Skocz do zawartości

ATP: Barcelona


duncan

Rekomendowane odpowiedzi


Peter Luczak - Ernests Gulbis 1 2.63 :??:

 

 

nie znam sie zbytnio na tenisie, ale patrzac na staty to kurs przesadzony na moje oko.. Gulbis na clayu nie grywa za dużo, w zeszłym roku zaledwie 8spotkań z czego tylko dwa wygrał. 5 dni temu Wawrinka go rozjechał izi.

Luczak grywa dużo więcej na tej nawierzchni, no tylko że głownie w jakis challengerach ogrywa pionków %-) ale ma juz swoje lata, doświadczenie duże, może to wystarczy :p

 

może wypowie się ktoś znający na rzeczy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Luczak - Ernests Gulbis 1 2.63 :??:

 

 

nie znam sie zbytnio na tenisie, ale patrzac na staty to kurs przesadzony na moje oko.. Gulbis na clayu nie grywa za dużo, w zeszłym roku zaledwie 8spotkań z czego tylko dwa wygrał. 5 dni temu Wawrinka go rozjechał izi.

Luczak grywa dużo więcej na tej nawierzchni, no tylko że głownie w jakis challengerach ogrywa pionków %-) ale ma juz swoje lata, doświadczenie duże, może to wystarczy :p

 

może wypowie się ktoś znający na rzeczy? :D

 

tak naprawdę we wszystkich elementach tenisowych przeważa Łotysz. Serwis,backhand,forehand kiepsko u niego jedynie z psychika. Spotkanie tak naprawde zalezne od jednego zawodnika:Gulbisa ktory talentem i umiejetnosciami przewyza Kangura o kilka stopni. Kangura mialem okazje widziec 2 tygodnie temu w pojedynku ze Starace i trzeba przyznac ze jest to dosc ograniczony zawodnik ktory zdobywa pkt. w wiekszosci dzieki serwisowi ktory konczy mu akcje lub ustawia w wymianie badz forehandowi ktory jest grozny ale nieregularny, o backhandzie nie bede sie wypowiadac bo na range ATP to on nie zasluguje %-) . Duzo zalezy od formy Lotysza i jak podejdzie do tego spotkania oraz jak bedzie siedziec 1 i 2 serwis (jak sie wkurzy to zacznie DF-ami rzucac). To ze Ernest grac potrafi na clayu pokazal niejednokrotnie m.in w zacietym pojedynku na RG z Djokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanescu - Beck 1 1.30 oraz 1.65 2:0

Raczej izi. Drakula na cegle zawsze notował dobre wyniki i tym razem to potwierdza. Ostatnio final w Casablance ktory nie byl mocno obsadzony ale zeby dojsc do finalu cos trzeba prezentowac :p . Rumun dobry serw, swietny forehand i niesamowicie duzo zagrac w linie %-) . Z drugiej strony mamy Becka ktory w tym sezonie nie odniosl jeszcze zwyciestwa %-). Co mozna o Becku powiedziec: dobry serwis, mocny forehand i kiepski backhand oraz bardzo kiepskie umiejetnosci returnujace, Niemiec jest lekko mozolny i flegmatyczny jesli szybko nie wypracuje sobie przewagi podczas wymiany to najczesciej ja przegrywa. A jesli do tego dodamy kiepska forme to faworyt wydaje sie tylko jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

ATP Barcelona, g. 17:55

Spotkanie: Juan Ignacio Chela - Robin Soderling

Typ: Soderling 2-0

Kurs: 1,75

Bukmacher: Betsafe

 

Dla Szweda będzie to pierwszy pojedynek w tym turnieju, ponieważ miał wolne w pierwszej rundzie. Chela pokonał w pierwszym spotkaniu Krajinovic'a 6-1 6-4. W bezpośrednich meczach jest 4-1 dla Soderlinga. Na clay'u jest 2-1 dla Szweda. Ostatnie spotkanie miało miejsce w 2007 roku podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Niemczech, rozegrane zostało na clay'u i Soderling wygrał łatwo 6-1 6-4. W ostatnim sezonie Robin zaskoczył wszystkich podczas występu na Rolland Garros, gdzie dotarł do finału, pokonując po drodze Nadala. Pokazał, że dojrzał jako tenisista i jest groźny na każdej nawierzchni. Ma 25 lat, Chela 30 lat. Obaj mają zbliżone warunki fizyczne, Soderling 193 cm i 87 kg, Chela 190 cm 75 kg. W rankingu ATP zdecydowanie wyżej jest Szwed, który zajmuje ósmą pozycję, Argentyńczyk jest 53. Soderling ostatnio grał w Miami i przegrał w 1/2 finału z rewelacyjnie grających Berdychem 2-6 2-6. Chela ostatnio wygrał turniej w Houston, gdzie w finale wygrał z Querrey'em. Na clay'u o wiele bardziej doświadczony jest Chela, który ma bilans 154-106, zdobył 5 tytułów na tej nawierzchni. Soderling na clay'u ma bilans 49-41, wygrał 1 turniej. Obaj są praworęczni. Chela nie nalezy do zawodnikó grających jakiś bardzo wyszukany tenis, opiera się on na wymianach z głębi kortu, serwis średni. Soderling ma o wiele lepszy serwis i niesamowity forehand, co w wymianach może dać mu zdecydowana przewagę. Soderling nie lubi bardzo technicznego tenisa, gdy często zmieniane jest tempo gry, dużo drop-shotów, biegów do siatki. Według mnie tenis Cheli będzie idealnie pasował Szwedowi, tym bardziej, że on sam jest zdecydowanie lepszym graczem niż jeszcze 2 lata temu. Zdobył niezbędne doświadczenie, posłużyła mu praca z Magnusem Normanem. Według mnie Soderling wygra to spotkanie w dwóch setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 Apr 2010, 16:00

Spotkanie: Bolelli Simone - Martin Alberto

Typ 1

Kurs: 1.60

Bukmacher: Expekt

 

Analiza: Mecz drugiej rundy pomiędzy Włochem Simone Boleli, a Hiszpanem Albertem Martinem. Bedzie to ich pierwsze spotkanie. Wczoraj Boleli sprawił dużą niespodziankę, bo wyeliminował T.Robredo. Hiszpan skreczował, ale Boleli miał mecz w kieszeni. Natomiast Hiszpan wyeliminował Kukushkin Mikhail z Kazachstanu w dwóch setach. Niektórych dziwi tak słaby ranking Boleliego, bo zajmuje dopiero 143 miejsce w rankingu. Ale trzeba mieć na uwadze, że to gracz typowy na nawierzchnie ceglastą. Na której sprawa największe niespodzianki. A sezon na mączce dopiero ruszył więc myślę, że Włoch wskoczy do 100 setki i się tam uplasuje. Dzisiejszego przeciwnika powinien pokonać w dwóch setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się takiego kursu na Verdasco. Osobiście wystawiłem kursy 1,7 dla Verdasco a potem zmieniłem na 1,6, a tymczasem widzę 2,3. Dziwne to nawet pomimo tego, że są argumenty aby grać przeciwko niemu. Niepierwszy raz Verdasco jest niedoceniany. W San Jose grał kiepsko, a tymczasem wygrał w finale z Roddickiem (na amerykańskim hardzie) kiedy to kurs na niego był bliski 3. W Miami grał kiepsko, męczył się z Melzerem. W następnym meczu przeciwko Cilicowi miał kurs ok 2,3. Wygrał znów, choć miał niby przegrać. I pod tym względem wygląda zupełnie jak Murray - wygląda na to, że popłynie w następnym meczu, a tymczasem wygrywa. Podobnie jak Murray, jest jednym z najbardziej mylących graczy. Owszem, podwójne błędy serwisowe w ważnych momentach produkuje niemal seryjnie, ale oprócz tego gra też asy i niemożliwe winnersy obok tych podwójnych błędów serwisowych. To on jest w tym meczu graczem, który jest w pierwszej dziesiątce ATP. To on jest tutaj tym, który prowadzi w statystyce H2H 5-2 na clayu z Ferrerem. Ferrer zmiótł Bellucciego z kortu dziś, ale bronił 2 break pointy w swoim pierwszym gemie serwisowym, i, o ile pamiętam, też jednego w kolejnym swoim gemie serwisowym. Mimo, że wynik nie wskazuje na to, mecz był cały czas na krawędzi. Bellucci był niestety zbyt zmęczony aby wygrać. Miał bąble na stopach, w ważnych momentach był za bardzo pasywny i generalnie nie miał za bardzo jak wygrać z Ferrerm,, który świetne zagrania przeplatał z beznadziejnymi. Dużo w tym meczu było równowag i to wcale nie przy serwisie Bellucciego, dużo break pointów, dużo błędów. Verdasco będzie o wiele trudniejszym przeciwnikiem dla Ferrera niż Bellucci. Ferrer wygrał łatwiutko (wg. wyniku) z Brazylijczykiem, ale takie zwycięstwa są zbyt łatwe i ile razy taki wynik widzę, to mam do niego dystans, bo nie można mieć zbył łatwych przeciwników i zbyt łatwych celów. Nie widzę ani jednego argumentu aby Ferrer był tu faworytem. Dla mnie pełna stawka.

 

Ferrer - Verdasco 2 2,32 (pinnacle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle ze nie popieram tego typu. ok jest on kuszacy, hmm mowisz ze nie ma argumentu na to ze Ferrer wygra, moim zdaniem przykladowym argumentem jest to ze przegral on w tym roku na clayu 3 razy , 2 mecze z nadalem i 1 z Ferrero. A co do Verdasco , to tak zgadzam sie odnosi zwyciestwa , potrafi w najwazniejszych momentach pokazac klase, ale czy tego nie portrafi David??? na samym starcie skreslasz szanse Ferrera a ja jestem zdania na 2-0 dla niego wlasnie , choc spodziewam sie swietnego widowiska , wielu dlugich wymian . To i tak jak dla mnie 2-0 dl Davida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Ferrer David - Verdasco Fernando

Typ:2

Kurs: 2.19

Bukmacher: Bwin

Godzina: 13:30

 

Analiza: Pierwszy połfinał turnieju w Barcelonie, w którym zostanie rozegrany mecz pomiędzy zawodnikami z Hiszpani. Pierwszy z nich to obecnie numer 9 V. Ferdasco, którym po Australian Open 2009 i wygranym pucharze Devisa w 2008r stał się gwiazdą narodową. Jego rodak D.Ferrer też jest ważna postacią w hiszpańskim tenisie. Jednak w ostatnim czasie bardzo zgasł. Wielka forma z końcówki sezonu 2007 znikła. I Hiszpan z pozycji nr 4 spadał na dół. Jednak powoli zaczyna grac coraz lepiej. Dzisiejszy ich mecz będzie 10 konfrontacja tych tenisistów, aż 9 razy wygrał Verdasco z czego 2 ostanie mecze. Ferrer w Barcelonie idzie jak burza odprawił dwóch tenisistów ze stanem 6-0 w secie. Verdasco bardzo podobnie małe problemy z J.Melzerem w 3 rundzie, ale ostatecznie znalazł się w półfinale. Jednak uważam, że Verdasco w zadnym z dotychczasowym pojedynków nie zagrał na 100% w przeciwieństwie do Ferrera. Który od początku turnieju gra z pełnym zangażowaniem. Dzisiejszy mecz nie będzie tylko rewalizacja o punkty i pieniądze, ale równiez o miejsce w narodowej kadrze pucharu Devisa. Obecnie to Ferrer z Nadalem są wystawiani przez P.Ribe, który śledzi na tybunach zmagania tenisistów. Myślę, że Verdasco powinien spokojnie pokonac Ferrera, bo za nim przemawia większośc tenisowym argumentów. Mocniejszy forhend i behend, jak i bardziej niebezpieczny serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy ich mecz będzie 10 konfrontacja tych tenisistów, aż 9 razy wygrał Verdasco z czego 2 ostanie mecze.

 

bzdura niesamowita :zdegustowany:

 

Jednak uważam, że Verdasco w zadnym z dotychczasowym pojedynków nie zagrał na 100% w przeciwieństwie do Ferrera.

 

:k: tego to juz nawet nie skomentuje.

 

Obecnie to Ferrer z Nadalem są wystawiani przez P.Ribe, który śledzi na tybunach zmagania tenisistów.

 

Kto to KUR** jest P.Ribe ???? Kapitanem reprezentacji Hiszpanii w Davis Cupie jest Alberto Costa i to on wybiera skład. No chyba ze cos sie zmienilo albo chodzi ci o jakis inny turniej czy dyscypline sportowa , to wtedy zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle ze nie popieram tego typu. ok jest on kuszacy, hmm mowisz ze nie ma argumentu na to ze Ferrer wygra, moim zdaniem przykladowym argumentem jest to ze przegral on w tym roku na clayu 3 razy , 2 mecze z nadalem i 1 z Ferrero. A co do Verdasco , to tak zgadzam sie odnosi zwyciestwa , potrafi w najwazniejszych momentach pokazac klase, ale czy tego nie portrafi David??? na samym starcie skreslasz szanse Ferrera a ja jestem zdania na 2-0 dla niego wlasnie , choc spodziewam sie swietnego widowiska , wielu dlugich wymian . To i tak jak dla mnie 2-0 dl Davida :)

Ferrer nie pokonał nikogo z pierwszej dziesiątki w tym sezonie, ani na clayu ani na hardzie. Verdasco dmuchnął już Djokovia (nr 2, dwa razy), Tsongę (nr 10) i Roddicka (nr 7). Do tego Cilica, który jest pierwszy poza dziesiątką (nr 11). Przepraszam, że zamknąłem dyskusję ;)

 

Dzisiejszy ich mecz będzie 10 konfrontacja tych tenisistów, aż 9 razy wygrał Verdasco z czego 2 ostanie mecze.

 

bzdura niesamowita :zdegustowany:

Jako Hiszpanie pewnie spotkali się nawet więcej razy u siebie przed zaawansowanym etapem kariery zawodowej. Ale nie zmienia to faktu, że Ferrer wygrał 3 mecze co najmniej.

 

Mój typ wyniku: 6-2 6-4 dla Verdasco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer nie pokonał nikogo z pierwszej dziesiątki w tym sezonie, ani na clayu ani na hardzie. Verdasco dmuchnął już Djokovia (nr 2, dwa razy), Tsongę (nr 10) i Roddicka (nr 7). Do tego Cilica, który jest pierwszy poza dziesiątką (nr 11). Przepraszam, że zamknąłem dyskusję ;)

 

Nie przesadzaj sa argumenty za Fernando i za Davidem. Fernando bije o wiele mocniej pilki ale przeklada sie to na jego regularnosc, jesli dodamy do tego zmeczenie po MC, niezla regularnosc Ferrera i jego stalowe pluca faworyta trudno wskazac ale kurs 2.32 ma niezle value. Wiecej zalezy od Verdasco ale David jesli wzniesie na wyzyny moze to spokojnie wygrac. A przywoływanie wyników z poczatku roku przynajmniej dla mnie nie sa az taka duza wytyczna formy. Rozpoczelismy 2 tygodnie temu sezon clayowy (nie licze Ameryki Poludniowej) i trzeba brac pod uwage fakt w jakiej formie sa obaj panowie na maczce tu i teraz, co bylo na poczatku roku jest mniej wazne. Po MC obaj spisali sie niezle, roznica jedynie w tym ze David trafil na Nadala w 1/2, Verdasco w finale i co ciekawe to Ferrer wygral 6gemow z Nadalem przy 1 gemie Fernanda z Nadalem. Mecz z serii 50/50 w ktorej niezwykle duzo zalezy od glowki(czyt.psychiki) Fernando ktory na korcie akcje fenomenalne przeplata ze szkolnymi błędami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer nie pokonał nikogo z pierwszej dziesiątki w tym sezonie, ani na clayu ani na hardzie. Verdasco dmuchnął już Djokovia (nr 2, dwa razy), Tsongę (nr 10) i Roddicka (nr 7). Do tego Cilica, który jest pierwszy poza dziesiątką (nr 11). Przepraszam, że zamknąłem dyskusję
ok zgodze sie pokonal Djoko ale serb nie specializuje sie w grze na clayu tylko korty twarde ewentualnie trawa. Zgodze sie takaze z kims tam ze Verdasco ma mozny forhend ale co z tego??? Jezeli ktos gral w tenisa na clayu to wie ze tam nie sila sie liczy a precyzja i spryt, a tego Ferrerowi jak wiadomo nei brakuje, i dodam obecnie od siebie ze jak dla mnie David jest mniejwiecej graczem pierwszej 5 jezeli chodzi o gre na tej nawiezchni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer nie pokonał nikogo z pierwszej dziesiątki w tym sezonie, ani na clayu ani na hardzie. Verdasco dmuchnął już Djokovia (nr 2, dwa razy), Tsongę (nr 10) i Roddicka (nr 7). Do tego Cilica, który jest pierwszy poza dziesiątką (nr 11). Przepraszam, że zamknąłem dyskusję
ok zgodze sie pokonal Djoko ale serb nie specializuje sie w grze na clayu tylko korty twarde ewentualnie trawa. Zgodze sie takaze z kims tam ze Verdasco ma mozny forhend ale co z tego??? Jezeli ktos gral w tenisa na clayu to wie ze tam nie sila sie liczy a precyzja i spryt, a tego Ferrerowi jak wiadomo nei brakuje, i dodam obecnie od siebie ze jak dla mnie David jest mniejwiecej graczem pierwszej 5 jezeli chodzi o gre na tej nawiezchni .

Verdasco akurat dmuchnął Djokovica także na hardzie. Tsongę dmuchnął tez na hardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer w tym roku to jest jest w czolowce... frajerow ktorzy przegrywaja wygrane mecze dzisiaj z Fernando, wczesniej z Ferrero

Sęk w tym, że to ani przez chwilę nie był dla niego wygrany mecz. Dlatego właśnie to Verdasco jest w pierwszej dziesiątce, a nie Ferrer. i właśnie dlatego staty H2H z pierwszą dziesiątką są ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...