Skocz do zawartości

ATP: Bazylea, Walencja; WTA: Bali


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - BAZYLEA

 

logo.gif

 

Miejsce: Bazylea, Szwajcaria

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €1,755,000

Strona oficjalna: http://www.davidoffswissindoors.ch/

 

 

 

ATP - WALENCJA

 

E16A6DB158E94C6AAD0867DB91E2AC2B.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Walencja, Hiszpania

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €2,019,000

Strona oficjalna: http://www.valenciaopen500.com/

 

 

 

WTA - BALI

 

mediumImage_863.gif

 

Miejsce: Bali, Indonezja

Uczestników: S-12

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $600,000

Strona oficjalna: http://www.commbanktennis.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2009-11-02 18:00, ATP - Valencia (ESP) - Hard - Indoor, Świat

b54c9e4d78410f07118d19ed32f6d3d5.jpg VS. bbb7ad0b1ed099c5132e421611602072.jpg

Alejandro Falla (COL) - Nikolay Davydenko (RUS)

Typ: Falla +5games

Kurs: 1.78

Bukmacher Betsson

 

Turniej rozgrywany w Hiszpanii w Valencii na twardym korcie i jest to pierwsza runda . Przejdźmy może do przemyśleń : Jak widzę taki kurs jak 1.06 to ,aż mnie na śmiech bierze . Alejandro Falla to przecież nie taki słaby gracz , a kurs jaki wystawili bukmacherzy jest moim zdaniem przesadzony. Ostatnio Kolumbijczyk wygrał turniej w Rennes(Francja) , fakt turniej nie był mocno obsadzony ,ale samo to osiągnięcie coś znaczy. W całym turnieju stracił tylko 2 sety. Kolejny turniej w Wiedniu już całkiem prestiżowy ,by zagrać musiał się zakwalifikować z eliminacji. Wygrał z Alexandrem Peya 2-1 austriakiem ,a gdy już się dostał wpadł w pierwszej rundzie na jak się okazało później finalistę tegoż turnieju Ciliciem i niestety Falla pożegnał się z turniejem gładko przegrywając w pierwszej rundzie 2-6 , 3-6. Davydenko też nie dawno grał z Ciliciem i także dostał mocno w bęcki od Chorwata 4-6,4-6 . Ostatni turniej w Rosji i hit 1 rundy Davydenko-Safin , i Nikolay po 3 setowym pojedynku przegrał 6-4,4-6,2-6 . Czasami Rosjanin lubi robić niespodzianki i przegrywać mecze po takich kursach . Dla mnie nie będzie to aż taka sensacja , liczę tutaj na w miarę wyrównany mecz i myślę ,że Kolumbijczyk powalczy przynajmniej o te handi +5 o co jest raczej spokojny. H2H co ciekawe 1-0 na korzyść Alejandro Falli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: M. Chiudinelli - P. Kohlschreiber

Bukmacher: Betsson

Typ: Kto wygra 1. seta - Chiudinelli

Kurs: 2.36

Czas rozpoczęcia : 03.11.2009, 14:05

 

Pierwsza runda turnieju w Szwajcarii i moja ulubiona sytuacja, czyli całkiem przyzwoity zawodnik gospodarzy, gra z faworyzowanym przeciwnikiem. Doskonała sytuacja, żeby znaleźć małą niespodziankę, bądź w miarę wyrównany pojedynek. Na taki dzisiaj zdecydowanie liczę. Chiudinelli ostatnio zdecydowanie zwyżka formy - bardzo zacięte pojedynki z Melzerem, Monfilsem czy Davydenko i tylko jedna wpadka, z będącym zdecydowanie w jego zasięgu Belluccim, do tego awans do pierwszej 100 ATP i takie małe odkrycie ostatnich miesięcy. Na przeciw niego Kohlschreiber - solidna forma jak zawsze, ale też jak zawsze sporo przestojów w grze. Jak to często bywa - gospodarze w pierwszym secie, pierwszego meczu turnieju są bardzo zmotywowani i niejednokrotnie zaskakują przeciwników, na to dzisiaj liczę ze strony Szwajcara. Jak wspomniałem, forma jest, warunki fizyczne są, publiczność również za nim i do tego pewność siebie jaką zapewne nabył po ostatnich bardzo dobrych występach. Kohli moim zdaniem jest doskonałym rywalem, który może sprawić zawód swoim kibicom i przegrać w najmniej odpowiednim momencie. Pierwotnie chciałem zagrać na czystą "1", ale spróbujemy mniej odważny wariant i wygranie pierwszego seta przez gospodarza. Kurs przyzwoity, więc czemu nie spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05.11.09 18.00

Cilic - Troicki

Typ: over 21.5

Kurs: 1.80

Betsson

 

Końcówka sezonu tenisowego, czyli czas niespodzianek :) W tym tygodniu odbywają się dwa turnieje ATP w Walencji i Bazylei - ja skupiam się na razie przede wszystkim na tym drugim turnieju, z pewnego powodu o którym za chwilę, otóż zauważyć łatwo można że w turnieju tym nie dochodzi do wielkiej ilości przełamań, spotkania są bardzo wyrównane, jest mnóstwo tie-breaków, a jeśli do nich nie dochodzi to o wygraniu seta decyduje jedno przełamanie, brak wygranych setów do 0 czy do 1, a i wygrane do 2 zdarzają się bardzo rzadko. Poprzez takie rozumowanie zacząłem szukać spotkania spośród dzisiejszej oferty które najbardziej odpowiada schematowi który wymyśliłem i myślę że znalazłem takowe :) Na drugim korcie jako trzeci w kolejności zagrają Chorwat Marin Cilic i Serb Viktor Troicki. 21-letni Cilic to 13 zawodnik rankingu ATP, a o 2 lata starszy Troicki jest 29. Chorwat gra znakomicie w tym sezonie, bilans spotkań 44-19, wygrał na początku sezonu 2 turnieje (w Chennai i Zagrzebiu) a niedawno w dwóch kolejnych był w finałach (w Pekinie i Wiedniu). Serb ma bilans 30-27, wygrał w tym roku challenger w Belgradzie, był także w finale nie tak dawno w Bangkoku. Obaj dysponują świetnym pierwszym podaniem dzięki bardzo dobrym warunkom fizycznym (198cm Cilic, 193cm Troicki). Pierwszą rundę przeszli bez straty seta, Cilic pokonał 6:4 6:4 Niemca Filipa Petzschnera, a Troicki 6:2 7:6 pokonał innego Niemca Banjamina Beckera. Obaj mieli w swych wygranych pojedynkach pierwszej rundy po 56% pierwszego podania, ponad 80% piłek wygranych po pierwszym serwisie i 50% po drugim. Chorwacko - Serbskie pojedynki zawsze mają swoje podteksty gdzie by się one nie odbywały, na razie w bezpośrednich pojedynkach jest 3:0 dla Chorwata, ale to wcale nie znaczy że dzisiaj Serb gładko przegra, otóż pierwszy ich pojedynek to byla dramatyczna 3-setówka, w drugim pojedynku już po 3 gemach Troicki skreczował a tegoroczne spotkanie wygrane 6:2 7:5 odbywało się w Chorwacji więc Cilic pewnie grał na 200% swoich możliwości, teraz myślę że nadchodzi znów czas na wyrównany pojedynek a Troicki nie stoi aż na tak przegranej pozycji jak wskazują to kursy (1.3 - 3.5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.11.2009 18:00

Gasquet R. (Fra) - Chiudinelli M. (Sui)

Typ: Chiudinelli

Kurs 2.63 Betsson

 

Dla Chiudinelliego jest to duża szansa pokazania się przed własną publicznością. Turniej odbywający się na twardych kortach tenisowych w Basel w Szwajcarii to szansa na powrót do czołówki Rankingu ATP. Szwajcar turniej zaczął bardzo dobrze od wygranej z Kolschreiberem , w tym meczu Marco też nie był faworytem i wygrał po 3 setowym pojedynku, zaś w drugiej rundzie pokonał swojego rodak Michaela Lammera. Oglądałem jedynie ostatni set w tym meczu. Zaś Gasquet w pierwszej rundzie pokonał Zeballosa i Isnera . Z Isnerem także po dosyć długim meczu 3 setowym. Moim zdaniem Marco poradzi soibe z Francuzem chociaż może to nie być łatwe ,ale liczę ,że znów tak jak w poprzednich meczach pokaże ,że stać go na dobrą wymianę podań i świetną grę. Go GO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...