Skocz do zawartości

Liga norweska 2009/2010


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon zasadniczy 2008/2009

 

1 Sparta 45 28 0 10 172 101 +71 95

2 Vålerenga 45 28 0 11 180 95 +85 89

3 Lillehammer 45 23 0 13 159 106 +53 86

4 Stavanger 45 26 0 15 148 117 +31 84

5 Storhamar 45 19 0 19 137 121 +16 66

6 Stjernen 45 24 0 15 166 143 +23 65

7 Frisk Asker 45 14 0 19 129 144 -15 62

8 Lørenskog IK 45 16 0 20 142 155 -13 60

9 Comet Halden 45 9 0 31 100 174 -74 24

10 Furuset 45 3 0 37 79 256 -177 6

 

Finał play off

 

Vålerenga - Sparta 5 - 2

Sparta - Vålerenga 0 - 2

Vålerenga - Sparta 2 - 1

Sparta - Vålerenga 1 - 0

Sparta - Vålerenga 1 - 0

Vålerenga - Sparta 1 - 0

 

Mistrzem kraju został Vålerenga

 

Sezon 2009/2010 startuje 12 września 2009

 

Stavanger - Frisk Asker

Storhamar - Stjernen

Vålerenga - IK Comet Halden

Lillehammer - Lørenskog IK

Sparta - Manglerud Star

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mecz: Frisk Asker - Lillehammer

17.09.2009 18:30

Typ: 1

Kurs: 2,25

Bukmacher: Betsson

 

Analiza: Powoli rozpoczyna sie sezon hokeja w Europie, wiec poraz zacząć stawiać na ten sport i miejmy nadzieje, że w tym sezonie bedzie bardzo dobrze ;) Na dzisiaj wybrałem spotkanie pierwszej ligi hokeja na lodzie w Norwegii. Spotkają się tam o godzinie 18:30 dwie dobrze znane ekipy. Chodzi mi o drużyny Frisk Asker oraz Lillehammer. Faworyta według bukmacherów nie ma, jednak ja większe szanse na zwycięstwo daje gospodarzom, którzy to powinni wykorzystać atut własnego lodowiska. Bedzie to dopiero druga kolejka w norewskiej pierwszej lidze hokeja na lodzie, wiec nie mozna powiedziec kto ma dużą a kto małą formę, jednak mozemy juz wywnioskować, że znacznie lepiej w obecnym czasie prezentuje sie druzyna Frisk Asker niż Lillehammer. Dzisiejsi gospodarze w swoim ostatnim meczu w lidze pokonali dosyć pewnie zespół Comet 9:3, przegrywając co ciekawe pierwszą tercję 1:3. Później jednak zwyciężyli odpowiednio 3:0 i 5:0 w drugiej i trzeciej tercji spotkania. Lillehammer także grało u siebie, jednak z gorzym skutkiem. Przegrali, po bardzo wyrównanym spotkaniu z drużyną Lorenskog 3:4. W tercjach padły następujące wyniki: 0:1, 3:2, 0:1. Widzimy, że mecz stał na wyrównanym poziomie, jednak z taką druzyną Lillehammer musiał wygrać, dzisiaj przegrają po raz kolejny, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Manglerud Star - Storhamar

Typ : Więcej niż 6,5

Kurs : 2,10

Buk.: Betsson

Analiza : Już dzisiaj o godznie 18:30 zostanie rozgrane spotkanie 2 kolejki

Hokeja na Lodzie ligi Norweskiej . Na własnej tafli bemianinek czyli Manglerud będzie podejmowac mistrza kraju sprzed 2 lat czyli Storhamar . Przewiduje w tym spotkaniu dużo goli , ponieważ Manglerud , jest to bardzo słaby zespół , który traci bardzo , dużo goli . Już w pierwszej kolejce przegrali 5:1 na wyjeździe ze Spartą , natmiast Storhamar , u siebie pokonał po dogrywce 3:2 bardzo mocny Strejnen . Historia spotkań

między tymi druzynami , też przemawia na korzyść mojego typu . W 2005 roku padły wyniki 2:5 oraz 5:7 , natmiast w 2004 padł wynik 3:6 . Jak dla mnie lina 6,5 jest dzisiaj bardzo pewna dlatego postanawiam zagrać ten typ ! Licze na wysokie zwycięstwo zespołu Storhamar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.09.2009 - 19:00

Spotkanie: Storhamar - Lillehammer

Typ: 1

Kurs: 1.85

Buk: Betsson

 

Analiza:

 

4. kolejka norweskiej ligii hokeja Get ligaen. Drużyna Storhamar bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki, w 3 spotkaniach odniosła 3 zwyciestwa ( odpowiednio ze Stjernen, beniaminkiem Manglerud i Stavanger) w tym jedno po dogrywce. Dzieki temu plasuje się na 2. miejscu. Natomiast Lillehamer w 3. spotkaniach poniósł 2. porazki ( 2-3 Stjernen, 3-4 Lorenskog) oraz wygrał wyjazdowe spotkania 3-1 z Frisk Askar.

 

Głównym argumentem dla którego skłoniłem się do postawienia na gospodarzy jutrzejszego meczu oprócz formy w bieżącym sezonie są mecze bezposrednio rozgrywane pomiedzy obiema druzynami w poprzednich sezonach. W sezonie 2008/2009 Storhamar wygrał wszystkie 3. spotkania z drużyną Lillehamer które rozgrywał na własnej tafli ( 2-1, 4-2, 5-1), również sezon wcześniej gospodarze jutrzejszego spotkania radzili sobie całkiem nieźle ( 3-2, 6-1, 3-2OT). Zwracając uwagę na obecną formę obydwu drużyn, a także historię meczy bezpośrednich rozgrywanych pomiędzy tymi zespołami jestem skłonny postawić na gospodarzy jutrzejszego spotkania - Storhamar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Lorenskog - Lillehammer

20.10.2009 18:30

Typ 2

Kurs 2.55

Betsson

 

 

Ciekawe spotkanie w lidze norweskiej.Gospodarze będący liderami tej ligi podejmują trzecią drużynę.Trzeba przyznać że jak na razie coś się zacięło dla lor bo ostatnio nie za bardzo sobie radzą.Przegrali trzy mecze z rzędu i dziś zapowiada się na następną porażkę. Wcześniej w tym sezonie także ten kijowy bilans przegranych 3 meczy zaczęli od Lile i dziś pewnie także dostaną baty.Goście ostatnio przegrali na wyjeździe ale dziś myślę ze sobie poradzą z liderami bo niedawno z nimi wygrali i wiedzą jak z nimi grać i wygrywać.Ogólny bilans między tymi zespołami na tafli Lorenskog to wygrane gości .Raz zdarzyło się tylko gospodarzom wygrać po dogrywce.Kursy spadają na gości i ja także myślę że dziś powinni zwyciężyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,Norwegia

Lillehammer - Storhamar

22.10.2009 18:30

Typ X

Kurs 4.50

Betsson

 

Analiza: Bardzo wyrównane spotkanie w lidze norweskiej.Gospodarze ostatnio przegrali dwa kolejne mecze na wyjeździe.dziś wracają na własną taflę powalczyć o zwycięstwo.Hmm myślę jednak że będzie im piekielnie ciężko coś ugrać ale kto wie może po dogrywce to zrobią i zainkasują punkty za wygraną.Goście "Smoki'' nie są aż tak słabą drużyną i będą grali do końca.Wygrali ostatni mecz nieznacznie ale wygrali wyjazd.Jak dla mnie dziś oba zespoły zagrają bardzo wyrównany mecz w którym po regulaminowym czasie gry wynik końcowy nadal będzie sprawą otwartą.Goście już dawno nie zanotowali wyniku nie rozstrzygniętego w regulaminowym czasie gry i moim zdaniem ten mecz jest jak najbardziej na remis.Oby tak się stało i na to stawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej,Norwegia

Spotkanie:Stavanger - Lillehammer

25.10.2009 17:00

Typ X

Kurs: 4.74

Bukmacher: Betsson

 

Spotkanie między piątą i czwartą drużyną hokejową ligi Eliteserien w Norwegii.Gospodarze ostatnio bardzo dobrze , dwie wygrane na wyjazadach.Goście u siebie wygrana ze "smokami".Obie drużyny już dawno nie zanotowały wyniku nierozstrzygniętego w regulaminowym czasie gry.Czy dziś między sobą tego doświadczą?Przekonamy się już dziś o 17.Obie drużyny prezentują podobny poziom i w tym dniu mogą to obie potwierdzić.Ostatni mecz między tymi zespołami z tego roku zakończył się remisem.Liczę na to że i dziś będzie podobnie .Mój Typ na Dziś to remis między tymi jakże równym drużynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hokej,Norwegia

Stjernen - Vålerenga 2:2 :n:

28.11.2009 16:00

Typ 2

Kurs 1.80

Betsson

 

Analiza:Czyżby kolejne zwycięstwo drużyny Valerengi?Na to wygląda , zespół złapał rytm i wygrywa mecz za meczem.U siebie ostatnio roznieśli dzisiejszych gospodarzy aż 8:1.Mam nadzieję że dzisiaj także powtórzą taki wynik i rozbiją gospodarzy bez żadnych dogrywek czy rzutów karnych.Gospodarze zajmują szóste miejsce w lidze i grają w kratkę.Na ostatnie osiem spotkań wygrali cztery.Goście aż siedem spotkań rozstrzygnęli na swoją korzyść.Mam nadzieję że po ostatnim rozbiciu Stjernen goście pójdą za ciosem i dziś także pokażą że są najmocniejszą drużyną z najlepszymi hokeistami w lidze.Rozbiją gospodarzy na ich własnej tafli i zainkasują pełną pulę punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

10.03.2010 - 18:30 Norwegian hockey league

 

Storhamar - Lorenskog typ: 1, kurs: 2,10 Bwin :t:4-3

 

Po trzech meczach pierwszej rundy play off prowadzi Storhamar 2-1:

Lorenskog - Storhamar 4:2

Storhamar - Lorenskog 4:1

Lorenskog - Storhamar 2:4

 

 

Jak na wydarzenia obecnego sezonu wynik jest trochę zaskakujący. Przez cały sezon wielokrotny mistrz Norwegii nie mógł złapać właściwego rytmu gry i ostatecznie bardzo szczęśliwie utrzymał 8 pozycję w sezonie zasadniczym, dzięki równie beznadziejnej dyspozycji Frisk Asker. To jednak nie świadczyło o ich dobrej formie a raczej szczęśliwy zbieg okoliczności, że Comet się wycofał z rozgrywek.

Lorenskog rozgrywa drugi sezon w Elitserien i po przetarciu rok temu w rozgrywkach zasadniczych awansował do play off z 8 miejsca. Tam jednak szybko Sarpsborg ustawił ich w szeregu wygrywając rywalizacje 4-1. Bieżący sezon przebiegał całkiem udanie i zakończyli go na 4 pozycji z pokaźną porcją 81 punktów z niewielką stratą do 2 pozycji (86 pkt).

Bezpośrednia rywalizacja między ekipami zdecydowanie na korzyść Lorenskog 5-1, w tym 2 wygrane po dogrywce.

 

Play off Storhamar rozpoczął od planowej porażki wyjazdowej 4-2, ale dalsze mecze rozegrali jak na doświadczonych graczy przystało, wygrywając kolejno u siebie i na wyjeździe.

 

Dlaczego więc typ na Storhamar? Po 1 moim zdaniem są bardziej doświadczeni w decydujących rozgrywkach, a ostatnie 4 porażki w sezonie zasadniczym mogły wskazywać na mobilizacje przed decydującą rundą. Po 2 strata punktów w tym momencie we własnej hali stanowi zbyt duże ryzyko utraty możliwości awansu do kolejnej rundy. W tym sezonie tylko raz udało się wygrać w hali gości (w play off), więc powtórzenie tego wyczynu może sie nie udać a wtedy koniec marzeń o dalszych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spotkanie:Hokej na lodzie,Norwegia Eliteserien:21.03.2010, godz.17.00 Storhamar - Valerenga

TYP: Valerenga

Kurs: 1.95

Buk: Bwin

 

Półfinał fazy playoff o mistrzostwo kraju. Zdecydowanym faworytem do mistrzostwa jest Valerenga, która po sezonie zasadniczym zajęła pierwsze miejsce z dorobkiem 98 punktów z przewagą nad drugim zespołem aż 12 punktów. Bilans bramkowy 167-111 drużyna charakteryzująca się przed wszystkim świetną zorganizowaną obroną w porównaniu do innych zespołów z tej ligi. Ogólnie patrząc na poprzednie sezony jest to rewelacyjna drużyna w poprzednim sezonie była mistrzem jeszcze wcześniej grała w półfinale we wcześniejszym znów była mistrzem i w każdym sezonie charakteryzuje się świetną obroną. Natomiast Storhamar w 2008 mistrz, w 2009 odpada w półfinale sezon zasadniczy 6 miejsce i obecny sezon już bardzo słaby weszli do fazy playoff z 8 miejsca czyli widać regres tej drużyny w kolejnych następujących po sobie sezonach. Bilans bramkowy ujemny u siebie także słabo spodziewam się więc spokojnej wygranej gości tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NORWEGIA: Eliteserien - Play Offs , Hokej

Sarpsborg - Stavanger 3:2 :t:

23.03.2010 18:30

Typ 1

Kurs 2.10

Expekt

 

 

 

Analiza:Play0offy w śnieżnej Norwegii.Po dwóch spotkaniach w lepszej sytuacji o dużo lepszej są goście dzisiejszego spotkania.Prowadzą 2:0 i z pewnością mają ochotę na kolejne zwycięstwa aby za dużo się nie męczyć.Myślę jednak że tak łatwo ze Spartą nie będą.Mają także wspaniałych hokeistów i nie przypadkowo grają w tej fazie rozgrywek.W ogólnym bilansie między tymi zespołami to właśnie gospodarze dzisiejszego spotkania większość razy schodzili z tafli z podniesionym głowami.Myślę że dziś już nie będzie żadnych niespodzianek i Sparta z łatwością zwycięży przeciwników.Pokaże że należy się z nimi liczyć i tak łatwo się nie poddają.Że to dwa pierwsze spotkania były tylko chwilowym spadkiem formy i motywacji.Dwie porażki na początku dziś wzbudzą w Sparcie siłę walki o każdy krążek i metr lodu.Stawiam dziś na gospodarzy gdyż przez większość sezonu się liczyli w grze i nie byli chłopcami do bicia.Dziś pokażą że warto na nich postawić i nie należy skreślać ich tak łatwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...