Skocz do zawartości

Aktualna Forma


Hirtek

Rekomendowane odpowiedzi

AKTUALNA FORMA

 

Sposób opiera się na analizie aktualnej formy zespołów.Bierzemy pod uwagę 5 ostatnich meczy gospodarzy na własnym boisku oraz 5 ostatnich meczy wyjazdowych gości.

 

Za zwycięstwo u siebie drużyna dostaje 3 pkt,za remis 1 pkt,za zwycięstwo na wyjeździe 4 pkt i za remis 2 pkt.Za porażkę nie przyznajemy żadnych punktów.Aby aktualna forma drużyny była bardziej widoczna,każdemu z rozegranych przez nich meczy przypisujemy numer.Ostatni rozegrany przez zespół mecz będzie oznaczony numerem 5, przedostatni 4, itd.

 

PRZYKŁAD:

Ostatnie wyniki gospodarzy to WWRPW(W-wygrana,R-remis,P-przegrana),punkty przydzielone takiej drużynie to: 3,3,1,0,3.Teraz mnożymy punkty przyznaną zespołowi za każdy z meczów przez cyfrę przypisaną temu meczowi i sumując wszystko otrzymamy 'punkty gospodarzy'.Dla opisanego wcześniej przykładu wygląda to tak: (3x1)+(3x2)+(1x3)+(0x4)+(3x5)=27.

 

Wyniki gości to RRPWP,a przyznane punkty: 2,2,0,4,0. 'Punkty gości' wynoszą zatem (2x1)+(2x2)+(0x3)+(4x4)+(0x5)=22.

 

Różnica punktów wynosi 27 - 22 = 5.Dzięki temu wyliczeniu otrzymujemy,że drużyna gospodarzy ma większe szanse na zwycięstwo.Oczywiście ten system nie bierze pod uwagę kontuzji i kartek.

 

Źródło: http://www.world-sport.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...