Skocz do zawartości

ATP: Miami; WTA: Miami


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MIAMI

sony_ericsson_miami180x53.jpg

Miejsce: Miami, Florida, USA

Uczestników: 96

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 3,450,000$

Strona oficjalna: http://www.sonyericssonopen.com/'>http://www.sonyericssonopen.com/

Ubiegłoroczny finał singla: (1)R Federer (SUI) d (6)I Ljubicic (CRO) 7:6(5) 7:6(4) 7:6(6)

Ubiegłoroczny finał debla: (2)Bjorkman/Mirnyi d (1)Bryan/Bryan 6:4 6:4

 

 

 

 

WTA - MIAMI

sony_ericsson_miami180x53.jpg

Miejsce: Miami, Florida, USA

Uczestników: 96

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 3,450,000$

Strona oficjalna: http://www.sonyericssonopen.com/

Ubiegłoroczny finał singla: (12) Svetlana Kuznetsova (RUS) d. (4) Maria Sharapova (RUS) 6:4 6:3

Ubiegłoroczny finał debla: (1) Raymond/Stosur (USA/AUS) d. (7) Huber/M.Navratilova (RSA/USA) 6:4 7:5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to ja zacznę skoro nikt nie chce :]

 

Seppi A. - Dorsch B. typ 1 - 1,30

 

Nic właściwie o tym Niemcu nie wiem, tenisista dla mnie całkowicie anonimowy. Seppi to gracz obdarzony niezwykle mocną zagrywką a to na hardzie jest niezwykle ważne. Pozostałe elementy tenisowego rzemiosła też z pewnością na korzyść Włocha, bo ze statystyk wynika, że dla Niemca pokonanie kogoś z pierwszej setki to święto niezwykłe. Ale dziś święta nie będzie, na hardzie z takimi grajkami Seppi sobie radzi.

Lopez F. - De Voest R. typ 1 - 1,30

 

Hiszpan to solidny tenisista, de Voest nigdy niczego wielkiego nie osiągnął i już nie osiągnie, w podrzędnych challengerach to może sobie jeszcze popykać, ale nie w Miami. Lopez z takimi zawodnikami łatwo sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seppi A. - Dorsch B. typ 1 - 1,30 :cwaniak1:

Lopez F. - De Voest R. typ 1 - 1,30 :cwaniak1:

 

Mirnyi M. - Bracciali D. typ 1 – 1,45

 

Bracciali wyniki w tym roku ma żadne, Mirnyi w singlu też bez rewelacji. Białorusin jednak, przynajmniej moim zdaniem, jest lepiej predysponowany do gry na hardzie. Mirnyi to silna, dokładna, wyrzucająca zagrywka, mocna wymiana z głębi kortu i tenis zdecydowanie ofensywny. Białorusin, jak na bardzo dobrego deblistę przystało, świetnie zachowuje się też przy siatce. Wszystko to razem wzięte na Włocha wystarczy. No bo Bracciali to już długo, długo bezskutecznie szuka formy...

 

 

Del Potro J.M. - Björkman J. (-1.5/+1.5) typ 2 - 1,60

 

Z całym wielkim szacunkiem dla dużego talentu del Potro, ale dziś dla mnie to raczej Szwed jest faworytem. Tzn. czystej dwójki nie zagram, ale z handicapem seta, moim zdaniem, Bjorkman łatwo wchodzi. Nawierzchnia bowiem nie dla Argentyńczyka i właściwie mocno się dziwie dlaczego uparł się del Potro w tym roku na hard, a nie zagrał dla przykładu w żadnym turnieju w Ameryce Płd. Kasa zawsze mniejsza, ale jakiś niezły wynik na pewno by osiągnął. A co prezentuje Szwed to wszyscy wiemy. Jak na szwedzką szkołę męskiego tenisa przystało Bjorkman gra tenis ofensywny, często atakuje przy siatce, dobrze odbiera zagrywkę. Zresztą to też świetny deblista, więc automatycznie umiejętności niezbędne do gry podwójnej są przenoszone również na singiel. Bjorkman oczywiście swoje lata już ma, ale to dalej prawdziwy mentor tenisa. Doświadczeniem, ograniem, taktyką na pewno góruję nad młodziutkim del Potro, który nie oszukujmy się talent ma wielki, ale uczyć się też jeszcze musi wiele. Profesor Jonas Bjorkman łatwo w dwóch setach ograć się nie da :]

 

 

Bardina V. - Ancic S. typ 1 – 1,25

 

Dlaczego i za co Ancic dostała dziką kartę nie wiem. Ale jestem przekonany, że jeśli miałaby zagrać w kwalach to o pierwsze rundzie w Miami mogłaby tylko pomarzyć. Bardina to solidny rosyjski tenis. Chorwatka dużo słabsza, a do tego dużo mniej gra w tym roku. Rosjanka gra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirnyi M. - Bracciali D. typ 1 – 1,45 :c:

Del Potro J.M. - Björkman J. (-1.5/+1.5) typ 2 - 1,60 :c:

Bardina V. - Ancic S. typ 1 – 1,25 :cwaniak1:

 

Bieda z nędzą :zdegustowany:

 

 

Kohlschreiber P. - Roitman S. Typ 1 – 1,20

 

Roitman to typowy ziemniak i w zasadzie prawie każdy jego występ na hardzie kończy się łomotem w pierwszej rundzie. Kohlschreiber zdecydowanie bardziej predysponowany do gry na szybkim korcie. Niemiec zdecydowanym faworytem, jeśli Argentyńczyk seta ugra to będzie to spora sensacja.

 

Bammer S. - Loit E. Typ 2 – 2,90

 

Tutaj oczywiście bez szaleństw ze stawkami, ale powinna zadziałać zasada poprzedniego turnieju (zawodniczki spoza ścisłej światowej czołówki po dobrym turnieju zwykle w następnym rozgrywanym bezpośrednio po, bardzo szybko odpadają), bo Bammer mi idealnie do tej zasady pasuje. Loit oczywiście najlepiej czuje się na clay'u, ale swoim niezłym forehandem na hardzie też niejednej dużo krzywdy potrafi zrobić. Poza tym Francuzka wyniki w tym roku niczego sobie, po takim kursie zaryzykuje :]

 

Azarenka V. - Tanasugarn T. Typ 1 – 1,30

 

Tajka w turnieju głównym znalazła się jako LL, natomiast Azarenka bardzo ładnie zaprezentowała się w Indian Wells. Zresztą już niejednokrotnie pisałem, że dla mnie Białorusinka ma przed soba wielką przyszłość. Azarenka zdecydowaną faworytką.

 

 

Radwanska A. - Perry S. - typ 2 – 2,44

 

Zaraz pewnie na mnie gromy polecą za ten typ %-) No ale dla mnie Aga mocno się ostatnio pogubiła. Od Paryża i porażki z Muller, gdzie Polce ponoć wyraźnie w grze przeszkadzał uraz stopy, gra źle. W Dubaiu porażka w kwalach z Kremer, w Indian Wells męczarnie w pierwszej rundzie z wiekową i zawsze bardzo przeciętną Jidikovą. Perry przed własną publicznością, na ulubionej nawierzchni. Jeśli tylko najgroźniejsza broń Amerykanki, czyli serwis będzie działać, to Adze będzie niezwykle trudno. Tak przynajmniej widze to ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acasuso - Delic 1.45

 

Zaczne od faworyta. Acasuso znamy glównie z gry na clayu ale widać, że twarde korty w USA mu odpowiadają. W Pacificu doszedł do 1/16 pokonując Grosjeana i świetnie dysponowanego Youzhnego a został pokonany przez J.C.Ferrero po bardzo zaciętym, 3 setowym meczu. Natomiast Delic no coż wprawdzie pokonał Benetau ale to raczej wpadka tego drugiego niż świetna forma amerykanina. Poza tym Delic szczęśliwie znalazł się w tym turnieju gdyż w kwalach bardzo męczył się z Odesnikiem, z którym wygrał po 3 setówce.

 

Chela - Tipsarevic 1.40

 

To samo co wyżej. Chela doświadczony clayowiec, który radzi sobie w Stanach bardzo dobrze. W poprzednim turnieju w 1/4 pokonał go zwycięzca całej imprezy Nadal stosunkiem 5-7 5-7. Tipsarevic od początku roku był takim chłopcem do bicia, przegrywał z każdym. Przebudził się w Pacificu choć nie wiem czy można to nazwać przebudzeniem gdyż pokonał tam słabiutkiego Srichaphana i zupełnie bez formy Hewitta aby później dostać bęcki od D. Ferrera. Tutaj zagrał już z Seppim i choć miał w tym meczu 11 asów, wcale mnie to nie przekonuje bo zwycięstwo nad słabym włochem wymęczone 7-5 7-5.

 

Zheng - Radwańska 1.70

 

Aga bardzo ładnie poradziła sobie z Perry. Dobra gra przy własnym podaniu i całkiem nieżle przy returnie a Zheng? jak trafi na kogoś wyżej notowanego przegrywa, w poważnych turniejach druga runda to kres jej możliwości. Dodatkowym czynnikiem jaki przemawia za Radwańska jest to, że wczoraj odebrała nagrode za "najbardziej imponujący debiut roku" przyznawaną przez władze kobiecego tenisa - WTA Tour. Napewno ta nagroda doda jej skrzydeł i maksymalnie ją zmotywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kohlschreiber P. - Roitman S. Typ 1 – 1,20 - zwrot

Bammer S. - Loit E. Typ 2 – 2,90 :cwaniak1:

Azarenka V. - Tanasugarn T. Typ 1 – 1,30 :cwaniak1:

Radwanska A. - Perry S. - typ 2 – 2,44 :c:

 

 

Moya C. - Santoro F. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,55

 

Za Santoro przemawia nawierzchnia. Francuz dalej z każdym jest w stanie powalczyć, nie zawsze sił starcza, ale techniki i taktyki dalej większość może się od niego uczyć. Do tego wyniki też w tym roku nie najgorsze. Moya o dziwo też przeżywa drugą młodość w tym roku. Hiszpan już też nie najmłodszy, różnice kondycyjne nie będą aż tak duże. Magik dla mnie faworytem, a już na pewno nie przegra w dwóch setach.

 

 

Berdych T. - Clement A. typ 1 – 1,50

Berdych, gdy jest w dobrej dyspozycji serwisowej potrafi wygrać z każdym. Clement to już obecnie taki typowy przeciętniak, z zawodnikami z pierwszej dwudziestki zwykle łatwo przegrywa. Z silnie bijącym Czechem raczej też bez szans. Poza tym odpaść dwa razy z rzędu w pierwszej rundzie to nie w stylu Berdycha.

 

 

Chela J.I. - Tipsarevic J. typ 1 – 1,40

 

Już wczoraj w meczu z Włochem grałem przeciwko Serbowi. Seppi jak wiadomo oprócz zagrywki to resztę ma bardzo przeciętną, a jednak Tipsarevicowi sprawił sporo problemów. Tzn. z obserwacji livescora wynikało, że Serb przy własnym serwisie grał bardzo zacięte gemy. A granie wyrównanych wymian z Włochem świadczy na Serba niekorzyść. Chela dobrze się czuje na zarówno na clay’u jak i na hardzie. To bardzo uniwersalny zawodnik i jeśli Tipsarevic nie będzie mieć jakiegoś serwisowego dnia konia, to Argentyńczyk zdecydowanym faworytem.

 

 

Zheng J. - Radwanska A. typ 2 – 1,75

 

Skarcony za brak patriotyzmu i wiary w Age w meczu z Perry tym razem murem za Polką. ;) Bo Zheng bez rewelacji w tym sezonie, a Agnieszka, mam nadzieje, już się rozkręca. Skoro Radwańska łatwo przełamywała silnie serwującą Amerykankę, to Chinka bez formy też nie powinna jej sprawić problemów. Może trochę optymistycznie, ale zaryzykuje.

 

 

Azarenka V. - Medina Garrigues A. typ 1 – 1,55

 

Do znudzenie będę powtarzał, że Azarenka prawdopodobnie już niebawem dołączy do ścisłej światowej czołówki. Tenis Hiszpanki jest za wolny na szybko grającą Białorusinkę. Żeby Medina Garrigues mogła wykorzystywać swoją główną broń, czyli mocny bachhand po linii, musiałaby Azarenka grać jej dużo wysokich piłek. A na to raczej nie ma co liczyć.

 

 

Schnyder P. - Kanepi K. typ 1 – 1,25

 

Dla Estonki to zdecydowanie za wysokie progi. Patty, jeśli tylko ma ochotę na grę to jest groźna dla każdego. Na pewno Kanepi nie jest jej w stanie zagrozić.

 

 

Schiavone F. - Vakulenko J. typ 1 – 1,45

Włoszka jest zdecydowanie lepszą tenisistką. Poza tym to niezwykle waleczna i ambitna zawodniczka. Żeby z nią wygrać trzeba ją zmusić to przebiegnięcia sporej ilości kilometrów. A Vakulenko nie stać na taką gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Li N. - Srebotnik K. 1.30

 

Na dzisiaj tylko jeden meczyk ale wydaje się być dość pewny. Li miałem okazje oglądać w poprzednim turnieju gdzie doszła do półfinału i jej gra zrobiła na mnie niezłe wrażenie a szczególnie zapadł mi w pamięci mecz ze Zvonarevą gdzie zachowując zimną krew wygrała seta i cały mecz doprowadzając ze stanu 1-5 na 7-5. Srebotnik niczego wielkiego w tym roku nie pokazuje. Równo miesiąc temu pożegnała się z turniejem w Dubaiu za sprawą Paszek a tą z koleji dwa dni temu z kortu zmiotła N Li stosunkiem 6-2 6-0 - to chyba mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moya C. - Santoro F. (-1.5/+1.5) typ 2 – 1,55 :cwaniak1:

Berdych T. - Clement A. typ 1 – 1,50 :cwaniak1:

Chela J.I. - Tipsarevic J. typ 1 – 1,40 :cwaniak1:

Zheng J. - Radwanska A. typ 2 – 1,75 :cwaniak1:

Azarenka V. - Medina Garrigues A. typ 1 – 1,55 :cwaniak1:

Schnyder P. - Kanepi K. typ 1 – 1,25 :c:

Schiavone F. - Vakulenko J. typ 1 – 1,45 :c:

 

 

Radwanska A. - Garbin T. Typ 1 – 1,55

 

Jeśli zagra nam Aga na poziomie choć zbliżonym do tego z pierwszych trzech meczy w Miami, to powinna sobie z Włoszką poradzić. Bo Garbin zdecydowanie najgroźniejsza jest na clay'u. Niby może postraszyć Agę zagrywką, ale skoro Peery i Hingis tym elementem niewiele wskórały, to czemu miałoby to się udać Garbin. Dawaj Aga!!!

 

 

Vaidisova N. - Dushevina V. Typ 1 -1,20

 

Naprawdę ciężko wskazać choć jeden argument przemawiający za Rosjanką. Czeszka to aktualnie tenisowa ekstraklasa, na hardzie z jej podaniem i umiejętnością gry z głębi kortu jest groźna dla każdej. A na pewno zagrozić jej nie może zawodniczka pokroju Dusheviny.

 

 

Chakvetadze A. - Santangelo M. Typ 1 -1,20

 

Chakvetadze byłaby kompletną tenisistką, gdyby jej serwis oraz wymiany grane były z większą siłą. Rosjanką nadrabia to świetną grą kątową i niesamowitą dokładnością. Tylko siłą uderzenia można zdobyć nad Czaki przewagę na korcie. Włoszka tej siły nie ma i dziś raczej bez szans.

 

 

Berdych T. - Chela J.I. Typ 1 – 1,60

 

Dwóch zawodników najlepiej czujących się na clay'u, a przy tym na tyle uniwersalnych, że na hardzie też grających bardzo dobrze. Co ich różni? Ano, przede wszystkim siła serwisu. Gdy Berdych jest w dobrej dyspozycji serwisowej, to w zasadzie nie ma na niego mocnych, a o przełamaniu go można pomarzyć. Do tego Chela nie jest jakimś wirtuozem odbioru czy returnu. Szczęścia może poszukać w długich wymianach, ale tu znów istnieje zagrożenie w postaci silnego, kontrującego forehandu Berdycha. Dla mnie gdzie nie spojrzeć, tam dla Argentyńczyka ciemność. Jedyny problem jest taki, że Berdych to zawodnik bardzo nierówny, ale w Indian Wells wypadł bardzo słabo, więc w Miami na pewno jest pełna mobilizacja z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Li N. - Srebotnik K. 1.30 :jupi:

Zheng - Radwańska 1.70 :jupi:

Chela - Tipsarevic 1.40 :jupi:

Acasuso - Delic 1.45 :niesmak:

 

Clijsters K. - Li N. (-1.5/+1.5) 1.85

 

N. Li gra świetnie, wczoraj odprawiła z turnieju Srebotnik po łatwym meczu 6-0 6-1. Już drugi tak łatwo wygrany mecz w tym turnieju to nie przypadek, chinka gra bardzo płasko i szybko co sprawia wiele problemów przeciwniczkom. H2H jest 3-0 dla Clijsters jednak z meczu na mecz Li radziła sobie lepiej a ich ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną Kim po 3 setach. Po cichu licze na zwycięstwo chinki co wcale nie jest wykluczone patrząc na jej gre i na to, że Clijsters grała wczoraj 2 mecze, w singlu i deblu, jednak handi będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widzimy jest to turniej niespodzianek ale postaram sie cos na nocke wykombinowac:)

 

Ljubicic I. - Santoro F. 3.40 :zdegustowany:

 

W ostatnich 5 meczach na hardzie 3 razy gora byl Francuz.Wiadomo Ljubicic jest duzo wyzej w rankingu od Santoro ale ogladajac wczorajszy mecz z Moya mozna zaryzykowc obstawic na Francuza.Santoro gra technicznie i spokojnie a Ljuba jest bardziej ,,uzalezniony'' od wlasnego serwisu.Wg mnie doswiadczenie Francuza pomoze sprawic mu kolejna niespodzianke w tym turnieju.

 

Inne typy na noc:

Nalbandian D. - Nieminen J. 1.40 1 :(

Knowles/Nestor - Coetzee/Hrbaty 1.30 1 :jupi:

Yan/Zheng - King/Peer 1.35 1 :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delic A. v Chela J.I. [Exact Score] 0-2 1.85 :jupi:

 

Bilans Cheli w ostatnich 10 meczach to 9-1 jedynym co go pokonal to Rafa Nadala.Argentynczyk jest w zyciowej formie i jest w stanie kazdego pokonac.Delic pokonal juz w tym turnieju Acasuso i Dawidjenke ale wg mnie czeka gotaki los jak nasza AGe.Czyli przy duzych oczekiwaniach spali sie w meczu z rownie dobrze dysponowanym rywalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska A. - Garbin T. Typ 1 – 1,55 :c:

Vaidisova N. - Dushevina V. Typ 1 -1,20 :cwaniak1:

Chakvetadze A. - Santangelo M. Typ 1 -1,20 :cwaniak1:

Berdych T. - Chela J.I. Typ 1 – 1,60 :c:

 

Chela J.I. - Delic A. Typ 1 -1,35

Mój błąd, nie doceniłem wczoraj Argentyńczyka. Chela całkiem nieźle sobie radził z niezwykle silnym podaniem Czecha, a w wymianach górował zdecydowanie. Nie umniejsza Argentyńczykowi fakt, że Berdych popełnił aż 42 niewymuszone błędy, bo oglądając ten pojedynek widać było że Chela czuję gre i uderza bardzo pewnie. Co do Delica, to z pewnością gra on turniej życia, ale zwycięstwu nad Denko nie nadawałbym jakiegoś specjalnego znaczenia. Mikołaj bowiem w tym roku ma problemy w zasadzie z każdym. Straszył wczoraj Delic Rosjanina serwisem, ale skoro Chela potrafił przetrwać bombardowanie Berdycha, to poradzi sobie także z zagrywką Delica. A w wymianach to już zdecydowana przewaga po stronie Ignacego.

 

Williams S. - Sharapova M. Typ 1 – 1,70

 

U Marysi właściwie nic nie funkcjonuje tak jak powinno. Zresztą cały czas mam w pamięci finał AO, więc typ nie może być inny, bo forma Sharapovej coraz słabsza, a Amerykanka prezentuje się wyśmienicie. Williams przed własną publicznością zdecydowaną faworytką.

Henin J. - Petrova N. Typ 1 -1,30

 

Widziałem w tym sezonie i jedną i drugą w akcji. Henin wywarła świetne wrażenie, Petrova nie. Rosjanka jest jakaś ociężała, spóźniona do piłek i nie uderza z jakąś niesamowitą siłą. Na papierze to wszystko jeszcze jakoś wygląda, ale gorzej się trochę to ogląda. W Miami męczy sie Rosjanka także. W pierwszym meczu twarda przeprawa z Dechy, wczoraj rzutem na taśmę ograna Safarova. Tak grająca Petrova nie jest raczej zagrożeniem dla Henin, bo Belgijka na grę z silną przeciwniczką potrafi się skoncentrować, a gdy Henin wpadnie w rytm to nie ma na nią mocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDREW MURRAY vs ANDY RODDICK 1

 

 

Myślałem że Roddick już wczoraj odpadnie z Ferrerem jednak tak się nie stało. Roddick wygrywa ale nie gra już tak jak dawniej. Murray wczoraj wymęczył mecz z rewelacją turnieju Mathieu przy 2 SP Francuza wyciągnął na 7:5 a później wygrał trzeciego seta. Według mnie Bryt jest obecnie w lepszej formie a słabszy mecz ma już za sobą, także według mnie dzisiaj do kolejnej rundy przechodzi Andrew MURRAY. Jak grają obydwoje każdy mniej więcej wie ( światowa czołówka- przynajmniej na hard'zie), mecz trudny ale warty ryzyka.

 

A tak jeszcze coś z WTA :

 

S.WILLIAMS według mnie pokona Henin :] ale analizę napisze jak wrócę z budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chela J.I. - Delic A. Typ 1 -1,35 :cwaniak1:

Williams S. - Sharapova M. Typ 1 – 1,70 :cwaniak1:

Henin J. - Petrova N. Typ 1 -1,30 :cwaniak1:

Peer S. - Garbin T. Typ1 – 1,20

 

Ćwierćfinał takiej imprezy to i tak dla Włoszki wielki sukces. Wyniki w tym roku u Garbin bardzo dobre, ale tak obiektywnie patrząc, to z nikim z pierwszej 30 WTA nie wygrała. Peer zdecydowaną faworytką, bo dla Włoszki to po prostu za wysokie progi.

 

 

Williams S. - Vaidisova N. - 1,25

 

Na tak grająca Serene jak we wczorajszym meczu z Marysią nie ma mocnych. Po pierwszym serwisie Amerykanka wygrywała 80% piłek, nie dała Sharapovej żadnej szansy na przełamanie, obie popełniły prawie identyczą liczbę niewymuszonych błędów, a jaki był wynik to wiemy. Jeśli dochodziło do wymiany to Williams prawie zawsze zdobywała w niej natychmiast inicjatywe. Podczas tegorocznego AO Serena pokonała Vaidisova, a teraz zdaję się, że Amerykanka gra jeszcze lepiej. I chyba tylko Henin może ją w Miami zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peer S. - Garbin T. Typ1 – 1,20 :cwaniak1:

Williams S. - Vaidisova N. - 1,25 :cwaniak1:

 

Henin J. - Chakvetadze A. Typ 1 – 1,20

Brak siły w serwisie i uderzeniach Rosjanki będzie miał, moim zdaniem, decydujące znaczenie w tym meczu. Bo Belgijka w zasadzie każdy ten lekki i wysoki serwis Czaki, nawet ten najbardziej dokładny i wyrzucający, jest w stanie skontrować silnym kończącym (a nawet jesli nie kończącym to ustawiającym wymianę) returnem. Rosjanka to świetna gra kątowa, ale przecież Henin wielokrotnie w tym roku już pokazywała, że może być nawet nieznacznie spóźniona do piłki a i tak potrafi ją uderzyć wyśmienicie. Wszystkie atuty po stronie Henin. Czas na pierwszy w karierze finał w Miami.

 

Williams S. - Peer S. Typ 1 – 1,25

 

Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż finał z udziałem rewelacyjnie grającej Amerykanki. Nie potrafiła jej zatrzymać ani Sharapova ani Vaidisova, więc nie ma mowy, aby udało się to Peer.

Ljubicic I. - Chela J.I. Typ 1 – 1,40

 

Świetny turniej gra Argentyńczyk, ale dziś to już raczej koniec przygody w Miami. Bo można mówić, że gra Ljubicica nie zachwyca, ale do mnie to coraz mniej dociera, bo wyniki ma bardzo dobre. Gra jego nie jest może widowiskowa, ale niesamowice skuteczna. Dla Cheli tenis Chorwata jest za szybki i jeśli tylko Ljuba nie będzie miał jakiejś niesamowitej liczby niewymuszonych błędów to spokojnie ogra Argentyńczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ljubicic I. vs CHELA J.I (+1.5 seta) 2 1.60 (bet-at-home)

 

Może i Ljuba wygra ten mecz, ale na pewno nie 2:0, Chela gra bardzo dobre spotkania w tym turnieju i nie chce mi się wierzyć, żeby nagle stracił formę i uległ 2:0 Chorwatowi, który nie zachwyca jakimś nadzwyczajnym tenisem. Fakt faktem gra skutecznie, ale Argentyńczyk dobrze serwuje i co najważniejsze popełnia mało niewymuszonych błędów( gra naprawdę świetnie). Po cichu liczę tutaj na niespodziankę i awans Argetyńczyka.

 

 

 

 

Podaję się do dymisji :/ Ljuba mnie zadziwił ze swoja grą dzisiaj zdecydowanie poza zasięgiem dla Argentyńczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canas -Ljubicic 1,85 Bet-at-home

 

Dawno takich kursów na Ivana nie było :wstyd: ,ale to w sumie dobrze, Guilermo znowu wypalił pokonując drugi raz z rzędu Feda,jego forma jest naprawde dobra,wczoraj po dobrej grze pokonał Robredo, Ivan nie dał praktycznie szans Cheli, forma Ljuby najwyższa nie jest,ale co z tego skoro wygrywa mecz za meczem ;) ,napewno będzie trudny do złamania jak w każdym meczu,można spodziewać się zaciętego meczu,ale ze wskazaniem na Chorwata, Canas jeszcze troszke poczeka na finał ,nie sądze by się w nim znalazł tutaj w Miami, tydzień temu po pokonaniu Feda porażka z Moyą,biore LJUBE

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djokovic N. - Murray A. (-1.5/+1.5) (Handicap) 2 1,45 (bet-at-home)

 

 

Canas G. - Ljubicic I. (-1.5/+1.5) (Handicap) 2 1,30 (bet-at-home)

 

 

 

Tak jak napisał wyżej gromsky86 Ljuba będzie trudny do złamania dlatego typ +1,5 seta na korzyść LJUBICICIA wydaje sie być promocją a kurs w sam raz na takie rozwiązanie bo 1,30. Canas mimo że pokonał dwa razy FEDEXA to według mnie w tym meczu nie jest faworytem (Ljuba serwuje w tym turnieju naprawdę wyśmienicie.

 

Murray miał już w tym turnieju przygodę z Mathieu o której już dawno zapomniał, odpoczywał po meczu z Roddickiem więc sił ma wystarczająco na pojedynek 3 setowy z Djokovic'em, dlatego według mnie Murray jest w stanie wygrać co najmniej jednego seta. Djokovic dał radę Nadal'owi ale z Murray'em będzie miał o wiele więcej męki i według mnie zejdzie z kortu pokonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henin J. - Chakvetadze A. Typ 1 – 1,20 :cwaniak1:

Williams S. - Peer S. Typ 1 – 1,25 :cwaniak1:

Ljubicic I. - Chela J.I. Typ 1 – 1,40 :cwaniak1:

 

Canas G. - Ljubicic I. typ 2 - 1,95

 

Nie sądziłem, że taki będzie kurs na Ljube w tym pojedynku. Bo przecież Canas specjalistą od hardu nie jest, a Chorwat wręcz przeciwnie. Ivan wczoraj nie dał właściwie żadnych szans Cheli, dla którego, tak jak przewidywałem, tenis Ljuby był za szybki. I prawdopodobnie podoby los czeka dziś Argentyńczyka. Oczywiście bez żadnych szaleństw ze stawkami, ale po takim kursie, mimo że typ trochę na czuja, na pewno warto spróbować :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canas G. - Ljubicic I. typ 2 - 1,95 :c:

 

Williams S. - Henin J. (-1.5/+1.5) typ 2 - 1,45

 

Ostatni typ w Miami, bo jutrzejszego finału panów nie ruszam. A dziś spodziewam się przede wszystkim bardzo wyrównanego pojedynku. Już wcześniej pisałem, że jeśli ktoś ma szanse powstrzymać Serene w tym turnieju, to tylko Henin. Obie grają wyśmienicie, mimo że Belgijka nie zachywca jeśli chodzi o podanie, to świetnie jednym kontrującym uderzeniem potrafi zdobyć inicjatywę w wymianie. Zresztą ogranie do zera Petrovej, Zvonerevej i Czaki mówi samo za siebie. Henin straciła w tym turnieju tylko jednego seta, Williams żadnego. Przewaga Amerykanki to na pewno zagrywka, ale Belgijka, moim zdaniem, lepsza w wymianach. Henin jest dokładniejsza, cierpliwsza i tak jak już wielokrotnie pisałem, potrafi wykonać wygrywające uderzenie z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji. I na Justine ten wysoki procent wygrywanych piłek przy pierwszym serwisie u Amerykanki może nie być elementem grającym aż tak wielką rolę. Bo ustawić sobie Henin zagrywką jest niezwykle trudno. Nieśmiale wskazuje Belgijkę jako faworytkę. Zagranie czystej dwójki to jednak spore ryzyko, ale handi na Henin wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novak Djokovic - Guillermo Canas 01-04-2007 18:05

Zwycięzcę upatruję w Djokovicu. Dla Novaka może być to pierwszy naprawdę wartościowy tytuł w karierze. Według mnie nie zmarnuje on dziś swojej szansy i odniesie zwycięstwo na Argentyńczykiem.

Typ : 1 Kurs : 1.56 (Betsson)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...