Skocz do zawartości

ATP: Metz, Bukareszt; WTA: Seul, Taszkient


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - METZ

 

D41809A0B5BB43C8AFDD9F17FC516D79.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Metz, Francja

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €398,250

Strona oficjalna: http://www.opendemoselle.com/

 

 

 

ATP - BUKARESZT

 

F8CD6FC967C74FF089699BCEDA0EA0F8.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Bukareszt, Rumunia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €368,450

Strona oficjalna: http://bcropenromania.ro/2010/

 

 

 

WTA - SEUL

 

mediumImage_1143.gif

 

Miejsce: Seul, Korea Południowa

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.hansolopen.com/

 

 

 

WTA - TASZKIENT

 

mediumImage_536.gif

 

Miejsce: Taszkient, Uzbekistan

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.tashkentopen.uz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tenis, Atp Metz , godz. 14:00

Spotkanie:Nieminen Jarkko - Becker Benjamin

Typ:2

Kurs:1.78

Bukmacher: Bwin

 

Analiza Dzisiaj w Metz odbędzie się dokończenie 1 rundy. W ofercie na dzisiejszy dzień znalazłem wedłóg mnie bardzo interesujące i opłacające sie do zagrania spotkanie, pomiędzy Finem Niminem Jarko i Niemcem Benjaminem Bekerem. Zawodnicy grali ze sobą już 3 razy, z czego dwa mecze wygrał Niemiec. Wedlug mnie Niemiec jest bardziej solidnym graczem. Fin w tym roku powrócił po przerwie, i gra średnio nie osiaga już tak dobrych rezultatów jak miało to miejsce przed kontuzja. Ostatnie ich spotkanie miało miejsce na trawie, miałem okazje oglądać to spotaknie, w którym Becker był bardziej dynamiczny. Fin w tym meczu grał bardzo pasywnie i nie miał zabardzo nic do powiedzenia w meczu z dobrze serwującym Niemcem, grającym dobrze przy siatce. Fin to gracz lubiący korty ziemne. Natomiast Becker lubi ziemne nawierznie. Myśle, że dzisiaj Benjamin odniescie kolejne zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenis, Atp Metz , godz. 14:00

Spotkanie:Nieminen Jarkko - Becker Benjamin

Typ:2

Kurs:1.78

Bukmacher: Bwin

 

Analiza Dzisiaj w Metz odbędzie się dokończenie 1 rundy. W ofercie na dzisiejszy dzień znalazłem wedłóg mnie bardzo interesujące i opłacające sie do zagrania spotkanie, pomiędzy Finem Niminem Jarko i Niemcem Benjaminem Bekerem. Zawodnicy grali ze sobą już 3 razy, z czego dwa mecze wygrał Niemiec. Wedlug mnie Niemiec jest bardziej solidnym graczem. Fin w tym roku powrócił po przerwie, i gra średnio nie osiaga już tak dobrych rezultatów jak miało to miejsce przed kontuzja. Ostatnie ich spotkanie miało miejsce na trawie, miałem okazje oglądać to spotaknie, w którym Becker był bardziej dynamiczny. Fin w tym meczu grał bardzo pasywnie i nie miał zabardzo nic do powiedzenia w meczu z dobrze serwującym Niemcem, grającym dobrze przy siatce. Fin to gracz lubiący korty ziemne. Natomiast Becker lubi ziemne nawierznie. Myśle, że dzisiaj Benjamin odniescie kolejne zwycięstwo.

 

W 100% zgadzam sie z Tobą. Becker jest zdecydowanie lepszy,serwuje mocniej i gra zdecydowanie szybciej. Myśle że rozniesie go dziś po korcie Becker bo ostatnio Nieminen nie prezentował dobrej szybkości na korcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Zverev Mischa - Zeballos Horacio

Bukmacher: Bwin

Typ: 1

Kurs:1.75

Czas rozpoczęcia: 15:30

 

Analiza: Dzisiaj na godzine 15:30 został zaplanowany mecz pomiedzy reprezentantem Nimiec Mischa Zverevem, pochodzenia Rosyjskiego, a reprezentantem Argentyny Horacio Zaballosem. Dzisiejsze spotkanie, bedzie pierwsza konfrątacja tych zawodników. Według mnie to Niemiec jest tutaj faworytem co tez sugeruja bukmacherzy. Z uwzględnieniem nawierzchni Zaballos na ostatnie 6 meczów jakie miały miejsce na kortach twardych wygrał tylko jedno co ciekawe z naszym Michałem Przysiężnym. Zaballos w ubiełgy weekend uczestniczył w przegranym meczu w Pucharze Devisa z Francja, co prawda grał tylko w deblu , ale tez nie popisał się jako finalista turniejów Wielkiego Szlema. Myśle, że dzisiaj przegra mecz z Mischa który miał okazje rozegrać sie tutaj w kwalifikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Robredo Tommy - Istomin Denis

Bukmacher:bwin

Typ: 2

Kurs: 1.74

Czas rozpoczęcia: 15:30

 

Analiza: Dzisiaj o godzinie 15;30, rozpocznie się mecz Uzbeka Denisa Istomina i Hiszpana Tommego Robredo. W ostatnim czasie, a szczególnie podczas turnieju w Nowym Jorku. Robredo wrócił do swoje dobrej dyspozycji, jednak pytanie jakie należy sobie zadać. To czy to tylko wystrzał formy, czy powrót do wysokiej formy. Jednak i tak uważam, ze na Istomina to za mało. Według mnie ranking Denisa jest zdecydowanie za niski, niż wygląda to na korcie. Istomian ma naprawdę znakomite uderzenia, Bekhend po lini to jedno z jego groźniejszych uderzeń do tego dochodzi męski forhend i serwis. Co daje mu predyspozycje do gry z graczami z pierwszej 20. Robredo to zwykły przebijacz, nie ma kończącego uderzenia z głebi kortu, przy siatce tez pojawia się bardzo rzadko. Do tego marny serwis. Myśle ze dzisiaj Istomin wygra to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Robredo Tommy - Istomin Denis

Bukmacher:Bwin

Typ: 2

Kurs: 1.74

Czas rozpoczęcia: 15:30

 

Analiza: Dzisiaj o godzinie 15;30, rozpocznie się mecz Uzbeka Denisa Istomina i Hiszpana Tommego Robredo. W ostatnim czasie, a szczególnie podczas turnieju w Nowym Jorku. Robredo wrócił do swoje dobrej dyspozycji, jednak pytanie jakie należy sobie zadać. To czy to tylko wystrzał formy, czy powrót do wysokiej formy. Jednak i tak uważam, ze na Istomina to za mało. Według mnie ranking Denisa jest zdecydowanie za niski, niż wygląda to na korcie. Istomian ma naprawdę znakomite uderzenia, Bekhend po lini to jedno z jego groźniejszych uderzeń do tego dochodzi męski forhend i serwis. Co daje mu predyspozycje do gry z graczami z pierwszej 20. Robredo to zwykły przebijacz, nie ma kończącego uderzenia z głebi kortu, przy siatce tez pojawia się bardzo rzadko. Do tego marny serwis. Myśle ze dzisiaj Istomin wygra to spotkanie.

 

Predyspozycje to Denis ma ale ta jego forma ostatnio opadła i jest dość niepewny do puszczania a szczególnie z Robredo ,który włąśnie nie wiadomo czy wyskoczył chwilowo na wysoki poziom czy bedzie tak grał dłuższy czas.

"Robredo to zwykły przebijacz...." no z tym sie niezgodze bo zwwykły przebijacz nietrzymał by sie tak długo w pierwszej dziesiatce i w jej pobliżu.

Z Brandsem ,który prezentuje sie dość nieźle wygrał 33/35 piłek z 1 serwisu. Mimo to stawiał bym również na Istomina ale ostrożnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Mathieu Paul-Henri - Gasquet Richard

Bukmacher: Bwin

Typ: 1

Kurs: 2.60

Czas rozpoczęcia: 19:00

 

Analiza: Dzisiaj o godzinie 19:00, chyba największy hit dzisiejszego dnia w turnieju Metz. Zagrają dwaj Francuzcy tenisisci, których chyba nie trzeba przedstawiać. Starszy w francuzów P.H.Matiehu w tym sezonie niczym szczególnym się nie popisał do udanych może zaliczyć występy w Wimbledonie i Us Open, pozatym sezon dość słaby. Natomiast Gasquet w tym roku podobnie do rodaka zadnych szczególnych osiągnięc oprócz wygranego turnieju na mączce. Do udanych może zaliczyć występ w Us open. Dlaczego akurat Matiehu, bardzo podoba mi sie jego ryzykowny styl gry, który jest bardzo opłacalny. Jest to gra na "jeden strzał " z pełnym ryzykiem. Jednak jest to ryzyko z głową, które szczególnie opłaciło sie podczas Us Open w meczu z hewittem. R.Gasquet to gracz powracający po dyskwalifikacji po Australian Open 2009, gdzie wykryto u niego doping. Jednak uwazam, ze gra jeszcze dośc nie pewnie i jego kazdy nastepny mecz jest jedna wielką niewiadomą w kwesti wyniku końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: TENIS ziemny--Berlocq C.- Cuevas P.

Bukmacher: Unibet

Typ: 2

Kurs:1.60

Czas rozpoczęcia: 11:00

 

Analiza: W kolejnej fazie turnieju z serii ATP rozgrywanego w Bukareszczie spotyka sie dwoch ,,ziemniakow,, czyli zawodnikow ktorzy najbardziej lubia grac na kortach typu clay(maczka ceglana). Obaj zawodnicy obecnie prezentuja wysoka forme i obaj wgrali ostatnio po turnieju z serri Challenger. Berlocg wygral turniej w TODI (Wlochy) , a Cuevas turniej Pko rozgrywany w Szczecinie. Biorac pod uwage ze finaly tych turniejow byly rozgrywane w niedziele ,takze zawodnicy napewno odczuwaja zmeczenie co moze miec wplyw na wynik dzisiejszego meczu. Za Cuevasem przemawia fakt ze w pierwszej rundzie ogral z latwoscia Ribe 6:1 6:1 a Berlocq rozegral 3 setowy boj z Gimeno-Traverem 4:6 7:5 7:6. Bilans dotychczasowych pojedynkow obu panow przentuje sie 2:1 dla Berlocqa tyle ze te mecze byly rozegrane kilka lat temu dlatego moim zdaniem nie ma sensu nawet na nie patrzec bo obecnie obaj zawodnicy prezentuja inna forme. Podsumowujac mysle ze Pablo Cuevas powinien sobie poradzic ze swoim przeciwnikiem dlatego ze zachowal wiec sil i jest lepszym zawodnikiem co pokazuje pozycja w rankingu ATP(Cuevas nr.70 , Berlocq nr.98).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: TENIS ziemny-- Butorac E./Rojer J.J. - Gasquet R./Roger-Vasselin E.

Bukmacher: Bet-at-home

Typ: 1

Kurs:1.75

Czas rozpoczęcia: 18:40

 

Analiza:

 

Butorac z Rojerem to znana firma w deblu,która gra dobry tenis.

3 tygodnie temu grali w finale ale niezdołali pokonać braci Brayanów mimo ,ze prowadzili 1-0 po pierwszym secie. Gasquer z Vasselinem niesa zgranym deblem, co z pewnościa w dzisiejszym spotkaniu wyjdzie i co jest dużym minusem dla nich.Po za tym Vasselin nigdy nieprezentowqał sie dobrze w grze deblowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Today, 23 Sep 2010, 19:30

Spotkanie: Zverev Mischa - Mahut Nicolas

Typ: 2-0

Kurs: 3.40

bukmacher:bah

 

Analiza: Dzisiaj o godzinie 19:30, zostaną dokończone mecze 2 rundy w Hali w Metz. Jako ostatni mecz zostanie rozegrany pojedynek pomiędzy Niemcem M.Zverevem, a Nicolasem Mahutem. Jednak trzeba pamiętać o tym, że Mahut znalazł się w drugiej rundzie nie do końca wiem z jakiej paki, bo w dzisiejszym spotkaniu mial grać Monfils. Jednak Francuz dzisiaj zrezygnował z występu. Mahut to rekordzista najdłuższego meczu w Histori tenis. Warto bardziej przyjżeć się Nicolsawi, bo to bardzo ciekawy typ gracza. Cały sezon jest niewidoczny. Czasami uda mu się przejść 1 max 2 runde. Na mączce juz wogóle o nim nie słychać. Jednak gdy zaczyna się sezon na trawie zaczyna się jego czas. Potrafi ograc gracza z pierwszej dziesiątki, a nawet wygrac wysoko punktowany turniej. Jednak ostatnio jest bez formy, przegrywa w kwalifikacjach. Jego dzisiejszy rewal Zverem zawsze był mocny pod koniec sezonu. Nie mam konkretnych argumentów na wygraną Zvereva 2-0. Jednak przy takiej formie mahuta taki wynik jest wielce prawdopodobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Today, 23 Sep 2010, 19:30

Spotkanie: Zverev Mischa - Mahut Nicolas

Typ: 2-0

Kurs: 3.40

bukmacher:Bah

 

Analiza: Dzisiaj o godzinie 19:30, zostaną dokończone mecze 2 rundy w Hali w Metz. Jako ostatni mecz zostanie rozegrany pojedynek pomiędzy Niemcem M.Zverevem, a Nicolasem Mahutem. Jednak trzeba pamiętać o tym, że Mahut znalazł się w drugiej rundzie nie do końca wiem z jakiej paki, bo w dzisiejszym spotkaniu mial grać Monfils. Jednak Francuz dzisiaj zrezygnował z występu. Mahut to rekordzista najdłuższego meczu w Histori tenis. Warto bardziej przyjżeć się Nicolsawi, bo to bardzo ciekawy typ gracza. Cały sezon jest niewidoczny. Czasami uda mu się przejść 1 max 2 runde. Na mączce juz wogóle o nim nie słychać. Jednak gdy zaczyna się sezon na trawie zaczyna się jego czas. Potrafi ograc gracza z pierwszej dziesiątki, a nawet wygrac wysoko punktowany turniej. Jednak ostatnio jest bez formy, przegrywa w kwalifikacjach. Jego dzisiejszy rewal Zverem zawsze był mocny pod koniec sezonu. Nie mam konkretnych argumentów na wygraną Zvereva 2-0. Jednak przy takiej formie mahuta taki wynik jest wielce prawdopodobny.

 

 

 

Moze i ten typ wejdzie ale moim zdaniem Mahut powalczy w tym meczu i moze nawet sie pokusic o zwyciestwo. Zverev ostatnio nic nie gra a Nicolas dostal szanse od losu (lucky loser) na dodatek gra u siebie i bedzie chcial za wszelka cene wygrac zeby sie pokazac przed wlasna publicznoscia. Decydujacy o losach meczu moe byc bardzo silny serwis Mahuta co na tych kortach ma duze znaczenie. ja bym sie bardziej sklanial zagrac na Nicolasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Zakopalova Klara - Safina Dinara

Typ: 1

Kurs: 2.72

bukmacher: Bwin

Godzina: 7:45

 

ANALIZA: W tym spotkaniu bukmacherzy za faworytke stawiaja Safine choc ostatnimy czasy ta zawodniczka jest bez formy, gra w kratke i w niczym nie przypomina zawodniczki sprzed kilku lat kiedy wygrywala mecz za meczem i pieła sie coraz wyzej w hierarchi najlepszych tenisitek. Nawet w rankigu jest nizej od swojej dzisiejszej rywalki Safina nr.59 , a Zakopalova nr.39. Safina to zawodniczka ktora robi duzo nie wymuszonych bledow i punktuje tylko z pierwszego serwisu.w ostatnim meczu miala 15% skutecznosci z drugiego serwisu. Zakopalova lubi grac z zawodniczkami tego typu o czym swiadczy bilans dotychczasowych meczy miedzy nimi 2:0 dla Klary. Mysle ze warto zaryzykowac bo kurs nie jest maly a jest duza szansa ze wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Gasquet vs Robredo

Typ: 2

Kurs: 2,50

Buk: Bwin

Godzina rozpoczęcia: 19-00

Analiza:

Ostatnie z cwiercfinałowych spotkań turnieju rozgrywanego na hali w Metz pomiędzy zawodnikiem gospodarzy Ricardem Gasquetem, a Hiszpanem Tommym Robredo rozpocznie się około godziny 19. Faworytem zdaniem bukamacherów wydaje się byc Francuz, lecz ja uważam, trochę inaczej. Jednak zanim zaczne pisac o obenej formie zawodników warto dodac, że obaj zakończyli występ w US Open na 1/16. Francuz przegrał z rodakiem Monfilsem, z którym przyszło mu grac w tym turnieju, lecz ostatecznie Geal się wycofał bez podania przyczyny. W tamtym spotkaniu Gasquet nic nie ugrał, anie seta. Natomiast Robredo w drodze do 1/16 pokonał Lukasa Rosola, Juliena Benattau, oraz Francuza Llodrę, niestety gdy był w formie przyszło mu garc z Youzhnym. W tamtym meczu ugrał zaledwie seta. Co do tego turnieju. Robredo wygrał 2 mecze, odpowiednio na początku z Niemcem Danielem Brandsem, a później z Uzbekiem Denisem Istominem. Francuz grał tylko jak dotychczas jeden mecz w którym ograł rodaka Paula Henriego Mathieu, ale warto dodac, że ta wygrana nie przyszła jemu tak łatwo. Przegrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych wygrywal w tie-braekach. W trwającej dwie godziny i 37 minut francuskiej batalii Gasquet zaserwował 17 asów oraz obronił wszystkie cztery break pointy. Francuz jest rozstawiony z czwórką, natomiast Hiszpan z siódemką. Tommy ma lepszy bilans bezpośrednih spotkań. Prowadzi 2-1 i liczę na to, że w dzisiejszym spotkaniu udowodni, że to on jest lepszym tenisitą-powodzenia

 

P.S Na pewno do grania bardzo prawdopodbne, że Tommy ugra seta po 1,55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina: Today, 24 Sep 2010, 17:15

Spotkanie: Cilic Marin - Kohlschreiber Philipp

Typ: ( Kto wygra 1 seta ) 2

Kurs: 2.25

buk:Bet365

 

Analiza: Dzisiaj w Metz bardzo ciekawe spotkania jak przystało na ćwierćfinały. Jednym z takich ciekawszych spotkań jest mecz Chorwata M.Cilica z Niemcem Philippem Kohlschreiberem. Chorwat to obecnie 14 gracz w turze, jednak był dużo wyżej sklasyfikowany, ostatnie porażki w Us Open i turniejach poprzedzających zawazyły na spadku tego gracza w rankingu ATP. Jednak nadal jest mocny, jednak to typ gracza, który stara się umieszczać piłki bardzo precyzyjnie. Jednak w dużym stopniu zależy to od jego dyspozycji, która w ostatnim czasie strasznie spadła. Natomiast Nimiec to typ solidnego gracza, który cały sezon prezentuje jedakową formę. Jego gra polega głównie na czekaniu na błąd przeciwnika, rzadko stara się sam podjąć ryzyko i zaryzykować. Jednak takim sytlem gry nie raz udowodnił, że potrafi wygrać z najlepszym. Z Cilicem ma korzystny bilans 3-2. Ostatnie spotkanie w hali w Wiedniu wygrał jednak Cilic. Jednak co warto podkreślić, że każde zwycięstwo Niemca kończyło się zwycięstwem po 1 secie. Uważam, ze istnieje duże prawdopodobieństwo wygrania 1 seta niż całego meczu przez Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Montanes A.--Chela J.I.

Typ:1

Kurs: 1.65

Buk: Doxxbet

Godzina: 13:00

 

 

W !/2 finalu turnieju ATP rozgrywanego w Bukareszcie zmierzy sie dwoch tenisistow swietnie grajacyh na kortach clay i napewno bedzie to bardzo zaciety pojedynek. tak naprawde chociaz bukmacherzy uwazaja za faworyta Montanesa ciezko wskazac tutaj kto wygra dzisiejszy pojedynek. Ja jednak stawiam na zwyciestwo Hiszpana. Moim zdaniem Albert jest ostatnio w bardzo dobrej formie i upatruje go jako triumfatora calego turnieju. Nie mam tutaj jakichs zdecydowanych argumentow dlaczego tak uwazam. Uwazam ze Montanes jest bardziej kompletnym tenisista , jest dobrze wyszkolony technicznie i posiada dobry serwis. W bezposrednich meczach tych tenisistwo Chela prowadzi 2:1. Tyle ze ostatni pojedynek ktory odbyl sie w tym roku wygral Albert i mysle ze dzisiaj bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Chela Juan Ignacio/Kubot Lukasz - Ventura Santiago/Granollers-Pujol Marcel

Bukmacher: Bet-at-home

Typ: 1

Kurs:1.75

Czas rozpoczęcia: Today, 25 Sep 2010, 18:00

 

Analiza: Dzisiaj w Bukareszcie zostanie rozegrany finał turnieju deblowego panów. W finale zagraja co warto podkreślić reprezentant Polski Łukasz Kubot z Argentyńczykiem Chela Juanem Ignacio, ich przeciwnikami będą Hiszpanie Ventura i Granollers. Nie wiem dokładnie dlaczego Łukasz nie gra dzisiaj z O.Marachem, ale myślę, że Chela godnie go zastąpi i razem odniosą zwycięstwo. Warto też podkreślić, ze Chela jak i Granollers. Znaleźli się w półfinałach gry singlowej panów. Argentyńczyk pokonal swojego rewala i jako pierwszy znalazł sie w finale. Natomiast Hiszpan rozgrywa swój pojedynek. W tym pojedynku daje większe szanse parze polsko-argentyńskiej. Ze względu na lepsze umiejętnosći gry deblowej. W parze Hiszpańskiej Granollers gra z głebi kortu i rzadko kończy przy siatce , a Ventura już od dawna nie gra z graczami z pierwszej 30 rankingu. Jak dla mnie kolejny tytół Kubota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Chela Juan Ignacio - Andujar-Alba Pablo

Bukmacher: Bet-at-home

Typ:2

Kurs: 4.00

Czas rozpoczęcia:Today, 26 Sep 2010, 14:00

 

Analiza: Dzisiaj o godzinie 14;00 w Bukareszcie zostanie rozegrany finał. W finale zagraja Argentyńczyk Juan Ignacio Chela z Hiszpanem Andujar-Alba Pablo. Oboje sa specjalistami od kortów ziemnych tam czują sie najlepiej, tam sie wychowali. Dzsiejszy finał również odbędzie sie na korcie ziemnym. Obu zawodników specjalizuje gra z głebi kortu. Może Argentyńczyk ma przewage doświadczenia, ale w ostatnim czasie szybko odpadał we wczesnych fazach imprez. Wczoraj w parze z Ł.Kubotem udało mu się wygrać turniej deblowy. Co do Hiszpana to typowy gracz z kortów ziemnych, przebija z końca lini. Według mnie bukmacherzy chyba za bardzo przeceniają Chele. Myśle, że kurs jest bardzo opłcalny. Andruj jest w formie i moze ograć Chele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...