyjeździe 6:1, pokonali Montreal u siebie 3:2 i Washington na wyjeździe 5:4 po karnych. Dzisiaj starterem prawdopodobnie Bobrovsky, który miał słabszy moment przez dwa mecze (z Tampą 7/11 i z Montrealem 25/28), ale zdaje się, że powraca na właściwe tory, bo ostatnio z Minnesotą 15/16 i z Calgary 28/30. Ogólnie w 5 ostatnich startach na jego bramkę oddano 114 strzałów, a on obronił 103 z nich (90.35% skuteczności). W zespole Flyers nie ma nowych kontzuji, od dłuższego czasu pauzują: Leighton. Walker, LaPerriere i Carcillo. Flyers z bilansem 15-6-2-1 zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej, oczywiście za Washingtonem. Podsumowując, brak Brodeura w bramce Devils, dużo kontuzji w obronie, praktycznie bezproduktywny na tę chwilę Kovalchuk, brak Parise i Langenbrunnera, potencjał ofensywny Flyers, historia ostatnich h2h, to wszystko sprawia, że uważam, że ten mecz goście wygrają co najmniej 2 bramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pittsburgh Penguins - Calgary Flames J.Iginla strzeli gola (3,00)

 

Dziś znów biorę pod lupę spotkanie Pens. Tym razem jednak zagram w pewien sposób przeciwko nim, gdyż na strzelca ich rywali Calgary Flames. Ekipa z Pittsburgha nie zachwyciła wczoraj niczym szczególnym w meczu z Ottawą. Wygrali 2:1, ale to zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim bardzo dobrej postawie Fleurego, który wybronił 43 strzały Sens. Dziś swoją szansę otrzyma już Brent Johnson, który był awizowany już wczoraj, ale jednak trener postawił na pierwszego goalie. Brent na pewno złym bramkarzem nie jest, ale z Marckiem w takiej formie nie ma za wielu szans na grę. Wykorzysta więc B2B i spróbuje swoich sił z Calgary. W bramce Płomieni bez zmian zobaczymy Miikke Kiprusoffa. Wczoraj Calgary wygrało na bardzo trudnym terenie w Filadelfii dzięki temu być może grubą kreską oddzielą ostatnie spotkania w których spisywali się tragicznie. Naprawdę wygrać na lodowisku Lotników w ostatnim czasie jest nie lada sztuką. Tylko Tampie się to udało po niezwykłym spotkaniu wygranym przez Błyskawice 8:7. Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk przed dzisiejszym spotkaniem. Jeżeli chodzi o mojego strzelca to według mnie kurs jest małym nieporozumieniem. Jarome problemy ma już dawno za sobą, a w ostatnich pięciu spotkaniach zdobył sześć bramek! Ostatnio zdarzyły mu się dwa mecze pod rząd bez gola, ale na pewno jest w zdecydowanie lepszej dyspozycji niż w pierwszych spotkaniach. Sądzę, że może dzisiaj znaleźć sposób na Brenta, oby tylko oddał więcej strzałów niż wczoraj, bo dwa mogą się okazać za małą liczbą. Porównując ryzyko do kursu na pewno warto spróbować.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washington Capitals - Carolina Hurricanes A.Semin strzeli gola (2,20)

 

Ostatnio nie za bardzo wyniki układają się po mojej myśli. Dzisiaj w planie tylko trzy spotkania, ale w każdym można wybrać coś ciekawego i godnego uwagi. Ja wybrałem spotkanie Capitals z Caroliną. Waszyngton po serii trzech porażek z rzędu powoli wraca na zwycięskie tory. Wygrali dwa ostatnie mecz z Caroliną oraz Tampom. Cieszy przede wszystkim to, że w meczu wyjazdowym w końcu udało się strzelić jakąś bramkę, bo ostatnio szło to bardzo mozolnie. Carolina po porażce z Waszyngtonem dość niespodziewanie ograła Boston na wyjeździe 3:0. Na pewno była to dość spora niespodzianka, gdyż przyjezdni nie byli faworytami tamtego spotkania. Dzisiaj czeka ich jeszcze trudniejszy test, bo wiadomo nie od dziś, że Capitals u siebie potrafią wygrać z każdym rywalem i każdej drużynie gra się tam bardzo ciężko. Ja po raz kolejny zrezygnowałem z szukania jakiś typów drużynowych tylko skupiłem się na typie indywidualnym. Dość niespodziewanie najlepszym strzelcem drużyny gospodarzy jest w tym sezonie Alexander Semin, który zdobył już 17 bramek. W ostatnim meczu zdobył już trzeciego hattricka w tym sezonie. Trzeba przyznać, że wszystkie trzy trafienia były bardzo podobne do siebie. Z pewnością ten sezon należy właśnie do niego i na razie przyćmiewa nieco jego imiennika Alexandra Ovechkina. Betsson troszkę przysnął z kursem i na pewno po 2.20 jak najbardziej można Semina spróbować.

 

Kurs z: Betsson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

:nhl: 28.11.2010 g. 23:00

Spotkanie: Atlanta Trashers - Boston Bruins

Typ: 1 :t:(4-1)

Kurs: 2,55

Bukmacher: Tobet

 

Atlanta jest w niezłym gazie ostatnio. Wygrała 4 kolejne mecze i wszystkie u siebie. Pokonała Montreal 3-0, Detroit 5-1, Islanders 2-1 po dogrywce i Washington 5-0. Te wyniki musza budzić szacunek. W rewelacyjnej formie jest Ondrej Pavelec, który dzisiaj będzie bronił bramki Atlanty. W ostatnich 4 meczach odniósł 4 wygrane, miał 0.50 GAA i .983 SV. Tymczasem Boston ostatnio chyba w lekkim dołku, gra w kratkę. Przegrał w słąbym stylu z Tampą na wyjeździe 1-3, by potem wygrać na wyjeździe z Floridą. Ostatnio jednak przegrali u siebie z Caroliną 0-3 co pokazuje, że forma nie jest najwyższa. Boston ma problemy w ofensywie. H2h zdecydowanie przemawiają na korzyść Bostonu, który wygrał 4 ostatnie mecze w Atlancie i 11 z 12 ostatnich h2h, ale teraz jest chyba najlepszy moment dla Trashers, aby przełamać tę fatalną serię, ponieważ w takiej formie Atlanta u siebie dawno nie była, jednocześnie Boston chyba niedługo się obudzi, więc trzeba łapać okazję. Dodatkowo dzisiaj z powodu grypy nie zagrają najskuteczniejsi w ostatnich grach zawodnicy Bostonu, czyli Krejci i Caron, co jeszcze bardziej osłabia ofensywę Bruins. Nie ma jeszcze info co do bramkarza w tym meczu, ale ostatnio stosowany byłsystem rotacyjny, czyli po dwóch kolejnych wystepach Thomasa dzisiaj powinien zagrać Rask, który na wyjeździe zagrał 2 mecze, oba przegrał, 3.04 GAA i .918 SV. Obaj goalies Bostonu mają świetne statsty przeciwko Atlancie, ale to nic dziwnego skoro Boston wygrywał 11 z ostatnich 12 gier z nimi. W Atlancie tylko Modin i Cormier nie moga geać, czyli praktycznie cała siła ognia dzisiaj do dyspozycji. W Bostonie oprócz wspomnianej dwójki od dłuższego czasu kontuzjowani są Savard i Sturm. Atlanta jest bardzo groźna w PP u siebie w wynikiem 21.2%. Oddaje u siebie prawie 33 strzał na mecz, czyli bramkarze gości nie moga narzekać na nudę. W Bardzo dobrej formie są: Ladd, Peverley, Enstrom i Byfuglien. Atlanta wygrała 4 z5 ostatnich gier po 1 dniu odpoczynku i 4 z 5 ostatnich gier z zespołem z dodatnim rekordem spotkań. Moim zdaniem dzisiaj Trashers wreszcie dadzą radę pokonać Boston. Ich forma jest zdecydowanie wyższa, grają u siebie gdzie są zupełnie inną ekipą, Boston stracił 2 ważnych zawodników w ostatnich meczach, Pavelec gra kosmos ostatnio. Wiadomo, że w NHL wszystko jest możliwe, ale zdecydowanie więcej atutów jest po stronie gospodarzy. Minimalnym faworytem bukmacherów sa goście, co dla mnie jest nie zrozumiałe patrząc na grę i wyniki w ostatnim czasie obu ekip. Tak rozpędzoną Atlantę będzie ciężko zatrzymać, bo wiadomo, że jak idzie to idzie. Gracze Atlanty na pewno świetnie zdaja sobie sprawę z bilansu przeciwko Bruins i zrobia wszystko, aby wreszcie ich pokonać, bo lepsza okazja może się szybko nie przytrafić. Stawiam dzisiaj na wygraną gospodarzy w regulaminowym czasie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

:nhl: 30.11.2010 g. 1:35

Spotkanie: Carolina Hurricanes - Dallas Stars :n:(1-4)

Typ: 1

Kurs: 2,30

Bukmacher: tobet

 

Carolina, mimo iż nie pokazują tego wyniki, gra ostatnio solidny hokej. Ostatnio przegrali z Capitals na wyjeździe 2-3 po karnych, ale przegrywając po 1. tercji 0-2 potrafili się podnieść i zdobyć punkt. Wcześniej także na wyjeździe pokonali Boston 3-0, przegrali z Capitals u siebie 2-3, przegrali z Nashville 1-2 po karnych i z Penguins 4-5 po karnych. Przegrali więc 4 z 5 ostatnich gier, ale 3 porażki były w karnych, ale należy spojrzeć z kim przegrali i to minimalnie, czyli Caps i Pens ---> najlepsze ekipy Wschodu. W świetnej formie jest Cam Ward, według mnie trochę niedoceniany w NHL. Jest to bramkarz niezwykle solidny, który potrafi oczarować interwencjami, a ostatnio broni wybornie. 5 ostatnich gier to kolejno: 18/22 z Montrealem na wyjeździe, 23/24 z Ottawą u siebie, 26.27 z Nashville u siebie, 37/37 z Bostonem na wyjeździe i ostatnio 38/40 z Washington na wyjeździe. Daje to razem 142/150 w 5 meczach i 94.67% SV, a licząc tylko 4 ostatnie mecze to 124/128 i 96.87% SV, szacunek. Przeciwko Dallas nie ma zachwycającego bilansu (2-1-0-0, 3.36 GAA i .880 SV), ale liczy sie forma. Pavelec tez miał beznadziejny bilans z Bostonem, a zagrał kolejne kapitalne zawody. U siebie Carolina ma bilans 5-4-0-1 i pokazała już możliwości z spotkaniu z Ottawą. Jak zaczną dobrze to naprawdę potrafią się rozbujać. Dallas do tego meczu przystępuje po 3 wygranych, z St. Louis na wyjeździe 2-1, z St. Louis u siebie 3-2 i z Ottawą na wyjeździe 2-1. Ogólnie na wyjazdach mają bilans 5-5-0-0 i według mnie są o wiele mniej groźną ekipą niż grając w Dallas. Na bramce dzisiaj Lehtonen, który ostatnio rewelacji nie gra i na pewno do formy Warda mu daleko. Ostatnie 5 startów to kolejno: z San Jose u siebie 35/39, z Colorado u siebie 23/26, z Toronto na wyjeździe 22/25, z St. Louis u siebie 25/27 i z St. Louis na wyjeździe 35/36, co razem daje 140/153 i 91.5% SV. Przeciwko Carolinie bilans ma jeszcze gorszy niż Ward z Dallas, 4-11-0-1, 3.64 GAA i .889 SV. Carolina wygrała 6 z 7 ostatnich h2h u siebie z Dallas, faworyt (dzisiaj jest nim Carolina) wygrywał 4 z 5 ostatnich pojedynków, home team is 13-1-2 in last 16 h2h. W gazie jest Eric Staal (18 punktów w 10 ostatnich meczach), a jak on gra dobrze to i cała Carolina zyskuje ogromnie. Dallas bardzo słąbo gra na wyjazdach w PP (5.9%) co jest wynikiem żenująco słabym i do tego w liczebnym osłabieniu spisują się na wyjazdach wręcz katastrofalnie (68.6%). Carolina ma 16.0% PP i 81.3% PK. W zespole gospodarzy nie żadnych kontuzji, u gości nie zagra Fistric i Barch. Atut własnego lodu według mnie da dzisiaj dużo Carolinie, Ward jest w lepszej formie niż Lehtonen, Carolina będzie chciała wygrać znowu u siebie po ostatnich pechowych porażkach, Eric Staal lubi grać z Dallas (4 gole i 3 asysty w 5 meczach) i u siebie gra bardzo dobrze (7 goli i 7 asyst w 10 meczach). To wszystko sprawia, że typuję dzisiaj Carolinę do wygranej w tym meczu. Według mnie gospodarze rozstrzygną ten pojedynke na swoją korzyść już w regulaminowym czasie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix Coyotes - Minnesota Wild

Typ:1(wliczajac dogrywke)

Kurs:2,3

Buk:Unibet

 

Dzisiejszej nocy dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku. Ze statystyk z poprzedniego roku mozna wywnioskowac ze minnesota bardzo nie radzi sobie z druzyna phoenix, poniewaz na ostatnie cztery spotkania z sezonu 2009/2010 phoenix wygral wszystkie nawet nie doszlo w zadnym ze spotkan do dogrywki. Co oznacza ze chyba maja na minnesote jakis haczyk badz jakas smykalke na ta druzyne ;]. Warto tez dodac ze druzyna gospodarzy z pewnoscia dzisiejszej nocy bedzie juz myslami na innym meczu mianowicie 3 grudnia czeka ich bardzo wazne spotkanie bo zagraja rewanz z calgary. Ostatni mecz te druzyny rozegraly 30 listopada gdzie minnesota przegrala 3:0 takze rewanz jest nieunikniony i mysle ze dzisiejszy mecz to bedzie raczej rozgrzewkowy i sadze ze gospodarze odpuszcza na phoenixowi ten mecz poniewaz w nhl jest taka mentalnosc ze zadna druzyna stara sie za wszelka cene nie pozostawac dluzna druzynie ktora wczesniej wygrala mecz. Phoenix zreszta ostatnio w bardzo dobrej formie pomimo tych 2 zadyszkowych meczy ktore zawsze sie zdarzaja. Dzisiaj mysle jednak ze czas na zwyciestwo i to jeszcze napewno z druzyna ktora za ambitnie nie podejdzie do tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NY Rangers - NY Islanders

Typ:1

Kurs:2,25

Buk:betsafe

 

Dzisiejszej nocy polskiego czasu dojdzie do kolejnego wielkiego starcia. Mianowicie wielkie derby nowego yorku. Ostatnie starcie zakonczylo sie bardzo dziwna przegrana rangersow , pomimo tego ze byli zdecydowanym faworytem poniewaz islanders naprawde bardzo slabo sobie radzilo w swoich meczach. Dzisiaj jest podobnie bo islandersi na swoje 10 ostatnich meczy wygrali wlasnie ostatni z ktorych grali z jersey. Ostatni ich mecz zostal rozegrany bodajze 25 listopada, co jest w nhl nie zbyt dobre poniewaz dana druzyna wypada z rytmu dobrej gry oraz fizycznej walki. Rangersi graja swoje mecze na biezaco i wydaje sie ze sa duzo mocniejsi dlatego kurs jest duzo nizszy niz na gospodarzy. Ja dzisiaj zagram wlasnie na rangersow poniewaz po ostatniej porazce zwlaszcza ze to sa derby rangersi beda chcieli za wszelka cene udowodnic swojemu rywalowi ze ten poprzedni mecz to byla wygrana "na farcie" i tym razem pokaza im jak wielka dzieli ich przepasc. Ostatni mecz rangersow to byla porazka z pittsburgiem ale naprawde malo znaczaca gdyz zawodnicy byli i sa caly czas nastawieni na wielki rewanz w derbach na swoich tak naprawde odwiecznych rywali bo w h2h mozna zauwazyc ze te druzyny spotykaja sie wiele razy na sezon jednak w wiekszosci spotkaniach gora sa rangersi i dzisiaj tez tak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie są derby Nowego Jorku ;)

 

Owszem Rangersi to ekipa z NY City, ale Isles to ekipa z Town of Hempstead, a raczej części miasta nazwanej Uniondale. Także co najwyżej możesz to nazwać derbami stanu Nowy Jork ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota Wild - Calgary Flames 1 ML (1,78)

 

Dzisiaj dość wyrównane pary w spotkaniach najlepszej hokejowej ligi świata. Jedynie dość wyraźnego faworyta mamy w meczu Rangerów z Islanders. Ja jednak wybrałem spotkanie rozgrywane w Saint Paul, gdzie zmierzą się miejscowa drużyna Minnesota Wild z Calgary Flames. Obie drużyny nie prezentowały się ostatnio za dobrze. Gospodarze przegrali trzy ostatnie mecze, a z sześciu poprzednich zdołali wygrać tylko jedno. Calgary również słabo z ostatnich siedmiu spotkań wygrali dwa. W obu ekipach dość spore problemy mają podstawowi bramkarze. Niklas Backstrom w swoich ostatnich trzech startach puścił 18 bramek! Po takim wyczynie trener dał mu nieco więcej odpocząć i w dwóch pojedynkach z Calgary i Phoenix wystąpił Jose Theodore. Również podstawowy goalie Calgary Miikka Kiprusoff prezentuje ostatnio bardzo przeciętną formę. Gdy wydawało się, że już wraca do swojej normalnej dyspozycji przytrafił mu się mecz z Vancouver podczas, którego wpuścił siedem bramek. Dzisiaj lekkim faworytem zdają się być gracze miejscowi i ja w pełni popieram tą tezę. W bramce zobaczymy mam nadzieję już wypoczętego Backstroma, zaś między słupkami Calgary zaprezentuje się Henrik Karlsson, który jednak nic wielkiego w ostatnich swoich spotkaniach nie pokazywał. Powolutku do formy z początku sezonu zaczyna wracać Matt Cullen, zaś nadal w dość wysokiej dyspozycji jest Martin Havlat. Z pewnością największym zagrożeniem Calgary jest dwójka Jarome Iginla oraz Alex Tanguay jednak liczę, że obrona Wild powinna sobie z nimi poradzić. Gospodarze mimo, że już od dłuższego czasu nie zajmują pierwszego miejsca w Power Playach to nadal uważam, że zagrożenie z ich strony podczas przewag jest duże. Sądzę, że dzisiaj górą powinni być zawodnicy z Saint Paul, którzy tym samym przełamaliby swoją złą passę.

 

Kurs z: Nordicbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

:nhl: 4.12.2010 g. 2:00

Spotkanie: Minnesota Wild - Calgary Flames :n:(2-3 SO)

Typ: 1 (-1.5)

Kurs: 3,30

Bukmacher: Tobet

 

Te ekipy spotkały się 4 dni temu i wtedy Flaems wygrali 3-0. Zasadnicza różnica między tamtym spotkanie, a tym dzisiejszym jest taka, że wtedy bronili Kiprusoff i Theodore, a dzisiaj bronić będą Karlsson i Backstrom. Karlsson jest backupem w ekipie Flames i zbiera pierwsze szlify jeśli chodzi o NHL, będzie to dla niego mecz nr 4 jeśli chodzi o najlepszą hokejową ligę Świata. Backstrom to natomiast najwyższa klasa i mimo, że ostatnio miał słabszy okres to jest w stanie dzisiaj tak jak Kiper 4 dni temu zrobić clean sheet'a. Backstrom do tej pory miał przeciwko Calgary 9-7-0-4, 2.00 GAA i .924 SV, czyli naprawdę nieźle. Karlsson w 3 startach do tej pory w NHL zanotował bilans 1-1-0-1, 3.16 GAA i .875 SV. Dzisiaj według mnie nadarza się świetna okazja dla Minnesoty do zrewanżowania się Płomieniom za porażkę sprzed kilku dni, tym bardziej, że Clagary przegrało 4 z 5 ostatnich h2h w Minnesocie i 7 z 9 ostatnich h2h w ogóle. Minnesota na początku sezonu kapitalnie grała w PP mając wynik w granicach 40.0%. Teraz trochę spuścili z tonu, ale 21.4% PP u siebie to cały czas dobry wynik. Mają w swoich szeregach graczy potrafiących grać w przewagach, jak chociażby Matt Cule, Martin Havlat, Mikko Koivu czy Brent Burns. Calgary tymczasem na wyjazdach ma tylko 9.6% w PP i 80.0% w PK. Jeśli w osłabieniach będą grać na takim poziomie jak do tej pory, to może się to okazać za mało jak na Minnesotę. W szeregi gospodarzy wrócił już Bouchard, który na pewno przyda się w ofensywie i wzmocni tę formację. Z ważnych graczy Minnesoty kontuzjowany jest w zasadzie tylko Latendresse. Nie mogą grać także Stoner, Kobasew, Harding i Sheppard, ale oni odgrywali role drugoplanowe w tej ekipie. W ekipie Calgary na pewno przydaliby się Kotalik i Langkow, ale oni pauzują od początku sezonu. Ponadto grać nie mogą Pardy, Ivanans i Stone. Minnesota przegrała 3 ostatnie mecze i 5 z 6 ostatnich, czyli zas najwyższy na przełamanie. Calgary też jest w słabej formie, o czym świadczy ostatnia porażka u siebie z Vancouver 2-7. Na wyjeździe ostatnio przegrali z Pingwinami 1-4. W zespole gości odblokował się Iginla, któy lubi grać przeciwko Wild (57 spotkań, 31 goli i 25 asyst). Jes to pakitan Calgary i na pewno będzie dzisiaj groźny dla gospodarzy. Jeśli jednak gospodarze zagrają w ofensywie tak jak to robili na początku sezonu i przede wszystkim skoncentrują się w przewagach to mogą to wygrać zdecydowanie. Calgary czasami potrafi się kompletnie pogubić w obronie i potem traci seryjnie bramki. Minnesota na pewnobędzie chciała odzyskać zaufanie kibiców po ostatnich wstydliwych porażkach u siebie z Rangersami 2-5 czy z Flyers 1-6. Według mnie, gospodarze wygrają dzisiejsze spotkanie różnicą co najmniej 2 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota - Calgary

Typ:1 (wliczajac dogrywke oraz rzuty karne)

Buk:betsafe

Kurs:1,8

 

Dzisiejszej nocy czas na wielkie rewanz o ktorym wspomnialem juz podczas meczu minnesoty z phoenix. To okazja to bycia konsekwentnym w stosunku do typowania , mianowicie ostatni mecz ktory typowalem to byla porazka phoenix ze wzgledu na to ze calkiem niedawno minnesota przegrala z calgray gladko 3:0 nie strzelajac nawet bramki. Dlatego dzisiaj czas na zrewanzowanie sie i zwyciestwo gospodarzy. Obie druzyny zajmuja koncowe miejsca w tabeli co oznacza ze nie sa w najwyzszej formie jednak jak wiadomo prawo gospodarza zawsze dodaje punktow plusowych w typowaniu. W nhl nie na darmo odpuszcza sie mecze szykujac sie na dana druzyne i potem ten mecz przegrywac , dlatego mysle ze bardzo zmotywowana druzyna gospodarzy ktora z cala pewnoscia odpuscila mecz z phoenixx powinna dzisiaj pokonac calgary. Typ moneylines poniewaz calgary zawsze jest niebezpieczne i potrafi czasem zachwycic i zadziwic dlatego tez biore pod uwage dogrywke ktora z pewnoscia juz gosodarzy nie przegraja. Typ minimalizujacy ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

5.12.2010 g. 1:05

Spotkanie: Ottawa Senators - Buffalo Sabres

Typ: 1 :n:(0-1)

Kurs: 2,35

Bukmacher: Tobet

 

Ottawa ostatnio strasznie dołuje. Przegrali 2 mecze z rzędu u siebie, z San Jose 0-4 i z Edmonton 1-4, przegrali ogólnie 4 z 5 ostatnich gier. Jedyna wygrana to 3-0 z Toronto u siebie, które jest równie słabe w ostatnim czasie. Powód takiego stsanu rzeczy jest bardzo prosty. Czwórka najlepszych graczy tej drużyny od kilku spotkań nie zdobyła nawet punktu. Absolutni liderzy tej ekipy w ofensywie, czyli kapitan Daniel Alfredsson i Jason Spezza, w ostatnich 5 meczach notowali zerowy dorobek punktowy, a jeśli oni nie punktują to Ottawy po prostu nie ma. Dodatkowo iderzy tej ekipy w obronie i niezwykle ważni gracze w PP, świetni bluelinerzy, czyli Sergiej Gonchar i Filip Kuba, odpowiednio w 5 i 7 meczach nie zdobyli punktu. To jak w takiej sytuacji Ottawa ma wygrywać?!!! Było to niemożliwe. Ale dzisiaj coś mi się wydaje, że będzie przełamanie. Ottawa do niedawna miała patent na Buffalo, wygrała z nimi 7 kolejnych starć, w tym 4 u siebie. W poprzednim sezonie jednak wreszcie przegrai u siebie 2-5, w tym sezonie w pierwszym meczu tych ekip także przegrali u siebie 1-2, ale potem wygrali w Buffalo 4-2. Alfredsson w ostatnim meczu z Sabres strzelił hattricka i dzisiaj także się przełamie . Na bramce gospodarzy Elliott, który ma fantastyczny bilans przeciwko Sabres, 9-0-0-0, 1.91 GAA i .938 SV. U siebie w tym sezonie ma bilans 6-3-0-0, 2.23 GAA i .923 SV. Po drugiej stronie dzisiaj wielki Ryan Miller, który z Senatorami ma bilans 10-15-0-2, 2.86 GAA i .911 SV. Na wyjazdach ma bians 3-3-0-1, 2.57 GAA i .904 SV, czyli jak na niego nie rewelacyjnie. Buffalo cały czas musi sobie radzić bez ważnych zawodników ofensywy, Roba Niedermayera, Tima Connolly'ego i Drew Stafforda. W Ottawie wszscy zawodnicy są do dyspozycji trenera. Co prawda ostatnie 6 bezpośrednich starć wygrał road team, ale każda seria się kiedyś kończy. Buffalo przegrało 4 z 5 ostatnich gier jako underdog, 12 z 15 po wygranej, 8 z 10 grając dziń po dniu i 4 z 5 kiedy w poprzednim meczu strzelili 5 lub więcej goli. Tymczasem Ottawa wygrała ostatnie 4 z 5 vs. Northeast, 5 z 6 po porażce u siebie 3 lub więcej golami i 4 z 5 w starciach z zespołami z rekordem spotkań poniżej %.400. Buffalo na wyjeździe przegrało 3 ostatnie mecze.Wczoraj pokonali Columbus 5-0, a wcześniej przegrali w Montrealu 1-3. Według mnie Ottawa ma dzisiaj świetną okazję na przełamanie się, bo Buffalo gra w kratkę. Po świetnym występie przeciwko Kurtkom mogą dzisiaj zagrać kaszankę. Ottawa na pewno nie jest tak słaba, jak wskazywałyby na to ostatnie wyniki tej ekipy. Jeśli tylko liderzy przypomną sobie jak się punktuje to Ottawa będzie groźna dla najlepszych. Alfredsson lubi grać z Sabres (71 spotkań, 41 goli i 40 asyst) i według mnie to on dzisiaj po raz kolejny poprowadzi swoją drużynę do wygranej przeciwko Buffalo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Katastrofa :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NY Rangers - Ottawa

Typ:1

Kurs:2,05

Buk:Expekt

 

Dzisiejszego wieczora(naszego czasu) co jest rzadkoscia sptkac o tej porze mecz rozpocznie sie spotkanie pomiedzy tymi druzynami. Ny rangers ostatnio pogromilo swojego odwiecznego rywala Ny islanders i to 2 krotnie w przeciagu 2 dni takze morale oraz motywacja w druzynie gospodarzy jest bardzo dobra. Natomiast przyjezdni tj ottawa ostatnio notuje fatalne mecze, nie potrafia nawet strzelac bramek bo w ostatnich trzech meczach strzelili zaledwie 1 bramke grajac te mecze u siebie co mysle ze swiadczy niekorzystnie o druzynie. Dzisiaj w nocy zremisowali 0:0 co naprawde jest rzadkoscia i jak widac ten wynik jak i poprzednie swiadcza o formie gosci. Patrzac na tabele to ottawa rowniez nie zachwyca. Wracajac do gospodarzy to fakt ze graja u siebie napewno jest bardzo silnym argumentem na ten typ poniewaz rozpedzeni gospodarze po tak waznych 2 pojedynkach nie zamierzaja poprzestac na zwyciestawach zwlaszcza ze mieli dzien odpoczynku w przeciwienstwie do ottawy ktora dzisiaj wnocy grala mecz. Ottawa na wyjazdach na 12 meczy przegrala az 7 i dzisiaj mysle ze bedzie podobnie ze nie dadza rady ostatnio bardzo dobrze spisujacym sie rangersom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago - Calgary

Typ:1

Kurs:1,95

Buk:expekt

 

Kolejny dlugo oczekiwany pojedynek zostanie stoczony dzisiejszej nocy. Wielkei chicago podejmie calgary. Chicago w lekkim oslabieniu poniewaz nie wystapi przemistrz hossa ;D ale i tak sadze ze bez niego sobie poradza majac taka pake. Druga sprawa to czesto wspominam o rewanzach w swoich typach ze druzyny odpuszczaja mecz zeby potem sie zrewanzowac danemu rywalowi i tak tez bedzie dzisiaj. Wielki Mistrz NHL z poprzedniego sezonu dostal wielkie lanie i to az 7:2 na wyjezdzie ,a co za tym idzie ? Wiadomo przeogromne nastawienie na mecz rewanzowy bo mistrzowi nie wypada dostawac takich wielkich batow. W poprzednim sezonie chicago wygralo wszystkie 4 spotkania z ottawa takze widac po tych meczach jaka jest przepasc pomiedzy tymi druzynami. Mysle ze ten wynik nie byl przypadkowy, dlatego ze pewnie nastepenego dnia chicago gralo jakis wielki pojedynek zeby go wygrac poswiecili ten mecz. Ale co za tym idzie skoro niedawno byla taka porazka to czas na rehabilitacje i wielka odsiecz ;]. Warty ryzyka jest rowniez handicap bo w tym meczu naprawde posypie sie kupe bramek i to raczej wiekszosc bedzie padala po stronie gospodarzy takze zwyciestwo jest nieuniknione pytanie tylko iloma bramkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej / NHL / 01:00

Detroit Red Wings San Jose Sharks

TYP: 1

KURS: 1.90

BUK: Unibet

 

 

Analiza:

 

 

Dzis o godzinie 1 w nocy bardzo ciekawie zapowiada sie spotaknie pomiedzy czwartym w tabeli Detroit Red Wings a dwudziestym San Jose Sharks.To juz druga potyczka pomiedzy tmi zespołami w tym sezonie .Pierwsza zakonczyła sie wyjazdowym zwyciestwem 5-3 dla Detroit Red Wings. Spotkanie zapowiada sie tym bardziej emocjonujaco gdyz w otatniej kolejce przerwali swoja passe 4 meczy bez porazki a dzis z niezbyt wymagajacym przeciwnikeim beda sie staraczagrac jak najlepiej gdyz juz mało co dzieli ich od objecia prowadzenia w tabeli NHL. Detroit Red Wings u siebie jak narazie bez wiekszych problemów osiem zwyciestw cztery remisy jedna porazka .Z kolejii zespoł gosci w porównaniu do zeszłego sewzonu kiedy to królowali na parkietach gra wrecz fatalnie .Dzis w tym meczu widze tylko jednego faworyta i jest nim Detroit Red Wings.Plecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pittsburgh - New Jersey

Typ:2 (Wliczajac dogrywke oraz rzuty karne)

Kurs:2,95

Buk:Bwin

 

Patrzac na typ niby nie realny mysle ze wiele osob ktore spojrzy na ten typ rowniez pomysli ze chyba oszalalem ;]. Jednak nie zupelnie, pierwszym moim argumentem na zagranie przeciwko pingwinom jest to ze wygrali juz 9 meczy z rzedu jak wiadomo zwlaszcza w nhl takie dlugie serie bardzo bardzo rzadko bywaja, czas na zadyszke drodzy gospodarze. Mysle ze ten argument jest slabo przekonujacy, dlatego podepsze go innymi duzo lepiej przemawiajacymi na korzyst jersey. Otuz dokladnie rok temu byla bardzo podobna sytuacja pittsburgh w niesamowitej formie wygrane 7 meczy z rzedu i czas na mecz z jersey, pingwiny tez graly u siebie i co? passa zatrzymana jersey zwycieza. Kolejny argument to popatrzmy na pojedynki miedzy tymi zespolami w tamtym sezonie, bylo ich naprawde sporo bo az 6. I wszystkie wygrane przez new jersey ale to nie wszystko pingwiny zdobyly w tych 6 meczach zaledwie 5 bramek, co budzi naprawde sensacje. Nie zapominajmy ze 9 grudnia pittsburgh rozegra mecz z toronto z ktorym przegrali 3:4 u siebie, czyli mecz z tzw rewanzy ( nastawienie na nastepny mecz , wspominalem bardzo czesto o tym w swoich poprzednich analizach). za wszelka cene pingwiny beda chcialy pokonac slabiutke toronto dlatego dzisiaj wesze tutaj taka sensacje. Ostatni argument to to ze Jersey w tym sezonie przegralo uy siebie z pittsburgiem czyli czas na rewanz zwlaszcza ze pingwiny graja przed wlasna publicznoscia to nie ma to jak upokorzenie gospodarzy na wlasnym terenie tak jak to zrobily niedawno pingwiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

8.12.2010 g. 1:35

Spotkanie: Florida Panthers - Colorado Avalanche

Typ: 2 (ML) :n:(4-3 OT)

Kurs: 1,85

Bukmacher: Tobet

 

Moja forma typerska na razie w tym miesiącu jest poniżej krytyki, ale spróbuję po raz kolejny coś zaproponować i jeśli to nie wejdzie to znaczy, że się nie znam i nie mam wyczucia kompletnie. Są dwa główne powody grania na gości w tym spotkaniu. Po pierwsze kontuzje w zespole gospodarzy. Otóż posypała sie spora część ofensywy Panter. W dzisiejszym meczu nie zagrają: Bitz, Olesz, Dvorak, Cullen, Stilman i Higgins. W obronie jeszcze zabraknie Allena. To naprawdę są bardzo dobrzy gracze, którzy wnosili dużo do ofensywy Floridy. W tej chwili mocna jest pierwsza linia z Frolikiem, Weissem i Boothem, a reszta według mnie to już inna półka. W dodatku ze wspomniaej trójki tylko Weiss ma fajny bilans gier z Colorado (8 spotkań - 4 gole i 5 asyst), Frolik 3 mecze vs. Avalanche i bez punktu, Booth 4 mecze vs. Avalanche i 1 gol. Drugi powód grania na gości to Craig Anderson na bramce Colorado. Anderson wraca do gry po kontuzji, będzie po jego drugi mecz po przerwie. Ogólnie w ostatnich 18 meczach swojej drużyny bronił tylko 2 razy. W pierwszym meczu po kontuzji przeciwko Hurricanes na wyjeździe obronił 28 z 30 strzałów (1-2 OT), co pokazuje, że nie zapomniał jak się broni. Colorado przegrało 4 ostatnie mecze wyjazdowe, Florida przegrałą 3 ostatnie mecze domowe, więc na podstawie formy trudno wskazać faowryta, na pewno ktoś sie przełamie dzisiaj . Zarówno Florida u siebie, jak i Colorado na wyjazdach strzelają średnio po 3 gole na mecz, jednak dzisiaj według mnie Pantery mogą miec problem z wyrobieniem tej średniej ze względu na dwa główne powody, które podałęm na początku tej analizy. Anderson bronił jako starter przeciwko Panthers tylko raz i zachowałczyste konto w tym meczu, broniąc 27 strzałów. Vokoun, który dzisiaj będzie strzegł bramki gospodarzy, przeciwko Colorado jako starter bronił już 20 razy (8-10-1-1, 3.01 GAA i .903 SV). W ostatnich dwóch startach miał 3.58 GAA i .856 SV. Vokoun to dobry bramkarz, ale według mnie słabszy od Andersona. W Colorado od dłuższego czasu pauzują: Mueller, Van der Gulik, Galiradi i Cumiskey. W ostatnim czasie wypadł Stewart, co na pewno jest sporym osłabieniem ekipy, ponieważ był to drugi najlepiej punktujący gracz ekipy oraz najlepszy (razem z Jonesem) strzelec Colorado. Zespół ma jednak spory potencjał w ofensywie i takie osłabienie ofensywy to mało w porównaniu do osłabień jakie w tej formacji ma w dzisiejszym meczu Florida. Najlpeszym strzelcem Floridy jest Santorelii z 7 golami. W Colorado aż 5 graczy strzeliło do tej pory więcej bramek i są to: Stewart i Jones (po 11), Hejduk i Stastny (po 10), Duchene (8). W ostatnim czasie w świetnej dyspozycji jest Shattenkirk (7 pkt in last 4), który wyskoczył nie wiadomo skąd i wniósł bardzo dużo do ofensywy Avalanche, ogólnie w 15 meczach 4 gole i 10 asyst. Ponadto w gazie jest Hejduk (6 punktów in last 4) i Duchene (10 punktów in last 8). Warto też dodać, że do ekipy dopiero wchodzi Fleischmann (to będzie jego 3 mecze w szeregach Lawin) i on na pewno będzie sporym wzmocnieniem drużyny. Stawiam na wygraną gości w dzisiejszym spotkaniu, biorąc pod uwagę ewentualną dogrywkę i karne. Przewiduję jednak, że Colorado rozstrzygnie ten mecz na swoja korzyść w regulaminowym czasie gry. Naprawdę będę mocno zaskoczony, jeśli Colorado z Andersonem na bramce i w obliczu tylu osłabień Floridy w ofensywie przegra to spotkanie. Według mnie Lawiny dadzą dzisiaj radę i dopiszą sobie 2 punkty po tym meczu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Widać, że się kur... po prostu nie znam, więc przestaję typować NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit - Nashville godzina 1;30

Typ:1

Kurs:1,8

Buk:Expekt

 

Ostatnie 2 kolejki dla gospodarzy nie mozna zaliczyc do najbardziej udanych poniewaz odniesli 2 z rzedu porazki. Mysle ze to nie byly porazki wynikajace z bardzo slabej postawy ale z tak zwanej zadyszki. Bo jak wiadomo kazdej druzynie przydarza sie kiedys taka mala przerwa od zwyciestw. Detroit w tym sezonie zreszta nie tylko w tym ale prawie w kazdym prezentuje sie bardzo dobrze , wygrywa bardzo wazne pojedynki i gra naprawde zespolowo. Ostatni mecz pomiedzy tymi druzynami odbyl sie w pazdzierniku gdzie bez konkurencyjnie zwyciezylo detroit u siebie 5:2. Nashville ma chwile zwrotne ze potrafi sie postawic ale nie sadze aby tak sie stalo poniewaz gospodarze z pewnoscia beda chcieli odkupic winy swoim kibiom , po tych dwoch przegranych meczach zwlaszcza tak drastycznie przegranym ostatnim bo az 2:5 z san jose u siebie czyli czas naprawde na jakas rehabilitacje. Nashville swoje 5 meczy na 10 ostatnich konczyl w dogrywce co oznacza ze zawsze musieli grac dodaktowe minuty co z pewnoscia wplywa na zmeczenie graczy dlatego sadze ze dzisiaj gospodarze to wykorzystaja i spokojnie wygraja z nashville. Dla odwazniejszych porponuje handi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St Louis - Columbus

Typ:1

Kurs:2,15

Buk:Unibet

 

Dzisiejszej nocy stawiam na zwyciestwo st. louis poniewaz zespol bedzie chcial sie zrewanzowac za porazke w listopadzie 2010r az 8:1. Przed wlasna publicznoscia rewanz z pewnoscia musi byc udany, poniewaz po tak wielkiej kompromitacji nastawienie w boxie druzyny gospodarzy z pewnoscia bedzie przeogromne, poniewaz rzadko sie zdarzaja takie wyniki w nhl. A jak wiemy druzyna gospodarzy nie nalezy do najgroszych co tymbardziej powinno zmotywowac gospodarzy do podjecia szalonej walki i beda chcieli wygrac za wszelka cene. W poprzednich sezonach od 2007 do 2010 mozna zaobserwowac wiekszosc pojedynkow wygranych przez st louis rowniez na wyjazdach co chyba swiadczy o wyzszosci druzyny gospodarzy. Jak wiadomo kazdemu zdarzaja sie czasem wpadki i mysle ze z pewnoscia taka wpadka zdarzyla sie st louis w listopadzie o ktorej bardzo szybko beda chcieli zapomniec, a najlepszym lekarstwem na zapomnienie bedzie jakze srogie i wielkie zwyciestwo oraz kompromitacja gosci czyli columbusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buffalo - Pittsburgh godzina 1:00

Typ:1

Kurs:2,55

Buk:Betsson

 

Niektorych moze dziwic taki typ, ze niby goscie maja super serie az 11 meczy z rzedu wygrane co bardzo ale to naprawde bardzo rzadko zdarza sie w NHL. No oprocz moich argumentow ktore zaraz przytocze to ten fakt rowniez mial wplyw na tak zagrany typ. Najbardziej przemawia mi na korzysc buffalo to ze pittsburgh nastepny swoj mecz zagra z philadelphia , czyli swoim odwiecznym rywalem. Pomiedzy tymi druzynami zawsze tocza sie wielkie boje i z pewnoscia bo tak dlugiej serii jaka ma pittsbutgh nie bedzie im zalezalo na tym meczu zwlaszcza ze nie graja nawet przed wlasna publicznoscia. Mecz z philadelphia zostanie rozegrany za 3 dni takze niby troche czasu jest ale watpie w to zeby goscie chcieli wygrac ten mecz za wszelka cene majac jak juz wspomnialem taka super serie, kazdy im wybaczy ta jedna wpadke. Zauwazylem ze nie tylko ja kieruje dzisiaj swoj typ przeciwko goscia co jeszcze bardziej umocnilo moja pewosc ze czas na bardzo dawno nie zanotowana porazke. Buffalo spisuje sie bardzo kiepsk w meczach w domu takze czas aby to sie zmienilo , czas pokazac swoim fanom ze buffalo to dobry zespol ktory potrafi wygrac nawet z tak rozpedzonym przeciwnikiem jakim sa dzisieji goscie. Reasumujac pittsburgh ktory przybedzie na tafle buffalo mowiac kolokwialnie oleje sobie ten mecz, natomiast buffalo bedzie zalezalo podwojnie aby pokonac gosci bo: w tym sezonie przegrali juz zpittsburghiem na wlasnej tafli 0:1 a dwa ze goscie maja wiele zwyciestw z rzedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anahaim - Minnesota godzina:2:30

Typ:1

Kurs:2,05

Buk:Expekt

 

Anahaim niewatpliwie ostatnio zawodzi ale powoli sytuacja zaczyna sie juz poprawiac i zaczynaja wygrywac mecze. Minnesota to przecietniak ktory ostatnio wzniosl sie troche na wyzyny i pokonal los angeles i phoenix na wyjezdzie 2:3 ostatni mecz minnesota grala dzisiaj w nocy i mecz zakoncztl sie dopiero po dogrywce takze niewatpliwie gracze gosci sa zmeczeni oraz w ciaglej podrozy. Anahaim ostatnio naprawde zaczelo grac juz lepiej, nie tak jak wczesniejsze swoje mecze gdzie meczyli sie z bardzo slabymi druzynami. Teraz zaczeli stawiac juz opor takim druzynom jak vancouver. Anahaim juz w tym sezonie przegralo mecz z minnesota po dogrywce 2;1 na wyjezdzie takze zdarza sie okazja na bardzo wazny rewanz. Mysle ze minnesota nie ma szans stawic oporu dzisiaj gospodarza po ostatnich swoich bardzo meczacych meczach natomiast anahaim wystapi przed wlasna publizcnoscia co dodatkowo doda im skrzydel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nashville Predators - New York Islanders

typ: 1 kurs: 1.70

14/12/10 02:00 Expekt

 

Dawno mnie nie było w NHL, czas na peffke.. %-)

 

Najpierw chciałem typować over 2.5 Predators, ale skoro mają strzelić 3 bramki izi to też o zwycięstwo nie ma się co martwić a kurs dużo lepszy.. :))

 

Islanders gra w tym sezonie niezły szit.. W 27 spotkaniach zdobyli..15pkt, na wyjazdach aż 7pkt, kozaki. Co do tego over 2.5 gospodarzy tym bardziej nie powinno być problemu ponieważ Islanders średnio tracą 3bramki na mecz. Ostatnio zostali pokonani między innymi przez Atlante, Boston, Philadelphie, NY Rangers. W bramce NY zobaczymy prawdopodobnie DiPietro, jak na razie bronił w 13 meczach (3win,10lost) 50 razy został pokonany, nie za dobrze. W ostatnim meczu hokeiści Atlanty pokonali go 5 razy, myśle że dziś 3-4 styknie.

Ogólnie to bym nie typował spotkania w NHL, w którym gra tak słabo spisująca sie drużyna, ponieważ obawiałbym się 'przełamania' ale nieee, dziś nie bo rywal nie odpowiedni na to.

Nashville ostatnio szaleje, 3-0 z Floridą, 3-2 z Detroit, 5-2 z Caroliną,4-3 z Columbus, 3-0 Phoenix. Tylko w tej serii raz zostali pokonani w dogrywce przez Atlante.

W bramce nieźle radzi sobie młody Anders Lindback, na razie zaczynał 9 razy w bramce Predators (6win,3lost). W ostatnim meczu zatrzymał Detroit, zachowując czyste konto.

Cal O'Reilly, Steve Sullivan, Marcel Goc i inni dziś poprawią swój dorobek.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

15.12.2010 g. 1:05

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins :arrow: 2 :arrow: 2,65 :arrow: tobet :n:(3-2)

 

Po małym odpoczynku od typowania dzisiaj spróbuję przełamać fatalną serię w ostatnim czasie. Będzie to czwarte sotkanie tych ekip w sezonie. W poprzednim trzech wygrywała ekipa występująca w roli gości. W Pittsburghu rozegrane zostały 2 mecze i oba wygrali Lotnicy po 3-2. W Philadelphii rozegrane zostało jedno spotkanie i Pingwiny nie dały szans gospodarzom wygrywając 5-1, ale dopiero w trzeciej tercji rozstrzygnęli pojedynek (3-0). Dzisiaj Pittsburgh powinien wyrównać bilans spotkan między tymi ekipami. Penguins są ostatnio w rewelacyjnej formie, wygrali 12 spotkań z rzędu i wszyscy zastanawiają się ile jeszcze będą tak wymiatać. Dzisiaj wraca Evgeni Malkin, który na razie jest zdecydowanie w cieniu Crosby'ego, ale swoje do ofensywy wnosi. Nie zagra natomiast Chris Kunitz, który w ostatnich 3 meczach zaliczył 5 punktów i to na pewno będzie spore osłabienie dla gości. Liczę jednak, że Crosby i Malkin dadzą radę. Sid "The Kid" jest ostatnio w rewelacyjnej formie. Jest najlepszym strzelcem ligi, a w klasyfikacji asystentów ustępuje tylko dwóm specjalistom od decydujących podań, czyli Henrikowi Sedinowi i Martinowi St. Louisowi. W ostatnich 11 meczach Crosby uzbierał 22 punkty. Łącznie ma 26 goli i 25 asyst w 31 meczach! Jest na najlepszej drodze do pobicia swojego rekordu punktowego z sezonu 2006/2007, kiedy to zdobył 120 punktów (36+84). Na wyjazdach Pittsburgh wygrał 7 spotkań z rzędu. Wygrał 6 ostatnich bezpośrednich konfrontacji z Flyers na ich lodowisku. W tej rywalizacji underdog is 5-1 in last 6, a road team 6-1 in last 7. Dzisiaj faworytem bukmacherów jest ekipa gospodarzy, ale dla mnie kursy powinny być raczej identyczne na oba zespoły. Flyers wygrali 2 ostatnie spotkania, z Bostonem na wyjeździe 2-1 OT i z Toronto na wyjeździe 4-1. U siebie ostatnio przegrali z San Jose 4-5 SO. Oba zespoły miały po dwa odpoczynku po wygranych meczach, a w takiej sytuacji Pittsburgh wygrał 4 z 4 gier, natomiast Flyers zanotowali bilans 2-1-0-1. Na bramkach dzisiaj Boucher i Fleury, którzy ostatnio są w wysokiej dyspozycji. Linia 6.0 wystawiona przez bukmacherów to chyba pomyłka, underek powinien być. Boucher w ostatnich 2 meczach (oba wygrał) zanotował 0.96 GAA i .971 SV. Przeciwko Pingwinom ma bilans 5-4-2-2, 3,17 GAA i .880 SV, ale w tym sezonie jeszcze przeciwko nim nie grał, bo we wszystkich meczach vs. Pens bronił Boborvsky. U siebie Boucher ma bilans 2-2-0-0, 3.05 GAA i .879 SV. Fleury po katastrofalnym początku sezonu, kiedy to w pierwszym miesiącu rozgrywek był najgorszym bramkarzem ligi, odkręcił się i zaczął pokazywać, że jednak nie przez przypadek był wśród 3 goalies Kanady na Igrzyskach. Wygrał ostatnie 8 startów notując 1.38 GAA i .953 SV. Przeciwko Flyers ma bilans 19-8-0-0, 2.69 GAA i .907 SV, a na wyjazdach 7-2-0-0, 2.30 GAA i .918 SV. Pingwiny świetnie grają w liczebnym osłabieniu na wyjazdach (92.3%), a do tego potrafią wykorzystać PP (17.2%). Flyers w PP radzą sobie na podobnym poziomie (16.5%), ale w PK już jest słabiej (82.9%). Oba zespoł są w czołówce jeśli chodzi o ilość łapanych kar minutowych, więc dzisiaj obie ekipy mogą mieć szanse w PP. Crosby i Malkin w meczach z Flyers radzą sobie bardzo dobrze. Sidney w 35 meczach strzelił Lotnikom 26 goli i dołożył 34 asysty! Malkin, który specjalizuje się w asystach, w 29 meczach przeciwko Flyers miał udział przy 26 bramkach i sam strzelił im 15 bramek. Czyli sumując ta dwójka w meczach z Flyers strzeliła 41 goli i zaliczyła 60 asyst! Dzisiaj Pittsburgh ma okazję wygrać 13 mecz w zrzędu i zobaczymy, czyli będzie to dla nich pechowy mecz czy jednak będą kontynuować wspaniała serię. Według mnie więcej atutów po swojej stronie mają goście. wydaje mi się też, że można dzisiaj typowac jako strzelcó Crosby'ego i Briere, który także ma szczęście do Pingwinów. Według mnie goście rozstrzygną ten mecz w regulaminowym czasie gry i powiększą do 13 serię wygranych spotkań.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontynuuję moją piekną serię z NHL :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago - Colorado godzina 2:30

Typ:1

Kurs:2,00

Buk:Bet365

 

Typ niewatpliwie wedlug bukmacherow na faworyta. Chicago jest zasluzenie stawiane w tym meczu w roli faworyta u bukow poniewaz graja w kratke ale na wazniejsze mecze potrafia sie zmobilizowac pomimo tego ze w ich szeregach od dluzszego czasu brakuje hossy. Ten mecz niewatpliwie nie bedzie nalezal do latwych ale do ktorego chicago podejdzie z przeogromnym zaangazowaniem ze wzgledu na porazke dokladnie z colorado 2 dni temu 7:5 na wyjezdzie. Wynik bardzo wysoki co oznaczal wielka walke z obydwu stron, jednak wtedy zawazyla gra przed wlasna publika itd. Tym razem to chicago gra u siebie i jest stawiane w roli faworyta poniewaz na 2 pojedynki miedzy tymi druzynami w tym sezonie dwukrotnie chicago odnosilo porazki, takze czas to zmienic i pokazac ze chicago jak na tak wysokiej rangi druzyna nie pozwala z siebie robic chlopca do bicia i powinno pokonac przyjezdnych. Mecz bedzie trudny rowniez z tego powodu ze colorado wysmienicie sobie radzi w meczach na wyjazdach ale zawsze jakas passa musi sie konczyc , a jak wiadomo chicago nigdy nie wolno lekcewazyc bo jezeli ta druzyna sie na kogos nastawia to przeciwnik dostaje naprawde solidny lomot o czym przekonalo sie jakis czas temu u siebie vancouver ktore wczesniej pokonalo chicago przed ich publicznoscia, to chicago na mecz rewanzowy grajac w vancouver tak sie nastawilo ze pokonalo ich az 1-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche

typ: over 5.5 kurs: 1.7

16/12/10 02:30 Bwin

 

Ostatnio peffka izi a to spróbujemy znowu coś z NHL :p

 

Wczoraj oba zespoły zagrały ze sobą i padł wynik 7-5 dla Colorado.. liczę że dzisiaj znowu zobaczymy przynajmniej połowe bramek co wczoraj :p

Czemu over? ano dlatego że obie drużyny bardzo skuteczne w tym sezonie, ale i też dużo tracą. Chicago w 32 spotkaniach strzeliło aż 101 bramek, tracąc 96. A dzisiejszy rywal po 30 kolejkach 108 bramek a straconych 95.

Tacy zawodnicy jak Patrick Sharp (17G,14A), Jonathan Toews (13G,15A), Paul Stastny (13G,18A), Matt Duchene (11G,19A) pewnie dziś się przyczynią się do wysokiego wyniku.

Po ilości straconych bramek widać że defensywa to raczej nie mocna strona obu drużyn. Dziś prawdopodobnie zobaczymy w bramce gospodarzy Coreya Crawforda, trochę szkoda że nei Turco, tak jak wczoraj.. :p Crawford jak na razie bronił 14razy i przepuścił 32 bramki, a więc średnio dwie na mecz izi.. A bramce gości pewnie zobaczymy tego samego bramkarza co wczoraj, czyli Craiga Andersona. Ten ma troche gorsze staty od Crawforda, bronił również w 14 meczach tylko że puścił 39bramek. Myślę że przy tych zawodnikach z ataku i bramkarzach można się spodziewać wyniku w okolicach 4-3, 3-3 spokojnie.Szkoda że Chicago bez Hossy i Kane, ale i tak nie jest źle. To że potrafią strzelać inni, potwierdziło się nie tylko wczoraj.

Jak popatrzeć na historie spotkań, to przeważnie overki wchodziły, oby dziś nie było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas - San Jose godzina : 2:30

Typ:2

Kurs;2,60

Buk:Unibet

 

Kolejny mecz jak to w moich typach bardzo czesto bywa tzw mecz z wielkim nastawieniem na rewanz. Tym razem dla san jose bedzie to podwojny rewanz ze wzgledu na to ze i u siebie i na wyjezdzie odnielsi juz w tym sezonie porazke takze czas na wielka rehabilitacje. Fakt ze graja na wyjezdzie chyba nie zmieni tego ze za wszelka cene goscie beda chcieli wygrac ten mecz. Zwlaszcza beda chcieli wygrac dlatego ze ostatni mecz zagrany z dallas odbyl sie kilka dni temu czyli bojowe nastawienie w szykach san jose jest przeogromne. San jose bardzo dobrze radzi sobie na wyjazdach pomimo (jak kazda druzyna w nhl) niektorych wpadek takze mysle ze i dzisiaj powinni sobie poradzic z dallas ktore w obecnym sezonie caly czas wychodzi zwycieska reka. Dallas to mocna druzyna jednak nie jest to solidna druzyna ktora potrafi wygrywac z dobrymi i bardzo sie nastawiac na dane mecze , natomiast san jose wlasnie taka druzyna jest ktory potrafi ustawic sie szczegolnie na pewna druzyna jaka niewatpliwie dzisiejszej nocy jest dallas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...