Skocz do zawartości

ATP: Londyn


duncan

Rekomendowane odpowiedzi


Murray A. - Del Potro J.M. typ 2 - 2,90

 

Kończymy sezon. Miejmy nadzieję, że ten koniec będzie bardziej widowiskowy, niż u kobiet, że nie będzie tyle kontuzji, płaczu, walki przede wszystkim ze swoimi słabościami, a nie z przeciwnikiem. Wielu przewidywało, że mistrzostwa WTA w Doha będą właśnie tak przebiegały. Wprowadzona przed sezonem zmiana kalendarza miała pomóc, miała odciążyć zawodniczki. Jak było, każdy, kto oglądał widział. Ale wracając do mężczyzn. Dlaczego del Potro? Przede wszystkim dlatego, że te kursy są bardzo źle wystawione, bo zawodnicy prezentują bardzo wyrównany poziom. Co przemawia za Murray'em? Na pewno gra u siebie. Ale poza tym więcej chyba ma atutów Argentyńczyk. Po pierwsze dlatego, że nie grał wiele pod koniec sezonu i na pewno zachował więcej sił. Po drugie, ja zawsze preferuje ofensywę w tenisie a nie obronę. A tej parze to del Porto jest stroną atakującą. Kursik w Unibet nawet 3,20. Warto :)

 

Federer R. - Verdasco F. typ 1 - 1,15

 

Tutaj raczej sensacji nie będzie. Grupa A jest bardzo silna. Federer łatwo w niej mieć na pewno nie będzie. Obowiązkowo Fernando ograć trzeba, bo potem z Murray'em i del Potro już tak różowo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murray A. - Del Potro J.M. typ 2 - 2,90 :n:

Federer R. - Verdasco F. typ 1 - 1,15 :t:

 

 

Nadal R. - Soderling R. typ 1 - 1,65

 

Kompletnie nie zgadzam się z tymi kursami, które od jakiegoś czasu wystawiane są w meczach Nadala. Ja rozumiem, ze kontuzja, ja rozumiem, że przerwa w grze, że nieznaczny spadek formy. Ale pamiętać trzeba, że to ciągle Rafa, a jego mogą ograć nieliczni. Federer, Murray, Djokovic, może del Potro. Soderling, mimo całego szacunku do tego, co zrobił w tym sezonie, do tej grupy się nie zalicza. Wszelkie asy ma w tym spotkaniu Hiszpan.

 

Djokovic N. - Davydenko N. typ 1 - 1,40

 

Mikołajowi aktualnie daleko do poziomu Novaka. Zresztą Rosjanin już dawno wypadł z tej ścisłej czołówki. Poniżej pewnego poziomu nie schodzi, ale spektakularnych sukcesów jest bardzo mało. Jeśli Djoko zaprezentuje choć 70% tego, co w Paryżu, Davydenko jest bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętać trzeba, że to ciągle Rafa, a jego mogą ograć nieliczni. Federer, Murray, Djokovic, może del Potro. Soderling, mimo całego szacunku do tego, co zrobił w tym sezonie, do tej grupy się nie zalicza. Wszelkie asy ma w tym spotkaniu Hiszpan.

 

tak było ale przed kontuzja. Po kontuzji to i nawet Soda go pyknął przeciez na French Open. Rafa bez polotu gra, ciezko jest znalesc u niego uderzenie konczace same baloniki, przebijanie, jesli Szwed sie nie podpali, jak wczoraj Verdasco, to seta powinien ugrac spokojnie w dzisiejszym spotkaniu, kurs 1.52. Co do Djoko to sie calkowicie zgadzam, choc niepokoić mogą mocno momenty dekoncentracji u Serba jak to mialo miejsce w poprzednich turniejach np. w Paryzu.

 

 

Edit: +1.5seta Soda + Djoko izi %-) . Co do meczow tak jak przewidywalem Nadal stracil bardzo duzo przez kontuzje. brak wygrywajacych pilek, brak dobiegania do pilek z ktorymi w przeszlosci nie mial by problemu i chyba najwazniejsze: przeciwnicy zaczynaja grac swoje gdy naprzeciwko staje Hiszpan,, nie dziala na nich ta magia nazwiska i wszystkie rekordy i tytuly ktore Rafa zdobył , juz nie maja tego respektu ze dany zawodnik idzie na z góry przegrany mecz i gra na max 50% mozliwosci bo i tak wie ze z Rafą nie ma szans jak to mialo kilkanascie miesiecy temu. Jeśli Rafa nie poprawi swojej formy w najblizszych dniach (co jest stricte mało możliwe) wedlug mnie szykuja sie 3 porazki dla Hiszpana z Majorki, Djoko ostatnio ma niesamowity patent i edge nad Nadalem co widac wyraźnie podczas ich poprzednich spotkań (po kontuzji Rafy), z Denkiem tez powinien przegrać, który pokazał ze formie jest niezlej podczas meczu z Djokiem(ktory zakonczyl sie kilkanascie minut temu).

Co do jutrzejszych spotkan Del Potro vs Verdasco jedyneczka po 1.60 . Potro w ostatnich tygodniach wyglada na zawodnika chyba najbardziej zajechanego sposrod wszystkich uczestnikow w Londynie, swietne akcje przeplata slabymi, wyglada na zmeczonego i nie ma tego czegos czym impononowal podczas US OPEN. Z drugiej strony mamy modela, debliste i zawodnika ktory no przyznajmy sie szczerze mysleniem na korcie nie grzeszy, w porownaniu do pozostalej 7 zawodnikow, swietny forehand i serwis wszystko ladnie wyglada i funkcjonuje o ile nie przychodzi presja i odrabianie strat, wszystkie pilki zagrywane z mozliwie jak najwieksza sila z czego wynika dosc duza liczba UE. Verdasco i presja = porazka, o ile w tym sezonie niesamowicie mi zaimponowal podczas AO gdzie doszedl az do polfinalow to reszta sezonu jest niestety srednia. Why Del Potro???

Potro paradoksalnie ma wieksze doswiadczenie (mimo mlodszego wieku i krotszego "stazu"), wiecej mysli na korcie co jest bardzo wazne podczas takiej imprezy i chyba najwazniejsze nie jest on tak bardzo emocjonalny jak Hiszpan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal R. - Soderling R. typ 1 - 1,65 :n:

Djokovic N. - Davydenko N. typ 1 - 1,40 :t:

 

Juan Martin Del Potro - Fernando Verdasco typ 1 - 1,60

 

Raczej nie zgodzę tu się ze stwierdzeniem, że Juan wygląda na najbardziej "zajechanego", ale nie wypada się nie zgodzić z faktem, że gra strasznie nierówno. Paradoksalnie z tej całej ósemki grał najmniej ostatnio, bo po US to już tylko jakieś pojedyncze mecze. Zasadniczo można powiedzieć, że zrobił sobie dwumiesięczne wakacje. Zresztą pewnie jakby przewidział, że wygra US Open to wcześniej by już sobie je zaplanował %-). Ten brak gry ostatnio powinien z meczu na mecz procentować. Poza tym Argentyńczyk przewyższa Hiszpana siłą, warunkami i ogólną znajomością rzemiosła tenisowego. Może jeszcze wyniki tego nie pokazują, ale mam nieodparte wrażenie, że Fernando po nagłej eksplozji formy powolutku zmierza ku wielkiemu updkowi na ryj %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juan Martin Del Potro - Fernando Verdasco typ 1 - 1,60 :t:

 

Djokovic N. - Soderling R. typ 1 - 1,30

 

Całkiem niedawno grali w Paryżu i wygrał Djoko. Dlaczego dziś miałoby być inaczej? Novak raczej pod każdym względem lepszy od Szweda. Kursy wystawione ciut niefortunnie, bo 1,30 to zdecydowanie za nisko, ale i tak nie przewiduje tu żadnej niespodzianki.

 

Davydenko N. - Nadal R. typ 2 - 2,00

 

Konsekwentnie na Nadala, który jednak, jakby na to nie patrzeć, zawiódł mnie kompletnie w pierwszym spotkaniu. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że Rafa skończy tu w Londynie bez zwycięstwa. W ostatniej kolejce będzie ciężko, bo Djoko chyba poza zasięgiem. Chociaż z drugiej strony, jeśli Serb dziś wygra, to zasadniczo nic już mu nie przeszkodzi w awansie i mecz z Rafą może potraktować trochę ulgowo przed półfinałami. Innymi słowy, wszystko zdarzyć się jeszcze może. Grunt to dziś ograć Mikołaja. Rosjanin na pewno jest w zasięgu Hiszpana. Nadal nawet w słabszej formie, to ciągle Nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nawet w słabszej formie, to ciągle Nadal.

Nadal w slabszej formie dostal calkiem niedawno od Denko w finale w Szanghaju 2:0. "Troche" obserwuje ten turniej i doprawdy dziwi mnie typ na Nadala. Nie wiem wlasciwie czym sie kierujesz dajac akurat na Hiszpana. Tylko tym, ze na nazwisko ma Nadal? Ruski bedzie czarnym koniem tego turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nawet w słabszej formie, to ciągle Nadal.

Nadal w slabszej formie dostal calkiem niedawno od Denko w finale w Szanghaju 2:0. "Troche" obserwuje ten turniej i doprawdy dziwi mnie typ na Nadala. Nie wiem wlasciwie czym sie kierujesz dajac akurat na Hiszpana. Tylko tym, ze na nazwisko ma Nadal? Ruski bedzie czarnym koniem tego turnieju.

 

Nadal to juz nie Nadal, na pussiakow typu Almagro,Robredo to wystarczylo, jak ktos ladnie wspomnial na innym forum Nadal nie wygral z nikim z TOP 8 ATP od 10.05.2009r wiec dlaczego ma teraz wygrac jesli forma nie grzeszy ?!, Kolya gra swietnie w turniejach z duza kasa i w meczu z Djoko pokazal ze jest niezle przygotowany do turnieju. Nadal nie ma ogrania, konczacego uderzenia ktore posiada Djoko ktore zapewnialo mu punkty z Kolya w momentach wrecz krytycznych. Typ na Denke po 1.80 ktory prezentuje rowniejszy i wyzszy poziom niz obecnie Nadal. A co do Djoko mozliwe ze wygra lecz kurs 1.30 jest za maly aby na niego stawiac, od 1.50 wzwyz mozna brac inaczej no value, Nole od Paryza niesamowicie sie meczy z rywalami ciagle 3-setowki, jednak w decydujacych setach to on zachowuje wiecej zimnej krwi niz przeciwnicy i to on wygrywa. Szwed natomiast zaliczyl calkiem szybki i przyjemny start na poczatek turnieju i seta w moim mniemaniu ugra, zwazajac na fakt ze jest o wiele swiezszy od Djoko i ostatnio rowniez urwal mu seta w dosc latwy sposob (6:1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal - Davydenko

typ: 1

kurs: 2.07

godzina: 21.50

 

Dużo osób gra dziś na Davydenkę w starciu z Nadalem, czego zupełnie nie mogę pojąć. Owszem może i nadal nie rozegrał genialnego spotkania w swojej pierwszej próbie na tym turnieju, ale przecież przeciwnik był bardzo wymagający i być może gra swój kolejny turniej życia. Co do Davydenki nie mam przekonania od lat, dziwne sytuacje sensacyjne przegrane a do tego kurs nieco powyżej 1.70? Jak dla mnie zupełnie nie opłacalna inwestycja. Owszem mówi się o problemach Nadala bardziej w sferze psychicznej ( problemy rodzinne) ale od tego nie zapomina się gry w tenisa, Nadal to bojownik i dziś to spotkanie powinien wygrać, nie można stać się z dnia na dzień słabym zawodnikiem, tak jak nie można nagle wygrywać z rakietą numer dwa na świecie po jednym udanym spotkaniu, jak dla mnie ten kurs to jak promocja w tesco i długo się nie będę zastanawiał i gram to grubo nie ma się co rozwodzić.

Dla odważniejszych polecam nawet DW 2-0 za mniejszą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murray vs Verdasco 1.23 4.00

Federer vs Del Potro 1.27 3.60

 

Jaki typ ?? no bet :k: . Kursy lekko śmieszne na faworytow, a po stronie argumentów za i przeciw zagraniu Feda czy Murraya mozna by troche napisac. Kursy nie adekwatne do ryzyka, kursy bylyby od 1.45 wzwyz na Brytola badz Szwajcara to widziałbym jakieś value w tych typach, nie ma value nie ma beta.

 

Choć niegram deblow to w tym typie widze fajne value

D. Nestor N. Zimonjic vs M. Bhupathi M. Knowles 2 2.05

Nestory nie wygraly w tym turnieju ani seta i nie mialy zadnej szansy na przelamanie rywala, Nestor wyglada jakby przed kazdym meczem zaliczal kluby nocne w Londynie, Zimonjic choć stara sie i ma przeblyski geniuszu sam meczu nie wygra. Knowlesy maja juz awans zapewniony i prezentuja calkiem przyzwoita forme jesli nie odpuszcza i nr.1 swiatowego rankingu nie dostana jakiejś nagłej zwyżki formy powinni sobie spokojnie poradzić

 

Edit: Dupa blada za dobrze szło, deble w tym turnieju to jednak loteria, Knowlesy niestety sraczke mialy przy BP, szkoda %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fyrstenberg M./Matkowski M. - Cermak F./Mertinak M. 1 1.60

Chcąc, nie chcąc przy takiej okazji trza grać patriotycznie. Zresztą czemu nie skoro szanse na awans "naszych" są spore. Pierwszym atutem po ich stronie jest na pewno serwis, który Matkowski posiada bardzo dobry i skuteczny, choć "Frytek" nie ustępuje zbyt wiele koledze, ale z drugiej strony dziwne byłoby słabo serwować przy wzroście ponad 190cm. Jedynym problemem jest fakt, że obaj Polacy potrafią wygrać "na sucho" swoje podania po dwa razy z rzędu żeby przy następnej okazji nie trafiając pierwszym podaniem i z nerwów o podwójny grając asekuracyjny drugi - przegrać gem serwisowy (zwłaszcza przy tym durnym deciding point'cie dodającym dużą nerwowość podającemu). Na szczęście są to tylko ogólnikowe detale zauważone na przestrzeni wielu meczów, a nie jakaś reguła z każdego ich meczu.

Drugą rzeczą jest fakt, że Frytek z Matkiem przestali się w końcu bać atakować i chociaż co prawda zdarza im się nadal przegapić okazję do pójścia w przód zamiast okopywać we dwójkę baseline to na pewno nie wygląda to jak kiedyś gdy nawet po mocnym serwisie jeden z "naszych" zamiast przykleić się do siatki cofał się do serwującego partnera. Nawet pisząc to teraz nie mogę się nadziwić jak oni taką taktyką zdołali już wcześniej zajść tak daleko w deblu. No ale nic tam to już minione czasy, ważne, że teraz jest o niebo lepiej.

Niestety nie oglądałem żadnego z obu meczów rywali (no pierwszy niby oglądałem, ale jednocześnie z meczem siatkówki co mnie raczej bardziej interesowało) i co mógłbym tu powiedzieć. Mamy tu dobrą technikę, czasami zagrania typowe z pokazówek, co jest raczej codziennością w deblu na wysokim poziomie oraz na pewno dużo mniejszą siłę ataku niż Polacy.

Tak więc podsumowując jeśli pozostaniemy na dobrej skuteczności serwisu i graniu mocno na rywali mecz powinien się skończyć w dwóch setach, bez grania kolejnej durnoty, czyli super tie-breake'a. Co do motywacji to tutaj raczej po obu stronach będzie podobnie, bo przecież kto wygra ten mecz awansuje do SF, tak więc wieczorem okażę się czy Frytek z Matką zachowają więcej zimnej krwi i nie przestraszą się tego awansu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soda vs Denkobet 1 2.07

Wtf ?? zwycięzca 2 meczy w Londynie, bez zadnego straconego seta jest underdogiem w starciu z Nikolayem który przegrał z Djokiem (który juz pokazał zmęczenie sezonem i ostatnimi turniejami w meczu z Robinem) oraz wygrał z kompletnie bezbarwnym Rafą (dobra grał całkiem nieźle w ostatnich 6 gemach 2 seta, 1 set masakra) ?? Poszukajmy przyczyn takiego rozumowania u bukmachera (why Soda is underdog) :

+/- Soda ma zapewniony półfinał wiec ten mecz może już odpuścić, choć z drugiej strony jeśli Szwed zacznie grac swoj tenis i będzie podbudowany awansem i zdejmie z swoich barków presje i zacznie grac swój najlepszy tenis powinno skończyć sie szybkim 2:0 dla Robina (ktory jest w dobrej formie tutaj)

- Soda to jest zawsze Soda, nie ma on mentalności zwycięzcy jak Murray,Djoko, Fed czy Nadal. Gracz niesamowicie agresywny na korcie i często uderzający po narożnikach boiska czego skutkiem sa duze ilosci UE gdy Soda nie ma swojego dnia. Mimo sukcesu na FO jakos nie mam zaufania do Sody (jak również i bukmacherzy co jest dobre :)) )

+Davy wczoraj mimo rozegrania tylko 2 setów wyglądał pod koniec meczu na niesamowicie zmęczonego, jesli 2 seta wygralby Nadal sadze ze zwycięzcą wczorajszego pojedynku byłby Hiszpan.

+ Kondycyjnie lepiej powinien wygladac Szwed i to jego widze jako wyraznego faworyta do zwyciesta ktore da mu pierwsze miejsce w grupie i prawdopodobnie polfinal z Murrayem ktory jest w jego zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin Soderling - Nikolay Davydenko

Typ: 3 Sety

Kurs 2.05

Bukmacher: Betsson

27.11.2009 22:00

 

Robin Soderling zapewnił już sobie awans do półfinału wygrywając pierwsze dwa mecze po 2-0 z Nadalem i Djokovicem. Do tego meczu może podejść spokojnie. Na jego wygraną liczy Djokovic, gdyż tylko w przypadku zwycięstwa Szweda nad Rosjaninem uzyska on przepustkę do półfinałowej gry. Zaś Davydenko musi wygrać by awansować. Tak na prawdę wiele zależy od Szweda. Kursy mocną rosną na Robina pewnie ,dlatego ,że pewnie możliwe jest ,że odpuści ten mecz, żeby później mieć później ewentualnie potencjalnie łatwiejszego rywala niż Djokovic, bo Soderling ostatnimi czasy bez problemu wygrywa mecze z Rosjaninem. Większość jednak z nich kończyło się po 3 setowych bojach. Myślę ,że to będzie niesamowicie interesujące widowisko , nie zabraknie emocji i okaże się kto awansuje dalej. Liczę tutaj ,że żaden z zawodników nie będzie kombinował i zagra na 100% swoich możliwości. Typuję 3 sety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic N. - Soderling R. typ 1 - 1,30 :n:

Davydenko N. - Nadal R. typ 2 - 2,00 :n:

 

 

Federer R. - Davydenko N. typ 1 - 1,25

 

Raczej niespodzianki nie powinno być. Federer może nie w szczytowej formie, ale na przewidywalnego Mikołaja wystarczy. Dla Rosjanina półfinał to i tak wielki sukces.

 

Del Potro J.M. - Soderling R. typ 2 - 2,35

 

Ładnie grał tu Soda. Warsztat na pewno lepszy ma del Potro, ale forma lepsza u Szweda. Jak w ruletce - 50% na 50%. Biorę wyższy kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tylko swoje przemyslenia dotyczace obu spotkan,bo typowanie nie wychodzi %-) , moze ktos skorzysta jak na poczatku turnieju. Na poczatek mecz Fedexa z Kolią, obaj panowie zapewnili sobie udzial w polfinalach dzięki korzystnym wynikom w ostatnich meczach w grupie, Fed nawet był 2 pkt od odpadnięcia z turnieju w meczu z Del Potro. W tym meczu jednak jako zwyciezce widze Feda, dlaczego ? na pewno H2H 12-0 dla Szwajcara o czyms swiadczy gra Denki poprostu Rogerowi pasuje, jesli bedzie on serwowal tak jak w meczu z Murrayem w 2 czy 3 secie to gra bedzie toczyc sie w wiekszosci przy gemach serwisowych Rosjanina, kolejnym argumentem za nr.1 jest fakt ze odpoczywal on wiecej od Ruska ktory skonczyl swoje spotkanie wczoraj poznym wieczorem, kurs troche smieszny na Feda moze cos lepszego zlapie sie na live. Jesli chodzi o Sode to nie bylbym taki pewien, z jednej strony wygral dosyc gladko wygral z Nadalem, Djokiem i przegral z Kolia, do czego zmierzam. Djoko i Nadal przyznajmy sie szczerze na ten turniej przyjechali w sredniej formie, Hiszpan nie moze odnalezc formy z poczatku roku a z kolei Serb byl niesamowicie wypalony i zmeczony po sukcesach z ostatnich tygodni, obaj grali tenis ktory odpowiadal Sodzie, tenis z glebi kortu tylko ze w ich wypadku odbijanie pilek na srodek boiska jak Nadal czy z sila jaka Djoko nam pokazal bylo chyba najgorszym rozwiazaniem z mozliwych. Soda z glebi kortu gra bardzo dobrze rozrzuca rywali po korcie ale jak przychodzi do zakonczenia pilek przy siatce wyglada to strasznie blado (wczoraj bodajże 25% udanych akcji przy siatce), Del Potro w moim mniemaniu jest graczem ktory gra w obecnej chwili z glebi kortu lepiej niz Kolya, Soda czy Djoko do tego posiada potezny serwis i calkiem niezle gra przy siatce. Duzo zalezy jakiego Argentyńczyka zobaczymy w dzisiejszym pojedynku, jesli bedzie to gracz z meczu z Murrayem to Soda powinien spokojnie dostac sie do finalu, jesli natomiast zobaczymy gracza z meczu z Federem to o wiele wieksze szanse w triumfie w tym meczu widze u Juana ktory w moim odczuciu jest bardziej dojrzalym tenisista od Sody (paradoksalnie mimo roznicy wieku i ilosci lat spedzonych w rozgrywkach ATP). Jednak kurs 1.65 srednio mnie zadowala i nie widze w nim value, faworyta widze w Juanie ale po takim kursie grac nie będę i tak jak zawsze poczekamy na dobry kurs na live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Soderling-Del Potro

Typ: Soderling

Kurs: 2.41

Bukmacher: Betsson

22:00

 

Jak dla mnie zdecydowanym faworytem w tym meczu jest Szwed. Gra tutaj w Londynie fenomenalnie. Już wiadomo z kim zagra zwycięzca tego pojedynku , gdyż Davydenko pokonał Federera i znalazł się w finale. Del Potro miał sporo szczęścia ,że dostał się do półfinału , tuż po meczu jeszcze nie wiedział o tym ,że dostał się do półfinału , wręcz był przekonany ,że odpadł ,ale gra dalej. Robin gra bardzo dobrze , pierwsze swoje 2 mecze wygrał 2-0 i mógł ze spokojem podejść do ostatniego meczu. Uważam ,że w tym meczu będzie na 100% skoncentrowany i wygra ten mecz. Del Potro z Soderlingiem grali już dwukrotnie H2H wynosi 1:1,lecz obecnie według mojej opinii Soderling znajduje się w lepszej dyspozycji ,tym bardziej ,że wie o co gra , a po takim kursie nie można odmówić. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...