Skocz do zawartości

ATP:Dubaj,Acapulco,Delray Beach, WTA:Acapulco,Kuala Lumpur


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - DUBAJ

 

AF70592EB1644E51BA4FF2B6E70709F8.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $1,619,500

Strona oficjalna: http://www.barclaysdubaitennischampionships.com/

 

 

ATP - ACAPULCO

 

4DE874AEBAF44886B1A60FE07907DC5C.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Acapulco, Meksyk

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $955,000

Strona oficjalna: http://abiertomextenis.com.mx/'>http://abiertomextenis.com.mx/

 

 

ATP - DELRAY BEACH

 

A6CCC501A4C54563B37F87FEE450C8C7.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Delray Beach, USA

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $442,500

Strona oficjalna: http://www.yellowtennisball.com/online/

 

 

WTA - ACAPULCO

 

4DE874AEBAF44886B1A60FE07907DC5C.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Acapulco, Meksyk

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://abiertomextenis.com.mx/

 

 

WTA - KUALA LUMPUR

 

mediumimage_1761.jpg

 

Miejsce: Kuala Lumpur, Malezja

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.malaysianwomensopen.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Youzhny M. - Lacko L. typ 1 - 1,30

 

Jużny ograł ostatnio Monfilsa i Djoko, forma chyba wreszcie wraca. No i też chciałoby się oglądać "Czarodzieja" takim, jak dwa, trzy lata temu. Technicznie to jeden z najlepszych graczy w całym turze. Lacko pojawił się zasadniczo znikąd. Widziałem go przez chwilę, to będzie pewnie "gwiazdka" kilku turniejów, w jego grze nie ma nic, czym mógłby podbić tenisowy świat. Jużny jest lepszy pod każdym względem.

Blake J. - Dent T. typ 1 - 1,40

W sumie to pojedynek już jakby nie patrzeć dwóch legend amerykańskiego tenisa. Jamesa przedstawiał nie będę, bo jego każdy typujący tenis kojarzy. Z Dent'em może być gorzej u wielu, bo jego świetność to lata 2002-2005, a więc dla niektórych to czasy, kiedy posiadanie dowodu osobistego pozostawało w odległej sferze marzeń, a na spacer chodziło się nie z dziewczyną a z mamą za rączkę :D A więc dla tych powiem, że Dent to typowy gracz szybkich nawierzchni, preferujący taktykę serve and volley. W szybkości serwisu wyprzedza go jedynie Roddick i Karlovic, urodził się w mieści, gdzie odbywa się dzisiejszy mecz. To tytułem wstępu. Co do wyniku, to zdecydowanie przychylam się na stronę Blake'a. James parę razy już w tym roku nieźle zagrał, Dent próbuje wrócić, ale niewiele z tego wychodzi.

 

Nieminen J. - Lorenzi P. typ 1 - 1,20

 

Ten Lorenzi jest dla mnie anonimowy. Nieminen za to jednoznacznie kojarzy się z solidnym graczem na hardzie.

 

Gonzalez F. - Querrey S. typ 1 - 1,15

 

Sam to tylko korty szybkie. Na clay'u nie ma czego szukać, szczególnie z takim "profesorem" tej nawierzchni jak Gonzalez.

 

Ferrer D. - Starace P. typ 1 - 1,20

 

Dużo gra Ferrer. No ale z kimś takim jak Starace przegrać nie wypada. Miał Włoch taki moment w swojej karierze całkiem niedawno, że wydawało się, że będzie już tylko lepiej. No ale wydawało się tylko...

 

Dulko G. - Hradecka L. typ 1 - 1,40

 

Dulko pod każdym względem lepsza. Hradecka nie może się wybić w singlu.

 

Tipsarevic J. - Seppi A. typ 2 - 2,10

 

Tipsarevic rozwija się zdecydowanie gorzej niż przypuszczałem. Obaj przegrywają prawie wszystko jak leci w tym roku. Janko powalczył tylko w challengerze u siebie. Seppi wydaje się tenisistą bardziej kompletnym.

 

Robredo T. - Bennetau J. typ 2 - 2,00

 

Robredo całkowicie bez formy. Julian świetny turniej zagrał w Marsylii. Jeśli tylko sił starczy Francuzowi, to nie powinien mieć większych problemów z Hiszpanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youzhny M. - Lacko L. typ 1 - 1,30 :t:

Blake J. - Dent T. typ 1 - 1,40 :t:

Nieminen J. - Lorenzi P. typ 1 - 1,20 :t:

Gonzalez F. - Querrey S. typ 1 - 1,15 :t:

Ferrer D. - Starace P. typ 1 - 1,20 :t:

Dulko G. - Hradecka L. typ 1 - 1,40 :t:

Tipsarevic J. - Seppi A. typ 2 - 2,10 :n:

Robredo T. - Bennetau J. typ 2 - 2,00 :n:

 

 

Robredo T. - Melzer J. typ 2 - 2,00

 

Konsekwentnie przeciwko Robredo. Wczoraj Julian nie dał rady, odbił się wyraźnie na jego dyspozycji długi turniej w Marsylii. Melzer nie jest na pewno w najwyższej formie, ale to solidny zawodnik. Generalnie typ nie na Austriaka, ale przeciwko Hiszpanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrero - Andreev typ 2 @2.6

 

Trzeba przyznać że ostanie 2 wygrane finały z przez JCF budzą szacunek i podziw. Jednak również trzeba przy tym zauważyć że Hiszpan gra już 3 tydzień z rzędu co może spowodować spore zmęczenie 30 letniego już zawodnika, a nie bez znaczenia jest też fakt że wyżej wspomniane występy na południowo-amerykańskiej mączce są pierwszymi tegorocznymi turniejami dla Ferrero, powracającego do tenisa po kolejnej już kontuzji. Hiszpan grał dobry, skuteczny tenis, może bez takiego błysku jak 6-7 lat temu gdy był nawet nr 1 na świecie, ale doświadczenie i odrobina szczęścia spowodowały że Juan Carlos ponownie mógł cieszyć się z turniejowych zwycięstw. Dziesiejszego wieczoru za przeciwnika będzie miał Andreeva. Igor ma dobry sezon, najpierw postraszył Federera na AO a teraz zalicza serię udanych występów w Ameryce Południowej na swojej ulubionej nawierzchni ziemnej. Umiejętności Rosjanin ma spore, grę opierając głownie na zabójczym forehandzie. Kurs zaproponowany przez buki uważam za spore value i wobec tego co powyżej napisałem, nie można przejść obok niego obojętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montanes A. - Cuevas P. 1 1,50 [expekt] - 8/10j

 

Kurs 1,5 nie powala, ale wydaje mi się, że tego meczu Montanes nie może przegrać. Grali ze sobą w zeszłym tygodniu i 2-0 [6-2; 6-2] wygrał Hiszpan. W przeciągu tak krótkiego czasu gra tych zawodników nie uległa zmianie, żaden z nich nie będzie specjalnie zmęczony. Albert w I rundzie ograł Gimeno-Travera, który ostatnimi czasy grał bardzo dobrze. Natomiast Pablo męczył się niesamowicie z przeciętnym Danielem. Wygrał w tie-breaku w 3 secie. Dla mnie zdecydowanym faworytem jest Montanes i polecam postawić.

 

Monaco J. - Chela J.I. 2 3,50 [boylesports] - 3/10j

 

Pojedynek dwóch Argentyńczyków, obaj preferują korty ziemne. Grali ze sobą już oficjalnie 7 razy, bilans 5-2 na korzyść Monaco. Ostatni pojedynek miał miejsce bardzo niedawno, dokładnie 5 dni temu. Wygrał Monaco, chociaż mecz był bardzo zacięty. Zapewne większe możliwości posiada właśnie on, ale nie jest w najwyższej formie, świadczy o tym choćby wczorajszy mecz z Martinem, który wygrał, ale z dużymi kłopotami. Chela w I rundzie pokonał Luczaka, był to dziwny mecz, obaj grali nierówno, ale to jednak Argentyńczyk wygrał. Dziś sądzę, że będzie wyrównany mecz, lekkim faworytem dla mnie jest Monaco, ale po kursie 3,5 na Chele warto zagrać.

Cornet A. - Hercog P. 1 1,83 [888sport] - 4/10j

 

Cornet to wielki talent, ale niestety nie "eksplodował", może jeszcze nie czas...Na pewno jest lepszą tenisistką od Hercog. Francuzka nic nie osiągnęła w tym sezonie, ale trzeba podkreślić, że ma pecha w losowaniach, przeważnie trafiła już w I czy II rundzie na mocną rywalkę. W tym turnieju obsada nie poraża, więc może coś więcej ugra. Przedwczoraj ograła Craybas i to w pięknym stylu, bo rywalka zdobyła zaledwie 4 gemy.

Polona Hercog to typ zawodniczki, która to co ma wygrać to raczej wygrywa, jednak jak trafi się ktoś lepszy to przeważnie nie daje rady. W I rundzie po ciężkim meczu ograła De Los Rios. Nie jest to zapewne nic nadzwyczajnego. CO do tego, która zawodniczka jest lepsza nie mam wątpliwości, jednak Cornet nie raz potrafiła rozczarować, mam nadzieje, że dziś mnie nie zawiedzie.

 

Fichman S. - Koryttseva M. 1 1,85 [expekt] - 5/10j

 

Pewnie większość z Was nie wie kim jest Fichman, nic dziwnego, ja też niedawno trochę dowiedziałem się o tej młodej dziewczynie. Ma 19 lat, była świetną juniorką, szczególnie w deblu odnosiła duże sukcesy. Jej najlepszą bronią jest świetna technika i serwis. Często trafia pierwszym podaniem, a co więcej ma duży procent wygranych piłek po pierwszym serwisie. W pierwszej rundzie nie dała najmniejszych szans Cirstea.

W ubiegłym tygodniu przegrała w I rundzie po zaciętym meczu z Kerber, która potem była finalistką turnieju.

Koryttseva w tym sezonie bez rewelacji, radzi sobie z rywalkami, które grają na jej poziomie. Żadnych przebłysków nie widać.

Uważam, że Kanadyjka powinna ten mecz wygrać. Świetnie czuje się w Meksyku, w dodatku zwycięstwo na dobrą rywalką na otwarcie powinno nastawić ja bojowo do dalszej walki.

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2010-02-25, 09:41 ]

witamy na forum, na pewno przyda nam się tu Twoja wiedza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robredo T. - Melzer J. typ 2 - 2,00 :t:

 

 

 

Karlovic I. - Brands D. typ 1 - 1,20

 

Z zawodnikami typu Brands Ivo nie zwykł ostatnimi czasy przegrywać. Zresztą co ten Chorwat niby osiągnął? Przegrywał wszytko jak leci w tym sezonie i pokonał przedwczoraj Grosjeana. Więc trochę licho.

 

Baghdatis M. - Berrer M. typ 1 - 1,45

 

Berrer ma serwis, ale zasadniczo to wszystko. Bagieta wraca drobnymi kroczkami do dobrego grania i z takimi przeciętnościami jak Niemiec raczej sobie radzi. Niby był Berrer w finale w Zagrzebiu, ale wystarczy spojrzeć na jego drabinkę, by zobaczyć, że nikogo wielkiego ograć nie musiał.

 

Blake J. - Haase R. typ 1 - 1,25

 

O powrocie do formy Blake'a pisałem już wielokrotnie, więc powtarzał się nie będę. W Robinie jeszcze rok czy dwa lata temu widziałem niezwykle utalentowanego grajka. Ale jakoś to wszystko mu się posypało i pewnego poziomu przeskoczyć nie może.

 

Gonzalez F. - Schwank E. typ 1 - 1,30

 

Męczy się trochę Fernando ostatnio, ale prawie wszystko wygrywa. Schwank to przeciętniak, na forehand Goznzaleza nie będzie miał antidotum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlovic I. - Brands D. typ 1 - 1,20

 

Z zawodnikami typu Brands Ivo nie zwykł ostatnimi czasy przegrywać. Zresztą co ten Niemiec niby osiągnął? Przegrywał wszytko jak leci w tym sezonie i pokonał przedwczoraj Grosjeana. Więc trochę licho.

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallovits E. - Fichman S. 2 1,83 [sportingbet] - 5/10j

 

Konsekwentnie gram na młodą Kanadyjkę. O jej grze pisałem już w poprzedniej analizie, więc nie ma sensu się powtarzać. Wczoraj tak jak się spodziewałem pewnie pokonała Koryttsevą. Myślę, że w tym turnieju może osiągnąć znacznie więcej, chociaż i tak jest już w fazie, gdzie nikt jej się nie spodziewał.

Dziś zagra z doświadczoną Rumunką - Ediną Gallovits. Wielką tenisistką ona nigdy nie była i pewnie nią już nie zostanie. Sukcesy odnosi w turniejach niższej rangi - ITF.

Przyznam szczerze, że jej wygrana wczoraj z Errani mnie zaskoczyła, ale z drugiej strony Włoszka jest bez formy, więc nie jest to nic wielkiego ją pokonać.

Większe predyspozycję ma Fichman. Do tego jest młoda i ambitna, dziś powinna wygrać i znaleźć się w półfinale, gdzie najprawdopodobniej czekać będzie sama Venus Williams. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlovic I. - Brands D. typ 1 - 1,20

 

Z zawodnikami typu Brands Ivo nie zwykł ostatnimi czasy przegrywać. Zresztą co ten Niemiec niby osiągnął? Przegrywał wszytko jak leci w tym sezonie i pokonał przedwczoraj Grosjeana. Więc trochę licho.

 

:p

 

Ale o co kaman, bo nie bardzo rozumiem %-). Pogrubiłeś Niemiec, więc wnoszę, że coś tu nie tak. Ale z tego, co wiem to Brands jest właśnie Niemcem, zresztą strona oficjalna też tak twierdzi http://www.atpworldtour.com/Search/Site.aspx?q=brands :zdziwiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to, że w swojej analizie napisałeś Chorwat.

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2010-02-26, 09:11 ]

:wstyd:

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2010-02-26, 09:13 ]

Drizzd91 graty za czujność :piwo1: plus z tego taki, że mam pewność, ze przynajmniej jedna osoba to czyta dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikhail Youzhny - Novak Djokovic over 21,5 gema 1,69 [bwin] - 4/10j

Przed nami ciekawy finał w Dubaiu. O ile Djokovicia spodziewano się w tej fazie turnieju, to mało kto przypuszczał, że Youzhny będzie miał szanse powalczyć o końcowy triumf. Tym bardziej jest to niespodzianka, ponieważ Mikhail jest po drobnej kontuzji, ale jak widać nie ma już po niej śladu. Bwin wystawiło linię 21,5 gema, kurs może nie powala na kolana, ale mnie wystarcza.

Zobaczymy w tym spotkaniu zawodników o różnych stylach gry, można by powiedzieć atak przeciwko obronie.

Rosjanin to zawodnik o bardzo ofensywny stylu gry, który często ryzykuje. Jest waleczny i będzie walczył o każdy gem, w dodatku bardzo dobry serwis, który ciężko przełamać.

Natomiast Djokovic to gracz niemal kompletny, w obronie potrafi wyczyniać cuda, no i te jego niesamowite kontrataki. Oczywiście jego podanie jest bardzo dobre i przełamać go na szybkiej nawierzchni to ciężka sprawa.

Obaj panowie grali se sobą 6 razy, bilans remisowy. Przeważnie spotkania były bardzo wyrównane, myślę, że tym razem będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlovic I. - Gulbis E. 1 1,70 [betathome] - 6/10j

 

Kursy już powoli zaczynają spadać, 1,70 na Karlovicia ciężko już spotkać. Bet at home jeszcze trzyma, chociaż myślę, że długo to nie potrwa.

Ja uważam, że dosyć "dużym" faworytem jest Ivo. Dlaczego tak? A no dlatego, że aby wygrać z Chorwatem trzeba być bardzo cierpliwym i wykorzystać słabsze gemy serwisowe Karlovicia. Zdarzają one się rzadko w meczu, Ernests to "pokerzysta", często chce zakończyć wymianę jednym uderzeniem, z Ivo tak grać nie można. Chorwat będzie przeważnie w wymianach przebijał na drugą stronę slajsa i czekał na błąd rywala.

Łotysz oczywiście ma także świetne podanie, ale to nie to samo co posiada dzisiejszy jego rywal. Szczególnie chodzi mi o regularność, częściej zdarzają mu się przestoje, a Karlovic powinien to wykorzystywać.

Obaj w drodze do finału ogrywali bardzo groźnych rywali, jednak droga Ivo był zdecydowanie cięższa. Będzie to pierwszy oficjalny pojedynek obu panów, tak jak mówiłem faworyta upatruję tutaj w Chorwacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...