Skocz do zawartości

Roland Garros


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie: Tommy Robredo - Philipp Kohlschreiber

Data i godzina: 01.06.09 godz. 13:00

Typ: 1 (-1,5)

Kurs: 2,45

Bukmacher: Betsson

Analiza:

O godzinie 13:00 na paryskich kortach odbędzie się pojedynek pomiędzy sensacyjnym zwycięscą na Novakiem Djokovicem tj. Philippem Kohlschreiberem, a Tommy Robredo. Niemiec jest 31 w rankingu ATP, zaś Hiszpan jest 17. Kohlschreiber w pierwszej rundzie pokonał 17 latka z Australii Bernarda Tomica 3:0 (6:1 6:2 6:2), w drugiej rundzie po długim i cięzkim pojedynku który był rozgrywana na dwa dni pokonał Juana Carlosa Ferrero 3:2 (6:4 2:6 6:4 6:7 6:3), a w trzeciej rundzie wyeliminował niespodziewanie jednego z faworytów Novaka Djokovica 3:0 (6:4 6:4 6:4), lecz Serb grał fatalnie popełniając wiele nie wymuszonych błędów. Robredo radzi sobie bardzo dobrze w tegorocznym French Open. W pierwszej rundzie pokonał Adriana Mannarino 3:0 (6:2 6:1 6:2), w drugiej Daniela Gimeno-Travera 3:0 (6:4 6:4 6:3), a w trzeciej wyeliminował Maximo Gonzaleza 3:1 (4:6 7:5 6:1 6:0). Sądzę, że wygrana Niemca z Djokovicem to przypadek, tak jak pisałem powyżej Serb grał fatalnie, a Kohlschreiber grał swoje, dlatego twierdzę, że Hiszpan który gra o wiele lepszy i skuteczniejszy tenis wygra z Phiilipem tracąc co najwyżej jednego seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


spotkanie:Roddick-Monfils

typ:3-1

kurs:5,5

buk:bet365

analiza:Dzis o godzinie 18,30 na korcie Susene Lenglen odbędzie sie mecz 4 rundy pomiedzy amerykaninem Andy Roddickiem i faworytem gospodarzy Gealem Monfilsem.Zupełnie nie mogę zrozumiec dlaczego kurs na zwyciestwo na francuzxa jest mniejszy ito on jest faworytewm.W tym roku Roddick gra bardzo dobry tenis .W tym turnieju nie stracił jeszcze seta 30/05-09 R32 Roddick, Andy vs. Gicquel, Marc 3:0 61 64 64

28/05-09 R64 Roddick, Andy vs. Minar, Ivo 3:0 62 62 76

25/05-09 R128 Roddick, Andy vs. Jouan, Romain 3:0 62 64 62

Natomiast Monfils w tum roku równiez prezentuje wysoki poziom lecz mneij osiagnął niz Andy.W tym turnoeju nie miał jeszce powazniejszego rywala ale i tak radzi sobie dosc dobrze tracącv tylko jednego seta 30/05-09 R32 Monfils, Gael vs. Melzer, Jurgen 3:1 62 46 63 61

28/05-09 R64 Monfils, Gael vs. Crivoi, Victor 3:0 64 63 63

26/05-09 R128 Monfils, Gael vs. Reynolds, Bobby 3:0 62 63 61

Według mnie w tym meczu górą bedzie amerykanin ale francuz zdoła ugrac seta .Obaj zawodnicy spotakali sie już w tym roku i lepszy był roddick 31/03-09 Miami, USA R16 Ameryka Kort twardy otwarty Roddick, Andy 2:0 76 64

09/01-09 Doha, Katar Półfinały Azja Kort twardy otwarty Roddick, Andy 2:1 76 36 63

16/10-08 Madryt, Hiszpania R16 Europa Kort twardy w hali Monfils, Gael 1:2 46 63 36

24/05-07 Portschach, Austria Ćwierćfinały Europa Kort ziemny Monfils, Gael 0:2 57 36

12/05-06 ATP Masters Series Rome. Italy Ćwierćfinały Europa Cegła Monfils, Gael 0:2 26 36

11/01-06 AAMI Classic, Kooyong Australia Roddick, Andy 2:0 62 62

30/10-05 Grand Prix de Tennis, Lyon Finał Europa Twarda Roddick, Andy 2:0 63 62

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2009-06-01, 21:58 ]

pisz staranniej, bo ciężko aż to się czyta :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verdasco F. - Davydenko N. typ 1 - 1,50 :n:

Murray A. - Cilic M. typ 1 - 1,40 :t:

Ivanovic A. - Azarenka V. typ 1 - 1,60 :n:

Sharapova M. - Li N. typ 2 - 1,95 :n:

Szavay A. - Cibulkova D. typ 2 - 2,00 :t:

 

 

Murray A. - Gonzalez F. typ 2 - 2,00

 

Tak coś mi się zdaje, ze Fernando zagra w finale tego turnieju. Murray nie błyszczy, Gonzo morduje forehandem. 50 na 50 w sumie z lekkim wskazaniem na Fernando. Biorę wyższy kurs.

 

Davydenko N. - Soderling R. typ 2 - 2,50

 

Soda ograł Nadala, a buki w spotkaniu z Mikołajem stawiają go w roli underdoga :puk: . No chyba coś tu jest nie tak. Ograć Nadala w dołku to też sztuka i przekonany jestem, iż gdyby to Rosjaninowi z nim przyszło grać w niedziele, tu już by Paryż opuszczał.

 

Sharapova M. - Cibulkova D. typ 2 - 2,00

 

Kiedyś skończę tę progresję... %-)

 

Safina D. - Azarenka V. typ 1 - 1,20

 

Dinara albo Kuza wygra u kobiet . Innego wyjścia nie widzę. Azarenka jeszcze miesiąc temu była w wielkim gazie. Teraz już tak różowo nie jest.

 

P.S. handicap gdzie byłeś?

Welcome back ;):piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davydenko N. - Soderling R. typ 2 - 2,50

 

Soda ograł Nadala, a buki w spotkaniu z Mikołajem stawiają go w roli underdoga :puk: . No chyba coś tu jest nie tak. Ograć Nadala w dołku to też sztuka i przekonany jestem, iż gdyby to Rosjaninowi z nim przyszło grać w niedziele, tu już by Paryż opuszczał.

 

tutaj dla mnie 1, po obejrzeniu ostatnich dwóch meczów obu tych panów na myśl przychodzi mi jedno miejsce ... Miami tam Kolia pokonał na hardzie Nadala w finale i pokazał kawał dobrego tenisa w całym turnieju. W meczu z Verdasco, przynajmniej dla mnie, pokazał to co kiedyś w Miami - kawał solidnego tenisa połączonego z agresją i skutecznością, z tego co pamiętam Fernando ani razu nie złamał Ruska :zaskoczony: popełnił tylko 6UE w całym meczu, mimo iż Playboy psychikę ma słabą to zalicza się do czołowych graczy i taki wynik w takim stylu musi budzić respekt. Co do Sody i jego zwycięstwa nad Nadalem, Hiszpan juz w Madrycie pokazał ze: powoli jest zmęczony sezonem/ jest źle przygotowany do RG ?? nie zawsze wytrzymywał presje,nie dobiegał do pilek do których ma swoim zwyczaju dobiegać i robić z niego winnersa, poprostu nie przypominał zawodnika który dominował RG w ostatnich latach. Soda zawsze zostanie w moim odczuciu lekkim frajerem który potrafi przejść obok meczu, przegrać w łatwy sposób spotkanie, rozkojarzyc sie przez jedna piłkę i wtopić wygranego seta prezentując w poprzednich tygodniach niezła forme np. porazki z Kendrickiem (po wygranym chelu) w tym roku czy porazka z Korolevem kiedys na Szlemie (aj wtopilo sie troche kabony :wstyd: ).

 

A reszta typów podobny typ myślenia, btw Welcome back Handicap (twoje spostrzeżenia mile widziane) ;):piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.Villiams - Kuznetsova >>>> typ 1

jak dla mnie serena wygra bez problemow widzialem co gra kuznetsova i nie wyglada to za dobrze duzo niewymuszonych bledow a poza tym statystyka meczow pomiedzy tymi paniami rowniez na korzysc czarnulki :) kurs warty zagrania ! owocnych typow zatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Dominika Cibulková - Maria Sharapova

Godzina 17:00

Typ : Dominika Cibulková

Kurs : 2.16zł

 

 

Analiza : to pierwszy turniej Marii po kontuzji wic nie jest w pełni sił i formie na RG nie pokazuje nic specjalnego raczej czeka na błedy swoich rywalek, oczywiscie nie jest bez szans bo jest dobra zawodniczka ale kazdy wie jak to jest po kontuzji nie mozna oczekiwac od niej "cudów".

Natomiast Dominika rozegrała juz w tym sezonie kilka turniejów napewno jest dobrze przygotowana do turnieju i dzisiaj nie odda łatwo tego meczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Robin Soderling - Nikolay Davydenko

Data i godzina: 02.06.09 godz. 14:00

Typ: 1 (+3,5 gemów)

Kurs: 1,91

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o godzinie 14:00 w French Open zobaczymy arcy ciekawy pojedynek. Pogromca Rafaela Nadala który nigdy nie przegrał aż do dnia wczorajszego. Tym pogromcą był Robin Soderling, a jego przeciwnikiem będzię fenomenalny Nikolay Davydenko. Szwed jest 25 w rankingu ATP, zaś zawodnik z Rosji jest 11. Davydenko w pierwszej rundzie pokonal Stefana Koubka 3:0 (6:2 6:1 6:4), w drugiej Diego Junqueira 3:1 (4:6 6:3 6:0 6:2), w trzeciej wyeliminował Stanislasa Wawrinke 3:1 (6:3 4:6 6:3 6:2), a w czwartej rundzie nie spodziewanie wyeliminował jednego z głownych faworytów turnieju Fernando Verdasc w trzech setach (6:2 6:2 6:4). Soderling w pierwszej rundzie pokonał Kevina Kima 3:0 (7:6 7:6 6:2), w drugiej Denisa Istomina 3:0 (6:4 7:6 6:4), w trzeciej Davida Ferrera 3:1 (6:7 7:5 6:2 7:6), a w czwartej tak jak wcześniej pisałem pokonał nr 1 światowego tenisa Rafaela Nadala 3:1 (6:2 6:7 6:4 7:6). Według bukmacherów faworytem tego spotkania jest Rosjanin. Ja sądzę, że mecz będzie bardzo wyrównany i stawiam że Soderling wygra ten mecz, ale z podpórką 3,5 gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davydenko N. - Soderling R typ:pierwszy set over 9,5 kurs:1,65 Betsson

 

W pierwszym ćwierćfinale na Court Suzan Lenglen Rosjanin Nikolay Davidenko zmierzy się ze szwedem Robinem Soderlingiem. Cięzko jest wskazać faworyta tego spotkania dlatego zdecydowałem się na zagranie overu na pierwszy set. Obydwoje dysponują znakomitym serwisem, Robin w meczu z Nadalem zaserwował dziewięć asów,popisał się znakomitą skutecznością pierwszego serwisu, podobnie zresztą jak Davidenko w spotkaniu z Verdasco wygranym w trzech setach, gdzie skuteczność z pierwszego serwisu wyniosła 83%. Robin bardziej specjalizuje się na szybszych nawierzchniach jednak na RG pokonał już chociażby Ferrera czy Nadala w czterech setach. Szwed bardzo dobrze czuje się na kortach w Paryżu w spotkaniu z Nadalem wykorzystał praktycznie każdą okazję do przełamania, dał się tylko dwa razy przełamać i co ważne kończył ogromną liczbę piłek. Rosjanin również w spotkaniu z Verdasco zagrał koncertowo nie dał się ani razu przełamać,popełniał bardzo mało niewymuszonych błędów i regularnie trafiał pierwszym serwisem. Panowie dwukrotnie grali ze sobą na kortach ziemnych i dwukrotnie góra był Soderling jednak każde z tych spotkań miało bardzo zacięty przebieg i kończyło się w trzech setach,d ziś również liczę na długi pojedynek i na pokrycie handicapu po pierwszym secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dinara Safina - Victoria Azarenka

 

Typ:2

Kurs:4.50(3.50 do konkursu)

Buk:Betsson

02.06.2009 14:00

Analiza:

Pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy tegorocznego Roland Garros pomiędzy liderką światowego rankingu - Dinarą Safiną i młodą wschodzącą gwiazdową światowego tenisa - Victorią Azarenką.

Mecz ten można określić jako pojedynek bloku wschodniego , bo zagra Rosjanka z Białorusinką , Safina nie straciła jeszcze seta w tegorocznym French Open , mało tego przegrała w 4 meczach tylko 5 gemów.

Azarenka gra równie dobrze , a nawet lepiej bo straciła co prawda jednego seta i więcej gemów od Rosjanki , ale grała z o wiele lepszymi rywalkami , Ana Ivanovic rozgromiona przed dwoma dniami 6:2 6:3 musi robić wrażenie , również wygrana z Suarez Navarro , a Safina w drodze do ćwierć finału zero znanych tenisistek.

Na pewno Safina będzie przed tym meczem pewna wygranej co w rezultacie może się skończyć pożegnaniem z turniejem. Wiadomo , że jeśli Rosjance nie idzie denerwuje się i nie może odpowiednio skupić na grze , a młoda Białorusinka nigdy nie kalkuluje tylko od początku zaatakuje mocnymi uderzeniami i będzie chciała wygrywać .

Myślę , że obie tenisistki w dobrej formie , jednak Azarenka podbudowana zwycięstwem z Ivanovic pójdzie za ciosem i wyeliminuje po najpiękniejszej tenisistce również najwyżej rozstawioną z turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verdasco F. - Davydenko N. typ 1 - 1,50 :n:

Murray A. - Cilic M. typ 1 - 1,40 :t:

Ivanovic A. - Azarenka V. typ 1 - 1,60 :n:

Sharapova M. - Li N. typ 2 - 1,95 :n:

Szavay A. - Cibulkova D. typ 2 - 2,00 :t:

 

 

Murray A. - Gonzalez F. typ 2 - 2,00

 

Tak coś mi się zdaje, ze Fernando zagra w finale tego turnieju. Murray nie błyszczy, Gonzo morduje forehandem. 50 na 50 w sumie z lekkim wskazaniem na Fernando. Biorę wyższy kurs.

 

Davydenko N. - Soderling R. typ 2 - 2,50[/b

 

Soda ograł Nadala, a buki w spotkaniu z Mikołajem stawiają go w roli underdoga ]Sharapova M. - Cibulkova D. typ 2 - 2,00

 

Kiedyś skończę tę progresję... %-)

 

Safina D. - Azarenka V. typ 1 - 1,20

 

Dinara albo Kuza wygra u kobiet . Innego wyjścia nie widzę. Azarenka jeszcze miesiąc temu była w wielkim gazie. Teraz już tak różowo nie jest.

 

P.S. handicap gdzie byłeś?

Welcome back ;):piwo1:

zagralem taki kupon za 10 pln

wygrana 93 na czysto sie szykuje

gonzales zostal i wygrywa 2-1

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2009-06-02, 18:45 ]

ciesze się, ale co Twój post wnosi do tematu z analizami??? :zdziwiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień zmagań na kortach w Paryżu,pierwszym typem jaki mnie zainteresował to pojedynek pomiędzy Rumunką Sorana Cristea a Autstralijka Samanta Stosur.Dla młodej zaledwie 19-tetnie rumunki ćwiercfinal French Open to największy sukces w karierze, mało kto by sie spodziewał iż, Cristea wyeliminuje najpierw Wozniacki a pożniej Jankovic.Jednak zwycięstwa z Jankovic zbytnio bym nie przeceniał, Sorana zagrała poprawnie jednak serka za wiele dobrego do gry również nie wniosła.Sorana często sie myliła w całym spotkaniu popełniła 51 niewymuszonych błędów przy 41 rywalki.Serwis również do najmocniejszych broni rumunki nie należy,J ankovic w meczu miala jedynaście okazji na przełamanie jednak nie potrafiła tego wykorzystać.

 

 

Stosur to zawodniczka znacznie bardziej doświadczona bardziej specjalizująca się na szybszych nawierzchniach jednak na RG zaskakuje i to bardzo pozytywnie.W czwartej rundzie nie dała żadnych szans Razzano, która ugrała ledwo trzy gemy.Głównym atutem Stosur jest dory serwis, Samanta jest jedną z najlepiej serwujących zawodniczek tego turnieju, popełniajacą mało niewymuszonych błędów a do tego dobrze gra przy siatce, dlatego myślę że nie będzie miała problemów z pokonaniem rumunki.

 

Sorana Cirstea-Samantha Stosur , typ: 2, kurs: 1.75

 

Źródło: Bethub.pl

 

Z innych spotkań proponuję Kuznetsova(2,05) a z panów Potro-6,5(2,01) i Monfisa(3,9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Sorana Cirstea - Samantha Stosur

Data i godzina: 03.06.09 godz. 14:00

Typ: 1

Kurs: 2,14

Bukmacher: Betsson

Analiza:

3 czerwiec godzina 14:00 to data ćwierćfinału pomiędzy Samantha Stosur, a Sorana Cirstea. Ta pierwsza jest 32 w rankingu WTA, zaś Rumunka jest 41. Obie zawodniczki to rewelacje turnieju. Chyba nikt się nie spodziewał, że te zawodniczki dojdą aż tak daleko. Stosur w pierwszej rundzie pokonała Francesce Schiavone 2:0 (6:4 6:2), w drugiej Yanine Wickmayer 2:1 (6:3 4:6 6:4), w trzeciej wyeliminowała nr 3 światowego tenisa Elene Dementievą 2:1 (6:3 4:6 6:1), a w czwartej francuske Virginie Razzano 2:0 (6:1 6:2). Rumunka także radzi sobie bardzo dobrze. W pierwszej rundzie pokonała Carly Gullickson 2:0 (6:4 6:2), w drugiej rundzie Alize Cornet 2:0 (6:3 6:2), w trzeciej rundzie wyeliminowała zawodniczkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 2:0 (7:6 7:5), a w 1/16 niespodziewanie pokonała jedną z głównych faworytek Jelene Jankovic w trzech setach (3:6 6:0 9:7). Myślę, że pojedynek będzie bardzo wyrównany, lecz Rumunka okaże się lepszą zawodniczką, gdyż po meczu z Jankovic znacznie podniosły się jej morale i pewność siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiliams-kuzniecowa typ 2-0 kurs 3-1

od kilku dni obserwuje tenis i moje typy sa czysto intuicyjne nie podpierane statystykami

czarne chmury nad tenisem rosyjskim i kuzniecowa nic nie pokazala w ostatnim spotkaniu a dzis zdobedzie max 6 gemow

w pozostalych spotkaniach zwycieza"

stosur,del potro,monfils

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. handicap gdzie byłeś?

Welcome back ;):piwo1:

 

Przypomniałes mi dowcip :D

Przychodzi baba do lekarza a lekarz mówi: dawno pani u mnie nie było. Co się z panią działo?

A baba: aaaa.... chorowałam.

 

Musiałem sobie zrobić przerwę w "rozrywkach" :) przemyśleć trochę swoje podejście do typowania, wyciągnąć wnioski z błędów, obmyślić taktykę, oczyścić umysł z upodobań i uprzedzeń co do zawodników, aby mną afekty nie kierowały. Poza tym studia musiałem wyprowadzić na prostą itd i, jak to mawia mój qmpel, "wyjść z lochu" (tzn. odsłonić żaluzje, pościelić wreszcie łóżko, zrobić coś do jedzenia, wyłączyć kompa choć na chwilę, wyjść w końcu na spacer, spotkać się ze znajomymi itd) :)

 

 

A co do meczów to powiem tyle, że sam nie wiem co dziś grać. Federer ma okazję stać się żywą legendą tenisa. Jeśli zdobędzie tytuł RG to będzie można go nazwać najlepszym tenisistą wszechczasów. Zastanawia mnie jak to wpłynie na jego grę. Jedno jest pewne: mentalnie będzie nastawiony na tryb "zarznij i rzuć ciało przeciwnika psom na pożarcie", ale czy jest forma to inna sprawa. W końcu wyżej tyłka nie podskoczysz, co nie? Do tego Monfils gra naprawdę świetnie. Zdemolował Roddicka, nawet nie spodziewałem się takiego upokorzenia Amerykanina. Może być 3-0 dla Feda, a równie dobrze 3-0 dla Monfilsa.

 

Poza tym tak sobie myślę o meczu Del Potro - Robredo. Del Potro pokonał Tsongę, ale Tsonga grał z nim na tym poziomie, co z innymi graczami. Nie było tej agresji, tej siły, tego serwisu. Na pewno Del Potro jest w dobrej dyspozycji i jest faworytem słusznie, jednak żeby aż takim? Kurs 5 w półfinale? Robredo to hiszpan wychowany na clayu i zdolny zagrozić każdemu na tej nawierzchni. Poza tym ma ogromne doświadczenie i jest jednym z najbardziej wytrwałych i silnych mentalnie graczy. Potrafi też zchrzanić, więc nie można też zbyt optymistycznie być do niego nastawionym. Nie mniej jednak sądzę, że Tsonga mógł Del Potro odprawić gdyby tylko nie zjadła go trema. A we wcześniejszym meczu z Andreevem, Argentyńczyk się męczył dość długo, choć Rosjanin nie był w dobrej dyspozycji. Nie pasują mi te kursy ani trochę, ale nie wiem czy się opłaca stawiać. Chyba najlepiej będzie zagrać, że Robredo urwie seta. A może lepiej dziś tylko oglądać...? Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie: Gael Monfils v Roger Federer(-1.5 seta)

typ: 1

kurs: 2.38

bukmacher: Betsson

godz: 15:30

 

Dzis w walcec o polfinal FO dojdzie do bardzo emocjonującego pojedynku. Faworyt miejscowych Monfils zmierzy sie z faworytem bukmacherow Federem. Ja w dzisiejszym meczu stawiam, ze Monfils nie przegra przewaga 2 setow. Przed turniejem mowilo sie ze ma on kontuzje i doszly mnie sluchy ze duzo ludzi gralo na odpadniecie juz w 1 rundzie Monfilsa. Sam zawodnik na to gra rewelacyjnie, wogole nie widac po nim jakich kolwiek skutkow obrazen. Jak narazie przez turniej idzie jak burza.:

01/06-09 R16 Monfils, Gael vs. Roddick, Andy 3:0 64 62 63

30/05-09 R32 Monfils, Gael vs. Melzer, Jurgen 3:1 62 46 63 61

28/05-09 R64 Monfils, Gael vs. Crivoi, Victor 3:0 64 63 63

26/05-09 R128 Monfils, Gael vs. Reynolds, Bobby 3:0 62 63 61

wygrane w tych meczach robia wrazenie. Szczegolnie ostatnia potyczka z Roddickiem gdzie Geal roznios Andiego na korcie. Monfils to bardzo szybki jak na swoj wzrost zawodnik. Swietnie gra z glebi kortu a pilki najczescie uderza pod koncowa linie co nie jednemu przeciwnikowi sprawia wiele problemow.

 

Jesli chodzi natomiast o Rogera to napewno po odpadnieciu glownego faworyta tj. Nadala, ma wielka chrapke na zwycieztwo w calym turnieju. Jednak jego dyspozycja jest daleka od idealu.

01/06-09 R16 Federer, Roger vs. Haas, Tommy 3:2 67 57 64 60 62

30/05-09 R32 Federer, Roger vs. Mathieu, Paul-Henri 3:1 46 61 64 64

28/05-09 R64 Federer, Roger vs. Acasuso, Jose 3:1 76 57 76 62

25/05-09 R128 Federer, Roger vs. Martin, Alberto 3:0 64 63 62

 

Szczegolnie ostatni mecz Federera z Haas przysporzył mu wiele klopotow i trudu by wygrac to spotkanie. Federer we wczesniejszych meczach pokaz ze robi mnostwo niewymuszonych bledow co jest jego zmora w tym turnieju. Mysle ze to bedzie glowna przyczyna jego dzisiejszej porazki.

CHoc w spotkaniach pomiedzy zawodnikami prowadzi Roger 4-0

06/06-08 Roland Garros, Paryż, Francja Półfinały Europa Kort ziemny Federer, Roger 1:3 26 75 36 57

24/04-08 Monte Carlo, Monako R16 Europa Kort ziemny Federer, Roger 0:2 36 46

30/03-08 Sony Ericsson Open, Miami, USA R64 Ameryka Kort twardy otwarty Federer, Roger 0:2 36 46

07/01-06 Qatar ExxonMobil Open, Doha Finał Azja Twarda Federer, Roger 0:2 36 67

i choc Federer wygral z Monfilsem wlasnie na kortach Rollanda Garrosa rok temu w walce o final dzis mysle ze ta sztuka mu sie nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svetlana Kuznetsova - Serena Williams

 

Typ: 0-2

Kurs:2.95

Buk:Betsson

03.06.2009 14:00

Analiza:

Po pierwsze , rozstawienie w rankingu WTA , Rosjanka to numer 7 światowego tenisa , zaś jej rywalka to viceliderka tegoż rankingu , a do nie dawna była na pierwszym miejscu .

Po drugie mecz w 1/8 Svieta grała jak wiemy z Agnieszką Radwańską i był to pojedynek 3 setowy , Serena gładkie zwycięstwo 6:2 6:1 z Aleksandrą Woźniak .

Po trzecie i chyba najważniejsze , historia pojedynków tych dwóch pań liczy sobie 6 spotkań , z czego 5 wygrała Amerykanka , tylko raz Rosjanka.Na cegle zmierzył się tylko raz i wtedy wygrała Williams 2:0 , a konkretnie 7:5 6:0 , tak więc na pewno jest zdecydowaną faworytką tego meczu i powinna bez problemu wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soderling, R - Gonzalez, F 2 1.70 @ Betsson

 

Chociaż w analizach udzielam się niezbyt często to chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat tego spotkania. Każdy wie jaką formą dysponują obaj gracze. Jednak porównując, większą niespodzianką jest na pewno obecność Soderlinga w tak dalekiej fazie turnieju. Ja zauważyłem pewną prawidłowość. Robin pokonał Ferrera, Nadala i Davydenko czyli zawodników w jakimś stopniu zbliżonych stylem gry: niewysokich, bardzo regularnych, walecznych, lubiących długie wymiany i czyhających na błąd przeciwnika. Jak widać taka gra Soderlingowi bardzo odpowiada, bo mając atut w postaci swojego piekielnie mocnego forehand'u był w stanie się im przeciwstawić, a co najważniejsze pokonać. Warto jednak zwrócić uwagę na dwie pierwsze rundy: Kevin Kim i Denis Istomin - Robin wygrał oba mecze po 3:0, ale wcale nie tak łatwo jakby się mogło wydawać. Z pierwszym rywalem grał dwa tie-breaki, z drugim z kolei jeden tie-break i dwa sety po 6:4. W obu spokaniach przeciwnicy mieli albo nieznacznie gorszą, albo nawet lepszą statystykę wygranych piłek - co świadczy o ich odmiennym stylu gru w stosunku do Ferrera, Nadala czy Davydenko, czyli takim, który jest zarazem podobny do gry Szweda i jest w stanie go powstrzymać. Teraz przyszedł czas na Gonzaleza, który jest można powiedzieć takim pośrednikiem pomiędzy rywalami jakich dotychczas miał Soderling. Moim zdaniem jest to gracz posiadający najlepsze cechy poprzednich rywali Robina. Świetny i silny forehand, ofensywna gra, a gdy trzeba walka do upadłego, regularność, mało niewymuszonych błędów. Właśnie taki rywal wydaje mi się być idealnym, aby przerwać fantastyczną passę Szweda i na typ na pewno skuszę się jutro. Na koniec H2H 4-3 dla Gonzo, ale za bardzo nie jest ono miarodajne bo obaj tenisiści spotkali się dość dawno, a na clayu grali tylko dwa razy. Co ciekawe jednak ostatnie cztery potyczki wygrał Fernando...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Svetlana Kuznetsova - Samantha Stosur

Data i godzina: 04.06.09 godz. 16:00

Typ: Over 20,5 gemów

Kurs: 1,76

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o 16:00 w French Open odbędzie się półfinał pomiędzy Samanthą Stosur, a Svetlaną Kuznetsovą. Ta pierwsza jest 32 w rankingu WTA, zaś zawodniczka z Rosji jest 7. Stosur wyjątkowo dobrze sobie radzi w tym sezonie i to zaowocowało w tego rocznym Roland Garros gdzie doszła jak narazię do półfinału. Jej droga była następująca w pierwszej rundzie pokonała Francesce Schiavone 2:0 (6:4 6:2), w drugiej Yanine Wickmayer 2:1 (6:3 4:6 6:4), w trzeciej jedną z faworytek turnieju Elene Dementievą 2:1 (6:3 4:6 6:1), w czwartej wyeliminowała Virginie Razzano 2:0 (6:1 6:2), a w ćwierćfinale Sorane Cirstea 2:0 (6:1 6:3). Kuznetsova, także może zaliczyć sezon za udany. W pierwszej rundzie pokonała Claire Feuerstein 2:0 (6:1 6:4), w drugiej Galina Voskoboeva 2:0 (6:0 6:2), w trzeciej Melinde Czink 2:0 (6:1 6:3), w czwartej niestety pokonała naszą najlepszą Polkę Agnieszkę Radwańską 2:1 (6:4 1:6 6:1), a w ćwierćfinale Serene Wiliams 2:1 (7:6 5:7 7:5). Sądzę, że w tej fazie turnieju nie spotykają się przypadkowe zawodniczki i to nie będzie pojedynek do ,,jednej bramki". Także myślę, że mecz będzie bardzo długi i wyrównany i bez problemu padnie over 20,5 gemów który oferuje nam bukmacher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Robin Soderling - Fernando Gonzalez

Data i godzina: 05.06.09 godz. 13:00

Typ: 1(+1,5 set)

Kurs: 1,90

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o 13:00 w French Open odbędzie się półfinał pomiędzy Robinem Soderlingiem, a Fernando Gonzalezem. Ten pierwszy jest 25 w rankingu ATP, zaś zawodnik z Chile jest 12. Obaj zawodnicy to rewelacje turnieje. Szwed w tym turnieju pokonał takie gwiazdy jak David Ferrer, Rafael Nadal i Nikolay Davydenko tracąc tylko 2 sety. Sodereling to zawodnik posiadający bardzo dobry serwis, gra bardzo dobrze z forhendu i bardzo mało psuje. Gonzalez również radzi sobie bardzo dobrze stracił jak na razie tylko jednego seta, lecz nie miał bardzo wymagających zawodników za wyjątkiem Andy Murrey'a. Głownym atutem Fernando jest jego szybkość i forhend. Faworytem bukmacherów jest Gonzalez, ale moim jest Soderling. Sądzę, że Soderling wygra ten mecz albo w najgorszym przypadku przegra 3:2. Dlatego stawiam na Soderlinga z podpórka 1,5 seta. Warto skorzystać z oferty Betssona który oferuje 1,90 kurs za taki typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagralem dzis dwa kupony

federer jest dla mnie zdecydowanym faworytem natomiast w drugim polfinalowym pojedynku zagralem intuicyjnie i statystycznie z ostatnich 4 pojedynkow pomiedzysoderlingiem a gonzalesem na korzysc tego drugiego

za 100pln dwa zwyciestwa a za 20 pln wyniki po 3-0

w chwili obecnej 2-2 w 1 secie i wyrownana walka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Dinara Safina - Svetlana Kuznetsova

Data i godzina: 06.06.09 godz. 15:00

Typ: 1

Kurs: 1,40

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o 15:00 finał Roland Garros. Spotkają się dwie Rosjanki. Nr 1 światowego tenisa Dinara Safina i zajmująca 7 miejsce w rankingu WTA Svetlana Kuznetsova. Kuznetsova w turnieju rozegrała 6 meczy, a trzy ostatnie miała dość ciężkie - musiała rozegrać po trzy sety. W 1/16 pokonała Agnieszkę Radwańską 2:1 (6:4 1:6 6:1), w ćwierćfinale wyeliminowała Serene Williams 2:1 (7:6 5:7 7:5), a w półfinale pokonała zawodniczkę z Australii Samanthe Stosur 2:1 (6:4 6:7 6:3). Safina w French Open radzi sobie doskonale, tracąc tylko jednego seta w ćwierćfinale z Victorią Azarenką, gdzie padł wynik 2:1 (1:6 6:4 6:2), a w półfinale pokonała Dominike Cibulkovą 2:0 (6:3 6:3). Sadzę, że Safina pokona zmęczoną Kuznetsovą gdyż przemawiają takie argumenty jak miejsce w rankingu, ich ostatnie mecz, ich bezpośrednie pojedynki (7:4 dla Safiny) gdzie ostatni ich pojedynek odbył się zaledwie miesiąc temu (9.05) w Rzymie, tam Safina pokonała Kuznetsovą 2:0 (6:3 6:4). Dlatego dziś stawiam na pewne 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroyen Twój typ jest jedynym typem na Safinę po tym kursie dziś jaki znalazłem. Oprócz jednego typu na 2-1 dla Safiny oraz na Safinę jako zwyciężczynię RG, które były dodane wcześniej, i prawie nic nie znaczą, bo prawie nigdy nie wchodzą, nie ma innych typów na Dinarę. Wiem, że nie wszyscy czytają inne strony, więc zacytuję co nieco:

 

You don't see me doing that often, do you ? I mean I made 290 bets on the main page here and 289 were on ATP. In WTA it's 0-1, time to break the curse.

 

I watched Safina in her two previous Grand Slam finals. It was a disaster, I would advice some authorities to show these matches as some kind of penalty for long-time prisoners in prisons. Awful - consisting mostly of double faults and errors. This may not be necessarily the case here - after all it is yet another match. But even if I should count only on that - these odds would be valuable. And we also have quite balanced H2H with Safina leading overall, but Kuznetsova leading their clay H2H. What more - almost always Svetlana was set as the favourite in their claycourt matches - at best it was a 50-50 affair according to the bookies. And still it's Sanchez-Casal Academy adept - Svetlana Kuznetsova - who is more a claycourter here.

 

You may say that it's Safina who is numer one in the world. I would reply that there is no number one in the world in WTA since Henin left. Number ones are Williams sisters and Sharapova, no matter what numbers say. There are 10 girls who can be the number one for one week and give it back to the other player.

 

I thought that the odds would be set much much closer here.

 

Placing Safina as a such a favourite in finals of Grand Slam event? Thank you bookies! This is a player who has been in two such finals already and both times she completely broke down under the pressure. Forget her great games and latest form, forget that she is number one in the world, final match is a competely different story. She is able to do tons of errors and double faults and she isn't a player with calm nerves either (it must have been in the family). Kuznetsova on the other hand is a natural claycourter, with great forehand, often compared and called as a women's Rafael Nadal. She should clinch both matches (against Stosur and Williams) much more easy as she was cruising to a 2:0 victory in both of them but complicated a little. But there is a day off, those two was the only two long matches in two weeks, I doubt that there will be any condition problems for her. Also she is a former Grand Slam champion so she has all the experiences how to win a major. They already played two matches in last month and each of them won one, but back there the odds were much more equal, so I really have no idea why now they are in such favour of less experienced player. I would place the odds at 1,90-1,90 as this is totally 50/50 match so great value in Svetlana.

 

Svetlana meet world number 1, Safin Dinar. Kuznetsova comes after 2 wins at Williams, and Stosur, both won in 3 sets. Dinar Safin went 2 tours now Vika Azarenka after a 2-1 in the semi cazandu victim's Dominika Cibulkova, a surprise tournament. It is a logic for many finals because nobody was claiming that Ivanovici or Sharapova to reach final. One another over Svetlana game is over Safin (at least in the last 2 rounds). Safin is the type of player that as times go, Swiss watch, or mad, start cursing, kick rocket land etc. Svetlana type of player is compact, ie not having a gun as a player all - around ", while the Dinar is based on strength, the strength of service, the power exchanges balls on physical strength. Svetlana shown during a tournament that has all the weapons to win this competition. In addition one knows perfectly Safin, a players' hard-Hitler "

 

Dwa główne powody dla których gram ten typ.

 

Po pierwsze w tym roku na clayu miedzy tymi dwiema paniami jest 1-1 w karierze 3-3 więc kurs 3.00 moim zdaniem to spora przesada!!

 

Po drugie moim zdaniem Safina nie poradzi sobie z myślą że może wygrać Wielkiego Szlema i będzie powtórka z poprzedniego sezonu gdzie grała w finale z Ivanovic i ta myśl że może wygrać zniszczyła ją!! Poza tym na udowodnienie tego co napisałem mogę przytoczyć jej mecze z Azarenką i Cibulkovą gdzie Dinara tak naprawdę grała sama ze sobą ze swoją psychiką. Tylko jedno małe "ale" kuznetsova to nie Azarenka ani nie Cibulkova i dlatego w finale moim zdaniem nie wygra ze sobą i co za tym idzie z przeciwniczką.

 

H2H 7-4 Safina

 

09/05-09 Rzym, Włochy Final Europa Kort ziemny Safina, Dinara 2:0 63 62

 

03/05-09 Stuttgart, Niemcy Final Europa Kort ziemny Kuznetsova, Svetlana 0:2 46 36

 

10/10-08 Moskwa, Rosja Cwiercfinaly Europa Kort twardy w hali Safina, Dinara 2:0 64 75

 

21/09-08 Tokio, Japonia Final Azja Kort twardy otwarty Safina, Dinara 2:0 61 63

 

02/08-08 Montreal, Kanada Cwiercfinaly Ameryka

Kort twardy otwarty Safina, Dinara 2:1 26 63 62

 

05/06-08 Roland Garros, Paryż, Francja Polfinaly Europa Kort ziemny Safina, Dinara 2:0 63 62

 

18/05-07 Internazionali BNL Italia, Rzym, Włochy Cwiercfinaly Kort ziemny Kuznetsova, Svetlana 0:2 16 36

 

06/06-06 French Open, WTA Cwiercfinaly Europa Kort ziemny Kuznetsova, Svetlana 0:2 67 06

 

20/05-06 Internazionali d'Italia, Rzym Polfinaly Europa Kort ziemny Safina, Dinara 2:1 36 64 75

 

10/01-06 Medibank International, Sydney Polfinaly Australia Twarda Kuznetsova, Svetlana : 36

 

12/02-03 Doha Azja Twarda Safina, Dinara 2:0 64 63

 

Safina zdecydowanie nie jest żeńskim Federerem, by zgarnąć większość najważniejszych trofeów.

 

Wyobraźcie sobie co może dziać się teraz w głowie Kuzy. Pokonanie Sereny to jakby najbardziej motywująca wygrana w jej całej karierze.

 

Jeszcze przed spojrzeniem na kursy, wczoraj wieczorem miałem okazję pogadać chwilkę z człowiekiem który twierdził że Safina nie ma w tym turnieju sobie równych. Odrzekłem, że to raczej Kuza zgarnie Rolanda. Dzisiaj widzę Kuzę po 3.00 i podejrzewam że Safina jej w finale nie zatrzyma.

 

Każdy kto oglądał Rolanda w tym sezonie, przyzna że value jest po stronie Svety. W bukmacherce najważniejsze jest by grać głównie kursy źle wystawione, także grając 8/10 Kuzę robimy to co do nas należy.

 

Final FRENCH OPEN w rywalizacji kobiet to pojedynek dwoch rosjanek, doszly do tego etapu rozgrywek jak najbardziej zasluzenie. Zarowno jedna jak i druga prezentowaly najwyzsza mozliwa forme jaka mozna osiagnac i bez wiekszych problemow pokonywaly swoje rywalki w poprzednich rundach. Ten mecz na pewno bedzie zaciety i nie wierze ze powtorzy sie sytuacja z przed roku kiedy Ana Ivanovic gladko ograla dzisiejsza finalistke Safine 6:3 6:4. Obie zawodniczki w tym roku na clayu rywalizowaly ze soba juz dwukrotnie i to rowniez w finalach. Wygranymi podzielily sie po rowno, jednak zaden z tych meczy nie byl za bardzo zaciety i konczyl sie juz po dwoch setach. Moze w koncu do trzech razy sztuka i dzis zobaczymy wyrownany mecz i przede wszystkim trzy sety ktore przyniosa nam over 21.5. Na to licze i bardzo w to wierze, Roland Garos to niezwykle wazne trofeum i zadna z zawodniczek latwo tego meczu nie odda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murray A. - Gonzalez F. typ 2 - 2,00 :t:

Davydenko N. - Soderling R. typ 2 - 2,50 :t:

Sharapova M. - Cibulkova D. typ 2 - 2,00 :t:

Safina D. - Azarenka V. typ 1 - 1,20 :t:

 

 

Robin Soderling - Roger Federer typ 1 - 4,05

 

Jak mawiają: "jest ryzyko, jest zabawa!" %-). Ja nie mam zielonego pojęcie jak będzie wyglądało to spotkanie. Nie zdziwię się, jak będzie 3:0 dla Szwajcara, a Robin urwanie w całym meczu około 6 gemów. Ale nie zdziwię się za bardzo również jeśli skończy się 3:0 dla Szweda. Soderling prezentuje tu jak na swoje możliwości fenomenalny tenis. Czy starczy na Federera? No jeśli zagra tak jak w meczu z Gonzalezem czy Nadalem to tak, bo Federer w szczytowej formie nie jest. No ale z drugiej strony patrząc Soderling miałby wygrać RG? Przecież to się zasadniczo w głowie nie mieści. Szukałem, kombinowałem, handicapy gemów, setów, zakłady na ilość gemów i nic mi się z tego nie podobało. Bo prawdziwe value jest właśnie w tym kursie. W takim szalonym w sumie zakładzie, że rozstawiony z numerem 23 gracz wygra turniej Wielkiego Szlema. No bo czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie:Federer R. - Soderling R.

Typ: Federer R. 3-1

Kurs: 3.45

Buk: Betsson

 

Analiza:

 

Finał panów Roland Garros dziś o 15:00.

Chyba nikt sie niespodziewa innego rezultatu jak zwyciestwo Szwajcara i zdobycie pierwszego tytułu na kortach Rolanda Garrosa.Federer jest tak zmotywowany by dojsć do celu ,że Szwed jest praktycznie na straconej pozycji.

Gdyby Federer za swoich lat świetlnosci miał taką motywacje,radośc ze zdobycia punktu,gema,seta,czy wygrania meczu to tytuł ten miał by już wcześniej.Widac gołym okiem,że Szwajcar już nie gra tak jak przed laty.Zdecydowanie więcej popełnianych błędów ale pozostało mu to czym zawsze zachwycal - wspaniałe kończace uderzenie.

Szwed zdecydowanie zasłużył na Finał po tym jak pokonał Nadala,który nie miał pojęcia jak grać ze Soderlingiem.Poprostu Soderling miał swój dzień i zagrał najlepszy mecz w całej karierze.Dlatego licze ze jest w stanie wygrac dziś seta ze Szwajcarem, choć zadanie bardzo trudne.

Obaj panowie grali ze soba 9-krotnie i zawsze wygrywał Federer.

Tylko raz Szwed zdołał wygrać seta i było to 4 lata temu.Licze ze dziś zagra zdecydowanie przy swoich serwisach i poszuka szansy przy serwisie rywala,a napewno takie będa ,bo Szwajcar z Del Potro niejednokrotnie wychodził z trudnych sytuacji przy swoim serwisie ,jak i również dawał się przełamywać,dlatego stawiam 3-1 dla Federera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Robin Soderling - Roger Federer

Data i godzina: 07.06.09 godz. 15:00

Typ: Over 38 gem

Kurs: 1,72

Bukmacher: Betsson

Analiza:

Dziś o 15:00 finał Roland Garros. Spotkają się numer 2 światowego tenisa - Roger Federer z numerem 25 - Robinem Soderlingiem. Szwajcar w tym roku na Roland Gaross ma wkońcu szanse wygrać ten turniej. Jego droga do finału nie była lekka. W 1/16 omal nie przegrał z niemcem Tommy Haasem 3:2 (6:7 5:7 6:4 6:0 6:2), w ćwierćfinale pokonał ulubienca francuskiej publiczności Gaela Monfilsa 3:0 (7:6 6:2 6:4), a w półfinale wyeliminował Juana Martina Del Potro po długim i cięzkim pojedynku wynikiem 3:2 (3:6 7:6 2:6 6:1 6:4). Soderling to rewelacja turnieju, chyba nikt nie obstawiał że dojdzie do finału. W 1/16 pokonał tego co wygrał 4 razy ten turniej, chodzi oczywiście o Rafaela Nadala w stosunku 3:1 (6:2 6:7 6:4 7:6), w ćwierćfinale pokonał bez żadnych problemów Nikolaya Davydenko 3:0 (6:1 6:3 6:1), a w półfinale po dramatycznym pojedynku pokonał Fernando Gonzaleza 3:2 (6:3 7:5 5:7 4:6 6:4). Szwed w tym meczu grał fenomenalnie serwując mnustwo asów, a jego szybki płaski forhend zdobywa mnustwo punktów. O grze Szwajcara nie trzeba chyba dużo pisać bo chyba każdy widział jak gra. Umi dobrze zaserwować o czym świadczy, że w tym turnieju zaserwował 64 asy, a jego forhend to jeden z najlepszych na świecie. Sądzę, że zobaczymy bardzo wyrównany i ciekawy pojedynek. Myśle, że padnie bez problemu over 38 gemów, który oferuje nam bukmacher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...