Skocz do zawartości

ATP: Madryt; WTA: Madryt


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MADRYT

 

A51DC93893D24A4D983D9AC1F9268343.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Madryt, Hiszpania

Ranga: ATP World Tour Masters 1000

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €2,835,000

Strona oficjalna: http://en.madrid-open.com/'>http://en.madrid-open.com/

 

 

 

WTA - MADRYT

 

A51DC93893D24A4D983D9AC1F9268343.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Madryt, Hiszpania

Uczestników: S-60, D-28

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $4,500,000

Strona oficjalna: http://en.madrid-open.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mecz: Dulgheru A. - Czink M.

Data: 09-05-10 13:30

Typ: 2

Kurs: 4.00

Bukmacher: Expekt

 

Analiza: Dzisiaj koło godziny 14:00 na kort w Mardycie wybiegną dwie porównywalne zawodniczki, a są nimi pochodząca zRumunii Dulgheru oraz WęgierkaMelinda Czink. Bukmacherzy w roli zdecydowanego faworyta stawiają tą pierwszą, jednak ja zaryzykuje i postawię na Czink. Kurs bardzo atrakcyjny. Dulgheru to zawodniczka, która do WTA weszła dzięki dobremu występowi podczas zeszłorocznego turnieju w Warszawie. Pamiętam jej ambtną grę, i porównując ją aktualną formę z zeszlego roku, można śmiało powiedzieć, że poczyniła ogromny postęp i ciągle pnie się ku górze. Dulgheru w ostatnich turniejach notowała dobre wyniki. Udało jej się pokonać m.in. takie zawodniczki jak Dinara Safina czySara Errani. Trzyma stałą dobrą formę, jednak dzisiaj przyjdzie jej grać przeciwko nieco lepszej Czink, która całkowicie zgubiła formę i nie może się przełamać. Od turnieju w Miami, gdzie odpadła w drugiej rundzie, nie potrafi przebrnąć nieco dalej zatrzymując się zawsze na jej pierwszym meczu na danym turnieju. Przegrywała kolejno z: Marią kirilenko, Dominiką Cibulkovą, Michaelą Krajicek, Renatą Voracova i Stefanie Voegele. Dzisiaj jej rywalka napewno nie odpuści tego spotkania i będzie grać ambitnie, więc jeśli Czink chce wygrać, musi w końcu udowodnić swoją wartość. Jak dla mnie dzisiaj Czink się przełamie, może pomoże jej w tym Dulgheru, która może się już czuć nieco zmęczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Almagro Nicolas - Troicki Viktor

Data: 10.05.2010 19:30

Typ: 2:1

Kurs: 4.00

Bukmacher: Expekt

 

Analiza: Spotkanie tenisowe w Madrycie pomiędzy 36, a 39 zawodnikiem w rankingu ATP. Chodzi mi tu o pare Almagro N. - Troicki V. Według mnie niepewne zwycięstwo w trzech setach odniesie tutaj Hiszpan Nicolas Almagro.Mój faworyt swój ostatni występ zanotował podczas turnieju w Monachium, gdzie odpadł w trzeciej rundzie przegrywając w trzech setach z Ciliciem. W pierwszej rundzie pokonał Kristofa Vligena, a w drugiej rundzie odprawił z kwitkiem KevinaAndersona, wygrywając w trzech setach. Troicki zajmuje świetne miejsce w rankingu, jednak dzisiaj nie ma większych szans. Almagro jest naprawdę dobry i gra przed własną publicznością. Jego ostatnie występy to udany turniej w Belgradzie, gdzie pokonał w pierwszej rundzie Ivana Navarro 6:4, 6:0, następnie wygrał bez problemów z Florentem Serrą, ogrywając rywala 6:0 6:1. Przegrał w ćwierćfinale z Stanislawem Wawrinką 5:7, 7:6, 6:7. Odbyło się jedno spotkanie pomiędzy tymi zawodnikami head to head. Górą wtedy był Hiszpan Almagro, pokonując Troickiego po jego kreczu. Dzisiaj mecz może być zacięty, jednak nieznacznie lepszy okaże się Hiszpan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulgheru A. - Safarova L. typ 2 - 1,85

 

Luśka ostatnio bardzo ładnie gra. Wiadomo, że mączka to jej królestwo, do tego przyszła forma. A zawodniczka to niewygodna ze względu na grę lewą ręką i zabójczy forehand. Ograła ostatnio Pennettę, Radwańską, Wozniacki i Szarapovą. Nazwiska robią wrażenie, forma szczególnie Agnieszki i Maryśki raczej nie bardzo. Ale nikt bez formy takich zawodniczek nie ogra. Luśka jest w gazie. Rumunka ograła niby Safinę i Dementievą. Ale Safina wróciła po długiej przerwie, a Jelena ma spory dołek. Dla mnie jednoznacznie Czeszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulgheru A. - Safarova L. typ 2 - 1,85 :t:

 

Jankovic J. - Rezai A. (-1.5/+1.5) typ 1 - 1,55

 

Wczoraj oglądałem zarówno spotkanie Rezai jak i Jankovic. Jelena śmiga ładnie, Medina nie miała żadnych szans. W grze Serbki wróciła przede wszystkim dynamika i dokładność. Kątowo rozrzucał Hiszpankę świetnie, do tego widać było sporą pewność w jej grze. Rezai zaskoczyła również na plus. Jak na nią popełniała mało błędów grając, jak to ma w zwyczaju, na sporym ryzyku. Ale jakby na to nie patrzeć to Medina i Aravane prezentują poziom bardzo podobny. Style gry różne, ale ogólnie poziom ten sam. Bezdyskusyjne 2:0 do Jankovic w godzinkę z prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenis, ATP Madryt, godz: 21:15

Spotkanie: Andy Murray - David Ferrer

Typ: 2

Kurs: 1,63

Bukmacher: Tobet

 

Dziś o godzinie około 21:15 ( Zawodnicy wchodzą odrazu po zakończeniu meczu Federera z Gulbisem) Hiszpan David Ferrer podejmie na "własnej ziemi" Szkota Andy'ego Murray'a. Andy to 4 rakieta świata lecz już długo nie udaje mu się odnaleźć dawnej formy. Ferrer poczynił naprawdę duży postęp i to zaowocowało że przesunął się na aż 12 pozycje, na ten przykład można dać jego ostatnie wyniki z turniejów: w MonteCarlo półfinał przegrany z przyszłym zwycięzca tego turnieju Rafaelem Nadalem, w Barcelonia gdzie również dotarł do półfinału i tam tak samo jak w turnieju w MonteCarlo przegrał z przyszłym zwycięzca tego turnieju Fernando Verdasco, w Rzymie również przegrał lecz dopiero w finale gdzie musiał oddać pokłon swojemu rodakowi Rafie Nadalowi. W tym turnieju radzi sobie dobrze, pierwszą rundę przeszedł bardzo pewnie bowiem wygrał z Chardym 6-3 7-6, w nastepnej drugiej miał nieco problemów z Cypryjczykiem Bagdathisem gdzie trzeba było 3 setów aby wygrał Hiszpan warto dodać że Baghdatis miał już serwis na mecz przy stanie 5:4. Andy Murray w MonteCarlo odpadł w 1 rundzie gdzie dostał solidne baty od Philipa . Kohlschreiber'a 6-1 6-2, w Rzymie odpadł w 2 rundzie własnie z Davidem Ferrerem który gładko ograł Szkota 6-3 6-4. Myślę że w tym meczu może być podobnie i stawiam na zwycięstwo Hiszpania a dla odważniejszych polecam granie dokładnego wyniku 0:2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...