Skocz do zawartości

ATP: Indianapolis, Hamburg; WTA: Portoroz, Bad Gastein


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - INDIANAPOLIS

 

1D9A0BCE966E4A37BE857D7BFE8DDE21.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Indianapolis, USA

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $600,000

Strona oficjalna: http://www.tennisindy.com/

 

 

 

ATP - HAMBURG

 

FC14895908B84E42BB0808DFEBCA4661.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Hamburg, Niemcy

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-48, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €1,115,000

Strona oficjalna: http://german-open-hamburg.de/

 

 

 

WTA - PORTOROZ

 

mediumImage_1199.gif

 

Miejsce: Portoroz, Słowenia

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.sloveniaopen.si/

 

 

 

WTA - BAD GASTEIN

 

mediumImage_1340.gif

 

Miejsce: Bad Gastein, Austria

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.matchmaker.at/gastein/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chela - Benneteau 2 2,15 (expekt)

 

Chela ma swoje lata, swego czasu był dobrym zawodnikiem, grającym zarówno na clayu jak i nawierzchniach szybkich, ale jego czas już minął. Brakuje mu regularności, formy, zdrowia i pewnie tez chęci. Zarówno poprzedni sezon, jak i aktualny przebiega mu pod znakiem kiepskich rezultatów. Benneteau też nie zachwyca ostatnio, ale to dlatego, że preferuje szybkie nawierzchnia, a na trawie nigdy nie był dobry. Nie mniej jednak na clayu potrafi zagrać dobrze. Kiedy ma swój dzień, potrafi zagrozić prawie każdemu. Przez sezonem trawiastym zaliczył finał na clayu w Kitzbuhel, gdzie przegrał z Guillermo Garcia-Lopezem w trzech setach. Jest młody i ma ogromnego ducha walki. Często ląduje przez to na bandach, ale to i tak jego atut. Ma także świetny backhand. W Stuttgarcie tydzień temu wypadł w pierwszej rundzie ze Starace, ale Starace wraca do formy, więc ta przegrana nie jest wstydem. Poza tym w obu setach Benneteau prowadził jednym breakiem, o ile pamiętam. Chela przegrywa H2H 0-2 z Julienem (trawa i hard), tydzień temu nabawił się bodajże dodatkowo jakiejś kontuzji nadgarstka. Nie widzę ani jednego argumentu za Argentyńczykiem. Nie wiem czemu Benneteau jest tutaj underdogiem. Wg. mnie powinien być faworytem po kursie 1,6. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że clay w Hamburgu jest szybki, co dodatkowo stawia Francuza na lepszej pozycji. Nie wiem czy Chela nie podda meczu, więc biorę zakład u bukmachera, który nie zwraca stawki w przypadku kreczu.

 

Fognini - Minar 2 3,0 (Will Hill)

 

Fognini ma talent i możliwości, aby grać regularnie w top 50, ale stawie dopiero pierwsze kroki w klasie ATP i kilka dobrych rezultatów jeszcze nie stanowi o nim, jako o dobrym graczu. Jest tak dlatego, że potrzebuje on jeszcze ustabilizowania swojej gry i wyrównania wyników. Potrafi on zagrać dobry mecz, a następny oddać za darmo. Co się dzieje w jego głowie jest zagadką. W Stuttgarcie pokonał Davydenkę, ale jak Davydenko gra ostatnio, każdy wie, więc ta wygrana nic nie mówi. Minar, choć preferuje szybkie nawierzchnie, potrafi grać na clayu. Wiele razy zaskakiwał mnie dobrą grą, ale z jego regularnością jest kiepsko. Pod tym względem jest graczem podobnym do Fogniniego. Zbierając to do kupy trzeba powiedzieć, że Fognini jest zbyt szybko czyniony dużym faworytem, bo jeszcze nie udowodnił swojej klasy i dojrzałości, zaś Minar potrafi być o wiele trudniejszym zawodnikiem kiedy ma swój dzień. Nie zdziwiłbym się gdyby Fognini oddał ten mecz prawie za darmo, zaś Minar w końcu powinien coś wygrać, bo ile można odpadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benneteau też nie zachwyca ostatnio, ale to dlatego, że preferuje szybkie nawierzchnia, a na trawie nigdy nie był dobry.

trawa najszybsza nawierzechnia,troche maslo maslane

Jest młody i ma ogromnego ducha walki

watpie zeby kolo majac 28lat byl uwazany za mlodego tenisiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawa najszybsza nawierzechnia,troche maslo maslane

Preferuje szybsze, ale nie trawę. Proste :)

watpie zeby kolo majac 28lat byl uwazany za mlodego tenisiste

Rzeczywiście. Z jakiegoś powodu myślałem, że ma 24. Mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sela D. - Spadea V. typ 1 - 1,25

 

Jeśli Spadea to gramy przeciw :) Amerykanin przegrywa ostatnimi czasy z tenisistami kompletnie anonimowymi. Sela pyknął na Wimbledonie Robredo, a to tylko jeden z jego sukcesów, bo w ogóle w tym sezonie jest ich sporo.

 

Kohlschreiber P. - Starace P. typ 1 - 1,30

 

Wpadka Kolby z Kubotem to zwykły wypadek przy pracy. Niemiec bowiem to bardzo solidny grajek i do tego gra u siebie.

 

Medina Garrigues A. - Manasieva V. typ 1 - 1,20

 

Na Medine zawsze można liczyć. Przeciwniczka to zwyczajna rzemieślniczka.

Monaco J. - Youzhny M. (-1.5/+1.5) typ 2 - 1,80

 

Oj Michaił, Michaił... Ja po prostu nie mogę uwierzyć, że z tenisisty tej klasy mógł się zrobić tak przeciętny grajek. Ja mocno wierze, że przebudzenie Jużnego musi w końcu nadejść. Przecież technicznie to jeden z najlepiej wyszkolonych graczy. Monaco wcale nie jest taki straszny, jak go malują. Gra monotonnie, jednostajnie. Agresja Rosjanina będzie na to świetnym lekarstwem. Tylko czy Jużny w końcu pokaże choć 50% tego na co go stać. Handicap seta dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handicap napisał/a:

Benneteau też nie zachwyca ostatnio, ale to dlatego, że preferuje szybkie nawierzchnia, a na trawie nigdy nie był dobry.

 

trawa najszybsza nawierzechnia,troche maslo maslane

 

nie do końca,kiedyś o tym czytałem, handicap pewnie miał na myśli hard (jeśli się mylę proszę mnie poprawić), różnica pomiędzy Hardem nawet tym najszybszym a trawą jest jeden (może i nawet więcej ale chyba najbardziej istotny) sposób w jaki piłeczka obija się po uderzeniu przeciwnika, na trawie dostaje ona szczególnie rotacji i wysokiego kicka natomiast na hardzie ma to o wiele mniejszy wpływ na gre :) (warto sobie popatrzeć na uderzenia Nadala na obu nawierzchniach widać różnice)

 

a co gry na dzisiaj/jutro to na pewno Chardy, po wygranym w niedziele turnieju powinien bez problemu poradzic sobie z Beckiem ktory meczyl sie niemilosiernie z kontuzjowanym hiszpanem Hernandezem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voegele - Tatishvili

Typ: 2

Kurs: 2.41

Bwin

 

Tenis - pierwsza runda turnieju WTA w Słoweńskim Portoroz. Turniej ten odbywa się na kortach twardych. Obie zawodniczki są młode - mają po 19 lat, miesiąc młodsza jest Szwajcarka Stefanie Voegele, która zajmuje 94 miejsce w rankingu WTA, Gruzinka Anna Tatishvili jest w rankingu na miejscu 188. Patrząc na ranking oraz choćby tegoroczne wyniki faworytką powinna być Szwajcarka, jednak teraz kilka słów na temat tego dlaczego chcę postawić na Gruzinkę. Otóż Tatishvili na co dzień mieszka i trenuje w Stanach Zjednoczonych, więc zapewne sporo gra na tej nawierzchni co powinno być jej atutem. Do tego Voegele akurat na hardzie spisuję się zdecydowanie najsłabiej, nic wielkiego w tym roku na tej nawierzchni nie wywalczyła, przegrywała na niej choćby z takimi zawodniczkami jak Korzeniak i Dzekalevich, a z Yakimovą ugrała ledwie 2 gemy. Co także ważne Gruzinka grała w kwalifikacjach do tego turnieju i nie straciła nawet seta, pokonała najpierw Hrdinovą (196 w rankingu, lubiąca hard) 6:3 6:1, następnie 18-latkę Hofmanovą (218 w rankingu, najlepsze wyniki na hardzie) 7:5 6:1 oraz w decydującym spotkaniu rozprawiła się z rozstawioną w kwalifikacjach z numerem 2 Niemką Kerber (119 w rankingu, również lubiąca hard) 6:2 6:3. We wszystkich tych spotkaniach co najwyżej raz w meczu traciła Gruzinka swoje podanie, więc nie były to przypadkowe zwycięstwa, po prostu serwis funkcjonuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sela D. - Spadea V. typ 1 - 1,25 :t:

Kohlschreiber P. - Starace P. typ 1 - 1,30 :t:

Medina Garrigues A. - Manasieva V. typ 1 - 1,20 :n:

Monaco J. - Youzhny M. (-1.5/+1.5) typ 2 - 1,80 :n:

 

 

 

Almagro N. - Granollers M. typ 1 - 1,25

 

"Książe" clay'u kontra ziemniak jakich wielu. Rozwiązanie nasuwa się samo.

Hanescu V. - Hernych J. typ 1 - 1,20

 

Hanescu mnie zadziwia od jakiegoś czasu. Myślałem, ze ponad przeciętność to on się nigdy nie wybije, a tu okazuje się, że robi całkiem dobre wyniki. Hernych w jego ślady nie pójdzie nigdy.

Soderling R. - Fognini F. typ 1 - 1,20

 

Soda w gazie i to widać w każdym meczu. Fognini jest solidny, ale na Szweda to mało.

Monaco J. - Acasuso J. typ 1 - 1,40

 

Monaco bez rewelacji, ale Acasuso jeszcze gorzej. Jeden i drugi bez wielkiej formy, zadecydują nabyte umiejętności, a te są zdecydowanie po stronie Juana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almagro N. - Granollers M. typ 1 - 1,25 :t:

Hanescu V. - Hernych J. typ 1 - 1,20 :t:

Soderling R. - Fognini F. typ 1 - 1,20 :t:

Monaco J. - Acasuso J. typ 1 - 1,40 :t:

 

Davydenko N. - Chardy J. typ 2 - 2,70

 

Trochę chyba te kursy niewłaściwie wystawione. Dla mnie szanse w tym pojedynku to 50 na 50, a nawet lekkie wskazanie na Francuza. Chardy w tym sezonie pokazuje naprawdę kawał dobrego tenisa, zresztą wystarczy spojrzeć na wyniki i nazwiska, które pokonywał. A po Mikołaju nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Kiedyś Denko był niezwykle solidny, poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodził, potem zaczynały się przytrafiać "dziwne" mecze, a teraz jest raz dobrze, a nawet bardzo dobrze, a potem beznadziejnie. 2,70 na pewno jest kursem, po którym warto to spotkanie zagrać. Zasadniczo to mecz dnia w Hamburgu, więc jeśli Mikołaj miałby dzień konia, zawsze gdzieś można kontrować na live :)

Kohlschreiber P. - Cuevas P. typ 1 - 1,30

 

Kolejny pojedynek z cyklu solidny vs rzemieślnik. Jak już wcześniej pisałem wpadka Kolby z Kubotem była wypadkiem przy pracy. W Hamburgu jest głównym kandydatem do końcowego zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mathieu - Cuevas

Typ: 2

Kurs: 1.75

Unibet

 

Półfinałowe spotkanie turnieju ATP rozgrywanego na clayu w Hamburgu. 27-letni Francuz Paul-Henri Mathieu to 39 zawodnik rankingu ATP, 4 lata młodszy reprezentant Urugwaju Pablo Cuevas jest 107. Mathieu w tym sezonie to dla mnie zawodnik "2 rundowy" ponieważ większość turniejów kończy właśnie po drugim meczu. Doświadczenie to plus Francuza, gra dłużej od swojego rywala, w najlepszym momencie swojej kariery pukał do pierwszej dziesiątki rankingu będąc najwyżej na miejscu 12. Cuevas nie może pochwalić się takimi wynikami, najwyżej był na miejscu 88. Najlepszy tegoroczny wynik Mathieu miał na samym początku sezonu w Brisbane, gdzie doszedł do półfinału, kolejne wyniki to tak jak pisałem wcześniej przede wszystkim 2 rundy, jest graczem bardziej wszechstronnym niż Cuevas, potrafi na każdej nawierzchni być niebezpieczny. Cuevas to gracz specjalizujący się w grze właśnie na nawierzchni na której przyjdzie im dzisiaj zagrać czyli ziemi. Z powodu niskiego rankingu musi przebijać się przez kwalifikacje do turniejów głównych co na pewno przeszkadza w pokazaniu pełni swoich możliwości, jednak już w tym sezonie był w półfinale w Vina del Mar gdzie przegrał dopiero z Gonzalezem. Wygrał także challengera na ziemi w Napoli, oraz z dobrej strony niespodziewanie pokazał się w Wimbledonie, gdzie po przejściu kwalifikacji odpadł w drugiej rundzie turnieju głównego po bardzo wyrównanym pojedynku z Amerykaninem Levine. W tym turnieju Mathieu ma mnóstwo szczęścia, ogromne problemy miał już w pierwszej rundzie z kwalifikantem Hiszpanem Ribą, którego pokonał po ogromnych męczarniach 6:1 2:6 7:6, słabo serwując (ledwie 47& pierwszego serwisu), następnie stoczył wyrównany pojedynek z Brandsem, którego pokonał 7:5 7:5, a w ćwierćfinale przy stanie 3:0 skreczował w pojedynku z nim Troicki. Zdecydowanym faworytem jest dla mnie Cuevas, który rozegrał tu już 6 spotkań i nie stracił nawet seta, jednak ta ilość spotkań jest według mnie elementem niebezpiecznym, ponieważ może być zmęczony taką dawką spotkań. Jednak zdecydowanie więcej jest plusów zagrania Urugwajczyka, który pokonał w tym turnieju już takich graczy jak: Melzer, Kohlschreiber czy Almagro, więc zdecydowanie widać, że jest w formie, gra naprawdę świetnie w tym turnieju, a do tego jego dzisiejszy przeciwnik Mathieu zupełnie nic nie pokazał w tym turnieju i w tej fazie jest z przypadku. Sądzę że Cuevas może ograć Francuza w dwóch setach. Do tej pory nie grali nigdy ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuevas nie może pochwalić się takimi wynikami,

 

czy ja wiem ?? , warto wspomnieć że Cuevas zasmakował triumfu z Horną rok temu na RG w grze podwójnej i to jeszcze na ziemi, a Francuz z kolei zdobył 4 tytułu z serii ATP 250 (wtedy nie było tych oznaczeń ale chyba każdy wie o co mi chodzi :p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaru - Petkovic

Typ: 2

Kurs: 2.20

WilliamHill

 

Finał tenisowego turnieju WTA rozgrywanego na nawierzchni ziemnej w Bad Gestein. 20-letnia Rumunka Ioana Raluca Olaru to 66 zawodniczka rankingu WTA, o 2 lata starsza Niemka Andrea Petkovic jest na miejscu 98. Olaru jest specjalistką od kortów ziemnych, na nich osiąga najlepsze rezultaty. Petkovic jest bardziej wszechstronna dobre rezultaty potrafi osiągać na każdej nawierzchni. Obie najlepiej grały w 2007 roku kiedy to uzyskały najwyższe w karierze miejsca w rankingu WTA, Olaru była 55 a Petkovic 91. Zeszły rok miały gorszy, Rumunka wypadła z pierwszej setki, a Niemka znalazła się w czwartej setce rankingu. Jednak ten sezon mają dużo lepszy - Olaru 2-krotnie osiągała ćwierćfinały turniejów WTA oraz wygrała challengera z pulą nagród 100tys dolarów w Strasbourgu. Natomiast Petkovic wygrała podobnego challengera w Bukareszcie, a w dwóch innych była w finale, co ważne wszystkie te sukcesy odniosła właśnie na nawierzchni ziemnej, pozwoliło jej to awansować o ponad 200 pozycji w rankingu w tym roku. Najważniejsze jednak jest w jakim stylu obie grają w tym turnieju, a o wiele lepsze wrażenie zrobiła na mnie Niemka. Olaru problemy miała już w pierwszej rundzie z Domachowską, która w jakiej formie jest i jak radzi sobie na ziemi dobrze wiemy, wygrała 5:7 6:4 6:3. Potem ograła nierówno grającą w ostatnim czasie Bammer 4:6 6:2 6:1, nie specjalizującą się w grze na ziemi Rybarikovą 6:4 6:4 oraz słabiutką w tym sezonie Cornet 3:6 7:5 6:3, a przegrywała już w drugim secie już bardzo wysoko 6:3 5:1 i była tak naprawdę o mniej niż pół kroku od odpadnięcia z turnieju. Petkovic natomiast gra w tym turnieju fenomenalnie, ograła Kloessel 6:4 6:3, Benesovą 6:1 i krecz, Groenefeld 6:7 6:3 6:1 oraz Shvedovą 6:2 6:1. Jest w świetnej formie co potwierdza także fakt dojścia w tym turnieju w parze z swoją rodaczką Malek do finału gry deblowej, pokonując w półfinale właśnie Olaru, grającą w parze z Korrytsevą, wynik 6:2 6:1 mówi sam za siebie. Niemka jest wyższa o prawie 10cm, posiada bardzo dobry serwis, świetnie returnuje, do tego serwis Olaru nie należy do trudnych więc w obecnej formie powinna zakończyć to spotkanie w dwóch setach. Jedyne co trochę odstrasza do postawienia na Niemkę jest h2h, grały 3-krotnie z czego 2 spotkanie wygrała Rumunka, jednak były to mecze wyrównane, więc wierzę że doprowadzi jutro do bilansu 2:2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...