Skocz do zawartości

ATP: Vina del Mar, Zagrzeb, Johannesburg


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - VINA DEL MAR

 

vinadelmar.jpg

 

Miejsce: Vina del Mar, Chile

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $496,750

Strona oficjalna: http://www.movistaropen.cl/

Ubiegłoroczny finał singla: [1]F Gonzalez (CHI) d. [3]J Monaco (ARG) W/O

Ubiegłoroczny finał debla: [4]Acasuso/Prieto d. M Gonzalez/Monaco 6:1 3:0 ret.

 

 

 

ATP - ZAGRZEB

 

zagreb09.jpg

 

Miejsce: Zagrzeb, Chorwacja

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €450,000

Strona oficjalna: http://www.zagrebindoors.com/indoors.htm

Ubiegłoroczny finał singla: [LL]S Stakhovsky (UKR) d. [1]I Ljubicic (CRO) 7:5 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: [1]Hanley/Kerr d. [2]Kas/Wassen 6:3 3:6 10-8

 

 

 

ATP - JOHANNESBURG

 

johannesburg09.jpg

 

Miejsce: Johannesburg, Republika Południowej Afryki

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $500,000

Strona oficjalna: http://www.satennisopen.co.za/

 

Turniej rozgrywany po raz pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Daniel-Starace 1.45

 

Zaczynamy delikatnie sezon 'ziemniaczany' czyli zestaw na korty ziemne. Skoro jest Starace i pierwsze rundy to z czystym spokojem. Daniela słabo znam ale za to Starace już całkiem nieźle bo monitoruję chłopa od dłuższego czasu. No i miałem tę przyjemność obejrzeć go w akcji na 'Orędziu' w Wawie. Jego czas nadchodzi bo na kortach ziemnych czuje się jak ryba w wodzie. Solidny i konsekwentny a takie zestawy wręcz wymarzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cilic - Clement

2:0

1.5

 

Cilic - wysoki Chorwat z dobrym serwisem, gra ofensywnie, szybko i płasko, dużo uderzeń kończących - wysoka forma podczas AO. Clement, niski Francuz ze sporym doswiadczeniem i dużymi sukcesami (aczkolwiek głównie w deblu) - obecnie w solidnej formie. Wszystkie atuty w tym meczu przemawiają za Marinem - warunki fizyczne, doping publiczności, styl gry, nawierzchnia, obecne umiejętności i forma.

 

Ljubicic - C.Rochus

2-0

1.5

 

Ljubicic może nie prezentuje już formy sprzed 2-3 lat, ale nadal w swojej grze ma sporo atutów i takich graczy jak Rochus powinnien spokojnie ogrywać. Ljuba przede wszystkim nie zapomniał jak się serwuje (bardzo dobrze pod tym względem wypadł w AO w meczu z Tsonga), co prawda gra obecnie dość pasywnie, ale jest w miare dokładny i regularny, a gdy jest taka potrzeba to i skończyć piłke potrafi. Ch.Rochus raczej nigdy nie wybije sie ponad przeciętność, ale ciężko by się tak stało jak sie jest najniższym graczem w turze. Wynik meczu będzie zależał w dużej mierze od podejścia Chorwata, ale myśle że przy przyzwoitej dyspozycji serwisowej Ljuba wygra ten mecz choćby po dwóch TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel-Starace 1.45 :t:

 

Capdeville-Schwank 1.45

Capdev to dla mnie swego rodzaju zagadka. Facet z Ameryki Płd a konkretnie właśnie z Chile gdzie zagrają i zamiast śmigać na cegle to on znacznie częściej grywa na szybszych nawierzchniach. Na przeciw niemu staje ktoś kto wręcz przeciwnie...preferuje zdecydowanie korty ziemne. Obaj solidnie serwują ale Schwank potrafi też o dziwo przyciąć z woleja (pamiętam meczyk z ubiegłegorocznego US Open z Tursem). Na tej nawierzchni dla mnie faworytem Argentyńczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fognini-Decoud 1.45

 

Ten mecz bardzo przypomina mi wczorajszy między Danielem a Starace. Podobny układ sił, klasy i poziomu rywali. Fabio wyraźnie w uderzeniu od jakiegoś czasu. I nawet wygrał mecz na hardzie w AO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baghdatis M. - Ferrer D. typ 1 - 1,85

 

Nie wiem dlaczego przez większość buków Hiszpan jest stawiany w roli faworyta. Nieznacznego ale jednak. Ferrer od początku sezonu wydaje się mocno zagubiony, poniżej pewnego poziomu nie schodzi, ale stać go na pewno na więcej. Bagieta z kolei bardzo ładnie zaprezentował się na AO. Są symptomy tego, że wraca do dobrej gry. Nawierzchnia też przemawia na rzecz Cypryjczyka. Dla mnie faworytem jednoznacznie jest Marcos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GGL - Gil

typ 2-0

2.2

 

Hiszpan ma niezłe warunki fizyczne, przyzwoity serwis i ogólne pojęcie o grze na hardzie (co potwierdza choćby AO 2008). Gil to typowy "ziemniak" - w miare regularny, ale większość uderzeń grane pod góre, z niewielką siłą - jego obecność w 1/4 może dziwić, ale że obsada turnieju dość słaba to Portugalczyk wykorzystał fakt że rywale trafili się jeszcze gorsi od niego - Koellerer i de Voest - z tym zaznaczeniem że ten ostatni miał przegrał w zasadzie wygrany już mecz. Lopez prezentuje w tym turnieju niezłą dyspozycje, dlatego nie sądze by Gil stanowił dla niego większa przeszkodę, a kurs na dw 2-0 wygląda bardzo ciekawie

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co do meczu Ferrera z Baghdakisem to uważam że słusznie Hiszpan uznawany jest za faworyta - z prostego powodu: jest bardziej regularny. Ferrer zagrał w tym roku już sporo spotkań odnosząc tylko 2 porażki z Querreyem i Ciliciem. Co ciekawe obaj jego pogromcy wpisują sie w pewną charakterystyke: potężny serwis, dający duża przewagę w wymianach oraz ofensywny styl gry z mocny uderzeniem kończącym głównie ze strony Fh -jednym słowem styl bardzo efektywny na nawierzchniach szybkich. Moim zdaniem Marcos nie wpisuje sie wyżej przytoczoną charakterystyke: owszem ma niezły serwis ale nie jest to taka broń jak np u Cilicia, po za tym co pokazały tegoroczne wystepy Cypryjczyka, w jego grze nie ma elementu na którym mógłby w 100% polegać, bowiem dość często zdarzają mu sie przestoje, co pociąga za sobą sporo niewymuszonych błędów. Ferrer świetnie biega, doskonale się broni, więc piłka powinna ciągle wracać na strone Cypryjczyka i biorąc pod uwagę jego nieregularność to może stanowić klucz do sukcesu w dzisiejszym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Capdeville P. - Cuevas P. - 1set

typ: 2

kurs: 1.9

bukmacher: bet-at-home

data i godz: 06.02 godz: 23:00

analiza: Dzisiaj późnym wieczorem odbedzie się spotkanie tenisowe w ramach turieju Vina del Mar w Chile. Do pojedynku dojdzie pomiędzy dwoma bardzo wyrównanymi zawodnikami, z czego ja stawiam na Pablo Cuevasa, iżwygra on pierwszą "odsłonę" meczu. W rankingu ATP jest on notowany na 171 miejscu, lecz tego zawodnika stać zapewne na znacznie więcej niż mów nam to ranking. Zgromadził on w tym rankingu 475pkt. Na tym turnieju gra jednak bardzo dobrze, ogrywając takich zawodników jakimi są: Lapentti, Nicolas oraz Montanes, Albert. Tego pierwszego ogrła po bardzo zaciętym meczu. W dwóch setach był remis, a każdy zwycięsca potrzebował 9 gemów. W trzecim decydującym secie, Cuevas wygrał po 12 gemach, czyli 7:5. Następny jego mecz był już nieco lżejszy, bo potrzebował dwóch setów, aby wygrać mecza (7:6, 6:4). Jego przeciwnikiem będzie dzisiaj Paul Capdeville, który to w turnieju tym gra dzięki "dzikiej karcie". W pierwszym meczu na tym turnieju, Capdeville pokonał Argentyńczyka Eduardo Schwanka, a nastepnie pokonał Gimeno-Traver, Daniel. Obydwa mecze wygrał po dwóch setach. Jest on bardzo dobry graczem, który w rankingu zajmuje 102 miejsce z dorobkiem 896 pkt. Co więcej reprezentuje Chile, więc trybuny zapewne będą z nim. Ja licze na dobrą grę i passę ze strony Pablo Cuevasa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cilic - Ancic 2 3,0

 

Owszem, Cilic sporo namieszał w poprzednim sezonie, ale:

1. Ancic pod względem klasy bije Ancica na głowę.

2. Grają na ulubionej nawierzchni Ancica.

3. Cilic podczas AO w meczu z Del Potro zawiódł mnie bardzo. Nie chodzi o to, że przegrał, ale o to jak przegrał. Del Potro grał sobie spacerek, a Cilic zero. Totalny brak koncepcji, brak jakiegoś ciekawszego zagrania, brak strategii. W ogóle zdziwiłem się, że ktoś, kto tak gra, doszedł, do czwartej rundy wielkiego szlema.

4. Poza tym Cilic wcale trudnych przeciwników w AO nie miał: Anderson to nic szczególnego poza serwisem. Tipsarevic bez formy i z kontuzją, Ferrer w dużym dołku.

 

Generalnie pod względem klasy i inteligencji, taktyki, strategii w grze, a także i doświadczenia, Cilica nie ma co nawet porównywać do Ancica. Wg. mnie wszystko powyżej 1,7 na Ancica jest warte gry, a co dopiero kurs 3,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cilic - Ancic 2 3,0

 

Owszem, Cilic sporo namieszał w poprzednim sezonie, ale:

1. Ancic pod względem klasy bije Ancica na głowę.

2. Grają na ulubionej nawierzchni Ancica.

3. Cilic podczas AO w meczu z Del Potro zawiódł mnie bardzo. Nie chodzi o to, że przegrał, ale o to jak przegrał. Del Potro grał sobie spacerek, a Cilic zero. Totalny brak koncepcji, brak jakiegoś ciekawszego zagrania, brak strategii. W ogóle zdziwiłem się, że ktoś, kto tak gra, doszedł, do czwartej rundy wielkiego szlema.

4. Poza tym Cilic wcale trudnych przeciwników w AO nie miał: Anderson to nic szczególnego poza serwisem. Tipsarevic bez formy i z kontuzją, Ferrer w dużym dołku.

 

Generalnie pod względem klasy i inteligencji, taktyki, strategii w grze, a także i doświadczenia, Cilica nie ma co nawet porównywać do Ancica. Wg. mnie wszystko powyżej 1,7 na Ancica jest warte gry, a co dopiero kurs 3,0.

 

 

Ja w stu procentach podpisuje się pod typ typem. Z Cilica chyba za szybko się chce zrobić gwiazdę, a do klasy SuperMario mu jednak sporo brakuje. Oczywiści Ancic jest non stop gnębiony przez jakąś kontuzję i to na pewno bardzo mocno hamuje rozwój jego kariery. Gdyby zdrowie dopisywało aktualny poziom dajmy na to Murraya byłby dla niego w pełni osiągalny. Doświadczeniem, ograniem, zmysłem taktycznym Mario bije Cilica na łeb i na szyję. Kurs zdecydowanie przeszacowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...