Skocz do zawartości

ATP: Pekin, Tokio; WTA: Pekin


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - PEKIN

 

0D6AD3B77BB948FBBC3473A3D91C1EFC.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Pekin, Chiny

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $3,337,000

Strona oficjalna: http://www.chinaopen.com.cn/2009/'>http://www.chinaopen.com.cn/2009/

 

 

 

ATP - TOKIO

 

C0355FA3CDD04D1F99660F79FC34AE12.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Tokio, Japonia

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $1,226,500

Strona oficjalna: http://rakutenopen.rakuten.co.jp/en/index.html

 

 

 

WTA - PEKIN

 

0D6AD3B77BB948FBBC3473A3D91C1EFC.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Pekin, Chiny

Uczestników: S-60, D-28

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $4,500,000

Strona oficjalna: http://www.chinaopen.com.cn/2009/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Söderling, R - Chardy, J typ 1 - 1,17

 

I jeden i drugi w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. No ale to Szwed zagrał w finale Wielkiego Szlema i cały sezon prezentował się wyśmienicie. Kilka wyskoków Francuza nijak się ma do tego.

Verdasco, F - Ginepri, R typ 1 - 1,16

 

Skoro Ginepri przegrywał wszystko jak leci w US Open Series, to dlaczego teraz na końcówkę miałby naraz zaskoczyć? Verdasco na stałe już zadomowił się w czołówce, takie spotkanie już teraz z obowiązku musi wygrywać.

Acasuso, J - Safin, M typ 2 - 1,82

 

Może i ja już przesadzam z tym Safinem... No ale ciężko mi się jakoś pogodzić z faktem, że Marat tak po prostu przestał grać. Przecież przebłyski swoich fenomenalnych możliwości pokazuje cały czas. Czasem w jednej wymianie, jednym gemie, nieraz uda się zagrać dobrze cały mecz. Acasuso to ziemniak. Niezły występ w US Open i tuż przed w New Haven nic nie znaczą. C'mon Marat!!!

 

Pennetta, F - Bondarenko, Kateryna typ 1 - 1,65

 

Kaśka też raczej miała tylko chwilową zwyżkę formy. Tak naprawdę to nie stać jej na nic ponad przyzwoitą przeciętność. Flavia to solidność, dynamika i świetna technika.

 

Petrova, N - Hantuchova, D typ 2 - 2,15

 

Petrova pogubiła się na całego. W sumie to samo można powiedzieć o Danieli. Ale jak pewnie wielu wie, ja mam do Hantuchovej spory sentyment ;) . Szanse 50 na 50. Biorę wyższy kurs. Ale przede wszystkim wskazuje na większą inteligencje boiskową Danieli. Siłowy i bezmyślny tenis Nadii, przy braku u niej formy, jest po prostu żenujący.

 

Radwanska, Agnieszka - Schnyder, P typ 2 - 3,40

 

Cały sezon w plecy u Agi :( . Zasadniczo na palcach jednej ręki można policzyć występy dobre. A palców u wszystkich kończyn brakuje, kiedy zlicza się wpadki. Patty to kolejna zawodniczka, której wielki talent zawsze podziwiałem. Dla mnie to najlepsza technicznie zawodniczka w całym turze. Aga pograła długo tydzień temu, dopadnie ją reguła poprzedniego dobrego turnieju. Liczę też na kilka fajerwerków technicznych u Schnyder. Od czasu do czasu decyduje się na pokazanie ich. Szkoda, że tak rzadko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Fognini F. (Ita) - Troicki V. (Srb)

Data: 06.10.2009 10:30

Typ: 1

Kurs: 3.63

Bukmacher: Betsson

 

Analiza: Turniej ATP w Pekinie, który cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród wszystkich kibiców tenisa. W pierwszej rundzie los skojarzył ze sobą Włocha Fabio Fogniniego oraz Serba Viktora Troickiego. Faworytem według bukmacherów jest ten drugi, jednak ja stawiam na Włocha, który ma szanse wykorzystać zmęczenie ostatnimi rozgrywkami Serba oraz swoją bardzo dobrą grą może zapewnić sobie udział w drugiej rundzie turnieju w Pekinie. Troicki znajduje sie obecnie na 28 miejscu w rankingu ATP, podczas, gdy Włoch w tym samym rankingu jest 74. Różnica jest widoczna gołym okiem, jednak umiejętności maja bardzo podbne i z racji tego stawiam na Fogniniego. Włoch ostatnio pokonał nawet samego Almagro podczas turnieju w Bukareszcie, nie oddawając nawet seta. Boje się, że jeśli chodzi o formę to troicki może okazać się być znacznie lepszy, gdyż dotarł on ostatnio nawet do finału tiurnieju w Bangkoku, gdzie uległ w dwóch setach Francuzowi Gillsowi Simonowi. Grał Troicki dobrze, jednak tak jak mówiłem, może być zmęczony tymi turniejami...oby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuznetsova - Pavluchenkova

godz 6:02

typ 2

kurs 3,21

Betsson

 

No Anastasia złapała formę pod koniec sezonu, dwukrotne zwycięstwo z Venus Williams w ostatnich tygodniach na pewno nie pozostały nie zauważone, kurs ponad 3 z przeciętnie grającą Kuzą w tym sezonie?? Odds makerzy oszaleli chyba,tutaj szanse są porównywalne,ostatnie wyniki Anastasii o tym świadczą(Bammer,Venus,Wozniak),Sveta ma takie problemy ze swoim podaniem,że to woła o pomstę do nieba,druga Dementeva zaczyna się z niej robić,choć wiemy,że Kuznetsova za najlepszych gier serwis ma świetny i pewny.Po takim kursie absolutnie Kuza nie do gry, Pavlyuchenkova seta urwie,tego jestem pewien na 80-90%,ale gram na Pavlyuchenkova,jej gra mi się podoba,jest odważna,pomysłowa. Ostatnia porażka Kuzy z Petkovic w Tokyo jak może wróżyć??Dla mnie kurs nieporozumienie, szanse oceniam na równo,tak więc Anastasia po zwycięstwo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsonga/Wawrinka - Iwabuchi/Suzuki

Typ: 2

Kurs: 4.73

Bwin

 

Deblowe spotkanie drugiej rundy turnieju ATP rozgrywanego na twardych kortach w Tokio, pomiędzy deblem Tsonga/Wawrinka a Iwabuchi/Suzuki. 24-letni Francuz Jo-Wilfried Tsonga to świetny singlista, który jednak debla nigdy nie traktował zbyt poważnie i zawsze była to dla niego tylko przystawka ro rozgrywek singlowych, dlatego też zajmuje miejsce pod koniec pierwszej setki a nigdy nie był wyżej niż na 67 miejscu. Podobnie sytuacja ma się z Stanislasem Wawrinką, który jest poza pierwszą setką rankingu deblistów i jedynie 3 lata temu był przez krótki okres w najlepszej setce deblistów świata i także w jego przypadku debel to tylko i wyłącznie dodatek. Japończycy to doświadczeni gracze, którzy co prawda nigdy w rankingach niczego wielkiego nie zwojowali, ale właśnie w turniejach rozgrywanych u siebie są groźni, czego potwierdzeniem jest choćby fakt że wygrali ten turniej w 2005 roku. W pierwszej rundzie tegorocznego turnieju Tsonga i Wawrinka pokonali parę Coetzee/De Voest 6:2 6:4, wynik wygląda na łatwe zwycięstwo jednak fakty są takie że po dość wyraźnym wygraniu pierwszego seta w drugim mieli już ogromne problemy, ich rywale to solidni debliści jednak najlepsze rezultaty osiągali z innymi partnerami. Natomiast Iwabuchi i Suzuki pokonali rozstawioną z numerem drugim parę Damm/Lindstedt 6:1 3:6 10:6. Była to spora niespodzianka jednak właśnie potwierdziło się to o czym pisałem wyżej, że Japończycy u siebie są bardzo groźni. Dlatego też liczę dzisiaj na niespodziankę, o to że gospodarze będą walczyć z wszelkich sił nie martwię się w ogóle, a to że Tsonga i Wawrinka nie grają na co dzień ze sobą i traktują debla luźno potwierdza mnie w przekonaniu że typ wart jest zaryzykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...