Skocz do zawartości

ATP: Indian Wells; WTA: Indian Wells


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - INDIAN WELLS

 

indianwells2009.jpg

 

Miejsce: Indian Wells, USA

Ranga: ATP World Tour 1000

Uczestników: S-96 D-32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $4,500,000

Strona oficjalna: http://www.bnpparibasopen.org'>http://www.bnpparibasopen.org

Ubiegłoroczny finał singla: [3] N Djokovic (SRB) d. M Fish (USA) 6:2 5:7 6:3

Ubiegłoroczny finał debla: [4] Erlich/Ram d. [3] Nestor/Zimonjic 6:4 6:4

 

 

 

WTA - INDIAN WELLS

 

indianwells2009.jpg

 

Miejsce: Indian Wells, USA

Uczestników: S-96 D-32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $4,500,000

Strona oficjalna: http://www.bnpparibasopen.org

Ubiegłoroczny finał singla: (1) Ana Ivanovic (SRB) d. (2) Svetlana Kuznetsova (RUS) 6:4 6:3

Ubiegłoroczny finał debla: Safina/Vesnina (RUS/RUS) d. (3) Yan/Zheng (CHN/CHN) 6:1 1:6 10:8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


spotkanie: Anne Keothavong - Olga Govortsova

typ: 2:0 w setach

kurs: 2.19

bukmacher: Betsson

godz: 20:30

analiza: Dzis 1 runda bardzo dobrze obsadzonego turnieju Indian Wells. Na dzisiejszy dzien wybralem nastepujace spotkanie. Mecz pomiedzy brytyjka Keothavong i bialorusinka Govortsova to dla mnie dzis bardzo dobre spotkanie do typowania. W tym meczu stawiam na gladkie zwyciestwo brytyjki. Keothavong pokazala ze jest aktualnie w bardzo dobrej formie i w USA gra sie jej wybornie. Zawodniczka aktualnie sklasyfikowana na 51 pozycji w rankingu WTA ciagle pnie sie wgore i widac ze jest w dobrej dyspozycji.

Oto jej ostatnie wyniki:

Memphis, USA, Ameryka

21/02-09 Półfinały Keothavong, Anne vs. Wozniacki, Caroline 0:2 16 06

19/02-09 Ćwierćfinały Keothavong, Anne vs. Erakovic, Marina 2:1 62 16 62

18/02-09 R16 Keothavong, Anne vs. Larcher de Brito, Michelle 2:0 76 64

16/02-09 R32 Keothavong, Anne vs. Camerin, Maria Elena 2:1 36 63 61

Australian Open, Melbourne, Australia, Australia

19/01-09 R128 Keothavong, Anne vs. Chakvetadze, Anna 1:2 16 76 16

 

choc w AO odpadla juz w 1 rundzie to jednak ostatnio w turnieju w Memphis doszla do polfinalu - co dla tej zawodniczki napewno jest sukcesem.

 

 

Jesli chodzi o bialorusinke Govortsova to u tej zawodniczki z forma jest kompletnie odwrotnie. Bialorusinka ktora jest 58 rakieta przegrywa mecz za meczem, odpada z turniejow juz w 1 rundzie i niewydaje sie zeby dzis mogla powalczyc z brytyjka.

Dubaj, ZEA, Azja

16/02-09 R64 Govortsova, Olga vs. Bondarenko, Alona 0:2 46 36

Australian Open, Melbourne, Australia, Australia

20/01-09 R128 Govortsova, Olga vs. Mauresmo, Amelie 0:2 46 36

Hobart, Australia, Australia

13/01-09 R16 Govortsova, Olga vs. Pironkova, Tsvetana 0:2 16 26

12/01-09 R32 Govortsova, Olga vs. Moore, Jessica 2:0 60 63

 

Stawiam dzis na 2-0 dla Keothavong, ktora jest w niezlej dyspozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Lleyton Hewitt - Jan Hernych

Typ: DW: 2:0

Kurs: 2,03

Godzina: 22:00

Buk: Betsson

 

Już dzisiaj o godzinie 22:00 pojedynek cyklu APT. Słynny Kangur podejmuje sympatycznego czecha Jana Henrycha. Lleyton na pewno ostatnimi czasy swoimi dokonaniami na korcie nie zachwyca, spadek formy jest wyraźny a ostatnie turnieje okazały się klapą. Po drugiej stronie siatki stanie solidnie grający Czech. Myślę że Hewitt wkońcu się przełamie i zagra solidny mecz. Myślę że nie odpadnie on znowu w pierwszej rundzie turnieju i będzie chciał gładko wygrać ten mecz. Z czechem gra mu się bardzo dobrze, jego poukładana gra zawsze jest trudna dla Jana na co może wskazywać statystyka H2H która jest 5:0 na korzyść Kangura. Mój typ 2:0 w setach choć pojedynek może nie być taki łatwy. Kurs całkiem zachęcający bo aż 2,03.

 

PS: Wczorajsza analiza nie została mi uznana. Szkoda. Wiem była pisana na szybko ale nie miałem czasu po prostu a chciałem podać ten typ bo był fajny bardzo. No trudno mam nadzieje że ta analiza jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 runda w trakcie, kilka niespodzianek było :/ , kilka typków na noc, króciutko :))

 

Tipsarevic J. - Bellucci T. Typ - Typ: 1 1.60

typ bardziej na przełamanie, Serb w tym sezonie jest cieniem zawodnika sprzed kilku miesięcy ale umiejętności jednak ma do pokonania dzisiejszego przeciwnika, Brazyliczyk niemiłosiernie wczoraj się męczył z Hiszpanem Lopezem około 3 godzin, skuteczność drugiego serwisu jak Lopez miał jeszcze siły wynosiła z 25-30% (1set i pierwsza polowa 2seta). Janko jeśli zagra choć na 50% umiejętności powinien przejść dalej

 

Stakhovsky S. - Evans B Typ:1 1.60

Obaj dość blisko siebie w rankingu ale różnica klas jednak jest, oprocz serwisu Evans nie ma argumentów aby przeciwstawic sie Ukraincowi, chyba ze Siergiej nie wyleczył kontuzji wtedy to kapusta %-)

 

Acasuso J. - Gabashvili T. Typ:1 1.60

Forma zdecydowanie za Czuczo, choć nie jest specjalista od Hardu tym razem powinien sobie poradzic, korty w Indian Wells nie naleza do najszybszych wiec :t: na strone Jose, Gabiashivili spali sie psychicznie, forma slaba, jak z kims Czuczo w tym sezonie przegrywał to byl to zawsze ktos z top30 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesnina E. - Cirstea S. typ 1 - 1,35

 

Vesnina oprócz wpadki na AO bardzo ładnie się w tym sezonie prezentowała. Rumunka jeszcze w tym roku w turnieju głównym nie wygrała i dalej tapla się w przeciętności. Izi Rosjanka.

Kuznetsova S. - Radwanska U. (-1.5/+1.5) typ 1 - 1,40

 

No nie, jeszcze taka dobra Ula nie jest żeby rwać seta Kuzie, nawet jeśli ta w jakiejś wielkiej formie nie jest. Rosjanka poniżej pewnego poziomu nie schodzi i nawet w kiepskiej formie pyknie Polkę do zera mocno się nie pocąc.

Mauresmo A. - Groenefeld A.-L. typ 1 - 1,20

Dwa powroty, ale jakże inne. Niemka dalej nic, a MoMo wygrała prestiżowy turniej w Paryżu prezentując świetną formę. Inne rozwiązanie niż zwycięstwo Francuzki nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikhail Youzhny - Viktor Troicki 2 2.37

 

Mikhail to dla mnie Harri Olli tenisa ziemnego. Nieprzewidywalny na maxa, szczególnie ostatnio. Niesamowity potencjał, świetne uderzenie, ale czasami coś w nim pęka, że potrafi przegrać z naprawdę mizernymi graczami, albo wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i rozprawić się z samym Nadalem 6-0, 6-1. W obecnym sezonie jednak bardziej przychylam się ku jego pierwszej postawie. Gładko bez walki przegrał z Koubkiem w AO, który co prawda potrafi świetnie zagrać, ale żeby wygrał aż tak wyraźnie?! Porażka z rodakiem Gabashvili, który również żadną rewelacją nie jest i ponownie bez walki. Następnie całkiem udana postawa w Marsylii i Rotterdami, gdzie rozprawił się z Berdychem i Ferrerm no i porażka w Dubaju z Hernychem, który złapał ostatnio wyraźną formę. Z drugiej strony cztery lata młodszy Serb - Troicki. Świetne warunki fizyczne (193 cm) duża siła, szybkość, raczej bardziej budową przypomina atletę Nadala, niż technika Federera. W obecnym sezonie Viktor taki sam bilans jak Youzny 6W-6L i w sumie podobnie jak rywal bez rewelacji. Nie jednak spotkania obecnego sezonu mają tu największe znaczenie (mimo, że przytoczyłem je w przypadku Jużnego). Popatrzmy na usposobienie fizyczne i psychiczne obu zawodników. Właśnie taki uporczywy gracz, który nie odpuści żadnej piłki, bardzo ambitny, który potrafi dojść to praktycznie niemożliwych piłek jak Troicki, myślę że będzie wspaniałą bronią na chimerycznego Youzhnego. Z resztą ci Rosyjscy tenisiści mają bardzo dziwną złożoną psychikę. Szczerze to w tym meczu zdarzyć może się praktycznie wszystko. Dla mnie jednak dosyć wysoki kurs na Troickiego to trochę prezent od buków. Troszkę go nie doceniają. Doświadczenie i nieprzewidywalność daje 50% na wygraną Youzhnemu, a ambicja, warunki fizyczne i silniejsza psychika daje 50% na Troickiego. Kurs jednak nieadekwatny, więc czemu nie spróbować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesnina E. - Cirstea S. typ 1 - 1,35 :t:

Kuznetsova S. - Radwanska U. (-1.5/+1.5) typ 1 - 1,40 :n:

Mauresmo A. - Groenefeld A.-L. typ 1 - 1,20 :t:

 

Radwanska A. - Stosur S. typ 2 - 2,20

 

Pogubiła się mocno Radwańska. O ile jeszcze porażkę z Kasią Bondarenko można było uznać za wypadek przy pracy, o tyle tego samego nie można powiedzieć o przegranej z siostrą Ulą i z Na Li. Ostatnio widziałem Agę w meczu z MoMo w Paryżu. Dosłownie masakra. Przegrać z Francuzką to nie żaden dyshonor, ale chodzi o styl. Bez walki, bez pomysłu, bez kończących uderzeń, z ogromną ilością niewymuszonych błędów. Z tak grającą Polką nikt nie miałby problemów. Stosur z kolei zaskakuje bardzo pozytywnie. Dwa pojedynki z tego sezonu, które z jej udziałem oglądałem przegrała, ale zaprezentowała się w nich niezwykle solidnie (mecz z Sereną i Dementievą). Ma Samanta na chwile obecną wszystko by ograć Agę, wydaje się, że da radę wykorzystać to, że Polka jest w poważnym dołku.

 

Verdasco F. - Bellucci T. typ 1 -1,15

 

Verdasco to na razie największe zaskoczenie na plus tego sezonu. Zresztą już końcówkę poprzedniego miał bardzo dobrą. Nie będę opisywał co Hiszpan robił na AO. Kto choć trochę tenisem się interesuje szybko tego nie zapomni. Brazylijczyk to nie ta klasa, a przede wszystkim nawierzchnia zdecydowanie nie dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska A. - Stosur S. typ 2 - 2,20 :n:

Verdasco F. - Bellucci T. typ 1 -1,15 :t:

 

 

 

Safin M. - Massu N. typ 1 - 1,25

 

Safin daleki od swojej optymalnej formy, ale zdecydowanie za nim przemawia nawierzchnia i styl gry. Massu potrafi w sumie tylko mozolnie przebijać na mączce, Rosjanin to dynamika, siła i ofensywa. Czyli to, co na hardzie liczy się najbardziej.

 

Radwanska U. - Glatch A. typ 2 - 2,20

 

Megasensację sprawiłą Ula ogrywając Kuze. Dlaczego dziś odpadnie? Po pierwsze dlatego, że po "dniu konia" zawsze przychodzi dzień słabszy. Po drugie, na sam koniec meczu z Rosjanką Radwańska skręciła noge w kostce. Na ile poważne nie byłoby to skręcenie, ciężko się z czymś takim gra.

 

Azarenka V. - Vesnina E. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,10

 

Kursy, według mnie, są zdecydowanie źle wystawione. Aż tak zdecydowaną faworytką na pewno Białorusinka nie jest. Fakt, że Azarenka ma niezły sezon. Wygrała już dwa turnieje, przegrywa w zasadzie tylko ze ścisłą światową czołówką. Tyle, że Vesnina prezentuje się także bardzo dobrze, o czym pisałem już wcześniej. Na pewno seta jest w stanie ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.03.09 22.00

 

Radwanska U. - Glatch

Typ:Glatch

Kurs:2.25

Bukmacher:betsson

 

Bardzo ciekawie zapowaida sie dzisiejszy mecz III Rundy Indian Welss, pomiedzy dwiema bardzo mlodymi zawodniczkami Ula Radwanska i Alexą Glatch, ktore graja w tym turnieju dzieki dzikm kartom. Ula w poprzedniech rundach odprwaila z kwitkiem mlody portugalski talem Miechelle de Brito, a nastepnie samą Scetlane Kuznetsova! Amerykanka oba swe mecze wygrala bardzo latwo: Glatch, Alexa vs. Suarez Navarro, Carla 2:0 63 61 oraz Glatch, Alexa vs. Dubois, Stephanie 2:0 63 62 .

Ulka przy swoim meczbolu skręcila lekko kostke i nie wiadomo na ile jest to uraz powazny, ale przy dobrej grze Glatch, ktora zdobywa ponad 80% pkt przy swoim podaniu i jej ogolnej dobrej grze, moze to przesadzic o wygraniu tego meczu wlasnie przez Amerykanke. Kurs ładny i wart ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie: Verdasco F. - Gasquet R.

typ: over 23 gemy

kurs: 1.85

bukmacher: Betsson

godzina: 21:30

analiza: W kolejnej rundzie turnieju Indian Wells zmierza sie godni siebie rywale. Gasquet zagra z Verdasco. W tym meczu stawiam na duzo gemow. Obaj zawodnicy sa w wysokiej formie - ciezko jest wskazac faworyta dlatego stawiam dzis na zaciete spotkanie. W poprzednich rundach obaj tenisisci przeszli bez zadnego problemu. W head-to-head jest 4:1 dla francuza ale wcale nie powiedziane ze to wlasnie on wygra dzisiejsze spotkanie. Wyniki meczow pomiedzy nimi wskazuja ze sa to zawsze zaciete spotkania dlatego dzis mysle ze taka sytuacja sie powtorzy i kolejny raz bedziemy swiadkami zacietego pojedynku.

08/08-07 Rogers Masters, Montreal, Kanada R32 Ameryka Kort twardy otwarty Verdasco, Fernando 1:2 63 67 46

08/05-07 Rzym, Włochy R64 Europa Kort ziemny Gasquet, Richard 2:0 61 75

17/04-07 ATP Masters Series, Monte Carlo R64 Europa Kort ziemny Gasquet, Richard 2:1 75 67 76

10/08-06 Rogers Cup, Toronto, Canada R16 Ameryka Twarda Gasquet, Richard 2:1 60 46 62

16/02-04 ATP Buenos Aires 2004 R32 Ameryka Cegła Gasquet, Richard 2:1 26 75 61

 

tylko w jednym spotkaniu z wyzej wymienionych a bylo ich w sumie 5 suma gemow byla mniejsza niz 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Safin M. - Massu N. typ 1 - 1,25 :t:

Radwanska U. - Glatch A. typ 2 - 2,20 :n:

Azarenka V. - Vesnina E. (-1.5/+1.5) typ 2 - 2,10 :n:

 

 

Indian Wells wkracza w decydującą fazę, kto miał odpaść z faworytów już odpadł, dalej powinno być bez niespodzianek, a więc propozycje są następujące:

 

 

Verdasco F. - Kohlschreiber P. typ 1 - 1,20

 

Hiszpan w wielkim gazie, Kolba dołuje od jakiegoś czasu. Z tego powodu rozwiązanie nasuwa się samo.

 

Murray A. - Robredo T. typ 1 - 1,20

 

H2H 2:0 dla Hiszpana, ale to jedyny argument na jego korzyść. Tenisowo Szkot lata świetlne obecnie przed Robredo.

 

Roddick A. - Ferrer D. typ 1 - 1,45

Ferrer niewyraźny, Roddick zawsze u siebie szaleje. Jeśli tylko serwis będzie siedział, to o wynik jestem spokojny.

 

Nadal R. - Nalbandian D. typ 1 - 1,20

 

Nalba trochę pogubiony, Nadal to klasa sama w sobie. Co prawda w bezpośrednich pojedynkach statystyki na korzyść Argentyńczyka, ale statystyki nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19.03.09 00:30

Del Potro - Isner

Typ: 2

Kurs: 3.40

Betsson

 

Spotkanie 4 rundy tenisowego turnieju Indian Wells. 21-letni Argentyńczyk to obecnie 6 zawodnik rankingu ATP, jego przeciwnik jest o 4 lata starszy i zajmuje 147 miejsce. Do tej pory w tym sezonie o wiele lepiej prezentował się Del Potro, który wygrał turniej w Aucland, był w ćwierćfinale AO (gdzie poniósł sromotną porażkę z Federerem), a następnie osiągnął 2 ćwierćfinały w San Jose i Memphis gdzie przegrał kolejno z Fishem i Stepankiem. Natomiast Isner rozpoczął od porażki ze Stoppinim w Brisbane, potem po przejściu kwalifikacji dotarł do ćwierćfinału w Auckland. W AO porażka w 1 rundzie z Hrbatym, a w San Jose w 2 rundzie z Fishem, w Memphis w 2 rundzie z Greulem a w Delray Beach 2 runda kwali z Dancevicem. W tym turnieju Argentyńczyk pokonał w 3 setach przeciętnego reprezentanta gospodarzy Sweetinga 6:7 6:1 6:3 oraz również w 3 setach po bardzo wyrównanym boju nie prezentującego się ostatnio zbyt dobrze Austriaka Melzera 6:2 2:6 7:6. 2-metrowy Amerykanin opiera swą gre na serwisie, ma za sobą już 2 pojedynki, najpierw odprawił z kwitkiem groźnego w ostatnim czasie i do tego lubiącego grać z kolosami Belga Ch. Rochusa 6:1 6:4, zaserwował w tym meczu 14 asów. W 2 rundzie pokonał rozstawionego z nr 9 Monfilsa 6:7 6:1 6:4 serwując 10 asów, oraz w 3 rundzie rozprawił się z Safinem 6:4 6:4. Liczę, na kolejną niespodziankę ze strony reprezentanta gospodarzy, któremu gra tu się świetnie, skoro Del Potro przegrał już w tym roku niepodziewanie z Fishem, to w obecnej dyspozycji może także nie dać rady Isnerowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federer-Verdasco 2 3,5

 

Verdasco w formie życia! Serw mu siedzi w wymianach narzuca swoj styl gry! kapitalnie gra! Niby wczoraj Kohlba ugrał seta ale ze wzgledu na rozluznienie sie Hiszpana po wygranym secie pierwszym! W 3 secie gdy Verdasco wzial sie w garść i wygral seta 6-1! Co do Ferdex stracil wczoraj seta, pierwszy turniej po wyleczonej kontuzji i wiadomo ze z forma super nie jest! W obaj Panowie spotkali się styczniu w meczu Verdasco ugrał seta myślę ze teraz pokusi sie o ZWYCIESTWO! :cwaniak:

 

P.s.

warto zagrac Vassallo z Kunisynem po kursie 2,9 :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verdasco F. - Kohlschreiber P. typ 1 - 1,20 :t:

Murray A. - Robredo T. typ 1 - 1,20 :t:

Roddick A. - Ferrer D. typ 1 - 1,45 :t:

Nadal R. - Nalbandian D. typ 1 - 1,20 :t:

 

 

Ivanovic A. - Bammer S. typ 1 - 1,25

 

Ana powoli łapie formę, nie jest to jeszcze to, co w tamtym roku o tej porze, ale poprawę widać. Bammer ogólnie jest gorszą o wiele tenisistką pod każdym względem. Liczę na dalszy marsz w górę Serbki.

 

Radwanska A. - Pavlyuchenkova A. typ 1 - 1,45

 

Mocno patriotyczny ten typ i ogólnie po takim kursie nie szczególnie wart polecenia %-). Jeszcze pół roku temu o wynik można było być spokojnym. Teraz sytuacja się trochę pogmatwała. Są jednak oznaki tego, że Polka wraca do gry. No i przecież ta Rosjanka nie jest na tyle dobra, aby w całym tak długim i prestiżowym turnieju grać cały czas na sto procent i więcej tego co potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis - ATP Indian Wells

Bob Bryan i Mike Bryan (1.14) vs. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (5.0)

 

TYP:

 

Zwycięstwo w 1. secie

Bob Bryan i Mike Bryan 1.22 Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski 4.00

 

 

O godzinie 5 nad ranem planowany jest mecz ćwierćfianłowy gry podwójnej mężczyzn. Początkowo chciałem zagrać na zwycięstwo braci, ale strasznie łatwo ONI ograli co prawda przypadkowe ale jednak deble składające się z najlepszych rakiet świata

 

Bryan B / Bryan M vs. Lopez M / Nadal R 2:0 6:4 6:3

16/03/2009 R64 Bryan B / Bryan M vs. Allegro Y / Federer R 2:0 6:2 6:0

 

Sądząc po wynikach meczy BRYAN BROTHER's powinni łatwo ograć nasz eksportowy debel. Dla mnie to jednak wszystko zbyt oczywiste.

Polacy grali 2 3 setowe pojedynki:

Fyrstenberg M / Matkowski M vs. Ferrer D / Montanes A 2:1 4:6 7:6 10:4

Fyrstenberg M / Matkowski M vs. Lopez F / Verdasco F 2:1 6:7 6:1 10:2

 

jak widać w oby pierwsze sety przegrali, jednak należy wziąć pod uwagę iż grali przeciwko zawodnikom w bardzo dobrej dyspozycji. Myślę o DF i FV. :p;)

 

Przewaga braci wynika z ogrania // gdyby nasi debliści mieli sponsora który zapewniałby im 150 dni w roku wspólnych gier pod okiem mądrego trenera byłby medal już w Pekinie.// Jednak myślę iż w NASZYM deblu tkwią spore ambicje, podrażnione ambicje. Panów tych stać na wiecej niż 2 wygrane sety w 5 konfrontacjach z BB :) Szanse oceniam na 40 % iż wygrają 1 seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.03 03:30

Ivanovic - Pavyuchenkova

Typ: 2

Kurs: 3.55

Bwin

 

Spotkanie półfinałowe tenisowego turnieju kobiet Indian Wells. Serbka Ana Ivanovic to 7 rakieta świata, która w tym sezonie nie prezentuje się już tak dobrze jak w zeszlym, natomiast młodziutka Rosjanka jest 42 (jest to jej najwyższe miejsce jakie zajmowała w rankingu). W tym sezonie 22-letnia Ivanovic nie dotarła w żadnym z turniejów dalej niż do ćwierćfinału, nie pokonała jeszcze żadnej mocnej rywalki, a porażki zanotowała choćby z Mauresmo czy Kleybanovą. Rywalka poczatek sezonu miała podobny jej najlepszy wynik to ćwierćfinał w Hobart. W tym turnieju Serbka pokonała Yakimovą 6:4 6:3, Dulko 6:3 6:3 i Pennette 6:4 4:6 6:4, a więc rywalki średniej klasy jednak, a w ostatnim z tych spotkań miała ogromne problemy. Pavlyuchenkova bez większych problemów ograła już 5 rywalek, nie tracąc seta w tym m.in. Jankovic i A.Radawańską. Młodziutka Rosjanka gra świetnie i jest ogromnie prawdopodobne że zanotuje swój pierwszy finał tak wielkiej imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivanovic A. - Bammer S. typ 1 - 1,25 zwrot

Radwanska A. - Pavlyuchenkova A. typ 1 - 1,45 :n:

 

 

Zvonareva V. - Ivanovic A. typ 2 - 2,34

 

Miałem tego spotkania w ogóle nie ruszać, no ale ostatecznie ruszyłem %-). Faworyzowanie Very z pewnych względów wydaje się dziwne. Gdyby spojrzeć na te zawodniczki wykreślając statystyki niewymuszonych błędów Ana kładzie rywalkę na łopatki. Serbka była w kryzysie poważnym. Czy jeszcze jest? Wiele wskazuje na to, że nie, bo w Dubaju i w Indian Wells naprawdę prezentuje się solidnie. Z drugiej strony patrząc na wynik całego tego sezonu Rosjanka wygląda znacznie lepiej. Ostatnie mecze obie zagrały super. Vera wyrzuciła z turnieju Azarenkę, która wydaje się być na szczycie krzywej wznoszącej formy fizycznej, Ana pokonał młodziutką Pavlyuchenkovą, która stylem gry bardzo Serbkę przypomina. Wszystko w dzisiejszym meczu jest w rękach Any. Rosjanka słynie ze słabej psychiki, Ivanovic słynie z forehandowym "transów". Jeśli tylko ten forehand będzie siedział, Vera szybko się zniechęci. Tyle że Serbka jeszcze musi zagrać niezwykle skupiona, wyeliminowanie błędów własnych w meczu z taką przeciwniczką jest na pewno kluczem do sukcesu. Mocno na czuja, ale ciężko przejść obojętnie wobec kursu 2,34 na zwycięstwo Any. Będzie równo, dla mnie szanse 50 na 50. I liczę mocno na to, że Vera tradycyjnie psychicznie pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...