Skocz do zawartości

ATP:San Jose,Roterdam,Costa do Sauipe;WTA:Paryż,Pattaya City


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - SAN JOSE

 

39EDF7F6F487406DBC51084E96661C7E.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: San Jose, USA

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $531,000

Strona oficjalna: http://www.sapopentennis.com/index2.html

 

 

 

ATP - ROTTERDAM

 

C825016623014E558BEC203CC027BE06.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Rotterdam, Holandia

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €1,150,000

Strona oficjalna: http://www.abnamrowtt.nl/index.cfm?lang=1

 

 

 

ATP - COSTA DO SAUIPE

 

B11725FABB2140F7A276E4991C5EF193.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Costa do Sauipe, Brazylia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $442,500

Strona oficjalna: http://www2.uol.com.br/tenisbrasil/brasilopen/

 

 

 

WTA - PARYŻ

 

mediumimage_537.jpg

 

Miejsce: Paryż, Francja

Uczestników: S-30, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $700,000

Strona oficjalna: http://www.opengdfsuez.com/

 

 

 

WTA - PATTAYA CITY

 

mediumImage_237.gif

 

Miejsce: Pattaya City, Tajlandia

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.pentanglepromotions.com/pattaya-open-2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Andreev - Machado 1 1.35 Gamebookers

Igor to tenisista który rozpoznawalny jest przede wszystkim dzięki swojemu fantastycznemu forehandowi, którym potrafi zdemolować takich przeciętniaków jak ten portugalski kwalifikant, do tego bardzo przyzwoity serwis. Dobrze czuje się na kortach ziemnych. Forma jest, w AO dobry mecz z Federerem, tu łatwo pokonał zawsze niebezpiecznego na wolnych kortach Włocha Starace. Z relacji wynika że Machado nic wielkiego nie pokazał w meczu z Danielem.

 

Chela - Berlocq 1 1.42 Gamebookers

Widać że doświadczonemu Argentyńczykowi się chce, a to najważniejsze

pokonanie Luczaka mimo przegranego pierwszego seta, to dla mnie spora niespodzianka, od drugiej partii świetnie funkcjonowało pierwsze podanie, a że Chela potrafi grać na ziemi, tego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, rywalem rodak, 3 lata młodszy, najwyżej 66 w 2007 roku, obecnie zajmuje miejsce pod koniec 3 setki rankingu ATP, dostał się do turnieju głównego poprzez kwalifikacje, a jest jeszcze w turnieju dzięki szczęściu, które śię do niego uśmiechnęło - w pierwszej rundzie turnieju głównego grał z Hocevarem...

 

nie ma jeszcze kursów, ale...

Montanes - Kubot 1

Montanes na kortach ziemnych to wysoka półka. Jeśli kursy będą mnie satysfakcjonowały to pogram Hiszpana, Hernandez to jednak zwykły przebijacz, który potrafi trzymać piłkę w korcie i tyle. Albert potrafi dużo więce, ranking nie kłamie. Po wynikach na początku sezonu widać że forma jest.

 

trochę na temat spotkania Tanasugarn - Lisicki

pojedynek utalentowanej Lisicki z reprezentantką gospodarzy Tanasugarn. Kursy w granicach 3.50 na tą drugą to według mnie zdecydowanie za dużo. Myślę nad overem (1.85), Lisicki grała z Amanmuradovą, która skreczowała po przegranym pierwszym secie do 0 ale nawet ta potrafiła wypracować sobie szanse na przełamanie rywalki, co prawda serwis Tajki należy do najsłabszych w tourze ale jeśli młodsza powiedzmy po wygranym dość łatwo pierwszym secie nie będzie należycie skoncentrowana, to takową słabość z pewnością Tamarine wykorzysta, dużym atutem jest fakt, że gra u siebie, no i po ostatnich wynikach widać że forma jest. Lisicki na AO przegrała z Brianti, która wiadomo jaki styl prezentuje, ciekawe spotkanie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Anastasia Rodionova (AUS) - Anna Chakvetadze (RUS)

Typ: Will Anna Chakvedatze (RUS) win at least 1 set? NIE

Kurs: 4.55

Buk: Bwin

Analiza:

 

Mecz II rundy w Pattaya City w którym reprezentantka Australii Anastasia Rodionova zagra z Rosjanką Anną Chakvetadze faworytką bukmacherów w tym spotkaniu jest Rosjanka ja jednak uważam zdecydowanie inaczej i myślę, że Chakvetadze może w tym meczu nawet nie ugrać seta.

Dla Anastasi Rodionovej jest to dopiero drugi turniej w tym roku pierwszy to oczywiście Australian Open, kortów w Melbourne jednak nie zwojowała bo już w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość Kuznetsovej. Podobnie swoją przygodę z AO zakończyła Chakvetadze przegrywając w pierwszej rundzie z Pennettą. Wcześniej Rosjanka grała w Auckland gdzie również w I rundzie przegrała z weteranką Kimiko Date Krumm.

Właśnie z Japonką Date Krumm w Pattaya City grała w I rundzie Anastasia Rodionova i zrobiła na mnie duże wrażenie pierwszy set 6-1 w drugim 1-0 i krecz Japonki. Krecz może być mylący ponieważ można uznać, ze Japonka grała słabo ponieważ grała z kontuzją ale przecież nie wychodziła na kort z kontuzją a Rodionova od pierwszej piłki była zdecydowanie lepsza.

Chakvetadze w I rundzie wygrała z Jill Craybas 6-1,3-6,6-3 i niczym specjalnym nie zachwyciła. Myślę, że jeżeli Rodionova utrzyma wczorajszą dyspozycję to może bardzo łatwo w dwóch setach pokonać swoją dzisiejszą rywalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem załamany tym co wczoraj grał Chela.

Ostatni mecz na kuponie o kursie ponad 8.00 .

Nerwy sobie nieźle napsułem , co on wyprawiał to szook....

Mimo że wynik 6-7 2-6 ale jak dla mnie Chela to spotkanie mógł spokojnie wygrać, serwis nie miał dużego znaczenia.

Bardzo dużo wymian z głębi kortu? i co? Chela atakował atakował ciągle miał przewage w wymianie , Berlocq tylko przebijał a Chela albo zagrał piłke którą powinna byc kończąca w Berlocqa albo nadzwyczajnie zepsuł. Miał mase łatwych piłek przez które powinien wygrywać gema a i tak je przegrywał. Niestety to już nie ten sam chela co kiedyś , zero emocji gra bo musi grać , a nie wyglądało na to że mu się chce. I nie wiem jakim cudem on pokonał Luczaka w 1 rundzie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davydenko N. - Soderling R. typ 1 - 1,55

 

Ja dalej jestem pod wrażeniem gry Mikołaja z pierwszego turnieju w sezonie i z AO. Soderling po kontuzji pewnie dopiero się rozpędza, choć już po wynikach widać, że jest nieźle. Jednak na chwilę obecną Kolja jest dla niego poza zasięgiem.

 

Pennetta F. - Safarova L. typ 1 - 1,65

 

Śmiga Luśka tym forehandem z lewej ręki prawie jak za starych dobrych lat, czyli jak dobrze pamiętam roku 2007. Ale chyba jeszcze nie na tyle śmiga, aby ograć Pennettę. Włoszkę zawsze ceniłem za jej solidność techniczną i taktyczną. I ta solidność pewnie przeważy, bo Luśka walni świetnym forehandem od czasu do czasu, a Flavia przez cały czas będzie grać swoje. Poza tym jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Safarovą w finale %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davydenko N. - Soderling R. typ 1 - 1,55 :n:

Pennetta F. - Safarova L. typ 1 - 1,65 :n:

 

życie... :bz:%-)

 

Dementieva E. - Safarova L. typ 1 - 1,45

 

Pennetta okazała się jednak na Luśkę za słaba. I przyznać trzeba, że Safarova w pełni zasłużyła na wczorajsze zwycięstwo i na ten finał. Pennetta zagrała wczoraj zbyt defensywnie, za bardzo liczyła na błędny, a przeciwniczka tych błędów nie popełniała. Dzisiejszy mecz będzie wyglądał zupełnie inaczej. Elena to zawodniczka stworzona do ataku i do szybkich wymian. Forehandy Luśki pewnie na niej większego wrażenia robić nie będą, bo nie ma piłki, z której Rosjanka nie potrafi zaatakować.

Ferrero J.C. - Kubot L. typ 1 - 1,35

 

Wszystko niby powinno wskazywać na Kubota, no może oprócz dorobku tenisowego. To Polak ma w tym sezonie lepsze wyniki w singlu, to Polak miał tu trudniejszą drabinkę. Tylko tak na zdrowy rozsądek. Wyobrazić sobie Polaka jako zwycięzce turnieju w grze pojedynczej to niezwykle trudno. No i ten zdrowy rozsadek podpowiada, że Łukasz polegnie. Tym bardziej, ze jeszcze finał debla musi zagrać i zmęczenie już całym tym turniejem da znać o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...