Skocz do zawartości

ATP: Monte Carlo; WTA: Charleston, Barcelona


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MONTE CARLO

 

monte09.jpg

 

Miejsce: Monte Carlo, Monako

Ranga: ATP World Tour 1000

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €2,750,000

Strona oficjalna: http://montecarlo.masters-series.com/1/en/home/

Ubiegłoroczny finał singla: [2] R Nadal (ESP) d. [1] R Federer (SUI) 7:5 7:5

Ubiegłoroczny finał debla: Nadal/Robredo d. [4] Bhupathi/Knowles 6:3 6:3

 

 

 

 

WTA - CHARLESTON

 

charleston.jpg

 

Miejsce: Charleston, USA

Uczestników: S-56 D-16

Nawierzchnia: Green Clay

Pula nagród: $1,000,000

Strona oficjalna: www.familycirclecup.com

Ubiegłoroczny finał singla: (5) Serena Williams (USA) d. (9) Vera Zvonareva (RUS) 6:4 3:6 6:3

Ubiegłoroczny finał debla: (2) Srebotnik/Sugiyama (SLO/JPN) d. Gallovits/Govortsova (ROU/BLR) 6:2 6:2

 

 

 

 

WTA - BARCELONA

 

barcelona.gif

 

Miejsce: Barcelona, Hiszpania

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: www.bcnwta.com

Ubiegłoroczny finał singla: (2) Maria Kirilenko (RUS) d. (WC) Maria Jose Martinez Sanchez (ESP) 6:0 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: (3) Dominguez Lino/Parra Santonja (ESP/ESP) d. (1) Llagostera Vives/Martinez Sanchez (ESP/ESP) 4:6 7:5 10:4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spotkanie: Beck, Andreas - Kiefer, Nicolas

Typ: Beck, Andreas

Kurs: 2.40

Bukmacher: Expekt

Analiza: Przed nami pierwsza runda turnieju w Monte Carlo. Bardzo prestiżowy turniej, gdzie będziemy mogli podziwiać grę najlepszych tenisistów na globie. Dokładniej przyjrzałem się rywalizacji dwóch Niemców: Andreasa Becka oraz Nicolasa Kiefera. Kiefer niewątpliwie nie lubi grać na cegle, stara się omijać to podłoże, gdyż najwyraźniej bardzo mu to nie leży. Warto dodać, że jeszcze w tym sezonie ani razu nie stoczył spotkania na tej powierzchni. Dla Becka to ciekawy turniej, kwalifikacje przeszedł bez większych nerwów, stracił jedynie dwanaście gemów w dwóch meczach i grał je właśnie w Monte Carlo, czyli spodziewam się, że bardziej niż przeciwnik przyzwyczaił się do tego rodzaju nawierzchni. Stawiam tutaj na zwycięstwo młodszego Niemca - Becka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiefer niewątpliwie nie lubi grać na cegle, stara się omijać to podłoże, gdyż najwyraźniej bardzo mu to nie leży. Warto dodać, że jeszcze w tym sezonie ani razu nie stoczył spotkania na tej powierzchni.

 

do typu nic nie mam :p ale pisanie że nie lubi grać na tej nawierzchni bo nie rozegrał ani jednego spotkania w tym sezonie jest lekko śmieszne :D, sezon na mączce dopiero się zaczyna, z top30 ATP w tym sezonie na mączce (mogę się pomylić oczywiście) występowali tylko (pomijam Davis Cup) : Gael Monfils, Fernando Gonzalez, Tommy Robredo, Almagro Nicolas i Igor Andrew. Nadal, Federer, Ferrer nie grali żadnego turnieju na mączce i czy to znaczy że nie lubią cegły i ją omijają ?? . Chyba że Kiefer w całej swojej karierze nie przepada za mączką ?? ogólnie nie jest aż tak źle u niego z tym ponieważ od 2005 roku na mączce ma rekord 20-17 czyli nie taki straszny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic złego w tym, że ktoś nie lubi czy lubi danej nawierzchni bo jest tak. Każdy ma swoją ulubioną nawierzchnie.

A popatrz z kim Kiefer wygrywał na tej "mączce" a z kim przegrywał. Zapomniałem napisać takie rzeczy jak to, że Kiefer jest na skraju swojej kariery i prawdopodobnie nie długo ją ogłosi. Beck jest w formie, Kiefer nie do końca.

Zobaczymy nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Karlovic I. (Cro) - Serra F. (Fra)

Typ: Serra F.

Kurs: 1.57

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Dzisiaj zostanie rozegrana druga runda turnieju w Monte Carlo. Serra można powiedzieć będzie gospodarzem tego meczu. Francuz dwa dni temu doszedł do półfinału bez straty seta, lecz w finale poległ z Ferrero. Liczę, że upały w Maroko miały pozytywny wpływ na jego kondycję i wytrzymałość a przez te dwa dni zdążył wystarczająco wypocząć aby dziś rozegrać mecz. Chorwat w zasadzie nic ostatnio nie osiągnął, odpadł w pierwszym meczu w Dubaju, Rotterdamie, Miami oraz w kolejnej rundzie na Indiana Wells z Rogerem Federerem. Serra grał ostatnio z lepszymi graczami niż Ivo i jego przeciwnicy i nie miał z nimi większych problemów. Clay nie jest mocną stroną Chorwata, także liczę tutaj na zwycięstwo Serry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie: Ivo Karlovic - Florent Serra

typ: 0:2 w setach

kurs: 2.1

bukmacher: Betsson

godz wg buka: 15:30

analiza:

DZis do ciekawego meczu dojdzie w R64 dobrze obsadzonego turnieju w Monte Carlo. Na czynniki pierwsze chce rozlozycz dzis mecz pomiedzy chorwatem Karlovicem a francuzem Serra. Widze, ze mecz ten byl juz dzis typowany ja jednak zaryzukuje i oddam swoj typ na 2:0 w setach dla francuza. Serra dzis bedzie miec za soba publike i to niewatpliwie bedzie jego sporym atutem. Jesli chodzi o ostatnia forme tenisistow to francuz pokazuje zupelnie niezly tenis:

szczegolnie turniej w Casablance zasluguje na uwage:

Casablanca, Maroko, Afryka

12/04-09 Final Serra, Florent vs. Ferrero, Juan Carlos 0:2 46 57

11/04-09 Polfinaly Serra, Florent vs. Montanes, Albert 2:0 64 64

10/04-09 Cwiercfinaly Serra, Florent vs. Gabashvili, Teimuraz 2:0 60 64

09/04-09 R16 Serra, Florent vs. Rochus, Olivier 2:0 63 63

06/04-09 R32 Serra, Florent vs. Bellucci, Thomaz 2:0 63 63

final z Ferrero a po drodze pokonanie takich "ziemniakow" jak Montanes czy Bellucci swiadczy o tym ze Serra dobrze czuje sie na clayu i dzis jest zdecydowanym faworytem spotkania.

 

Jesli chodzi o forme Karlovica to tak naprawde chorwat jesli bez formy.

ostatnio gral w Miami gdzie odpadl juz w 1 rundzie:

Miami, USA, Ameryka

28/03-09 R64 Karlovic, Ivo vs. Gil, Frederico 0:2 46 46

Indian Wells, USA, Ameryka

17/03-09 R32 Karlovic, Ivo vs. Federer, Roger 0:2 67 36

15/03-09 R64 Karlovic, Ivo vs. Stakhovsky, Sergiy 2:0 64 62

takze w Indian Wells nie zachwycil.

Wiadome jest ze Karlovic lepiej czuje sie na hardzie gdzie bardziej moze wykorzystac swoj atomowy serwis. Na clayu pilka juz znacznie zwalnia i przewaga w serwisie dzis nie bedzie tak mocno widoczna.

 

Choc w head-to-head prowadzi chorwat:

28/08-08 US Open, New York, USA R64 Ameryka Kort twardy otwarty Karlovic, Ivo 3:0 76 64 62

ja bez zadnych wahan stawiam dzis na gladkie zwycieztwo Serry, ktory jest w formie, ktoremu lezy ta nawierzchnia i moze najwazniejsze, ktoremu bedzie dzis sprzyjac publika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozniacki C. - Peng S. typ 1 - 1,20

 

Peng stylem gry zdecydowanie nie pasuje na clay, nawet jeśli jest to szybka mączka. Na hardzie jej płaskie i szybkie uderzenia często przynoszą oczekiwany rezultat, ale na cegle to całkiem inna bajka. Wozniacki cały czas robi wielkie postępy. Zresztą nic nie trzeba pisać, wystarczy spojrzeć na jej wyniki z roku poprzedniego i obecnego.

 

Vesnina E. - Kutuzova V. typ 1 - 1,40

 

Ja w sumie jestem sporym fanem tenisa Vesniny :) . Wydaje mi się ona jedną z lepiej wyszkolonych technicznie zawodniczek w turze. Tyle że cała ta jej gra złożona do kupy nie daje nieraz oczekiwanego rezultatu. Ukrainkę powinna Rosjanka jednak ograć na jednej nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.04.09 (16:55) 19:00

Murray - Davydenko

Typ: Kto wygra pierwszy set? 2

Kurs z betsson: 2.21

 

Kolejne spotkanie ćwierćfinałowe turnieju Masters Series rozgrywanego na kortach ziemnych w Monte Carlo. 22-letni Szkot Andy Murray to 4 zawodnik rankingu światowego, z takim też numerem rozstawiony jest w tym turnieju. O 7 lat starszy Rosjanin Nikolay Davydenko jest obecnie na 9 miejscu w rankingu światowym, (w karierze swojej był już nawet rakietą nr 3) i z takim też numerem jest tu rozstawiony. Zdecydowanie widać, że Szkotowi w tym roku nie idzie w tym turnieju, nie jest w żadnej wyśmienitej formie, pokonał co prawda Rumuna Hanescu 6:3 6:2 ale to spotkanie nie był wcale takie łatwe jak wygląda suchy wynik. W 3 rundzie pokonał Włocha Fogniniego 7:6 6:4, mecz ten choć zakończony w 2 setach był bardzo ciężki, choć co najważniejsze nie stał na zbyt wysokim poziomie. Davydenko potrafi grać na kortach ziemnych, do tej pory w tym turnieju pokonał Chorwata Karlovica 6:4 6:3 oraz Argentyńczyka Nalbandiana 6:4 5:7 6:3. Zwłaszcza pokonanie drugiego z tych zawodników świadczy o wysokiej formie Rosjanina, który w zeszłym roku był w tym turnieju w półfinale, gdzie przegrał dopiero z Nadalem, Murray najlepszy wynik uzyskał także w zeszłym roku, ale była to zaledwie 3 runda, w której przegrał z Djokovicem. Uważam, że w obecnej formie Szkota Nikolay Davydenko jak najbardziej może myśleć o sprawieniu niespodzianki, problemem może być 2,5h spędzone już dzisiaj rano na korcie, jednak bilans bezpośrednich spotkań jest korzystny dla Rosjanina, który wygrał 4 spotkania a przegrał 3 (2 ostatnie ich mecze to 2-setowe zwycięstwa Rosjanina), nigdy nie grali ze sobą na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozniacki C. - Peng S. typ 1 - 1,20 :t:

Vesnina E. - Kutuzova V. typ 1 - 1,40 :t:

 

 

Dementieva E. - Cibulkova D. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,10

 

Gdy na początku tamtego roku pisałem, że Cibulkova ma wielki talent musiałem tu na sb mocno bronić swojego zdania atakowany przez wielu. Jak widać nie rzucałem słów na wiatr. Dominika szturmem wdarła się do światowej czołówki. Biega jak Nadal, walczy jak Schiavone, uderza w defensywie niczym Peer. Tak pokrótce można opisać to, co prezentuje sobą Słowaczka. Trzeba naprawdę sporo się napocić aby ją zmęczyć i zniechęcić do gry. Ten sezon może nie jest w jej wykonaniu tak dobry jak poprzedni, ale myślę, że na mączce odżyje i znów zaprezentuje swoje wielkie możliwości. Przeciwniczka na pewno jest wymagająca, no bo jakby nie spojrzeć Dementieva to trzecia aktualnie rakieta świata. Tyle że Rasjanka ma małą zadyszkę, o czym świadczą ostatnie porazki z Cetkovską czy Wozniacki. Seta na pewno Słowaczka jest w stanie ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dementieva E. - Cibulkova D. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,10 zwrot

 

Nadal R. - Djokovic N. typ 2 - 8,50

 

Chyba trochę za wysoki ten kurs. Ja za drobne spróbuje, bo grzechem, moim zdaniem, byłoby nie spróbować. Czołówka światowa u mężczyzn strasznie się wyrównała. Wydawało się, że Nadal wszystkim "odjechał", no ale przeciętny w tym sezonie del Potro go ostatnio ograł. Udało się to też Murray'owi w Holandii. Więc ta różnica między Rafą a czołówką nie jest aż taka kolosalna. W sumię moge podpisac się pod stwierdzeniem, że w pierwszej piątce każdy może wygrać z każdym. A na pewno Rafa nie jest aż takim faworytem, aby wystawiać na niego kurs 1,05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...