Skocz do zawartości

ATP: Halle, Londyn; WTA: Birmingham


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - HALLE

 

DDB4FB0DD0814D4CB99DC520B902289E.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Halle, Niemcy

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Grass

Pula nagród: €663,750

Strona oficjalna: http://www.gerryweber-open.com/?ref=atp

 

 

 

ATP - LONDYN

 

12F7EAEFE0814CCF81465C910442CAB4.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Londyn, Anglia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Grass

Pula nagród: €627,700

Strona oficjalna: http://www.lta.org.uk/Watch/AEGON-British-Tennis-Series/AEGON-Championships/

 

 

 

WTA - BIRMINGHAM

 

mediumImage_438.gif

 

Miejsce: Birmingham, Anglia

Uczestników: S-56, D-16

Nawierzchnia: Grass

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.lta.org.uk/Watch/AEGON-British-Tennis-Series/AEGON-Classic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tenis, 07.06.2010 14:30

Spotkanie: Ward, J - Ginepri, R

Typ: 1

Kurs: 3.55

Bukmacher: Unibet

 

Roland Garros już zakończony, jedni mniej zadowoleni, inni bardziej, to jednak już nie ważne. Rozpoczynamy od dzisiaj przygotowania do Wimbledonu, który ruszy już niebawem. Pierwszym przystankiem dla tenisistów jest Gerry Weber Open lub AEGON Championships. Typ, który zaczerpnąłem pochodzi z tego drugiego. Ginepri po świetnym starcie na French Open powinien sobie trochę dać odsapnąć, nie zrobił tego, dlatego wróżę mu tutaj porażkę z Jamesem Wardem, który jest Brytyjczykiem, jak wiemy oni wszyscy kochają trawę, z nim nie jest inaczej. Teoretycznie zdecydowanie lepszy jest Amerykanin, aczkolwiek on nie zawsze ma w głowie dobrze poukładane przed meczami, a to jeden z mniej ważnych meczów, pierwsza runda, mało znaczący turniej, więc nie sądzę, żeby jakoś specjalnie się spinał. Dla Jamesa to bardzo ważny mecz, po pierwsze gra przed własną publicznością, to jego nawierzchnia, gra z wypromowanym już graczem można powiedzieć. Także uważam, że na pewno nie przegra tego meczu "w szatni", tak jak powinno się stać z Robby'm. W rankingu Amerykanin zajmuje wysoką 70 pozycję, natomiast jego dzisiejszy rywal odległe 344 miejsce. To niby spora różnica, jednak widziałem już Anglika w akcji na trawce i trzeba przyznać, że spisywał się całkiem dobrze. Wiadomo, że typ nie będzie łatwy do pokrycia, ja wierzę jednak w Warda, który gra u siebie. Poza tym Ginepri ma prawo do zmęczenia po 4 rundach na francuskich kortach. Patrzałem jak faworyt radzi sobie na szybkich nawierzchniach ostatnio i trzeba napisać, że najlepiej nie było, on jest nieprzewidywalny i w tym widzę całą szansę gospodarza. Uważam, że underdog powinien te spotkanie wygrać, niech pokaże angielską gościnność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Queens godz.13:30

N.Mahut - Y.L u(Czy Lu wygra przynajmniej 1 seta?Tak/Nie)

typ:Nie

kurs:2:13

Bukmacher: Bwin

 

Mahut w tym roku nie błyszczy. Jeden challengerowy tytuł na początku marca a poza tym raczej kiepsko. Na kortach ziemnych za wiele też nie pograł a Roland Garros zakończył na drugiej rundzie z Melzerem. W tym turnieju ma już za sobą trzy spotkania, ponieważ musiał przedzierać się przez kwalifikacje i problemy miał tylko w 1 spotkaniu a dwa kolejne już dość łatwo wygrywał.

Jeśli chodzi o Lu to ma nieco lepsze wyniki, ale również jest to poziom challengerowy. Ostatni taki występ był w koreańskim Busan, gdzie dość niespodziewanie przegrał w finale z zawodnikiem gospodarzy - Limem. Jeśli chodzi o występu Lu na kortach ziemnych to był to "aż" jeden występ i od razu porażka z Ljubiciciem na Roland Garros.

Faworytem w tym spotkaniu jest Mahut i chyba jego odpadnięcie byłoby tutaj jedną z niespodzianek. Ja takiej nie przewiduje i powiem więcej, nie spodziewam się aby Francuz stracił w tym spotkaniu seta. Co prawda Mahut w ostatnim czasie raczej średnio się prezentuje, ale jeśli chodzi o korty trawiaste to jest to zupełnie inna bajka. Francuz na tej nawierzchni czuje się wyśmienicie i potwierdza to co roku w tym turnieju. Przed rokiem trzecia runda i porażka z Karloviciem, dwa lata temu również trzecia runda i porażka z Nadalem zaś trzy lata temu ograł tutaj chociażby Nadala czy Ljubicicia i był o krok od zgarnięcia tytułu w spotkaniu z Roddickiem. Jak widać wyniki bardzo przyzwoite i nie przegrywa z byle kim. Główną siłą Francuza jest oczywiście serwis i mnóstwo punktów zgarnia właśnie podaniem. Prócz tego potrafi korzystać z walorów tej nawierzchni i bardzo często atakuje do siatki cały czas wywierając presję na rywalu. Lu takich argumentów niestety nie ma. Serwuje słabiej od swojego rywala i gra bardziej statycznie biegając po linii końcowej. W starciu z tak grającym rywalem według mnie ta strategia nie ma racji bytu i powinniśmy pożegnać Lu bez zdobyczy setowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis ATP Londyn godz.14:00

mecz: Malisse X. - Tursunov D.

kurs:1.70@

buk:Bah

 

Dziś o godzinie 14:00 dojdzie to bardzo ciekawie zapowiadającego się pojedynku pomiędzy Belgiem i Rosjaninem.Tursunov w tym roku jest bez formy, kompletnie nic nie gra jego tegoroczne osiągnięcia to Roland Garros gdzie w 1 rundzie poległ 1-6 1-6 1-6 z Gimeno Traverem oraz w Nottingham gdzie doszedł tylko do drugiej rundy przegrywając z przeciętniakiem Ihanem Marselem i nic po za tym,także brak mu ogrania.Natomiast Malisse rozegrał kilka turniejów z niezłymi efektami w Houston dotarł do ćwierćfinału,Bordo do ćwierćfinału i w Roland Garros do drugiej rundy gdzie poległ z Ferrerem.Panowie spotykali się ze sobą już 3 razy w pojedynku jest 2-1 dla Belga.W ogólnym rankingu Malisse zajmuje 74 pozycję natomiast Tursunov 144.Polecam do zagrania typ kursy już widzę spadają ale 1.70@ to tez ładny kurs :) nie widze tu innego rezultatu jak zwycięstwo doświadczonego Belga :cwaniak: dla odważniejszych polecam 2-0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis ATP Halle godz.13:30

mecz: Hewitt, L - De Bakker, T

typ: Hewitt -1,5 seta

kurs:1.8@

buk: Unibet

 

Dziś o godzinie 13:30 dojdzie to ciekawie zapowiadającego się pojedynku pomiędzy dobrze spisującym się Australijczykiem i przeciętnie Holendrem.Hewitt w tym roku spisuje się w miarę przyzwoicie jego m.in tegoroczne osiągnięcia to Rzym 2 runda , Barcelona 2 runda ,Roland Garros 3 runda gdzie poległ z Nadalem.Natomiast De Bakker półfinał Barcelona Rzym 1 runda i Roland Garros 3 runda gdzie odpadł z Tsongą.Oglądając mecz De Bakker z Bopanna Rohanem który zajmuje 532 lokatę w rankingu ATP to nie zasłużenie przeszedł do drugiej rundy.De Bakker słabo spisuje się na trawie.Natomiast Hewitt ograł w 1 rundzie gładko Luczaka 6-2 6-2,świetnie spisuje się na trawie,podejrzewam podobny rezultat dziś z Holendrem szybkie 2-0 :) .Panowie spotkali się ze sobą tylko raz w tamtym roku gdzie górą był Australijczyk wygrywając na antuce 2-0.Hewitt obecnie zajmuję 32 lokatę w rankingu natomiast De Bakker 44.Polecam do zagrania ten typ ponieważ jak dla mnie na ten mecz 1.80@ to promocja :cwaniak: szybkie,gładkie 2-0 polecam również typ na minus gemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 09.06.2010 15:30

Spotkanie: Bethanie Mattek-Sands (USA) - Maria Sharapova (RUS)

Typ: 1

Kurs: 5.1

Bukmacher: Bwin

 

Wiem, że po zobaczeniu tego typu nie chce się czytać analizy, bo za wysoki kurs. Jednak ostatnio nie miałem formy i muszę się odbudować jakimś wysokim kursem, czekałem na to już jakiś czas. Teraz wreszcie przyszedł czas na większe ryzyko, ale typ jest bardzo sensowny, co zresztą postaram się udowodnić za chwilę. Sharapova nie może być zadowolona ze startu na Roland Garros, gdyż doszła tam tylko, jak na jej możliwości do 3 rundy, gdzie trafiła na piekielnie mocną rywalkę, a więc Justine Henin, przegrała po walce, 1-2. Wcześniej pewnie pokonała Pervak i Flipkens. Tuż przed French Open spróbowała swoich sił na turnieju w Strasbourgu, gdzie triumfowała, a odprawiała z kwitkiem takie rywalki jak Kulikova, Evtimova, Goerges, Medina Garrigues, Barrois. Nie jest to może światowa czołówka, aczkolwiek zwycięstwo zawsze cieszy. Maria po powrocie na kort nie jest taka jak przed kontuzją, niektórzy wracają z większą siłą, niektórzy bez ochoty, albo bez formy. Ona ochotę owszem ma, ale jest trochę bez formy. Po turniejach na hardzie i potem clayu jest to pierwszy mecz Mashy na grassie. Sądzę, że będzie widoczny ten brak ogrania. Mattek-Sands to przetarcie ma już za sobą, gdyż w pierwszej rundzie na tym turnieju ograła 2-1 Brianti. Już wie mniej więcej o co w tej zabawie chodzi. Bilans H2H jest zdecydowanie niekorzystny dla Amerykanki, gdyż przegrywa tu 0-3, czas coś zmienić najwyższy. Urwała do tej pory Rosjance 1 seta na Rolland Garros. Spotkały się ostatnio w lutym na hardzie, dokładnie Miami, gdzie dotkliwej porażki doznała moja faworytka, 1-6, 1-6. Uważam, że dzisiaj Mattek będzie chciała bardzo zmienić coś w swojej grze przeciwko Sharapovej i wygrać przede wszystkim, byłaby to dla wszystkich niespodzianka, ale w sumie nie dla mnie. Go Go Bethanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Queens,godz.16:00

Llodra Michael - J. Levine

typ:2-0

kurs:1,88

Bukmacher:Expekt

 

Llodra w ostatnim czasie nie notował najlepszych rezultatów, ale trzeba pamiętać, że nawierzchnia ziemna nie bardzo sprzyja jego grze. W Monte Carlo druga runda, podobnie w Rzymie, następnie finał challengera w Bordeaux i porażka w 1 rundzie Roland Garros. Na tej nawierzchni Francuz powinien notować znacznie lepsze wyniki i już pierwszy krok ma za sobą. W pierwszej rundzie nie miał najmniejszych problemów z ograniem Golubeva.

Levine to zawodnik raczej challengerowy, ale i tam rewelacyjnych w tym roku nie osiąga. Jak dotąd na koncie jeden ćwierćfinał a poza tym dość szybkie porażki w każdym turnieju. Na kortach trawiastych za sobą ma już jeden turniej, gdzie ograł Deseina, ale odpadł już w drugiej rundzie z Mannarino. W tym turnieju dość łatwo przeszedł pierwszą rundę ogrywając swojego rodaka - Harrisona.

Faworytem w tym spotkaniu jest oczywiście Llodra i liczę, że wygra w rezultacie 2:0. O dziwo Llodra nie ma w swojej karierze zbyt wielu dobrych wyników na tej nawierzchni, ale jakby przejrzeć ostatnie lata to widać sporo spotkań poddawanych w trakcie. Jeśli chodzi o jego styl gry to jest wręcz idealny na te korty. Potężny, świetnie plasowany serwis i rewelacyjna gra przy siatce czyni go jednym z groźniejszych zawodników. O jego sile przekonał się Golubev, który przy serwisie Francuza był w stanie ugrać ledwie 9 punktów. Jeśli chodzi o Levine to ma całkiem przyzwoity, dość regularny pierwszy serwis, ale nie są to takie prędkości jak u jego rywala. Ogromnym problemem jest na pewno jego drugie podanie i jeśli z Harrisonem wygrał ledwie 41% piłek to z takim rywalem jak Llodra powinno być znacznie gorzej. Sporym problemem są podwójne błędy, których w pierwszym meczu miał aż 7. Myślę, że z taką dyspozycją w meczu z Llodrą nie ma czego szukać i jeśli Francuz podejdzie do tego meczu w pełni skoncentrowany to dorobek Levine'a powinien zamknąć się w kilku gemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 10.06.2010 16:00

Spotkanie: Schuettler, R - Gasquet, R

Typ: 1

Kurs: 4.6

Bukmacher: Unibet

 

Trochę się dziwię, że taki wysoki kurs bukmacherzy wystawili na Rainera, spodziewałem się coś w granicach 2.5, a tutaj taka niespodzianka, ich strata. Nie wierzę, żeby on to przegrał dzisiaj. Pierwszy raz w karierze gra na tym turnieju, zawsze o tej porze był w Niemczech, a konkretnie turniej Halle. Widać, że mu się tu spodobało, bo w pierwszej rundzie rozgromił Gimeno-Travera 6-1, 6-2, a w drugiej pokonał samego Gaela Monfilsa, podobno Francuz zmagał się z jakąś drobną kontuzją, ale gdyby tak na prawdę mu mocno przeszkadzała, to by skreczował, albo nie wystartował w tym turnieju. Schuettler sobie kompletnie nie radził na clayu, przegrywał z najsłabszymi zawodnikami w każdym turnieju, jednak jak doskonale wiemy, gdy wraca na trawę to odżywa, zauważyłem to po nim już rok temu. Warto dodać, że 2 lata temu zaliczył półfinał Wimbledonu, także to jest dla niego również doskonała laurka. Był jeszcze kiedyś (7 lat temu) w finale Australian Open, ale o tym to już należy zapomnieć, to dość wiekowy gracz, aczkolwiek widać chęć do gry. Richard Gasquet natomiast po dość udanym sezonie na mączce wraca na trawkę, to też jego mocna strona, gdyż był w 2007 roku w półfinale, gdzie przegrał z Rogerem Federerem. Pokonywał tutaj wielkich graczy, jednak ten turniej jest jego pierwszym na grassie od 2008 roku, także nie ma wielkiego obycia. Wygrał na tym turnieju z Nishikorim i Ramem, z tym pierwszym 6:3, 6:3, a z Amerykaninem 6:3, 7:5. Także nie były to jakieś zwycięstwa z przytupem, ale najważniejsze wygrane, a nie styl. Sądzę, że warto chwytać wysoki kurs na Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 11.06.2010 12:00

Spotkanie: Hewitt, L - Beck, Andreas

Typ: 2

Kurs: 4.2

Bukmacher: Unibet

 

Dzisiaj w pierwszym meczu na turnieju Halle zmierzy się gospodarz Andreas Beck z Lleytonem Hewittem. Faworytem jest Australijczyk, aczkolwiek ja tutaj szukam niespodzianki. Obaj lubią grass i przyzwoicie tutaj grają, Andi ma tutaj bilans 9-6, natomiast Kangurek 44-14. Jednak ten drugi ma generalnie zdecydowanie większe doświadczenie, dlatego tyle meczy i tyle zwycięstw. Ciekawostką jest fakt, że Niemiec dochodził na tym turnieju zawsze do 2 rundy, a w kolejnej odchodził. Czas najwyższy to zmienić i wygrać z bardzo mocnym rywalem. Będzie miał ze sobą publiczność, która poniosła już na przykład do zwycięstwa Nicolasa Kiefera z Michaiłem Jużnym, Kiefiego wszyscy skazywali na pożarcie, a tutaj niespodzianka, tutaj jest identycznie taka sama sytuacja. Wtedy też stawiałem na underdoga, z Beckiem jest podobnie i jak to może nie wejść? Andreas sobie poradził w pierwszej rundzie z Stakhovskym 6-1, 7-5, a w kolejnej z wspominanym wcześniej Kieferem, który grał na prawdę świetnie 6-2, 3-6, 7-6. Hewitt nie miał większych problemów ze swoimi rywalami, bowiem urwali mu łącznie 10 gemów, najpierw Luczak 6-2, 6-2, a potem pewnie zwyciężył De Bakkera w obu setach do 3. Takie wygrane na pewno dają u niektórych nawet zbyt dużo pewności siebie, co przynosi potem nieoczekiwane porażki, na to też dziś liczę. Mój faworyt w rankingu ATP okupuje 76 miejsce, a Hewitt jest 44 oczka wyżej. To jednak nie gra, a serce do walki. Liczę na to, że Beck tego meczu nie przegra w szatni, jak uda mu się dobrze wyjść psychicznie do tego meczu to musi być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 12.06.2010 12:00

Spotkanie: Riske A. v Sharapova M. (pierwszy set)

Typ: 1

Kurs: 4.0

Bukmacher: Gamebookers

 

To chyba moje jedno z ostatnich, a jak nie wejdzie to być może ostatnie typowanie tenisa w tym miesiącu. Ostatnio same pudła, a przecież mamy obecnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Powróćmy do tematu. Sharapova w tym turnieju wygrywa z swoimi rywalkami zdecydowanie, jednak nie miała żadnej wybitnej przeciwniczki w sumie. Teraz teoretycznie też nie powinna mieć trudno, gdyż zmierzy się z Alison Riske, która w rankingu WTA zajmuje 185 miejsce, dla porównania Rosjanka jest 168 pozycji wyżej. Jednak Amerykanka miała w przeciwności do Mashy bardzo ciężką drabinkę, co na pewno jest na plus dla jej samej. Troszkę statystyk teraz zobaczmy. Zacznijmy od faworytki, która na trawiastych kortach miała przyjemność grać 3 rundy, jedną mniej od rywalki. Sam początek i Mattek-Sands 6-0, 6-3, następnie Alla Kudryavtseva, która zdołała ugrać w pierwszym secie 3 gemy, a w drugim do 1. W walce o półfinał los jej przyniósł Karatantchevą, która nie miała broni na utytułowaną przeciwniczkę i doznała porażki 2-6, 4-6. Z kolei Riske miała potyczki z Zahlavovą (7-6, 4-6, 6-0), potem już ciężej, bo Aleksandra Wozniak, jednak i ona nie straszna (6-2, 6-4), dzień później Anna Chakvetadze (4-6, 7-5, 6-1). Dzisiaj, była kolejny raz underdogiem, a mimo to sprawiła ogromną niespodziankę i dotychczasowy życiowy sukces wygrywając z Yaniną Wickmayer 6-7, 6-4, 6-3. Alison to bardzo młoda zawodniczka z rocznika 1990. Warto zaznaczyć, że wcześniej czy na clayu, czy hardzie nie radziła sobie najlepiej odpadając w 1 rundach, a teraz nagle półfinał, to spore zaskoczenie dla wszystkich. To tenisistka typowo grassowa. By chcieć wygrać z Sharapovą, to trzeba przede wszystkim dobrze zacząć, tak jak to zrobiła Kudryavtseva, która już wygrywała 3-1 w pierwszym secie i miała już piłkę na 4-1, gdyby to wygrała to pewnie byłoby zdecydowanie lepiej, a tak to wszyscy wiedzą jak jest. Sądzę, że jest to zawodniczka, która jest w stanie zrobić kolejną mega-niespodziankę. Często jest jednak tak, że młode zawodniczki wygrywają pierwszego seta, potem się podpalają i już jest po ptakach, tego też nie wykluczam, mimo wszystko wierzę w tą młodziutką Amerykankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Becker - Hewitt over 22.5 1.85 Expekt

 

Pierwszy tydzień turniejów na kortach trawiastych, dzisiaj na turniejach ATP w Halle i Quenn's rozgrywane będą półfinały. Ciekawie zapowiada się spotkanie Hewitta z Beckerem. Obaj na trawie czują się znakomicie, Australijczyk ma bilans 93-23 na tej nawierzchni, Niemiec 14-12. W rankingu ATP Hewitt jest 32, a Becker 52. Jest to pierwszy występ Australijczyka w tym turnieju, Becker najlepszy występ zanotował w zeszlym roku, odpadając w ćwierćfinale. Faworytem jest Hewitt jednak Becker prezentuje się także w tym turnieju znakomicie (pokonał mi.in. Davydenkę, do tej pory nie stracił w turnieju seta) , dlatego liczę na wyrównane spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 13.06.2010 13:00

Spotkanie: Federer, R - Hewitt, L

Typ: 2

Kurs: 6.25

Bukmacher: Unibet

 

Już dzisiaj o godzinie 13:00 odbędzie się finał turnieju w Halle. Będzie on na pewno świetny, najlepszy z możliwych, zakładałem w sumie przed turniejem, że tak może być po drabince obu Panów. Dlaczego zakładam porażkę Rogera Federera na tym turnieju? Jest kilka argumentów za tym przemawiających, po pierwsze Szwajcar najbardziej się mobilizuje na Wielkie Szlemy, a już niedługo będziemy mieli przyjemność podziwiać gwiazdy na Wimbledonie. Zresztą na tym turnieju też nie radził sobie tak wyśmienicie jak można by było to przewidzieć, a grał z zawodnikami zdecydowanie gorszymi od dzisiejszego rywala. Lleyton dysponuje na tym turnieju świetnym serwisem, ma bardzo dobry procent wygrywanych 1 i 2 piłek, jest go na prawdę ciężko złamać i nawet Roger z tym będzie miał z pewnością problemy. Zastanawiałem się nad zagraniem zwycięstwo 1 set przez Australijczyka, aczkolwiek zrezygnowałem bo różnie może być, ale kurs na zwycięstwo 6.25 to na prawdę spora przesada, być może przegra, ale co do ugrania 1 seta to jestem prawie pewien na 100%. Co do gorszej formy Federera na turniejach mniejszej rangi udowadnia chociaż sezon na clayu, gdzie przed Roland Garros na turniejach takich jak Estoril grał tylko dla ogrania. Przegrał tam z takimi zawodnikami jak Montanes czy Gulbis, a wiadomo, że normalnie by nigdy takiego czegoś nie doznał, gra może na 50%. Tutaj też to widać, rywale mają przynajmniej po kilka szans na przełamań w ciągu meczu, jednak nie wykorzystują tego, jestem pewien, że Lleyton nie będzie się cackał. Na tej imprezie 2 rankingowa wygrywała z Nieminenem 6-4, 6-4, Fallą 6-1, 6-2, Kohlschreiber 7-5, 6-3 i ostatnia runda Petzschner 7-6, 6-4. Jak widzimy z średnimi tenisistami miał trochę problemów bo tutaj ważyło 1 przełamanie przeważnie. Natomiast Hewitt ogrywał Luczaka 6-2, 6-2, De Bakkera 6-3, 6-3, Becka 7-6, 6-1 i Beckera 6-7, 7-6, 6-2. Po tych statystykach można więc powiedzieć, że miał jedynie problemy z Beckerem. Nie sądzę by tutaj Lleyton "eye of the tiger" Hewitt przegrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...