Skocz do zawartości

Spengler Cup 2009


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna się w Davos Turniej Spengler Cup

Oficjalna strona turnieju http://www.spenglercup.ch/

 

W tym roku do rywalizacji przystąpią:

HC Davos

Team Canada

Dynamo Minsk

HC Energie Karlovy Vary

Adler Mannheim

 

Terminarz wygląda następująco:

 

26.12.09

15:00 HC Dynamo Minsk- HC Davos

20:15 Team Canada - HC Energie Karlovy Vary

27.12.09

15:00 HC Davos - HC Energie Karlovy Vary

20:15 Adler Mannheim - Dynamo Minsk

28.12.09

15:00 HC Energie Karlovy Vary - Adler Mannheim

20:15 Team Canada - HC Davos

29.12.09

15:00 Adler Mannheim - Team Canada

20:15 HC Energie Karlovy Vary - Dynamo Minsk

30.12.09

15:00 HC Dynamo Minsk - Team Canada

20:15 HC Davos - Adler Mannheim

31.12.09

12:00 Final

 

Ostatnie 3 lata to dominacja Team Canada, składającego się z zawodników grających w ligach europejskich (głównie szwajcarskiej), który rok temu pokonał w finale Dynamo Moskwa 5:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sobota 2009-12-26 15:00

 

Dynamo Minsk - Davos

typ: 2

kurs: 2.30

Betsson

 

Odkąd Arno Del Curto został trenerem Davos HC klub stał się jednym z najlepszych zespołów w Szwajcarii. Po wygraniu Mistrzostwa w 2009, klub opuściło kilku zawodników którzy na ten sukces zapracowali: Andres Ambühl (Nowy York), Michel Riesen (Rapperswil-Jona), Petr Sykora (Pardubice). Dzięki dobrej pracy Del Curto zespół, w odróżnieniu od innych szwajcarskich zespołów, dochował się sporej grupy własnych zawodników np. Sandro Rizzi, Reto von Arx i Marc Gianola i jest uznawany za najlepszego trenera w historii klubu, który ma w dorobku cztery tytuły mistrzowskie oraz zdobył cztery zwycięstwa w Spengler Cup.

Do składu dołączyli też Mathias Joggi (Tigers Langnau, 14 goli), Peter Guggisberg, Szwed Daniel Widing (Brynäs Gävle) i obrońca Tim Ramholt (AHL). Wielkie nadzieje coach pokłada w dwudziestolatku Grégorym Sciaroni, który dołączył do Davos z Ambri-Piotta. Jednym z najlepszych obcokrajowców w składzie Davos jest czeski napastnik Josef Marha, który przeszedł do Davos z chicagowskiego Blackhawks w 2001 r. Od 2008 w składzie jest jego rodak Center-forward Petr Taticek, który miał trafić do NHL. Najtrudniejszych przeciwników Arno Del Curto upatruje w Team Canada oraz w Karlovych Varach, ale bardzo chce dotrzeć do finału turnieju.

 

Dynamo Minsk debiutuje w turnieju, ale przystępują do niego z wielką wolą zwycięstwa, podobnie jak zamierzają zdominować Kontinental Hockey League. Klub w 2009 roku został prawie całkowicie przebudowany i tworzono go w oparciu o drogich zawodników z doświadczeniami nabytymi w NHL. Wiceprezes Wladimir Gontscharov zapowiada walkę o półfinały w KHL (a co najmniej ćwierćfinały) a także wygraną Spengler Cup. Do składu sprowadzili z Vancouver fińskich obrońców Ossi Vännänena i Mikko Jokela, napastnika Ville Peltonena, który święcił sukcesy z klubu Lugano HC a ostatnie sezony we Florida Panthers. W zespole jest Andrej Mezin, najlepszy bramkarz mistrzostw świata 2006 i 2009, który dołącza do Mińska z KHL (Metallurg Magnitogorsk). Zespół ma stać się wizytówką Białorusi w całym hokejowym świecie, mając nawet poparcie prezydenta Aleksandra Łukaschenki. Zdobycie mistrzowskiego tytułu w 2007 r. stało się przepustką do ponownego przyjęcia do rosyjskiej ligi KHL w 2008.

W bieżących rozgrywkach KHL Dynamo spisuje się gorzej niż zakładał wiceprezes Gontscharov - zespół jest dopiero na 19 miejscu i ma raczej małe szanse na spełnienie przedsezonowych założeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...