Skocz do zawartości

WTA: Amelia Island


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

WTA - AMELIA ISLAND

 

ameliaisland.jpg

 

Miejsce: Amelia Island, Florida, USA

Uczestników: 56

Nawierzchnia: Green Clay/Outdoors

Pula nagród: 600,000$

Strona oficjalna: http://www.blchamps.com

Ubiegłoroczny finał singla: (1) Nadia Petrova (RUS) d. (3) Francesca Schiavone (ITA) 6:4 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: Asagoe/Srebotnik (JPN/SLO) d. Huber/Mirza (RSA/IND) 6:2 6:4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bondarenko A. - Dulko G. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,45

Alona rozczarowuje jak na razie w tym sezonie. Dulko parę razy ostatnio zaprezentowała się nieźle na szybszych kortach, a przecież clay to jej ulubiona nawierzchnią, która dziś zdecydownie będzie przemawiać na jej korzyść. Tym bardziej, że Argentynka już na clay'u miała okazję w tym roku pograć a Ukrainka nie. Handi na Gisele po takim kursie to smakowity kąsek...

 

Bammer S. - Tanasugarn T. Typ 1 – 1,20

 

Bammer to dla mnie odkrycie tego sezonu. Świetnie radziła sobie na hardzie, choć widać było nieraz, że siły uderzenia ciut brakuje. Ale i tak w wymianach walczyła dzielnie z najlepszymi. Dziś za przeciwniczkę ma beznadziejnie grającą w tym sezonie Tajkę. Bammer zdecydowaną faworytką.

 

Bartoli M. - Danilidou E. Typ 2 – 1,95

 

Nie trzeba być wielką tenisistką, aby ograć w tym roku Bartoli. Wśród pogromczyń Francuzki w tym sezonie są m.in.: Loit, Sucha, Fedak, Schruff, Dushevina. Greczynke widziałem już w tym roku a akcji. Zdecydowanie jest w stanie wygrać z Bartoli .

Kanepi K. - Bondarenko K. Typ 2 – 1,75

 

A młodsza z sióstr Bondarenko, w przeciwieństwie do bardziej utytułowanej starszej, prezentuje się ostatnio całkiem całkiem...Łatwo przeszła kwale w Doha, Indian Wells, Miami, dzielnie walczyła ostanio z Kuznetsovą. W Amelia Island też przeszła przez kwalifikacje bez żadnych większych przygód pokonując Mattek i Lepchenko. Z formą więc wydaje się być dalej wszystko w porządku...Kanepi słabo...No co prawda ograła ostatnio Patty, ale wiadomo, że jak Patty ma focha to wygrać z nią może każdy...Ukrainka zdecydowaną faworytką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bondarenko A. - Dulko G. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,45 :c:

Bammer S. - Tanasugarn T. Typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

Bartoli M. - Danilidou E. Typ 2 – 1,95 :cwaniak1:

Kanepi K. - Bondarenko K. Typ 2 – 1,75 :c:

 

 

Azarenka V. - Oprandi R. Typ 1 – 1,40

 

Białorusinka niezłe wyniki na ulubionym hardzie powinna przenieść też na wolniejsze nawierzchnie. Bo nie jest to zawodniczka grająca jakoś super siłowo, ładnie wytrzymuje długie wymiany, repertuar uderzeń też całkiem spory. Po drugiej stronie typowa zawodniczka clay'u, ale Włoszka w tym sezonie nie zachwyca. Bardzo dobrze prezentująca się Azarenka łatwo powinna sobie z nią poradzić.

Safina D. - Krajicek M. Typ 1 – 1,20

 

Safina już dwa razy w tym roku ograła Miśkę. Krajicek słabo w tym sezonie, z każdą lepszą zawodniczką przegrywa, wczoraj z bardzo przeciętnie grającą Sun też bardzo długo się męczyła. Róznica klas...Rosjanka gra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azarenka V. - Oprandi R. Typ 1 – 1,40 :c:

Safina D. - Krajicek M. Typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

 

Dechy N. - Daniilidou E. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,50

 

Podoba mi się gra Greczynki w tym sezonie. Nie dochodzi w turniejach jakoś bardzo wysoko, bo jej miejsce w rankingu WTA sprawia, że bardzo szybko trafia na przeciwniczki ze ścisłej światowej czołówki. Ale Eleni potrafiła ograć Li, Sugiyame, urwała seta bardzo dobrze prezentującej się w tym roku Hantuchovej, przedwczoraj nie dała żadnych szans Bartoli. A Dechy wiadomo najlepiej czuje się na hardzie. Francuzka już nie wróci raczej do takiej gry jak dwa czy trzy lata temu. Agresywnie grająca Greczynka jest jej w stanie sporo krwi napsuć. Mocno na czuja, ale dla mnie faworytką raczej Daniilidou i z handicapem seta spróbuje :]

 

 

Stosur S. - Oprandi R. Typ 1 – 1,95

 

Dziwnie dziś rzeczy działy się z kursem na ten mecz. Bez względu jednak na wszystko zdecydowaną faworytką jest Stosur. Oprandi co prawda gładko ograła wczoraj Azarenkę, ale nie doszukujmy się tu jakiegoś wielkiego powrotu Włoszki do dobrej gry. Wina raczej leżała zdecydowanie po stronie Białorusinki. Nie wiem czy przyplątała się jakaś kontuzja czy inny losowy przypadek, ale Azarenka przegrała to zbyt gładko i zbyt wielkie miała problemy z utrzymaniem własnego podania. Coś na rzeczy w każdym razie było. No a ogranie Białorusinki było największym osiągnięciem Włoszki w tym sezonie. A Samantha jak przegrywa to raczej tylko z tymi z najwyższej półki.

 

Williams V. - Schnyder P. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,85

 

Jak gra Patty wiadomo. Jest to prawdziwa artystka kortu, potrafiąca uderzać i kontrować z niesamowitych sytuacji, świetnie grająca pod siatką, posiadająca bardzo szeroki repertuar uderzeń. Tylko musi jej się chcieć i musi nie mieć aktualnie babskiego focha, bo wtedy to każdy z nią wygrywa. Ale ja osobiście na pamiętam żeby Schnyder odpadła dwa razy z z rzędu w pierwszej rundzie. Co prawda nigdy nie wygrała z Venus, ale dziś okazje ma wysmienitą, bo Amerykanka od optymalnej formy jest daleka. Zresztą ostatnie pojedynki między tymi zawodniczkami były bardzo zażarte i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy sety. I dziś też licze na wyrównany pojedynek. Siła na pewno po stronie Venus, ale na clay'u to nie zawsze wystarcza. Patty jest na pewno w stanie urwać seta...Po cichu liczę, że pokona Williams ;)

 

Golovin T. - Castano C. Typ 1 – 1,15

 

Castano przegrała w tym sezonie nawet z naszą Martą, więc o czym tu w ogółe pisać. Golovin poniżej pewnego poziomu nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dechy N. - Daniilidou E. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,50 :c:

Stosur S. - Oprandi R. Typ 1 – 1,95 :cwaniak1:

Williams V. - Schnyder P. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,85 :cwaniak1:

Golovin T. - Castano C. Typ 1 – 1,15 :cwaniak1:

 

Hantuchova D. - Cibulkova D. Typ 1 – 1,15

 

Napisze tylko tyle: Hantuchova prezentuje sięw tym roku wyśmienicie; młodziutka Cibulkova skazana na pożarcie przez swoją rodaczkę.

 

Jankovic J. - Bondarenko A. Typ 1 – 1,20

 

Alona formą nie błyszczy. Tylko dość łatwa drabinka sprawiła, że jeszcze gra w Amelia Island. Zresztą gdyby wczoraj trafiła na bardziej doświadczoną zawodniczkę to wyleciłaby z turnieju. H2H też na korzyść Jankovic 3:0. Niczym Ukrainka przeciwniczki raczej nie może zaskoczyć.

Bammer S. - Sprem K. Typ 1 – 1,45

 

Nawierzchnia w Amelia Island jest, moim zdaniem, idealna dla Bammer. No bo na hardzie momentami brakowało trochę mocy w uderzeniach, a na cegle to jednak trochę dla niej za wolno. Bammer to jak narazie odkrycie sezonu. A Chorwatka? Po sprawieniu wielkiej niespodzianki i „dniu konia” zwykle w następnym meczu już jest dużo dużo słabiej. Pokonanie Shaughnessy i Li to były największe sukcesy Sprem w tym sezonie, zwykle odpadała w pierwszych rundach. I dziś już też koniec pobytu na Florydzie.

 

Safina D. - Srebotnik K. Typ 1 – 1,25

 

H2H 5:1 dla Rosjanki. Srebotnik z nikim znaczącym w tym roku nie wygrała, w Amelia Island już z Vakulenko były problemy. A Safina wyraźnie się rozkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hantuchova D. - Cibulkova D. Typ 1 – 1,15 :cwaniak1:

Jankovic J. - Bondarenko A. Typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

Bammer S. - Sprem K. Typ 1 – 1,45 :cwaniak1:

Safina D. - Srebotnik K. Typ 1 – 1,25 :cwaniak1:

 

Hantuchova D. - Bammer S. typ 1 - 1,60

 

Wczoraj pisałem, że nawierzchnia w Amelia Island jest wymarzona dla Bammer. Dziś to samo wypada powiedzieć o Hantuchovej. Bo to też nie jest taka typowa zawodniczka na hard, gdyż troszeczkę siłą uderzenia odstaje od światowej czołówki. Ale jednak do tej ścisłej światowej czołówki należy, a ten sezon jak narazie świetny w jej wykonaniu. Hantuchova świetnie czuje gre, świetnie rozrzuca rywalki po korcie, mało psuje. No i są tego efekty. Słowaczka wygrała tegoroczny bardzo prestiżowy turniej w Indian Wells, a jeśli przegrywa to tylko z tymi najlepszymi. Po drugiej stronie siatki również świetnie spisująca się w tym roku zawodniczka, ale to jednak nie to samo, nie te umiejętności. Jeśli Hantuchova zagra na poziomie do jakiego nas w tym roku przyzwyczaiła, to rywalka jest bez szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze podajesz tutaj sam analizy, świetnie Cie idzie! Od DZISIAJ postanowilem pisac na tym forum, uwielbiam tenis wiec myśle, ze razem zrobimy z tego działu jeden z najlepszych!!! Zaczynamy!

 

A. Ivanovic vs T. Golovin

 

Serbka pokonała Jankovic bez straty seta podobnie jak Francuzka Venus. Anna wygrała z Jankovic po raz drugi w tym sezonie wiec to nie jest zadne zaskoczenie, mała niespodzianka moze byc tak zdecydowane zwyciestow Tatiaty, która mogła drugiego seta skończyc tracąc góra dwa gemy, ale pod koniec meczu odpuściła troche i doprowadziła do nerwej sytuacji. Jutro na pewno od poczatku do końca bedzie grac na 100% i tak jak dzisiaj bedzie prawdziwą maszynka do przebijania piłek i bedzie prowokowac do błedów. Ana i Tatiana w tym turnieju prezentuja sie naprawde wyśmienicie. Bilans bezpośerdnich pojedynków to 5:0 na SERBKI!!!! Ale wg. mnie jutro Tatiana wygra mecz bo jest w lepszej formie....

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2007-04-07, 07:08 ]

Witam na forum. Przyda nam się Twoja wiedza :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja cos dorzuce:P

 

N.Petrova-S.Bammer 3.20

Uwazam ze Austriaczka jest w stanie zrobic mala sensacje w tym turnieju.Moze nawet wygrac caly turniej w Ameli Island.Juz 2 lata temu podczas turnieju w Austrii Petrova meczyla sie z nie znana nikomu Bammer.Teraz jest ona juz w miare dojrzala zawodniczka z ktora kazdy musi sie liczyc.Jak wiemy Petrova wygrala ten turniej rok temu ale w tym wg mnie miala juz latwiejsza drabinke i tylko dlatego jest az w polfinale.Wygrala z Safina ale wiadomo z rodakami zawsze gra sie latwiej.Bammr wyeliminowala w tym turnieju Hantuchowa po przegraniu 1. seta 6-2 a w drugim juz prowadzila 4-0.To pokazuje jak jest waleczna zawodniczka i ze jest w niej spory potanecja.Jutro powinna zagarc w finale z Golovin i ...wygrac;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Ivanovic vs T. Golovin :jupi:

udane wejście na forum, mam nadzieje, ze ktoś skorzystał...

 

T. GOLOVIN vs N.PETROVA

 

Rosjanka b. łatwo poradziła sobie dzisiaj z małym objawieniem tego sezonu Bammer, Tatiana po heroicznej walce pokonała po raz pierwszy w karierze Ivanovic - ogromny sukces ale Francuzka w decydujących momentach spotrkania(końcówka) strasznie się spina i traci kilka gemów pod rząd tak było w meczu z Venus i dzisiaj... Z Nadią jestem pewien, iz nie wypracuje sobie przewagi wiekszej niż jedno przełamanie. W bespośednich meczach bilans 4:1 dla...Golovin :zaskoczony: Co mnie b. zdziwiło, ale Golovin miała jeszcze gorszy bilans z Aną a wygrała. Wg. mnie nic nie jest w stanie przeszkodzic w drugim zwyciestwie pod rząd w tym turnieju, no chyba, ze sama Nadia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...