Skocz do zawartości

ATP: Casablanca, Houston; WTA: Ponte Vedra Beach, Marbella


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - CASABLANCA

 

casablanca09.jpg

 

Miejsce: Casablanca, Maroko

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €450,000

Strona oficjalna: http://www.frmtennis.com/

Ubiegłoroczny finał singla: [Q] G Simon (FRA) d. [5] J Benneteau (FRA) 7:5 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: Montanes/Ventura d. Cerretani/Perry 6:1 6:2

 

 

 

ATP - HOUSTON

 

houston09.jpg

 

Miejsce: Houston, USA

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $500,000

Strona oficjalna: http://www.mensclaycourt.com/

Ubiegłoroczny finał singla: [7] M Granollers-Pujol (ESP) d. [1] J Blake (USA) 6:4 1:6 7:5

Ubiegłoroczny finał debla: Gulbis/Schuettler d. [3] Cuevas/Granollers-Pujol 7:5 7:6(3)

 

 

 

WTA - PONTE VEDRA BEACH

 

pontevedrabeach.gif

 

Miejsce: Ponte Vedra Beach, USA

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Green Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://mpsgroupchamps.net

 

Turniej rozgrywany po raz pierwszy

 

 

 

 

WTA - MARBELLA

 

marbella.jpg

 

Miejsce: Marbella, Hiszpania

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: www.andaluciatennis.com

 

Turniej rozgrywany po raz pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fognini-Gabashvili 1.80

Gramy na cegle więc mamy tu idealny zestaw. Jeden z nich nie potrafi grać na takiej nawierzchni. Mam na myśli Gabę, który preferuje szybsze nawierzchnie. Włoch błysnął już w ubiegłym roku więc trzeba go obserwować. Dla Teimura to pierwszy oficjalny mecz na ziemi w tym roku więc to się nie może udać. Fabio tourne 'ceglane' po Ameryce Płd nie zaliczy do udanych ale przed tygodniem niezły występ w challengerze na swojej ziemi. Myślę, że jako przetarcie przed meczem z Gruzinem było to idealne posunięcie.

 

edit 15:05 :przerazony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISNER-RUSSEL 1 1,9

 

Zdaje sobie sprawę ze grają na clayu! Isner jak wiadomo super serw kopia Iwo (jednak moim zdaniem nie jest tak drewniany jak on), typowy gracz na hard! Czemu gram na Isnera? Bo po drugiej stronie siatki tez nie gra żaden spec od gry na clayu z duzo gorszym serwisem! Isner mysle ze spokojnie jest w stanie przelamac Russela( swoja tezę opieram na meczu Ferrer -Isner w ktorym Isner także umiał wygrać dłuższą wymianę! Dla mnie typ warty gry!

 

A co do meczu Fognini-Gabashvili no bet :)) Gabashvili jest dziwny na maxa %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gicquel M. - Zverev M. typ 1 - 1,45

 

Marc już latka swoje ma, ale dalej to chyba jeden z bardziej wszechstronnych zawodników w turze. Każdy element u niego jest na przyzwoitym poziomie i kiedyś taka mieszanka pozwalała walczyć z najlepszymi. Teraz oczywiście już tak różowo nie jest, ale dalej Francuz niejednego potrafi postraszyć. Zverev to zawodnik zdecydowanie na szybkie korty. Dłuższe wymiany będa na korzyść Marca.

 

Gabashvili T. - Ramirez Hidalgo R. typ 2 - 2,20

 

Gaba to świr, a poza tym mocny serwis i agresywny styl gry. Na mączkę raczej to nie pasuje. Ramirez jeszcze dwa, trzy lata temu skutecznie walczył na cegle z najlepszymi, a teraz jest poza pierwszą setką rankingu. Ale będzie Argentyńczyk mozolnie przebijał czego psychika Rosjanina nie będzie w stanie znieść.

Kanepi K. - Rus A. typ 1 - 1,25

 

Nie bardzo kojarzę, abym kiedyś widział tą Rus w akcji, co świadczy o tym, że jej poziom przeciętności musi być poważny. Kanepi z kolei pokonał w tym roku takie rywalki jak Jankovic, Vesnina czy Razzano. Wynik wydaje się oczywisty.

 

Hantuchova D. - Mattek-Sands B. typ 2 - 1,95

 

Hantuchova to jedna z moich ulubionych tenisistek. Ale gdzie te czasy kiedy Daniela była w pierwszej dziesiątce rankingu? :( Słowaczka kompletnie się pogubiła, z nikim konkretnym nie może wygrać, męczy się ze słabeuszkami. Niewiele brakowało a i tu w pierwszej rundzie wyleciałaby z jakąś Sevastovą (ktokolwiek to jest). Clay to nie jest nawierzchnia dla Hantuchovej. To nie jej styl. Niby o Mattek można powiedzieć to samo, tyle że Amerykanka poziom jakiś cały czas trzyma, a Daniela jest na równi pochyłej w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabashvili T. - Ramirez Hidalgo R. typ 2 - 2,20

 

Gaba to świr, a poza tym mocny serwis i agresywny styl gry. Na mączkę raczej to nie pasuje. Ramirez jeszcze dwa, trzy lata temu skutecznie walczył na cegle z najlepszymi, a teraz jest poza pierwszą setką rankingu. Ale będzie Argentyńczyk mozolnie przebijał czego psychika Rosjanina nie będzie w stanie znieść.

Tak na marginesie Ramirez jest Hiszpanem! Nie zgodzę się z typem na Hidalgo! Gaba ograł przedwczoraj Foginiego łatwo ,choć nie miał przegrac :p Gaba w przeciagu 3 tygodniu mierzył sie z duzo lepszymi zawodnikami niz Ramirez i szlo mu rożnie wygrał miedzy innymi z Bolellim, Kunisynem, Starace przegrał z Tipsą i Rafa. Zdaje sobie sprawę ze mecze te odbywały sie na hardzie ale uważam ze Gaba u mnie także grać na clayu a z takimi zawodnikami jak Ramirez ostatnimi czasy wygrywa :p

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2009-04-09, 15:19 ]

pewnie że Hiszpan, myślałem o Roitmanie jak pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serra F. - Gabashvili T.

Typ: Gabashvili T.

Kurs: 2.25

Bukmacher: Betsson

Data/godzina: 10/04/2009 - 16:00

 

Według mnie bukmacherzy się dzisiaj wyraźnie pomylili jeżeli chodzi o to spotkanie, kursy są co prawda bardzo zbliżone ale nie mam żadnych wątpliwości, że faworytem powinien być Gabashvili. Miałem okazję oglądać wczorajszy mecz Francuza i było widać, że na clay'u gra "od święta" i zupełnie mu to nie wychodzi. Wygrał swoje spotkanie, jednak nie zagrał nic specjalnego, można powiedzieć że wygrał dzięki przeciwnikowi, który miał katastrofalne drugie podanie - skuteczność 28%, w dodatku pierwszy serwis 57%. Dzisiaj Serra zagra z Rosjaninem - jestem przekonany, że Gabashvili zagra lepiej od wczorajszego rywala Francuza, tj. Rochus. Belg grał wczoraj fatalne spotkanie z Francuzem, ale mimo to potrafił czasami znaleźć sposób na rywala i tutaj szansa dla Rosjanina żeby to wykorzystać. Chodzi mi tutaj o drop shot, dosyć często zagrywał właśnie w ten sposób, a że Serra nie jest jakimś znakomitym biegaczem to zupełnie sobie z tym fantem nie radził. Według mnie Gabashvili nie da dzisiaj szans przeciwnikowi i wygra ten mecz gładko 2:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabe i Serra to dziwni zawodnicy a jak w dodatku graja ze sobą to lepiej nie obstawiac :)

 

Montanes-Gil 1 2,2

 

Nie wiem czemu Gil jest faworytem bo ograł w 3 setach Ljube na clayu? bo Gil stracił seta z Martinem a ostatniego wygral w Tb? czy naprawdę jest taki dobry? Monatanes lepszy od Martina wiec mysle ze poradzi sobie z Gil. Osobiście lubie stawiać na Montanesa przeważnie dobry kurs na niego jest i przeważnie przechodzi 1,2 rundę w lepiej obsadzonych turniejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.04.09 22:00

Canas - Korolev

Typ: 1

Kurs z betsson: 1.53

 

Spotkanie 3 rundy turnieju ATP w Houston. Doświadczony 32-letni Argentyńczyk Guillermo Canas to obecnie dopiero 113 zawodnik rankingu ATP, który jednak w swojej karierze był już nawet w pierwszej dziesiątce, natomiast młody 21-letni Rosjanin Evgeny Korolev jest 83. Canas na swoim koncie ma 7 wygranych turniejów, z czego 4 właśnie na kortach ziemnych, 3-krotnie osiągnął ćwierćfinał Roland Garros. Rosjanin jeszcze oczywiście turnieju nie wygrał w swojej karierze, choć w tym roku zaliczył finał w Delreay Beach. W tym turnieju Argentyńczyk radzi sobie znakomicie, w pierwszej rundzie pokonał rozstawionego z numerem 1 zeszłorocznego finalistę Jamesa Blake'a 6:4 6:4. Zaserwował w tym spotkaniu 7 asów, wygrał 89% piłek po swoim pierwszym serwisie (55% pierwszego serwisu), 2 razy stracił swoje podanie. W drugim spotkaniu zmiótł z kortu dobrze ostatnio grającego Tylera Denta 6:2 6:2, zaserwował 4 asy, wygrał 85% piłek po swoim pierwszym serwisie, raz tracąc swoje podanie. Korolev w pierwszej rundzie napotkał już na innego Argentyńczyka i miał ogromne problemy, wygrał 7:6 2:6 7:5, popełniając 7 podwójnych błędów, 4 razy stracił własne podanie, ale miał także dobry % wygranych piłek po swoim pierwszym serwisie (7. W drugiej rundzie pokonał Gimeno-Travera 6:3 7:6, także zwycięstwo osiągając dzięki dobrej skuteczności po pierwszym serwisie (85%), ale 2-krotnie stracił własne podanie. Myślę, że styl prezentowany przez Canasa nie będzie zupełnie pasował Rosjaninowi, co skończy się zwycięstwem w 2 setach Argentyńczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...