Skocz do zawartości

ATP: Indian Wells; WTA: Indian Wells


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - INDIAN WELLS

 

DD0D702C569A4088ABEAF67C28ADAA80.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Indian Wells, USA

Ranga: ATP World Tour Masters 1000

Uczestników: S-96 D-32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $3,645,000

Strona oficjalna: http://www.bnpparibasopen.org/'>http://www.bnpparibasopen.org/

 

 

 

WTA - INDIAN WELLS

 

DD0D702C569A4088ABEAF67C28ADAA80.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Indian Wells, USA

Uczestników: S-96, D-32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $4,500,000

Strona oficjalna: http://www.bnpparibasopen.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


K.KIM-B.DABUL 1 1,7 Buk: Interwetten

 

Anliza:

Mecz decydującej rundy kwalifikacji do turnieju głównego .

Rozstawiony w kwalach podajże z 11 Amerykanin zagra z Dabulem , Argeńtynczykiem dla którego beton to nie najlepsza nawierzchnia.

Obaj panowie mieli dość łatwe przeprawy w wczorajszych spotkaniach Kim ograł B.Evansa tracąc 1 gema.... a to naprawdę godny podziwu wynik bo Evans nie ma najgorszego serwisu, lecz wczoraj to się nie sprawdziło.

Co do Dabula to bardzo dziwny zawodnik gra w tych chalengerach i potrafi zajść bardzo daleko , a czasami odpada z mało znanym zawodnikiem nie wiadomo dlaczego.

Kim to zdecydowanie bardziej doświadczony i stabilny zawodnik, 6 lat starszy od dzisiejszego swojego przeciwnika, jeżeli będzie mu siedział serwis tak jak we wczorajszym spotkaniu z Brendanem to nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Briana przed własną publicznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga Govortsova – Iveta Benesova

Typ: 1

Kurs: 1,6

Interwetten

 

Analiza:

 

W meczu pewną faworytką jest Białorusinka , która gra coraz lepszy tenis , ogrywa swoje przeciętne przeciwniczki a i coraz częściej potrafi walczyć z najlepszymi.

Przykład z Dubaju gdzie wygrała 2-0 z Schiavone.

Nie ma co ukrywać też że Olga ten sezon super też nie zaczęła bo przytrafiały jej się wpadki, chociażby pod koniec lutego w słabo obsadzonym Kuala Lampur przegrywa z słabą Rosjanką Rodionovą.

Benesova? baty baty od wszystkich prawie , ostatnio w Meksyku przegrała z tą coraz szybciej rozwijającą się Sevastovą , Iveta nie jest w formie i sądzę że po tym meczu to się nie zmieni. Dlatego jak najbardziej wygrana Olgi w meczu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troicki V. - Cuevas P. typ 1 - 1,40

 

Gramy na hardzie. I to jest podstawowy argument dla tego typu. Cuevas to bowiem zawodnik specjalizujący się w grze na mączce, a Troicki to specjalista od betonu. Tym, kto choć trochę interesuje się tenisem różnic w stylach gry nie trzeba tłumaczyć, podobnie jak nie trzeba wskazywać, jakie umiejętności trzeba posiadać, aby móc osiągać jakieś sukcesy na danej nawierzchni. W tej parze "specjalizacja" jest aż nadto widoczna. "Balonikowy" styl Urugwajczyka nie nadaje na szybkie nawierzchnie. Agresywna, oparta na serwisie gra Serba nie nadaje się na clay. Zresztą wystarczy spojrzeć, jakie turniej wybierali ci gracze ostatnio. Cuevas zagrał w Costa do Sauipe, Buenos Aires i Acapulco, czyli sama mączka. Troicki wystąpił w Zagrzebiu, Rotterdamie i Dubaju, czyli sam beton. Choćby nie wiem jak Urugwajczyk się starał, to nie da rady.

 

Ljubicic I. - Harrison R. typ 1 - 1,25

 

Ljuba już odbił się trochę od dna. Nie jest to jeszcze dawny Ivan, ale ten to już chyba nie powróci nigdy. W każdym razie jest lepiej, może będzie jeszcze lepiej, a na pewno jest wystarczająco do pokonania Harrisona. Amerykanin to przedstawiciel całej watahy tenisistów z tego kraju, którzy nic oprócz serwisu nie prezentują.

 

Pennetta F. - Kvitova P. typ 1 - 1,30

 

Flavii w taki spotkaniach można zaufać, bo to solidna zawodniczka, która poniżej pewnego poziomu nie schodzi. Kvitova z nikim szczególnym w tym roku nie wygrała, więc dlaczego miałoby się udać ograć Pennettę?

 

Ivanovic A. - Sevastova A. typ 2 - 2,20

 

Niespodzianki można poszukać w tej parze. Ana odkąd pewien Pan postanowił zmienić jej technikę serwowania zgubiła kompletnie formę. To jest taki dobitny przykład, jak złym prowadzeniem można zniszczyć świetnie zapowiadającą się zawodniczkę. Serbka dostaje lanie prawie od każdego i widać, że sztab już trochę stracił głowę i nie wie, co dalej począć. W grze Any bowiem przestaje funkcjonować coraz więcej rzeczy. Litwinka ograła ostatnio inną całkowicie zagubioną Serbkę, czyli Jelenę Janović. Z Ivanovic też się może udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troicki V. - Cuevas P. typ 1 - 1,40 :t:

Ljubicic I. - Harrison R. typ 1 - 1,25 :t:

Pennetta F. - Kvitova P. typ 1 - 1,30 :t:

Ivanovic A. - Sevastova A. typ 2 - 2,20 :t:

 

 

Baghdatis M. - Clement A. typ 1 - 1,30

 

Bagieta wrócił do niezłej gry. Nie jest to taka forma jak kiedyś, ale na Clementa wystarczy. Francuz już dość wiekowy, wielkiego tenisa nie gra.

 

Soderling R. - Korolev E. typ 1 - 1,25

 

Soda po problemach ze zdrowiem na początku sezonu znów zaczyna przypominać zawodnika z tamtego roku. Rosjanin gra bardzo monotonny tenis, taki Andreev tylko w dużo gorszym wydaniu. Soda to jednak tenisowa ekstraklasa.

 

Stepanek R. - Sela D. typ 1 - 1,25

 

Radek na hardzie jest niezwykle groźny. Może w szczytowej dyspozycji nie jest, ale gra poprawnie. Sela jeszcze długo nie zbliży się do jego poziomu.

 

Radwanska A. - Dulko G. typ 2 - 3,20

 

Dulko ograła Henin. Wyjścia są teraz dwa. Albo wybitnie trafiła z formą na ten turniej i będzie tu "czarnym koniem", albo miała "dzień konia" i teraz z hukiem wyleci. Kurs jednak w ogóle z kosmosu. Radwańska aż tak nie błyszczy w tym sezonie.

 

Wozniacki C. - Kirilenko M. typ 2 - 3,60

 

Kirilenko świetnie zaprezentowała się na AO. Zresztą to zawodniczka o ogromnym potencjale. Woźniacki przegrywała w tym roku z Peer czy Li, czyli zawodniczkami, którym grą Kirilenko na pewno potrafi dorównać. Po takim kursie warto.

 

Robredo T. - Stakhovsky S. typ 2 - 2,35

 

Robredo to kompletna padaka w tym roku. Stakhovsky już nie jeden raz udowadniał, że na hardzie potrafi nieźle zagrać. Taki czas nastał, że warto wykorzystywać każdą okazję na grę przeciwko Hiszpanowi.

 

Petrova N. - Peng S. typ 2 - 2,35

 

Chinki ogólnie w tym sezonie bardzo dobrze. Peng pokazała się najmnej, bo aż dwukrotnie na drodze stanęła rewelacyjna rodaczka Zheng. Z Petrova grała po koniec ubiegłego roku i nieznacznie jej uległa. Ale ogólnie Rosjanka gra katastrofalnie. Duże szanse, że Peng dziś zrewanżuje się za porażkę w Pekinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baghdatis M. - Clement A. typ 1 - 1,30 :t:

Soderling R. - Korolev E. typ 1 - 1,25 :t:

Stepanek R. - Sela D. typ 1 - 1,25 :n:

Radwanska A. - Dulko G. typ 2 - 3,20 :n:

Wozniacki C. - Kirilenko M. typ 2 - 3,60 :n:

Robredo T. - Stakhovsky S. typ 2 - 2,35 :n:

Petrova N. - Peng S. typ 2 - 2,35 :n:

 

Bywa i tak :bz:

 

 

 

Verdasco F. - Berdych T. typ 1 - 1,40

 

Berdych zasadniczo nikogo znaczącego w tym sezonie nie ograł. Verdasco dalej zalicza się do ścisłej światowej czołówki.

 

Ljubicic I. - Dabul B. typ 1 - 1,30

 

Ljuba w formie jest na tyle przyzwoitej, że z przeciwnikami tego pokroju radzi sobie bez problemów. Do tego Argentyńczyk to jednoznacznie kojarzy się z mączką nie betonem.

 

Clijsters K. - Kleybanova A. typ 1 - 1,20

 

Kim za szybko i za dobrze kątowo gra dla rosyjskiego wieloryba. Dla tych, co nigdy nie widzieli Kleybanovej donoszę, że z postury bardziej przypomina zawodniczkę od rzutu kulą niż tenisistkę.

 

Jankovic J. - Errani S. typ 2 - 3,60

 

Druga z Serbek (pierwsza to Ivanovic), która od dłuższego czasu dostaje lanie od każdego. Już nie z takimi zawodniczkami jak Errani Jelena w tym roku przegrywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...