Skocz do zawartości

ATP: Bastad, Stuttgart; WTA: Palermo, Praga


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - BASTAD

 

CE105D8897424B16B9A6A10A4B670F17.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Bastad, Szwecja

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €450,000

Strona oficjalna: http://www.swedishopen.org/

 

 

 

 

ATP - STUTTGART

 

B29DA852F55D4EC09A397F6BB4E7B82C.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Stuttgart, Niemcy

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €450,000

Strona oficjalna: http://www.mercedescup.de/

 

 

 

 

WTA - PALERMO

 

mediumImage_399.gif

 

Miejsce: Palermo, Włochy

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.countrytimeclub.com/web/club/home.asp

 

 

 

 

WTA - PRAGA

 

mediumImage_1189.gif

 

Miejsce: Praga, Czechy

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.pragueopen.cz/2009/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Trawka się skończyła, mamy kolejne turnieje, tym razem clayowe :)

 

 

Drabinka ze Stuttgartu: http://www.atpworldtour.com/posting/2009/321/x.pdf

To tu rok temu Del Potro wygrał pierwszy z serii czterech wygranych turniejów z rzędu. Niestety nie powtórzy tego sukcesu, bo tym razem nie gra na. No i nic dziwnego - zapewne przygotowuje się do turniejów na amerykańskim Hardzie. Już od przyszłego tygodnia zaczną się w Hameryce turnieje i będa trwały równolegle do europejskich clayowych turniejów. Tam będą , oprócz tych niższych rangą, dwa z serii Masters (o ile dobrze pamiętam), a potem US Open. Del Potro grał teraz w Pucharze Davisa i już było widać, że przygotowania do tamtych turniejów są posunięte. Tam też jadę grube ryby. Europejski clay zostaje dla podrostków :) Ja na zwycięzcę w Stuttgacie typuję Kohlschreibera, ale, ku memu zaskoczeniu, kurs na niego wynosi tylko 5. Już bardziej będzie się opłacało grać go all in we wszystkich rundach począwszy od pewnej stawki i pewnie wyjdzie lepszy kurs. Kohli rozpykał 3-0 Djoko na RG, teraz rozpykał Robredo, z którym przegrał 4 poprzednie pojedynki. Wynik też był 3-0, a Kohli dał Hiszpanowi tylko 2 bp, ale oba obronił. Wygrał też dziś z Verdasco wygrał w pięciu setach. To, co jest jego dużym krokiem naprzód, to poprawiona psychika (nastawienie do gry i reakcje na chwilowe niepowodzenia w trakcie meczu), oraz stałość. To było jego duuuużym problemem. Dlatego przegrywał wcześniej mecze z takimi graczami jak Denko czy Robredo, mimo dużego prowadzenia na początku. Teraz się poprawił, choć i tak mecz z Verdasco pokazał, że gdzieś tam ślady tej mentalności w nim siedzą. Nie mniej jednak uważam, że jest bardzo silnym zawodnikiem, gra u siebie i będę go obserwował. Reszta nic ciekawego %-)

 

 

Drabinka z Bastad: http://www.atpworldtour.com/posting/2009/316/x.pdf

Tu rok temu wygrał Robredo. Raczej nie obroni tytułu, bo głównym faworytem do wygrania tytuły, będzie Soderling, który też gra u siebie. Radzę tu uważać na Almagro, który od długiego czasu jest w dołku. Nie mniej jednak kiedyś musi wrócić do formy. Canas (prawdopodobnie przejdzie kwale) też raczej nic niepokaże. Za to Gimeno-Traver pokazał się ze świetnej strony na Wimbledonie, gdzie prawie pokonał Troickiego, wraca na swoją ulubioną nawierzchnię, więc może coś tu zawalczyć. Mnie podobała się jego gra i jak na rasowego Hiszpana przystało, powinien sobie dobrze radzić na clayu. Tego też będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiavone F. - Hercog P. typ 1 - 1,45

 

 

Generalnie Hercog w formie, ale ja tak za bardzo nie wiem, kto to jest %-). Znaczy nigdy jej nie widziałem i nie wiem, jaki styl prezentuje. Wiem za to jak gra Włoszka. Biega do upadłego, walczy, świetnie gra w defensywie. I zasadniczo to powinno wystarczyć, bo przecież na mączce to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym na tą Hercog, też jej nie widziałem, ale gra dobrze i czuje że dzisiaj 3-setowy bój się szykuje.

 

Bammer - Kudryavtseva

Typ: 2

Kurs: 2.50

Bet365

 

Spotkanie drugiej rundy turnieju WTA rozgrywanego na nawierzchni ziemnej w Pradze. 29-letnia Austriaczka Sybille Bammer to 31 zawodniczka rankingu WTA, a młodziutka niespełna 22-letnia Rosjanka Alla Kudryavtseva w rankingu jest 95. Obie zawodniczki mają bardzo przeciętny sezon, najlepszy wynik Bammer to ćwierćfinał Indian Wells, a Kudryavtseva najlepszy wynik (także ćwierćfinał) uzyskała tydzień temu w Bastad. Faworytką tego pojedynku jest rozstawiona z numerem 2 Austriaczka, która w swojej karierze była już nawet w najlepszej 20-tce rankingu. Jednak patrząc na styl w jakim zagrały w pierwszej rundzie, lekko faworytką wydaje się być Rosjanka. Austriaczka grała w tej pierwszej rundzie z Bułgarką Pironkovą, wygrała 2:6 7:6 7:5, ale grała bardzo slabo, dała rywalce przełamać swój serwis 12-krotnie(!), po 4 razy w każdym secie. W pierwszym z tychże 3 setów które rozegrały Austriaczka nie wygrała nawet jednego gema przy swoim podaniu. Zaliczyła także w meczu tym 12 podwójnych błędów serwisowych. W meczu tym serwis po prostu funkcjonował bardzo słabo i wydaje się że w ciągu 2 dni nie wiele mogło w tym względzie się zmienić. Przeciwniczką Rosjanki w pierwszej rundzie była Czeszka Vaidisova, którą pokonała 7:5 6:2. Niestety ta przeciwniczka w ostatnim czasie spisuje się bardzo mizernie więc wielkich wniosków po tym spotkaniu nie ma co wyciągać. Jednak zeszłotygodniowy ćwierćfinał pokazuje że z formą nie jest źle. Kudryavtseva grała już z Bammer w zeszłym roku i była bliska zwycięstwa, myślę że jest w stanie zrewanżować się jej za ta porażkę tak jak ostatnio zrobiła to z inną leworęczną zawodniczką - Ivetą Benesovą, z którą przegrała w French Open a zrewanżowała się po pewnym czasie w Bastad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiavone F. - Hercog P. typ 1 - 1,45 :t:

 

Robredo T. - Gabashvili T. typ 1 - 1,15

 

Gaba ma zrytą psychikę. Do tego oprócz serwisu nie dysponuje niczym, czym mógłby zaskoczyć Robredo, który na caly'u czuje się przecież wyśmienicie.

Verdasco F. - Monaco J. typ 1 - 1,55

 

Verdasco od dłuższego czasu trzyma wysoki poziom. Monaco na pewno stać na więcej niż pokazuje. Aktualna forma zdecydowanie przemawia za Hiszpanem.

 

Soderling R. - Almagro N. typ 1 - 1,30

 

Soda wygra tu cały turniej. Nie wypada mu inaczej przed własną publicznością. Almagro od dłuższego czasu jest bez wielkiej formy.

 

Melzer J. - Vinciguerra A. typ 1 - 1,35

 

Jurgen to uznana marka w tenisowym światku. Vinciguerra jest dla mnie anonimowy, nigdy go nie widziałem.

 

Davydenko N. - Fognini F. typ 1 - 1,15

 

Mikołaj od jakiegoś czasu pokazuje, ze jak chce to potrafi. Kilka niezłych wyników ostatnio zrobił, jeśli przegrywał, to raczej z czołówką. Fognini ma talent, ale na Rosjanina to wciąż jeszcze za mało.

 

Kiefer N. - Kubot L. typ 1 - 1,45

 

Nigdy nie byłem wielkim fanem Kubota, bo też chyba ciężko nim być. To, że pyknął Kolbę było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Dzień konia nigdy nie trwa dwa dni %-)

 

Kubot L./Marach O. - Hanescu V./Tecau H. typ 1 - 1,45

 

Za to w deblu z Marachem Polak ma już markę wyrobioną. Jak tak dalej pójdzie to Masters na pewno jest w zasięgu tej pary. Przeciwnicy grają ze sobą sporadycznie i bez większych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...